کار در اروپا

کار در اروپا

کار در اروپا، به طور کلی چشم انداز بسیار خوبی دارد و همین مسئله باعث شده است، این روزها دلیل مهاجرت بسیاری از افراد به این قاره، اشتغال و کار باشد. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که به خاطر کار و موقعیت های شغلی موجود، این مقاله را از دست ندهید.

 

قبل از پرداختن به موضوع کار و آمار های جالب مربوط به کار در اروپا لازم است که با این قاره بیشتر آشنا شویم.

آنچه در این مطلب می خوانید

قاره اروپا

اروپا، دومین قاره کوچک جهان می باشد که کشور هایی چون روسیه، آلمان، انگلستان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، نروژ، ایرلند، لوکزامبورگ، دانمارک، استرالیا، سوئد، سوئیس، آیسلند و ده ها کشور دیگر را در خود جای داده است.

 

روسیه بزرگترین کشور موجود در قاره اروپا است که از لحاظ مساحتی 39 درصد و از لحاظ جمعیتی 15 درصد قاره اروپا را تشکیل داده است. آلمان، قدرتمند ترین کشور اتحادیه اروپا از لحاظ اقتصادی است که 4 تریلیون تولید ناخالص داخلی دارد و بعد از آن کشورهای انگلستان و فرانسه با تولید نا خالص داخلی حدود 8/2 تریلیون در رده دوم و سوم قرار دارند. البته به طور کلی، اروپا از لحاظ اقتصادی بسیار قدرتمند است چرا که بسیاری از شرکت های بزرگ و برتر جهان در اروپا قرار دارند و بیشتر کشورهای اروپایی به خاطر راحتی کار در معامله های اقتصادی، واحد یورو را برای خود انتخاب کرده اند.

 

بخش عمده جمعیت اروپا به ویژه در بخش اروپای غربی که شامل 9 کشور آلمان، اتریش، بلژیک، سوئیس، فرانسه، لوکزامبورگ، لیختن اشتاین، موناکو و هلند می شود، بالاترین سطح کیفیت زندگی را دارند.

چشم انداز کار در اروپا

استراتژی اروپا در سال 2020 بر رشد هوشمندانه، پایدار و فراگیر برنامه ریزی شده است تا اقتصاد اتحادیه اروپا به خوبی مقاوم شود و همچنین قدرت بیشتری پیدا کند. از این رو اروپا به گونه ای برنامه ریزی کرده است تا اشتغال را در تمامی کشور های خود افزایش بدهد. البته به طور کلی بازار کار اتحادیه اروپا از سال 2002 به طور مداوم پویایی مثبتی را نشان می دهد.

کار در اروپا
پیش بینی نرخ اشتغال در اروپا برای سنین 20 تا 64 سال از سال 2018 تا 2020

جالب بدانید که با توجه به افزایش جمعیت کهن سال اروپا، اشتغال افراد 20 تا 64 سال به ویژه زنان، از اولویت های اصلی استراتژی اروپا در سال 2020 است.

چگونگی پیدا کردن کار در اروپا

انجام کار در خارج از کشور برای تضمین استانداردهای خوب یک زندگی مناسب، بسیار مهم است در نتیجه قبل از مهاجرت به هر یک از کشور های اروپایی، لازم بدانید که در آن کشور چگونه برای خود کار پیدا کنید.

 

قبل از اینکه به جستجوی کار در کشور اروپایی مورد نظرتان بپردازید، لازم است که با توجه به مدارک تحصیلی و توانایی هایی که دارید، زمینه فعالیت خود را انتخاب کنید و سپس به جستجو کار در اروپا بپردازید.

 

یکی از راه های معتبری که می توانید از طریق آن شغل مورد نظر خود را پیدا کنید، مراجعه به سایت های کاریابی معتبری چون Indeed ، CareerBuilder و Monster می باشد.

 

مراجعه به پرتال اختصاصی کار اتحادیه اروپا نیز می تواند یکی از راه های عالی باشد و شما را به شغل دلخواهتان برساند. شما در این پرتال می توانید شغل های مورد نیاز هر کشور در اروپا را مشاهده کنید. اگر شغل انتخابی شما در پرتال شغلی کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید، وجود داشته باشد، روند مهاجرت شما ساده تر و آسان تر است.

" موسسه کاریابی بین المللی کاربین به شماره ثبت 52009 از وزارت کار، می تواند شما را در رابطه با مهاجرت و پیدا کردن کار در اروپا، یاری کند. "

شغل های مورد نیاز اروپا

طبق گزارشات منتشر شده در سال 2020، رشته های زیر بیشترین تقاضا در رابطه با استخدام متخصصان را در اروپا دارند:

 

 • هوش مصنوعی
 • رباتیک
 • امنیت شبکه
 • بازاریابی و فروش
 • کامپیوتر
 • پزشکی
 • مکانیک
 • برق
 • و سایر رشته هایی از این قبیل
 

به ترتیب کشور های آلمان، انگلستان و اسپانیا، بیشترین تقاضا را برای استخدام متخصصان در سال 2020 دارند.

نکات قابل توجه در مورد کار در اروپا

برای اینکه بتوانید در اروپا مشغول کار شوید، باید بعد از پیدا کردن شغل مورد نظرتان، نسبت به اخذ ویزای کار اقدام کنید. اگر سن شما کمتر از 30 سال باشد، پیدا کردن شغل مورد نظرتان در اروپا و مهاجرت به کشور مورد نظرتان، روند ساده تری دارد.

 

شرایط کار در اکثر کشور های اروپایی یکسان است، اما شرایط کاری بین دسته های شغلی مختلف، متفاوت است.

 

با توجه به استراتژی که اروپا به طور کلی برای خود تدوین کرده است، تمام کشور های اروپایی تعهد جدی برای بهبود شرایط کاری خود دارند و از این رو همه کشورهای اروپایی به ویژه آلمان در تلاش اند تا کیفیت کاری و مزایای شغلی هر کار را افزایش دهند.

 

یکی از سیاست هایی که سالیان سال است، کشور های اروپایی در رابطه با کار به طور جدی به آن عمل می کنند، برابری حقوق زن و مرد در محیط کار است.

آمار های جالب مربوط به کار در اروپا

 • 83 درصد جمعیت اروپا کارمند هستند و 17 درصد جمعیت اروپا کارفرما هستند.
 • شایع ترین مشکلات مربوط به شرایط ضعیف کار در اروپا عبارتند از: کمر درد (حدود 30 درصد کارمندان)، استرس (حدود 28 درصد کارمندان) و درد های عضلانی (حدود 17 درصد کارمندان).
 • 23 درصد متخصصان، 4 روز کاری خود در سال را به خاطر مشکلاتی که از شرایط ضعیف کاری پیدا کرده اند، از دست می دهند.
 • سرعت کار در چند سال اخیر به شدت افزایش پیدا کرده است.
 • انجام کار تکراری و یکنواخت بسیار در اروپا متداول است، اما به طور جدی سعی دارند استقلال کاری بیشتری به افرادی که کار های یکنواخت انجام می دهند، اعطا کنند.
 • کامپیوتر بخش مهمی از مشاغل اروپایی شده است.
 • 32 درصد افراد شاغل در طی سال، از طرف کمپانی که در آن کار می کنند، در کلاس های آموزشی شرکت می کنند.

سوالات متداول

کشور هایی چون روسیه، آلمان، انگلستان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، نروژ، ایرلند، لوکزامبورگ، دانمارک، استرالیا، سوئد، سوئیس، آیسلند و ده ها کشور دیگر را در خود جای داده است

روسیه بزرگترین کشور موجود در قاره اروپا است

کشور های آلمان، انگلستان و اسپانیا

83 .درصد جمعیت اروپا کارمند هستند و 17 درصد جمعیت اروپا کارفرما هستند

فرم مشاوره رو پرکنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه

ارتباط با ما

اگر سوالی دارید که با خواندن این مقاله به پاسخ آن نرسیده‌اید با متخصصان کاربین تماس بگیرید
سوالات مهاجرتی خود را در بخش دیدگاه بپرسید
مهاجرت

مطالب تصادفی

مهاجرت از شرکت کاربین

درخواست مشاوره رایگان

نام و نام خانوادگی*

نظرات کاربران

2 پاسخ

  1. سلام در حال حاضر افر برای ترکیه شرایطش سخت هست . مگر اینکه خودتون کارفرما پیدا کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

فرم مشاوره با ما

نام و نام خانوادگی*