ویزا استرالیا

ویزای استرالیا

برای مهاجرت به استرالیا راه‌های بسیار زیادی وجود دارد. دولت استرالیا برای جذب مهاجر و نیروی کار خارجی برنامه های مختلفی در نظر گرفته است. اخذ ویزای کاری، تحصیلی و سرمایه‌گذاری سه راه اصلی برای مهاجرت به کشور استرالیا محسوب می‌شود. متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق اخذ ویزای کاری این کشور به سرمایه نسبتاً پایینی نیاز دارند. در ادامه درباره شرایط اخذ ویزای استرالیا و راه‌های مهاجرت به این کشور بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

هر یک از متقاضیان مهاجرت به استرالیا باید در ابتدا ویزای متناسب با شرایط خود را انتخاب کنند. در نظر داشته باشید کشور استرالیا چند نوع ویزای کاری مختلف دارد. ویزای ساب کلاس 189 معروف‌ترین نوع ویزای کاری استرالیا محسوب می‌شود. ذکر این نکته حائز اهمیت است که پیش از اعطای انواع ویزا شرایط تحصیلی، سوابق کاری و سطح زبان متقاضیان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

فرم مشاوره رایگان

معرفی انواع ویزای کاری کشور استرالیا و شرایط موردنیاز جهت اخذ هر یک از آنها

انواع ویزای استرالیا

کارکنان خارجی در کشور استرالیا نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی شرایط بهتری دارند. در صورت اخذ ویزای کار دائم این کشور در همان ابتدا کارت اقامت دائم استرالیا به متقاضیان اعطا خواهد شد. استرالیا نیز مانند کانادا و بریتانیا از سیستم امتیازبندی جهت اعطای ویزا استفاده می‌کند. در این سیستم به هر یک از افراد باتوجه‌به وضعیت تحصیلی و سوابق کاری‌شان امتیازاتی تعلق می‌گیرد. در صورت کسب امتیاز کافی، ویزای استرالیا به افراد اعطا خواهد شد.

 

ویزای ساب کلاس 189 در میان متقاضیان اخذ ویزای کاری استرالیا دارای محبوبیت بسیار زیادی است. دارندگان ویزای ساب کلاس 189 میتوانند کارت اقامت دائم استرالیا را اخذ کنند. از میان دیگر ویزاهای کاری کشور استرالیا می‌توان به ویزای ساب کلاس 190 اشاره کرد. برای اخذ این ویزا باید یک اسپانسر ایالتی داشته باشید.

 

برخی از دانشجویان خارجی پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های استرالیا، خواهان دریافت ویزای کاری این کشور هستند. این افراد توانایی اخذ ویزای ساب کلاس 485 پس از پایان دوره تحصیلی را دارند. با اخذ این ویزا می‌توان پس از اتمام تحصیل جهت یافتن موقعیت شغلی در کشور استرالیا سکونت داشت.

شهر سیدنی در کشور استرالیا

بررسی سیستم امتیازبندی اداره مهاجرت کشور استرالیا و معیارهای مهم جهت اختصاص امتیاز

غالباً اداره مهاجرت استرالیا از سیستم امتیازبندی برای اعطای ویزا استفاده می‌کند. در صورت کسب 65 امتیاز به افراد ویزای استرالیا اعطا خواهد شد. اولین معیار مهم در این سیستم، سن متقاضیان است. متقاضیان با سن 18 تا 25 سال، 25 امتیاز و متقاضیان با سن 25 تا 35 سال، سی امتیاز از این جدول کسب خواهند کرد. به متقاضیان 35 تا ۴۰ساله نیز 25 امتیاز تعلق می‌گیرد.

 

درصورتی‌که متقاضیان دارای مدرک زبان آیلتس 6 یا معادل آن باشند از جدول امتیازهای مربوط به زبان ده امتیاز دریافت خواهند کرد. در نظر داشته باشید به متقاضیان دارای مدرک آیلتس بالای هفت ونیم بیست امتیاز تعلق خواهد گرفت. متقاضیان با سابقه کار بالای پنج سال، 10 امتیاز و متقاضیان با سابقه کار بالای هشت سال، 15 امتیاز از جدول کسب خواهند کرد.

 

به متقاضیان با مدرک دیپلم ده امتیاز از جدول تعلق می‌گیرد. افراد با مدرک لیسانس، فوق‌لیسانس و دکتری نیز به ترتیب ده، پانزده و بیست امتیاز بیشتر از جدول کسب خواهند کرد. گفتنی است به متقاضیان مجرد علاوه بر امتیازات ذکر شده، ده امتیاز اضافه تعلق می‌گیرد. برای اخذ ویزای استرالیا می‌توانید مؤسسه مهاجرتی کاربین تماس بگیرید.

کارکنان یک کارگاه در کشور استرالیا

معرفی ویزای ساب کلاس 189 کشور استرالیا و بررسی شرایط دریافت این ویزا

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم ویزای ساب کلاس 189 در میان متقاضیان مهاجرت کاری به کشور استرالیا محبوبیت بسیار زیادی دارد. در نظر داشته باشید تنها افراد با سن زیر 45 سال می‌توانند نسبت به اخذ این نوع ویزا اقدام کنند. برای اخذ این ویزا باید دعوت‌نامه داشته باشید. شرط اصلی برای اخذ دعوت‌نامه کاری جهت دریافت این نوع ویزای استرالیا دریافت امتیاز کافی از سیستم امتیازبندی این کشور است.

 

در نظر داشته باشید برای اخذ ویزای ساب کلاس 189 نیازی به داشتن اسپانسر ایالتی نخواهد بود. کسب 65 امتیاز از جدول امتیازبندی اداره مهاجرت استرالیا برای اخذ این ویزا الزامی به‌حساب می‌آید. از میان مدارک موردنیاز برای اخذ این نوع ویزای استرالیا می‌توان به تقاضانامه و مدارک هویتی اشاره کرد. گفتنی است در تقاضانامه، متقاضیان باید به دلایل انتخاب استرالیا به عنوان مقصد مهاجرتی بپردازند.

 

دارندگان ویزای ساب کلاس 189 کشور استرالیا در صورت تمایل می‌توانند برای همسر و فرزندان زیر هجده سال خود نیز ویزا اخذ کنند. در نظر داشته باشید جهت اخذ ویزا برای همسر باید سند ازدواج خود را به اداره مهاجرت ارسال کنید. ذکر این نکته حائز اهمیت است که همسر متقاضی باید بر زبان انگلیسی مسلط باشد.

هزینه موردنیاز جهت اخذ ویزای کشور استرالیا

معرفی ویزای ساب کلاس 190 کشور استرالیا و بررسی شرایط دریافت این ویزا

از میان انواع ویزای استرالیا می‌توان به ویزای ساب کلاس 190 اشاره کرد. در نظر داشته باشید شرایط سنی متقاضیان برای اخذ این نوع ویزا همانند ویزای ساب کلاس 189 است. متقاضیان اخذ ویزای ساب کلاس 190 باید مدرک زبان آیلتس با نمره شش یا بالاتر داشته باشند. این ویزا بیشتر برای افرادی که دارای تخصص در زمینه یکی از مشاغل موردنیاز استرالیا هستند، صادر می‌شود.


مهم‌ترین تفاوت ویزای ساب کلاس 190 با ساب کلاس 189 در الزام داشتن اسپانسر ایالتی برای اخذ این نوع ویزاست. در واقع یکی از ایالت‌های کشور استرالیا باید اسپانسر متقاضی شود. متقاضیان پس از اخذ ویزای ساب کلاس 190، باید حداقل 24 ماه در ایالتی که به‌عنوان اسپانسر متقاضی مشخص شده، کار کنند. هزینه صدور این نوع ویزای ساب کلاس 4890 دلار استرالیاست.


به‌طورکلی طی‌کردن مراحل حقوقی اخذ این نوع ویزا بین دو تا شش ماه زمان می‌برد. متقاضیان اخذ این ویزا باید حداقل یک سال سابقه کاری داشته باشند. گفتنی است هنگام اخذ ویزای ساب کلاس 190 سوابق کیفری تمامی متقاضیان مورد بررسی قرار می‌گیرد. ازاین‌جهت ارائه گواهی عدم سوءپیشینه برای اخذ این نوع ویزای استرالیا الزامی محسوب می‌شود. دارندگان این ویزا تحت پوشش سیستم درمان استرالیا قرار می‌گیرند.

دارندگان ویزای ساب کلاس 189

معرفی ویزای ساب کلاس 187 کشور استرالیا و بررسی شرایط دریافت این ویزا

متقاضیان برای اخذ ویزای ساب کلاس 187 نیازمند دریافت دعوت‌نامه کاری از سمت یک کارفرمای استرالیایی هستند. این ویزا برای متقاضیانی که در گذشته ویزای کاری موقت استرالیا را کسب کرده‌اند صادر می‌شود. پس از اخذ این نوع ویزای استرالیا می‌توانید نسبت به دریافت تابعیت این کشور نیز اقدام کنید. در نظر داشته باشید این ویزا با هدف افزایش تراکم جمعیت در ایالت‌ها و نواحی کم‌جمعیت کشور استرالیا طراحی شده است.


دارندگان این ویزا برای دو سال ابتدایی اقامت خود در کشور استرالیا تنها می‌توانند در مناطق کم‌جمعیت این کشور مشغول به کار شوند. در واقع هدف اصلی صدور این ویزا برای متقاضیان رفع کمبود نیروی کار در مناطق کم‌جمعیت کشور استرالیاست. از میان مناطق جمعیت کشور استرالیا می‌توان به کل ایالت ویکتوریا به‌استثنای شهر ملبورن اشاره کرد.


تمامی شهرهای ایالت تاسمانیا نیز جزو شهرهای کم‌جمعیت کشور استرالیا محسوب می‌شوند. ازاین‌جهت متقاضیان می‌توانند برای کار در این ایالت نیز درخواست اخذ ویزای ساب کلاس 187 ثبت کنند. گفتنی است متقاضیان اخذ ویزای ساب کلاس 187 نباید بیش از 45 سال سن داشته باشند. اداره مهاجرت استرالیا پیش از صدور این ویزا از متقاضیان گواهی سلامت می‌خواهد. هزینه صدور این ویزا 4045 دلار استرالیاست.

تنظیم قرارداد کاری با کارفرمای استرالیایی

معرفی ویزای ساب کلاس 186 کشور استرالیا و بررسی شرایط دریافت این ویزا

برای اخذ ویزای ساب کلاس 186 کشور استرالیا نیز همانند ویزای ساب کلاس 187 باید از سمت یک کارفرما با تابعیت استرالیا دعوت‌نامه اخذ کنید. کارفرمایان استرالیایی برای ارسال دعوت‌نامه به کارجویان خارجی باید از وزارت کار این کشور مجوز اخذ کنند. در نظر داشته باشید تنها متخصصان در زمینه یکی از مشاغل موردنیاز این کشور می‌توانند برای اخذ این نوع ویزای استرالیا اقدام کنند. کارفرمایان استرالیایی برای ارسال دعوت‌نامه به کارجویان خارجی باید 3000 دلار هزینه بپردازند.


به‌طورکلی لیست مشاغل موردنیاز کشور استرالیا در هر سال تغییر می‌کند. بااین‌وجود نام برخی از مشاغل در لیست هر سال تکرار می‌شوند. از میان مشاغل موردنیاز کشور استرالیا در سال‌های اخیر می‌توان به حسابدار، مشاور تخصصی کشاورزی و تکنسین کشاورزی اشاره کرد. مهندس هوافضا، پزشک متخصص و مهندس عمران نیز از دیگر مشاغل موردنیاز محسوب می‌شوند.


در نظر داشته باشید مدت اعتبار ویزای استرالیا از نوع ساب کلاس 186، شصت ماه است. دارندگان این ویزا پیش از پایان اعتبار آن می‌توانند جهت اخذ تابعیت این کشور اقدام کنند. دارندگان ویزای ساب کلاس 186 تا دو سال پس از ورود به استرالیا باید صرفاً باید برای کارفرمایی که برای آنها دعوت‌نامه ارسال کرده است کار کنند.

استخدام نیروی کار خارجی در کشور استرالیا

معرفی ویزای ساب کلاس 485 استرالیا و بررسی شرایط تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به استرالیا در ابتدا ویزای تحصیلی این کشور را اخذ می‌کنند. این افراد می‌توانند پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های کشور استرالیا ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. تمامی فارغ‌التحصیلان خارجی با دریافت ویزای ساب کلاس 485 می‌توانند در کشور استرالیا بمانند. این ویزای استرالیا در اکثر مواقع 24 ماه اعتبار دارد.

متقاضیان در مدت‌زمان ذکر شده می‌توانند فرصت شغلی ایدئال خود را پیدا کنند. در صورت یافتن کار باتوجه‌به شرایط قرارداد خود، می‌توانید برای اخذ هر یک از ویزاهای ساب کلاس 189، 190 یا سایر ویزاهای کاری اقدام کنید. در نظر داشته باشید مدت‌زمان اعتبار ویزای ساب کلاس 485 به مقطع تحصیلی متقاضیان بستگی دارد.

فارغ‌التحصیلان از مقطع فوق‌لیسانس و لیسانس دو سال برای یافتن کار فرصت دارند. دانشجویان خارجی مقطع دکتری دانشگاه‌های استرالیا نیز تا چهار سال پس از اتمام تحصیل می‌توانند در کشور استرالیا برای یافتن کار بمانند. ذکر این نکته حائز اهمیت است تنها در صورت یافتن یک کار تمام‌وقت می‌توانید ویزای کار دائمی استرالیا را اخذ کنید.

شهر پرث در کشور استرالیا

مدارک موردنیاز برای اخذ انواع ویزای کشور استرالیا

لیست مدارک موردنیاز برای اخذ انواع ویزای استرالیا متفاوت است. بااین‌وجود برخی از مدارک را برای اخذ تمامی ویزاهای استرالیا باید به همراه داشته باشید. از میان رایج‌ترین مدارک موردنیاز برای اخذ ویزاهای کشور استرالیا می‌توان به مدار هویتی و گواهی تمکن مالی اشاره کرد. هر فرد باتوجه‌به نوع ویزای موردنظر باید مبلغی را جهت پرداخت هزینه‌هایش طی مدت اقامت در استرالیا داشته باشد.

 

حداقل سرمایه لازم جهت اخذ گواهی تمکن مالی برای متقاضیان اخذ انواع ویزای کاری کشور استرالیا پایین‌تر است. در واقع متقاضیان اخذ ویزاهای تحصیلی و سرمایه‌گذاری باید حداقل سرمایه بسیار بالاتری جهت اخذ گواهی تمکن مالی داشته باشند. گواهی عدم سوءپیشینه نیز از دیگر و مدارک موردنیاز برای اخذ انواع ویزای کشور استرالیاست.

 

درصورتی‌که خواهان اخذ ویزای استرالیا برای همراه هستید باید مدارک هویتی همراهانتان را نیز به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهید. ارائه سند ازدواج جهت اخذ ویزا برای همسر الزامی است. جهت اخذ ویزا برای فرزندان زیر هجده سال خود نیز باید گواهی تولد این افراد را به اداره مهاجرت کشور استرالیا ارسال کنید. در نظر داشته باشید ارائه گواهی سلامت جسمانی برای اخذ انواع ویزای کاری کشور استرالیا ضروری محسوب می‌شود.

شهر ملبورن

معرفی ویزای ساب کلاس 891 کشور استرالیا و بررسی شرایط دریافت این ویزا

ویزای ساب کلاس 891 یکی دیگر از ویزاهای کشور استرالیاست. متقاضیان مهاجرت به کشور استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری در اکثر مواقع این نوع ویز را اخذ می‌کنند. در هنگام دریافت این نوع ویزای استرالیا اقامت دائم این کشور را نیز اخذ خواهید کرد. متقاضیان اخذ این نوع ویزا باید حداقل یک و نیم میلیون دلار استرالیا سرمایه اولیه داشته باشند. پس از ورود به این کشور باید مبلغ ذکر شده را در یکی از حوزه‌های اقتصادی کشور استرالیا سرمایه‌گذاری کنید.


از میان مزایای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری می‌توان به عدم وجود محدودیت در سن افراد اشاره کرد. ذکر این نکته حائز اهمیت است تمامی ویزاهای کاری استرالیا تنها برای افرادی که سن پایین‌تر از 45 سال دارند، صادر می‌شود. با اخذ ویزای ساب کلاس 891 می‌توانید برای همراهان خود نیز ویزا بگیرید. به دارندگان این نوع ویزای استرالیا مجوز کار اعطا می‌شود.


پنج سال پس از اخذ این نوع ویزا می‌توان برای دریافت تابعیت و پاسپورت کشور استرالیا نیز اقدام کرد. هزینه صدور ویزای ساب کلاس 891 استرالیا 2450 دلار استرالیاست. در صورت تمایل به مهاجرت کاری به استرالیا می‌توانید با مشاوران مؤسسه بین‌المللی کاربین تماس بگیرید. این شرکت سابقه بسیار طولانی در زمینه اعزام نیروی کار به خارج از کشور دارد.

بررسی شرایط اخذ تابعیت و پاسپورت کشور استرالیا

شرط ابتدایی برای اخذ تابعیت و حق شهروندی استرالیا، داشتن کارت اقامت دائم این کشور است. با داشتن ویزای استرالیا از نوع کاری یا سرمایه‌گذاری می‌توان اقامت دائم این کشور را اخذ کرد. سکونت در خاک استرالیا به مدت پنج سال پیش از ثبت درخواست از دیگر شروط لازم جهت اخذ تابعیت به‌حساب می‌آید. معمولاً افرادی که از طریق اخذ ویزای سرمایه‌گذاری به استرالیا مهاجرت کرده‌اند، سریع‌تر می‌توانند برای دریافت تابعیت اقدام کنند.

 

از تمامی متقاضیان اخذ تابعیت و پاسپورت کشور استرالیا یک آزمون گرفته می‌شود. این آزمون درباره تاریخ و فرهنگ کشور استرالیاست. کسب نمره قولی در این آزمون برای موافقت با درخواست اخذ تابعیت افراد الزامی به‌حساب می‌آید. اکثر افرادی که خواهان اخذ تابعیت کشور استرالیا هستند، در ابتدا از طریق اخذ ویزای استرالیا از نوع کاری وارد این کشور شده‌اند.

 

پس از اخذ تابعیت استرالیا می‌توان پاسپورت این کشور را نیز اخذ کرد. در نظر داشته باشید هزینه صدور پاسپورت کشور استرالیا برای شهروندان این کشور 308 دلار استرالیاست. پاسپورت کشور استرالیا ده سال اعتبار دارد. دارندگان پاسپورت استرالیا می‌توانند به 185 کشور بدون نیاز به ویزا سفر کنند.

جلد پاسپورت کشور استرالیا
نتیجه‌گیری

چنانچه خواهان مهاجرت کاری به کشور استرالیا سایر کشورها هستید می‌توانید با مؤسسه بین‌المللی کاربین تماس بگیرید. این شرکت در زمینه اخذ ویزای کاری، سرمایه‌گذاری یا کارت اقامت دائم فعالیت می‌کند. شرکت کاربین چندین سال تجربه در زمینه اعزام نیروی کار به خارج از کشور دارد. امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور استرالیا هستند. اداره مهاجرت این کشور ویزاهای مختلفی را برای ارائه به متقاضیان در نظر گرفته است. هر فرد باید باتوجه‌به شرایط تحصیلی و کاری خود یک نوع ویزای استرالیا را انتخاب کند. در میان محبوب‌ترین انواع ویزای کاری استرالیا می‌توان به ویزای ساب کلاس 189 یا ساب کلاس 190 اشاره کرد. متقاضیان سرمایه‌گذاری در استرالیا می‌توانند ویزای ساب کلاس 891 را اخذ کنند.

مقاله ی پیشنهادی : 

وکیل مهاجرت به استرالیا

سوالات متداول

دولت استرالیا برای جذب مهاجر و نیروی کار خارجی برنامههای مختلفی در نظر گرفته است. اخذ ویزای کاری، تحصیلی و سرمایه‌گذاری سه راه اصلی برای مهاجرت به کشور استرالیا محسوب می‌شود.

هزینه صدور پاسپورت کشور استرالیا برای شهروندان این کشور 308 دلار استرالیاست.

غالباً اداره مهاجرت استرالیا از سیستم امتیازبندی برای اعطای ویزا استفاده می‌کند. در صورت کسب 65 امتیاز به افراد ویزای استرالیا اعطا خواهد شد.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

2 پاسخ

  1. سلام . بنده سنم 42 سال هست میتونم برای دریافت ویزای کاری استرالیا اقدام کنم ؟

    1. سلام به صورت معمول برای دریاف ویزای کاری برای سنین بالای 40 سال با قبول ریسک سنی انجام میشه . ولی شما میتونید با پر کردن فرم مشاوره رایگانمون شرایطتون رو بررسی کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر