دانشگاه های امریکا

معرفی دانشگاه های آمریکا

تحصیل در آمریکا و دریافت پذیرش از بسیاری از دانشگاه های این کشور ممکن است که سخت و دست نیافتنی به نظر برسد. اما تحصیل در آمریکا در واقع یکی از آسانترین روش های مهاجرتی به این کشور است. شما می توانید با داشتن یک رزومه تحصیلی و کاری خوب در بهترین و مناسب ترین دانشگاه های کشور آمریکا تحصیل کنید. این فرصت را با تحصیل در آمریکا خواهید داشت که در این کشور به دنبال کار بگردید و پس از پایان تحصیلات در این کشور مشغول به کار شده و اقامت دائم آمریکا را نیز دریافت کنید. به همین خاطر است که در این مقاله قصد داریم به معرفی دانشگاه های آمریکا بپردازیم.

 

هم اکنون اگر فکر می کنید که مهمترین مانعی که برای تحصیل در این کشور پیش رو دارید هزینه های آن است باید بگوییم که امکان استفاده از بورسیه‌های تحصیلی در آمریکا برای شما وجود دارد. در آمریکا با بورسیه های تحصیلی می توانید بسیاری از هزینه های خود را کاهش دهید.شما برای دریافت پذیرش از دانشگاه های آمریکا لازم است که با اساتید هر دانشگاه به صورت مستقیم در تماس باشید. موسسه مهاجرتی کاربین این امر را با داشتن وکیلان و متخصصان بسیار حاذق برای شما آسان کرده است. ما با مصاحبه و مکاتبه مستقیم با اساتید دانشگاه‌های آمریکا می توانیم، پذیرش تحصیلی دریافت کنیم.

فرم مشاوره رایگان

معرفی دانشگاه های برتر آمریکا

هر ساله دانشگاه های جهان از سوی مقاله QS World University رتبه بندی می شوند و دانشگاه ها جایگاه خود را در میان دانشگاه های برتر جهان می شناسند. در این میان کشوری که همواره دانشگاه های آن در میان برترین رتبه های جهان قرار می گیرند ایالات متحده آمریکا  است. آمریکا ۳۵۲ دانشگاه درمیان رتبه های برتر QS World University در اختیار دارد. همچنین در میان ده دانشگاه برتر جهان پنج دانشگاه از ایالات متحده آمریکا به چشم می خورد.

 

بسیاری از دانشگاه‌های آمریکایی در رتبه‌بندی‌QS  از لحاظ علمی حضور بسیار پررنگی را دارند. دانشگاه های این کشور از نظر شاخص های تحقیقاتی و شهریه، تأثیر اجتماعی و تاثیرات بر روی اهداف توسعه پایدار و اشتغال در میان رتبه های برتر قرار دارند. ما در جدول زیر بر اساس شاخص هایی که وجود دارد ۱۰ نمونه از برترین دانشگاه های آمریکا را در سال ۲۰۲۱ که در رتبه بندی QS قرار داشته بودند برای شما معرفی کرده ایم.

 

نام لاتین

نام دانشگاه                                    

شهر

 

رتبه

Massachusetts Institute of Technology (MIT)

موسسه فناوری تکنولوژی ماساچوست

Cambridge,United States

 

۱

University of Oxford

آکسفورد

Oxford,United Kingdom

 

۲

Stanford University

استنفورد

Stanford,United States

 

۳

University of Cambridge

کمبریج

Cambridge,United Kingdom

 

۴

Harvard University

هاروارد

Cambridge,United States

 

۵

California Institute of Technology (Caltech)

موسسه فناوری تکنولوژی کالیفرنیا

Pasadena,United States

 

۶

Imperial College London

لندن

 London,United Kingdom

 

۷

ETH Zurich 

زوریخ

Zürich,Switzerland

 

۸

UCL

یو سی ال

London,United Kingdom

 

۹

University of Chicago

شیکاگو

 Chicago,United States

 

۱۰

دانشگاه های برتر آمریکا

ما در ادامه به بررسی برترین و بهترین دانشگاه های حال حاضر آمریکا خواهیم پرداخت:

شما می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی و دریافت مشاوره در مورد تحصیل در بهترین دانشگاه های آمریکا با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

دانشگاه های برتر آمریکا

دانشگاه هاروارد آمریکا

بی شک بهترین دانشگاه را در ایالات متحده آمریکا می توانیم دانشگاه هاروارد بدانیم. هر ساله از سراسر جهان دانشجویان بی شماری برای تحصیل این دانشگاه را انتخاب می کنند. این دانشگاه از لحاظ شاخص های اشتغال، توسعه و تحقیق توانسته است که نمرات کاملی را کسب کند. دانشگاه هاروارد را می توانیم بازتاب بسیار خوبی از کیفیت بالای آموزش و تحقیقات در این کشور بدانیم. دانشگاه هاروارد یک مرکز آموزشی و علمی بین‌المللی می باشد و چیزی در حدود ۲۴ درصد از دانشجویانی که در این دانشگاه در حال تحصیل هستند از خارج ایالات متحده آمریکا به این کشور وارد شده اند.

 

دانشگاه هاروارد در سال ۱۶۳۶ افتتاح گردید و می توانیم این دانشگاه را یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه های این کشور بدانیم.  به پاس خدمات بانی آن جان هاروارد، این دانشگاه را هاروارد می نامند. دانشگاه هاروارد یکی از اعضای بسیار مهم و تاثیر گذار هشت‌گانه لیگ آیوی می باشد و به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی فعالیت می کند. دانشگاه هاروارد به عنوان یک دانشگاه خصوصی در کمبریج، ایالت ماساچوست قرار گرفته است. در این دانشگاه چیزی بیش از ۲۳۰۰۰ دانشجو در حال تحصیل هستند.

 

در بین تمام دانشگاه‌هایی که در حال حاضر در حال فعالیت هستند دانشگاه هاروارد  با 161 برنده جایزه نوبل و 18 برنده مدال فیلدز یکی از تاثیرگذارترین دانشگاه های جهان می باشد. دانشگاه هاروارد در بین دانشگاه‌های این کشور در نوع خود با داشتن بیشترین فارغ التحصیلان که در کنگره آمریکا،  همکاران مک‌آرتور، محققان رودز و  مارشال عضو هستند بی نظیر می باشد. از مهمترین افرادی که در این دانشگاه تحصیل می کنند می توانیم به باراک اوباما، بیل گیتس و مارک زاکربرگ اشاره داشته باشیم.

 

رتبه دانشگاه هاروارد در جهان

 

جایگاه و رتبه‌ دانشگاه هاروارد براساس مهمترین رتبه بندی های دانشگاهی جهان به شرح زیر است:

 

رتبه 

رنکینگ

۱

U.S

۲

تایمز 

۱

شانگهای

۵

QS

 

هزینه تحصیل در دانشگاه هاروارد

 

هزینه تحصیل در دانشگاه هاروارد ۵۱۱۴۳ دلار در سال است.

در ادامه مقاله ما به تفصیل به بررسی و معرفی دانشگاه های کلمبیا، ییل، لس آنجلس، برکلی، MIT و استنفورد برای شما خواهیم پرداخت.

دانشگاه استنفورد آمریکا

دانشگاه استنفورد امسال توانست که در میان دانشگاه های آمریکا بر اساس رتبه‌بندی علمی و آموزشی، دومین دانشگاه برتر این کشور نام بگیرد. دانشگاه استنفورد یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آمریکا است که در شهر سانفرانسیسکو و در ایالت کالیفرنیا قرار گرفته است. این دانشگاه را سناتور کالیفرنیا و همسرش در سال 1885 تاسیس کردند. دانشگاه استنفورد را می توانیم یکی از بزرگترین دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا بدانیم. در این دانشگاه ۱۸ موسسه علمی و هفت مدرسه در حال فعالیت هستند. در این دانشگاه در حال حاضر بیش از ۱۵5۰۰ دانشجو و نزدیک به ۲4۰۰ استاد را در خود جای داده است.

 

در این دانشگاه از تمام ۵۰ ایالت این کشور و ۹۱ کشور از سراسر جهان در حال تحصیل می باشند. در دانشگاه استنفورد چیزی در حدود ۱۲۸ رشته ورزشی در حال فعالیت بوده و ۲۲ جام قهرمانی نیز در سال در این دانشگاه برگزار می شود. تمام این موارد موجب شده است که این دانشگاه یکی از مهمترین دانشگاه های جهان برای ورزشکاران باشد. در هر ۲ زمینه علوم انسانی و مهندسی دانشگاه استنفورد از برترین دانشگاه های دنیا به شمار می آید. این امر موجب شده است که تحصیل در این دانشگاه اهمیت بسیار بالایی را برای دانشجویان داشته باشد. از مهمترین افرادی که در این دانشگاه تحصیل کرده اند می توانیم به هربرت هوور و جان اف کندی اشاره داشته باشیم.

 

رتبه دانشگاه استنفورد در جهان

بر اساس رتبه بندی های جهانی، دانشگاه استنفورد در رتبه هایی به شرح زیر قرار گرفته است:

رتبه 

رنکینگ

۳

U.S

۴

تایمز 

۲

شانگهای

۳

QS

 

هزینه تحصیل در دانشگاه استنفورد

هزینه تحصیل در دانشگاه استنفورد ۵۵۴۷۳ دلار در سال است.

پیشنهاد می کنیم تا سوالات خود را در مورد مهاجرت تحصیلی به آمریکا و هزینه تحصیل در دانشگاه های این کشور از طریق ایمیل موسسه مهاجرتی کاربین به آدرس [email protected] ارسال کنید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ دهند.

دانشگاه-استنفورد-امریکا

تحصیل در آمریکاموسسه فناوری تکنولوژی ماساچوست آمریکا

از لحاظ شاخص های اشتغال و تحقیق و توسعه دانشگاه MIT توانسته است که در رتبه سوم بهترین دانشگاه آمریکا قرار بگیرد. هدف این موسسه دانشگاهی همواره پیشبرد دانش و آموزش بوده است. این دانشگاه در زمینه‌های علم، فناوری بهترین نیروی کار را وارد بازار کار آمریکا کرده است. این دانشگاه از فرهنگ کارآفرینی بسیار قوی برخوردار بوده و دانشجویانی که از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند در تأسیس بسیاری از شرکت‌های برجسته آمریکا نقش داشته اند. موسسه دانشگاه MIT  را می توانیم یکی از مهمترین اعضای انجمن دانشگاهی آمریکا (AAU) بدانیم.

 

دانشگاه اِم‌آی‌تی یک دانشگاه خصوصی تحقیقاتی است که در کمبریج، ماساچوست با زمین اهدایی دولت آمریکا قرار گرفته است. این دانشگاه توسط ویلیام بارتون راجرز در سال ۱۸۶۱ میلادی  پایه‌گذاری گردید. در زمینه علوم پایه و مهندسی دانشگاه MIT آمریکا و یا همان انستیتو تکنولوژی ماساچوست را می توانیم یکی از برترین و مهم‌ترین مراکز علمی و تحقیقاتی جهان بنامیم. در پیشرفت‌ هوش مصنوعی دانشگاه MIT نقش بسیار مهم و ارزشمندی داشته است. این دانشگاه در حوزه های دیگر مانند HIV، سرطان، سازگاری با آب‌ و هوا و کاهش فقر نیز نقش بسیار مهمی را در جهان ایفا کرده است.

 

در این دانشگاه امکان تحصیل در رشته های پزشکی و حقوق وجود ندارد. اما شما می توانید در رشته‌های مرتبط در دانشگاه علوم و فنون بهداشتی هاروارد-ام‌آی‌تی شرکت داشته باشید.

 

رتبه دانشگاه MIT در جهان

 

دانشگاه استنفورد در میان دانشگاه های جهان و آمریکا بر اساس رتبه‌بندی های جهانی توانسته است که رتبه های زیر را کسب کند:

 

رتبه

نام رنکینگ

۲

U.S

۵

تایمز 

۴

شانگهای

۱

QS

 

هزینه تحصیل در دانشگاه MIT

 

هزینه تحصیل در دانشگاه MIT ۵۵۵۱۰ دلار در سال است.

دانشگاه برکلی آمریکا

دانشگاه کالیفرنیا یکی از بهترین دانشگاه های آمریکا است و هر سال با کسب بهترین جایگاه در میان برترین دانشگاه های جهان به عنوان یکی از بهترین مقاصد تحصیلی در نظر گرفته می شود. دانشگاه برکلی (UCB) از لحاظ شاخص تحقیقات توانسته است که در سال های اخیر امتیازات بسیار خوبی را کسب کند و در ایالات متحده آمریکا رتبه سوم را در اختیار بگیرد.

 

 

دانشگاه خصوصی کالیفرنیا در سال ۱۸۶۶ در محوطه کنونی دانشگاه برکلی واقع گردید. اما در آن زمان به خاطر نبود منابع و بودجه لازم، دانشگاه خصوصی کالیفرنیا با دانشگاهی دیگر که در زمینه معدن، کشاورزی، هنر و مکانیک فعالیت می کرد، پیوست و بدین سو در ایالت کالیفرنیا اولین دانشگاه دولتی به نام دانشگاه کالیفرنیا برکلی تاسیس گردیده شد.

 

 

در اولین روز بازگشایی این دانشگاه تنها ۱۰ استاد و چیزی در حدود ۴۰ دانشجو فعالیت می کردند. این دانشگاه سپس در سال ۱۸۶۸ پس از آنکه دو دانشگاه قدیمی ادغام شدند به صورت رسمی کار خود را آغاز کرد. همچنان امروزه این دانشگاه توانسته است که ۱۸۴ بخش و برنامه دانشگاهی را برنامه ریزی و اجرا کند.

 

 

این دانشگاه چیزی در حدود ۹ برنده جایزه نوبل را تحویل جامعه جهانی داده، که همه آنها از افراد هیئت علمی این دانشگاه نیز بوده اند. تیم های تحقیقاتی این دانشگاه بر روی موضوعات مختلفی از پلاستیک‌های تجزیه پذیر گرفته تا پایه‌های روباتیک و منشاء جهان فعالیت می کنند. این دانشگاه در زمینه ورزش نیز یکی از بهترین های خود در سراسر آمریکا می باشد. خرس‌های طلایی کالیفرنیا لقب تیم‌های ورزشی این دانشگاه در آمریکا می باشند. تحصیل در این دانشگاه در پیش از سال 2017 آسان نبود. شرایط بسیار سختی دانشگاه برکلی برای پذیرش اجرا می کرد. اما در سال ۲۰۱۷ شرط داشتن معدل ۳ به بالا موجب شد، اخذ پذیرش تحصیل در این دانشگاه آسان گردد.

 

رتبه دانشگاه برکلی کالیفرنیا در جهان

 

دانشگاه برکلی کالیفرنیا یکی از بهترین دانشگاه های جهان است و جایگاه و رتبه‌ بسیار خوبی را نیز دارد. در میان دانشگاه های جهان رتبه این دانشگاه به شرح زیر است:

 

نام رنکینگ

رتبه

U.S

۴

تایمز 

۸

شانگهای

۵

QS

۳۲

 

هزینه تحصیل در دانشگاه برکلی

 

هزینه تحصیل در دانشگاه برکلی ۲۹۷۵۴ دلار برای دانشجویان خارجی در سال می باشد.

دانشگاه-برکلی-امریکا

دانشگاه لس‌آنجلس آمریکا

یکی از بهترین دانشگاه های آمریکا در حال حاضر دانشگاه کالیفرنیا می باشد. این دانشگاه که به دانشگاه  UCLA معروف است، به عنوان پنج دانشگاه‌ برتر آمریکا شناخته می شود. همواره این دانشگاه یکی از مهمترین مقاصد مهاجرتی در بین دانشجویان از سراسر جهان بوده است. دانشگاه UCLA در میان بسیاری از دانشگاه های آمریکا امتیازات بسیار بالایی در شاخص‌های مختلف آموزشی را کسب کرده است. این دانشگاه تنها سومین دانشگاه برتر در ایالت کالیفرنیا است. این دانشگاه از لحاظ شاخص های تنوع و بین‌المللی سازی عملکرد بسیار خوبی را به اجرا گذاشته است.

 

 

این دانشگاه از لحاظ این شاخص ها توانسته است که رتبه سوم مشترک را در بین تمام کشور های جهان کسب کند. دانشگاه کالیفرنیا تنوع، پیشرفت و چشم‌انداز های بین‌المللی بسیار خوبی را دارد و از ۱۱۸ کشور مختلف در این دانشگاه در حال تحصیل هستند. فارغ‌التحصیلان این دانشگاهها خدمات فوق‌العاده‌ای را به جامعه علمی جهان از دیرباز تا به کنون ارائه کرده اند. در بین فارغ التحصیلان این دانشگاه شما می توانید ۱۵ برنده جایزه نوبل، ۱۱۹ عنوان انجمن ملی NCAA و ۲۷۰ مدال‌آور المپیک را مشاهده کنید.

 

 

در زمان های قدیم این دانشگاه روابط و تبادلات فرهنگی بسیار خوبی را با دانشگاه های ایرانی از جمله تهران داشته است. از سال ۱۹۷۳ نیز تا زمانی که انقلاب اسلامی ایران پیروز شد، دانشگاه خوارزمی تهران زیر نظر این دانشگاه فعالیت می کرده است. ایرانیان بسیاری در این دانشگاه تحصیل کرده اند و در سال ۱۹۷۵ چیزی در حدود ۲۶۶ ایرانی در این دانشگاه در حال تحصیل بوده اند. داریوش مهرجویی و تینا پاکروان را می توانیم از مهمترین دانش‌آموختگان این دانشگاه بنامیم. فستیوال فیلم های ایرانی نیز یکی از مهمترین برنامه های فرهنگی این دانشگاه می باشد که هر ساله برگزار می شود

 

رتبه دانشگاه UCLA لس آنجلس در جهان

 

براساس استانداردهای جهانی، دانشگاه کالیفرنیا جایگاه و رتبه‌ بسیار خوبی را در میان دانشگاه های مختلف جهان دارد که به شرح زیر است:

 

نام رنکینگ

رتبه

U.S

۱۳

تایمز 

۲۰

شانگهای

۱۴

QS

۴۰

 

هزینه تحصیل در دانشگاه UCLA

 

هزینه تحصیل در دانشگاه UCLA ۲۹۷۵۴ دلار برای دانشجویان خارجی در سال است.

به شما پیشنهاد می کنیم که فرم مشاوره مهاجرتی موسسه کاربین رو برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان در مورد تحصیل در آمریکا تکمیل کنید تا کارشناسان ما با بررسی شرایط تان با شما تماس بگیرند.

دانشگاه ییل آمریکا

برترین مدرسه و دانشگاه در ایالت کنتیکت دانشگاه ییل می باشد. این دانشگاه توانسته است که برای دومین سال متوالی رتبه ششم بهترین دانشگاه های آمریکا را از آن خود کند. بر اساس شاخص اشتغال‌زایی دانشگاه ییل بسیار خوب عمل کرده و توانسته است که در کشور ایالات متحده آمریکا رتبه چهارم را کسب کند. بسیاری از سران دولتی و روسای جمهور آمریکا شامل هیلاری کلینتون، بیل کلینتون،  جان کری و جورج دبلیو بوش از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده اند.

 

 

تاسیس این دانشگاه به سال ۱۷۰۱ باز می گردد. دانشگاه ییل در ایالات متحده آمریکا سومین موسسه آموزش عالی قدیمی و تاریخی این کشور است. این دانشگاه به افتخار بازرگان ولزی الیو ییل، به این نام نامیده می شود. ییل به دلیل آنکه عواید حاصل از فروش، ۴۱۷ کتاب و تصویر شاه جورج اول را به این دانشگاه اهدا کرد بسیار مورد احترام قرار گرفت. در این دانشگاه شما امکان دیدن چهار پروژه ساختمانی بسیار بزرگ را خواهید داشت که برای گسترش یادگیری، معاشرت و فضای تفکر در محوطه این دانشگاه برپا شده است.

 

 

حقوق یکی از مهمترین رشته های این دانشگاه است و دانشکده حقوق دانشگاه ییل همواره رتبه اول را در بین دانشگاه‌های امریکا داشته است. اولین مدرک تحصیلی دکتری که در دانشگاه ییل صادر گردید مربوط به دانشکده علوم و هنر این دانشگاه در سال ۱۸۶۱ می شود. بسیاری از دانشجویانی که در دوره دکتری در این دانشگاه در حال تحصیل هستند بورسیه تحصیلی دریافت می‌کنند.  دریافت بورسیه های تحصیلی می تواند هزینه شهریه را پوشش دهد و هزینه های زندگی دانشجو را کم کند. بورسیه یک کمک هزینه ای است که در دوره دوازده‌ماهه ارائه می شود

 

رتبه دانشگاه ییل در جهان

 

براساس استانداردهای دانشگاهی جهانی، دانشگاه ییل توانسته است که جایگاه و رتبه‌بندی بسیار خوبی را کسب کند. رتبه دانشگاه ییل در بین دانشگاه های جهان به شرح زیر است:

 

نام رنکینگ

رتبه

U.S

۱۱

تایمز 

۹

شانگهای

۱۱

QS

۱۴

 

هزینه تحصیل در دانشگاه ییل

هزینه تحصیل در دانشگاه ییل ۵۹۹۵۰ دلار در سال است.

دانشگاه-ییل-امریکا

دانشگاه کلمبیا آمریکا

علیرغم آنکه دانشگاه کلمبیا افت دو رتبه ای را بر اساس شاخص های آموزشی داشته است اما همچنان با داشتن رتبه هفتم در بین ۱۰ دانشگاه برتر ایالات متحده آمریکا، یکی از بهترین دانشگاه های این کشور شناخته می شود. در ایالت نیویورک دانشگاه کلمبیا در میان برترین دانشگاه های این ایالات شناخته می شود و از این لحاظ نیز رتبه های بسیار فوق‌العاده ای را از لحاظ شاخص‌های اشتغال و تحقیق کسب کرده است. در سال ۱۷۵۴ دانشگاه کلمبیا به عنوان یکی از قدیمی‌ترین موسسات آموزشی در آمریکا در ایالت نیویورک تاسیس شد. این دانشگاه پنجمین دانشگاه تاریخی در سراسر آمریکا می باشد.

 

 

بالاترین تعداد برنده جایزه نوبل از دستاوردهای بسیار مهمی است که دانشگاه کلمبیا به جهان ارائه کرده است. استادان و یا فارغ التحصیلان این دانشگاه همواره در میان رتبه های علمی برتر جهان بوده و این امر موجب شده است که این دانشگاه گوی سبقت را از سایر دانشگاه آمریکا برباید. یکی از بهترین جایزه های روزنامه‌نگاری در آمریکا که به پولیتزر معروف است به نویسندگان روزنامه‌نگاران، موسیقی‌دانان و شاعران برجسته هر ساله با نظارت دانشگاه کلمبیای آمریکا اهدا میشود.

 

 

خیلی جالب است که بدانید یک پروژه بین‌المللی به نام دانشنامه ایرانیکا (Encyclopædia Iranica) وجود دارد که در این دانشگاه قرار گرفته است. دانشنامه ایرانیکا در نوع خود بزرگ‌ترین و جامع‌ترینِ پروژه ایران‌شناختی جهان می باشد. اساتید ایرانی بسیاری در این دانشگاه فعالیت می کنند. از مهمترین اساتید این دانشگاه می توان به حمید دباشی استاد ادبیات تطبیقی و احسان یارشاطر سر ویراستار دانشنامه ایرانیکا اشاره کنیم. از مهمترین افرادی که در این دانشگاه تحصیل کرده اند می توانیم به باراک اوباما، چهل و چهارمین رئیس‌جمهور آمریکا اشاره داشته باشیم. آیزنهاور نیز که سی و چهارمین رئیس‌جمهوری آمریکا بوده است چهار سال ریاست این دانشگاه را در اختیار داشته است.

 

رتبه دانشگاه کلمبیا در جهان

 

دانشگاه کلمبیا از بهترین دانشگاه های جهان است و در رتبه‌بندی های جهانی جایگاه بسیار خوبی را دارد. براساس استانداردهای جهانی رتبه دانشگاه کلمبیا به شرح زیر است:

 

نام رنکینگ              

رتبه

U.S

۶

تایمز 

۱۱

شانگهای

۸

QS

۱۹

 

هزینه تحصیل در دانشگاه کلمبیا

 

هزینه تحصیل در دانشگاه کلمبیا ۶۱۰۸۰ دلار در سال است.

دانشگاه پرینستون آمریکا

با یک پله صعودی که دانشگاه پرینستون در سال جاری داشته است توانسته که به رتبه هشتمین دانشگاه برتر آمریکا پیدا کند. دانشگاه پرینستون در بسیاری از شاخص‌ها، از جمله تجربه یادگیری یکی از بهترین دانشگاه های این کشور است و رتبه اول را از لحاظ این شاخص در اختیار دارد. فارغ‌التحصیلان بسیار برجسته ای در دانشگاه پرینستون تحصیل کرده اند. از این رو می توانیم به دو رئیس جمهور آمریکا از جمله وودرو ویلسون و جیمز مدیسون اشاره داشته باشیم.

 

 

از دیگر فارغ‌التحصیلان بسیار برجسته این دانشگاه می توان به میشل اوباما، دیوید دوچوونی، پیت کنراد، جیمی استوارت و رئیس گوگل اریک اشمیت اشاره داشته باشیم. پرینستون را می‌توانیم خانه آلبرت اینشتین استاد بسیار بزرگ فیزیک و ریاضی بدانیم. در دانشگاه پرینستون استادان دیگر و بنامی همچون جان فوربس که یکی از نابغه های ریاضی قرن معاصر بوده است تحصیل کرده است. جان فوربس موفق به دریافت جایزه نوبل در سال ۱۹۹۴ شده بوده است. یکی از بزرگترین ریاضیدانان ایرانی به نام مریم میرزاخانی و تنها زنی که برنده مدال فیلدز شده بود نیز از اساتید دانشگاه پرینستون در سال ۲۰۰۸ بوده است.

 

رتبه دانشگاه پرینستون در جهان

 

براساس رتبه‌بندی استانداردهای دانشگاهی جهانی، دانشگاه پرینستون جایگاهی به شرح زیر را دارد:

 

نام رنکینگ

رتبه

U.S

۱۱

تایمز 

۷

شانگهای

۶

QS

۲۰

 

هزینه تحصیل در دانشگاه پرینستون

 

هزینه تحصیل در دانشگاه پرینستون ۵۶۰۱۰ دلار در سال است.

دانشگاه-پرینستون-امریکا

دانشگاه نیویورک آمریکا

یکی از بهترین دانشگاههای آمریکا را می توانیم بدون شک دانشگاه نیویورک بدانیم. پس از دو پله صعود این دانشگاه  در سال جاری توانست در رتبه نهم برترین دانشگاه آمریکا قرار بگیرد. دانشگاه نیویورک، در ایالت نیویورک قرار دارد و دومین دانشگاه برتر این ایالت است. از لحاظ شاخص های تنوع و بین‌المللی سازی دانشگاه نیویورک توانسته است که در رتبه های بسیار خوبی قرار بگیرد. این دانشگاه رتبه اول را در شاخص های مذکور در اختیار دارد. دانشگاه نیویورک یکی از بزرگترین دانشگاه های خصوصی در سراسر ایالات متحده آمریکا می باشد.

 

در سال ۲۰۱۸ این دانشگاه توانست که در رتبه‌بندی جهانی که توسط مؤسسه تایمز اعلام شد در میان برترین دانشگاه های جهان قرار داشته باشد. این دانشگاه همچنین  بر اساس رتبه‌بندی های ورلد ریپورت، شانگهای و یواس نیوز جزء ۴۰ دانشگاه برتر جهان می باشد. هدف دانشگاه نیویورک این است که در برنامه‌های خود تمرکز حرفه‌ای، چشم‌انداز جهانی و پذیرش هویت شهری را بگنجاند. این دانشگاه دارای دو پردیس در شهر نیویورک است و محوطه اصلی این دانشگاه در همین شهر نیز قرار گرفته است. این دانشگاه در شهر های ابوظبی و شانگهای نیز شعبه دارد. شما این امکان را خواهید داشت که در شهرهای ابوظبی و شانگهای نیز از این دانشگاه پذیرش دریافت کنید.

 

رتبه دانشگاه نیویورک در جهان

 

براساس استانداردهای جهانی جایگاه و رتبه‌بندی دانشگاه نیویورک به شرح زیر می باشد:

 

نام رنکینگ

رتبه

U.S

۲۹

تایمز 

۲۶

شانگهای

۲۷

QS

۴۲

 

هزینه تحصیل در دانشگاه نیویورک

هزینه تحصیل در دانشگاه نیویورک ۵۶۵۰۰ دلار در سال است.

دانشگاه پنسیلوانیا آمریکا

دانشگاه پنسیلوانیا نیز یکی دیگر از بهترین دانشگاه های آمریکا می باشد. این دانشگاه در بین دانشگاه های برتر آمریکا در رتبه دهم قرار گرفته است. دانشگاه پنسیلوانیا بهترین دانشگاه ایالت پنسیلوانیا بوده و پنجمین دانشگاه برتر از نظر اشتغال در سراسر ایالات متحده آمریکا می باشد. در سال ۱۷۴۰ این دانشگاه به عنوان یک کالج خصوصی دانشگاهی در لیگ آیوی (Ivy League) تاسیس شد. این دانشگاه بسیار انحصاری بوده و چیزی بالغ بر ۲۶۵۵۰ دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند. در این دانشگاه تنها ۹ درصد از متقاضیان توانسته اند که در سال تحصیلی 2021 پذیرش دریافت کنند.

 

دانشگاه پنسیلوانیا را شاید بتوان نخستین دانشگاه آمریکایی دانست که همزمان رشته‌هایی را در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می کند. ۹ تا از اساتید و فارغ‌التحصیلانی که در این دانشگاه تحصیل می کردند موفق به کسب جایزه نوبل شده اند. لازم به ذکر است که این دانشگاه در بین دانشگاه های برتر تحقیقاتی در سال ۲۰۱۰ در آمریکا رتبه پنجم را کسب کرد.

 

رتبه دانشگاه پنسیلوانیا در جهان

 

براساس استانداردهای جهانی جایگاه و رتبه دانشگاه پنسیلوانیا به شرح زیر می باشد:

 

نام رنکینگ

رتبه

U.S

۱۴

تایمز 

۱۳

شانگهای

۱۵

QS

۱۳

 

هزینه تحصیل در دانشگاه پنسیلوانیا

 

هزینه تحصیل در دانشگاه پنسیلوانیا ۵۴۶۵۲ در سال است.

دانشگاه-پننیسیلوانیا-امریکا

شرایط تحصیل در برترین دانشگاه های آمریکا

چه در آمریکا و یا در کشورهای دیگر شما باید برای اخذ پذیرش در اکثر دانشگاه‌ها مستقیماً به وب‌سایت‌های خود دانشگاه مراجعه و برای درخواست پذیرش اقدام کنید. حتماً توجه داشته باشید که الزامات را با دقت در وب‌سایت های دانشگاه‌هایی آمریکایی که مراجعه می کنید بخوانید و سپس برای ارائه درخواست تحصیل در دانشگاه خود اقدام فرمایید. دانشجویان غیر آمریکایی که قصد دارند در دانشگاه های آمریکا تحصیل کنند، ملزم به ارائه مدارکی هستند که برای شرکت در کلاس‌ها نشان دهد که مهارت‌های لازم در زبان انگلیسی را دارند.

 

بنابراین، در این راستا لازم است که شما حتماً یکی از این گواهینامه‌ ها را دریافت کرده باشید.

 • TOEFL iBT
 • IELTS Academic
 • PTE Academic
 • C1 Advanced

 

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های برتر آمریکا

مدارکی که ممکن است شما برای تحصیل در آمریکا نیاز داشته باشید ممکن است که بسته به دانشگاه‌ و برنامه تحصیلی شما متفاوت باشد. با این حال، لازم است که شما مواردی را که به صورت کلی برای درخواست تحصیل در دانشگاه های ایالات متحده آمریکا ارائه کنید شامل موارد زیر می باشد:

 

 • دیپلم دبیرستان یا مدارک دانشگاهی برای تحصیل در مقاطع بالاتر
 • ریز نمرات دبیرستان و یا مقاطع دانشگاهی برای تحصیلات تکمیلی
 • رزومه و خلاصه سوابق کاری و تحصیلی
 • نمرات آزمون های هوش و زبان شامل SAT ،ACT ،GRE ،GMAT
 • مدارک مربوط به آزمون های زبان انگلیسی
 • انگیزه نامه برای تحصیل در دانشگاه
 • توصیه نامه از 2 الی 3 تا از اساتید
 • پرداخت هزینه درخواست تحصیل در آمریکا
 • نوشتن نمونه
 • عکس در سایز پاسپورت که به تازگی انداخته شده باشد
 • گواهینامه های تولد و کارت شناسایی
 • ارائه پروپوزال برای آندسته از افرادی که قصد دارند در مقاطع تحصیلات تکمیلی در آمریکا تحصیل کنند الزامی است.

توجه داشته باشید که تمامی مدارک شما حتما به زبان انگلیسی و ترجمه رسمی باید باشد.

 

زمان ارسال درخواست پذیرش دانشگاه در آمریکا

شما باید برای زمان ارسال درخواست پذیرش در دانشگاه های برتر آمریکا این موارد را نیز در نظر داشته باشید:

 

 • اکتبر و نوامبر سال قبل مهلت‌های اولیه برای پذیرش پاییز خواهد بود.
 • فوریه و مارس همان سال مهلت‌های معمول برای پذیرش خواهد بود.
 •  برای مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد در آمریکا یا دکترا)، مهلت درخواست شما از دانشگاه‌های آمریکایی بستگی به ترمی دارد که شما قصد دارید در آن ثبت نام کنید.
 • اگر قصد دارید برای پاییز درخواست خود را ارائه کنید، مهلت درخواست پذیرش شما می‌تواند در ژانویه تا مارس قرار داشته باشد.
 • اگر قصد دارید که برای پذیرش بهار درخواست خود را ارائه کنید، پذیرش شما احتمالاً بین ژوئیه و سپتامبر، خواهد بود.

توجه کنید که مهلت‌های ارسال درخواست برای تحصیل در آمریکا ممکن است که  بسته به برنامه‌ای که متقاضی آن هستید و یا تمایل دارید در آن تحصیل کنید متفاوت باشد.

 

در انتهای این مقاله سوالات خود را در مورد زمان ارسال درخواست پذیرش در دانشگاه های آمریکا مطرح کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن کارشناسان ما به سوالات شما پاسخ گویند.

هزینه تحصیل در آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکا بسته به اینکه شما در کدام دانشگاه و یا برنامه تحصیلی قصد دارید تحصیل کنید متفاوت خواهد بود. ما در این مقاله هزینه تحصیل در برترین دانشگاه ها آمریکا را برای شما ارائه کردیم. اما به صورت کلی هزینه تحصیل در دانشگاه های آمریکا بین 20 تا 60 هزار دلار در سال متغیر خواهد بود.

هزینه-تحصیل-در-آمریکا

نتیجه گیری

ما در این مقاله به معرفی دانشگاه های آمریکا پرداختیم و با بررسی شرایط تحصیل در این کشور، مدارک مورد نیاز و هزینه تحصیل در مراکز آموزشی، شما را برای مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل آشنا کردیم. دانشگاه های بسیار خوبی در سراسر آمریکا وجود دارند که در رتبه بندی های جهانی از جمله QS، تایمز و یا شانگهای توانسته اند که رتبه کسب کنند. در حال حاضر در 10 رتبه اول بهترین و برترین دانشگاه های جهان نام پنج دانشگاه از آمریکا به چشم می خورد.

دانشگاه های ماساچوست، استنفورد، هاروارد، کالیفرنیا و شیکاگو در رتبه بندی QS به ترتیب در رتبه های 1، 5 ،6 ،7 و 10 ام قرار گرفته اند. تحصیل در دانشگاه های آمریکا یکی از بهترین روش های مهاجرتی به این کشور می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های آمریکا چیزی بین 20 تا 60 هزار دلار در سال بسته به مقطع، برنامه و دانشگاه تحصیل شما متفاوت خواهد بود.

 

 این امکان برای شما وجود دارد که به صورت مستقیم با شماره تلفن های 28111107 021 و یا 22654650 -021 با متخصصان مهاجرتی ما برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان در تماس باشید.

 

مقالات پیشنهادی : 

وکیل مهاجرت به آمریکا

سوالات متداول

خیر. با وجود آنکه دانشگاه هایی در آمریکا وجود دارند که رایگان هستند اما تحصیل در بهترین دانشگاه های این کشور به صورت رایگان امکان پذیر نیست. مگر اینکه شما بتوانید از بورسیه‌های تحصیلی در صورتی که واجد شرایط باشید استفاده کنید تا بخشی از هزینه‌های شما را پوشش دهد.

آمریکا از کیفیت بسیار بالای تحصیلی و آموزشی برخوردار است و مدارک تحصیلی که در این کشور دریافت می شود ارزش بسیار بالایی را برای کارفرمایان در سراسر جهان دارند.

به طور مثال تمام افرادی که قصد دارند در رشته های پزشکی تحصیل کنند لازم است که در ابتدا در آزمون mcat  پذیرفته شده باشند. اما آندسته از افرادی که قصد دارند در رشته های مهندسی یا رشته های علوم انسانی تحصیل کنند باید در آزمون مشخص به رشته خود نیز شرکت کرده باشند.

دانشگاه های بسیار خوبی در سراسر آمریکا حضور دارند اما اگر بخواهیم بهترین دانشگاه‌های خصوصی آمریکا را برای شما نام ببریم می توانیم به دانشگاه های هاروارد، ییل، استنفورد و MIT اشاره داشته باشیم.

با توجه به رشته و دانشگاهی که شما قصد دارید در آن تحصیل کنید ممکن است که نحوه تحصیل و ورود شما به دانشگاه های آمریکا متفاوت باشد. به طور مثال برای تحصیل در رشته های پزشکی در آمریکا لازم است که شما در آزمون mcat  شرکت کرده باشید. اما در مجموع شما با داشتن مدرک زبان و معدل خوب امکان تحصیل در آمریکا را دارید.

هر کالج و دانشگاهی در کشور آمریکا نمره زبان خاصی را مد نظر دارد. با این حال بهتر است که شما در آزمون تافل شرکت کرده و نمره 100 کاغذی و 650 اینترنتی را نیز دریافت کرده باشید. 

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر