معرفی استان های کانادا

معرفی استان های کانادا

معرفی استان های کانادا، شرایط و هزینه های زندگی در آنها را به طور کامل توضیح داده ایم. شما می توانید سوالات خود را در این باره در انتهای مقاله بپرسید. با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله میخوانید:

زندگی در استان های مختلف کانادا

در یک نگاه کلی و بر اساس نظرسنجی ها از مهاجران ایرانی تا به امروز می توان گفت در تمام بخش های کانادا، شرایط استانداردی برای زندگی شهروندان فراهم است و هرجایی از کانادا که مستقر شوید به طور کلی از شرایط تان رضایت خواهید داشت. حال شما با توجه به اولویت هایتان می توانید ایالت و شهر مورد نظر خود را انتخاب کرده و برای جستجوی کار و اقامت کانادا اقدام کنید.

معرفی ایالت های کانادا

ایالت اونتاریو

اونتاریو یکی از چهار استان اصلی کاناداست و از لحاظ جمعیتی و اقتصادی یکی از بزرگ ترین استان های کانادا به شمار می رود. مرکز انتاریو شهر تورنتو است و شهر اوتاوا پایتخت کانادا نیز در این استان می باشد. مشهورترین شهرهای انتاریو؛ تورنتو، اوتاوا، همیلتون، کینچر، واترلون، لندن، وینزور و کینگستون هستند.

 

جالب است بدانید بیش از 70.000 نفر از ساکنان استان اونتاریو ایرانی تبار هستند و عمدتا در شهر تورنتو سکونت دارند. از آنجایی که اونتاریو قطب اقتصادی کانادا محسوب می شود، صنایع قدرتمند و مشاغل متنوع و زیادی بخصوص در تورنتو و دیگر شهرهای آن در حال رشد هستند. با انتخاب این استان به عنوان مقصد، اطمینان خواهید داشت که بسترهای لازم برای پیشرفت شغلی شما در رشته ی تخصصی تان وجود خواهد داشت.

 

به طور میانگین سطح درامد مردمی که در اونتاریو زندگی می کنند نسبت به سایر استان ها بیشتر است. البته باید در نظر داشت که هزینه ی زندگی به خصوص هزینه ی مسکن، به نسبت در این استان بالاتر است. پیشنهاد می کنم برای این که در این زمینه بیشتر بدانید حتماً مقاله شرایط و هزینه های زندگی در کانادا را هم مطالعه کنید.

 

اگر درآمد متوسط یک خانواده در انتاریو را 59.700 دلار در سال در نظر بگیریم، این مبلغ دومین درآمد بالا در میان استان های کانادا به حساب می آید. همچنین شاغلین در انتاریو با حقوق دریافتی 13 دلار برای هر ساعت کار، دومین نرخ پایه حقوق در کشور کانادا را دارند. نرخ مالیات نیز در این استان 17.41 درصد می باشد که پنجمین رتبه از این نظر را در کشور دارد. قابل ذکر است با وجود اینکه هزینه های زندگی در انتاریو نسبت به سایر مناطق کانادا بیشتر است، این اطمینان را داشته باشید که بالا بودن سطح درآمدها در این استان امکان داشتن یک زندگی با استانداردهای بالا را برای شما فراهم می کند.

ایالت ساسکاچوان

استان ساسکاچوان در شمال غرب کاناداست و مرکز آن شهر رجاینا است. بزرگترین شهر این استان، ساسکاتون معروف به شهر علمی کانادا است . ممکن است برایتان جالب باشد که مهاجرپذیری یکی از مهمترین عوامل رشد این استان بوده است و سسکچوان در هر سال حدود 5000 مهاجر را می پذیرد. یکی از روشهای ورود مهاجر به این استان، برنامه انتخابی استانی یا (PNP) است.

 

متوسط درآمد یک خانواده در استان ساسکاچوان 48.400 دلار در سال و حداقل دستمزد ساعتی 8.60 دلار می باشد. پایین ترین نرخ مسکن و همچنین کمترین نرخ مالیات بر درآمد کانادا متعلق به استان ساسکاچوان می باشد. با توجه به این شرایط این استان مقصد بسیار مناسبی برای گروه بزرگی از مهاجرانی است که برای شروع زندگی در کشور کانادا به دنبال حداقل هزینه ها هستند. از آنجایی که دولت کانادا برای جذب مهاجرین از یک سیستم فدرال پیروی می کند، ایالت ساسکاچوان مجلس انتخابی دموکراتیک انتخابی خود را دارد.

شهرهای اصلی استان ساسکاچوان

رجاینا:

مرکز شهر استان ساسکاچوان می باشد. رجاینا با توجه به هزینه های پایین زندگی و شرایط خوب معیشت و مسکن گزینه مناسبی برای مهاجرت است و همین مزایا باعث مهاجرت ملیت های مختلف به این شهر شده است. این شهر زیبا به خاطر وجود فرهنگ های مختلف و تنوع فرهنگی “پایتخت فرهنگی کانادا” نامیده شده است.

 

ساسکاتون:

بزرگترین شهر استان است. اقتصاد این شهر هم اکنون رو به رشد است و مهم ترین بخش آن کشاورزی و نیز معدن است.

ایالت آلبرتا

آلبرتا، یکی از استان های معروف کشور کانادا و مرکز آن شهرادمونتون است. هم چنین دو شهر کلگری و بنف هم از نقاط دیدینی این استان هستند. بیشترین تنوع قومی و همچنین مذهبی در کشور کانادا متعلق به آلبرتا است. در مقوله ی اقتصاد هم بد نیست بدانید آلبرتا را به عنوان استان نفت خیز کانادا می شناسند.

 

نرخ بیکاری در این استان بسیار پایین است و بالاترین نرخ متوسط درآمد در کشور کانادا که در حدود 61000 دلار در سال است را به خود اختصاص داده است. همچنین کمترین میزان مالیات بر درآمد با توجه به سطح درآمد خانوارها متعلق به استان آلبرتا می باشد.

ایالت کبک

یکی از زیباترین استان های کاناداست. مرکز آن شهر کبک و بزرگترین شهر آن مونترال است. وجه تمایز این استان آن است که کبک، تنها ایالت کانادا است که زبان رسمی مردم آن فرانسوی می باشد.

 

شما به عنوان یک متقاضی مهاجرت به کانادا باید بدانید استان کبک، برای جذب نیروی کار متخصص سیستم و قوانین جداگانه ای از سایر استان ها برای خود دارد. برای مهاجرت به کانادا به عنوان نیروی کار ماهر منتخب کبک، دو مرحله پیش رو دارید:

 

  • درخواست گواهی انتخاب برای مهاجرت به کبک (CSQ) را در سایت دولتی استان ثبت کنید.

استان کبک با استفاده از قوانین خاص خودش شما را ارزیابی می کند. دریافت این گواهی به این منظور است که کبک شما را به عنوان نیروی کار ماهر پذیرفته است.

 

  • اگر استان کبک شما را انتخاب کرد و گواهی (CSQ) را به شما داد ، سپس باید برای مهاجرت، پناهندگی، شهروندی یا اقامت دائم درخواست دهید.

این دستورالعمل فقط به منظور اعلام درخواست برای اقامت دائم است.

ایالت بریتیش کلمبیا

غربی ترین استان کانادا است. مرکز آن شهر ویکتوریا و بزرگترین شهر آن ونکوور است. مهاجر پذیری نقش چشمگیری در شکل گیری این استان و اقتصاد آن داشته است. کسانی که قصد زندگی در بریتیش کلمبیا را دارند به دو روش می توانند در برنامه انتخاب استانی آن شرکت کنند؛ یکی از طریق شغل و حرفه (متخصصین مورد نیاز استان) و دیگری از طریق تجاری (مدیران و سرمایه گذاران).

شهر اصلی استان بریتیش کلمبیا

ونکوور:

باید اقرار کنیم که ونکوور یکی از ده شهر ممتاز دنیاست. این شهر نسبت به سایر شهرهای کانادا آب و هوای ملایم تری دارد و از سرمای شدید خبری نیست. ونکوور مرکز مهمی در ترابری کالا از اقیانوس آرام به حساب می آید و بالاترین میزان صادرات در آمریکای شمالی متعلق به این شهر است. هم چنین قابل ذکر است که اقتصاد ونکوور بیشتر بر پایه ی خدمات مالی است.

 

بالا بودن استانداردهای زندگی در این شهر و خدمات رفاهی و اجتماعی بسیار خوب، ونکوور را به یکی از گران ترین شهرهای دنیا تبدیل کرده است. همچنین بیشترین هزینه های مسکن در کشور کانادا هم مربوط به این شهر می باشد. خبر خوب اینکه با توجه به سطح درآمد بالا و مالیات کم نسبت به درآمد، رفاه اجتماعی بسیار خوبی برای مهاجران وجود خواهد داشت. حداقل دستمزد در شهر ونکوور 10.25 دلار در ساعت تعریف شده است.

 

شرایط زندگی در شهر ویکتوریا، دیگر شهر بریتیش کلمبیا هم تا حدود زیادی مشابه ونکوور می باشد.

فرم مشاوره رو پرکنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه

فرم مشاوره

برای مشاوره رایگان کلیک کنید

فرم مشاوره

برای مشاوره رایگان کلیک کنید
ادامه
مشاوره رایگان
سوالات مهاجرتی خود را در بخش دیدگاه بپرسید
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn
مهاجرت

مطالب تصادفی

مهاجرت از شرکت کاربین

درخواست مشاوره رایگان

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

مهاجرت به رومانی
مهاجرت به رومانی

امروزه کشورهای اروپایی به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین کشورهای دنیا برای مهاجرت شناخته می‌شوند. کشور رومانی یکی از کشورهایی است که توجه زیادی را در میان

بیشتر
جاب آفر استرالیا

استرالیا یکی از کشورهای مستقل در دنیاست که در اقیانوسیه واقع شده است. این کشور همیشه یکی از مقاصد محبوب ایرانیان برای مهاجرت و کار

بیشتر