بورسیه تحصیلی آمریکا

بورسیه تحصیلی آمریکا

آمریکا کشوری ثروتمند و بسیار پیشرفته است و با اقتصادی بسیار قدرتمند مهمترین مقصد مهاجرتی در سراسر جهان می باشد. یکی از آسانترین و بهترین روشهایی که برای مهاجرت به کشور آمریکا وجود دارد اقدام از طریق مهاجرت تحصیلی است. اگر چه در نگاه اول ممکن است که تحصیل در آمریکا سخت و گران باشد اما در واقع اینطور نیست. شما با داشتن شرایط لازم می توانید به آسانی به آمریکا مهاجرت کنید و حتی از دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا نیز بهره مند شوید.


مهاجرت تحصیلی به آمریکا برای دانشجویان ایرانی هم اکنون بهترین زمان ممکن است. این امکان وجود دارد که شما از طریق شرایط ویژه ای که وجود دارد با کاهش هزینه های تحصیلی خود از طریق بورسیه و فاند ها در این کشور مشغول به تحصیل باشید. بورسیه تحصیلی در کشور آمریکا می تواند شامل هزینه های زندگی، تحصیلی و اقامت شما شود. 


ما نیز در این مقاله به دلیل اهمیت کاهش هزینه های تحصیل در دانشگاه های آمریکا از بورسیه های تحصیلی به بررسی شرایط تحصیل در این کشور و انواع بورسیه تحصیلی آمریکا پرداخته ایم. ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای پاسخ به سوالات خود در مورد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه های آمریکا و مدارک و هزینه لازم برای تحصیل در آمریکا از طریق بورسیه های تحصیلی این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

بورسیه-در-آمریکا

شرایط بورسیه تحصیلی آمریکا

در بسیاری از کشور های تاپ دنیا امکان تحصیل از طریق اخذ بورسیه تحصیلی امکان پذیر است. از این رو کشور آمریکا نیز یکی از بهترین کشور هایی است که با برنامه های کمک مالی آموزشی بسیار متنوع و خوبی که برای دانشجویان فراهم کرده است، برای تحصیل مناسب می باشد. تحصیل در آمریکا می تواند، نوید بخش آینده ای روشن برای کار و حرفه شما باشد تا از طریق آن آرزوهای خود را به واقعیت تبدیل کنید. اما کشور آمریکا  برای تحصیل در واقع یکی از پر هزینه ترین کشور های جهان می باشد.

 

موثرترین روشی که شما می توانید از طریق آن هزینه های خود در آمریکا کاهش، اخذ بورسیه های تحصیلی در این کشور می باشد. دانشجویان نخبه و تمام کسانی که شایسته و واجد شرایط لازم برای تحصیل در آمریکا هستند، این امکان را دارند که از طریق بورسیه های متعددی که در این کشور برای دانشجویان در نظر گرفته شده است، هزینه های خود را کاهش دهند. بورسیه هایی که از سوی دولت آمریکا اهدا می شود شامل هزینه های زندگی و همینطور تخفیفات در شهریه دانشجویان می شود.

 

با توجه به رشته، دانشگاه و یا شهری که تحصیل می کنید لازم است که شایستگی هایی را برای دریافت بورسیه های تحصیلی در این کشور داشته باشید. بر اساس شرایط شما دانشگاه به شما کمک هزینه های تحصیل و خرید کتاب های آموزشی، شهریه طول دوره تحصیل، هزینه های اسکان و رفاه دانشجویی و غیره را پرداخت می کند. بودجه بورسیه های تحصیلی شما در آمریکا در مقاطع مختلف بر اساس آنچه شما شایستگی و استعداد دارید از طریق دانشگاه های دولتی، مراکز تحقیقاتی و خصوصی دریافت می شود. شما بهتر است که جهت دریافت بورسیه های تحصیلی آمریکا این موارد را نیز در نظر داشته باشید:

 

 • در مقاطع تحصیلی پیشین خود لازم است که معدل بالا دریافت کرده باشید.
 • از دانشگاه، موسسات آموزشی و یا مراکز علمی معتبر مدرک تحصیلی معتبری را دریافت کرده باشید.
 • نمرات عالی را در آزمون های نظیر GMAT،ACT ،SAT و  GRE دریافت کرده باشید.
 • اختراعات خوبی را به ثبت رسانده باشید.
 • رزومه قوی را داشته باشید.
 • در مجلات مطرح بین المللی مقالات معتبر علمی را چاپ کرده باشید.
 • امتیاز یا رتبه بین المللی در مسابقات بین المللی کسب کرده باشید.
 • مدارک و اسناد معتبری مبنی بر داشتن استعداد و مهارت لازم برای تحصیل در آمریکا را ارائه کنید.
 • مهارت و توانایی در زبان انگلیسی با شرکت در آزمون های بین المللی اثبات کرده باشید.

بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع دبیرستان

بورسیه تحصیلی در کشور آمریکا در تمام مقاطع ارائه می شود. شما می توانید از طریق تحصیل در دبیرستان های آمریکا نیز بورسیه دریافت کنید. معمولا شما با توجه به نیاز مالی خانواده، شایستگی و شرایط لازم می توانید متقاضی دریافت بورسیه های تحصیلی در آمریکا شوید. در برخی برنامه های تحصیلی کمک های مالی بسیار خوبی در قالب جوایز مختلف به دانش آموزان در مدارس آمریکا نیز اهدا می شود که این می تواند رقابت را در بین آنها بالا ببرد.

 

 

اگر شما در رشته های ورزشی خاصی توانسته باشید که مهارت بالایی را کسب کنید  و یا اینکه هنرمند هستید و با نمرات بالایی در دروس دوران تحصیل خود فارغ التحصیل شده اید می توانید از بورسیه های تحصیلی در آمریکا استفاده کنید. یکی از مهمترین شرایط برای دانش آموزان بین المللی که بتوانند بورسیه تحصیلی را دریافت کنند این است که سطح زبان انگلیسی قوی داشته باشند و مدرک زبان با نمره خوبی در آزمون های مشخص دریافت کرده باشند. شما این امکان را دارید که بر اساس شرایط مدرسه خود برای اخذ بورسیه تحصیلی در آمریکا اقدام کنید.

 

 

بورسیه های آمریکا می تواند برای مدارس خصوصی و دولتی در نظر گرفته شود. بورسیه هایی که در آمریکا به شما اعطا می گردد بودجه آن توسط خیرین، دولت و ارگان های مختلف آموزشی تامین می گردد. بورسیه های کشور آمریکا ممکن است که شامل پرداخت کامل هزینه های خوابگاه، شهریه مدرسه و دیگر هزینه های دانش آموزی گردد. در مواردی شما این امکان را دارید که تخفیفات بسیار خوبی در مدرسه و موسسه آموزشی مورد نظر خود دریافت کنید.

دبیرستان-در-آمریکا

چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی در آمریکا برای مقطع کارشناسی

یکی از بهترین مقاطعی که شما می توانید از طریق تحصیل به امریکا مهاجرت کنید اقدام از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی می باشد. مقطع کارشناسی و یا همان لیسانس در کشور ایالات متحده آمریکا چیزی در حدود 4 سال است. برای آندسته از متقاضیانی که قصد تحصیل در آمریکا را دارند اخذ بورسیه تحصیلی در این مقطع نیز برای آنها فراهم می باشد. شما باید برای تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا مدرک دیپلم یا معدل بالاتر از آن را باید داشته باشید. معمولا دانشگاه های آمریکا به معدل کمتر از  18 بورسیه ارائه نمی کنند.

 

 

نمره زبان انگلیسی شما برای دریافت بورسیه تحصیلی بسیار مهم است و شما باید آیلتس 6.5 و یا تافل 100 داشته باشید. در برخی از دانشگاه ها نیز قبولی در برخی آزمون های مطرح مانند SAT  و داشتن رزومه بسیار خوب از دیگر مواردی است که لازم است شما به آن توجه کنید. میزان بورسیه تحصیلی که در کشور آمریکا برای این مقطع ممکن است که به شما ارائه شود بسته به شرایط شما متفاوت باشد. پس از آنکه شما در آمریکا ترم های اولیه را سپری کردید این امکان وجود دارد که با ارائه رزومه تحصیلی و علمی قوی برای اخذ بورسیه های تحصیلی در این کشور اقدام کنید.

 

 

در آمریکا بسته به شرایط که داشته باشید ممکن است که از تخفیفات دانشجویی بسیار خوبی نیز استفاده کنید. برای راهنمایی های بیشتر در این مورد با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید. لازم است که توجه کنید برای مقاطع ارشد و دکترا شانس دریافت بورسیه تحصیلی در این کشور ممکن است. لازم به ذکر است که شما برای اخذ بورسیه های تحصیلی در موسسات آموزشی کشور آمریکا نباید در دوران تحصیل خود گپ و یا فاصله تحصیلی داشته باشید. رعایت تمام این موارد موجب می شود که شما به راحتی بتوانید شانس دریافت بورسیه تحصیلی خود را افزایش دهید.

بورسیه تحصیلی در آمریکا برای مقطع کارشناسی ارشد

یکی از مقاطع که گرفتن بورسیه های تحصیلی در آن بسیار آسان است مقطع کارشناسی ارشد می باشد. شما در این مقطع در آمریکا این امکان را دارید که در دوره هایی که معمولا 1 تا 2 سال مشغول به تحصیل شوید و بورسیه تحصیلی نیز دریافت کنید. البته اخذ بورسیه تحصیلی در آمریکا برای دانشجویان بین المللی که دوره کارشناسی خود را در دانشگاه و یا موسسات آموزشی این کشور سپری نکرده باشند، برای دوره کارشناسی ارشد ممکن است که مقداری سخت باشد.

شما لازم است که برای اخذ بورسیه های تحصیلی در این کشور شرایط لازم موسسه آموزشی را که از طریق آن اقدام کرده اید را داشته باشید. برای اخذ بورسیه تحصیلی در آمریکا این شرایط را باید داشته باشید:

 

 • معدل بالای 16 کارشناسی
 • دو الی سه توصیه نامه از اساتید دانشگاهی خود
 • ارائه مدرک آیلتس 6.5 به بالا
 • ارائه تافل بالاتر از 79
 • ارائه مدرک GRE و GMAT بسته به رشته انتخابی خود.
 • داشتن رزومه خوب در مجلات بین المللی یا مقالات معتبر
 

همچنین این امکان برای شما وجود دارد که جهت اخذ بورسیه تحصیلی در کشور آمریکا بعد از سپری نمودن ترم اول تحصیلی در دوره کارشناسی ارشد از تخفیفات شهریه تحصیلی نیز با داشتن رزومه قوی علمی بهره ببرید.

کارشناسی-ارشد-در-آمریکا

بورسیه تحصیلی برای مقطع دکترا در آمریکا

یکی از مهمترین دوره های تحصیلی هر دانشجویی دوره دکتری می باشد. دانشجویان در این مقطع با اطلاعاتی که در دوران تحصیل خود کسب کرده اند می توانند نظریه های خود را با تحقیقات و پژوهش به صورت عملی اجرا کنند. در ایالات متحده آمریکا  طول دوره تحصیلی که شما باید برای دوره دکتری سپری کنید چیزی بین 4 تا 6 سال است. البته این نیز بسته به رشته و شرایط شما متفاوت می باشد. مدارکی که لازم است شما جهت اخذ بورسیه های تحصیلی آمریکا برای مقطع دکترا ارائه کنید شامل این موارد می شود:

 

 

 • داشتن رزومه علمی و تحقیقاتی خوب.
 • داشتن مقالات به روز و ISI در مقالات معتبر جهانی.
 • مدرک آیلتس معتبر با نمره 7 تا 7.5.
 • دو الی سه توصیه نامه از اساتید راهنما و مشاور.
 • انگیزه نامه قوی برای تحصیل در آمریکا.
 

 

داشتن این مدارک می تواند نظر استاد راهنمای شما را برای دریافت فاند تحصیلی جلب کند. بسیاری از متقاضیان بورسیه تحصیلی در کشور آمریکا در این دوره درخواست خود را ارائه می کنند. بودجه بورسیه ها در کشور آمریکا از مراکز تحقیقاتی، کمک های دولتی و سازمان های پژوهشی تامین می شود. معمولا شما برای دریافت کمک هزینه تحصیلی در دوره PHD  این امکان برای شما وجود دارد که از سه نوع کمک هزینه تحصیلی و بورسیه بهره مند شوید. کمک هزینه های تحصیلی در دوره دکتری آمریکا به شرح زیر است:

 

 

 • 1 – فلوشیپ (Fellowship)
 • 2 – دستیار تحقیقاتی (RA Research Assistantship)
 • 3 – دستیار تدریس (TA Teaching Assistantship)

انواع بورس تحصیلی آمریکا

انواع بورس تحصیلی آمریکا

دانشگاه و موسسات خصوصی مختلفی در سراسر آمریکا وجود دارند که به دانشجویان بین المللی بورس تحصیلی ارائه می کنند. شما برای دریافت بورسیه های تحصیلی در کشور آمریکا لازم است که شرایط لازم برای دریافت گرفتن بورسیه را داشته باشید. با توجه به آنکه دریافت فاند و بورسیه های تحصیلی در کشور آمریکا می تواند امری رقابتی باشد، از این رو لازم است که شما برای دریافت بورسیه تحصیلی شرایط بهتری از دیگر متقاضیان دریافت آن داشته باشید. شما به عنوان یک متقاضی ایرانی برای اخذ بورسیه های دانشگاهی و آموزشی آمریکا لازم است که رزومه قوی داشته باشید.

 

ما در زیر بهترین بورسیه های دانشگاه و موسسات آموزشی که در کشور آمریکا وجود دارد را برای شما آماده کرده ایم. بورسیه های تحصیلی در موسسات آموزشی در کشور آمریکا شامل موارد زیر می باشند.

 

 • بورسیه هامفری

این بورسیه برای متخصصین است. از طریق این بورسیه تمامی هزینه های شما به مدت یک سال پرداخت می شود.

 

 • بورسیه آمهرست

بورسیه آمهرست برای زمانی که شما وضعیت مالی خوبی اگر نداشته باشید می توانید از کالج بسته به شرایطتان این بورس را دریافت کنید.

 

 • بورسیه کلمبیا

آندسته از متقاضیانی که در کالج کلمبیا تحصیل می کنند و برجسته هستند، می توانند کمک های مالی دریافت کنند. در این کالج این امکان نیز وجود دارد که حتی 15 الی 100 درصد شهریه را بورسیه دریافت کنید. اما لازم است که شما شرایط لازم برای دریافت این بورسیه را داشته باشید.

 

 • بورسیه کلبی ساویر

بر اساس توانایی و نمره GPA  خود شما این امکان را خواهید داشت که بورسیه کلبی ساویر دریافت کنید. مبلغ بورسیه ای که به شما تعلق خواهد گرفت چیزی بین 20 هزار الی 26 هزار دلار در سال خواهد بود.

 

 • بورسیه کنکوردیا

از طریق بورسیه کنکوردیا نیز شما این امکان را خواهید داشت که معادل مبلغ سالیانه ای در حدود 24 هزار دلار بورسیه دریافت کنید.

 

 • بورسیه واگنر

از طریق این بورسیه شما این امکان را خواهید داشت که سالیانه مبلغ 25 هزار دلار الی 47 هزار دلار از دانشگاه نیویورک بورسیه دریافت کنید. توجه داشته باشید که این بورسیه تنها به تعداد محدودی از دانشجویان بین المللی ارائه می شود.

معرفی دانشگاه های برتر کشور آمریکا

دانشگاه های برتر آمریکا

ایالات متحده آمریکا از یک سیستم آموزشی بسیار قدرتمندی بهره مند است و دانشگاه های این کشور در جامعه علمی جهان از اعتبار بسیار بالایی برخوردار هستند. دانشگاه های آمریکا همواره در سطح جهان در بین دانشگاه های تراز اول قرار داشته اند. هم اکنون در بین 10 دانشگاه برتر جهان از لحاظ شاخص QS 5 دانشگاه از آمریکا به چشم می خورد.  

 

اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا ممکن است به نظر سخت و گزینشی برسد، اما اگر شما شرایط لازم را داشته باشید به راحتی می توانید از دانشگاه های این کشور بورسیه های خود را دریافت نمایید. ما در ادامه برترین دانشگاه های معتبر آمریکا را به شما معرفی خواهیم کرد. رتبه بندی جهانی دانشگاه های آمریکا به شرح زیر است:

 

نام موسسه آموزشی

رتبه در آمریکا

ماساچوست

1

هاروارد

2

استنفورد

3

برکلی

4

واشینگتن

5

کرنل

6

میشیگان

7

کلمبیا

8

کالیفرنیا

9

تگزاس

10

هزینه های زندگی و تحصیل در کشور آمریکا

هزینه زندگی در کشور ایالات متحده آمریکا بسته یه این که شما در کدام منطقه و یا ایالت این کشور زندگی می کنید متفاوت و متغیر است. ما در ادامه میانگین هزینه ای که شما باید برای زندگی در ایالات متحده آمریکا خرج کنید را فراهم کرده ایم. میانگین هزینه زندگی در آمریکا به شرح زیر است:

هزینه

نوع خدمات

1,800 تا 2000 دلار اجاره آپارتمان در مرکز شهر (یک خوابه)

800 تا 1,000 دلار

اجاره آپارتمان در حومه شهر (یک خوابه)

10 تا 14 دلار

یک وعده غذا در رستوران

3 تا 4 دلار

برنج (1 کیلوگرم)

2 تا 2.30 دلار

تخم مرغ (12 عدد)

2 دلار

آب معدنی (یک بطری 500 میلی لیتری)

2 تا 2.7 دلار

کرایه تاکسی

8.35 تا 8.45 دلار

مرغ (1 کیلوگرم)

11 تا 11.5 دلار

گوشت (1 کیلوگرم)

هزینه-زندگی-در-آمریکا

سخن پایانی

ما در این مقاله بورسیه تحصیلی در آمریکا و شرایط بورسیه در مقاطع مختلف تحصیلی را مورد تجزیه و تحلیل و همچنین بررسی علمی قرار دادیم. رتبه بسیار خوبی که دانشگاه های معتبر ایالات متحده آمریکا در سراسر دنیا دارند، باعث شده است تا دانشجویان همه ساله از تمام نقاط مختلف دنیا به این کشور مهاجرت کنند.

 

یکی از مهمترین موضوعاتی که لازم است به آن توجه شود این است که ممکن است که هزینه زندگی در کشور آمریکا برای شما کمی زیاد باشد. اگر شما در این کشور موفق به دریافت بورسیه های تحصیلی شوید این امکان برای شما به وجود خواهد آمد که بخش بسیاری از هزینه های خود را به جهت تحصیل در این کشور کاهش دهید

 

شما می توانید به صورت مستقیم با شماره تلفن های 28111107 021 و یا 22654650 -021 به جهت دریافت  مشاوره و ارزیابی رایگان در مورد بورسیه تحصیلی آمریکا با متخصصان و کارشناسان مهاجرتی ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین به صورت رایگان در تماس باشید.

مقاله پیشنهادی : 

معرفی دانشگاه های آمریکا

سوالات متداول

بورسیه های مختلفی در کشور آمریکا وجود دارد که شما می توانید از طریق آنها هزینه های زندگی خود را در این کشور پرداخت کنید. شما با بورسیه تحصیلی در این کشور این امکان را خواهید داشت که هزینه های تحصیلی و زندگی و یا اینکه تنها بخشی از هزینه تحصیلی خود را پرداخت کنید.

شما لازم است که برای اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع کارشناسی معدل بالای 18 داشته باشید. اما بهتر است برای انکه در جریان این موضوع قرار بگیرید با کارشناسان موسسه کاریابی کاربین در تماس باشید تا آنها شما را راهنمایی کنند.

به طور مثال تمام افرادی که قصد دارند در رشته های پزشکی تحصیل کنند لازم است که در ابتدا در آزمون mcat  پذیرفته شده باشند. اما آندسته از افرادی که قصد دارند در رشته های مهندسی یا رشته های علوم انسانی تحصیل کنند باید در آزمون مشخص به رشته خود نیز شرکت کرده باشند.

شما باید برای اخذ بورسیه های تحصیلی و فاند در آمریکا در مقطع دکترا لازم است که این مدارک را ارائه کنید: ارائه اکسپت مقالات معتبر جهانی، رزومه علمی و تحقیقاتی قوی، توصیه نامه ها خوب و انگیزه نامه قوی به همراه مدرک آیلتس 7 تا 7.5.

ما از برترین دانشگاه های آمریکا به شما می توانیم به دانشگاه های تکنولوژی ماساچوست، برکلی، هاروارد و استنفورد اشاره داشته باشیم. جالب است که بدانید این دانشگاه هایی که ما به شما معرفی کرده ایم در نوع خود چهار دانشگاه برتر جهان نیز شناخته می شوند.

بسته به این که شما در کدام شهر و ایالت قصد دارید که زندگی کنید هزینه های شما در این کشور متفاوت است. اما لازم است که شما برای ماهی 3000 دلار برنامه ریزی کنید. 

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر