ویزای کار اتریش

ویزای کار اتریش

اخذ ویزای کار اتریش با توجه به شرایط مالی و اقتصادی این کشور، دارای متقاضیان زیادی در سراسر کشور است. این کشور نیز برای پذیرش هر خارجی برای کار در اتریش، قوانین و ضوابط خاصی دارد. سطح بالای دستمزدها در کنار قوانین حمایتی از کارکنان در برابر کارفرماها باعث شده است تا شرایط این کشور بیش از پیش برای متقاضیان کار مناسب و راحت باشد.

 

در این مقاله می خواهیم درباره اخذ ویزای کار در اتریش با شما صحبت کنیم. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

اخذ ویزای کار اتریش

اگر شما فکر می کنید که برای دریافت مجوز کار در کشور اتریش واجد شرایط هستید و آمادگی آن را دارید، باید بدانید که این فرآیند تحت عنوان کارت قرمز سفید قرمز دنبال می شود. در ابتدا شما ممکن است که درباره Red-White-Red کارت فکر کنید که باید فرآیند بسیار پیچیده ای برای آن پشت سر بگذارید. اما پس از ورود به فرآیند متوجه می شوید که این کار اصلا سخت و غیرقابل فهم نیست.

 

آیا نیاز به ویزای کار اتریش دارید؟

برخی از افراد بر اساس ملیت و نقش مهارتی خود ممکن است برای کار در کشور اتریش ممکن است نیازی به ویزا نداشته باشند. شما می توانید با مراجعه به سایت امور مهاجران اتریش، مهارت های ویژه مورد نیاز اتریش را برای مشخص شدن این موضوع ببینید.

 

⦁ دارندگان ملیت کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین منطقه اقتصادی اروپا می توانند تا سه ماه بدون ویزا در این کشور کار یا زندگی کنند. اما بعد از این مدت باید ویزای خود را تمدید کنند. اما در این میان برای برخی از کشورها در مقاطعی از زمان به دلیل مشکلات بین کشورها دارای محدودیت هایی بوده اند که البته پایدار نیست. برای مثال شهروندان کرواسی برای مدتی برای کار در اتریش دچار محدودیت هایی شدند.

 

همچنین شما در صورتی که سه تابعیتی باشید، برای کار در این کشور قطعا به اخذ ویزای کار اتریش نیاز خواهید داشت.

فرآیند دریافت ویزای کار کشور اتریش

⦁ هدف اصلی از طراحی فرآیند دریافت ویزای کار اتریش برای خارجی ها، رفع کمبودهای کشور در بخش های صنعت، فناوری اطلاعات، بهداشت و درمان و… است. قوانین و ضوابط خاصی برای دریافت کارت سفید و قرمز برای متقاضیان کار در اتریش در مهارت های مختلف وجود دارد.

 

⦁ در فرآیند اخذ ویزای کار از این کشور یکی از مواردی که قطعا از شما خواسته می شود، اثبات توانایی مالی و اقتصادی شما برای پرداخت امورات و هزینه های جاری در این کشور است. برای این منظور سالیانه مقدار خاصی به عنوان میانگین مبلغ هزینه های زندگی برای مهاجران در نظر گرفته می شود که متقاضیان از جمله افرادی که به دنبال اخذ ویزای کار اتریش هستند، قادر به پرداخت آن باشند.

 

⦁ شما برای واجد شرایط بودن باید حداقل ۷۰ امتیاز در آزمون سایت مهاجران این کشور کسب کنید. شما در این آزمون باید در زمینه های مختلفی از جمله شرایط مهارتی و حرفه ای، تجربه کاری، سطح زبان و سطوح دستمزدی که قبلا داشته اید، به سوالاتی پاسخ دهید. در این سیستم امتیاز دهی مانند سایر کشورهای دیگر سطح زبان بسیار مهم است و شما باید زبان خود را تا می توانید ارتقا دهید. برای این منظور می توانید از اپلیکیشن قدرتمند busuu استفاده کنید.

 

⦁ شما برای درخواست اخذ ویزای کار اتریش باید قبل از ورود به اتریش و در درخواست خود، پوزیشن و موقعیت شغلی تایید شده خود را اعلام کنید. البته یک استثنا نیز وجود دارد که کارتی تحت عنوان Red-White-Red Card Plus برای شما صادر می شود که این امکان را به شما می دهد تا بدون کارفرمای حامی در اتریش ویزا را دریافت کرده و به این کشور وارد شوید.

 

البته این کارت به صورت آنلاین صادر می شود و دارای معیارهای بسیار سختگیرانه ای است. شما پس از ۱۰ تا ۱۲ ماه بعد از دارا بودن کارت Red-White-Red می توانید آن را به نسخه پلاس ارتقا دهید و در بازار کار بسیار آزادانه و راحت کار کنید. این به این معناست که شما می توانید آزادانه برای هر کارفرمایی کار کنید.

 

⦁ یک مورد دیگر نیز برای کارگران ماهر و نیروهایی وجود دارد که درآمد و حقوق پایینی دارند که می توانند درخواست دهند. البته برای این منظور شما باید در تست و آزمون مورد نظر ۵۰ امتیاز کسب کنید. اما تعداد مشاغل تحت این پوشش زیاد نیستند و معمولا تنها بین ۱۰ تا ۲۰ رده شغلی در آن قرار می گیرد.

 

مقاله پیشنهادی: همه چیز درباره ویزای کار آلمان

فرم مشاوره رو پرکنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه

فرم مشاوره

برای مشاوره رایگان کلیک کنید

فرم مشاوره

برای مشاوره رایگان کلیک کنید
ادامه
مشاوره رایگان
کاربین
مهاجرت

مطالب تصادفی

مهاجرت از شرکت کاربین

درخواست مشاوره رایگان

نام و نام خانوادگی*

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

فرم مشاوره با ما

نام و نام خانوادگی*