مهاجرت به کشور ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا

همه چیز درباره مهاجرت به ایتالیا در این مقاله برای شما به صورت شفاف و کامل توضیح داده خواهد شد. این مطلب شامل مهم ترین نکات و توضیحات درباره اخذ اقامت ایتالیا و همچنین مهاجرت به این کشور است. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

ایتالیا

همه چیز درباره مهاجرت به ایتالیا

ایتالیا یکی از کشورهای جنوبی و بسیار خوش آب و هوای اروپا است. این کشور نیز مانند سایر کشورهای مطرح اقتصادی در اروپا هر ساله متقاضیان زیادی برای مهاجرت دارد. ایتالیا نیز بر اساس پروتکل های خود بیشتر در بخش های مهارت و سرمایه گذاری، به متقاضیان ویزا می دهد.

 

ایتالیا در تاریخ ۲۶ اکتبر سال ۱۹۹۷ با عقب نشینی از سیاست کنترل داخلی مرزها، به پیمان شینگن پیوسته است. این پیمان همان چیزی است که کشورهای اروپایی برای حفظ و تقویت مرزهای خود به صورت مشترک و خارجی با یکدیگر امضا کرده اند و دارای قواعد و قوانین خاصی می باشد. ویزای شینگن یکی از انواع موقت ویزا برای خارجی هایی است که از کشوری غیر از کشورهای قاره اروپا اقدام می کنند. همچنین اروپایی ها نیز برای بیش از ۹۰ روز ماندن باید اقدام به اخذ ویزا کنند.

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

یکی از مهم ترین و شایع ترین روش های مهاجرت به این کشور روش اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا است. وزارت امور خارجه و همکاری های بین الملل ایتالیا در سال های اخیر به منظور کمک به دانشجویان متقاضی مهاجرت به ایتالیا، اقدام به اعطای گرانت و کمک تحصیلی در صورت پذیرش می کند. این کمک ها شامل دو گروه از جمله دانشجویان خارجی در حال تحصیل در ایتالیا و دانشجویان ایتالیایی خارج از کشور می شود.

 

 هدف از این اقدام ترویج فرهنگ ایتالیا و تبادل فرهنگی بین المللی، تقویت وجهه این کشور در جهان، گسترش فعالیت ها و تحقیقات مشترک بین المللی در زمینه های علمی و فناوری و… عنوان شده است.

 

کمک ها و هزینه های مربوط به برنامه ها و طرح های تحقیقاتی و تحصیلی مربوط به دانشجویان پذیرفته شده در مهاجرت به ایتالیا در وب سایت زیر قابل مشاهده است:

 

                                                   https://studyinitaly.esteri.it

 

همچنین فهرست کشورهای واجد شرایط این گرانت نیز در همین وب سایت قابل مشاهده است.

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

شرایط عمومی برای ورود مهاجران به ایتالیا

ایتالیا نیز همانند سایر کشورهای جهان مقرراتی برای اخذ ویزای خود دارد. شما برای مهاجرت موقت یا دائم به این کشور شرایط تمامی انواع ویزاهای این کشور را بررسی کرده و بر اساس هرکدام از آن ها شرایط را برای خود مهیا کنید. این ویزاها بیشتر در زمینه های سرمایه گذاری، نیروی ماهر و دانشجو قابل دریافت می باشند. هر کدام از ویزاهای این کشور دارای شرایط خاصی هستند. مثلا در ویزای تحصیلی شما علاوه بر مدارک شامل عکس پاسپورتی، پاسپورت معتبر، مدارک اثبات توان مالی و اثبات هویت و وضعیت سلامتی، نامه ای از دانشگاه یا محلی که در آن پذیرش شده اید بیاورید.

 

شما باید توجه داشته باشید که اخذ اقامت دائم برای مهاجرت به ایتالیا باید ابتدا از طریق این ویزاها صورت گیرد. یعنی در صورتی که شما چند سال در این کشور به عنوان دانشجو، نیروی کار و یا… زندگی کرده اید، آنگاه می توانید درخواست اقامت دائم در این کشور را بدهید. در این میان می توان گفت بهترین گزینه ها برای اقامت دائم همان روش های کارآفرینی و نیروی کار ماهر هستند.

 

اگر شما یک نیروی ماهر کار باشید و در طول اقامت در ایتالیا توانسته باشید جوری کار کنید که کارفرما به شما احساس نیاز کند، در این شرایط می توان گفت که یک اروپایی نمی تواند جای شما را پر کند و کارفرما می تواند از طرف شما و برای شما درخواست اقامت دائم بدهد و ویزای کار ایتالیا را دریافت کنید.

 

همسر و فرزندان فرد مقیم در این کشور نیز می توانند تا زمان اعتبار ویزای او به شرط اثبات منابع مالی لازم برای مخارج زندگی در طول مدت زندگی در ایتالیا بمانند.

مدارک مشترک انواع ویزاهای استرالیا

در آخر

در بالای مطلب مهم ترین نکات و موارد درباره مهاجرت به ایتالیا و ضوابط آن گفته شد. بهتر است بدانید که برای هر کدام از انواع ویزاهای مذکور، مستندات و مدارکی مشترکا لازم است که از جمله آن ها می توان مدارک اثبات توان مالی، مدارک عدم سوپیشینه، مدارک مربوط به سطح تسلط شما به زبان، مدارک مربوط به اثبات هویت و همچنین اسناد پزشکی مربوط به سلامت روحی و روانی. این گزینه ها برای تمامی انواع ویزاها در ایتالیا معمولا وجود دارند، اما هر نوع ویزا نیز شرایطی برای اخذ دارد که این موارد نیز به آن اضافه می شود.

در پایان این مقاله، از شما دعوت میکنیم مقاله تحصیل در ایتالیا را هم مطالعه بفرمایید.

فرم مشاوره رو پرکنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه

فرم مشاوره

برای مشاوره رایگان کلیک کنید

فرم مشاوره

برای مشاوره رایگان کلیک کنید
ادامه
مشاوره رایگان
سوالات مهاجرتی خود را در بخش دیدگاه بپرسید
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn
مهاجرت

مطالب تصادفی

مهاجرت از شرکت کاربین

درخواست مشاوره رایگان

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

مهاجرت به رومانی
مهاجرت به رومانی

امروزه کشورهای اروپایی به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین کشورهای دنیا برای مهاجرت شناخته می‌شوند. کشور رومانی یکی از کشورهایی است که توجه زیادی را در میان

بیشتر
جاب آفر استرالیا

استرالیا یکی از کشورهای مستقل در دنیاست که در اقیانوسیه واقع شده است. این کشور همیشه یکی از مقاصد محبوب ایرانیان برای مهاجرت و کار

بیشتر