اقامت آمریکا

اقامت آمریکا

آمریکا کشوری بزرگ است و به عنوان چهارمین کشور بزرگ جهان شناخته می شود. آمریکا کشوری صنعتی، پیشرفته و بسیار مدرن است که اقتصاد آن در جایگاه اول دنیا قرار گرفته است. آمریکا کشوری بسیار توسعه یافته است و نه تنها امروز بلکه همواره در طول تاریخ در فهرست برترین کشور های جهان قرار داشته است. هر ساله به همین دلیل مردم بسیاری از سراسر جهان برای کار و زندگی به این کشور مهاجرت می کنند. مهاجرانی که آمریکا را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند همواره به دنبال دریافت مجوز اقامت آن نیز بوده اند. ما نیز بر این اساس در این مقاله تلاش کرده ایم تا شما ما را با مهاجرت و اقامت آمریکا آشنا کنیم.

 

اگر می خواهید پاسخ سوالات خود را در مورد شرایط دریافت اقامت آمریکا، هزینه اقامت آمریکا، اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری و اقامت آمریکا از طریق تحصیل دریافت کنید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. 

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

اقامت-امریکا

مهاجرت به آمریکا

آمریکا  قدرتمندترین اقتصاد جهان را در اختیار دارد و این کشور در صحنه های جهانی یکی از بانفوذترین کشورهای جهان شناخته می شود. آمریکا در زمینه های نظامی، سیاسی و اجتماعی یکی از قوی ترین کشور های جهان می باشد. همواره کشور آمریکا که از لحاظ تولید ناخالص ملی دارای بالاترین نرخ در جهان بوده است. قدرتمندترین و پیشرفته ترین کشور جهان نیز می باشد.

 

تولید ناخالص ملی آمریکا در واقع چیزی بیش از یک پنجم تولید ناخالص داخلی کل جهان می باشد. آمریکا کشوری است که بالاترین استانداردهای زندگی را دارا بوده و از لحاظ کاری و نرخ بیکاری و فرصت های شغلی بی نظیر است و سطح علمی و آموزشی این کشور با داشتن 5 دانشگاه در میان 10 دانشگاه برتر دنیا برای تحصیل بهترین کشور در جهان می باشد.

 

 

علاوه بر تمام این موارد زبان رسمی در کشور آمریکا، انگلیسی است که این موجب شده از سرتاسر جهان متقاضیان فراوانی برای مهاجرت داشته باشد. آمریکا در میان اولین مقاصد مهاجرتی در جهان قرار دارد. سیستم آموزشی آمریکا همواره به عنوان معیار و الگوی بسیاری از سیستم ها و نظام های آموزشی در سراسر جهان بوده است.

 

بیش از ۵۰۰۰ دانشگاه و کالج در کشور آمریکا در حال فعالیت هستند و نه تنها از لحاظ کیفیت آموزشی این موسسات حرف اول را در جهان می زنند بلکه از لحاظ کمیت و تعداد نیز در نوع خود بی نظیر هستند. ما مهاجرت به کشور آمریکا از طریق تحصیلی را به عنوان یکی از بهترین روش های مهاجرت و دریافت اقامت این کشور می دانیم.

اقامت آمریکا از طریق تحصیل

اقامت تحصیلی آمریکا

به دلایل فراوانی تحصیل در کشور آمریکا را می توانیم یکی از بهترین روش های مهاجرتی و برترین روش اخذ اقامت بدانیم. دانشگاه های آمریکا در نوع خود در جهان بهترین هستند و تحصیل در آمریکا همراه با مزایای فراوانی است. از مهمترین مزایای تحصیل در آمریکا می توانیم به کار پس از فارغ تحصیلی، زندگی با کیفیت بالا و خدمات اجتماعی با کیفیت برتر اشاره داشته باشیم.

لازم به ذکر است که شما به عنوان دانشجو تنها با تحصیل در دانشگاه های آمریکا این امکان را نخواهید داشت که اقامت آمریکا را دریافت کنید. شما در صورتی که پس از فارغ التحصیلی، کاری مناسب پیدا کردید، ویزای تحصیلی خود را می توانید به ویزای کاری آمریکا تبدیل کرده و مجوز اقامت این کشور را نیز دریافت کنید. متقاضیانی که قصد تحصیل در آمریکا را دارند باید واجد شرایط باشند. از شرایطی که شما باید برای تحصیل در دانشگاه های آمریکا داشته باشید می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:

 

 • مدرک زبان انگلیسی از جمله آیلتس و یا تافل،
 • اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر آمریکا.
 

علاوه بر موارد فوق لازم است که شما هزینه های شهریه را پرداخت کرده باشید و از لحاظ سنی نیز در سن مناسبی قرار داشته باشید. دانشگاه های ایالتی و خصوصی بسیار خوبی در کشور آمریکا فعالیت می کنند. متقاضیان می توانند برای تحصیل در دانشگاه های این کشور اعم از دانشگاه های دولتی و خصوصی با پرداخت شهریه به تحصیل مشغول شوند.

در مورد شهریه ها نیز لازم به ذکر است که شهریه دانشگاه های دولتی آمریکا بسیار کمتر از دانشگاه های خصوص آن است اما دانشگاه های خصوصی آمریکا کیفیت بهتری را دارند. متقاضیان لازم است که برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا در یکی از آزمون های زیر شرکت کرده باشند:

 

 • GRE
 • SAT
 • GMATH
 • MCAT
 • LSAT
 

در دانشگاه های دولتی آمریکا هزینه های تحصیل شما چیزی در حدود 24 هزار دلار خواهد بود و برای دانشگاه های خصوصی نیز لازم است که در حدود ۶۰.۰۰۰ دلار هزینه کنید. این امکان نیز وجود دارد که شما با داشتن شرایط لازم با دریافت بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های آمریکا تحصیل کرده و هزینه های خود را نیز کاهش دهید. شما برای تحصیل در دانشگاه های آمریکا و دریافت اقامت لازم است که یکی از ویزاهای زیر را دریافت کرده باشید

 

ویزای تحصیلی J1 آمریکا

این نوع ویزا که ویزای فرصت مطالعاتی می باشد، برای دانشجویان و محققان است که برای تحقیق و پژوهش و یا تدریس به این کشور سفر می کنند. به طور کلی مدت اعتبار این ویزا ۲ سال می باشد، اما این مدت بر اساس نوع و زمان فرصت مطالعاتی متفاوت می باشد. در صورتی که محقق قصد اقامت بیشتر از زمان تعیین شده در این ویزا را داشته باشد، باید پس از پایان مدت اعتبار این ویزا از کشور آمریکا خارج شود و برای اخذ این ویزا مجددا درخواست دهد. محققان می توانند برای اعضا خانواده خود برای همراهی در کشور آمریکا با این نوع ویزا درخواست دهند.

 

ویزای تحصیلی F1 آمریکا

ویزای تحصیلی نوع  F1 که یکی از انواع ویزای تحصیلی شناخته شده است که شما برای ورود به دانشگاه و کالج های آمریکا باید آن را دریافت کنید. دانشجویان با اخذ این ویزا می توانند برای ویزای همراه فرزند زیر ۲۱ سال و همسر خود نیز درخواست ویزای همراه F2 را بدهند و با یکدیگر به کشور آمریکا مهاجرت کنند.

 

ویزای تحصیلی B1 آمریکا

شما برای تحصیل کوتاه مدت ۶ ماهه در آمریکا که شامل دوره ها و کورس های کوتاه مدت می شود این امکان را نیز خواهید داشت که این نوع ویزا را دریافت کنید. شما این امکان را نیز خواهید داشت که با اخذ این نوع ویزا در آمریکا به تحصیل بپردازید. شما این امکان را نخواهید داشت که از طریق این ویزا برای خانواده خود ویزای همراه دریافت کنید. 

 

ویزای تحصیلی M1 آمریکا

اگر شما قصد دارید که در رشته های فنی و حرفه ای دانشگاه های آمریکا تحصیل کنید و از طریق آن بتوانید در آمریکا کار کنید و اقامت این کشور را دریافت کنید این امکان برای شما وجود دارد که ویزای تحصیلی نوع  M1 را نیز دریافت نمایید. این یکی از بهتری ویزاهای تحصیلی در آمریکا می باشد. شما می توانید از طریق اخذ این نوع ویزا در آمریکا مجوز اقامت تحصیلی دریافت کنید. شما این امکان را نیز خواهید داشت که از طریق این ویزا برای خانواده خود نیز تقاضای ویزای همراه بدهید و اعضا خانواده خود را به آمریکا بیاورید.

ما در ادامه به معرفی قوانین اقامت آمریکا  از طریق کار و سرمایه گذاری خواهیم پرداخت.

تحصیل-در-آمریکا

اقامت آمریکا از طریق کار

رشد اقتصادی بسیار خوب، فرصت های شغلی فراوان، بازار بسیار خوب و رواج زبان انگلیسی از مهمترین دلایل برای اخذ ویزای کاری و مهاجرت به آمریکا می باشد. از بهترین روش های اخذ اقامت آمریکا از طریق ویزای کار این کشور می باشد. شما می توانید با دریافت دعوتنامه کاری از طریق کارفرما در آمریکا به راحتی به این کشور مهاجرت کنید و بر اساس پیشنهاد کاری خود نیز ویزای کاری آمریکا را اخذ کنید. در ادامه ما به شرح انواع ویزای کار در آمریکا خواهیم پرداخت:

 

ویزای کاری H1 آمریکا

 

ویزای کاری H1 یکی از بهترین انواع ویزای کاری است که متقاضیان متخصص و حرفه ای می تواننند با داشتن مدرک کارشناسی و لیسانس به آمریکا مهاجرت کنند. شما برای مهاجرت به آمریکا از طریق این ویزای مهاجرتی لازم است که دارای سوابق کاری حرفه ای و تجربه شغلی ویژه ای باشید.

 

ویزای کاری  H1B آمریکا

 

متقاضیان حرفه ای و با مهارت این ویزا را نیز می توانند دریافت کنند. اگر شما دارای تخصص در حرفه و کار خود هستید می توانید این ویزا را دریافت کنید. اخذ گرین کارت آمریکا از مزایای دریافت این ویزا برای متقاضیان می باشد.

 

ویزای کاری J1 آمریکا

 

ویزای کاری J1 نیز مختص به محققان و پژوهشگرانی است که می خواهند برای انجام امور تحقیقی و کاری خود که از طرف سازمان ها و موسسه های علمی دعوت شده اند به آمریکا مهاجرت کنند. شما با این نوع ویزا می توانید در آمریکا مشغول به پژوهش، تحقیق و آموزش شوید و اقامت این کشور را نیز دریافت کنید. این به شرطی است که شما پس از تمام شدن دوره آموزشی خود در این کشور مشغول کار شوید. ویزای کاری J1 آمریکا تا ۷ سال قابل تمدید می باشد.

 

اگر قصد دریافت اقامت آمریکا  را دارید و میخواهید با روش مهاجرت به این کشور آشنا شوید می توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی بین المللی کاربین در تماس باشید.

 

ویزای کاری EB3 آمریکا

 

این نوع ویزا در آمریکا به عنوان ویزای مهارت شناخته می شود، و برای کسانی در نظر گرفته شده است که حرفه ای بوده و در شغل و پیشه خود متخصص باشند. کسانی که مدرک تحصیلی دانشگاهی نداشته اما در شغل و حرفه خود دارای تجربه کاری و تخصص بسیار خوبی می باشند از طریق این ویزا می توانند به آمریکا مهاجرت کنند. شما با دریافت این ویزا این امکان را خواهید داشت که همه اعضای خانواده خود را برای مهاجرت به آمریکا دعوت کنید.

 

شما برای دریافت این نوع ویزا نیازی نیست که مدرک مهارت زبان انگلیسی مانند تافل و یا آیلتس را ارائه کنید. برای اخذ این ویزا از همه مهم تر این است که شما نیازی به سرمایه ندارید. به همین دلیل دریافت این نوع ویزا را می توانیم یکی از ساده ترین روش های دریافت اقامت کشور آمریکا به حساب بیاوریم. شما در نهایت این امکان را نیز خواهید داشت که با دریافت این نوع ویزا، گرین کارت آمریکا را نیز دریافت کنید.

 

ویزای کاری P آمریکا

 

این ویزا مختص هنرمندان و ورزشکاران است و شامل چهار زیرگروه به نام های P1و P2 و P3 وp4  می شود. شما برای مهاجرت با این ویزا می توانید ویزاهای P1 و P2 و P3 را دریافت کنید. شما این امکان را نیز خواهید داشت که ویزای همراه را نیز دریافت کنید که ویزای P4 نام دارد.

انواع ویزای کار آمریکا

اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

آمریکا کشوری است که اقتصادی قدرتمند داشته و یکی از بانفوذترین کشور های جهان می باشد. این کشور را می توانیم یکی از بهترین گزینه های جهان برای سرمایه گذاری بدانیم. آمریکا کشوری است که از قدیم به سرزمین فرصت ها معروف بوده و سرمایه گذاران خارجی در این کشور همواره توانسته بوده اند که سود بسیار خوبی را کسب کنند. شما برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری لازم است که تمکن مالی کافی را نیز داشته باشید.

 

شما برای مهاجرت به آمریکا از طریق دریافت ویزای سرمایه گذاری لازم است که از طریق روش های موجود برای دریافت ویزاهای سرمایه گذاری در آمریکا اقدام کنید. انواع ویزاهای سرمایه گذاری در آمریکا عبارتند از:

 

ویزای EB5 سرمایه گذاری آمریکا

 

این ویزا همان ویزای ۵۰۰.۰۰۰ دلاری است. شما از طریق این ویزا این امکان را نیز خواهید داشت که در نهایت گرین کارت آمریکا را نیز دریافت کنید. شما از طریق این ویزا این امکان را نیز خواهید داشت که سرمایه گذاری ۵۰۰.۰۰۰ دلاری در همان زمینه ای که مورد حمایت دولت آمریکا است انجام دهید و یا اینکه ۱ میلیون دلار در زمینه مورد علاقه خود انجام دهید. شما در طرح تجاری سرمایه گذاری خود لازم است که ۱۰ تبعه و شهروند آمریکا را نیز استخدام کرده باشید.

 

با این نوع سرمایه گذاری متقاضیان این امکان را نیز خواهند داشت که برای همه اعضای خانواده خود اقامت دائم آمریکا را نیز اخذ کنند. شما باید نشان دهید که از طریق قانونی منبع و منشا سرمایه خود را دریافت کرده اید. شما از طریق این ویزا این امکان را نیز خواهید داشت که برای مدت زمان 2 سال در آمریکا اقامت دریافت کنید و در صورت لزوم اقامت خود را نیز تمدید کنید.

 

ویزای  E سرمایه گذاری آمریکا

 

اکر شما قصد دارید که شغل های فعال در آمریکا را خریداری کنید این نوع ویزا مختص شما است. سرمایه گذاران این امکان را دارند که از طریق این ویزا در حدود 300 هزار دلار در آمریکا شغل های موجود را خریداری کرده و سرمایه گذاری کنند. برای مهاجرت به آمریکا از طریق این ویزا لازم است که شما نصف این مبلغ را برای خرید شغل هزینه کنید و نصف دیگر آن را نیز در حسابی که باز کرده اید نگهداری نمایید.

 

ویزای  EB2 سرمایه گذاری آمریکا

 

شما اگر طرح های اقتصادی و ایده های ناب تجاری و جدیدی را دارید این ویزا را می توانید دریافت کنید. شما از طریق این ویزا این امکان را خواهید داشت که در طی مدت زمان ۲ سال، ایده های خود را راه اندازی کنید و کسب و کار تجاری خود را در این کشور به راه بیاندازید. در صورتی که پس از ۲ سال طرح تجاری شما به سوددهی مطلوبی رسید و گردش مالی خوبی نیز برخوردار شدید می توانید برای تمدید ویزای خود نیز اقدام کنید. شما از طریق این نوع ویزا در نهایت می توانید گرین کارت آمریکا را نیز اخذ کنید.

 

ویزای EB3 سرمایه گذاری آمریکا

 

اگر شما از طرف کارفرمای آمریکایی خود دعوتنامه دریافت کرده اید متقاضی دریافت قصد اخذ اقامت آمریکا خواهید شد. شما می توانید از طریق اخذ این ویزا به آمریکا مهاجرت کنید. شما برای دریافت این ویزا باید اثبات کنید که دارای شغل مناسب و درآمد کافی هستید. شما از طریق این ویزا در نهایت با داشتن شرایط لازم می توانید ویزا EB3 آمریکا را نیز اخذ کنید. 

سرمایه-گذاری-در-آمریکا

اقامت آمریکا از طریق تولد

شما برای آنکه تابعیت دیگر کشور های جهان را از طریق تولد دریافت کنید به طور کلی باید از طریق دو قانون خون و خاک تبعیت کنید.

 

قانون خون

بر اساس قانون خون زمانی که کودکی در یک کشور متولد می شود تنها زمانی می تواند اقامت آن کشور را دریافت کند که پدر و مادر متولد شده وی تابعیت آن کشور را داشته باشد. در این صورت آن کودک نیز می تواند تابعیت آمریکا را نیز دریافت کند.

 

قانون خاک

بر اساس قانون خاک زمانی که کودکی در یک کشور متولد شود صرف نظر از آنکه پدر و مادر وی چه تابعیتی را داشته اند، تابعیت کشور متولد شده را می تواند دریافت کند. لازم به ذکر است که کشور آمریکا بر اساس قانون خاک عمل می کند یعنی اینکه تنها بر اساس آنکه کودک شما در آمریکا متولد شود صرف نظر از تابعیت والدین این امکان وجود دارد که اقامت آمریکا را دریافت کند.

برای شما به عنوان یکی از مهاجران هزینه تولد فرزند شما در آمریکا در حدود ۱۴۰ هزار دلار خواهد بود. در واقع باید بگوییم که این امر تحت پوشش بیمه نمی باشد. شما برای دریافت پوشش بیمه درمانی این امکان را نیز خواهید داشت که درخواست بیمه اضطراری کنید. در مورد تابعیت کودک در زمان تولد در آمریکا این موارد را نیز در نظر داشته باشید:

 • صرف نظر از تابعیت پدر و مادر هر کودکی با تولد در کشور آمریکا می تواند تابعیت آمریکا را دریافت نماید.
 • تابعیت کشور آمریکا در صورتی که پدر و مادر وی آمریکایی باشند، به محض تولد اعطا می شود.
 • شما از طریق تولد کودک خود در آمریکا هیچ حقی را برای دریافت تابعیت آمریکا نخواهید داشت. تابعیت آمریکا در صورتی به مادر و پدر کودک اعطا می شود که کودک به ۲۱ سالگی رسیده باشد.
 • هر کودکی که در کشور آمریکا متولد شده باشد اگر آمریکا را ترک کند باز شهروند و تبعه این کشور حساب خواهد شد.

اقامت آمریکا از طریق ازدواج

آندسته از متقاضیان اخذ اقامت آمریکا این امکان را نیز خواهند داشت که با ازدواج اتباع آمریکایی اقامت این کشور را نیز اخذ کنند. شما این امکان را نیز خواهید داشت که از طریق ۲ نوع ویزای نامزدی و ویزای ازدواج اقامت کشور آمریکا را اخذ کنید. مدارک لازم برای دریافت اقامت آمریکا از طریق ازدواج شامل موارد زیر است:

 

 • هر دو طرف ازدواج گواهی تجرد را باید ارائه کنند؛
 • ارائه مدارک گواهی و سند محل اقامت تبعه آمریکایی لازم است؛
 • ارائه مدارک، اوراق هویتی و شناسایی؛

 

شما لازم است که ثابت کنید. که این ازدواج برای اخذ اقامت آمریکا انجام نشده و ازدواج تنها به دلایل قانونی و علاقه متقابل است. لازم به ذکر است که این یکی از زمان برترین ویزا های آمریکا است. و شما باید در مقایسه با دیگر ویزاها زمان و انرژی بیشتری را اختصاص دهید. ۴ سال ممکن است که دریافت گرین کارت آمریکا از طریق ازدواج برای شما زمان بر باشد. دریافت تابعیت و پاسپورت آمریکا چیزی در حدود یک سال و چهار ماه ممکن است که زمان بر باشد.

 

ویزای K1 نامزدی آمریکا

 

به منظور انجام ازدواج در کشور آمریکا معمولا شما می توانید یک ویزای نامزدی موقت ۳ تا ۱۵ ماهه را دریافت کنید. در واقع شما این امکان را خواهید داشت که اقامت آمریکا را از طریق ازدواج دریافت کنید. شما از طریق ویزای ازدواج این امکان را خواهید داشت که در مدت زمانی که در آمریکا حضور دارید مقدمات ازدواج خود را فراهم کنید. پس از ازدواج نیز شما این شانس را خواهید داشت که تابعیت و شهروندی آمریکا را دریافت نمایید.

 

ویزای نامزدی آمریکا قابل تمدید نمی باشد و از ۳ ماه تا یک سال ممکن است که دریافت این ویزا زمان بر باشد. برای دریافت این نوع ویزا لازم است که هر دو طرف ازدواج واجد شرایط بوده باشند. از مهمترین شرایط دریافت ویزای نامزدی آمریکا را می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:

 

 • هر دو طرف متقاضی ازدواج باید بیشتر از ۲۱ سال سن داشته باشند.
 • هر دو طرف متقاضی ویزای ازدواج باید قبلا یکدیگر را ملاقات کرده باشند.
 • هر دو طرف متقاضی ازدواج لازم است که دارای یک دین و مذهب بوده باشند.
 • متقاضی ویزای ازدواج لازم است که پس از ۳ ماه که وارد آمریکا شده نامزدی خود را تبدیل به ازدواج کرده باشد.

 

ویزای ازدواج آمریکا

 

متقاضیانی می توانند از طریق ازدواج با تبعه و شهروندان آمریکایی ویزای ازدواج با اعتبار 1 تا ۴ سال را دریافت کنند. گرین کارت آمریکا را متقاضیان ویزای ازدواج نیز می توانند از طریق شرایط زیر دریافت کنند:

 

 • لازم است که دو طرف ازدواج یکدیگر را حداقل یک بار ملاقات کرده باشند.
 • از زمان آشنایی و رابطه دو طرف ازدواج حداقل یک سال سپری شده باشد.
 • عشق و علاقه متقابل در ارتباط هر دو طرف ازدواج باید وجود داشته باشد.

 

سوالات خود را در مورد شرایط اقامت آمریکا در پایان این مقاله مطرح نمایید. کارشناسان ما در قسمت دیدگاه ها به سوالات شما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ خواهند داد.

مهاجرت-از-طریق-ازدواج-در-امریکا

ویزای نخبگان آمریکا

آمریکا به هنرمندان و ورزشکاران و به طور کلی این طور می توان گفت که هر کسی که در زمینه هنری، ورزشی و علمی توانسته است که به دستاوردهای مهمی دست پیدا کند ویزای آمریکا را اعطا می کند. دولت آمریکا به دنبال افرادی خاص می باشد که دارای توانایی و استعداد ویژه ای بوده باشند. اگر شما نیز حتما در رشته ای دارای مدال های جهانی هستید این امکان را دارید که از طریق ویزای افراد موفق به آمریکا مهاجرت کنید. افراد نخبه علمی و دارای شهرت بین المللی و جهانی این امکان برای آنها وجود دارد که با داشتن شرایط لازم از طریق اخذ ویزاهای افراد موفق به نام P، P1، P2  و P3  به آمریکا مهاجرت کرده و اقامت این کشور را نیز دریافت کنند.

بهترین روش دریافت اقامت آمریکا

در حال حاضر با آنکه ایران مورد تحریم آمریکا قرار گرفته است اما نسبت به دوران پیش برای مهاجرت به آمریکا خیلی اوضاع برای مهاجرت به این کشور بهتر شده است. این امکان برای شما هم اکنون وجود دارد که از طریق داشتن شرایط لازم به راحتی و از طریق سرمایه گذاری اقامت آمریکا را دریافت نمایید. یکی از بهترین روش های مهاجرت به آمریکا اقدام از طریق برنامه E2 آمریکا می باشد. این برنامه به صورت ترکیبی کارآفرینی و سرمایه گذاری می باشد. بی شک این برنامه را می توانیم یکی از بهترین روش های مهاجرت برای متقاضیان ایرانی بدانیم.

 

برای مهاجرت از طریق این برنامه مهاجرتی لازم است که متقاضی شهروند یکی از کشورهایی باشد که با کشور آمریکا دارای توافقنامه E2 دارد. از این میان می توانیم به کشورهای انگلستان، ایتالیا و ژاپن و ترکیه اشاره داشته باشیم که با ایالات متحده آمریکا دارای توافقنامه E2 هستند. بر این اساس بهتر است که شما به عنوان متقاضی ایرانی این امکان را خواهید داشت که از ترکیه اقدام کنید. در همین راستا لازم است که با هزینه ای بسیار کم و در حدود ۲۵۰.۰۰۰ دلار در ترکیه شما یک خانه و ملک خرید کنید تا به بتوانید تابعیت و شهروندی این کشور را دریافت نمایید. سپس شما می توانید پس از سپری کردن ۳ تا ۶ ماه برای اخذ ویزای E2 آمریکا اقدامات لازم را انجام دهید.

 

شما برای دریافت این نوع ویزای آمریکا لازم است که در حدود ۱۲۰.۰۰۰ دلار در کسب و کار تجاری در کشور آمریکا سرمایه گذاری انجام داده باشید. شما می توانید با دست یافتن به نصف سهام شرکت و یا کسب و کار در آمریکا مجوز اقامت نیز دریافت کنید. در حدود ۳ ماه این پروسه کاری انجامش ممکن است که زمان ببرد. شما به عنوان متقاضی این امکان را نیز خواهید داشت که از طریق این سرمایه گذاری کارت اقامت ۵ ساله آمریکا را نیز برای خود خانوادتان اخذ کنید. لازم به ذکر است که این نوع ویزا قابل تمدید نیز می باشد.

 

کل مدت زمانی که ممکن است که طول بکشد شما از طریق این روش مهاجرتی اقامت آمریکا را دریافت کنید چیزی در حدود ۹ ماه تا یک سال است. آندسته از متقاضیان ایرانی که از توانایی مالی کافی برخوردار نیستند، نه تنها تابعیت کشور ترکیه را با این روش می توانند اخذ کنند، بلکه این امکان برای آنها وجود دارد که اقامت آمریکا را نیز دریافت نمایند.

روش-های-مهاجرت-به-آمریکا

تابعیت آمریکا

از طریق روش های ذکر شده اگر شما اقامت آمریکا را اخذ کنید می توانید از مزایای بی شماری نیز بهره مند شوید. شما پس از چند سال با دریافت انواع ویزای اقامت آمریکا مانند تحصیلی، کاری، ازدواج و سرمایه گذاری می توانید اقامت امریکا را اخذ کنید. شما این امکان را نیز خواهید داشت که بر اساس کارت اقامت دائم و یا گرین کارت آمریکا ویزای خود را اخذ کنید. شما این امکان را نیز خواهید داشت که با اخذ اقامت دائم آمریکا و پس از سپری کردن ۵ سال تابعیت آمریکا را در صورتی که واجد شرایط لازم باشید، دریافت نمایید.

 

 

شما اگر در طی این مدت با یکی از اتباع و یا شهروندان آمریکایی نیز ازدواج کنید، مدت زمان اخذ تابعیت شما در این کشور کوتاه تر خواهد شد. دریافت گرین کارت آمریکا نیز به این معنی خواهد بود که شما توانسته اید اقامت دائم این کشور را نیز اخذ نمایید. کار و زندگی و تحصیل به طور قانونی با گرین کارت آمریکا از مزایای دریافت این کارت می باشد. شما می توانید از طریق دریافت این کارت از خدمات اجتماعی مانند دیگر شهروندان این کشور بهره برده و بدون نیاز به دریافت ویزا به آمریکا وارد شده و هر زمانی که دوست داشتید خارج گردید. 

هزینه زندگی در آمریکا

آمریکا بی شک یک از گران ترین کشورهای جهان به حساب می آید. در این میان شهر نیویورک در سال ۲۰۲۰ عنوان گران ترین شهر جهان را به خود اختصاص داد. هزینه اجاره خانه در آمریکا چیزی در حدود 59 درصد بیشتر از ایران می باشد. شما در آمریکا متوسط هزینه زندگیتان به غیر از هزینه اقامت ممکن است که چیزی در حدود ۱۰۰۰ تا ۱۴۰۰ دلار در ماه باشد. به طور مثال هزینه های شما در آمریکا می تواند اینگونه باشد:

 

 • اجاره آپارتمان: ماهانه ۱۳۵۹ دلار
 • غذا در رستوران: حدود ۱۵ دلار
 • استفاده از حمل و نقل عمومی: حدود ۳ دلار
هزینه-زندگی-در-آمریکا

مزایا و معایب زندگی در آمریکا

آندسته از متقاضیانی که بنا به روش های ذکر شده بتوانند با موفقیت اقامت امریکا را اخذ کنند این امکان وجود دارد که بتوانند از کمک هزینه های تحصیلی برای تحصیل خود و یا فرزندانشان در مدرسه و دانشگاه استفاده کنند. البته آندسته از افرادی که دارای گرین کارت آمریکا هستند، هزینه های کمتر را برای تحصیل پرداخت خواهند کرد و امکان دریافت آسانتر از بورسیه های تحصیلی در مدرسه و دانشگاه برای آنها وجود دارد. آندسته از افرادی که دارای کارت اقامت دائم آمریکا هستند این امکان را دارند که به خارج از آمریکا به راحتی سفر کنند.

 

شما لازم است که برای دریافت حقوق شهروندی در این کشور مدت زمان سفر و دوری شما از ایالات متحده آمریکا کمتر از ۶ ماه بوده باشد. شما اگر پیش از آنکه بازنشسته بشوید به مدت ۱۰ سال در آمریکا کار کرده باشید این امکان را خواهید داشت که  از همه خدمات اجتماعی در کشور ایالات متحده آمریکا استفاده کنید.

 

مزایا و معایب اقامت آمریکا

 

افرادی که دارای کارت اقامت کشور آمریکا می باشند، می توانند از بیمه های درمانی این کشور برخوردار شوند و بسیاری از امور پزشکی و جراحی را با پوشش بیمه این کشور انجام دهند. از جمله معایب زندگی در کشور آمریکا میتوان بالا بودن هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور باشد. پرداخت مبلغ زیادی از درآمد ماهانه به عنوان مالیات را نیز می توان در زمره معایب زندگی در این کشور به حساب آورد. نبود امنیت شغلی و عدم اطمینان از داشتن شغل در آینده نیز از معایب زندگی و اقامت در این کشور می باشد.

سخن نهایی

در این مقاله ما برای شما انواع روش های اخذ اقامت آمریکا را مو به مو مورد بررسی قرار دادیم. از مجموع تمام مواردی که ما به شما شرح دادیم می توانیم اینگونه نتیجه گیری کنیم که آمریکا کشوری است که یکی از اقتصاد های قدرتمند جهان را در اختیار داشته و بازار کسب و کار در این کشور بسیار فعال می باشد. آمریکا بی شک یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری در بین تمام کشور های جهان می باشد. از لحاظ تحصیل نیز آمریکا بهترین دانشگاه های جهان را در اختیار دارد و سیستم آموزشی این کشور به عنوان معیار در دیگر کشور های جهان مورد استفاده قرار گرفته است.

 

در چند سال پیش امکان مهاجرت به آمریکا وجود نداشت و در های آمریکا بر روی ایرانیان بسته بود. اما در حال حاضر اینگونه نیست و این امکان وجود دارد که شما با داشتن شرایط لازم بتوانید به راحتی به آمریکا مهاجرت کنید و به همراه خانواده خود در این کشور به کار و زندگی مشغول شوید.  

 

 

 شما همچنین می توانید به صورت مستقیم با شماره تلفن های 28111107 021 و یا 22654650 -021 به جهت دریافت  مشاوره و ارزیابی رایگان در مورد مهاجرت به آمریکا با متخصصان و کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین به صورت رایگان در ارتباط باشید.

مقاله پیشنهادی : 

بورسیه تحصیلی آمریکا

سوالات متداول

آمریکا یکی از گرانترین دانشگاه های جهان را در اختیار دارد و هزینه تحصیل در دانشگاه های آمریکا چیزی بین 20 تا 90 هزار دلار می باشد. اما به طور میانگین لازم است که شما برای دانشگاه های دولتی در حدود ۲۳۰۰۰ دلار و در دانشگاه های خصوصی نیز چیزی در حدود ۶۰.۰۰۰ دلار هزینه کنید.

اعطای تابعیت در بسیاری از کشور های جهان یا بر اساس خاک است و یا خون. در آمریکا اعطای تابعیت بر اساس  قانون خاک می باشد و فرزند شما می تواند با تولد در آمریکا تابعیت این کشور را نیز دریافت کند. 

بله شما می توانید از طریق دریافت ویزای نوع H1، ویزای نوع EB3 ، ویزای نوع H1B و ویزای نوع J1 از طریق کار در این کشور اقامت آمریکا را دریافت کننند.

شما برای مهاجرت به آمریکا و دریافت اقامت این کشور لازم است که در حدود ۵۰۰ هزار دلار در آمریکا از طریق ویزای نوع EB 5 سرمایه گذاری کنید. همچنین شما این امکان را خواهید داشت که با حدود ۳۰۰ هزار دلار هزینه از طریق ویزای نوع E2 اقامت آمریکا را نیز دریافت کنید.

بله شما می توانید از طریق ازدواج با یکی از اتباع و شهروندان آمریکا ویزای نامزدی آمریکا را دریافت کنید و به امریکا مهاجرت کنید و پس از چند سال نیز تابعیت این کشور را اخذ کنید.

از مهمترین مدارکی که شما برای تحصیل در آمریکا باید داشته باشید عبارتند از دارا بودن مدرک مهارت زبان، پرداخت هزینه شهریه دانشگاه و داشتن برگه پذیرش از دانشگاهی در آمریکا.

شما می توانید پس از داشتن شرایط ویزای تحصیلی، کاری و یا سرمایه گذاری برای اخذ اقامت ویزای همراه همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود اقدام کنید.

تمام هنرمندان و ورزشکاران و افرادی که استعدادهای برتر و توانایی های خاص دارند این امکان را دارند که اقامت آمریکا را دریافت کنند.

بسته به این که شرایط شما چیست بهترین روش مهاجرت و دریافت اقامت آمریکا متفاوت می باشد. شما می توانید برای ارزیابی بهترین روش مهاجرت بر اساس شرایط خود فرم مهاجرتی آنلاین کاربین را تکمیل کنید. تا کارشناسان مجموعه کاربین بهترین روش اخذ ویزای تحصیلی آمریکا را به شما معرفی کنند. اما به صورت کلی در حال حاضر اقدام از طریق ویزای برنامه E2 آمریکا بهترین روش اقامتی می باشد.

یکی از ساده ترین روش های دریافت اقامت آمریکا را می توانیم اخذ ویزای کاری EB3 بدانیم. این روش اخذ اقامت آمریکا برای شما ساده خواهد بود و نیازی به ارائه مدرک زبان و سرمایه نخواهد داشت.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر