خرید بیزینس در استرالیا

خرید بیزینس در استرالیا

کشور استرالیا در کنار کشورهایی همچون کانادا و آلمان به مقصد مهاجرتی بسیاری از ایرانیان تبدیل شده است. خرید بیزینس در استرالیا یک روش بسیار عالی برای مهاجرت به این کشور و کسب اقامت دائم محسوب می‌شود و در سال‌های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. با انتخاب استرالیا به عنوان محل خرید بیزینسی خود می‌توانید در یک محیط اقتصادی رو به ‌رشد و عالی به کسب درآمد بپردازید و به صورت هم‌زمان اقامت دائمی یکی از بهترین کشورهای جهان را نیز به دست آورید. به طبع، خریداری بیزینس در کشور استرالیا نیازمند ارائه مدارک و همچنین برخورداری از شرایط خاصی است. در این متن قصد داریم شما را با این روش دریافت اقامت در کشور استرالیا آشنا کنیم. با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

مهم‌ترین شرایط خریداری یک بیزینس در کشور استرالیا

خرید بیزینس در استرالیا نیز مانند هر روش مهاجرتی دیگری دارای شرایط ویژه خود است. آشنایی با این شرایط از مهم‌ترین مواردی به شمار می‌آید که کلیه افراد متقاضی باید با آن‌ها آشنا باشند. در این بخش به برخی از این شرایط اشاره خواهیم کرد.

خریداری بیزینس دارای شرایط منحصر به فرد خود است

شروط مالی

برای دریافت ویزای مربوط به خریداری بیزینس در کشور استرالیا باید حتماً بیزینسی را انتخاب کنید که حداقل ارزش آن معادل 200 هزار دلار استرالیا باشد. در واقع، اگر ارزش بیزینس مذکور کمتر از این مقدار تعیین شود، حتی با خریداری آن نیز نمی‌‌توانید اقدام به دریافت ویزای مربوطه کنید. به همین دلیل، لازم است که دقت بالایی در زمینه انتخاب نوع بیزینس داشته باشید تا فقط بیزینس‌هایی را گزینش کنید که ارزش آن‌ها از 200 هزار دلار استرالیا فراتر باشد.

شروط مالی خرید بیزینس در استرالیا

یکی دیگر از شروط مالی، مربوط به خود شما است. در واقع، شما به عنوان خریدار نیز باید برخی شرایط مالی را داشته باشید. اولین و مهم‌ترین شرط آن است که میزان دارایی‌های شما باید بیش از هشتصد هزار دلار استرالیا باشد. در واقع، پیش از خریداری کسب و کار مربوطه، کل دارایی شما باید هشتصد هزار دلار استرالیا یا بیشتر از آن تخمین زده شود. شرط مالی دیگر برای خرید بیزینس در استرالیا آن است که کل دارایی‌‌های شما باید حداکثر دو سال پس از ورود به خاک استرالیا به حساب بانکی شما در این کشور انتقال یابد. منظور ما از حساب بانکی همان حسابی است که در کشور استرالیا به عنوان یک حساب شخصی برای شما باز می‌شود.

خریداری بیزینس یک راهکار مهاجرتی عالی است

شروط و قوانین تجاری

علاوه بر قوانین و شروط مالی، برخی قوانین تجاری نیز وجود دارند که پیش از خرید بیزینس در کشور استرالیا باید با آن‌ها به طور کامل آشنا شوید. به عنوان مثال؛ یکی از بندهای مهم قوانین خرید بیزینس توسط مهاجران خارجی آن است که بیزینس مربوطه به هیچ وجه نباید به عنوان یک شرکت املاکی ثبت شده باشد. در این صورت، خریداری شما به سرعت فسخ می‌شود و ممکن است کل دارایی‌های شما به خطر بیفتد. دولت استرالیا معمولاً به متقاضیان خارجی توصیه می‌کند که به سراغ بیزینس‌هایی بروند که نیازهای روزمره مردم استرالیا را برطرف می‌کنند. در واقع، خرید بیزینس‌های پر از ریسک برای مهاجران خارجی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.


اگرچه اقتصاد این کشور همواره از ثبات مناسبی برخوردار بوده است، اما این به آن معنا نیست که شما به عنوان یک متقاضی خرید بیزینس در استرالیا باید تنها به سراغ بیزینس‌هایی بروید که خطرآفرین و در حال ورشکستگی هستند. این امر می‌تواند تأثیر بسیار نامناسبی بر رسیدگی به پرونده مهاجرتی شما و همچنین کل روند مدیریت شرکت مورد نظر داشته باشد. نباید این موضوع را فراموش کنید که شما در هر صورت یک مهاجر خارجی به شمار می‌آیید و در سال‌های اولیه تجربه چندانی درباره اداره شرکت مربوطه ندارید. بهتر است مدیریت چنین شرکت‌هایی را به افرادی بسپارید که برای سالیان متوالی سابقه فعالیت در محیط کاری و همچنین تولیدی کشور استرالیا را داشته‌اند.

خریداری بیزینس باید با دقت بالایی انجام شود

سایر شروط

علاوه بر مواردی که به آن‌ها پرداخته شد، متقاضیان خرید بیزینس در کشور استرالیا باید دارای برخی شرایط خاص باشند. این موارد معمولاً پیش از اقدام به خرید بیزینس از طریق مواردی همچون ارسال مدارک مختلف اثبات می‌شود. از جمله این شروط می‌توان به داشتن مدرک زبان اشاره کرد. هنگامی که اقدام به خرید یک بیزینس در کشور استرالیا می‌کنید، وارد بازار کار این کشور می‌شوید. به همین دلیل، باید آشنایی شما با زبان انگلیسی در حد عالی باشد. در واقع، بدون داشتن مهارت لازم در زبان انگلیسی امکان فعالیت شغلی به شدت سخت می‌شود. به همین دلیل، توصیه می‌شود که حتماً پیش از اقدام به خرید بیزینس در استرالیا نسبت به اخذ مدرک زبان خود اقدام کنید. این مدرک می‌تواند آیلتس یا تافل باشد.


همچنین نیاز است که مدارکی را در زمینه عدم سوء سابقه در زمینه مالی ارائه دهید. این مدارک باید ثابت کنند که شما در گذشته هیچ ‌گونه سابقه مرتبط با مواردی همچون پول‌شویی بین‌المللی نداشته‌اید. در صورتی که در این زمینه اطلاعات غلط ارائه دهید، پرونده شما بلافاصله و بدون هیچ‌ پرسشی رد می‌شود. منبع درآمد شما نیز باید کاملاً مشخص باشد. به عنوان مثال؛ یک پزشک باید مدارک مربوط به نحوه کسب درآمد خود را در زمان خرید بیزینس در استرالیا ارائه دهد.

با خرید کسب‌وکار در استرالیا درآمد مناسبی به دست می‌آورید

مدل‌های مختلف خریداری بیزینس در استرالیا

وقتی صحبت از خریداری بیزینس در استرالیا می‌شود، بسیاری از افراد تصور می‌‌کنند که منظور خریداری یک بیزینس در حال کار است. اگرچه این امکان نیز برای کلیه متقاضیان خارجی وجود دارد، اما باید اشاره کنیم که شما می‌توانید یک بیزینس مختص به خود را راه‌اندازی کنید. هر یک از این موارد دارای قوانین مختص به خود هستید که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

خریداری یک بیزینس در حال کار

محبوب‌ترین و شاید راحت‌ترین روش برای خرید بیزینس در استرالیا آن است که به سراغ یک مجموعه در حال فعالیت بروید. یکی از مهم‌ترین نکاتی که در این روش باید به آن توجه کنید، بحث نحوه کسب درآمد از بیزینس خریداری شده است. توصیه می‌شود تنها به سراغ بیزینس‌هایی بروید که خودتان سابقه فعالیت در آن زمینه را به داشته‌اید. برای مثال؛ خریداری یک بیزینس مربوط به تولید مبل و صندلی برای کسی که قبلاً در زمینه ماهیگیری کار کرده است، چندان مناسب نیست. در واقع، نوع بیزینس در حال فعالیتی که قصد خرید آن را دارید، باید با سابقه شما تناسب داشته باشد.


همان ‌طور که گفته شد، برای خرید چنین بیزینس‌هایی باید ارزش بیزینس مد نظر حداقل 200 هزار دلار استرالیا باشد، البته این تنها شرط موجود در این زمینه نیست. شما باید بتوانید پس از خرید بیزینس هر ساله سیصد هزار دلار استرالیا درآمد داشته باشید. تنها در این صورت می‌توانید پس از گذشت سه سال از ورود خود به خاک این کشور برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید.

محدودیت در خریداری بیزینس وجود ندارد

شروع یک کسب و کار

راه دیگر برای خرید بیزینس در استرالیا آن است که خودتان به صورت شخصی نسبت به راه‌اندازی یک کسب و کار اقدام کنید. در این حالت نیز باید موارد مختلفی را در نظر داشته باشید. از جمله مهم‌ترین موارد مربوط به این امر می‌توان به محلی اشاره کرد که قرار است بیزینس خودتان را در آن شروع کنید. به طبع، هرچه بیزینس شما به مراکز اقتصادی و صنعتی شهرهای بزرگ کشور استرالیا نزدیک‌تر باشد، امکان کسب سود بالاتر نیز افزایش می‌یابد.


یکی دیگر از مواردی که در زمان اقدام به خرید بیزینس در استرالیا باید به آن توجه کنید بحث استخدام نیروهای استرالیایی است. نیروهای مذکور باید تماماً شهروند استرالیا باشند و امکان استفاده از نیروی کار خارجی با استفاده از جاب آفر وجود ندارد.

 

موارد دیگری نیز در این زمینه وجود دارد که معمولاً آن‌ها را جزء مسئولیت‌ها طبقه‌بندی می‌کنند. به عنوان مثال؛ بحث تأمین امنیت و سلامت کارمندانی که زیر نظر شما کار می‌کنند، یکی از این موارد به شمار می‌‌آيد. شما باید بتوانید مسئولیت‌های تجاری و انسانی خود را به نحو احسن انجام دهید. در صورتی که سابقه مدیریت اجرایی را ندارید، انجام چنین اموری به شدت برای شما دشوار می‌شود. بنابراین، توصیه می‌کنیم تنها زمانی به سراغ این روش بروید که قبلاً در این زمینه مشغول به فعالیت بوده باشید تا با مشکل خاصی مواجه نشوید.


به دلیل پیچیدگی‎های خاصی که در این مسیر مهاجرت وجود دارد، پیشنهاد می‎شود که از مشاوره‌ها و توصیه‌های مراکزی معتبری استفاده کنید که به طور اختصاصی در زمینه کاریابی یا ایجاد کار در کشورهای خارجی فعالیت می‌کنند. یکی از معتبرترین مراکز در ایران، مجموعه کاریابی بین‌المللی کاربین است که با داشتن کادر مجرب و آگاه به قوانین تجاری و کسب و کاری استرالیا می‌تواند به بهترین نحو متقاضیان را در زمینه خرید یا راه‌اندازی کسب و کار جدید راهنمایی کند.

با خریداری بیزینس امکان کسب اقامت دائم استرالیا وجود دارد
سخن پایانی

امکان دریافت اقامت کشور استرالیا با روش‌های مختلفی وجود دارد. یکی از بهترین روش‌ها در این زمینه خریداری بیزینس است. با استفاده از این روش مهاجرتی می‌توانید از بابت دریافت اقامت دائم این کشور اطمینان داشته باشید. خرید بیزینس در استرالیا بیشتر به افرادی توصیه می‌شود که دارای بودجه مالی کافی هستند، البته نباید فراموش کرد که امکان ایجاد ضررهای مالی نیز وجود دارد، اما با توجه به اقتصاد باثبات کشور استرالیا این سرمایه‎ گذاری چندان پر ریسک نیست. در هر صورت، به شما توصیه می‌کنیم که طی انجام کلیه مراحل مربوط به این ویزا از مشاوره‎های مؤسسات معتبری همچون مجموعه کاریابی بین‌المللی کاربین استفاده کنید تا در زمان ارسال مدارک یا خریداری بیزینس با مشکل خاصی روبه‌رو نشوید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی معرفی شده با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید.

مقاله ی پیشنهادی : 

مهاجرت به استرالیا

سوالات متداول

باید حتماً بیزینسی را انتخاب کنید که حداقل ارزش آن معادل 200 هزار دلار استرالیا باشد.

میزان دارایی‌های شما باید بیش از هشتصد هزار دلار استرالیا باشد.

کل دارایی‌‌های شما باید حداکثر دو سال پس از ورود به خاک استرالیا به حساب بانکی شما در این کشور انتقال یابد.

شما باید بتوانید پس از خرید بیزینس هر ساله سیصد هزار دلار استرالیا درآمد داشته باشید.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در قبرس شمالی
کار در قبرس شما‌لی

کار در کشورهای اروپایی همیشه از اولویت‌های متقاضیان کار در سراسر دنیا بوده است. فرایند کاریابی در کشورهای اروپایی می‌تواند دشوار باشد؛ چرا که اولویت

بیشتر
مهاجرت به کره جنوبی
مهاجرت به کره جنوبی

آیا قصد مهاجرت به کره جنوبی را دارید، اما نمی دانید چگونه باید این کار را انجام دهید؟ هنگام مهاجرت به یک کشور جدید، چه

بیشتر