لاتاری آمریکا

لاتاری آمریکا

آیا شما هم مانند بسیاری از افراد دیگر تبلیغات مربوط به لاتاری آمریکا را شنیده‏ یا دیده ‏اید و ترغیب به ثبت نام آن شده ‏اید؟ ممکن است درباره شرایط این قرعه‌کشی که برای دریافت گرین کارت از طرف دولت آمریکا انجام می‎شود، اطلاعات کمی داشته باشید. به‌خاطر اینکه لاتاری و ثبت‌نام در آن به‌عنوان یک فرصت مهاجرت دیده شده و امروزه بسیار از آن استقبال می‌شود، کاریابی بین‌المللی کاربین یکی از بهترین مؤسسه‌های مهاجرتی، تصمیم گرفته است تا در این مقاله هرآنچه باید درباره این موضوع بدانید را به شما آموزش داده و اطلاعات به‌روز را در اختیار شما قرار دهد. پس تا آخر این مقاله همراه کاربین بمانید.

 

لاتاری یکی از مهمترین روش های مهاجرت به کشور آمریکا است. شما از طریق این برنامه مهاجرتی می توانید به کشور آمریکا مهاجرت کرده و در این کشور به کار و زندگی مشغول شوید. اولین بار ویزای لاتاری با عنوان کارت بیگانگان در دهه 1940 معرفی گردید. این کارت در ابتدا در اندازه کارت های اعتباری بوده است که دارای نوشته های سبز رنگ بوده و یک عکس سبز نیز در آن قرار داشته است. پس از مدت ها نام کارت سبز برای نامیدن این کارت رایج گردید. لازم به ذکر است که همین گرین کارت آمریکا برای چندین بار رنگ کارت خود را تغییر داده است. کارت لاتاری آمریکا برای مدتی نیز صورتی بوده است و دوباره از سال 1999 برای رنگ این کارت از سبز روشن استفاده گردید.

 

در ایالات متحده آمریکا با گرین کارت آمریکا چیزی در حدود بیش از 10 میلیون خارجی زندگی می کنند. دولت آمریکا در دوره ترامپ در سالهای گذشته به دلیل منع ورود ایرانیان به این کشور به ایرانیان این ویزا را اعطا نمی کرد. اما به تازگی با لغو قانون منع مهاجرت ایرانیان به آمریکا با روی کار آمدن جو بایدن بهترین زمان ممکن برای مهاجرت شما به آمریکا می باشد.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

لاتاری-آمریکا

لاتاری آمریکا چیست؟

بسیاری از کسانی که قصد دارند از طریق لاتاری به آمریکا مهاجرت کنند ممکن است که این سؤال برای آنها پیش بیاید که در کل لاتاری آمریکا به چه معنایی می باشد. لاتاری که به فارسی به معنای قرعه‌کشی است درباره برنامه مهاجرت و ویزای حفظ تنوع نژادی ایالت متحده بوده که هرساله انجام می‌شود. دولت آمریکا از سال ۱۹۹۰ تصمیم گرفت تا برای کشورهایی که نرخ مهاجرت پایینی به آمریکا دارند، یک برنامه قرعه‌کشی یا لاتاری آمریکا را تأسیس کند که بر اساس آن افراد بتوانند گرین کارت یا اجازه زندگی و کار در آمریکا را دریافت کنند.


ازاین‌رو این راه تبدیل به یکی از ساده‌ترین روش‌های مهاجرت به آمریکا شد که البته به شانس، بستگی زیادی دارد. هرساله بر اساس قرعه‌کشی که از طریق وزارت امور خارجه ایالات متحده اجرا می‌شود، حدود ۵۵۰۰۰ ویزا صادر شده که اجازه کار نیز توسط این ویزا برای برنده لاتاری اعمال خواهد شد‌. قرعه‌کشی لاتاری توسط یک سیستم رایانه‌ای انجام می‌شود که البته ثبت‌نام آن نیز امروزه به همین روش است.


برندگان از سراسر دنیا و از بین کشورهایی هستند که کمتر از ۵۰۰۰۰ مهاجر را طی پنج سال قبل از قرعه‌کشی، به آمریکا فرستاده باشند. هر کشور نیز فقط ۷ درصد از شانس کل لاتاری را دارد؛ بنابراین احتمال اینکه برنده شوید، زیاد نیست؛ اما ارزش امتحان کردن را دارد.

 

ویزاهای مهاجرتی که همراه با اقامت دائم آمریکا هستند همراه با دریافت گرین کارت می باشند. برنامه “قرعه کشی گرین کارت آمریکا” یا “dv lottery” نیز همانند دیگر برنامه های مهاجرتی اقامت دائم همراه با دریافت گرین کارت آمریکا می باشد. سالانه 10-12 میلیون نفر در این برنامه مهاجرتی شرکت می کنند و برای دریافت گرین کارت آمریکا تقاضای خود را ارسال می کنند. به نسبت دیگر کشور های جهان تنها چند کشور هستند که مهاجران زیادی به آمریکا مهاجرت می کنند.

 

بیشتر از دیگر کشورهایی که شهروندان آن آمریکا را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند می توان به مکزیک، فیلیپین و چین اشاره داشت. این برنامه مهاجرتی به این دلیل طراحی شده است تا تنوع جمعیتی در آمریکا از مناطق دیگر جهان حفظ شود. از طریق در قرعه کشی DV لاتاری آمریکا نیز به همین دلیل از سال 1994 به طور تصادفی به 55,000 متقاضی گرین کارت آمریکا اعطا می شود. برندگان لاتاری در کشور آمریکا این امکان را دارند که در نهایت اقامت دائم آمریکا را دریافت کنند. شما از طریق برنده شدن لاتاری، مجوز کار و زندگی آزادانه را در این کشور دریافت کنید.

قرعه کشی لاتاری هرساله برگزار می‎شود

شرایط ثبت نام در لاتاری آمریکا چیست؟

از طریق سایت لاتاری، تقریباً همه می توانند و این امکان را خواهند داشت که اقامت آمریکا را دریافت کنند. شما نیز این امکان را دارید که با ثبت نام در لاتاری آمریکا و برنده شدن در این قرعه کشی به آمریکا مهاجرت کنید. برای شرکت در ویزای لاتاری آمریکا، شما محدودیت سنی نخواهید داشت. هزینه ثبت نام در لاتاری رایگان بوده و نیازی به ارائه مدرک زبان برای شرکت در این برنامه مهاجرتی نیست.

ثبت نام لاتاری در گذشته بدون پاسپورت نیز امکان پذیر بود. اما می بایست در قانون جدید حتما شما پاسپورت داشته باشید. از مهمترین شرایطی که منجر به دریافت  لاتاری آمریکا برای ایرانیان و دیگر افراد متقاضی می باشد تنها لازم است که شامل موارد زیر را در نظر داشته باشید:


1-  مطابق نقشه های سیاسی حال حاضر کشور تولد شما آمریکا نباشد.

2- تجربه کاری و یا آموزشی شما داشته باشید.

 

معادل دیپلم 12 ساله حداقل تحصیلات دبیرستانی مورد نیاز است. در طی پنج سال گذشته نیز لازم است که شما در یک شغل در دارای دو سال سابقه کار باشید. برای زندگی و کار دائمی در آمریکا این گرین کارت آمریکا است که به شما حق قانونی برای زندگی را می دهد. شما از طریق این برنامه مهاجرتی می توانید تقریباً تمام حقوق یک شهروند آمریکایی را دریافت کنید. اساسا قرعه کشی سالانه DV رایگان است و از طریق آدرس dvlottery.state.gov کلیه افراد این امکان را خواهند داشت که برای مهاجرت به آمریکا ثبت نام خود را انجام دهند. این وبسایت توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا اداره می شود.


به دلیل خطاهای سهوی یا عدم رعایت مهلت ارسال درخواست، در حدود 40٪ از شرکت کنندگان رد صلاحیت می شوند. قرعه کشی لاتاری شامل یک فرایند الکترونیکی می باشد که پذیرش یا رد آن به صورت الکتریکی انجام می شود.


اگر قصد دارید که لاتاری آمریکا را دریافت کنید لازم است که با روش مهاجرت به این کشور از طریق این برنامه مهاجرتی آشنا شده باشید. برای آشنایی با لاتاری می توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی بین المللی کاربین در تماس باشید.

 

هزینه ثبت نام لاتاری

در هنگام ثبت نام لاتاری آمریکا یکی از مهمترین سوالاتی که ممکن است که پیش بیاید این است که، هزینه ثبت نام لاتاری چقدر است. متقاضیان ثبت نام لاتاری آمریکا دو مسیر پیش روی خود خواهند داشت.


 • یکی این است که خود شما مستقیما در سایت لاتاری آمریکا ثبت نام خود را انجام دهید.
 • دوم این است که شما با مراجعه به موسساتی که ثبت نام انجام می دهند با خرج پولی برای ثبت نام لاتاری آمریکا اقدام کنید.
 

شما از طریق مراجعه به سایت رسمی لاتاری آمریکا نیز این امکان را خواهید داشت که ثبت نام خود را از طریق تکمیل فرم و آپلود مدارک انجام دهید. برای ثبت نام لاتاری هزینه شما رایگان خواهد بود. متقاضی در هنگامی که بخواهد از طریق موسساتی ثبت نام لاتاری خود را انجام دهد لازم است که متناسب با خدماتی که دریافت می کند هزینه ای را نیز پرداخت نماید.


این هزینه ای که شما پرداخت خواهید کرد شامل هزینه ثبت نام لاتاری خواهد شد. این هزینه پرداختی شما برای خدماتی نظیر تکمیل فرم و هزینه بررسی می باشد. به دلیل این که این موسسات با اشتباهات خیلی کمی کار لاتاری شما را انجام می دهند، شانس شما برای برنده شدن در قرعه کشی لاتاری ممکن است که افزایش یابد.


اگر متقاضی در لاتاری آمریکا انتخاب شود و درخواست ویزا لاتاری را انتخاب کرده باشد، باید هزینه‌های درخواست گرین کارت را بپردازد. پس از انتخاب، اطلاعات و جزئیات هزینه‌های موردنیاز را در وب‌سایت ویزا لاتاری به آدرس dvprogram.state.gov دریافت خواهید کرد.

شرایط-لاتاری-امریکا

افراد واجد شرایط ثبت‌نام در لاتاری 2024

تقریباً همه می‌توانند برای شرکت در قرعه‌کشی لاتاری درخواست دهند. تنها دو شرط یعنی کشور محل تولد و تحصیلات متقاضی برای واجد شرایط بودن جهت دریافت گرین کارت ایالات‌متحده لازم هستند. این موارد، در صورت برنده شدن در قرعه‌کشی باید ثابت شوند.

 1. کشور محل تولد

کشور محل تولد متقاضیان شرکت در لاتاری آمریکا باید جزء کشورهای واجد شرایط شرکت در قرعه‌کشی DV باشد. تابعیت آن‌ها در این فرآیند، مهم نیست. آنچه مهم می‌باشد، این است که کشور تولد افراد نباید جزء فهرست کشورهای مستثنی شده باشد. به عبارت دیگر همه افراد، واجد شرایط شرکت در قرعه‌کشی DV هستند. تنها استثناها افرادی می‌باشند که در کشوری با نرخ مهاجرت بسیار بالا به ایالات‌متحده، متولد شده‌اند. کشورهای مستثنی شده عبارتند از:

 • بنگلادش
 • برزیل
 • کانادا
 • چین (از جمله هنگ کنگ SAR)
 • کلمبیا
 • جمهوری دومینیکن
 • السالوادور
 • هائیتی
 • هندوراس
 • جامائیکا
 • مکزیک
 • نیجریه
 • پاکستان
 • فیلیپین
 • کره جنوبی
 • بریتانیا (به استثنای ایرلند شمالی) و کشورهای وابسته آن  
 • ونزوئلا
 • ویتنام

افرادی که در هر یک از کشورهای فوق‌الذکر به دنیا آمده‌اند، می‌توانند در موارد زیر در لاتاری آمریکا شرکت کنند:

 • همسران آن‌ها در یکی از کشورهای واجد شرایط متولد شده‌اند، یا
 • والدین آن‌ها (هر دو در کشور مستثنی به دنیا نیامده‌اند) فقط ساکنان موقت کشورهای محروم و غیر واجد شرایط بوده‌اند.

 

این فهرست براساس آخرین برنامه لاتاری آمریکا ارائه شده است که هرسال امکان تغییر در آن وجود دارد. اگر همسر شما متولد یکی از کشورهای بالا بوده و شما واجد شرایط باشید، امکان ثبت‌نام برای شما به همراه همسر وجود دارد. علاوه بر کشور محل تولد، شرایط دیگری نیز در نظر گرفته می‌شود. به‌عنوان‌مثال شخص باید دارای حداقل مدرک دیپلم یا معادل آن باشد.

 همچنین باید قبلاً شرایط کارکردن برای شخص مهیا شده و توانایی آن وجود داشته باشد. یعنی بعد از اینکه وارد خاک آمریکا می‌شوید، بتوانید به اقتصاد این کشور کمک‌ کنید و بیکار نمانید. البته سابقه کار بیشتر برای کسانی مطرح است که مدرک زیر دیپلم یا هنرستان داشته باشند‌. برای افرادی که دیپلم یا بالاتر از آن دارند، نیازی به سابقه کار نیست‌.

 

 1. تحصیلات

پس از برنده شدن در لاتاری آمریکا متقاضی باید ثابت کند که یکی از شرایط آموزشی زیر را دارد:

 • سطح تحصیلات او حداقل معادل دیپلم دبیرستان آمریکایی می‌باشد.
 • در پنج سال گذشته، حداقل دو سال در حرفه‌ای کار کرده‌ است که به حداقل دو سال آموزش نیاز دارد.

اثبات این پیش‌نیازها تنها زمانی ضروری خواهد بود که شرکت‌کننده در قرعه‌کشی، برنده گرین کارت شود. در واقع، این پیش‌نیازها در زمان درخواست برای قرعه‌کشی ضروری نیستند. توصیه می‌شود اگر متقاضی معادل مدرک دبیرستان نداشته باشد و مطمئن نباشد که شغل او به «دو سال آموزش» نیاز دارد یا خیر، باید پایگاه داده آنلاین وزارت امور خارجه ایالات‌متحده ONET را بررسی نماید. او در این پایگاه باید عنوان حرفه خود را تایپ کند و روی “خلاصه” کلیک نماید. در بخش “منطقه شغلی” تجزیه و تحلیلی از چند سال تجربه در شغل خود را خواهد یافت.

 

 1. الزامات عکس

وزارت امور خارجه ایالات‌متحده می‌خواهد همه درخواست‌های لاتاری آمریکا به صورت الکترونیکی ثبت شوند. لطفاً توجه داشته باشید که هر گونه خطای جزئی در روند درخواست منجر به رد صلاحیت متقاضی بدون اطلاع بعدی خواهد شد. شرایط عکس بسیار سخت هستند و باید معیارهای زیر را داشته باشد:

 • برای شرکت در قرعه‌کشی لاتاری عکس با زمینه روشن و ساده لازم است.
 • اندازه سر (صورت از چانه تا مو) باید بین 50 تا 69 درصد از ارتفاع کل عکس باشد.
 • موقعیت سر باید رو به دوربین باشد و سر شخص نباید به سمت بالا، پایین یا به پهلو خم باشد.
 • عکس نباید بیش از حد پرنور یا کم نور باشد و سایه‌ها نباید قابل مشاهده باشند.
 • از تغییر دادن تصویر دیجیتال باید اجتناب شود. زیرا پس زمینه اصلاح‌شده می‌تواند بر شکل سر تأثیر بگذارد.
 • صورت نباید با مو پوشانده شود و حالت صورت باید خنثی باشد.
 • پوشش‌های سر جز به دلایل مذهبی، مجاز نیستند.
 • عینک مجاز نیست.
 • عکس باید رنگی و کیفیت بالا، به اندازه 51×51 میلی‌متر و وضوح 600×600 پیکسل / 300 نقطه در اینچ باشد. حجم فایل حداکثر 240 کیلوبایت و فرمت فایل باید JPG باشد.
 • عکس نباید بیشتر از 6 ماه گرفته‌شده باشد و باید ظاهر فعلی را منعکس کند. عکس‌های قرعه‌کشی‌های قبلی DV نباید استفاده شوند.
 • لطفا از کپی عکس شناسنامه یا گذرنامه استفاده نکنید.

 

 1. پاسپورت برای لاتاری آمریکا

از سال 2019، علاوه بر نام، جنسیت، محل و تاریخ تولد، آدرس، آدرس ایمیل، سطح تحصیلات، عکس پاسپورت، وضعیت تأهل، تعداد فرزندان و تاریخ و عکس پاسپورت همسر و فرزندان باید شماره پاسپورت و تاریخ انقضا آن نیز در فرم درخواست درج می‌شد.

 

لیست اعضای خانواده

اگر متقاضی شرکت در لاتاری آمریکا متأهل باشد، باید همسر خود و همه فرزندان زیر 21 سال خود را در برنامه DV خود ذکر کند. همچنین لازم است فرزندان همسر متقاضی نیز در لیست باشند. عکس‌های همه اعضای خانواده باید در هنگام درخواست ارائه شوند.

این بدان معنا نیست که همه اعضای خانواده باید به ایالات‌متحده مهاجرت کنند. پس از برنده شدن، متقاضی اصلی می‌تواند تصمیم بگیرد که چه کسی همراه او به آمریکا بیاید. با این حال، برای جلوگیری از رد صلاحیت، همه اعضای خانواده باید در برنامه اولیه قرعه‌کشی DV ذکر شوند.

سایت ثبت‌نام لاتاری

قانون جدید لاتاری آمریکا

از طریق لاتاری مهاجرت به آمریکا یک مسیر مهاجرتی عالی و ارزان می باشد. برای مهاجرت از طریق این برنامه مهاجرتی شما مسیر بسیار ساده ای را پیش رو خواهید داشت. برای ویزای لاتاري آمريكا همواره افراد بسیاری ثبت نام می کنند. این برنامه مهاجرتی به افرادی که دارای شرایط لازم هستند به صورت کاملا شانسی ویزای گرین کارت امریکا را اهدا می کند. شما می بایست برای ویزای لاتاری 2023 بر اساس شرایط جدیدی که اعلام شده ثبت نام خود را انجام دهید. برای ثبت نام لاتاری آمریکا قانون جدیدی وجود دارد و این است که شما باید پاسپورت داشته باشید.

 

بدون پاسپورت در گذشته امکان پذیر بود که شما ثبت نام لاتاری خود را انجام دهید. ولی در حال حاضر لازم است که شما اطلاعات صفحه اول پاسپورت خود را برای ثبت نام ارائه کرده باشید. آندسته از افرادی که شرایط اخذ پاسپورت را نداشته باشند این امکان را نخواهند داشت که ثبت نام لاتاری آمریکا را انجام دهند. از دیگر قوانین بسیار مهم برای لاتاری آمریکا این است که شما عکس پرسنلی با استانداردهای تعیین شده را که در 6 ماه گذشته انداخته شده باشد را ارسال کنید.

 

شانس قبولی در لاتاری آمریکا چقدر است؟

در مورد لاتاری آمریکا همه افراد به دنبال افزایش شانس قبولی خود هستند تا بتوانند از طریق ثبت نام در لاتاری شانس قبولی خود را افزایش دهند. ممکن است افرادی باشند که دست به راه های غیر قانونی بزنند که این امر نیز به هیچ عنوان توصیه نمی شود. اگر سابت متوجه شود که شما قصد دارید که از طریق غیر قانونی در سایت ثبت نام خود را انجام دهید به طور کلی شما از سایت حذف خواهید شد. جدا از ملیت، سن و تحصیلات شانس لاتاری برای تمامی افراد با یکدیگر برابر می باشد.

 

البته یکی از مهمترین روش های قانونی برای افزایش شانس قبولی شما در لاتاری ممکن است که این باشد که همه خانواده شما که واجد شرایط هستند در برنامه مهاجرتی لاتاری ثبت نام کنند. در این صورت شانس خانواده شما برای قبولی در لاتاری افزایش می یابد. اگر در لاتاری اسم همسرتان بیرون آمد، اعضای خانواده و خود شما نیز به عنوان همراه ایشان به طور اتوماتیک برای مهاجرت به آمریکا در اولویت قرار می گیرید. اگر هم اسم فرزند شما برای مهاجرت از طریق لاتاری بیرون آمد وی این امکان را خواهد داشت که وارد آمریکا شود و سپس درخواست گرین کارت برای والدین خود را بدهد.

 

داشتن پاسپورت در حال حاضر اجباری شده است، آندسته از افرادی که شرایط پاسپورت را نداشته باشند این امکان را نخواهند داشت که در لاتاری ثبت نام کنند. شانس قبولی در لاتاری در نتیجه به طور خودکار برای آندسته از افرادی که ثبت نام کرده باشند افزایش خواهد یافت. پیش از ثبت نام بسیاری از افراد دوست دارند بداننند که سهمیه ایران در لاتاری چقدر است. با دانستن میزان سهمیه ایران این امکان را خواهید داشت که شانس خود را برای مهاجرت به آمریکا تخمین بزنید.

 

در لاتاری آمریکا تخمین سهمیه کشور ها امری سخت و دشوار است. اما می توان پیش بینی کرد که سهمیه ایران در لاتاری به طور نسبی با مشاهده افرادی که در سال های گذشته گرین کارت آمریکا را دریافت کرده اند چقدر است. سهمیه ایران را در لاتاری در سالهای گذشته را در جدول زیر مشاهده کنید:

 

سال لاتاری

سهمیه ایران

2013

6.000

2014

6,000

2015

5,000

2016

4,500

2017

4,500

2018

4,500

2019

4,200

2020

4,110

2021

6,000

2022

5.000

2023

5.000

2024 در حال ثبت نام

اقامت-امریکا-با-لاتاری

قوانین جدید لاتاری DV-2024

هر ساله 50 هزار ویزای مهاجرتی از طریق لاتاری در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار می‌گیرد. این احتمال وجود دارد که برخی از متقاضیان مراحل صدور ویزا خود را دنبال نکنند و بسیاری از آنها در هنگام ارائه مدرک واجد شرایط نباشند. بنابراین ایالات‌متحده تعداد بیشتری از متقاضیان را انتخاب می‌کند تا اطمینان حاصل شود که همه 50 هزار کارت اقامت دائم، ارائه خواهند شد.

 

کشور مبدا درخواست

 

قرعه‌کشی لاتاری آمریکا DV-2024 به منظور تنوع بخشیدن به جمعیت آمریکا و ایجاد فرصت‌های مهاجرت برای اتباع کشورهایی که تعداد کمی مهاجر به آمریکا می‌فرستند، اجرا می‌شود. قانون INA به صراحت بیان می‌کند که هیچ کارت اقامت دائمی نباید برای اتباع کشورهایی با نرخ مهاجرت بالا به ایالات‌متحده، ارائه شود. به عبارت دیگر، برخی کشورها دارای تعداد بالای مهاجر به آمریکا از طریق ویزای تحت حمایت خانواده و ویزای شغلی هستند. متولدشدگان در این کشورها واجد شرایط شرکت در قرعه‌کشی DV-2024 نیستند. توجه داشته باشید، فهرست کشورهایی که بومیان آن‌ها واجد شرایط نیستند، ممکن است از یک سال به سال دیگر تغییر کند.

 

برای متقاضیانی که در کشوری متولد شده‌اند که واجد شرایط شرکت در لاتاری آمریکا DV-2024 نیستند هم راه چاره اندیشیده شده است. این امکان برای آن‌ها وجود دارد که از طریق کشوری که همسر آن‌ها در آن متولد شده است، ثبت نام کنند. اما برای چنین متقاضیانی کارت اقامت دائم صادر نمی‌شود، مگر اینکه همسرشان واجد شرایط دریافت کارت اقامت دائم باشد.

 

در صورتی که متقاضیان شرکت در لاتاری DV-2024 در ایالات‌متحده زندگی می‌کنند، می‌توانند از ایالات‌متحده یا از هر کشور دیگری برای ثبت‌نام اقدام کنند.

 

سن

 

شرایط سنی خاصی برای شرکت در قرعه‌کشی لاتاری DV-2024 وجود ندارد. با این حال، برای هر متقاضی اصلی در زمان درخواست، شرط داشتن تحصیلات دبیرستان یا تجربه کار الزامی است. به همین دلیل اکثر متقاضیان زیر 18 سال، رد صلاحیت می‌شوند.

 

همسر و فرزندان

 

متقاضیان شرکت در لاتاری آمریکا می‌توانند همسر و فرزندان خود را در برنامه قرعه‌کشی DV-2024 خود بگنجانند. اگر آن‌ها در قرعه‌کشی DV-2024 انتخاب شده باشند و کارت اقامت دائم دریافت کنند، می‌توانند مدارک همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال خود نیز را برای دریافت کارت‌های اقامت دائم ارائه دهند.

 

لازم به ذکر است که ارائه مدارک همسر و فرزندان متقاضی در برنامه قرعه‌کشی DV-2024، به این معنی نیست که در صورت انتخاب شدن، اعضای خانواده باید با متقاضی سفر کنند.

 

بر اساس قانون INA که بر این برنامه مهاجرتی حاکم است، هر متقاضی فقط یک بار می‌تواند در طول دوره ثبت‌نام کند. افرادی که بیش از یک بار درخواست ارسال کنند، رد صلاحیت خواهند شد.

 

افراد متاهل

 

متقاضیان واجد شرایط، به صورت تصادفی توسط رایانه انتخاب می‌شوند و همه متقاضیان شانس یکسانی برای انتخاب دارند. با این حال، اگر متقاضی متاهل باشد، این مزیت را دارد که او و همسرش می‌توانند به صورت جداگانه در قرعه‌کشی لاتاری آمریکا شرکت کنند. در این صورت، هر دو می‌توانند همدیگر را در درخواست خود درج کنند. در نتیجه، این امر شانس انتخاب شدن در قرعه‌کشی را دو برابر می‌نماید.

 

بررسی عدم رد صلاحیت

 

متقاضی باید مطمئن شود که درخواست او رد صلاحیت نشده است. این یک واقعیت می‌باشد که سالانه میلیون‌ها درخواست ثبت‌شده، به دلیل اشتباه در درخواست‌هایشان یا عکس‌هایشان که شرایط سخت‌گیرانه را برآورده نمی‌کنند، رد صلاحیت می‌شوند.

 

بررسی نتیجه

 

در صورت برنده شدن، به متقاضی اطلاع نمی‌دهند که انتخاب‌شده است. بلکه این مسئولیت متقاضی می‌باشد که بعد از 2 مه 2022 به صورت آنلاین بررسی کند که آیا در قرعه‌کشی DV-2024 انتخاب شده است یا خیر.

 

مرکز کنسولی کنتاکی در ویلیامزبورگ از یک رایانه برای انتخاب تصادفی ورودی‌ها از بین همه درخواست‌های دریافتی استفاده می‌کند. در قرعه‌کشی لاتاری آمریکا DV-2024 برای هر قاره، ورودی‌های دریافت‌شده در طول پنجره ثبت‌نام لاتاری، همگی شانس یکسانی برای انتخاب خواهند داشت. هنگامی که یک درخواست انتخاب شد، به آن یک اعلان برنده پیوست می‌شود. زمانی که متقاضی وضعیت درخواست خود را به صورت آنلاین بررسی می‌کند، اعلان برنده را مشاهده می‌نماید.

ویزای آمریکا به همراه گرین کارت

زمان ثبت نام لاتاری آمریکا

مدت زمان محدودی هر سال وجود دارد که شما بتوانید در طی آن در برنامه ویزای لاتاری (DV)  ثبت نام خود را انجام دهید. فرصت شما برای شرکت معمولا از اول اکتبر که در حدود مهر ماه است آغاز می شود و آن نیز تا اوایل نوامبر یعنی آبان ماه ادامه خواهد داشت. برای ورود به برنامه DV آمریکا وزارت امور خارجه آمریکا هر سال دستورالعمل های دقیقی را بیرون می دهد. این دستورالعمل ها معمولا چیزی مانند تاریخ ثبت نام هستند که می توانید در طی آن وارد آمریکا شوید.

 

باید کلیه اطلاعات در وب سایت الکترونیکی (E-DV) طی دوره ثبت نام ارسال شود. خارج از تاریخ مشخص هیچ ثبت نامی به صورت الکتریکی و یا کاغذی انجام نخواهد گرفت. در هر دوره ثبت نام این قانون برای هر شخص فقط یک بار امکان پذیر بوده است. از فناوری پیشرفته ای برای شناسایی چندین ثبت نام توسط وزارت امور خارجه آمریکا استفاده می شود. رد صلاحیت کمترین مجازاتی است که برای زمانی که متقاضی بیش از یک بار درخواست خود را ارسال کرده باشد در نظر گرفته شده است. در صورت تکرار ممکن است که متقاضی برای همیشه برای مهاجرت به آمریکا در بلک لیست این کشور قرار بگیرد.

 

پس از آنکه شما اطلاعات کامل خود را ارسال کردید، شما یک صفحه تأیید که شامل نام خود و یک شماره تایید کد لاتاری است مشاهده خواهید کرد. لازم است که حتما این صفحه تأیید را چاپ کنید. شماره تأیید خود را نیز لازم است که حفظ کنید. در واقع می توان گفت که بی شک این تنها راهی می باشد که شما این امکان را خواهید داشت که وضعیت پذیرش خود را مورد بررسی قرار دهید. لازم است که شما در این صورت برای مصاحبه ویزا برنامه ریزی های لازم را انجام داده باشید.

 

برندگان لاتاری

 

ثبت نام در لاتاری یکی از مهمترین روش های دریافت گرین کارت آمریکا است شما از طریق برنده شدن در این برنامه مهاجرتی می توانید اقامت دائم آمریکا را دریافت کنید.

نیمی از راه اقامت آمریکا را اگر شما خوش شانس باشید و در این برنامه مهاجرتی برنده شوید، یک شبه سپری کرده اید. تنها کافی است که شما در این راستا یکسری شرایط مورد نیاز را داشته باشید. ممکن است که این سؤال برای شما پیش آمده باشد که از کجا می توان اسامی برندگان لاتاری را دید؟ اینطوری می توان گفت که تعداد شرکت کنندگان و برندگان لاتاری به همراه اسامی آنها در هیچ جایی قابل مشاهده نیست. کد پیگیری را که در هنگام ثبت نام لاتاری دریافت کرده اید لازم است که برای مشاهده نتایج خود ارائه کنید. همچنین لازم است که شما مشخصات ثبت نامی خود را نیز در سایت لاتاری ثبت کنید.

 

جدول زمانی لاتاری یا ویزای تنوع (DV Lottery)

 

برندگان قرعه‌کشی لاتاری معمولاً 7 ماه پس از ثبت‌نام، می‌توانند از نتیجه مطلع ‌شوند. زمان‌بندی برای مصاحبه و دریافت ویزا، بسته به شرایط متقاضی و مدت‌زمانی را که انتخاب می‌کند، می‌تواند تا ۱۴ ماه طول بکشد. به عنوان مثال، اگر متقاضی در طول دوره ثبت‌نام (اکتبر تا نوامبر 2021) برای قرعه‌کشی گرین کارت 2023 درخواست داده باشد، برندگان در ماه مه 2022 اعلام می‌شوند. متقاضی لاتاری آمریکا فقط مجاز به درخواست ویزای خود در طول سال مالی 2023 خواهد بود، که عبارت است از 1 اکتبر 2022 تا 30 سپتامبر 2023.

هرچه متقاضی زودتر در آن سال درخواست دهد، زودتر برای مصاحبه ویزا فرا خوانده خواهد شد و ویزای او زودتر صادر می‌گردد. هنگامی که متقاضی ویزای خود را دریافت کرد، باید قبل از تاریخ انقضای چاپ شده روی ویزا، وارد ایالات‌متحده شود. ویزای تنوع معمولاً تا 6 ماه از تاریخ صدور اعتبار دارد.

نحوه شرکت در لاتاری آمریکا

بعد از اینکه شرایط را برای شرکت در لاتاری بررسی کردید و واجد آن بودید، برای ثبت‌نام ابتدا نیاز به آماده‌کردن مدارک دارید. اولین و مهم‌ترین آن عکس است که باید به‌صورت پرسنلی، تمام چهره و برای کسی که قصد ثبت‌نام را دارد به همراه همراهان وی باشد. این عکس باید به‌صورت یک فایل دیجیتالی ارائه شود‌. در ثبت‌نام لاتاری‌های قبلی ارائه پاسپورت با تاریخ انقضا تا زمان برنده‌شدن الزامی بود؛ اما برای لاتاری ۲۰۲۴ ارائه پاسپورت الزامی نیست‌؛ ازاین‌رو سربازان نیز می‌توانند در لاتاری آمریکا ۲۰۲۴ شرکت کنند.

 

بعد از آن نوبت به پرکردن فرم لاتاری می‌رسد‌. ازآنجاکه این فرم به‌ زبان انگلیسی ارائه شده است و پرکردن دقیق آن بسیار مهم است، به شما پیشنهاد می‌دهیم که ثبت‌نام خود را به کاریابی بین‌المللی کاربین بسپارید. شما می‌توانید با مراجعه به سایت این مؤسسه به آدرس karbinco.com یا تماس با شماره‌های 02128111107 یا 02122654650 ثبت‌نام خود را به مشاوران حاذق این مؤسسه بسپارید. پشتیبانی از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸ و پنجشنبه‌ها ۹ الی ۱۴ آماده خدمت‌رسانی به شما است.

 

شما همچنین به‌صورت حضوری می‌توانید به این مؤسسه به آدرس تهران – ولنجک – خیابان سیزدهم – مرکز خرید گالریا – ساختمان شمالی – طبقه اول – واحد ۲ مراجعه کنید و یا به آدرس اینستاگرام karbin_international مراجعه کرده و پست‌های مربوط به لاتاری آمریکا را بخوانید و با این مؤسسه آشنا شوید.

 

وارد کردن اطلاعات محل تولد

 

فرم ثبت‌نام لاتاری در زمان مشخص‌شده، از اوایل اکتبر تا اوایل نوامبر، در دسترس است. در هنگام پر کردن فرم، متقاضی باید برای «کشور محل تولد»، کشوری را که در آن متولد شده است، بدون توجه به جایی که در حال حاضر زندگی می‌کند، انتخاب کند. اگر نام کشوری که متقاضی در آن متولد شده، تغییر یافته است، از نام فعلی کشور استفاده کنید. در صورتی که متقاضی واجد شرایط استفاده از کشور محل تولد همسر یا والدینش باشد، باید نام آن کشور را انتخاب کند. کشوری که در حال حاضر متقاضی لاتاری آمریکا در آن زندگی می‌کند، برای این بخش، کارایی ندارد.

 

وارد کردن اطلاعات همسر و فرزندان

 

متقاضی باید نام همسر خود را وارد کند، حتی اگر با او زندگی نمی‌کند و قصد مهاجرت با متقاضی را ندارد. متقاضی باید اسامی همه فرزندان بیولوژیکی و همه فرزند خواندگان خود را نیز فهرست کند. مهم نیست که آنها چند سال سن دارند. همچنین متقاضی باید یک عکس اخیر (که در 6 ماه گذشته گرفته‌شده است) از خود، همسر و فرزندانش ارسال نماید.

 

نکات مهم

 

پس از تکمیل فرم، در صورت تایید آن یک کد تاییدیه برای فرد به نمایش درخواهد آمد. حفظ شماره تاییدیه، ضروری می‌باشد. زیرا این تنها راه برای دانستن اینکه آیا انتخاب شده‌ است یا خیر می‌باشد.

 

موردی که بسیاری از متقاضیان نمی‌دانند، این است که در هر قرعه‌کشی لاتاری آمریکا تا 40٪ از شرکت‌کنندگان به دلیل اشتباهات رسمی در درخواست خود، ممکن می‌باشد رد شوند. پذیرش یا رد شدن قرعه‌کشی لاتاری یک فرآیند کاملا الکترونیکی می‌باشد. لیست اشتباهات احتمالی نیز طولانی است و اگر متقاضی رد صلاحیت شود، هرگز دلیل آن را متوجه نخواهد شد. بنابراین، بسیاری از شرکت‌کنندگان، هر ساله در قرعه‌کشی لاتاری به دلیل اشتباه یکسان با سال‌های پیش و بدون اطلاع از آن، رد صلاحیت می‌شوند.

 

برای جلوگیری از خطاها و در نتیجه رد صلاحیت، متقاضیان مهاجرت به ایالات‌متحده می‌توانند با کارشناسان موسسه مهاجرتی کاربین در تماس باشند. کارشناسان این موسسه، متقاضیان را در مراحل ثبت‌نام در لاتاری آمریکا راهنمایی می‌کنند. آنها حتی در صورت درخواست خدمات ممتاز از سوی متقاضی، همه امور را برای متقاضی انجام می‌دهند. با کمک موسسه مهاجرتی کاربین، متقاضیان مهلت محدود 4 هفته‌ای که دولت ایالات‌متحده برای درخواست‌ها تعیین کرده است را از دست نخواهند داد.

بعد از برنده شدن لاتاری چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر متقاضی در قرعه‌کشی گرین کارت انتخاب شود، مهم است که سریع عمل کند، حتی اگر یک سال یا بیشتر طول بکشد تا بتواند به ایالات‌متحده بیاید. دو دلیل برای اقدام فوری وجود دارد: اول از همه، درخواست متقاضی باید بررسی شود و ویزای او باید تا پایان سال مالی که برای آن انتخاب شده است، صادر شود. دوم، تعداد افرادی که در قرعه‌کشی لاتاری آمریکا انتخاب شده‌اند، بیشتر از تعداد ویزاهای موجود است. بنابراین اگر متقاضی تا آخرین لحظه منتظر بماند، ممکن است ویزای دیگری باقی نماند.

 

وقتی متقاضی مطلع می‌شود که لاتاری را برنده شده است، یک رتبه عددی دریافت می‌کند که به او می‌گوید چه زمانی می‌تواند برای ویزای خود درخواست دهد. اولین ویزا در 1 اکتبر، اولین روز از سال مالی دولت ایالات‌متحده در دسترس است. متقاضی می‌تواند درخواست خود را حداکثر 90 روز قبل از موعد ارسال کند.

 

اکثریت قریب به اتفاق افرادی که در لاتاری انتخاب می‌شوند، در ایالات‌متحده نیستند و از طریق کنسولگری ایالات‌متحده در کشور خود، برای گرین کارت اقدام خواهند نمود. به محض اینکه متقاضی مشاهده کرد که ویزا در دسترس است، باید فرم DS-260 را به مرکز ملی ویزا ارسال نماید. پس از رسیدگی به درخواست او، کنسولگری ایالات‌متحده مصاحبه ویزا را تعیین می‌کند. اگر متقاضی تمام شرایط را داشته باشد، در مصاحبه ویزای مهاجرتی تایید می‌شود.

 

اگر متقاضی هنگام برنده شدن در قرعه‌کشی لاتاری آمریکا با مجوز اقامت موقت در این کشور حضور داشته باشد، می‌تواند با پر کردن فرم I-485 از طریق خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات‌متحده (USCIS) برای دریافت گرین کارت اقدام کند.

یک نمونه گرین کارت اخذ شده آمریکا

ویزای لاتاری چه مزایایی نسبت به سایر ویزاهای آمریکا دارد؟

فردی که در لاتاری آمریکا برنده می‌شود از ابتدا گرین کارت یا اقامت دائم این کشور را با کمترین هزینه ممکن اخذ خواهد کرد. شاید این بزرگ‌ترین مزیت لاتاری باشد. از طرفی فرد برنده می‌تواند اعضای خانواده تا سن زیر ۲۱ سال را نیز با خود به آمریکا ببرد. فردی که ویزا را از طریق لاتاری دریافت می‌کند از ابتدای ورود اجازه کار دارد و می‌تواند تمامی امتیازات شهروندی آمریکا را داشته باشد. ازاین‌رو خیلی از افراد سعی می‌کنند شانس برنده‌شدن خود را در این قرعه‌کشی بالا ببرند.


بااین‌حال کاربین به شما هشدار می‌دهد که در هر برنامه لاتاری برای افزایش شانس خود، بیشتر از یک‌بار ثبت‌نام نکنید؛ زیرا ثبت‌نام اولیه شما حذف می¬شود. همچنین مدرک تحصیلی یا رزومه کاری شما هیچ تأثیری در برنده‌شدن ندارد. پس سعی نکنید یک مدرک یا رزومه تقلبی ارائه دهید. یک راه برای افزایش شانس وجود دارد که آن هم ثبت‌نام صحیح و واردکردن اطلاعات درست است.

شرایط زندگی در آمریکا از طریق لاتاری

دولت آمریکا برخلاف تصور بسیاری که به برندگان لاتاری کمک مالی نمی کند. در واقع در صورتی که شما برنده لاتاری شوید، تنها گرین کارت آمریکا را دریافت خواهید کرد. مهم ترین مسئله برای مهاجرت از طریق لاتاری تمکن مالی است. در همین راستا باید مشخص شود که شما می توانید در مدت زمان حضور در آمریکا هزینه های زندگی خود را پرداخت کنید و وابسته به دولت آمریکا نیستید. شما لازم است که ثابت کنید که دارایی کافی برای تامین هزینه های زندگی خود را  دارید و بهتر است که نشان دهید از کارفرمایی در آمریکا پیشنهاد کاری نیز دارید.

 

برندگان لاتاری خدمات دولتی آمریکا را دریافت خواهند کرد. شما می توانید با داشتن گرین کارت این کشور مجوز اقامت دائم در آمریکا را داشته باشید. دریافت گرین کارت آمریکا از طریق لاتاری شامل استفاده از خدمات تحصیلی، سرمایه گذاری، درمانی و کار این کشور می شود. یکی دیگر از مواردی که لازم است شما به آن توجه داشته باشید شرایط زندگی در خاک آمریکا و هزینه زندگی در این کشور است.

 

شما لازم است که پیش از مهاجرت به آمریکا به صورت دقیق از هزینه های خود در این کشور بررسی های لازم را کرده باشید. بدون حساب اجاره خانه در آمریکا میانگین هزینه زندگی در این کشور در حدود 1,000 دلار است. درآمد در آمریکا نیز پس از کسر مالیات در حدود 4,500 دلار می باشد. در مرکز شهر اگر بخواهید اقامت داشته باشید لازم است که در حدود 2,300 دلار برای اجاره منزل یک خوابه و در خارج از مرکز شهر در حدود 1,800 دلار برای اجاره منزل یک خوابه هزینه کنید.

کارت-اقامت-لاتاری-امریکا

هزینه های لاتاری بعد از قبولی

آندسته از افرادی که بتوانند ویزای لاتاری آمریکا را دریافت کنند لازم است که از مراحل و هزینه های لاتاری بعد از قبولی و اعلام نتایج نیز آگاهی کسب کرده باشند. بعد از قبولی در ادامه مراحلی که باید برای دریافت ویزای لاتاری آمریکا طی کنید به همراه هزینه های لازم را برای شما ما به صورت نمونه آورده ایم. این هزینه های شامل این موارد خواهد بود:

 

 • ترجمه مدارک

 

برای آنکه ویزای لاتاری شما صادر شود لازم است که این مدارک را ارائه کنید:

 

 • دو قطعه عکس
 • ترجمه شناسنامه
 • ترجمه پاسپورت
 • ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه
 • ترجمه گواهی تمکن مالی
 • گواهی صورتحساب بانکی
 • ترجمه اسناد تاهل یا تجرد
 • ترجمه سوابق کاری
 • ترجمه مدارک حضانت فرزندان (در صورت وجود)

 

برای همین منظور لازم به ذکر است که بسته به مدارکی که دارید لازم است که شما هزینه های متفاوتی را پرداخت کرده باشید.

 

 • انجام واکسیناسیون

 

در وب سایت وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالت متحده آمریکا لازم است که سوابق مورد نیاز واکسیناسیون خود را نیز ثبت کرده باشید.

 

 • انجام معاینات پزشکی

 

150 تا 250 دلار نیز نیاز است که شما برای معاینات پزشکی مربوط و پیش از زمان مصاحبه با پزشک مورد اطمینان سفارت این کشور پرداخت کرده باشید.

 

 • مصاحبه در سفارت آمریکا

 

قبل از صدور ویزا منتخبان می بایست به نزدیکترین سفارت آمریکا برای مصاحبه مراجعه کنند. 330 دلار هزینه دریافت نوبت برای هر نفر در سفارت آمریکا می باشد. نکته قابل توجه این است که هزینه سفر و اقامت شما در کشوری که سفارت آمریکا در آن قرار دارد بسته به مقصد شما متفاوت است. بهترین کشور هایی که می توانید برای دریافت ویزای آمریکا به آن مراجعه کرده باشید عبارتند از ترکیه، امارات متحده عربی و قزاقستان.

 

 • صدور گرین کارت

 

قبل از ورود به آمریکا پس از اعلام نتیجه نهایی و برای آنکه گرین کارت آمریکا شما صادر شود، شما لازم است که در حدود 205 دلار نیز هزینه کنید.

هزینه های مربوط به بعد از قبولی در لاتاری

مزایا و معایب برنده شدن در لاتاری

مزایای برنده شدن در لاتاری

برنده شدن لاتاری آمریکا می تواند مزایای بی شماری را برای شما داشته باشد. از بهترین و مهمترین مزیت های برنده شدن در لاتاری آمریکا می توانیم به هزینه های بسیار پایین این روش مهاجرتی اشاره داشته باشیم. ثبت نام در لاتاری آمریکا به نوعی رایگان است و متقاضی پس از آنکه در این برنامه مهاجرتی برنده شد تنها لازم است که یکسری هزینه بابت ترجمه اسناد و مدارک معاینات پزشکی و واکسیناسیون را انجام دهد و هزینه های نوبت جهت مصاحبه در سفارت آمریکا را پرداخت کند. در صورت قبول شدن در لاتاری آمریکا تنها لازم است که شما هزینه صدور گرین کارت آمریکا را بدهید.

 

همراه با خانواده و فرزندان زیر 21 سال متقاضی برنده شده لاتاری،  مجاز است که به آمریکا مهاجرت کند. این امکان وجود دارد که پس از 5 سال زندگی در آمریکا پاسپورت و تابعیت آمریکایی را نیز دریافت کنید. پس از آنکه شما در این برنامه مهاجرتی برنده شدید و گرین کارت خود را دریافت کردید مجاز خواهید بود که در هر ایالتی که دوست داشتید مشغول به کار و زندگی شوید. متقاضی برنده شده در لاتاری می تواند بدون محدودیت همانند یک شهروند آمریکایی متناسب با شرایط دیگر شهروندان این کشور به کار در این کشور مشغول شود.

بدون محدودیت شما مجاز خواهید بود از بانک های آمریکا درخواست وام کنید و حتی ملک در این کشور خریداری نمایید. شما می توانید به صورت آزادانه از خدمات بیمه های سلامت و عمر نیز استفاده کنید.

 

 

مزایای برنده شدن در لاتاری و دریافت گرین کارت

گرین کارت آمریکا یکی از پرطرفدارترین ویزاهای مهاجرتی در سراسر جهان می‌باشد. افراد می‌توانند از طریق شرکت در قرعه‌کشی لاتاری آمریکا گرین کارت دریافت کنند. برندگان لاتاری با دریافت گرین کارت می‌توانند از مزایای مختلفی بهره‌مند شوند که عبارتند از:

 

 • افراد می‌توانند بدون نیاز به ویزا وارد ایالات‌متحده شوند.
 • آن‌ها می‌توانند بدون محدودیت در هر ایالتی از آمریکا زندگی کنند.
 • افراد تابعیت کشور خود را از دست نمی‌دهند.
 • پس از سه یا پنج سال آن‌ها می‌توانند برای شهروندی ایالات‌متحده درخواست دهند.

مزایای برنده شدن در لاتاری آمریکا و دریافت گرین کارت از نظر شغلی

 • دیگر نیازی به ویزای کار ندارند.
 • می‌توانند به طور آزادانه کارفرمای خود را انتخاب کنند.
 • برای قراردادهای کاری نامحدود و تغییر کارفرما مشکلی ندارد.
 • نسبت به سایر افراد غیر آمریکایی، کمتر با الزامات کاری سخت‌گیرانه مواجه خواهند شد.

مزایای داشتن گرین کارت به عنوان یک فرد خوداشتغال عبارت است از:

 • برخی از مجوزهای محدود، مانند مجوزهای تجاری را می‌توان آسان‌تر و سریع‌تر دریافت کنند.

مزایای برنده شدن در لاتاری آمریکا و دریافت گرین کارت از نظر تحصیلی

 • امکان تحصیل در آمریکا بدون ویزای دانشجویی فراهم می‌شود.
 • هزینه تحصیل تا 80 درصد کاهش می‌یابد.

مزایای داشتن گرین کارت برای افراد مستمری‌بگیر

 • مهاجرت قانونی و دائم برای بازنشستگی فراهم می‌شود.
 • این افراد می‌توانند هم از حق بیمه بازنشستگی به دست آمده در ایالات‌متحده و هم از حق بیمه در کشور خود بهره‌مند شوند.
 • حق برخورداری از مراقبت‌های پزشکی و سایر مزایای اجتماعی دولتی نیز برای آن‌ها وجود دارد.
 •  

معایب برنده شدن لاتاری

مزایای بسیاری پس از برنده شدن لاتاری آمریکا به شما خواهد رسید اما این برنامه مهاجرتی دارای معایبی نیز است. قرار گرفتن در محیط فرهنگی و زبانی جدید از معایب برنده شدن لاتاری آمریکا برای شما می تواند باشد. در صورتی که در لاتاری شما برنده شده باشید و در این برنامه مهاجرتی ثبت نام کنید اما شما هیچ برنامه ای برای زندگی در این کشور نداشته باشید یان برای شما بسیار مضر خواهد بود.

 

شما هنگامی که وارد خاک آمریکا می شوید در صورتی که سطح زبان خوبی نداشته باشید برای برقراری ارتباط با دیگران به مشکل بر خواهید خورد. شما در این صورت به سختی کاری مناسب پیدا خواهید کرد. از مهمترین معایب برنده شدن لاتاری هزینه های بسیار بالای زندگی در این کشور است. آندسته از افرادی که از طریق لاتاری به این کشور مهاجرت می کنند لازم است که قادر باشند از پس هزینه های زندگی در این کشور برآیند.

قبولی-در-لاتاری-آمریکا

لاتاری آمریکا ثبت‌نام کنیم یا نه؟

لاتاری آمریکا همان‎طور که بیان شد یکی از ساده‏ترین روش‏های مهاجرت به آمریکا است که ثبت‌نام آن برای ایرانیان نیز امکان‌پذیر است. ازاین‌رو مؤسسه کاربین به شما پیشنهاد می‎دهد که این شانس عالی را از دست ندهید و با سپردن ثبت‌نام به مشاوران کاربلد کاربین، برنده احتمالی لاتاری 2024 باشید.

سخن پایانی

لاتاری آمریکا توسط قانون مهاجرت در سال 1990 به عنوان راهی برای افزایش تنوع در بین مهاجران ایالات‌متحده ایجاد شد. ورود به قرعه‌کشی لاتاری شامل پر کردن یک فرم ساده آنلاین است و هیچ هزینه‌ای ندارد. متقاضی می‌تواند هر سال از اوایل اکتبر تا اوایل نوامبر در قرعه‌کشی شرکت کند. برندگان به ‌صورت تصادفی توسط رایانه انتخاب می‌شوند و خود و اعضای خانواده‌ نزدیکشان، گرین کارت دریافت می‌کنند.

 

 

ویزای لاتاری آمریکا در این مقاله مورد بررسی به صورت دقیق قرار گرفت. شما در این مقاله در مورد شرایط و هزینه های لاتاری و همچنین مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری به خوبی آگاهی پیدا کردید. در گذشته این امکان وجود داشت که شما برای ثبت نام لاتاری بدون پاسپورت در این برنامه مهاجرتی شرکت داشته باشید. اما در حال حاضر این امر امکان پذیر نمی باشد و یکی از شروط اصلی ثبت نام در لاتاری داشتن پاسپورت است.

 

 

شرایط خود را اگر قصد مهاجرت به آمریکا دارید به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهید. روش های مختلفی بسته به هدف شما برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد. شما این امکان را خواهید داشت که با بررسی دقیق و کارشناسانه از متخصصان مهاجرتی بهترین گزینه برای مهاجرت به آمریکا را پیدا کنید.

 

 

 شما همچنین می توانید به صورت مستقیم با شماره تلفن های 28111107 021 و یا 22654650 -021 به جهت دریافت  مشاوره و ارزیابی رایگان در مورد مهاجرت به آمریکا با متخصصان و کارشناسان ما به صورت رایگان در ارتباط باشید.

سوالات متداول

در لاتاری بعد از اینکه شما برنده شدید لازم است که فرم درخواست ویزای DS-260 را پر کنید. لازم است که هر کدام از اعضای خانواده شما این فرم را نیز به صورت جداگانه تکمیل کرده باشند. تاریخ مصاحبه شما بعد از تکمیل فرم مشخص خواهید گردید. تا وقت مصاحبه نیز زمان 2-3 هفته ای را خواهید داشت که این دوره را برای جمع آوری مدارک اختصاص دهید.

مدارکی که شما باید ارائه کنید می تواند شامل اصل و ترجمه شناسنامه، سند ازدواج، پاسپورت، اسناد مربوط به تمکن مالی، مدارک عدم سوء پیشینه و همچنین صورت حساب بانکی باشد. لازم است که شما معاینات پزشکی و واکسیناسیون را انجام دهید تا گرین کارت آمریکا را از طریق لاتاری اخذ کنید.

خیر دولت آمریکا به شخص برنده گرین کارت هیچ گونه کمک مالی از جمله بیمه، هزینه اسکان و بلیت هواپیما را اعطا نمی کند. شخص لازم است که پیش از مهاجرت ثابت کند که تمکن مالی لازم برای پرداخت این هزینه ها را دارد. همچنین این امکان وجود دارد که از طریق اسپانسر به دوست، فامیل یا شرکتی که پیشنهاد شغلی به آنها داده شده است نیز استفاده کنند تا افسر مهاجرتی را قانع کنید.

شما تنها لازم است که به سایت ثبت نام لاتاری مراجعه کنید و اطلاعات دقیق خود را نیز ثبت نمایید. اما اگر از موسسات و آژانس ها بابت پر کردن فرم لاتاری استفاده می کنید بابت حق الزحمه لازم است که به این موسسات هزینه خود را پرداخت کرده باشید. لازم به ذکر است که این هزینه به دولت آمریکا پرداخت نمی گردد.

هر ساله چیزی در حدود 55000 متقاضی ویزا می توانند از اوایل ماه می برای ارسال درخواست ویزای آمریکا به وب سایت رسمی وزارت امور خارجه آمریکا مراجعه کنند و ثبت نام خود را انجام دهند.

شما پس از آنکه در لاتاری برنده شدید چیزی در حدود 2 سال طول می کشد تا گرین کارت آمریکا را دریافت نمایید. 

فرم مشاوره رو پرکنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر