گم شدن کیملیک کارت

گم شدن کیملیک کارت

متقاضیان اقامت ترکیه بارها نام کیملیک کارت را شنیده اند. کیملیک کارت چیست و چه نقشی در اخذ اقامت ترکیه دارد؟ در صورت مفقود شدن این کارت، دارنده کارت چه کاری باید انجام دهد؟ آیا در این صورت جریمه می شود؟ مدارک مورد نیاز برای صدور کارت شناسایی و کارهایی که پس از گم شدن کارت کیملیک باید انجام دهیم، چیست؟ ما نیز در این مقاله تمام آنچه را که باید بدانید برای شما فراهم کرده ایم. اگر می خواهید اطلاعات کاملی را در مورد گم شدن کیملیک کارت و پیگیری کارت اقامت ترکیه دریافت کنید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

شما می توانید از طریق شبکه های اجتماعی با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی کاربین در تماس باشید تا آنها شما را در جریان جدیدترین قوانین کیملیک کارت قرار دهند.

همچنین فرم مهاجرتی آنلاین کاربین را تکمیل کنید تا کارشناسان ما شرایط شما را بررسی کرده و برای مهاجرت با شما تماس برقرار کنند.

موسسه مهاجرتی کاربین به صورت تخصصی بر روی مهاجرت تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری فعالیت می کند و دارای مجوز رسمی از وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی می باشد.

فهرست مطالب

ترکیه

کیملیک کارت چیست؟

برای سفر به ترکیه به ویزای ترکیه نیاز دارید. این ویزای ترکیه 180 روز اعتبار دارد. در این مدت می توانید به صورت نامحدود در ترکیه سفر کنید. صرف نظر از تعداد سفرها، شما می توانید حداکثر 90 روز در ترکیه اقامت داشته باشید. اگر می خواهید بیشتر از مدت زمان مشخص شده در ترکیه بمانید، باید برای اقامت دائم یا اقامت موقت و کیملیک کارت اقدام کنید.

کیملیک کارت مجوزی است که شما از طریق آن می توانید بیشتر از مدت زمان ویزا یا لغو ویزا در ترکیه اقامت داشته باشید. خارجی هایی که مایل به اقامت بیش از 90 روز در ترکیه هستند باید برای دریافت این کارت اقدام کنند. در غیر این صورت پس از این مدت نمی توانند در ترکیه اقامت قانونی داشته باشند.

در غیر این صورت، این امکان نیز وجود دارد که بین 1 تا 5 سال شما جریمه شوید یا از ترکیه اخراج گردید. اعتبار کارت شناسایی کیملیک کارت 10 سال است و پس از تاریخ انقضا تمدید خواهد شد.

مجوز اقامت کوتاه مدت ترکیه

بیشترین درخواست، بین هر مجوز اقامت دیگری در ترکیه مجوز اقامت کوتاه مدت است. شما می توانید این مجوز اقامت را برای یکی از اهداف زیر دریافت کنید:

 • برای تحقیقات پژوهشی و علمی
 • ایجاد روابط تجاری و بازرگانی
 • شرکت در برنامه آموزشی
 • برنامه تبادل دانشجو برای اهداف آموزشی
 • اهداف گردشگری
 • تحصیل در در دوره های آموزشی ترکی

مجوز اقامت بلند مدت ترکیه

اگر حداقل 8 سال بدون وقفه در ترکیه زندگی کنید، می توانید برای مجوز بلند مدت و نامحدود در ترکیه با اقامت صادر شده توسط مقامات ترکیه اقدام کنید. لطفاً توجه داشته باشید که اگر برای مدت معینی به عنوان اقامت بشردوستانه، متقاضی کمک ثانویه یا حمایت موقت در ترکیه اقامت داشته باشید، درخواست شما برای دریافت مجوز بلند مدت مورد تایید قرار نخواهد گرفت.

کیملیک-ترکیه

مدارک مورد نیاز کیملیک کارت

چندین مرحله وجود دارد که می توانید برای درخواست کارت شناسایی یا مجوز اقامت ترکیه انجام دهید. اولین چیزی که باید بدانید این است که ظرف یک ماه پس از ورود به ترکیه باید برای دریافت مجوز اقامت خود درخواست دهید. سپس باید تصمیم بگیرید که برای چه نوع مجوز اقامتی می خواهید اقدام کنید.

سپس درخواست آنلاین را در وب سایت وزارت کشور ترکیه ارسال کنید و از نزدیکترین اداره مهاجرت وقت بگیرید. در واقع باید فرم را با اطلاعات و آدرس خود در ترکیه پر کنید. سپس لازم است که آدرس نزدیک‌ترین دفتر DGMM و فهرستی از مدارک مورد نیاز، تاریخ‌ها و زمان‌های موجود برای رزرو، هزینه درخواست و کارت قابل پرداخت به شما ارائه شود.

 در روز ملاقات، باید چندین مدرک را به نزدیکترین اداره مهاجرت ارائه دهید. مدارک مورد نیاز برای اخذ هویت و مجوز اقامت ترکیه عبارتند از:

 • یک پاسپورت معتبر همراه با کپی که حداقل دارای 6 ماه اعتبار باشد
 • درخواست مجوز اقامت در ترکیه (راندوو)
 • دریافت شماره تامین اجتماعی (کد مالیاتی)
 • 4 عکس پرسنلی 6 در 4
 • یک کپی از آخرین مهر ورود به ترکیه
 • ارائه اصل قرارداد اجاره و یک نسخه محضری از اجاره ثبت شده
 • ارائه رسید پرداخت مالیات بر دارایی و کیملیک کارت
 • ارائه بیمه نامه معتبر

مهلت صدور کیملیک کارت

مدت زمان صدور کیملیک 60-90 روز است. این مدت زمان برای تحویل اسناد و مدارک پس از ارسال فرم راندو و سپس بررسی اسناد و صدور کارت کیملیک کارت می باشد.

کیملیک-کارت-ترکیه

پس از گم کردن کارت کیملیک چه باید کرد؟

اگر کیملیک شما در ترکیه گم شود اقداماتی وجود دارد که باید انجام دهید. به عنوان اولین قدم، بسیار مهم است که بلافاصله به نزدیکترین ایستگاه پلیس بروید و آن را گزارش دهید. قانون شماره 11 بند 5683 می گوید که در صورت مفقود شدن کیملیک کارت باید با مرکز پلیس تماس بگیرید و پلیس باید در اسرع وقت گزارش گم شدن کارت را ارائه کند. مراحلی که باید پس از گم شدن کیملیک کارت پیگیری کنید به شرح زیر است:

دریافت گزارش گم شدن کیملیک کارت از پلیس

گم شدن کارت اقامت ترکیه خود را با کپی پاسپورت می توانید ردیابی کنید. در این راستا لازم است که از نزدیکترین ایستگاه پلیس گزارش مفقودی کیملیک را دریافت نمایید.

پرداخت هزینه کارت جدید در اداره مالیات استانبول

وقتی پلیس گزارش گم شدن کیملیک کارت را دریافت کرد، باید هزینه کارت جدید و هزینه تشکیل پرونده و پیگیری کیملیک را در اداره مالیات استانبول (جنب اداره مهاجرت) بپردازید. اداره کل مهاجرت به شما می گوید که برای درخواست خود چقدر باید پرداخت کنید.

اداره مالیات فقط لیر ترکیه را می پذیرد. اگر مجوز اقامت دانشجویی دارید، باید 110 لیر ترکیه بپردازید. سپس باید رسید را نزد خود نگه دارید.

برای درخواست کیملیک جدید، با اداره مهاجرت استانبول تماس بگیرید

پس از درخواست در اداره مهاجرت استانبول در منطقه فاتح، باید مدارکی را برای درخواست کیملیک جدید ارائه دهید. مدارک مورد نیاز عبارتند از:

 • ارائه گزارشی از پلیس
 • یک کپی از ثبت محل اقامت (سند مسکن به عنوان گواهی اقامت به رسمیت شناخته می شود)
 • کپی پاسپورت (از تمام صفحات از جمله صفحه اول، صفحه ویزا و صفحه ورودی خروجی)
 • ارائه اصل گذرنامه
 • عکس در سایز پاسپورت و بیومتریک
 • رسید پرداخت هزینه ها

صدور مجوز اقامت جدید

هنگامی که درخواست اقامت و کیملیک کارت شما پذیرفته شد و کارت جدید شما چاپ شد، اداره مهاجرت کارت جدید را برایتان پست خواهد کرد.

 مدت زمان صدور کیملیک 60-90 روز است.

گم-شدن-کیملیک-ترکیه

نتیجه گیری

تمامی ایرانیان با ویزای توریستی مجوز اقامت 90 روزه در ترکیه را دریافت می کنند. اگر بیشتر بمانید اعتبار ویزای ترکیه شما تمام می شود، جریمه می شوید و اخراج خواهید شد. اگر می خواهید بیشتر بمانید، باید با اداره مهاجرت ترکیه برای درخواست کیملیک کارت تماس بگیرید.

اگر کیملیک شما گم شده است، مفقود شدن آن را نیز باید به اداره پلیس گزارش دهید. اداره مهاجرت مدارک شما و درخواست شما مبنی بر مفقود شدن کارت کیملیک را بررسی می کند. در این مرحله باید هزینه های لازم را به حساب اداره مهاجرت واریز کنید. سپس رسید پرداخت و مدارک جمع آوری شده در مرحله قبل را به اداره مهاجرت ترکیه ارسال نمایید و تا 90 روز منتظر بمانید تا کیملیک کارت جدید شما صادر شود.

با کارشناسان و متخصصان ما برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد گم شدن کیملیک کارت در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در امور مهاجرت در ارتباط باشید.

موسسه کاریابی بین المللی کاربین به صورت تخصصی در امور مهاجرت فعالیت دارد و دارای مجوز رسمی از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی می باشد.

برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان در مورد گم شدن کیملیک کارت از وکیلان و کارشناسان ما در امور مهاجرت در موسسه کاریابی بین المللی کاربین با شماره تلفن های 28111107 021 و یا 22654650 در تماس باشید.

سوالات متداول

برای دریافت کارت کیملیک ترکیه در سال 2022 مبلغ 170 لیر را لازم است که پرداخت کنید.

مدارکی که باید داشته باشید عبارتند از گزارش پلیس، آدرس رسمی محل سکونت، فتوکپی و اصل پاسپورت و صفحه مهر ورود و خروج، 2 عکس بیومتریک، اعتبار پرداخت شده به اداره مالیات.

با در دست داشتن پاسپورت و کپی کارت اقامت مفقود یا دزدیده شده، این امر را به به اداره پلیس گزارش دهید و فرم ارائه شده به شما را با دقت پر کنید.

خیر، برای گرفتن کیملیک کارت باید در ترکیه باشید.

خیر، برای دریافت کارت شناسایی جدید می توانید اقدام کنید و در ترکیه تا زمان دریافت کارت اقامت جدبد خود حضور داشته باشید.

فرم مشاوره رو پرکنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه
امیدواریم اگر علاقه مند به فعالیت و یا ادامه زندگی در کشورهای خارجی هستید، شما هم بتوانید مانند بسیاری از افراد موفق که در خارج از کشور زندگی می کنند، بهترین موسسه مهاجرتی را برای دست یافتن به هدف خود پیدا کنید و آینده بهتری برای خود ایجاد کنید.
مهاجرت

مطالب تصادفی

مهاجرت از شرکت کاربین
آوسبیلدونگ

آوسبیلدونگ

بلوکارت آلمان

بلوکارت آلمان

جاب آفر کانادا

جاب آفر کانادا

اسکیل ورکر کانادا

اسکیل ورکر کانادا

اقامت یک ساله ترکیه

اقامت یک ساله ترکیه

اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری کانادا

مهاجرت کاری به آلمان

مهاجرت کاری به آلمان

سرمایه گذاری در استراليا

سرمایه گذاری استرالیا

درخواست مشاوره رایگان

نام و نام خانوادگی*

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

فرم مشاوره با ما

نام و نام خانوادگی*