فرصت مطالعاتی استرالیا

فرصت مطالعاتی استرالیا

ویزای مهم دیگری که متقاضیان خاص خود و طرفداران زیادی دارد ویزای فرصت مطالعاتی استرالیا است. اکثر فارغ التحصیلان دکترا که تحصیلات خود را در این رشته به پایان رسانده اند علاقه مند به درخواست ویزای مطالعاتی استرالیا هستند و دلیل انتخاب استرالیا به دلیل صنعتی بودن این کشور با دانشگاه های معتبر در سطح جهان و کیفیت زندگی بالا است.

اگر برای ویزای فرصت مطالعاتی استرالیا اقدام می کنید و می خواهید فرصت مطالعاتی خود را در این کشور  بگذرانید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا مروری جامع بر شرایط و صلاحیت های لازم برای ویزای فرصت مطالعاتی استرالیا داشته باشید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

فرصت-مطالعاتی-استرالیا

شرایط ویزای فرصت مطالعاتی استرالیا

استرالیا به عنوان یکی از مقاصد برتر مهاجرت از طریق فرصت مطالعاتی شناخته می شود. بسیاری از دانشگاه های استرالیا جزو 100 دانشگاه برتر دنیا هستند و فضای دانشگاهی آن پژوهش محور است. این موضوع در کنار انواع بورسیه های ارائه شده، باعث شده است که سالانه دانشجویان زیادی از سراسر جهان برای مهاجرت به استرالیا و تجربه زندگی در شهرهای بزرگ مانند سیدنی، ملبورن، آدلاید، ویکتوریا و غیره برای دریافت ویزای فرصت مطالعاتی اقدام کنند.

 

چه کسانی واجد شرایط ویزای فرصت مطالعاتی استرالیا هستند؟ شرایط اخذ ویزای فرصت مطالعاتی استرالیا و مهاجرت مطالعاتی به استرالیا از طریق این طرح چیست؟ البته چنین سوالاتی برای متقاضیان این نوع ویزا به وجود می آید که قصد داریم در این قسمت به بررسی آنها بپردازیم. اولین شرط برای مهاجرت از طریق فرصت مطالعاتی به استرالیا این است که متقاضی دارای مدرک دکترا باشد. یکی دیگر از پیش نیازهای مهم دیگر برای دریافت ویزای فرصت مطالعاتی استرالیا این است که متقاضی نامه پذیرش یا دعوتنامه رسمی از دانشگاه، موسسه آموزشی یا مرکز تحقیقاتی استرالیایی را دریافت کرده باشد.

 

علاوه بر این، متقاضی باید دانش و تخصص لازم را برای کار بر روی پروژه تحقیقاتی که قصد دارد برای ویزای فرصت مطالعاتی استرالیا درخواست دهد را نیز داشته و ارائه کند. به عبارت دیگر، فرصت مطالعاتی در استرالیا برای کسی است که یک پروژه تحقیقاتی را انتخاب کند که با مهارت های خود مطابقت داشته باشد. نکته مهم دیگر انتخاب پروژه قابل اجرا بودن آن می باشد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای فرصت مطالعاتی استرالیا

سوال دیگر کسانی که ویزای فرصت مطالعاتی را برای مهاجرت به استرالیا انتخاب کرده اند این است که برای دریافت ویزای فرصت مطالعاتی استرالیا چه مدارکی لازم است؟ مدارک هویتی شامل کارت شناسایی، پاسپورت و عکس شخصی یکی از مدارک اولیه برنامه فرصت مطالعاتی استرالیا است. پس از مدارک هویتی ارائه مدارک کاری متقاضی مانند مدرک دکتری و مدارک مطالعاتی پیشین و همچنین ریز نمرات هر مقطع از دکتری تا دیپلم از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

برای درخواست ویزای فرصت مطالعاتی استرالیا، نامه پذیرش از دانشگاه یا دعوتنامه از یک موسسه تحقیقاتی لازم است. علاوه بر این دعوت نامه، متقاضی باید گزارش تحقیق یا مطالعه پروژه را ارائه دهد.

برای درخواست این نوع ویزا برای فرصت مطالعاتی در استرالیا، رزومه کاری فردی و انگیزه نامه الزامی می باشد. یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای ویزای فرصت مطالعاتی در استرالیا، مدرک زبان می باشد که متقاضی باید با توجه به نوع دانشگاه و شرایطی که دوره برای متقاضیان واجد شرایط در نظر گرفته است، مدرک زبان انگلیسی خود را ارائه کند.

 

یک نامه وضعیت مالی برای اثبات اینکه فرد می تواند از عهده مخارج زندگی، از جمله اقامت و غذا در استرالیا برآید، لازم است. برای اطلاع در مورد امکانات مالی برای ویزای کار استرالیا با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی کاربین در تماس باشید.

مدارک-فرصت-مطالعاتی-استرالیا

فرصت مطالعاتی برای دانشجویان دکترا در استرالیا

دانشجویانی که دوره دکتری خود را در ایران یا سایر کشورها به پایان رسانده اند و تحصیلات خود را در این مقطع با موفقیت به پایان رسانده اند می توانند برای فرصت مطالعاتی در استرالیا اقدام کنند. برنامه مطالعاتی به دانشجویان اجازه می دهد تا برای انجام پروژه های کاری و تحقیقاتی در دانشگاه یا موسسه آموزشی به استرالیا مهاجرت کنند و علاوه بر کار بر روی این پروژه تحقیقاتی، این گزینه را نیز دارند که بتوانند در رابطه با رشته مطالعاتی و فعالیت خود کار کنند و درآمد کسب کنند.

 

لازم به ذکر است مقاله فرصت مطالعاتی در استرالیا و گزینه های ویزا توسط کارشناسان موسسه مهاجرتی کاربین تهیه و در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. بنابراین افرادی که ویزای مطالعاتی استرالیا را دارند این امکان را خواهند داشت که با اساتید و محققان برتر استرالیا در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی این کشور همکاری داشته باشند. دوستان عزیز برای اطلاع از لیست دانشگاه های ایرانی مورد تایید استرالیا می توانید با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

مهاجرت از طریق فرصت مطالعاتی به استرالیا

متقاضیان فرصت مطالعاتی برای مهاجرت به استرالیا با هدف تحصیل، بسته به مدت اقامت خود در استرالیا، می توانند برای این ویزا اقدام کنند. اگر مدت تحصیل در استرالیا کمتر از 3 ماه باشد، متقاضی می تواند برای ویزای توریستی اقدام کند و با این ویزا روی این پروژه تحقیقاتی در استرالیا کار کند. اما اگر زمانی که فردی می خواهد برای کارهای تحقیقاتی در استرالیا بیش از 3 ماه اقامت داشته باشد می تواند برای ویزای مطالعاتی استرالیا که 1 سال است اقدام کند.

 

با این ویزا شما می توانید بیش از 3 ماه بر روی پروژه تحقیقاتی خود کار کنید. افرادی که با ویزای مطالعاتی به استرالیا می آیند باید در طول تحقیقات خود برای کار درخواست دهند و در صورت داشتن پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای استرالیایی، ویزای کار استرالیا را نیز دریافت کنند.

مهاجرت-فرصت-مطالعاتی-استرالیا

چرا فرصت مطالعاتی استرالیا

استرالیا یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است. این کشور زیبا که همه را مجذوب خود می کند، علاوه بر جاذبه های طبیعی و شهرهای بزرگ و پیشرفته خود به ویژه سیدنی و ملبورن، ویژگی های دیگری نیز دارد که برای مهاجرت از طریق فرصت مطالعاتی مناسب است که شامل موارد زیر می باشد:

 

  • داشتن یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان
  • انگلیسی زبان بودن این کشور و گویش بسیار روان مردم در استرالیا
  • شهرهای استرالیا مانند سیدنی و ملبورن برای دانشجویان بسیار امن و ایده آل هستند.
  • استاندارد زندگی در استرالیا بسیار بالاست.
  • امکان اخذ ویزای تحصیلی برای تمامی مقاطع تحصیلی
  • امکان همراه بودن خانواده با دانش آموز زیر 18 سال در حین تحصیل در استرالیا.
  • امکان همراه بودن همسر و فرزند زیر 18 سال با دانشجو در حین تحصیل در استرالیا.
  • امکان مجوز و اجازه کار برای همسر متقاضی.
  • فرصت های شغلی بسیار زیاد برای دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در این کشور
  • امکان درخواست اقامت دائم این کشور بعد از مدتی + امکان اخذ تابعیت استرالیا
 

برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان در مورد فرصت مطالعاتی استرالیا از وکیلان و کارشناسان ما در امور مهاجرت به استرالیا در موسسه کاریابی بین المللی کاربین با شماره تلفن های 28111107 021 و یا 22654650 در تماس باشید.

سوالات متداول

داشتن یک دعوت نامه کار پژوهشی و تحقیقی از یک دانشگاه یا مرکز تحقیقاتی در استرالیا پیش نیاز این نوع ویزا در استرالیا می باشد.

برنامه فرصت مطالعاتی استرالیا برای کسانی است که مدرک دکترا دارند و می خواهند روی پروژه های تحقیقاتی مرتبط با رشته مطالعاتی خود در استرالیا کار و تحقیق کنند.

این ویزا برای حداکثر یک سال اعتبار دارد.

خیر، افراد با برنامه فرصت مطالعاتی اقامت یک ساله می گیرند و تنها با یافتن کار می توانند اقامت استرالیا را دریافت کنند و پس از 5 سال کار و پرداخت مالیات در این کشور اقامت دائم بگیرند.

ملبورن، پایتخت ویکتوریا، به عنوان بهترین شهر دانشجویی استرالیا در نظر گرفته می شود. این شهر 8 دانشگاه معتبر در سطح جهانی را دارد که در مجموع 300000 دانشجو در آن ها تحصیل می کنند. 

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر