مهاجرت کاری مهندس معماری به آلمان

آلمان با داشتن اقتصاد قدرتمند و سیستم آموزشی در کلاس جهانی یکی از بهترین کشورها برای کار و تحصیل در حوزه مهندسی معماری، به ‌شمار می ‎آید. رشته مهندسی معماری در آلمان به این صورت تدریس می‌شود که دانشجویان دانش معماری و مهارت‌های هنری آن را به‌صورت همزمان کسب می‌کنند. در کشور آلمان به دلیل داشتن میانگین سنی بالای جمعیت، سالانه فرصت‌های شغلی زیادی برای مهاجران در این رشته فراهم است. در این مطلب از کاربین به شرایط مهاجرت کاری مهندس معماری به آلمان می‎پردازیم.

فرم مشاوره رایگان

آلمان؛ بهترین کشور برای مهاجرت کاری مهندسان معماری

آنچه خواهید خواند:

روش‌های متداول برای مهاجرت کاری مهندس معماری به آلمان

روش‌های متعددی برای مهاجرت کاری مهندس معماری به آلمان وجود دارند. متقاضیان مهاجرت کاری می‌توانند از طریق ویزاهای جاب سیکر یا جاب آفر معتبر به بازار کار معماری در این کشور وارد شوند. همچنین امکان مهاجرت کاری به آلمان به‎ عنوان مهندس معماری از طریق خوداشتغالی نیز برای افراد وجود دارد.

 

از سوی دیگر با استفاده از ویزای جستجوی کار یا جاب سیکر نیز افراد می‎توانند به‌صورت حضوری در آلمان به‌دنبال موقعیت شغلی معماری بگردند. در هر صورت، آینده‌ای که در انتظار این افراد است کار در کشوری پیشرفته با موقعیت‌های شغلی متعدد و درآمد مناسب خواهد بود. روش‌های متداول برای مهاجرت کاری مهندس معماری به آلمان و کار در این رشته عبارتند از:

 

• روش ICT (برنامه انتقال درون شرکتی)
• دریافت بلوکارت (Blue Card) آلمان
• ویزای جستجوی کار یا جاب سیکر
• روش خوداشتغالی یا فریلنسری
• دریافت پیشنهاد کاری یا جاب آفر آلمان و ویزای کار
• فارغ‌التحصیلی از یکی از دانشگاه‌های آلمان در رشته معماری
• دوره آوسبیلدونگ

روش‌های متداول برای مهاجرت کاری مهندس معماری به آلمان

بررسی شرایط مهاجرت کاری مهندس معماری به آلمان

افرادی که از یک موسسه آموزش عالی فارغ‌التحصیل شده یا مدرک آموزش حرفه‌ای معماری خود را از یک آموزشگاه معتبر دریافت کرده باشند، واجد شرایط اقدام برای مهاجرت کاری مهندس معماری به آلمان خواهند بود. اما از آنجایی که میزان تقاضای بالایی از سوی مهندسان معماری برای مهاجرت کاری به آلمان وجود دارد، داشتن شرایط و معیارهای زیر برای مهاجرت کاری به‌عنوان مهندس معماری به آلمان ضروری خواهد بود:

 

• داشتن تمکن مالی
• معتبر بودن مدرک تحصیلی
• داشتن پیشنهاد کاری
• برخورداری از مهارت و دانش پایه زبان آلمانی

شرایط مهاجرت کاری مهندس معماری به آلمان

میزان درآمد مهندسان معماری در آلمان

درآمد مهندسان معماری با توجه به نوع و محل کار، میزان سابقه و تجربه کاری و همچنین بزرگی و کوچکی پروژه‌های معماری متغیر است. میزان درآمد معماران در آلمان متفاوت بوده اما میانگین درآمد ماهانه مهندسان معماری در آلمان بین 2060 یورو تا 7110 یورو است. این میزان درآمد یکی از عواملی است که نشان‎دهنده شرایط مساعد برای مهاجرت کاری مهندس معماری به آلمان است.

میزان درآمد مهندسان معماری در آلمان

یکی از موثرترین عوامل بر میزان دستمزد در شغل معماری در این کشور، میزان سابقه کار افراد است. به این ترتیب هرچه سابقه فرد در مهندسی معماری افزایش یابد به تدریج میزان دستمزد او نیز افزایش خواهد یافت. افزایش سابقه کار علاوه بر تضمین اعتبار افراد در این کشور، سطح کاری و دانش آن‌ها را نیز تضمین خواهد کرد. معمارانی که با نرم‌افزارهای این شغل آشنایی کامل داشته باشند، می‌توانند درآمد بالاتری در این کشور کسب کنند.

ویزای کار برای مهندسان معماری و مدارک لازم برای آن

برای مهاجرت کاری مهندس معماری به آلمان، افراد می‎توانند از طریق دو ویزای جاب آفر یا جاب سیکر اقدام کنند. با دریافت ویزای جستجوی کار آلمان، متقاضی می‎توانند به مدت 3 الی 6 ماه در کشور آلمان به جستجوی موقعیت شغلی معماری بپردازد. اگر شخص در این مدت نتواند کار مناسبی پیدا نکند، باید به کشور خود برگردد. در صورتی که فرد بتواند یک پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای آلمانی دریافت کند، واجد شرایط دریافت ویزای جاب آفر خواهد بود. مدارک لازم برای مهاجرت کاری مهندس معماری به آلمان و دریافت اجازه کار و اقامت در این کشور عبارتند از:

 

• پاسپورت با اعتبار حداقل شش ماهه
• عکس مناسب برای پاسپورت
• فرم درخواست برای اجازه اقامت
• فرم قرارداد کاری یا پیشنهاد کاری که باید توسط کارفرما تکمیل شود
• قرارداد کاری یا پیشنهاد کاری که باید موقعیت فرد متقاضی، مدت زمان استخدام و همچنین حقوق او را ذکر کند
• گواهی ثبت نام (Meldebescheinigung)
• اجاره مسکن به همراه نامه تاییدیه کتبی اقامت از شخص صاحب خانه
• نسخه اصلی مدرک دانشگاهی فرد
• گواهی بیمه سلامت
• رزومه کاری و تحصیلی کامل یا CV
• گواهی تمکن مالی برای دریافت ویزای آلمان
• انگیزه نامه کاری

ویزای کار برای مهندسان معماری و مدارک لازم برای آن

مهاجرت کاری موفق به آلمان با کاربین تجربه کنید

با مهاجرت کاری مهندسان معماری به آلمان، آینده‌ شغلی درخشانی در انتظار این افراد است. در کشور آلمان به دلیل میانگین سنی بالای جمعیت، تقاضای زیادی برای جذب مهندسان معماری از سراسر دنیا وجود دارد و متقاضیان می‌توانند درآمد خوبی از شغل معماری کسب کنند.


از این رو، شما نیز برای یافتن موقعیت شغلی معماری در آلمان و مهاجرت کاری به این کشور، می‌توانید از طریق موسسه کاریابی کاربین اقدام کنید. کاربین با داشتن مجوز رسمی از وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تخصصی‌ترین مرجع مهاجرت کاری با تعداد پرونده‌های موفق بسیار است. همچنین کاربین تنها موسسه کاریابی خارجی است که کامل‌ترین بانک مشاغل را در سراسر دنیا دارد. شما می‎توانید برای دریافت مشاوره تخصصی در زمینه مهاجرت کاری به ‎عنوان مهندس معماری به کشور آلمان با کارشناسان مجموعه ما در ارتباط باشید.

مقاله پیشنهادی:

کار در آلمان

سوالات متداول

برای مهاجرت کاری مهندس معماری به آلمان، او باید علاوه بر خلاقیت، مهارت‌های فنی مانند طراحی و تسلط بر نرم‌افزارهای تخصصی معماری، از قوانین ساخت‌وساز در این کشور نیز آگاهی کامل داشته باشد.

مهندسان معماری می‌توانند با دریافت ویزای کاری، ویزای جاب سیکر، بلوکارت آلمان، جاب آفر، خود اشتغالی و مواردی از این دست به کشور آلمان مهاجرت کاری کنند.

در بیشتر شهرهای آلمان، تقاضا برای جذب مهندسان معماری وجود دارد. اما معماران در شهرهایی مانند برلین، هامبورگ و مونیخ، بازار کار بهتر و به تبع آن، میزان درآمد بیشتری دارند. البته میزان درآمد همواره به میزان سابقه کاری افراد بستگی دارد.

از جمله مهم‌ترین مدارک برای دریافت ویزاهای کاری و مهاجرت کاری مهندسان معماری به آلمان می‎توان به پاسپورت، رزومه کاری و تحصیلی کامل، مدرک زبان آلمانی، انگیزه نامه، فرم تکمیل شده درخواست ویزا و جاب آفر یا پیشنهاد کاری اشاره کرد.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی