ویزای همراه استرالیا

ویزای همراه استرالیا

متقاضیانی که قصد اقامت در استرالیا را دارند به دنبال آوردن اعضای خانواده خود از طریق ویزای همراه استرالیا هستند. در حال حاضر روش های زیادی برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد، از جمله این روش ها می توان به مهاجرت کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، ازدواج با یک استرالیایی و تولد فرزند اشاره کرد. از آنجایی که استرالیا یکی از کشورهای مهاجرپذیر در جهان است و به لطف زبان مشترک آن (انگلیسی)، بسیاری از ایرانیان هر ساله سعی در مهاجرت به این کشور دارند. علاوه بر این مزیت هایی همچون امنیت اجتماعی، ثبات اقتصادی و طبیعت فوق العاده استرالیا نقش موثری در ترغیب مهاجران به کشور استرالیا دارد.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

ویزای-همراه

شرایط ویزای موقت همسر استرالیا در زیرگروه 100 و 309

شهروندان استرالیایی می توانند با استفاده از ویزای موقت 100 و 309  همسر یا شریک زندگی خود را وارد کشور استرالیا کنند و ویزای همراه استرالیا را برای آنها بگیرند. متقاضیانی که مایل به دریافت ویزای دائمی استرالیا تحت عنوان ویزای زیرگروه 100 هستند، ابتدا باید ویزای موقت زوجین، معروف به زیرگروه 309 را دریافت کنند.


در این حالت، متقاضیان ویزای موقت باید در خارج از استرالیا اقامت داشته باشند. در صورتی که  برای دریافت اقامت دائم استرالیا، افراد می توانند هم در استرالیا بمانند و هم اینکه در کشور دیگری زندگی کنند.

مزایای اخذ ویزای موقت استرالیا برای یک زوج

متقاضیانی که ویزای ازدواج موقت استرالیا را دریافت کرده اند می توانند وارد استرالیا شده و تا زمان صدور ویزای ازدواج دائم در این کشور بمانند. یکی دیگر از مزایای اخذ ویزای موقت استرالیا برای زوجین استخدام همراهان است. متقاضیان ویزای همراه استرالیا می توانند در کالج ها و دانشگاه های استرالیا ثبت نام کرده و بدون هیچ گونه مشکل و پشتیبانی مالی تحصیلات خود را ادامه دهند. دسترسی به خدمات پزشکی استرالیا از دیگر مزایای دریافت ویزای موقت استرالیا برای یک زوج است.

ویزای موقت ازدواج استرالیا
 • شرایط ویزای استرالیا 801 و 820

این نوع ویزای استرالیا به ویزای ازدواج استرالیا معروف است و فقط برای افرادی صادر می شود که ازدواج آنها به طور رسمی ثبت شده باشد. متقاضیان ویزای 801 و 820 استرالیا باید شواهدی ارائه دهند که نشان می دهد آنها از 12 ماه گذشته با همسر و یا شریک زندگی خود در یک اتاق زندگی کرده اند. همسران افرادی که تابعیت استرالیا را دریافت کرده اند یا تحت عنوان شهروندان نیوزلند در صورت صلاحیت می توانند برای ویزای موقت استرالیا برای 801 یا 820 درخواست کنند.


افرادی که مایل به دریافت ویزای ازدواج دائمی استرالیا در زیرمجموعه 801 هستند، ابتدا باید ویزای ازدواج موقت استرالیا را دریافت کنند. متقاضیان هنگام درخواست این نوع ویزا باید در استرالیا بوده و در استرالیا اقامت داشته باشند. متقاضیان ویزای ازدواج استرالیا هنگام درخواست ویزای دائمی استرالیا، باید مدارکی دال بر اثبات اصل بودن رابطه خود  ارائه دهند و ثابت کنند که  هدف از ازدواج، اخذ اقامت استرالیا را نبوده است.


مزایای اخذ ویزای موقت استرالیا زیر گروه 820

متقاضیان ویزای همراه استرالیا باید در نظر داشته باشند که اخذ ویزای موقت همسر استرالیا (زیرمجموعه 820)، به آنها اجازه می دهد تا زمان صدور ویزای دائمی استرالیا در استرالیا زندگی و کار کنند. به علاوه می توانند به تمامی خدمات پزشکی و دارویی در کشور استرالیا نیز دسترسی داشته باشند.


مزایای اخذ ویزای موقت استرالیا زیر گروه 801

متقاضیانی که به دنبال ویزای دائمی همسر (زیرمجموعه 801) در استرالیا هستند می توانند در استرالیا اقامت داشته و تحصیلات خود را در استرالیا ادامه دهند. در صورت یافتن شغل مناسب و مورد نظر، داوطلبان می توانند بدون هیچ محدودیتی کار کنند.


 پس از پایان مهلت مقرر، متقاضیان می توانند در صورتی که شرایط مورد نظر را داشته باشند، درخواست تابعیت استرالیا را بدهند.


متقاضیان ویزای همراه استرالیا در صورتی که ویزای دائمی استرالیا را کسب کنند، می توانند برای اقوامی که تمایل به اخذ اقامت دائم در استرالیا دارند، از نظر مالی آنها را حمایت و پشتیبانی کنند. یکی دیگر از مزایای اخذ ویزای دائمی استرالیا برای یک زوج، مزیت بیمه تأمین اجتماعی استرالیا است. متقاضیان می توانند از تاریخ اخذ ویزای استرالیا به مدت 5 سال به کشورهای دیگر و استرالیا سفر کنند.

ویزای-ازدواج-استرالیا

شرایط دریافت ویزای همراه از طریق تحصیل همسر در استرالیا

یکی از متداول ترین روش های مهاجرت به استرالیا، مهاجرت تحصیلی است. متقاضیان بین المللی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند ابتدا باید در دانشگاه استرالیا پذیرفته شوند و سپس اقدامات لازم را برای اخذ ویزای دانشجویی استرالیا انجام دهند.

 

متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل به استرالیا را دارند می توانند برای ویزای همراه اقدام کنند و با اعضای خانواده در این کشور اقامت داشته باشند. پس از شروع سال تحصیلی، متقاضی اصلی همسر ممکن است با دریافت مجوز در استرالیا مشغول به کار شود.

 

اگر متقاضی دانشجوی مقطع کارشناسی باشد، همسر وی می تواند به مدت 20 ساعت در هفته به صورت نیمه وقت کار کند. اگر متقاضی اصلی به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا ادامه تحصیل دهد، همسر وی می تواند به صورت تمام وقت کار کند. اگر همسر متقاضی اصلی قصد تحصیل در استرالیا را داشته باشد، فقط می تواند یک دوره 3 ماهه را بگذارند. اگر مدت تحصیل بیش از 3 ماه باشد، فرد باید اقدامات لازم را برای اخذ ویزای دانشجویی استرالیا به طور جداگانه انجام دهد.

شرایط اخذ ویزای همراه دانش آموزی استرالیا

در استرالیا نیز ویزایی با عنوان ویزای همراه دانش آموزی وجود دارد که به آن ویزای گاردین استرالیا گفته می شود. این ویزا برای والدین دانش آموز یا سرپرست قانونی صادر می شود که در یکی از مدارس موجود در استرالیا پذیرفته شده است یا در یکی از مدارس استرالیا تحصیل می کند که ویزای پیوست به خانواده در استرالیا هم نامیده می شود.

 

 البته تحصیل دانش آموز می تواند در یکی از مدارس ایرانی در استرالیا نیز باشد. دانشجو باید زیر 18 سال باشد و در مواردی دانش آموز می تواند زیر 21 سال باشد. اما اگر نیاز به مراقبت های عاطفی یا جسمی (مثلاً برای معلولین) ضروری باشد ، پدر یا سرپرست قانونی دانشجو ویزا دریافت می کند. اگر والدینی بخواهد ویزای سرپرستی استرالیا را با دانشجو دریافت کند ، باید مدارک هویت را ارائه دهد. شرط سرپرستی فرزند مادر این است که والدین باید اسناد هویتی را ارائه دهند ، اما سرپرستان علاوه بر والدین ، باید مدارکی را تأیید کنند که سرپرستی قانونی و غم و اندوه آنها را برای دانش آموز تأیید می کند. در اینجا نحوه درخواست ویزای تحصیلی کودک در استرالیا برای ویزای والدین استرالیا آورده شده است.

در استرالیا نیز ویزایی با عنوان ویزای همراه دانش آموزی وجود دارد که به آن ویزای گاردین استرالیا گفته می شود.

شرایط دریافت ویزای گاردین شیپ استرالیا

هنگامی که یک دانش آموز زیر 18 سال پذیرش معتبری در یک مدرسه استرالیا داشته باشد، می تواند برای ویزای دانشجویی استرالیا اقدام کند و همراه با ویزای دانشجویی، والدین دانش آموز می توانند برای ویزای سرپرستی در استرالیا درخواست کنند. زمان ویزای دانشجویی حداکثر برای 5 سال قابل صدور است.

 

 البته مدت زمان ویزا تا رسیدن دانشجو به 18 سالگی ادامه دارد یا به عبارت دیگر مدت ویزا با دانشجو می تواند برابر با مدت تحصیل دانش آموز در مدارس باشد. کسانی که از طریق تحصیل فرزندشان قصد مهاجرت به استرالیا را دارند باید توجه داشته باشند که فقط از طریق تحصیلات فرزند نمی توانند اجازه اقامت دائم یا کار در استرالیا را بدست آورند. تنها روش تبدیل ویزای همراه دانشجویی در استرالیا به ویزای اقامت، این است همراه دانشجو ویزای خود را به به ویزای تحصیلی تبدیل کند. از سال 2006، این مورد به مرحله اجرا رسیده است که همراه دانش آموز در استرالیا می تواند ویزای خود را به دانشجو تبدیل کند. پس از تغییر این ویزا، متقاضی می تواند پس از تحصیل در استرالیا از طریق کار اقامت استرالیا را دریافت کند و برای شوهر خود درخواست ویزا کند.

ویزای-دانش-آموزی-استرالیا

شرایط سرمایه گذاری و مهاجرت با اعضای خانواده به استرالیا

یکی از سریع ترین و ایمن ترین راه ها برای تهیه محل زندگی در استرالیا سرمایه گذاری در استرالیا است. ویزای سرمایه گذاری استرالیا برای متقاضیان خارجی و بین المللی که قصد تجارت و سرمایه گذاری در این کشور را دارند صادر می شود. ویزای سرمایه گذاری استرالیا بسته به شرایط فردی در اشکال مختلف صادر می شود. حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در استرالیا 200000 دلار (دلار استرالیا) است. هنگامی که متقاضی برای سرمایه گذاری در استرالیا اقدام کرد، متقاضی باید اقدامات لازم را برای دریافت ویزای سرمایه گذاری را انجام دهد. یکی از مزایای اصلی سرمایه گذاری در استرالیا این است که می توانید برای خود، همسرتان و فرزندانتان اجازه اقامت استرالیا بگیرید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا

 • پر کردن فرم دریافت ویزا
 • پرداخت هزینه های ویزا و ارائه رسید آن
 • پاسپورت معتبر مدت دار
 • عکس پاسپورتی
 • مدارک شناسایی
 • گواهی تمکن مالی
 • ارائه مدارک عدم سوء پیشینه
 • بیمه مسافرتی
 • ارائه رزرو بلیط رفت و برگشت
 

اگر قصد مهاجرت استرالیا به همراه اعضای خانواده را دارید باید مدارک شناسایی و یا پاسپورت را به همراه سند ازدواج ارائه دهید. بعد از گذشت مدت زمان معین شده از سرمایه گذاری موفق در استرالیا، پرداخت مالیات مشخص شده در این کشور می تواند منجر به دریافت ویزای اقامت دائم شود.


بعد از مدت زمان مشخصی که از سرمایه گذاری در کشور استرالیا گذشت، بایستی با پرداخت مالیات و قوانین وضع شده در این کشور فرد می تواند اقدام به دریافت ویزای دائم در این کشور نماید.

شرایط مهاجرت کاری برای دریافت ویزای همراه استرالیا

ویزای مربوط به مهاجرت کاری استرالیا

یکی دیگر از روشهای معمول مهاجرت به استرالیا، دریافت ویزای کاری در استرالیا است. متقاضیان برای ورود به بازار کار نیاز به دعوت نامه شغلی دارند. متقاضی باید پس از دریافت پیشنهاد کار / قرارداد کار، باید اقدامات لازم را برای اخذ ویزای کار استرالیا انجام دهد.

 

برای دریافت ویزای کار استرالیا بر اساس سیستم امتیازدهی براساس معیارهایی مانند سن، مدارک تحصیلی، دعوت نامه های شغلی، انطباق پذیری، تحصیلات و مهارت زبان انگلیسی است. متقاضیان ویزای کار استرالیا حداقل به 65 امتیاز نیاز دارند. متقاضیان می توانند علاوه بر ویزای کار، ویزای همراه استرالیا را نیز دریافت کنند و در کنار اعضای خانواده در این کشور بماند.

 

در حالت کلی سه نوع ویزای کاری داریم که شامل:

 

 • ویزای 189

نوعی از ویزای اقامت دائم بوده که برای دریافت آن نیازی به داشتن اسپانسر نیست و تنها شرط دریافت آن، بدست آوردن امتیاز مورد نیاز (بالای 85) است. همچنین باید نوع شغلی که در کشور استرالیا انجام می دهدی در رسته شغلی مورد نیاز طولانی ندت کشور استرالیا باشد.

 

 • ویزای 190

این نوع از ویزای استرالیا نیز بلند مدت است، اما برای دریافت آن نیاز به یک اسپانسر استرالیایی بوده و باید امتیاز بالای 65 نیز داشت.

 

 • ویزای 491

این نوع از ویزا موقت بوده و با دریافت آن می توان 5 سال در کشور استرالیا اقامت داشت و از جمله شرایط دریافت آن این است که باید امتیازی بالای 50 داشت و نیاز به یک اسپانسر ایتالیایی است.

نتیجه گیری

با توجه به مطالبی که در این مقاله بیان شد، اینکه چه زمانی باید برای ویزای همراه استرالیا اقدام کرد، بسته به شرایط هر فرد دارد. اما باید این نکته را در نظر گرفت چنانچه تصمیم درستی در این زمینه گرفته نشود، می تواند به راحتی منجر به رد شدن درخواست ویزای تحصیلی در استرالیا شود.

 

علاوه بر این، هنگام درخواست برای پذیرش، تصمیم شما باید روشن باشد. دانشگاه معمولاً از شما سوال می کند که آیا همسر یا فرزندانتان به طور همزمان به استرالیا می آیند یا خیر و پاسخ شما نوع بیمه ای را که باید به دانشگاه و سفارت ارائه دهید مشخص می کند.

 

بنابراین حتماً با کارشناسان مشورت کنید تا مطمئن شوید هنگام درخواست ویزای همراه استرالیا، تصمیم درستی گرفته اید.

 

 

یکی از شرایط ویزای دانشجویی استرالیا این است که کودکان بین 5 تا 18 سال باید به مدرسه بروند. انتخاب مدرسه دولتی یا خصوصی به خود شما بستگی دارد.

 

بنابراین اگر فرزندی دارید که باید در استرالیا به مدرسه برود، حتماً قبل از اقدام از مشاوران ما کمک بگیرید. زیرا در بعضی از شهرها فرزند متقاضی (دانشجو) می تواند به صورت رایگان تحصیل کند.

سوالات متداول

 • شوهر شما می تواند از طریق ویزای همراه استرالیا در این کشور کار کند. اگر در حال تحصیل در مقطع لیسانس هستید، همسرتان مجاز است حداکثر 20 ساعت در هفته کار کند و اگر در سطح بالاتری مشغول به تحصیل هستید، همسرتان اجازه کار به صورت تمام وقت و حداکثر 40 ساعت در هفته را دارد.

  1. با ویزای همراه می توانید کمتر از 3 ماه در دوره هایی ثبت نام کرده و در این دوره ها تحصیل کنید. اگر تصمیم دارید بیش از 3 ماه تحصیل کنید، باید برای ویزای دانشجویی اقدام کنید.

 • اگر همسرتان همزمان با شما درخواست ویزا کند، بیمه coupl و در صورت داشتن فرزند، بیمه خانواده به شما تعلق می گیرد. این بیمه که برای دریافت مدرک ثبت نام و البته درخواست ویزا به آن نیاز دارید، بیشتر خدمات پزشکی استرالیا را پوشش می دهد.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

8 پاسخ

 1. سلام
  وقتتون بخیر
  میزان تمکن مالی مورد نیاز در ویزای همراه دانشجویی چقدر هست و اگر همسرم بورسیه تحصیلی بشن بازهم تمکن مالی نیاز هست؟

  1. سلام . بله همراه هم حتما باید تمکن مالی مبلغی به اندازه یک سال زندگی در کشور مقصد ارائه بده

 2. سلام. زیرگروه های 100 و 309 برای ویزای همراه استرالیا یعنی چی؟ جایی هست توضیح داده باشه اینا رو؟

 3. سلام وقت بخیر
  من ویزای سرمایه گذاری دارم،از طریق پدرم ویزا به من هم تعلق گرفته،الان میخوام ازدواج کنم به همسرمم ویزای همراه تعلق میگیره؟؟چقدر زمان میبره؟

  1. سلام اگر خودتون ویزای سرمایه گذاری دارید بله همسرتون طی حداکثر 6 ماه میتونن بهتون ملحق بشن

 4. سلام وقتتون بخیر
  بعد از مهاجرت کاری برای گرفتن ویزای همراه استرالیا برای همسر چه مدت زمان باید بگذره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر