آوسبیلدونگ رادیولوژی در آلمان

به طور قطع می‌توان گفت که دوره آوسبیلدونگ رادیولوژی در آلمان یکی از دور‌‌ه‌های پرطرف‌دار آوسبیلدونگ محسوب می‌شود. همان‌طور که می‌دانید وظیفه رادیولوژیست‌ها آن است که با استفاده دستگاه‌های بسیاری مدرن نسبت به عکس‌برداری از درون بدن اقدام کنند. تفاوتی ندارد که دستگاه مربوطه چقدر مدرن است؛ زیرا در نهایت به یک اپراتور انسانی برای انجام روند عکس‌برداری نیاز است. در دوره اوسبیلدونگ مربوط به این رشته شغلی یاد خواهید گرفت که چگونه با چنین دستگاه‌هایی کار کنید و به بهترین شکل مربوطه به درخواست بیماران پاسخ دهید.


اهمیت بسیار بالا و همچنین افزایش تقاضا برای شرکت در دوره مزبور موجب شده است تا کاربران زیادی در این زمینه با پرسش‌های مختلفی روبه‌رو شوند. دراین متن قصد داریم به شما عزیزان کلیه شرایط مربوط به این دوره را آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

فرم مشاوره رایگان

دوره آوسبیلدونگ رادیولوژی در آلمان یکی از دور‌‌ه‌های پرطرف‌دار آوسبیلدونگ محسوب می‌شود.

آنچه خواهید خواند:

شناخت کلی دوره

همان­طور که گفته شد وظیفه شما در دوره آوسبیلدونگ رادیولوژی در آلمان یادگیری کار با دستگاه‌های رادیولوژی است. این دستگاه‌ها با استفاده از اشعه ­ایکس کار می‌کنند. این اشعه می‌تواند از کلیه اعضای درونی بدن بیماران به­صورت کاملاً پیشرفته عکس‌برداری کند. به­ عنوان­ مثال در شرایطی که فردی دچار شکستگی دست شده است، باید از عکس‌برداری اشعه­ایکس مخصوص رادیولوژی استفاده شود. این دستگاه‌ها علاوه بر اعضای داخلی از موارد دیگری همچون رگ‌های خونی نیز تصویربرداری می‌کنند.

دوره آوسبیلدونگ رادیولوژی در آلمان شامل دو بخش تئوری و عملی است. این دو بخش در اکثر دوره‌های اوسبیلدونگ دیده می‌شوند و مختص به دوره رادیولوژی نیستند. در بخش تئوری شما یاد خواهید گرفت که اهمیت رادیولوژی چه چیزی است و در چه شرایطی نیاز به تصویربرداری با استفاده از دستگاه‌های رادیولوژي وجود دارد.

در بخش عملی نیز متخصصان امر به شما آموزش می‌دهند که چگونه می‌توانید با دستگاه‌های مدرن مخصوص رادیولوژی کار کنید. این دوره کلاً سه سال به طول می‌‌انجامد. چنانچه از خود مهارت خوبی نشان دهید و دروس ارائه شده را به خوبی مطالعه کنید، امکان تکمیل دوره مذکور در طول دو سال نیز وجود دارد.

وظیفه شما در دوره آوسبیلدونگ رادیولوژی در آلمان یادگیری کار با دستگاه‌های رادیولوژی است.

نکته بسیار مهم

احتمالاً از این امر اطلاع دارید که اکثر دوره‌های موجود در اوسبیلدونگ دارای کمک هزینه آموزشی هستند. این بدان معناست که پس از ورود به دوره آموزشی مدنظر خود هر ماه مبلغی به­عنوان کمک هزینه زندگی به شما عزیزان ارائه مي‌شود. دروه آوسبیلدونگ رادیولوژی در آلمان یکی از معدود دوره‌هایی به شمار می‌آید که در طول آن هیچ‌ هزینه‌ کمک آموزشی خاصی به شما پرداخت نمی‌شود. در واقع برای شرکت در این دوره پرداخت کلیه هزینه‌های مربوطه بر عهده شماست و دولت کشور آلمان هیچ هزینه خاصی را در اختیارتان قرار نمی‌دهد و یکی از بهترین راه ها برای کار در آلمان است.

 

این امر برای افرادی که هدف نهایی آن‌ها فعالیت به‌­عنوان یک رادیولوژیست در آلمان است و از نظر مالی مشکلی ندارند، چندان مهم نیست. اگر از افرادی هستید که بودجه محدودی دارند و امکان انتخاب سایر دوره‌های اوسبیلدونگ برای آن‌ها وجود دارد، توصیه می‌کنیم به سراغ سایر دوره‌های اوسبیلدونگ بروید.

شرایط شرکت در دوره اوسبیلدونگ مخصوص رادیولوژی

برای شرکت در آوسبیلدونگ رادیولوژی در آلمان باید یک سری شرایط خاص داشته باشید. اکثر شرایط مربوط به این دوره با شرایط دوره‌های دیگر هم‌خوانی دارد و تفاوت خاصی را نمی‌توان در بین آن‌ها مشاهده کرد. اولین و مهم‌ترین شرط مربوط به شرکت در دوره مدنظر آن است که باید زیر بیست و پنج سال باشید.

 

افرادی که بالای بیست و پنج سال هستند نمی‌توانند در این دوره شرکت کنند و باید به سراغ دوره‌ای متناسب با سن خود باشند. علاوه بر سن، برای شرکت در دروه رادیولوژی آوسبیلدونگ باید دارای سطح زبان بی ۲ باشید. این سطح زبان لازمه کلیه رشته‌های موجود در آوسبیلدونگ است. چنانچه سطح زبان شما به این حد نرسیده است توصیه می‌کنیم که در اسرع-وقت نسبت به بهبود سطح زبان خود اقدام کنید.

 

یکی دیگر از شرایط مدنظر برای شرکت در این دوره، داشتن مدرک دیپلم است. این دیپلم در زمان ارائه درخواست ترجمه خواهد شد. افرادی که دارای مدرک لیسانس هستند نیز می‌توانند در این دوره شرکت کنند، البته به شرطی که سن آن‌ها کم‌تر از بیست و پنج سال باشد.

برای شرکت در آوسبیلدونگ رادیولوژی در آلمان باید یک سری شرایط خاص داشته باشید.

میزان حقوق پس از دوره

گفتیم که در طی دوره آوسبیلدونگ رادیولوژی در آلمان حقوقی به شما تعلق نمی‌گیرد، اما بازار کار این رشته در آلمان بسیار مناسب است و می‌توانید انتظار دریافت حقوق خوبی را داشته باشید. به طبع میزان حقوق شما پس از تکمیل دوره مدنظر بستگی به محلی دارد که در آن مشغول به کار شده‌اید.

 
در سال‌های اولیه می‌توانید به¬صورت ماهانه انتظار دریافت حقوقی برابر با شش هزار یورو در ماه را داشته باشید. این حقوق در مقایسه با کلیه رشته‌های موجود در دوره اوسبیلدونگ فوق‌العاده به نظر می‌رسد. هرچه میزان سابقه شما در شغل مربوطه افزایش یابد، درآمد نهایی نیز بیشتر خواهد شد. به-عنوان مثال افرادی که در این شغل مشغول به کار هستند و سابقه‌ای بیش از بیست سال دارند درآمدی برابر با هجده هزار یورو خواهد داشت. این ارقام حتی در سطح کشور آلمان نیز بی‌نظیر هستند.

در سال‌های اولیه می‌توانید به¬صورت ماهانه انتظار دریافت حقوقی برابر با شش هزار یورو در ماه را داشته باشید.
سخن پایانی

شرکت در دروه‌های آوسبیلدونگ یکی از بهترین گزینه‌های موجود برای افرادی است که قصد دارند به کشور آلمان مهاجرت کاری کنند. شما می‌توانید پس از پایان دوره اوسبیلدونگ خود در کشور آلمان نسبت به شروع به کار در این کشور اقدام کنید.
آوسبیلدونگ رادیولوژی در آلمان یک دوره بسیار مهم و پرطرفدار است که می‌توانید آن را به¬عنوان دوره هدف خود انتخاب کنید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و همچنین روش شرکت در دوره مزبور می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا به شما عزیزان اطلاعات لازم را در رابطه با این موضوع ارائه دهند.

مقاله ی پیشنهادی :

ویزای کاری آلمان

سوالات متداول

بله حداکثر سن افرادی که در این دوره شرکت می‌کنند بیست و پنج سال است.

در مورد تمکن مالی باید بگوییم که شما باید حداقل هفتصد یورو به همراه داشته باشید.

کلیه شرکت‌کنندگان در دوره مذکور باید دارای مدرک بی ۲ آلمانی باشند.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی