تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در جمهوری چک

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در جمهوری چک

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک قدمت طولانی دارد که به قرن چهاردهم میلادی بر می گردد. دانشجویان از سراسر دنیا برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به جمهوری چک مهاجرت می کنند زیرا دانشگاه مختلف در این کشور برنامه های پزشکی در کلاس های جهانی به زبان انگلیسی و با قیمت و هزینه های رقابتی ارائه می دهند. مدارس پزشکی جمهوری چک یکی از بهترین گزینه ها برای همه دانشجویانی است که به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستند.

آنچه در این مقاله میخوانید:

طول دوره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک

اکثر دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در چک یک برنامه پزشكی عمومی 6 ساله، برنامه دندانپزشکی 5 ساله و برنامه داروسازی 5 ساله به زبان انگلیسی ارائه می كنند. برنامه مدرک کارشناسی پرستاری و کارشناسی ارشد در اپتومتری نیز به زبان انگلیسی ارائه شده است.

شرایط پذیرش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک

پذیرش در رشته پزشکی در جمهوری چک بر اساس دیپلم دبیرستان (با نمرات خوب در زیست شناسی، شیمی و فیزیک)، مهارت انگلیسی (ممکن است توسط اسکایپ نشان داده شود)، در بسیاری موارد، اما همه دانشگاه ها، با آزمون ورودی و مصاحبه باشد. آزمون ورودی در دانشگاه و برخی از دفاتر نمایندگی در خارج از کشور برگزار می شود.

پزشکی در جمهوری چک

مهلت ارائه درخواست

مهلت درخواست بسته به هر یک از دانشکده های پزشکی متفاوت است. آخرین مهلت پایان ماه مه است. اکثر مدارس پزشکی ابتدا درخواست را به صورت آنلاین دریافت می کنند و پس از تایید و پرداخت هزینه پردازش فایل، برای ارسال نسخه های کاغذی اسناد به شما اعلام می کنند.

 

بیشتر دانشجویان بین المللی در حال تحصیل در جمهوری چک از ایالات متحده آمریکا، کانادا، انگلستان، نروژ، سوئد، آلمان، اسرائیل، مالزی و نیجریه هستند. اکثر دانشکده های پزشکی در جمهوری چک از سوی وزارت آموزش و پرورش ایالات متحده برای شرکت در برنامه های کمک مالی دانشجویی فدرال تایید شده اند و در فهرست موسسات و نهادهای آموزش عالی منتشر شده توسط وزارت آموزش و پرورش ایالات متحده پذیرفته شده اند. آنها همچنین توسط وزارت آموزش و پرورش کانادا تأیید شده اند.

فرم مشاوره رو پرکنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه

فرم مشاوره

برای مشاوره رایگان کلیک کنید

فرم مشاوره

برای مشاوره رایگان کلیک کنید
ادامه
مشاوره رایگان
سوالات مهاجرتی خود را در بخش دیدگاه بپرسید
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn
مهاجرت

مطالب تصادفی

مهاجرت از شرکت کاربین

درخواست مشاوره رایگان

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

مهاجرت به رومانی
مهاجرت به رومانی

امروزه کشورهای اروپایی به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین کشورهای دنیا برای مهاجرت شناخته می‌شوند. کشور رومانی یکی از کشورهایی است که توجه زیادی را در میان

بیشتر
جاب آفر استرالیا

استرالیا یکی از کشورهای مستقل در دنیاست که در اقیانوسیه واقع شده است. این کشور همیشه یکی از مقاصد محبوب ایرانیان برای مهاجرت و کار

بیشتر