مهاجرت کاری مکانیک خودرو به کانادا

بسیاری از افرادی که در حوزه مکانیک خودرو تخصص دارند، به دنبال مهاجرت کاری به کشورهای صنعتی و توسعه‌یافته هستند. یکی از کشورهایی که در میان این افراد محبوبیت زیادی دارد، کانادا است؛ چرا که در این کشور مشاغل صنعتی درآمد نسبتا بالایی دارند. همچنین شرایط زندگی و امکانات رفاهی در کشور کانادا بسیار عالی است. روش‌های مختلفی مانند سیستم اکسپرس اینتری برای مهاجرت کاری به کانادا برای اشتغال در صنایع وجود دارند که هر متقاضی با توجه به شرایط خود باید یکی از آن‌ها را انتخاب کند. مهم‌ترین نکته در این زمینه آشنایی با شرایط مهاجرت کاری به کانادا است. با ما همراه باشید تا به بررسی روش‌ها و شرایط مهاجرت کاری مکانیک خودرو به کانادا بپردازیم.

فرم مشاوره رایگان

متخصصین مکانیک خودرو می‌توانند به‌راحتی در کانادا مشغول به کار شوند

آنچه خواهید خواند:

شرایط ضروری برای مهاجرت کاری متخصصین مکانیک خودرو به کانادا

کشور کانادا همیشه در میان مقصدهای پرطرفدار بیشتر متقاضیان کار در سراسر دنیا بوده است. چرا که این کشور شرایط بسیار خوبی برای اشتغال در صنایع دارد. در میان مشاغل صنعتی، شغل مکانیکی خودرو دارای شرایط کاری و درآمد بسیار خوبی است. به طور کلی متخصصین مکانیک خودرو با مهاجرت کاری به کانادا، آینده شغلی بسیار عالی خواهند داشت.


در کشور کانادا فرصت‌های شغلی برای متخصصین مشاغل صنعتی، مخصوصا مکانیکی خودرو بسیار زیاد است. متقاضیان برای اشتغال در این مشاغل از چند روش مختلف می‌توانند اقدام کنند. به طور کلی بیشتر متقاضیان در تلاش برای مهاجرت کاری به شهرهای بزرگ کانادا به‌منظور اشتغال به‌عنوان مکانیک خودرو هستند. چرا که در شهرهای بزرگ کانادا میزان درآمد بیشتری دارند و همچنین از امکانات رفاهی و تفریحی بیشتری برخوردار خواهند بود. از سوی دیگر در شهرهای بزرگ کانادا موقعیت‌های شغلی بیشتری وجود دارد.


به طور کلی برای مهاجرت کاری به کانادا و اشتغال در شغل مکانیکی خودرو باید واجد شرایط این کار باشید. به این معنی که تنها در صورت برآورده کردن شرایط لازم برای اشتغال در این شغل، امکان مهاجرت کاری به کانادا و دریافت مجوز کار این کشور را خواهید داشت. همچنین با داشتن شرایط کامل و مهاجرت کاری به کانادا، شما می‌توانید اقامت دائم و تابعیت این کشور را دریافت کنید. باید اشاره کرد که تنها متخصص بودن در مکانیک خودرو، شما را به این اهداف نمی‌رساند؛ لازم است که برای مهاجرت کاری به کانادا تمکن مالی کافی داشته باشید.

شرایط ضروری برای مهاجرت کاری متخصصین مکانیک خودرو به کانادا

از جمله مهم‌ترین شرایط برای مهاجرت کاری مکانیک خودرو به کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• حداقل سه سال سابقه کاری در حیطه مکانیکی خودرو
• گذراندن دوره کارآموزی چهارساله
• داشتن تسلط کافی به یکی از دو زبان انگلیسی یا فرانسوی
• گواهی پزشکی مبنی بر سلامت جسمی و روانی
• گواهی عدم اعتیاد و سوء سابقه کیفری در طول پنج سال قبل از درخواست مهاجرت کاری

روش‌های رایج مهاجرت کاری متخصصین مکانیک خودرو به کشور کانادا

اکنون که با شرایط مهاجرت کاری متخصصین مکانیک خودرو به کانادا آشنا شدیم، لازم است که به بررسی روش‌های انجام این کار بپردازیم. در واقع مهم‌ترین سوال بیشتر متقاضیان این است که چه روش‌هایی برای مهاجرت کاری به کانادا برای اشتغال به‌عنوان مکانیک خودرو وجود دارد؟ باید بدانید که میزان تقاضا برای مهاجرت کاری به کانادا و اشتغال در این شغل بسیار زیاد است. از همین رو چند روش مختلف برای این کار وجود دارد که شرایط هر کدام با سایرین متفاوت است.


از جمله رو‌ش‌های مهاجرت کاری متخصصین مکانیک خودرو به کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• برنامه مبادله نیروی کار تخصصی فدرال (Federal Skilled Trades Program)
• سیستم اکسپرس اینتری (Express Entry System)
• برنامه نامزدی استانی (Provincial Nominee Program)

روش‌های رایج مهاجرت کاری متخصصین مکانیک خودرو به کشور کانادا

مهاجرت کاری مکانیک خودرو به کانادا از طریق برنامه مبادله نیروی کار متخصص فدرال

برنامه تبادل نیروی کار متخصص فدرال یکی از روش‌های رایج مهاجرت کاری متخصصین مکانیک خودرو به کانادا است. این برنامه بر اساس سیستم اکسپرس اینتری به متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا، ارائه می‌شود. مکانیکی خودرو در گروه شغلی شماره 73 قرار می‌گیرد؛ این گروه شغلی شامل تمام کارهایی می‌شود که با نگهداری و تعمیر تجهیزات مختلف ارتباط دارند.


برای اینکه بتوانید از طریق برنامه مبادله نیروی کار متخصص فدرال برای اشتغال در شغل مکانیکی خودرو به کانادا مهاجرت کاری کنید، باید واجد شرایط این برنامه باشید. یکی از مهم‌ترین شرایط مهاجرت کاری به کانادا از این طریق، داشتن پیشنهاد کاری یا همان جاب آفر از یک کارفرما با تابعیت کانادایی است. لازم به ذکر است که نامه پیشنهاد کاری دریافت شده باید حداقل یک سال اعتبار داشته باشد. در صورت نداشتن جاب آفر، باید گواهی صلاحیت شغلی از سوی یک شرکت یا سازمان در یکی از ایالت‌های کانادا دریافت کنید.


یکی دیگر از شرایط مهم برای مهاجرت کاری به کانادا داشتن تسلط به یکی از دو زبان انگلیسی و فرانسوی است. شما باید برای اثبات تسلط خود در آزمون آیلتس زبان انگلیسی و یا آزمون سطح زبان فرانسوی شرکت کرده و نمره قابل قبولی را کسب کنید. از سوی دیگر باید حداقل دو سال سابقه کاری در زمینه مکانیکی خودرو داشته باشید و بتوانید مهارت خود را در این حرفه ثابت کنید.

مهاجرت کاری مکانیک خودرو به کانادا از طریق برنامه مبادله نیروی کار متخصص فدرال

سیستم اکسپرس اینتری؛ روشی مناسب برای اشتغال در مکانیکی خودرو در کانادا

در سیستم اکسپرس اینتری سه برنامه فدرال برای جذب نیروی کار وجود دارد. در واقع دولت کانادا از طریق این برنامه‌ها به دنبال جذب نیروهای کار ماهر در زمینه‌های شغلی مختلف است. در سیستم اکسپرس اینتری متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا برای اشتغال به‌عنوان مکانیک خودرو، بر اساس یک امتیازبندی با نام سیستم CRS ارزیابی شده و تایید یا رد صلاحیت می‌شوند. در این ارزیابی معیارهایی مانند سن، سوابق کاری، میزان تحصیلات، وضعیت تاهل و موارد دیگر در نظر گرفته می‌شوند. اولین قدم برای مهاجرت کاری به کانادا از این طریق، ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری است. پس از این کار باید با سایر متقاضیان به رقابت بپردازید تا بتوانید برای شغل مورد نظر خود پذیرش بگیرید.


در سیستم اکسپرس اینتری هر دو هفته یک‌بار قرعه‌کشی انجام می‌شود. طی این قرعه‌کشی از میان تمام افراد واجد شرایط، آن‌هایی که امتیاز بیشتری کسب کرده‌اند، به‌عنوان کاندید دریافت مدرک ITA انتخاب می‌شوند. مدرک ITA در واقع نامه‌ای است که به واجدین شرایط داده می‌شود که در آن از متقاضی خواسته شده تا دراسرع‌وقت برای ارائه درخواست اقامت دائم اقدام کنند.

اشتغال در مکانیکی خودرو در کانادا از طریق برنامه‌های نامزدی استانی

در برنامه نامزدی استانی این امکان وجود دارد که متقاضیان از یک کارفرمای معتبر در یکی از استان‌های کانادا پیشنهاد کاری دریافت کنند. باید بدانید که برنامه نامزدی در هر استان شرایط خاص خود را دارد و دارای یک برنامه PNP است. طبق این برنامه هر استان می‌تواند متقاضیان کار و در آن استان را به دولت کانادا معرفی کرده و برای آن‌ها پذیرش بگیرد. لازم به ذکر است که برنامه PNP با توجه به نیازهای بازار کار هر استان می‌تواند متفاوت باشد. در مجموع این روش برای افرادی که قصد مهاجرت کاری به کانادا برای اشتغال به‌عنوان مکانیک خودرو در یک استان خاص را دارند، گزینه‌ای ایده‌آل است.

اشتغال در مکانیکی خودرو در کانادا از طریق برنامه‌های نامزدی استانی

ایالت‌هایی با بیشترین تقاضا برای پذیرش مکانیک خودرو در کانادا

متخصصین مکانیکی خودرو این امکان را دارند که در هر استان از کانادا مشغول به کار شوند. البته با توجه استان انتخابی این افراد، آینده شغلی آن‌ها می‌تواند متفاوت باشد. باید بدانید که مکانیکی خودرو یکی از مشاغل مورد نیاز در کشور کانادا به شمار می‌آید، از همین رو در بیشتر شهرهای این کشور فرصت شغلی برای متخصصین این حرفه وجود دارد. لازم به ذکر است که در هر استان و شهری، میزان درآمد متخصصین مکانیک خودرو متفاوت است.


در مجموع استان‌هایی که تقاضای بیشتری برای جذب متخصصین مکانیک خودرو دارند، حقوق بالاتری برای نیروهای کار در این زمینه در نظر می‌گیرند. باید بدانید که سه استان نیوبرانزویک، کبک و نوا اسکوشیا بیشترین تقاضا را برای جذب نیروی کار ماهر در زمینه مکانیکی خودرو دارند. از همین رو این سه استان مقصدهایی ایده‌آل برای مهاجرت کاری مکانیک خودرو به کانادا هستند.

ایالت‌هایی با بیشترین تقاضا برای پذیرش مکانیک خودرو در کانادا

متوسط درآمد متخصصین مکانیک خودرو در کشور کانادا چقدر است؟

یکی از مهم‌ترین مواردی که متخصصین مکانیک خودرو باید در نظر بگیرند، میزان درآمد این شغل در کشور کانادا است. باید بدانید که شغل مکانیکی خودرو یکی از مشاغل ایده‌آل برای مهاجرت کاری به کانادا به شمار می‌آید و درآمد بسیار خوبی دارد. البته با توجه به سطح تحصیلات، شهر محل کار، میزان تجربه و موارد دیگر میزان درآمد متخصصین مکانیکی خودرو متفاوت است. به طور میانگین متوسط درآمد یک مکانیک خودرو در کانادا حدود 60750 دلار کانادا است. به عبارتی یک مکانیک خودرو در کانادا حدود 31.5 دلار در ساعت درآمد دارد. میزان درآمد یک مکانیک خودرو تازه‌کار در کانادا حدود 50350 دلار و یک مکانیک خودرو ماهر حدود 80 هزار دلار است.

یکی از مهم‌ترین مواردی که متخصصین مکانیک خودرو باید در نظر بگیرند، میزان درآمد این شغل در کشور کانادا است.

اشتغال به مکانیکی خودرو در کانادا با استفاده از خدمات موسسه کاربین

مهاجرت کاری مکانیک خودرو به کانادا در هر استان از این کشور شرایط به‌خصوصی داشته و از طریق روش‌هایی مانند سیستم اکسپرس اینتری انجام می‌شود. متخصصین مکانیک خودرو که قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارند، باید در ابتدا با شرایط این کار آشنایی کامل داشته باشند تا در این مسیر با مشکل مواجه نشوند. مجموعه کاربین یک موسسه کاریابی بین‌المللی است که در زمینه کاریابی و انجام امور متقاضیان کار سابقه درخشانی دارد. ما در کاربین در تمام مراحل مهاجرت کاری به کانادا و سایر کشورها همراه شما خواهیم بود.

مقاله پیشنهادی:

کار در کانادا

سوالات متداول

برای مهاجرت کاری مکانیک خودرو به کانادا سه روش برنامه مبادله نیروی کار تخصصی فدرال، سیستم اکسپرس اینتری و برنامه نامزدی استانی وجود دارد.

سه ایالت نیوبرانزویک، کبک و نوا اسکوشیا بیشترین تقاضا را در این زمینه دارند.

یک مکانیک خودرو در کشور کانادا به طور میانگین حدود 60750 دلار درآمد دارد.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی