معرفی کالج های آمریکا

معرفی کالج های آمریکا

ما در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل و معرفی کالج های آمریکا خواهیم پرداخت و شما را با انواع کالج های آمریکا، شرایط تحصیل در کالج های آمریکا و ارزانترین کالج های آمریکا آشنا خواهیم کرد. آمریکا بهترین سیستم آموزشی را در جهان در اختیار دارد و بهترین دانشگاههای دنیا در این کشور قرار گرفته اند. آمریکا از نخبگان و پژوهشگرانی که بتوانند برای کشور آمریکا مفید واقع شوند استقبال می کند. هر ساله مهاجران بسیاری به قصد تحصیل در دانشگاه های آمریکا به این کشور وارد می شوند. یکی از آسانترین روش های مهاجرت به ایالات متحده آمریکا، تحصیل در کالج های آموزشی می باشد. از آنجا که درهای مهاجرتی به روی دانشجویان ایرانی برای تحصیل در آمریکا باز شده است شما این امکان را دارید که با داشتن شرایط لازم برای کار و تحصیل به کشور آمریکا مهاجرت کنید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

کالج-های-امریکا

تحصیل در آمریکا

امریکا را می توانیم از جمله کشورهایی بدانیم که بسیاری از افراد از سراسر جهان ارزوی مهاجرت به این کشور را داشته و برای یک بار هم که شده رویای ساختن زندگی و تحصیل در این کشور را در سر پرورانده اند.

فرصت های عالی پژوهشی، کیفیت عالی آموزش، کیفیت بالای زندگی و شرایط مناسب کار پس از تحصیل موجب شده است که کشور ایالات متحده آمریکا را در میان برترین کشورهای جهان بار تحصیل و زندگی قرار دهیم.

دانشجویان بسیاری از سراسر جهان وجود دارند که برای تحصیل، آمریکا را تنها به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند.

 

 

با این حال ورود به دانشگاه های آمریکا شاید در ابتدا کمی سخت و پیچیده باشد. بنابراین لازم است که دانشجویان برای ورود به دانشگاههای این کشور در دوره های آمادگی تحصیلی در کالج های این کشور شرکت کرده باشند.

کالج های آمریکا فرصتی برای دانشجویان متقاضی است تا بتوانند با کسب آمادگی های لازم برای ورود به دانشگاه های این کشور مهارت لازم را کسب کنند. دانشجویان پس از تحصیل در این کالج ها بنیه علمی و سطح زبان خود را تقویت کرده و برای ورود به دانشگاههای آمریکا حاظر می شوند.

اولین سوالی که ممکن است در ذهن شما ایجاد شود شاید این باشد که درکل کالج چیست و چه معنایی دارد؟

کالج چیست؟

انتقال از دبیرستان به دانشگاه برای بسیاری از دانش آموزان در آمریکا ممکن است که طاقت فرسا و سخت باشد.

بنابراین برای ورود به دانشگاه لازم است که شما در یک دوره میانی تحصیل شرکت داشته باشید. تحصیل در دوره های کالج برای خود دانشجویان بسیار بهتر است و ادامه تحصیل را برای آنها راحت تر و آسانتر می کند.

دانش آموزان با تحصیل در کالج های کشور آمریکا برای ورود به دانشگاه و تحصیل در رشته مورد نظر خود در این کشور آماده می شوند.

 

رشته هایی که در کالج های امریکا ارائه می شوند بسیار متنوع هستند. دانشجویان این امکان را دارند که در رشته های علوم انسانی مانند جامعه شناسی، اقتصاد، روزنامه نگاری، روانشناسی و همچنین مهندسی و پزشکی شرکت داشته باشند.

 

برای تحصیل در آمریکا داشتن شرایط سنی نیز بسیار حائز اهمیت است. قابل توجه است که برای آندسته از دانشجویانی که برای تحصیل در آمریکا و اقامت دراین کشور از طریق کالج اقدام می کنند، می توانند برای دریافت ویزای F و M اقدام کنند.

 

شما برای تحصیل در دانشگاهها و کالج های این کشور باید ویزای F و برای تحصیل در کالج های زبان نیز در ویزای M را دریافت کرده باشید.

کالج-در-امریکا

انواع کالج ها در کشور آمریکا

درکشور آمریکا و در نظام آموزشی این کشور کالج ها به 4 دسته تقسیم شده اند که ما در ادامه به بررسی آنها نیز خواهیم پرداخت.

 

کالج یا دانشگاه دولتی در آمریکا

دانشگاهها و کالج ها درکشور آمریکا توسط دولت و در ارتباط با ارگان های محلی اداره می شوند. در هر کدام از 50 ایالتی که در کشور آمریکا وجود دارند شما می توانید حداقل یک دانشگاه دولتی و چندین کالج را مشاهده کنید.

معمولا کالج و یا دانشگاه های آمریکا به نام ایالت یا منطقه که در آن قرار گرفته اند نامیده می شوند. به طور مثال می توانیم به دانشگاه میشیگان، در میشیگان اشاره داشته باشیم.

 

کالج یا دانشگاه خصوصی در آمریکا

کالج ها و یا دانشگاههای خصوصی در کشور آمریکا توسط بخش خصوصی در این کشور اداره می شوند. شهریه تحصیل ممکن است که در این دانشگاه های کمی بالاتر از کالج ها و یا دانشگاههای دولتی باشد.

معمولا دانشجویانی که به این کالج ها وارد می شوند بیشتر مذهبی بوده و شما این امکان را دارید که از هر دین و مذهبی در دانشگاه های آمریکا پذیرش دریافت کرده باشید.

دانشجویانی که معمولا در این دانشگاه و کالج ها پذیرفته می شوند دارای عقایدی خاص و متناسب با اهداف کالج خود را دارا هستند.

 

کالج های عمومی در کشور آمریکا

کالج های عمومی نیز در آمریکا معمولا دو ساله هستند و این کالج ها نیز خود به دو نوع تقسیم شده اند.

دسته اول شامل دانشجویانی می شود که وارد کالج های عمومی می شوند یا آمادگی لازم را کسب می کنند تا وارد مقطع لیسانس در دانشگاه های این کشور شوند و یا دسته دوم که آموزش های لازم را می بینند تا بتوانند پس از فارغ التحصیلی به بازار کار آمریکا ورود پیدا کنند.

 

موسسات فناوری  در کشور آمریکا

کالج های موسسه فناوری در آمریکا به صورت تخصصی بر روی فناوری تسلط دارند. حداقل 4 سال به طور معمول شما لازم است که در در زمینه فناوری در این موسسات تحصیل نمایید. البته توجه کنید که شما باید با توجه به رشته خود در برخی موسسات در دوره های کوتاه تری نیز شرکت داشته باشید.

انواع کالج ها در آمریکا

کالج ام آی تی

کالج تکنولوژی ماساچوست (MIT) یکی از بهترین کالج  های کشور آمریکا است. این کالج در سال 1861 در شهر کمبریج، ماساچوست تاسیس گردید. این کالج پیشتر دولتی بوده اما هم اکنون به صورت خصوصی نیز اداره می شود.

کالج های دانشگاهی تکنولوژی ماساچوست از زمان تاسیس خود در توسعه علوم ریاضیات، مهندسی و فناوری نقشی مهمی را ایفا کرده اند.

 

پس از آنکه ایالات متحده به سمت صنعتی شدن پیش رفت، کالج  های MIT تاسیس گردیدند. کالج  های دانشگاه ماساچوست به عنوان مدلی از کالج  های پلی تکنیک اروپا تاسیس شده اند.

در کالج های آموزشی این دانشگاه  مخصوصا در علوم مهندسی و کاربردی بر درسهای آزمایشگاهی بسیار تأکید شده است.

 

برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان در مورد تحصیل در کالج های آمریکا فرم مشاوره مهاجرتی موسسه کاریابی بین المللی کاربین رو تکمیل کنید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند.

کالج استنفورد

کالج استنفورد یکی دیگر از بهترین کالج های آمریکا می باشد که شما می توانید با داشتن شرایط لازم برای تحصیل در آن اقدام کنید.

نام رسمی کالج  استنفورد در واقع للاند استنفورد می باشد. این یکی از کالج  های خصوصی آمریکا می باشد که در استنفورد ایالت کالیفرنیای آمریکا قرار داده شده است.

 

کالج استنفورد توسط للاند و جین در سال 1885 تاسسیس گرددید. این دو این داشنگاه را به یاد استنفورد تنها فرزندشان که در 15 سالگی بر اثر تب حصبه درگذشت استنفورد نامیدند.

هر ساله کالج  استنفورد در بین بهترین کالج  های جهان قرار می گیرد و از این رو این کالج یکی از مهمترین مقاصد مهاجرتی در بین تمام دانشجویان از سراسر جهان است.

این کالج یکی از ثروتمندترین کالج های جهان می باشد و درآمد آن چیزی بیش از یک میلیارد دلار در سال می باشد.

کالج هاروارد

کالج  هاروارد یکی از معروفترین کالج های آمریکا است. این کالج متمول در  شهر کمبریج، در ایالت ماساچوست آمریکا قرار گرفته است. این کالج یک کالج خصوصی است و در سال 1636 تاسیس گردیده است.

نام این کالج را به یاد جان هاروارد، از بانیان این دانشگاه، هاروارد نامیدند.

این کالج آموزشی را می توانیم یکی از قدیمی ترین موسسات آموزشی در این کشور بدانیم. همواره در طول تاریخ این دانشگاه در میان معتبر ترین کالج  های جهان قرار داشته است.

در این کالج  در سالهای اولیه که تاسیس شده بوده است، تنها روحانیون مسیحی و پروتستان می توانستند در آن آموزش ببینند.

 

این دانشگاه در طول قرن هجدهم کم کم برنامه های درسی و مجموعه های آموزشی را نیز وارد برنامه های تحصیلی خود کرد. کالج و دانشگاه هاروارد در قرن نوزدهم، به عنوان یکی از مهمترین مراکز فرهنگی در میان نخبگان سراسر جهان معروف بوده است.

کالج-هاروارد

کالج تکنولوژی کالیفرنیا

یکی دیگر از برترین های کالج های آمریکا را می توانیم کالج فناوری کالیفرنیا (کلتک) بدانیم. این کالج یک کالج خصوصی می باشد که در پاسادنا، ایالت کالیفرنیا آمریکا قرار گرفته است.

کالج تکنولوژی کالیفرنیا در علوم مهندسی شهرت بسیار خوبی دارد. کالج  تکنولوژی کالیفرنیا شامل گروهی از موسسات فناوری در این کشور می شود. کالج تکنولوژی کالیفرنیا به آموزش علوم کاربردی اختصاص دارد.

دانشگاه کالج تکنولوژی کالیفرنیا در سال 1891 توسط جی تروپ تاسیس گردید و به عنوان یک کالج آموزشی کار خود را شروع کرد.

 

از اوایل قرن 20 بوده است که دانشمندان بسیار بزرگی جذب این کالج شدند.

کالج های تکنولوژی کالیفرنیا روابط بسیار نزدیکی با دیگر موسسات آموزشی و تحقیقاتی مانند ناسا در آمریکا دارند. دانشگاه تکنولوژی کالیفرنیا به ناسا کمک های شایانی در در رابطه با پیشرانش جت می کند.

کالج یو سی ال ای

یکی دیگر از بهترین کالج های آمریکا را می توانیم به دانشگاه یو سی ال  ای (UCLA) نسبت بدهیم. دانشگاه یو سی ال ای در کالیفرنیا ایالت لس آنجلس قرار گرفته است.

این دانشگاه در سال 1882 تاسیس شد و به عنوان شاخه جنوبی کالج  ایالتی سن خوزه فعالیت خود را در شهر در لس آنجلس در ایالت کالیفرنیا آغاز کرد.

 

کالج یو سی ال ای سپس در در سال 1919 به عنوان یک کالج دولتی و شاخه جنوبی کالج  کالیفرنیا کار خود را ادامه داد.

این کالج را می توانیم پس از کالج برکلی در کالیفرنیا دومین کالج برتر آمریکا بدانیم. کالج های یو سی ال ای در طیف گسترده ای از رشته ها برنامه های آموزشی خود را ارائه می کنند. در کالج یو سی ال ای دانشجویان خارجی بسیاری فعالیت می کنند.

کالج شیکاگو

از دیگر کالج های بسیار محبوب آمریکا می توانیم به کالج  شیکاگو اشاره کنیم که در سال 1890 تاسیس شده است. کالج شیکاگو در محله هاید پارک شیکاگو در ایالت ایلینوی آمریکا قرار گرفته است. کالج شیکاگو یکی از بهترین کالج های آمریکا در زمینه تحقیقات است.

در این کالج  دانشجویان بسیار زیادی فعایت می کنند. کالج های شیکاگو زیر نظر دانشگاه شیکاگو فعالیت دارند. دانشگاه شیکاگو از نظر انتشار مجلات علمی در میان برترین دانشگاه های جهان قرار دارند.

کالج-شیکاگو

کالج پرینستون

کالج  پرینستون که پیش از انقلاب آمریکا تاسیس گردیده است، یک کالج  خصوصی می باشد که هر ساله دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان برای تحصیل به سوی خود جذب می کند.

کالج پرینستون در سال 1746 به عنوان کالج نیوجرسی، در شهر الیزابت ایالت پرینستون کار خود را آغاز کرد.

 

این کالج را می توانیم به عنوان یکی از قدیمی ترین موسسات آموزش عالی در ایالات متحده آمریکا بنامیم. کالج پرینستون در سال 1747 به نیوآرک نقل مکان کرد و نه سال بعد نیز به همین مکان فعلی خود در پرینستون، ایالت نیوجرسی بازگشت. این کالج آموزشی همچنین در سال 1896 به نام کالج  پرینستون تغییر نام داد.

کالج کرنل

کالج  کرنل نیز یکی دیگر از بهترین کالج های آمریکا می باشد که از زمان تاسیس خود خدمات بسیار ارزنده ای را به جامعه علمی آمریکا ارائه کرده است. این کالج در سال 1865 در شهر ایتاکا و در ایالت نیویورک آمریکا توسط آزرا کرنا و اندرو دیکسون وایت برای ترویج علم کاربردی تاسیس گردید.

در کالج های آموزشی کرنل شما می توانید در برنامه های آموزشی در همه زمینه های علمی از تئوری تا کاربردی شرکت و مشارکت داشته باشید.

 

رسالت این کالج در زمان تاسیس آن این بوده است که هر کسی با هر ایده و توانایی این امکان را داشته باشد تا در هر رشته و زمینه ای که علاقه مند بوده است تحصیل کند.

نقل قولی بسیار مشهوری نیز از عزرا کرنل بنیانگذار این موسسه آموزشی نقل شده است که گفته بوده است: ” این کالج  تاسیس شده است تا هر شخصی بتواند با هر توانایی و در هر زمینه مطالعاتی که قصد دارد آموزش ببیند و تحصیل کند.”

کالج پنسیلوانیا

کالج  پنسیلوانیا در ایالت پنسیلوانیا آمریکا و در شهر فیلادلفیا این کشور تاسیس گردیده است. این کالج  خصوصی که در سال در سال 1740 تاسیس شده یکی از قدیمی ترین کالج های در نوع خود در کشور آمریکا می باشد. این کالج آمریکایی یکی از 9 کالج  این کشور است که پیش از آنکه اعلامیه استقلال آمریکا اعلام شود تاسیس شده بوده است.

 

این کالج را فردی به نام بنجامین فرانکلین تاسیس کرده بوده و خواستار آن بوده است که دانشگاهی را بتواند ایجاد کند که برنامه های آموزشی ان برای تمام کسانی که قصد دارن در مورد خدمات، تجارت و سیاست علافه دارند تحصیل کنند و آموزش های لازم را ببینند. رهبران بسیار بزرگی از سراسر جهان در این دانشگاه تحصیل کرده اند.

 

از مهمترین رشته هایی که شما این امکان را دارید که در این کالج تحصیل کنید می توانیم به کالج  های هنر، مهندسی، علوم کاربردی و پرستاری اشاره داشته باشیم.

کالج-پنسیلوانیا

کالج ییل

کالج  ییل یکی دیگر از کالج  های خصوصی و بسیار محبوب کشور آمریکا می باشد. این کالج در سال 1701 در شهر نیوهیون، ایالت کانکتیکات آمریکا تاسیس گردید.

کالج ییل را می توانیم یکی از بهترین و سومین کالج تاریخی و قدیمی کشور آمریکا بدانیم. کالج  ییل از معدود کالج هایی است که پیش از انقلاب آمریکا در این کشور تاسیس شده بوده است.

این کالج را به افتخار بزرگترین خیر ان الیهو ییل در سال 1718 کالج  ییل نامیدند. این کالج یکی از برترین کالج های خصوصی در آمریکا است که رتبه 17 ام را در رتبه بندی QS جهانی نیز در اختیار دارد.

کالج کلمبیا

یکی از بهترین کالج های شهر نیویورک آمریکا بی شک کالج کلمبیا می باشد. این کالج در سال 1754 در منهتن آمریکا در محوطه کلیسای ترینیتی تاسیس گردید.

کالج کلمبیا را می توانیم به عنوان پنجمین کالج برتر در میان کالج های آموزشی در ایالات متحده آمریکا بدانیم. این کالج یکی از قدیمی ترنی کالج های آمریکا می باشد که پیش از اعلامیه استقلال آمریکا ساخته شده بوده است.

 

کالج کلمبیا نه تنها در خاک آمریکا بلکه در جهان نیز یکی از بهترین کالج های آموزشی می باشد. دانشگاه کلمبیا در میان 20 کالج  برتر جهان قرار دارد.

چنانچه شما به دنبال بهترین کالج های آمادگی ورود به دانشگاه در آمریکا هستید، اطلاع از شرایط کالج و امکاناتی که ارائه می دهد می تواند شما را در انتخاب آن راهنمائی کند. در ادامه به معرفی کالج های آمادگی ورود به دانشگاه در آمریکا بیشتر خواهیم پرداخت.

کالج ترینتی

کالج مدرسه ترینتی در سال 1709 به عنوان موسسه ای خصوصی در شهر منهتن آمریکا تاسیس گردید. در صدر بهترین مدارسی که در آمریکا فعایت می کنند این مدرسه همواره نامش به چشم می خورد.

اساتید و معلمانی که در این موسسه فعالیت دارند تقریبا 80 درصد دارای تحصیلات پیشرفته و عالی می باشند. شما از طریق تحصیل در این کالج می توانید راه خود را برای ورود به بهترین دانشگاه های آمریکا هموار کنید.

این مدرسه کلاس های فوق برنامه بسیار زیادی برگزار می کند و سعی دارد در تمامی زمینه های علمی و اجتماعی دانش آموزان را با استعداد هایی که دارند متناسب با جامعه پرورش دهد.

کالج-ترینتی-آمریکا

کالج لاتین راکسبری

کالج مدرسه لاتین راکسبری در سال 1645 تاسیس شد و به عنوان یکی از قدیمی ترین مدارس خصوصی در کشور امریکا شناخته می شود.

در این کالج آمریکایی افراد مشهور و دانشمندان بسیار زیادی تا به امروز پرورش یافته اند. در این مدرسه گروه های کر و موسیقی متنوعی فعایت دارند که در سراسر جهان بسیار شناخته شده نیز هستند.

کالج برلی

کالج مدرسه برلی به دور از فعالیت های مذهبی برای دانشجویان دختر بسیار مناسب می باشد. دراین کالج تمام افراد می توانند با هر مذهب و یا فرقه ای که دارند برای تحصیل در دانشگاه ثبت نام خود را انجام دهند بد نیست که بدانید 44 درصد از جمعیت این کالج را غیر بومیان و مهاجران تشکیل داده اند.

در این مدرسه شما می توانید از برنامه های هنری و پر رونقی که وجود دارد بهترین استفاده را بکنید.

کالج هوراس مان

کالج مدرسه هوراس مان به وسعت 18 هکتار در شهر نیویورک آمریکا واقع گردیده است. کالج مدرسه هوراس مان را می توانیم به عنوان یکی از برترین کالج هایی بدانیم که تغذیه کننده بسیاری از دانشگاه های آمریکا می باشد.

فعالیت در داخل و خارج از کلاس، محور آموزش دانش آموزان در این کالج است. آموزش در این کالج بیشتر بر پایه برنامه های سرگرمی است. دانشجویان در این کالج از خدمات اجتماعی به خوبی آکاهی های لازم را می توانند دریافت کنند.

کالج ویلیام

کالج ویلیام یکی دیگر از بهترین کالج های آموزشی در آمریکا است.  اغلب دروسی که در کالج ویلیام ارائه می شوند تخصصی بوده و شامل دروس ابتدایی نمی شوند.

شما برای تحصیل در این کالج باید از پس هزینه های بسیار بالای آن بر آیید.. اما از نظر مالی از سوی کالج شما این امکان را خواهید داشت که از وام های مناسبی که وجود دارد نیز استفاده کنید.

نرخ پذیرش در کالج ویلیام 18 درصد می باشد. کسانی که در این کالج تحصیل می کنند اغلب بین 21 الی 23 سن دارند.

کالج امهرس

این کالج برای افراد هنرمند بسیار مناسب است. در این کالج شما می توانید تقسیم بندی های مشخصی در زمینه های مختلفی که در هنر وجود دارد را مشاهده کنید. در رشته های بازیگری، موسیقی، نقاشی بهترین کالج برای شما می تواند در آمریکا کالج امهرس باشد.

 

نرخ پذیرش در این کالج 14 درصد اعلام شده است. بین 21 تا 26 سال میانگین سنی است که شما امکان تحصیل در این کالج را دارید. در این کالج شما باید اول دروس پایه هنری خود را تقویت کنید و سپس به یادگیری دروس عمومی در هنر بپردازید.

کالج-امهرس

کالج دیویدسون

کالج دیویدسون کالج بسیار کوچکی است که به طور کلی برای تحصیل در رشته های تاریخ و سیاست بسیار مناسب می باشد.

برای کسانی که ثروتمند هستند تحصیل در این کالج پیشنهاد می شود. نرخ پذیرش شما در این کالج بسیار بالا می باشد و در حدود 22 درصد اعلام گردیده است. میانگین تحصیل در این کالج 29 الی 39 سال اعلام شده است.

بیش از 70 درصد از کسانی که این کالج را برای تحصیل خود انتخاب کردند از تحصیل در این کالج رضایت داشته اند.

کالج دارموس

در بین تمام انواع کالج هایی که در کشور آمریکا وجود دارند، کالج دارموس را می توانیم یکی از کوچکترین آنها به شما ببریم.

در این کالج شرایط بسیار خوبی به وجود آمده است تا نابینایان امکان تحصیل را نیز داشته باشند. یکی از خوبی های این کالج این است که هزینه های ان بسیار کم است.

در این کالج نرخ پذیرش 11 درصد می باشد و تمام افراد از تمام رده های سنی می توانند در کالج دارموس ثبت نام کنند. در حال حاظر میانگین سنی این کالج 22 الی 24 سال می باشد.

 

این کالج برای تمام کسانی که قصد دارند در در رشته های حقوق و شاخه های آن تحصیل کنند بسیار گزینه خوبی است و این کالج را می توانیم یکی از بهترین کالج هایی بدانیم که در آمریکا در حال فعالیت است.

این کالج بی شک با اساتید بسیار خوبی که دارد، بهترین کالجی است که شما امکان تحصیل در آن را خواهید داشت.

کالج کلرمونت مک کنا

یکی دیگر از بهترین کالج های آمریکا، کالج کلرمونت مک کنا می باشد. این کالج را می توانیم به صورت کلی یکی از بهترین های خود در زمینه تحصیل در رشته های اقتصاد بدانیم. اگر شما علاقه مند به تحلیل های مالی هستید این کالج می تواند یک گزینه ارزشمند برای شما باشد.

برای حضور در این کالج نیاز است که شما در ابتدا در آزمونی که برگزار می شود شرکت کنید و سپس با نمره خوبی که کسب کرده اید پذیرش در این کالج را دریافت کنید.

در این کالج نرخ پذیرش 11 درصد در نظر گرفته شده است. افرادی که به صورت معمول در این کالج ثبت نام می کنند معمولا بیش از 30 سال سن دارند.

کسانی که قصد دارند ویزای تحصیلی آمریکا را دریافت کنند و سپس دراین کشور مشغول به کار شوند تحصیل در این موسسه آموزشی می تواند بسیار مناسب باشد.

این کالج در حال حاظر با سه موسسه مجزا در حال فعالیت است. این کالج از دسته کالج های بسیار گران قیمت آمریکا به حساب می اید.

کالج کلارمونت را می توانیم برای کسانی که دوست دارند در یک فضای انگیزشی بسیار خوب تحصیل کنند و قصد ثبت شرکت در این کشور را دارند مناسب بدانیم.

در این کالج شما باید دروس خود را بر اساس میزان نیاز که دارید سپری کنید. کسانی که در این کالج ثبت نام کرده اند 79 درصد میزان رضایت نشان داده اند.

کالج-کلر-مونت

نتیجه گیری

ما در این مقاله برای شما بهترین کالج های آمریکا را معرفی کردیم. کالج در آمریکا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ورود به دانشگاه های آمریکا اغلب نیاز مند داشتن توانایی های علمی خوبی بوده و شما باید زبان خود را نیز پیش از حضور در دانشگاه به خوبی تقویت کرده باشید.

معمولا در هر کدام از شهر های آمریکا شما این امکان را دارید که کالج هایی را مشاهده کنید. اغلب هزینه های تحصیل در کالج های آمریکا بسیار خوب می باشد و امکان دریافت بورسیه های تحصیلی نیز برای شما وجود دارد.

به صورت معمول ما چهار نوع کالج را در آمریکا داریم که آنها شامل کالج یا دانشگاه دولتی، کالج یا دانشگاه خصوصی، کالج های عمومی و موسسات فناوری هستند.

 

 

 

همچنین شما می توانید به صورت مستقیم با شماره تلفن های 28111107 021 و یا 22654650 -021 با متخصصان و کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

 

سوالات متداول

برای تحصیل در دانشگاه های آمریکا شما نیازمند آن هستید که از سطح تحصیلات مناسبی برخوردار بوده و زبان انگلیسی شما نیز خوب باشد. در آمریکا برای تحصیل در برخی رشته ها دانشجو لازم است که در آزمون های خاصی نیز پذیرفته شده باشد. لذا بسیاری از متقاضیان در آمریکا برای کسب آمادگی ورود به دانشگاه لازم است که در ابتدا در کالج های آمادگی ورود به دانشگاههای این کشور پذیرش خود را دریافت کرده باشند.

نحوه تحصیل و ورود به دانشگاه های آمریکا با توجه به رشته و دانشگاهی که شما قصد تحصیل در آن را دارید ممکن است که متفاوت باشد.

به طور مثال تمام افرادی که قصد دارند در رشته های پزشکی تحصیل کنند لازم است که در ابتدا در آزمون mcat  پذیرفته شده باشند. اما آندسته از افرادی که قصد دارند در رشته های مهندسی یا رشته های علوم انسانی تحصیل کنند باید در آزمون مشخص به رشته خود نیز شرکت کرده باشند.

شما برای آنکه بتوانید در کالج های آمریکا تحصیل کنید باید شرایط سنی، سطح زبان، رزومه و مدارک مورد نیاز مرتبط به هر دانشکده را جمع آوری کرده باشید.

هر کالج و دانشگاهی در امریکا برای صدور پذیرش نمره زبان خاصی را در نظر گرفته است؛ با این حال دانشجویان می توانند مدرک TOEFL / IELTS ارائه دهند. کسب نمره 100 تافل کاغذی و 650 اینترنتی می تواند شانس شما را برای اخذ پذیرش بالا ببرد.

کالج های آمریکا به چند دسته تقسیم می شوند. شما امکان تحصیل در کالج های دولتی، خصوصی، عمومی و موسسات فناوری را در آمریکا خواهید داشت.

شما برای آنکه در کالج های زبان آمریکا شرکت کنید لازم است که در کشور مبدا خود زبان خود را به خوبی تقویت کرده باشید. معمولا لازم است که متقاضی برای تحصیل در کالج های آمریکا از سطح اولیه و قابل قبولی از زبان نیز برخوردار بوده باشد.

مهمترین کالج هایی که شما می توانید درآمریکا آمادگی لازم را برای تحصیل در دانشگاه کسب نمایید می توانیم به کالج های ترینتی، لاتین راکسبری، برلی، هوراس مان و برلی اشاره کنیم.

شما برای تحصیل در کالج های آمریکا لازم است که بسته به سطح کالج و امکاناتی که دریافت می کنید بین 9 هزار تا بالای 40 هزار دلار در سال هزینه کنید.

از ارزانترین کالج های آمریکا که شما از طریق انها امکان ورود به دانشگاه های این کشور را دارید می توانیم به کالج های مسیحی لاستر، آکادمی کتاب مقدس آفتاب، پیلزبری و موسسه نظامی نیومکزیکو اشاره کنیم.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر