ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش

برای تحصیل در دانشگاه های اتریش همانند کشورهای دیگر اتباع ایرانی و سایر اتباع غیراروپایی که عضو اتحادیه اروپا و جامعه ی اقتصادی اروپا نیستند، برای ورود به این کشور نیاز به ویزای تحصیلی اتریش دارند. اما قبل از آن از نظام آموزشی کشور اتریش بدانیم.

آنچه در این مقاله میخوانید:

نظام آموزشی اتریش

سه بعد مهم تحصیلات عالی در کشور اتریش

تحصیلات عالی در کشور اتریش سه بعد بسیار مهم را به خود اختصاص می دهد: تعداد بالای موسسات آموزش عالی درهر ۹ استان فدرال، پیشینه تحصیلی طولانی و فضای باز برای خلاقیت و نوآوری. مؤسسات اتریش در بسیاری از زمینه ها دستاوردهای برجسته  و شهرت زیادی در سطح بین المللی به دست آورده اند. اتریش با الحاق  پیشینه طولانی در آموزش عالی و تحقیقات پیشرفته ای، شش نوع متفاوت از موسسات آموزشی را ارائه می دهد:

 

  • 📌 ۲۲ دانشگاه (که ۶ دانشگاه هنر، ۳ دانشگاه پزشکی)

  • 📌۱۳ دانشگاه خصوصی

  • 📌۲۱ دانشگاه علوم کاربردی

  • 📌۱۴ دانشگاه کالج آموزش و پرورش معلم

 

اتریش در سال ۱۹۹۵ به اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) پیوست در نتیجه کلیه ی ساکنین کشورهای اروپایی با توجه به مدت زمان مورد نظر میتوانند بدون درخواست ویزای تحصیلی اتریش یا ویزای کاری اتریش در این کشور اقامت کرده و کار یا تحصیل کنند.

تحصیل در اتریش

روند شهروندان غیر اتحادیه اروپا

روند اخذ اجازه ی کار و اقامت اتریش شامل چند مرحله است و بسته به آنچه شما می خواهید در این کشور انجام دهید متفاوت است. به یاد داشته باشید که تمام درخواست های ویزا باید قبل از سفر به اتریش انجام شوند.

انواع مختلفی از ویزا در اتریش وجود دارند:

انواع ویزای اتریش

ویزای کلاس -C ویزای توریستی:

این رایج ترین نوع ویزا برای بازدیدکنندگان است. این نوع ویزا برای سه ماه معتبر است و اجازه سفر در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا را در حوزه شنگن می دهد. اسناد لازم برای ویزای کلاس C اتریش عبارتند از:

  •  ✔ شناسه عکس
  •  ✔ گذرنامه معتبر (حداقل ۶ ماه اعتبار)
  •  ✔ بلیط سفر یا تأیید رزرو
  •  ✔ تایید رزرو هتل یا دعوت نامه
  •  ✔ اثبات منابع کافی مالی
  •  ✔ ارائه بیمه درمانی برای مدت اقامت
 

توصیه می شود که یک نامه “نامه پشتیبانی از ویزا” نوشته شده توسط موسسه یا شرکتی که در اتریش می شناسید را ضمیمه پرونده کنید. به خاطر داشته باشید که شما اجازه ندارید در اتریش با یک ویزای کلاس C یا D کار کنید.

تحصیل در اتریش

ویزای کلاس D

این یک ویزای خاص برای اتریش است و برای حداکثر ۶ ماه معتبر است. با ویزای کلاس D شما می توانید در سایر کشورهای شنگن سفر کنید اما فقط برای ۵ روز و یا برای رسیدن به اتریش. برای کسب این ویزا، باید به بخش کنسولی کشور اتریش در کشور خودتان مراجعه کنید.

کنوانسیون شنگن

اتریش یکی از  امضاء کنندگان کنوانسیون شنگن است که کشورهای زیر را شامل می شود: اتریش، بلژیک، دانمارک، فرانسه، فنلاند، یونان، ایسلند، ایتالیا، لوکزامبورگ، آلمان، نروژ، پرتغال و اسپانیا. اگر شما یک ویزای صادر شده توسط یکی از کشورهای شنگن را داشته باشید، به طور خودکار برای تمام کشورهای دیگر شنگن معتبر خواهد بود. حتی با ویزای (C-Class ویزای توریستی) شما می توانید سایر کشورهای شنگن را تا ۹۰ روز ببینید.

تحصیل در اتریش

ویزای تحصیلی اتریش در مقطع لیسانس

با توجه به سطح علمی بالای دانشگاه های اتریش و میزان بالای تقاضا برای ورود به این دانشگاه ها باید یکسری از مسائل کلیدی به جهت دریافت پذیرش تحصیلی را در نظر گرفت. اولین و مهمترین نکته آشنایی متقاضی ادامه تحصیل به زبان آلمانی و زبان انگلیسی در سطوحی که هر دانشگاه اعلام میدارد است.

 

تحصیل در اتریش به زبان آلمانی و یا به زبان انگلیسی تقریبا ۱۵۰۰ یورو سالیانه (۷۵۰ یورو هر ترم) است. سطح زبان مورد نیاز برای هر رشته متفاوت می باشد اغلب B2 یا C1 می باشد.

 

از دیگر الزامات جهت ورود به دانشگاه های اتریش قبولی در رشته ای که قصد ادامه آن را دارید در دانشگاه سراسری میباشد چرا که بعضی از مدارک صادره از دانشگه های آزاد مورد تایید وزارت علوم اتریش نمی باشد و متقاضی میبایست از سازمان سنجش سند قبولی در آزمون را به دانشگاه ارائه دهد.

((( مقاله پیشنهادی: مهاجرت به اتریش )))

فرم مشاوره رو پرکنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه

فرم مشاوره

همچنین شما عزیزان می توانید در صورت تمایل به کسب اطلاع از کسب پذیرش رایگان و تحصیل در اتریش از طریق تکمیل فرم ارزیابی مشاوره رایگان مهاجرت از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیرید.

فرم مشاوره

برای مشاوره رایگان کلیک کنید
ادامه
مشاوره رایگان
سوالات مهاجرتی خود را در بخش دیدگاه بپرسید
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn
مهاجرت

مطالب تصادفی

مهاجرت از شرکت کاربین

درخواست مشاوره رایگان

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

مهاجرت به مجارستان
مهاجرت به مجارستان

اگر با کشورهایی که امروزه شرایط خوبی را برای مهاجرت ایرانیان فراهم کرده‌اند آشنایی داشته باشید حتما می‌دانید که مجارستان یکی از این کشورها به

بیشتر
کار در رومانی
کار در رومانی

کشور رومانی در سال‌های اخیر نرخ زادوولد پایینی را تجربه کرده است. این عامل و برخی عوامل سیاسی و اقتصادی دیگر به کمبود نیروی کار

بیشتر
کار در ترکیه
کار در ترکیه

کار در ترکیه باتوجه‌به شرایط کاری مناسب و متنوع، متقاضیان زیادی دارد. کشور ترکیه جزء هفتمین کشورهای برتر دنیا برای کارگران بین‌المللی باتوجه‌به آخرین گزارش‌های

بیشتر