تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد

کشور سوئد یکی از بهترین و پیشرفته ترین کشور های جهان است و این کشور از یک سیستم بهداشتی و درمانی  بسیار با کیفیت بهره می برد. سالانه مهاجران بسیاری کشور سوئد را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند، اغلب آنها برای تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند. شما نیز از طریق دریافت ویزای تحصیلی می توانید به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن یه این کشور مهاجرت کنید. بهترین رشته تحصیلی در کشور سوئد تحصیل در رشته پزشکی و یا دندانپزشکی است. دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی در کشور سوئد دسترسی بسیار خوبی به پیشرفته ترین امکانات پزشکی و آزمایشگاهی دارند. شما نیز میتوانید با تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان و اروپا مدرک پزشکی و دندانپزشکی خود را دریافت کنید و در این کشور مشغول به تحصیل شده و ویزای تحصیلی سوئد را نیز دریافت کنید.همچنین از مزایای بسیار خوب برای تحصیل در سوئد امکان تحصیل به زبان انگلیسی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در این کشور می توان اشاره کرد. 

 

چنانچه در خصوص تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد سوالی دارید پیشنهاد می کنیم که آن را در انتهای این مقاله برای کارشناسان ما در بخش دیدگاه ها مطرح نمایید تا کارشناسان ما در کوتاهترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ دهند.

 

شما می توانید از طریق شبکه های اجتماعی با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی کاربین در تماس باشید تا آنها شما را با روش های مهاجرت به سوئد آشنا. همچنین فرم مهاجرتی ما را به صورت آنلاین تکمیل کنید تا کارشناسان ما با دقت شرایط شما را بررسی کرده و برای مهاجرت به سوئد با شما تماس برقرار کنند.

 

موسسه مهاجرتی کاربین به صورت تخصصی بر روی مهاجرت به سوئد فعالیت می کند و دارای مجوز رسمی از وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی بوده و در زمینه های مختلف مهاجرتی سوئد پرونده های موفق بی شماری را در سالیان اخیر داشته است.

آنچه خواهید خواند:

پزشکی-و-دندان-پزشکی-در-سوئد

پزشکی و دندانپزشکی در سوئد

برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی کشور سوئد نیز همانند بسیاری از کشورهای جهان شرایط خاصی را برای تحصیل متقاضیان در نظر گرفته است. شما نیز باید برای تحصیل در دانشگاه های سوئد اطلاع کافی از موارد مورد نظر تحصیل در دانشگاه های سوئد داشته باشید.

ما نیز در این محتوا قصد داریم که تمام اطلاعاتی را که شما باید پیش از تحصیل در کشور سوئد داشته باشید را برای شما فراهم کنیم.

 

سوئد از کشور های عضو اسکاندیناوی است و به طور کلی می توان گفت که تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی نسبتا گران می باشد. اما کیفیت زندگی در این کشور از دیگر کشورهای اروپایی بسیار بهتر می باشد.

اگر شما قصد دارید که در رشته های پزشکی در کشور سوئد تحصیل کنید اگر به زبان سوئدی تحصیل کنید هزینه کمتری را نسبت تحصیل به زبان انگلیسی پرداخت خواهید کرد.

حتی این امکان نیز وجود دارد که با انتخاب تحصیل به زبان سوئدی از شرایط تحصیل رایگان نیز بهره مند شوید.

 

درصد بالایی از جمعیت این کشور تحصیل کرده هستند. دانشگاه های سوئد از بهترین دانشگاه های جهان هستند و تحصیلات عالی برای دانشجویان داخلی و خارجی در این کشور در شرایط بسیار مناسبی قرار دارد. مدارکی که در سوئد به دانشجویان ارائه می شوند در دیگر مناطق جهان نیز ارزشمند هستند.

 

تحصیل در دانشگاه های پزشکی در کشور سوئد اغلب همراه با آزمون ورودی است. بسیاری از برنامه های تحصیلی در این دانشگاه ها به زبان سوئدی می باشند.

دانشجویان برای تحصیل در سوئد ملزم به داشتن مدرک زبان به جهت ثبت نام در دانشگاه های این کشور هستند. اما نمره ای که از شما درخواست می شود ممکن است که در هر کدام از دانشگاه ها متفاوت باشد.

 

تمام اطلاعات کلی را که شما در خصوص تحصیل در سوئد نیاز دارید را می توانید در این مقاله کسب کنید. اما اگر مطلبی را در این مقاله پیدا نکردید می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید تا آنها شما را در جریان تازه ترین اخبار و قوانین مهاجرتی سوئد قرار دهند. کارشناسان ما شما را در جریان تازه ترین و بهترین اطلاعات در مورد تحصیل در سوئد قرار خواهند داد.

 

ما در ادامه این مقاله به بررسی شرایط تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در سوئد و دریافت اقامت سوئد خواهیم پرداخت و هزینه های زندگی در سوئد و همچنین شرایط دریافت تابعیت این کشور را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد.

تحصیل پزشکی در سوئد

دانشجو های متقاضی تحصیل در سوئد این امکان را دارند که با تحصیل در دوره های پریمدیکال در سوئد با گذراندن این دوره ها در دانشگاه های پزشکی اروپا برای تحصیل در رشته های دندانپزشکی، پزشکی، داروسازی درخواست تحصیل خود را ارائه دهند و در این کشور به تحصیل مشغول شوند.

 

هزینه این دوره ها در شهری مانند استکهلم چیزی بین ۵۱۰۰ تا ۵۴۶۰ یورو در سال می باشد. طول دوره اکتبر و فوریه برای تحصیل در دانشگاه های سوئد ۱۶ هفته است که به صورت ۵ روز در هفته و ۴ ساعت در روز برگزار می شود. تحصیل پزشکی در طول دوره ی مه، ۹ هفته می باشد که ۵ روز در هفته برای 4 ساعت می باشد.

 

علاوه بر دوره های یاد شده ممکن است که دانشجویان کلاس های تجدید نظر اضافی با توجه به نیاز خود نیز داشته باشند.

درس های که برای دانشجویان پزشکی ارائه می شود شامل بیولوژی، فیزیک، شیمی، فیزیولوژی، آناتومی، ایمونولوژی، ژنتیک انسانی، میکروبیولوژی و زبان پزشکی و مدیکال ترمینولوژی می باشد.

 

اگر قصد دارید که به سوئد مهاجرت کنید، لازم است که با روش های مهاجرت به این کشور آشنا بوده باشید. یک وکیل مهاجرت می تواند شما را برای مهاجرت به این کشور به خوبی راهنمایی کند. برای مهاجرت به سوئد و دریافت اقامت دائم می توانید با وکیلان مهاجرتی ما در موسسه مهاجرتی بین المللی کاربین در تماس باشید.

 

دوره پریمدیکال سوئد

دوره های پریمدیکال پزشکی که به عنوان دوره های پیش تحصیل در رشته پزشکی شناخته می شوند بسیار مفیدند، زیرا دانشجویان را برای آزمون های ورودی و مصاحبه آماده می کنند. با این حال، اگر یکی از دانشجویان نسبت به مطالب احساس اطمینان نکرده باشد می تواند دوره های پریمدیکال را در صورت امکان به صورت رایگان تکرار کند.

 

کالج ها و آکادمی هایی که به متقاضیان خارجی دوره پری مدیکال را ارائه می کنند، برای دانشجویان خارجی بسیار مفید می باشد. اگر به هر دلیلی شما در دانشگاهی که پذیرفته شده باشید، راضی نباشید، می توانید دوره خود را مجددا به صورت رایگان تکرار کنید و در آزمون های ورودی شرکت داشته باشید.

اگر دانشجویی در یکی از دانشگاه های این کشور پذیرفته نشود، می تواند در آزمون ورودی دوباره شرکت داشته باشد.

 

برای کسب اطلاع از آخرین اخبار مهاجرتی درباره تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در سوئد از طریق وکیلان مهاجرتی، ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. وکیلان مهاجرتی ما، به صورت آنلاین شما را در جریان تازه ترین اخبار و قوانین مهاجرتی سوئد قرار خواهند داد.

پزشکی-در-سوئد

شرایط تحصیل پزشکی در سوئد

شما برای تحصیل پزشکی در کشور سوئد لازم است که شرایط لازم آن را داشته باشید. تحصیل پزشکی در کشور سوئد به هیچ وجه مشابه دیگر کشور های اروپایی نیست. تحصیل در کشور سوئد به صورتی است که شما می توانید بدون توجه به نمره های خود تنها روی اهداف خود تمرکز کنید.

برای تحصیل پزشکی در سوئد لازم است که شما یک مدرک دیپلم متوسطه داشته باشید. همچنین لازم است که شما در رشته های زیست شناسی، فیزیک، شیمی و ریاضیات نیز نمره خوبی را دریافت کرده باشید. متقاضیان خارجی در کشور سوئد لازم است که در دو زبان سوئدی و انگلیسی مهارت لازم را کسب کرده باشند.

لطفا سوالات خود را در مورد تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در سوئد از طریق ایمیل موسسه مهاجرتی کاربین به آدرس info@karbinco.com ارسال کنید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن با بررسی شرایط شما به سوال شما پاسخ دهند.

مدت زمان تحصیل پزشکی در سوئد

برنامه پزشکی در کشور سوئد چیزی در حدود ۵ و نیم سال یا ۱۱ ترم است. این در حالی است که برنامه های پزشکی در سایر کشورهای اتحادیه اروپا ۶ ساله می باشد. متقاضیان می توانند برای تحصیل در رشته پزشکی پس از آنکه از دبیرستان فارغ التحصیل شرکت کنند.

 

ترم های ۱-۶ در دانشگاه های سوئد شامل آموزش مقدماتی، از جمله مقدمه ای است تا شما در حرفه پزشکی بتوانید شایستگی های ابتدایی در علوم پایه و آسیب شناسی را اخذ کنید. ترم های 6 تا 9 شامل دروس تخصصی در رشته پزشکی می شود. در ترم های آخر نیز شما لازم است که به عنوان کارآموز در بیمارستان مشغول به کاری شوید.

 

هنگامی که شما در کشور سوئد فارغ التحصیل می شوید، لازم به ذکر است که هنوز مجوز کار به عنوان دکتر را نخواهید داشت. مجوز خود را می توانید از طریق کارآموزی ۱ و نیم تا ۲ ساله که در بیمارستان های سوئد سپری می شود، کسب کنید.

شما به عنوان دانشجوی پزشکی در کشور سوئد می توانید که در بخش های مختلفی فعالیت داشته باشید. پس از آنکه دوره کارآموزی، دانشجویی شما تمام شد این امکان را خواهید داشت که مجوز کار به عنوان دکتر را نیز دریافت کنید.

 

شما می توانید سوالات خود را در مورد تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در سوئد در پایان این متن در بخش دیدگاه ها مطرح نمایید تا کارشناسان ما با بررسی شرایط شما برای مهاجرت به سوئد بهترین پاسخ را به شما بدهند.

شرایط تحصیل در دانشکده های پزشکی سوئد

شما برای اخذ پذیرش در رشته های پزشکی در کشور سوئد لازم است که مدرک دیپلم متوسطه خود را دریافت کرده باشید. همچنین دوره های تکمیل شده خود را در رشته های فیزیک، شیمی، زیست شناسی و ریاضیات باید سپری کرده باشید. شما همچنین لازم است که مهارت کافی در دو زبان سوئدی و انگلیسی را نیز دریافت کرده باشید.

 

دانشگاه ها با بررسی مدارک شما اقدامات نهایی را برای پذیرش شما انجام خواهند داد. اما بهتر است که فراموش نکنید که شما برای اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئد حتما لازم است که در آزمون رشته های پزشکی و دندانپزشکی نمره لازم را کسب کرده باشید.

 

دانشگاه های سوئد در رشته پزشکی شهرت بین المللی دارند و از رنکینگ جهانی بسیار خوبی نیز برخوردار هستند. این یعنی سوئد برای دانشجویانی که قصد دارند و می خواهند در رشته ی پزشکی و دندانپزشکی تحصیل کنند و مدرک بین المللی خود را دریافت کنند بهترین مقصد ممکن می باشد.

 

به عنوان مثال اینطور می توانیم بگوییم که دانشگاه های پزشکی کارولینسکا، دانشگاه لوند و همچنین دانشگاه اوپسالا در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

دانشگاه های سوئد با برخورداری از رنکینگ بسیار عالی این امکان را برای دانشجویان فراهم کرده اند تا آنها پس از فارغ التحصیلی در سایر کشور های اروپایی، بدون آنکه نیاز به معادل سازی داشته باشند مشغول به کار شوند.

شما این امکان را دارید که برای تحصیل پزشکی در دانشگاه های سوئد به دو زبان سوئدی و انگلیسی تحصیل کنید.

 

برای دانشجویان خارجی تحصیل به زبان سوئدی هزینه زیادی ندارد، اما شما لازم است که در دانشگاه های دولتی این کشور اگر مایل به تحصیل به زبان انگلیسی هستید هزینه های بیشتری را نیز پرداخت کنید.

برای کسب اطلاعات تکمیلی و دریافت مشاوره در مورد مهاجرت کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری به سوئد با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در ارتباط باشید.

تحصیل دندانپزشکی در سوئد

بدون اغراق یکی از بهترین کشور های جهان برای تحصیل دندانپزشکی در سراسر جهان کشور سوئد می باشد. شما این امکان را دارید که با ثبت نام در یکی از برنامه های تحصیلی دندانپزشکی در کشور زیبای سوئد به این کشور مهاجرت کرده و در این کشور مشغول به تحصیل شوید.

سوئد در واقع کشوری است که به دلیل برنامه های آموزشی بسیار خوب و پیشرفته ای که در علوم پزشکی و دندانپزشکی دارد بسیار در جهان مشهور است.

 

سیستم آموزش دندانپزشکی در سوئد

دانشجویانی که در کشور سوئد مدرک دکتری جراحی دندان و یا پزشکی خود را دریافت می کنند، با تکنیک های پیشرفته دندانپزشکی و پزشکی آشنا می شوند. دانشجویان در دانشگاه های سوئد می توانند که در مورد درمان دهان و دندان، بهترین روش های درمانی ممکن را آموزش ببینند.

شما در سیستم آموزشی سوئد برخی از مهمترین و پیشرفته ترین مسائل را در مورد دندانپزشکی از جمله دندانپزشکی ترمیمی، پریودنتزی، جراحی دهان، دندانپزشکی کودکان و بیهوشی عمومی و موضعی را خواهید آموخت.

 

کل سال هایی که شما باید برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در سوئد سپری کنید ۵ سال می باشد. برای افرادی که یک لیسانس مرتبط با زیست شناسی داشته باشند ممکن است که تحصیل دندانپزشکی آنها به چهار سال تقلیل پیدا کند.

شما برای ورود به دانشکده دندانپزشکی لازم است که در کلاسهای خاصی نیز شرکت داشته باشید.

شما همچنین لازم است که در آزمون ملی پذیرش دندانپزشکی شرکت کرده و در این آزمون نیز قبول شوید.

دانشجویان شما در این مدت لازم است که در کلاس های مختلف از جمله علوم بالینی و بیولوژیکی مانند آمار زیستی دندانپزشکی، آناتومی سر و گردن، میکروب شناسی دهان و دندان، انسداد و دندانپزشکی عملیاتی و رادیوگرافی دندان شرکت کنند.

 

برای بهره مندی از وکیلان مهاجرتی و کارشناسان ما در امور مهاجرت به سوئد لطفا فرم آنلاین مهاجرتی کاربین را تکمیل کنید تا کارشناسان ما با بررسی شرایط برای راهنمایی بهتر با شما تماس برقرار کنند.

 

لیسانس دندانپزشکی در سوئد

لیسانس دندانپزشکی یکی از رشته هایی است که که بیماری های دهان را از طریق تشخیص و تحقیق مورد مطالعه قرار می دهد.

برای آنکه دندانپزشک شوید، لازم است که شما به فنون درمان و پیشگیری تخصصی تسلط کافی داشته باشید.

کسانی که لیسانس دندانپزشکی را دریافت می کنند، بیماریهای دهان و دندان بیماران و حل مشکلات مرتبط با آن را به خوبی فرا می گیرند. در این دوره شما با زمینه های مختلف تحقیقی، درمانی و مشاوره آشنا خواهید شد.

سالهایی که شما برای تحصیل در این برنامه باید سپری کنید چیزی در حدود ۳ تا ۴ سال است.

 

سوالات خود را در مورد تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در سوئد در پایان این مقاله مطرح کنید تا کارشناسان ما در کوتاهترین زمان ممکن با بررسی شرایط شما به سوال شما پاسخ دهند.

دندان-پزشکی-در-سوئد

شرایط تحصیل دندانپزشکی در سوئد

از شرایط بسیار مهم برای ورود به دندانپزشکی این است که دوره دبیرستان خود را با موفقیت سپری کرده باشید و مهارت لازم را در زبان سوئدی و انگلیسی معادل آیلتس ۶ دریافت کرده باشید.

اخذ پذیرش در رشته دندانپزشکی در میان سایر موارد بر نمرات دبیرستان و همچنین آزمون های استعداد تحصیلی شما بستگی خواهد داشت. لازم به ذکر است که آزمون استعداد تحصیلی تنها دو بار در سال و به زبان سوئدی اجرا می شود.

 

شما می توانید برای شرکت در این آزمون از طریق سایت hogskoleprov اقدام به ثبت کنید. پذیرش در این برنامه بسیار رقابتی بوده و متقاضیان لازم است که در آزمون نمره بالایی را کسب کرده باشند و همچنین در آزمون استعداد تحصیلی نیز نمره لازم خود را دریافت کرده باشند.

 

با کارشناسان و متخصصان ما برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در سوئد در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در امور مهاجرت تحصیلی در ارتباط باشید.

کارآموزی دندانپزشکی در سوئد

برنامه های دندانپزشکی در کشور سوئد فرصت های منحصر به فردی را برای شما محیی می کند تا شما به خوبی بتوانید نظریه را در عمل یاد بگیرید. بسیاری از این برنامه های آموزشی در کشور سوئد  همزمان با کلینیک های دندانپزشکی در دنیای واقعی می باشند. شما با تحصیل در سوئد این فرصت را خواهید داشت که تحصیلات خود را با کارهای عملی در محیط واقعی فرا بگیرید.

این سبک یادگیری برای شما زمانی که قصد ورود به بازار کار را خواهید داشت یک مزیت بارز خواهد بود.

 

اغلب از طریق کارآموزی در کشور سوئد می توانید تجربه لازم را با کار در خارج از دانشگاه و در بیمارستان فرا بگیرید.

 

برخلاف اکثر کشورهای جهان، دانشگاه های کشور سوئد تمرکز بیشتری بر کار های گروهی و همکاری تیمی دارند.

سوئد از فضایی کاملاً باز  بهره مند است. این سبک یادگیری به شما کمک می کند تا شما بتوانید مهارت های ارزشمندی را در طول مدت زمان تحصیل خود دریافت کنید.

 

پیشنهاد می کنیم که برای بررسی بیشتر شرایط تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در سوئد با توجه به شرایط خود فرم مهاجرتی آنلاین کاربین را تکمیل کنید.

کاراموزی-دندان-پزشکی-در-سوئد

بهترین دانشگاه های پزشکی سوئد

دانشگاه های بسیار خوبی در سراسر سوئد قرار دارند که برای تحصیل پزشکی بسیار مناسب هستند. از مهمترین و بهترین دانشگاه های پزشکی در کشور سوئد می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم.

 

 • دانشگاه پزشکی کارولینسکا (KTH)                                     رتبه جهانی ۴۰
 • دانشگاه پزشکی اوپسالا                                                    رتبه جهانی ۸۷
 • دانشگاه پزشکی لاند                                                         رتبه جهانی ۹۸
 • دانشگاه گوتنبرگ                                                            رتبه جهانی ۲۰۱ تا ۲۵۰
 • دانشگاه استکهلم                                                              رتبه جهانی ۱۵۳
 

موسسه کاریابی بین المللی کاربین به صورت تخصصی در امور مهاجرت به سوئد فعالیت دارد و دارای مجوز رسمی از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی بوده و پرونده های مهاجرتی موفق بی شماری را در بسیاری از کشور های اروپایی، کانادا، آمریکا و استرالیا دارد.

دانشگاه پزشکی کارولینسکا

دانشگاه کارولینسکا یک دانشگاه بسیار خوب برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی است. این دانشگاه شهرت بسیار خوبی در مورد تحقیقات و نوآوری دارد. سیستم آموزشی در این دانشگاه کیفیت بسیار بالایی را دارد. این موسسه خانه افتخارآمیز بسیاری از برندگان نوبل است و ۵۰ استاد از این دانشگاه توانسته اند که برنده جایزه نوبل فیزیولوژی یا پزشکی شوند.

برنامه های تحصیلی پزشکی این دانشگاه به زبان سوئدی است. این دانشگاه تنها حداکثر ۱۶۰ متقاضی را در سال می پذیرد.

 

ترم های ۱-۶ در این دانشگاه بیشتر شامل آموزش های مقدماتی، از جمله مقدمه ای در پزشکی میشود. پس از ترم 6 شما باید در مباحث تخصصی در زمینه پزشکی شرکت داشت باشید.

از مهمترین و برجسته ترین دانش آموختگان این دانشگاه را می توان این افراد را معرفی کرد.

 

 • گوستاف رتزیوس (آناتومیست)
 • کارل اسکار مدین (متخصص اطفال) – شهرت وی به دلیل مطالعات او در مورد فلج اطفال است.
 • ویلهلم نتزل (محقق)  شهرت وی به دلیل تخصص در رشته زنان و زایمان است.
 • ایوار ویکمن (متخصص اطفال)  شهرت او به دلیل مطالعات وی در مورد فلج اطفال است.
 • نانا اسوارتز (محقق بیماری های گوارشی و متخصص روماتولوژی) یکی از بهترین استادان دولتی در سوئد می باشد.
 

برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان در مورد تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در سوئد از وکیلان و کارشناسان مهاجرتی خبره ما در امور مهاجرت به سوئد در موسسه کاریابی بین المللی کار بین می توانید با شماره تلفن های 28111107 021 و یا 22654650 در تماس باشید.

دانشکده پزشکی دانشگاه اوپسالا

دانشگاه اوپسالا یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی در ترکیه است. این دانشگاه در سال ۱۴۷۷ تاسیس شد و از قدیمی ترین دانشگاه های این کشور می باشد. این دانشگاه در منطقه شمال سوئد قرار دارد. این دانشگاه در زمینه علوم پزشکی بسیار پیشرفته است.

این دانشگاه تاکید بسیار فراوانی بر روی تحقیقات دارد.

ترم های ۱ تا ۴ در این دانشگاه شامل دوره های مقدماتی پزشکی، از جمله آناتومی بالینی و زیست عصبی می شود. از ترم های ۵ تا ۹ در این دانشگاه باید در آموزش های پزشکی بالینی شرکت کنید. این در حالی است که در ترم ۱۰ بر کارآموزی و آموزش عملی تمرکز بیشتری شده است.

شما در این دانشگاه در آخرین ترم لازم است که در بیمارستان اوپسالا به صورت عملی دروسی که فرا گرفتید را مورد اجرا قرار دهید.

 

چنانچه در خصوص تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در سوئد سوالی دارید پیشنهاد می کنیم که آن را در انتهای این مقاله برای کارشناسان ما در بخش دیدگاه ها مطرح نمایید تا کارشناسان ما در کوتاهترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ دهند.

دانشکده پزشکی دانشگاه لوند

دانشگاه لوند یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی در کشور سوئد است. این دانشگاه در سال ۱۶۶۶ تاسیس شده است و از قدیمی ترین دانشکده های پزشکی در کل این قاره می باشد. این دانشگاه در منطقه جنوبی سوئد قرار گرفته است و برنامه های پزشکی با زبان سوئدی را ارائه می کند.

۱۱ ترم تحصیلی در این دانشگاه ارائه می شود. ۵ ترم اول آن بر یادگیری دروس پایه پزشکی از جمله زیست و شیمی تمرکز دارد. ترمهای ۶ تا ۹ در این دانشگاه بر آموزش های بنیادی تشخیص و درمان بیماری ها تمرکز دارد.

 

در ترم ۱۰ شما لازم است که در پروژه های تحقیقاتی شرکت کنید. در ترم آخر نیز شما لازم است که به صورت عملی در بیمارستان های این کشور مشغول به فعالیت شوید. 

 

شما می توانید از طریق شبکه های اجتماعی با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی کاربین در تماس باشید تا آنها شما را با روش های مهاجرت به سوئد آشنا. همچنین فرم مهاجرتی ما را به صورت آنلاین تکمیل کنید تا کارشناسان ما با دقت شرایط شما را بررسی کرده و برای مهاجرت به سوئد با شما تماس برقرار کنند.

دانشگاه پزشکی گوتنبرگ

دانشگاه پزشکی گوتنبرگ نیز یکی از بهترین دانشگاه های این کشور است که در ساحل غربی این کشور قرار گرفته است. این دانشگاه در سال ۱۸۹۱ تاسیس شده و به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاههای شمال اروپا شناخته می شود.

 

در این دانشکده شما در ابتدا دانش نظری در مورد بدن انسان را خواهید آموخت. موضوعات تدریس شده در این مرحله شامل درس های فیزیولوژی، آناتومی، بافت شناسی، داروشناسی، زیست شناسی سلولی، بیوشیمی و ژنتیک می باشد.

مرحله دوم در این دانشگاه شامل برنامه های تشخیص و درمان می شود. این دوره ها شامل رشته های داخلی، مغز و اعصاب، جراحی، بهداشت عمومی، روانپزشکی، پوست و ایمنی شناسی و همچنین زنان و زایمان می شود.

 

سیستم آموزشی در این دانشگاه بدین صورت است که شما لازم است که در سخنرانی ها، تمرینات گروهی، جلسات آزمایشگاهی، سمینارها و تحقیقات شرکت کنید.

 

موسسه مهاجرتی کاربین به صورت تخصصی بر روی مهاجرت به سوئد فعالیت می کند و دارای مجوز رسمی از وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی بوده و در زمینه های مختلف مهاجرتی سوئد پرونده های موفق بی شماری را در سالیان اخیر داشته است.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد

کشور سوئد یکی از مهمترین اعضای اتحادیه اروپا (EU) می باشد، دانشجویان که به این کشور از دیگر کشور های عضو اتحادیه اروپا مهاجرت کرده اند از پرداخت شهریه معاف می باشند. به دنبال توافق نامه های بین دانشگاهی در سوئد هزینه تحصیل برای دانشجویان عضو اتحادیه اروپا رایگان می باشد.

اما شما لازم است که به عنوان یک دانشجوی بین المللی که قصد دارید از خارج اتحادیه اروپا به این کشور مهاجرت کنید و در این کشور تحصیل کنید، لازم است که هزینه تحصیلی را خود پرداخت کنید.

اکثر دانشگاه ها در کشور سوئد دولتی بوده و شما باید هزینه ای را بابت تحصیل در برنامه های پزشکی پرداخت کنید.

اما لازم به ذکر است که در مورد برنامه های دکتری فارغ از کشور مبدا هزینه شما در این کشور رایگان می باشد.

 

هزینه تحصیل شما در کشور سوئد بسته به دانشگاه و رشته ای که انتخاب کرده اید، ممکن است که متفاوت باشد. شما ممکن است که برای تحصیل در برنامه های پزشکی، لیسانس یا کارشناسی ارشد در سال چیزی بین 6،۵۰۰ تا ۲6،۵۰۰ یورو در سال هزینه کنید.

 

اگر قصد دارید که به سوئد مهاجرت کنید، لازم است که با روش های مهاجرت به این کشور آشنا بوده باشید. یک وکیل مهاجرت می تواند شما را برای مهاجرت به این کشور به خوبی راهنمایی کند. برای مهاجرت به سوئد و دریافت اقامت دائم می توانید با وکیلان مهاجرتی ما در موسسه مهاجرتی بین المللی کاربین در تماس باشید.

هزینه-زندگی-در-سوئد

هزینه زندگی دانشجویان پزشکی در سوئد

هزینه زندگی در سوئد با توجه به خدمات بسیار با کیفیتی که ارائه می دهد بسیار مقرون به صرفه می باشد. هزینه زندگی دانشجویان در کشور سوئد بسته به سبک زندگی فردی ممکن است که متفاوت باشد. برای آنکه شما هزینه های خود را در این کشور کاهش دهید لازم است که برنامه ای برای هزینه های غذا و رفت و آمد خود داشته باشید. شما با برنامه ریزی می توانید هزینه های اضافی خود را در این کشور تا حد بسیاری کاهش دهید.

در کشور سوئد معمول این است که دانش آموزان خود غذای خود را می پزند و برای ناهار مواد غذایی خود را نیز از فروشگاه ها و مراکز فروش مواد غذایی که با تخفیف های دانشجویی ارائه می شوند فراهم می کنند.

در مورد اقتصاد سوئد نیز می توانیم بگوییم که این کشور از اقتصاد بسیار قوی بهره مند است و واحد پول در کشور کرون (SEK) می باشد.

برای مقایسه می توانیم اینطور بگوییم که ۱۰۰ کرون تقریبا ۱۰ یورو یا ۱۱ دلار می باشد. شما در کشور سوئد لازم است که در هر ماه حداقل ۵،۶۸۸ کرون هزینه کنید.

 

برای کسب اطلاع از آخرین اخبار مهاجرتی درباره تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در سوئد از طریق وکیلان مهاجرتی، ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. وکیلان مهاجرتی ما، به صورت آنلاین شما را در جریان تازه ترین اخبار و قوانین مهاجرتی سوئد قرار خواهند داد.

 

نمونه ای از بودجه ماهانه دانشجویان

دانشجویان سوئدی این امکان را دارند که از دولت سوئد وام و کمک هزینه تحصیلی تقریباً ۹ تا ۱۰ هزار کرون دریافت کنند.

بسیاری از دانشجویان در کشور سوئد با توجه به سبک زندگی که دارند می توانند بودجه ای را که دانشگاه برای آنها در نظر گرفته است را دریافت کنند.

هزینه ی غذا در کشور سوئد 200 کرون در ماه می باشد. محل اقامت و زندگی دانشجویان نیز در کشور سوئد 300 تا 400 کرون در ماه خواهد بود. هزینه های متفرقه دانشجویان نیز مانند لباس، تلفن همراه، اوقات فراغت و غیره  نیز چیزی در حدود 100 کرون در ماه می شود.

 

لطفا سوالات خود را در مورد تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در سوئد از طریق ایمیل موسسه مهاجرتی کاربین به آدرس info@karbinco.com ارسال کنید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن با بررسی شرایط شما به سوال شما پاسخ دهند.

بورسیه رشته های پزشکی در سوئد

تحصیل در دانشگاه های سوئد بسیار مقرون به صرفه بوده و تحصیل در دانشگاه های این کشور همراه با دریافت بورسیه های تحصیلی نیز می باشد.

در سوئد شما این امکان را خواهید داشت که در طیف وسیعی از برنامه های مختلف تحصیلی بورسیه تحصیلی دریافت کنید.

شما به عنوان یکی از دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در رشته های پزشکی در کشور سوئد هستید می توانید با ارائه مدارک لازم و پرداخت هزینه های تحصیلی و زندگی خود بورسیه خود را دریافت کنید.

 

علاوه بر این شما می توانید از آژانس های دولتی در کشور سوئد بورسیه های تحصیلی دریافت کنید، بسیاری از انجمن ها، بنیادها و سازمان های دیگر هم در کشور سوئد وجود دارند که به شما بورسیه تحصیلی پرداخت می کنند. بورسیه های تحصیلی در سوئد شامل کمک هزینه های سفر برای دانشجویان بین المللی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی می شود.

 

شما می توانید سوالات خود را در مورد تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در سوئد در پایان این متن در بخش دیدگاه ها مطرح نمایید تا کارشناسان ما با بررسی شرایط شما برای مهاجرت به سوئد بهترین پاسخ را به شما بدهند.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در سوئد

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور سوئد در کنار تمام مزایایی که دارد همراه با معایبی نیز می باشد. از مزایای تحصیل در کشور سوئد این است که این کشور از دستورالعمل های اتحادیه اروپا الگوبرداری  می کند و سایر استانداردهای بین المللی مراقبت های بهداشتی و بالینی را نیز در تمام مراکز درمانی خود اجرا می کند.

 

در کشور سوئد پیشرفته ترین امکانات پزشکی و آزمایشگاهی در دسترس دانشجویان قرار دارد. دانشجویان این امکان را دارند که در بهترین دانشگاه های جهان و اروپا تحصیل کنند. دانشجویان همچنین این امکان را خواهند داشت که به زبان انگلیسی در رشته های پزشکی تحصیل نمایند.

همچنین از دیگر مزایای تحصیل در کشور سوئد این است که دانشجویان پزشکی در کشور سوئد این امکان را خواهند داشت که با دریافت بورسیه تحصیلی، در دانشگاه های فوق العاده این کشور تحصیل نمایند.

 

دانشجویان در سوئد باید بعد از فارغ التحصیلی در یکی از بیمارستان های سوئد مشغول به کار شوند. دانشجویان همچنین این امکان را دارند که با رعایت قوانینی بعد از فارغ التحصیلی، اقامت سوئد را دریافت کنند و در این کشور نیز زندگی کنند.

 

در کشور سوئد دانشجویان بین المللی از خوابگاه های بسیار مجهزی برخوردار هستند. همچنین این نکته را می توانیم بگوییم که تعداد بسیار زیادی دانشگاه در کشور سوئد وجود دارد که مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش ایران نیز می باشند.

یکی از معایب تحصیلات در کشور سوئد زبان سوئدی می باشد. گرچه مردم این کشور به خوبی به زبان انگلیسی تسلط دارند اما شما باید برای تحصیل در کشور سوئد باید به زبان این کشور تسلط خوبی را داشته باشید.

 

یادگیری این زبان اسکاندیناویی می تواند برای تحصیل شما در این کشور مهم باشد. اما لازم به ذکر است که انگلیسی در بسیاری از دانشگاه های سوئد مورد استفاده است.

یکی دیگر از معایب تحصیل در کشور سوئد می تواند آب و هوای این کشور باشد. آب و هوای سوئد در زمستان ها بسیار سرد و طولانی است و هوای آفتابی در زمستان های این کشور بسیار کم می باشد.

 

از معایب دیگر تحصیل در کشور سوئد این است که بسیاری از درس ها در کشور سوئد به صورت تستی است. در نتیجه برای آندسته از دانشجویانی که مهارت بسیار خوبی در تست زدن ندارند ممکن است که همراه با مشکلاتی باشد.

 

برای کسب اطلاعات تکمیلی و دریافت مشاوره در مورد مهاجرت کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری به سوئد با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در ارتباط باشید.

مزایا-و-معایب-زندگی-در-سوئد

مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش پزشکی سوئد

شما برای تحصیل در سوئد و دریافت مدرک تحصیلی پزشکی خود لازم است که شرایط لازم آن را داشته و مدارک مورد نیاز را نیز بسته به دانشگاه خود ارائه کنید. جهت پذیرش تحصیلی در دانشگاه های پزشکی سوئد این مدارک مورد نیاز می باشد.

 

 • ارائه پاسپورت معتبر که 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 • ارائه مدارک تحصیلی مقاطع پیشین به همراه ریز نمرات مرتبط.
 • ارائه مدرک معتبر زبان سوئدی.
 • ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی.
 • ارائه انگیزه نامه شامل علت تحصیل پزشکی در سوئد.
 • ارائه گواهی نامه آزمایشات پزشکی.

دانشگاه های پزشکی سوئد مورد تایید وزارت بهداشت

بسیاری از دانشگاه های کشور سوئد مورد تایید وزارت بهداشت ایران بوده و امکان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور سوئد وجود دارد.

بسیاری از مدارکی که توسط دانشگاه های سوئد ارائه می شود توسط وزارت بهداشت ایران مورد تایید هستند. این می تواند یک مزیت بسیار عالی برای آندسته از افرادی باشد که قصد دارند پس از اتمام تحصیلات پزشکی خود به ایران بازگشته و در کشور ایران مشغول به تحصیل شوند.

از مهمترین دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در کشور سوئد می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:

 

 • دانشگاه کارولینسکا
 • دانشگاه پزشکی لینکوپینگ
 • دانشگاه پزشکی لاند
 • دانشگاه پزشکی مالمو
 • دانشگاه  پزشکی اوربو
 • دانشگاه پزشکی استکهلم
 • دانشگاه پزشکی اومئو
 • دانشگاه پزشکی گوتنبرگ
 • دانشگاه پزشکی اوپسالا
 

سوالات خود را در مورد تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در سوئد در پایان این مقاله مطرح کنید تا کارشناسان ما در کوتاهترین زمان ممکن با بررسی شرایط شما به سوال شما پاسخ دهند.

با کارشناسان و متخصصان ما برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در سوئد در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در امور مهاجرت تحصیلی در ارتباط باشید.

پیشنهاد می کنیم که برای بررسی بیشتر شرایط تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در سوئد با توجه به شرایط خود فرم مهاجرتی آنلاین کاربین را تکمیل کنید.

 

موسسه کاریابی بین المللی کاربین به صورت تخصصی در امور مهاجرت به سوئد فعالیت دارد و دارای مجوز رسمی از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی بوده و پرونده های مهاجرتی موفق بی شماری را در بسیاری از کشور های اروپایی، کانادا، آمریکا و استرالیا دارد.

برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان در مورد تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در سوئد از وکیلان و کارشناسان مهاجرتی خبره ما در امور مهاجرت به سوئد در موسسه کاریابی بین المللی کاربین می توانید با شماره تلفن های 28111107 021 و یا 22654650 در تماس باشید.

 

سوالات متداول

در سوئد شما می توانید در رشته پزشکی به زبان انگلیسی تحصیل کنید. سوئد مقصد بسیار مناسبی برای دانشجویان بین المللی می باشد. دانشجویان بی شماری هر ساله برای تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند. برنامه های تحصیلی در این کشور در کنار زبان سوئدی به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود. همچنین فراموش نکنید که در سوئد زبان دوم انگلیسی می باشد.

تحصیل پزشکی در کشور سوئد تنها برای شهروندان سوئدی، نوردیک و اتحادیه اروپا رایگان می باشد. دانشجویان بین‌المللی باید هزینه تحصیل خود را پرداخت کنند. هزینه تحصیل در سوئد 7500 تا 25500 یورو در سال می باشد. فقط توجه داشته باشید که از آنجایی که سوئد کشوری ثروتمند است، ممکن است که هزینه های زندگی بسته به منطقه ای که شما زندگی می کنید گرانتر نیز باشد.

بله، سوئد یکی از بهترین کشور های جهان برای تحصیل در رشته پزشکی در جهان می باشد. دانشگاه های بی نظیری در این کشور وجود دارند. این کشور توانسته است که در دهه های اخیر به یکی از بهترین کشورهای جهان برای تحصیل در رشته پزشکی تبدیل شود. در رأس دانشگاه های سوئد، موسسه کارولینسکا قرار دارد و پس از آن تیز دانشگاه لوند و دانشگاه اوپسالا قرار گرفته اند.

در واقع، بسیاری از برنامه های پزشکی در کشور سوئد تنها به زبان سوئدی ارائه می شود، اما امکان تحصیل با زبان انگلیسی نیز در این کشور وجود دارد. برنامه پزشکی در کشور سوئد 5 سال و نیم یا 11 ترم تحصیلی است. این متفاوت با دیگر کشورهای اتحادیه اروپا است که 6 سال می باشند.

زبان سوئدی یکی از زبان های ساده برای یادگیری است اگر شما انگلیسی، فرانسوی یا آلمانی را به خوبی بتوانید صحبت کنید. 

فرم مشاوره رو پرکنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه
امیدواریم اگر علاقه مند به فعالیت و یا ادامه زندگی در کشورهای خارجی هستید، شما هم بتوانید مانند بسیاری از افراد موفق که در خارج از کشور زندگی می کنند، بهترین موسسه مهاجرتی را برای دست یافتن به هدف خود پیدا کنید و آینده بهتری برای خود ایجاد کنید.
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn
مهاجرت

مطالب تصادفی

مهاجرت از شرکت کاربین

درخواست مشاوره رایگان

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

مهاجرت به رومانی
مهاجرت به رومانی

امروزه کشورهای اروپایی به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین کشورهای دنیا برای مهاجرت شناخته می‌شوند. کشور رومانی یکی از کشورهایی است که توجه زیادی را در میان

بیشتر
جاب آفر استرالیا

استرالیا یکی از کشورهای مستقل در دنیاست که در اقیانوسیه واقع شده است. این کشور همیشه یکی از مقاصد محبوب ایرانیان برای مهاجرت و کار

بیشتر