ویزای کار آمریکا

ویزای کار آمریکا

اخذ ویزای کار آمریکا به دلیل شرایط اقتصادی و سیاسی ویژه این کشور در کل جهان دارای متقاضیان فراوانی است. شما به عنوان یک خارجی باید واجد شرایط اخذ یکی از انواع ویزاهای کار آمریکا باشید که ایالات متحده برای هرکدام شرایط و مدارک خاصی را تنظیم کرده است. در این مقاله می خواهیم تمام ابعاد مهاجرت به آمریکا برای کار و اخذ ویزای کار این کشور را به صورت کامل بررسی کنیم. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

فرم مشاوره رایگان

america

اخذ ویزای کار

در سال های اخیر ایالات متحده آمریکا به عنوان اقتصاد اول جهان توانسته است تا بیشترین فرصت ها و موقعیت های گوناگون شغلی را برای اتباع خود و همچنین خارجی ها داشته باشد. شما می توانید به عنوان یک خارجی با اخذ ویزای کار این کشور، شرایط فوق العاده شغلی و نظام حقوقی آمریکا را تجربه کنید.

 

آمریکا هر ساله میلیون ها درخواست برای ویزای کار توسط کارگران، بازرگانان، سرمایه گذاران و اعضای خانواده آن ها و در کل تمامی صاحبان مهارت شغلی در سراسر دنیا را دریافت و رسیدگی می کند. سیستم اخذ ویزا در آمریکا با توجه به سطح به شدت بالای درخواست ها در این کشور، احتمالا پیچیده ترین و سخت ترین سیستم اخذ ویزا در جهان است. شما به عنوان یک فرد خارجی باید با تمامی پیچ و خم های مسیر اخذ این نوع ویزا در آمریکا آشنا شوید.

 

به طور کلی برای مهاجرت کاری به آمریکا و اخذ ویزای کار این کشور شما باید دارای مهارت شغلی بالا و البته یک پیشنهاد رسمی تایید شده در درون این کشور باشید. در مورد ویزای کار بلند مدت، پیشنهاد شما باید در سطح بالایی بوده و نیاز برای این کار تلقی شود. همچنین یک راه دیگر برای این منظور وجود دارد و آن این است که برای ویزای بلند مدت کار در آمریکا شما باید کسب و کاری مفید، موثر و تایید شده در این کشور به راه بیندازید.

پرطرفدارترین انواع ویزای کار در ایالات متحده عبارتند از

پرطرفدارترین انواع ویزای کار در ایالات متحده
  • ویزای E-2 یا همان اقامت از طریق سرمایه گذاری
  • ویزای L-1A و L-1B شرکت های داخلی بیزینس
  • ویزای B-1 به جای H-1B و H-1B

همچنین یکی دیگر از بهترین مسیرها برای اقامت دائم آمریکا و اخذ ویزای کار آمریکا، نوع EB1-C است که برای مدیران بین المللی و مطرح در زمینه کسب و کار مطرح شده است.

به طور کلی ویزاهای کار ایالات متحده به دو دسته تقسیم می شوند

ویزاهای موقت برای افراد غیرمهاجر و ویزای مهاجرتی اشتغال (دارندگان گرین کارت آمریکا) که اجازه اقامت و کار دائم و قانونی به آن ها می دهد.

 

یکی از سریع ترین انواع قابل اخذ ویزای کار در آمریکا نوع B-1 یا همان بیزینس ویزیتور ویزا است. این نوع ویزا در کنسولگری و یا سفارت آمریکا در کمترین زمان ممکن قابل اخذ است. این نوع ویزا برای صاحبان و مولفان کسب و کار و بیزینس است که با هزینه های پایین تری از L-1 یا ویزای شرکت داخلی و E-2 ویزای سرمایه گذاری قابل اخذ است. در مجموع باید بدانید که کسانی که قصد دریافت اقامت دائم این کشور به همراه ویزای کار آمریکا را دارند، باید حداقل ۵۰۰ هزار دلار به منظور اخذ ویزای سرمایه گذاری  EB-5 هزینه کنند که مبلغ بسیار زیادی به نظر می رسد.

 

شما برای اخذ هرکدام از انواع ویزای کار آمریکا باید توجه داشته باشید که جزئیات و مدارک خاصی نیاز است. موارد مشابه از دسته های ویزای آمریکا نیز حتی ممکن است دارای مدارک و اسنادی کاملا متفاوت مورد نیاز برای ادامه فرآیند اخذ ویزا باشند. شما باید بدانید که هرکدام از این فرایندها هزینه های جانبی همچون تهیه مدارک، مالیات، هزینه رسیدگی ویزا و…. را به همراه خود خواهد داشت.

 

مدت زمان رسیدگی به فرآیند اخذ ویزای کار آمریکا نیز ممکن است با توجه به میزان تقاضاها، شرایط سیاسی و اجتماعی آمریکا و همچنین تعداد تقاضاها در آن مقطع متفاوت باشد. البته در این میان استثنائاتی نیز وجود دارد که برای موقعیت های شغلی حساس و نیازهای درونی آمریکا به مهارت مد نظر، سریع تر رسیدگی شده و فرآیند برای آن ها راحت تر نیز در نظر گرفته می شود.

با توجه به توضیحات ارائه شده در فرآیند اخذ ویزای کار کشور آمریکا، شما با توجه به شرایط شغلی و مهارتی و همچنین مالی خود در کشور مبدا، بهتر است نسبت به درخواست برای نزدیک ترین ویزا به شرایط خود اقدام کنید.

سوالات متداول

شما باید دارای مهارت شغلی بالا و البته یک پیشنهاد رسمی تایید شده در درون این کشور باشید

ویزای E-2 یا همان اقامت از طریق سرمایه گذاری
ویزای L-1A و L-1B شرکت های داخلی بیزینس
ویزای B-1 به جای H-1B و H-1B

ویزای کار در آمریکا نوع B-1 یا همان بیزینس ویزیتور ویزا است. این نوع ویزا در کنسولگری و یا سفارت آمریکا در کمترین زمان ممکن قابل اخذ است

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

5 پاسخ

  1. سلام . بله شرایط اقدام برای جاب افر رو دارید اگر که سابقه کارتون با رشته تحصیلیتون مرتبط باشه

  2. سلام 36 ساله هستم فوق لیسانس عمران و حدود 10 سال سابقه کار دارم آیا میشه برای ویزای کار به آلمان اقدام کرد؟

  3. سلام من سیکل دارم و 15 سال در داروخانه دامپزشکی کار کردم ایا و چطور میتوانم از طریق ویزای کار به امریکا مهاجرت کنم با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی