بهترین کشور برای مهاجرت کاری ماما

بهترین کشور برای مهاجرت کاری ماما

ماماها نقش مهمی در ارائه مراقبت های بهداشتی، در سراسر جهان دارند. اکثر مواقع دسترسی به ماماهای واجد شرایط و با تجربه می تواند به معنای واقعی زندگی یک مادر و نوزاد و یا به عبارت دیگر نسل آینده بشریت را نجات دهد. درواقع همانطور که دنیای پزشکی تغییر کرده است، سیستم سلامت و چالش های آن نیز متفاوت شده؛ به این ترتیب در دنیای امروز نقش پرستاران و ماماها پویا تر شده است. از این رو در دولت های مختلف ارائه انواع آموزش، منابع و زیرساخت های مناسب برای این کارکنان از اهمیت بالایی برخوردار است. اما سیاست های بهداشتی در برخی از کشورها موجب شده افراد متخصص در این زمینه، شرایط کاری مناسب تری داشته باشند. برای آشنایی بیشتر با بهترین کشور برای مهاجرت کاری ماما، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

آشنایی با حرفه مامایی

اگر هنوز وارد حرفه مامایی نشده اید اما به دنبال بهترین کشور برای مهاجرت کاری ماما هستید، بهتر است ابتدا در مورد جزئیات و مسئولیت های این شغل اطلاعات بیشتری به دست آورید. برای تبدیل شدن به یک ماما، متقاضی ابتدا باید مدرک تحصیلات تکمیلی خود را در این رشته دریافت کند و بعد از گذراندن دوره رزیدنتی مجوز فعالیت حرفه ای در مراکز درمانی مختلف را دریافت نماید.

 

امروزه ماماها بخش اساسی سیستم های مراقبت بهداشتی هستند و وظایف مهمی بر عهده دارند. آن ها در زمینه مراقبت از مادر و نوزاد در دوران بارداری، زایمان و دوران پس از زایمان تخصص دارند. اما دامنه مسئولیت های این افراد می تواند از کشوری به کشور دیگر کاملاً متفاوت باشد. به عنوان مثال، در برخی کشورها، ماماها بر کل چرخه بارداری، از جمله زایمان، نظارت دارند. اما در برخی دیگر، آن ها نقش حمایتی برای سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی ارائه می دهند و بیشتر بر آماده سازی زنان برای تولد و ارائه مراقبت های پس از زایمان تمرکز می کنند. بنابراین اگر به فکر شروع حرفه مامایی در کشور های دیگر هستید، باید با موقعیت مکانی و وظایف حرفه ای خود در آن ها آشنا باشید. در ادامه شما را با پنج کشور که شرایط مناسبی برای تحصیل و کار ماماها فراهم کرده اند، آشنا می کنیم.

آشنایی با حرفه مامایی

شرایط کار ماماها در آلمان

ماماها بخش بسیار ارزشمندی از سیستم مراقبت های بهداشتی آلمان هستند. در واقع حتی اگر پزشک متخصص زنان بالای سر بیمار باشد باز هم حضور ماما در بدو تولد الزامی است. بنابراین به دلیل تقاضای بالا می توان گفت آلمان بهترین کشور برای مهاجرت کاری ماما است و افراد متخصص در این زمینه به راحتی می توانند برای دریافت ویزای ورود به آن اقدام کنند.


مسئولیت ماماها در آلمان نسبت به بقیه کشورها بیشتر است. آن ها باید قبل، حین و بعد از زایمان در کنار مادران باشند. این مسئولیت شامل برگزاری کلاس های قبل از تولد، بحث در مورد گزینه های زایمان و آماده کردن مادر برای دوران بعد از زایمان است. همچنین در اکثر مواقع متخصصین مامایی خدمات پس از زایمان مانند ویزیت در منزل، مشاوره در مورد شیردهی و نظارت بر هرگونه زخم در صورت سزارین را ارائه می کنند.


در حالی که بسیاری از ماماها در آلمان برای یک بیمارستان یا کلینیک کار می کنند، بعضی از آن ها نیز به صورت قراردادی یا آزاد فعالیت می کنند. آلمان بیش از 50 مرکز آموزش مامایی دارد و که آماده پذیرش دانشجویان علاقه مند به این حرفه است. شما می توانید به عنوان دانشجو نیز وارد آلمان شوید و بعد از اتمام تحصیلات فعالیت حرفه ای خود را شروع کنید.

شرایط کار ماماها در آلمان

شرایط کار ماماها در انگلستان

بیش از 27000 ماما واجد شرایط در بریتانیا وجود دارد؛ اما دولت همچنان تلاش می کند هماهنگی بیشتری برای جذب افراد متخصص در این زمینه انجام دهد. بنابراین انگلستان نیز در لیست بهترین کشور برای مهاجرت کاری ماما قرار می گیرد. در انگلستان، شورای پرستاری و مامایی (NMC) بر تمامی برنامه های آموزشی مامایی نظارت دارد و همه افراد علاقه مند به فعالیت در این رشته باید در NMC ثبت نام کنند. یکی از وظایف مهم ماماها در انگلستان این است که زایمان را ترویج و تسهیل نمایند و هر گونه عوارض احتمالی در روند بارداری و تولد را شناسایی کنند. آن ها همچنین باید اطلاعات صحیح ارائه دهند و به طور موثر با بیماران و خانواده های آن ها ارتباط برقرار کنند.


اکثر ماماها پس از تایید صلاحیت در NHS، به عنوان بخشی از تیم‌ های کوچکی که بر زایمان و مراقبت‌ های پس از آن نظارت می ‌کنند، مشغول به کار می شوند. تعدادی دیگر نیز در بخش مراقبت های بهداشتی خصوصی و طرح های شرکت های اجتماعی استخدام می شوند.

شرایط کار ماماها در انگلستان

شرایط کار ماماها در ایالات متحده

در حالی که ماماهای ایالات متحده تنها در ده درصد از تولدها نقش دارند، این حرفه همچنان در این کشور رشد قابل توجهی دارد. به گفته دکتر تیموتی جی. فیشر، مدیر برنامه رزیدنتی زنان، امروزه تعداد بیشتری از خانواده های آمریکایی ماما را برای مراقبت های زایمانی خود انتخاب می کنند. بنابراین ایالات متحده نیز بهترین کشور برای مهاجرت کاری ماما محسوب می شود.

 

ماماهای ایالات متحده معاینات فیزیکی را انجام می دهند، داروهای مورد نیاز برای بارداری یا ضد بارداری تجویز می کنند، آزمایش های خاص زنان را پیگیری می کنند و مراقبت های قبل و بعد از زایمان را ارائه می دهند. آن ها همچنین نقش مهمی در آموزش بهداشت عمومی دارند و خدمات مشاوره ای مورد نیاز در این زمینه را ارائه می دهند. همچنین اگر می خواهید به عنوان ماما در ایالات متحده نقش فعال تری داشته باشید باید در ایالت های شمال شرقی، شمال غربی اقیانوس آرام و جنوب غربی به دنبال کار باشید، زیرا در این ایالت ها درخواست برای داشتن ماما بیشتر است.

 

ماماها برای مهاجرت کاری به ایالات متحده نیاز به مدرک لیسانس دارند که توسط شورای اعتباربخشی آموزش مامایی (ACME) تایید شده باشد. علاوه بر این آن ها باید در یک آزمون صدور گواهینامه ملی از هیئت صدور گواهینامه مامایی آمریکا (AMCB) نیز شرکت کنند و مجوز لازم را بگیرند.

شرایط کار ماماها در ایالات متحده

شرایط کار ماماها در نیوزلند

گزینه بعدی در لیست بهترین کشور برای مهاجرت کاری ماما، نیوزلند است. اکثر زنان باردار در نیوزلند یک ماما را به عنوان سرپرست اصلی زایمان خود انتخاب می کنند. این به معنی وجود فرصت‌های شغلی زیاد برای متخصصین این رشته حیاتی و مهم است. ماماها در نیوزلند وظایف مختلفی مانند مراقبت های دوران بارداری، مراقبت حین زایمان، معاینه نوزاد و مراقبت های بعد از زایمان را ارائه می کنند. آن ها می توانند در محیط ‌های مختلفی از جمله کلینیک‌ های تنظیم خانواده، بیمارستان های محلی و بخش‌ های مراقبت ویژه نوزادان کار کنند. البته تقریبا نیمی از ماماها در نیوزلند خوداشتغال هستند. متقاضیان کار در حرفه مامایی همچنین می توانند به عنوان دانشجو وارد نیوزلند شوند و با گذراندن آموزش های لازم و دریافت مدرک، فعالیت حرفه ای خود را شروع کنند.

شرایط کار ماماها در نیوزلند

شرایط کار ماماها در کانادا

آخرین موردی که به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت کاری ماما به شما معرفی می کنیم کانادا است. امروزه با پیشرفت های عالی در زمینه پزشکی به خصوص پزشک زنان در این کشور، کانادا یک مکان عالی برای تحصیل و اشتغال مامایی به شمار می رود. این کشور اغلب در صدر جدول استانداردهای زندگی قرار دارد و سیستم بهداشت عمومی آن یکی از بهترین ها در جهان است. شورای تنظیم کننده مامایی کانادا به فعالیت متخصصین این حرفه نظارت می کند و ارائه بالاترین استانداردهای مراقبت را در تمام مناطق تضمین می نماید. این سازمان مسئول تعیین استاندارد ها و آزمون ملی ثبت نام مامایی در کانادا است. همچنین کلیه برنامه های آموزشی و مدارک تحصیلی را تأیید می کند.

 

ماماها در کانادا نقش فعالی در طول چرخه بارداری دارند. آن ها به عنوان ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی اولیه و مستقل در نظر گرفته می شوند و اغلب به صورت جفت یا تیم های کوچک کار می کنند. از آنجایی که در کانادا ملیت های مختلفی وجود دارد که هریک تمایل دارند روش های جامع و سنتی خود را در زایمان دنبال کنند، مراکز کوچک مامایی کمک بزرگی در این زمینه محسوب می شود. زیرا هم سلامت مادر و نوزاد را تضمین می کنند، هم به خانواده ها اجازه می دهند آیین سنتی خود را اجرا کنید.

بهترین کشور برای مهاجرت کاری ماما

سوالات متداول

ماماها نقش مهمی در سیستم های مراقبت بهداشتی ایفا می کنند و تقریبا همه جای دنیا به آن ها احتیاج دارند. اما بعضی از کشورها مانند آلمان، انگلستان، ایالات متحده، نیوزلند و کانادا شرایط بهتری برای کار و زندگی ماماها فراهم کرده اند.

بله، امروزه به دلیل رشد منفی جمعیت دولت ها برای متخصصین مامایی که ارتباط مستقیم با سلامتی مادران و نوزادان آن ها دارند، اهمیت بسیاری قائل هستند و زیرساخت های خوبی برای راحتی آن ها فراهم می کنند.

بله در اکثر کشورها برای استخدام در رشته های پزشکی و زیر مجموعه آن مانند مامایی باید مدارک خود را معادل سازی کنید. در برخی کشورها نیز باید در آزمون ورودی شرکت کنید.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی