مهاجرت به روسیه

مهاجرت به روسیه

در این مقاله نکات مهم درباره مهاجرت به روسیه بررسی می شود. کشور روسیه یکی از کشورهای زیبا و پهناور جهان است که مانند کشورهای اروپایی اما در سطحی پایین تر دارای مهاجران قابل توجهی است. در این مقاله می خواهیم با یکدیگر درباره اخذ ویزا و شهروندی روسیه و مهاجرت به این کشور با شما صحبت کنیم. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

نکات مهم درباره مهاجرت به روسیه

در این قسمت درباره مهم ترین جزئیات مهاجرت به روسیه نکاتی را بیان می کنیم.

  1. روسیه نیز مانند بسیاری از کشورهای جهان تابعیت دوگانه را می پذیرد و مشکلی با آن ندارد. بر همین اساس روسیه مشکلی با دو پاسپورته بودن شما هم نخواهد داشت. اما شما باید کشور مبدا خود را بررسی کنید و ببینید آیا این کشور دو تابعیت را قبول می کند؟ برای مثال هند در قوانین خود چنین اجازه ای نمی دهد و شما در صورتی که اهل هند باشید و بخواهید تابعیت روسیه را بگیرید، باید ابتدا ملیت هندی خود را لغو کنید و سپس نسبت به دریافت پاسپورت روسیه اقدام کنید.

  2. اما اگر کشور شما مشکلی با اعطای تابعیت دوگانه ندارد، دولت روسیه هم مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد. این موضوع از نظر بعضی از متقاضیان اصلا خوب نیست اما گروه دیگری از متقاضیان بر این باورند که تابعیت روسیه دارای مزایا و امتیازات فراوانی است و حتی ارزش لغو تابعیت اصلی را نیز دارد.

  3. در روسیه، دو راه برای دریافت اقامت و شهروندی این کشور وجود دارد:

 
  • دریافت حق شهروندی با استفاده از سابقه والدین و خانواده و محل تولد (نژاد): این روش تنها در صورتی امکان پذیر است که یک یا دو نفر از والدین شما شهروند روسیه و کشورهای اتحاد جماهیر شوروی باشند یا خود شما در روسیه متولد شده باشید.

 
  • دریافت حق شهروندی روسیه با قبول تابعیت: این روش دقیقا همان روش مد نظر برای تمامی متقاضیان خارجی مهاجرت به روسیه است. در این روش شما باید یا با ازدواج با یک روس به عنوان شهروند شناخته شوید و یا از روش سرمایه گذاری اقدام کنید.

مهاجرت

اما قبول تابعیت چیست؟

در روسیه شما می توانید با استفاده از قبول تابعیت، به وسیله ازدواج، سرمایه گذاری، کار و بیزنس و مهارت؛ حق شهروندی این کشور را کسب کنید. البته شما باید بدانید که هیچکس نمی تواند خارج از کشور روسیه برای دریافت اقامت دائم و یا اقامت موقت درخواست دهد و شما باید حتما در روسیه باشید و سپس فرآیند اپلای و دریافت ویزا را پیگیری کنید.

گام به گام مراحل اخذ اقامت دائم و شهروندی در روسیه

پس از اقامت موقت در روسیه، حال شما می توانید در این کشور برای اخذ اقامت دائم اقدام کنید. شما باید دقت داشته باشید که افراد ماهر در هر سطحی و همچنین کارآفرینان و بازرگانان حرفه ای می توانند بسیار سریع تر ویزای اقامت دائم برای مهاجرت به روسیه را دریافت کنند.

 

البته این تسریع و فرآیند آسان تر برای نیروهای مخصوص و بسیار حرفه ای در زمینه های فناوری اطلاعات، مهندسی، پزشکی، کارگر حرفه ای و… است. نیروهای ماهر نیازی به اخذ اقامت موقت ندارند و می توانند مستقیما با اخذ اقامت دائم در این کشور، برای دریافت شهروندی روسیه اقدام کنند. وزارت کار روسیه این تسهیلات را برای بیش از ۷۴ عنوان حرفه و شغل مختلف تدارک دیده است تا آن ها بتوانند با سرعت بیشتر و راحت تر به روسیه وارد شوند. پیشنهاد می کنم در این رابطه حتماً مقاله ویزای کار روسیه را هم مطالعه کنید. بر این اساس، مراحل مهم مهاجرت به روسیه و اخذ اقامت دائم عبارتند از:

پاسپورت

ویزای اقامت موقت (ARWYP):

به غیر از کشورهای جمهوری بلاروس، جمهوری قزاقستان و قرقیزستان؛ سایر متقاضیان برای اخذ اقامت در روسیه باید ابتدا در این کشور اقامت داشته باشند و سپس درخواست اقامت دائم دهند. برای این منظور شما باید اقامت موقت این کشور را دریافت کنید. این ویزای موقت اصطلاحا TRP نامیده می شود و توسط FMS اداره مهاجرت فدرال روسیه صادر می شود.

ویزای اقامت دائم (VEED NA CZITELSTVO):

دومین گام برای مهاجرت به روسیه به صورت دائم، درخواست برای اخذ اقامت دائم روسیه است. افراد دارای TRP در روسیه در صورت تایید درخواست اقامت دائم می توانند تا ۵ سال در این کشور بمانند. پس از دریافت و اخذ اقامت دائم، حال می توانید برای شهروندی روسیه اقدام کنید.

درخواست برای پاسپورت قرمز روسی

آخرین گام در دریافت اقامت دائم برای مهاجرت به روسیه، درخواست پاسپورت قرمز روسی است. شما پس از ۵ سال ماندن در این کشور با اقامت دائمی مرحله قبل، می توانید برای دریافت پاسپورت قرمز روسی اقدام کنید. توجه داشته باشید که این ۵ سال، حداقل زمان زندگی برای درخواست پاسپورت قرمز است. پس از طی این فرآیندها، پاسپورت قرمز ظرف ۶ ماه تا ۱ سال پس از درخواست شما برایتان صادر می شود.

در پایان پیشنهاد میکنیم مقاله “تحصیل در روسیه” را نیز مطالعه بفرمایید.

فرم مشاوره رو پرکنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه

فرم مشاوره

برای مشاوره رایگان کلیک کنید

فرم مشاوره

برای مشاوره رایگان کلیک کنید
ادامه
مشاوره رایگان
کاربین
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn
مهاجرت

مطالب تصادفی

مهاجرت از شرکت کاربین

درخواست مشاوره رایگان

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

مهاجرت به رومانی
مهاجرت به رومانی

امروزه کشورهای اروپایی به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین کشورهای دنیا برای مهاجرت شناخته می‌شوند. کشور رومانی یکی از کشورهایی است که توجه زیادی را در میان

بیشتر
جاب آفر استرالیا

استرالیا یکی از کشورهای مستقل در دنیاست که در اقیانوسیه واقع شده است. این کشور همیشه یکی از مقاصد محبوب ایرانیان برای مهاجرت و کار

بیشتر