محاسبه امتیاز مهاجرت به کانادا

محاسبه امتیاز مهاجرت به کانادا

محاسبه امتیاز مهاجرت به کانادا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. آیا از شرایط اخذ امتیاز مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر اطلاع دارید؟ آیا می دانید تحت چه شرایطی می توانید امتیازات مهاجرت به این کشور را دریافت کنید؟ برای کسب امتیاز در سیستم ارزیابی مهاجرت به کانادا، متقاضی باید شرایط اولیه را برای واجد شرایط بودن فرآیند ارزیابی مهاجرت به کانادا داشته باشد. اگر قصد استفاده از این روش را دارید، توجه داشته باشید که باید در موارد مورد نیاز امتیاز لازم را برای مهاجرت به کانادا کسب کنید. اما پیش از ورود به سیستم ارزیابی مهاجرت به کانادا، بهتر است ابتدا اطلاعات کاملی در این زمینه کسب کرده باشید و شرایط خود را نیز مورد بررسی قرار دهید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

محاسبه-امتیاز-مهاجرت-به-کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا

امتیاز مهاجرت به کانادا این روزها برای افرادی که متقاضی زندگی در کانادا هستند بسیار محبوب شده است. از این رو قبل از پرداختن به امتیاز مهاجرت به کانادا قصد داریم به طور مختصر به توضیح شرایط مهاجرت به کانادا بپردازیم و سپس به امتیازبندی مهاجرتی در این کشور بپردازیم.

کانادا یکی از محبوب ترین کشورها برای مهاجرت است که توسط سازمان ملل متحد به عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی نیز شناخته شده است. کانادا دومین کشور بزرگ جهان و چهارمین کشور پهناور جهان از نظر مساحت خشکی است.

مساحت کشور کانادا چیزی در حدود 9.98 میلیون کیلومتر مربع است. کانادا کشوری است که در شمال قاره آمریکای شمالی واقع شده است. کانادا از جنوب با ایالات متحده آمریکا از شرق با اقیانوس اطلس، از شمال با اقیانوس منجمد شمالی و از غرب با اقیانوس آرام همسایه است.

امتیاز مهاجرت به کانادا

راه های بسیار زیادی برای رفتن به کانادا وجود دارد که می توانید اقدام کنید. یکی از روش های بسیار محبوب مهاجران اخذ اقامت دائم کانادا است که بسیار مورد توجه متقاضیان قرار دارد. در همین راستا روش اسکیل ورکر کانادا نیز می باشد.

در توصیف این روش می توان گفت که اسکیل ورکر از سیستم امتیازدهی پیروی می کند و افرادی که برای اقامت این کشور اقدام می کنند باید امتیاز لازم را کسب کنند. به جرات می توان گفت یکی از ارزان ترین راه های مهاجرت به کانادا اقدام از طریق همین روش امتیازی است و در صورت کسب امتیازات لازم می توانید اقامت دائم کانادا را به راحتی دریافت کنید.

مزایای سیستم امتیازی مهاجرت به کانادا

سیستم امتیازدهی مهاجرت به کانادا می تواند مزایای زیادی را برای شما فراهم کند. مهمترین مزیت این سیستم که شاید نقطه قوت این نوع ویزا باشد، صدور آسان ویزای مهاجرتی به کانادا می باشد.

اگر متقاضی مهاجرت در سیستم غربالگری مهاجرت کانادا حد نصاب امتیاز ویزا را کسب کند، مقامات سفارت نمی توانند از اعطای ویزای شما خودداری کنند. به همین دلیل در صورت کسب نمرات لازم مورد نیاز ویزای درخواستی شما صادر می شود.

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید نگرانی بابت رد ویزا نخواهید داشت و در صورتی که تمامی مدارک خود را به افسر سفارت تحویل داده باشید و نکات مورد نیاز را رعایت کرده باشید می توانید به راحتی ویزای خود را دریافت کنید.

مزایای-امتیازبندی-کانادا

سیستم امتیازدهی در روش های مختلف کانادا

ممکن است کمی در مورد نحوه گرفتن نمره لازم برای مهاجرت به کانادا شنیده باشید. در این بخش، هدف ما بررسی روش های مختلف طبقه بندی مهاجرت به کانادا به منظور شناخت کلی این نوع ویزا است.

یکی از محبوب ترین روش های اقامت در کانادا که طرفداران بسیار زیادی را نیز دارد، روش مهارت کاری است. روش  مهارت کاری که به skilled worker نیز شناخته می شود تحت برنامه Express Entry قرار می گیرد و به صورت امتیازی است و متقاضیان باید امتیاز لازم را برای اخذ ویزا کسب کنند.

 

متقاضیان اقامت دائم کانادا از طریق سیستم Skilled Worker باید تمامی شرایط لازم امتیازی این روش را دریافت کرده باشند تا واجد شرایط دریافت این ویزا شوند.

 

روش دیگری که دارای سیستم امتیازی است، سرمایه گذاری در کانادا است. در این نوع مهاجرت، متقاضی باید شرایط مربوط به سرمایه گذاری مورد نظر را داشته باشد. روش های سرمایه گذاری در کانادا بسیار متفاوت است اما بهترین روش موجود در حال حاضر روش سرمایه گذاری استانی 100000 دلاری در بریتیش کلمبیا است که در حال حاضر کمترین سرمایه را از متقاضی می طلبد.

 

روش دیگر سرمایه گذاری در کانادا روش 200000 دلاری است. همانطور که گفته شد یکی از راه های کسب امتیاز مهاجرت به کانادا اخذ ویزای سرمایه گذاری می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری 100 و 200 هزار دلاری می توانید با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

محاسبه امتیاز مهاجرت به کانادا

در این قسمت در مورد شرایط امتیازی مهاجرت به کانادا از طریق skilled worker صحبت خواهیم کرد. همانطور که می دانید شما برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق skilled worker باید وارد سیستم امتیازدهی 2 مرحله ای شده و در هر مرحله امتیازات لازم را دریافت کنید.

 

در این صورت می توانید اقامت کاری کانادا را دریافت کنید. اگر قصد انجام این کار را دارید، باید مدارک خود را به صورت آنلاین ارسال کنید. پس از آپلود مدارک، فایل داوطلبی شما ایجاد می شود و می توانید پس از کسب امتیازات لازم از مرحله اول وارد مرحله دوم شوید.

 

بد نیست بدانید هرکسی که می خواهد از طریق مهارت کاری از سراسر دنیا به کانادا مهاجرت کند باید وارد این سامانه شده و امتیازات آن را کسب کند. حداکثر امتیاز مرحله اول 100 امتیاز است و افرادی که حداقل 67 امتیاز را کسب کنند می توانند از این مرحله عبور کرده و وارد مرحله دوم شوند.

 

کسانی که وارد مرحله دوم می شوند باید بدانند که حداکثر امتیازی که می توانند از این مرحله کسب کنند 1200 است که 600 امتیاز آن مربوط به فاکتور انسانی و دعوت نامه کاری از کانادا است. افرادی که در مرحله دوم 464 امتیاز لازم را کسب کنند، دعوتنامه ای از دولت کانادا دریافت می کنند و پس از تایید دولت می توانند ویزای کار و اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

 

دوستان عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد امتیاز مهاجرت به کانادا می توانید با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید تا آنها شما را در جریان کسب امتیاز لازم برای مهاجرت به کانادا قرار دهند.

سیستم صدور ویزای کانادا

قبل از اینکه به شرایط امتیاز دهی مهاجرت به کانادا بپردازیم، می خواهیم شما را با سیستم ویزا در این کشور آشنا کنیم. همه کشورها به طور کلی دو نوع سیستم ویزا دارند که کانادا نیز از این قائله مستثنی نیست که عبارتند از:

 

  • سیستم افسر محور
  • سیستم امتیاز محوز
 

سیستم افسر محور: در این سامانه نظر نهایی در مورد پرونده بر عهده افسر ویزا می باشد. یکی از معایب صدور ویزا در این سیستم این است که نظر افسر ویزا در پرونده بسیار غالب است. گاهی اوقات ممکن است ویزای شما رد شود حتی اگر مدارک شما کامل باشد. اگرچه در این موارد امکان اعتراض وجود دارد، اما نظر افسر ویزا روی پرونده بسیار موثر است.

 

سیستم امتیاز محوز: در این نوع سیستم صدور ویزا معمولا امتیاز موثر است و افسر ویزا نمی تواند بدون ارائه دلیل منطقی ویزای شما را رد کند. در سیستم امتیاز محور، افسر ویزا موظف است پرونده متقاضی را به طور کامل بررسی کند و در صورتی که پرونده نقصی نداشته باشد و تمامی امتیازات لازم را داشته باشید، می توانید ویزای خود را دریافت کنید.

ویزای-کانادا-با-سیستم-امتیازبندی

الزامات و شرایط سیستم امتیاز بندی مهاجرت به کانادا

در این قسمت به امتیازدهی مهاجرت به کانادا به روش skilled worker و امتیازات لازم برای مرحله لیست انتظار می پردازیم. همانطور که در قسمت قبل گفته شد پس از ارسال مدارک و کسب حداقل امتیازات لازم می توانید وارد مرحله لیست انتظار  شوید.

در مرحله اول متقاضی باید حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز موجود را کسب کند و تنها پس از آن می تواند به مرحله دوم دسترسی پیدا کند. در این قسمت تمامی فاکتورها و امتیازات مرحله اول را ما برای شما لیست می کنیم تا بتوانید اطلاعات کاملی بر امتیازات لازم برای مهاجرت به کانادا را داشته باشید. 

 

امتیاز زبان برای مهاجرت به کانادا

لازم به ذکر است در مرحله اول و در محاسبه نمرات مهارت های زبانی تمامی مهارت های زبانی شما مانند نوشتن، خواندن، شنیدن و مکالمه مورد بررسی قرار می گیرد و شما باید در هر چهار مهارت نمره مناسب را کسب کنید.

حداکثر امتیاز در قسمت مهارت زبان 24 است که به CLB9 به بالا داده می شود. افرادی که دارای دو مدرک زبان و حداقل نمره لازم باشند نیز از این مرحله 4 امتیاز اضافی دریافت خواهند کرد.

 

صحبت کردن

گوش دادن

خواندن

نوشتن

امتیاز کل

سطح

6 امتیاز

6 امتیاز

6 امتیاز

6 امتیاز

24 امتیاز

سطح CLB 9 و بالاتر

5 امتیاز

5 امتیاز

5 امتیاز

5 امتیاز

20 امتیاز

سطح زبان CLB 8

4 امتیاز

4 امتیاز

4 امتیاز

4 امتیاز

16 امتیاز

سطح زبان CLB 7

0 امتیاز

0 امتیاز

0 امتیاز

0 امتیاز

0 امتیاز

سطح زبان CLB 7  و پایین تر

 

امتیاز آیلتس معادل CLB به شرح زیر است:

خواندن  آیلتس

نوشتن  آیلتس

شنیداری  آیلتس

صحبت آیلتس

سطح زبان  CLB

نمره 8.0

نمره 7.5

نمره 8.5

نمره 7.5

نمره 10

نمره 7.0

نمره 7.0

نمره 8.0

نمره 7.0

نمره 9

نمره 6.5

نمره 6.5

نمره 7.5

نمره 6.5

نمره 8

نمره 6.5

نمره 6.0

نمره 6.0

نمره 6.0

نمره 7

نمره 5.0

نمره 5.5

نمره 5.5

نمره 5.5

نمره 6

نمره 4.0

نمره 5.0

نمره 5.0

نمره 5.0

نمره 5

نمره 3.5

نمره 4.5

نمره 4.5

نمره 4.0

نمره 4

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به کانادا و کسب نمره لازم در آزمون های زبان به شما پیشنهاد می کنیم که با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

 

امتیاز سن برای مهاجرت به کانادا

در این بخش، شرایط سنی و امتیازات مربوط به سن متقاضیان برای ورود به مرحله دوم مهارت کاری مورد بحث قرار خواهد گرفت.

 

شرایط سنی

امتیاز از طریق زبان

18 تا 35 سال

12 امتیاز

36 سال

11 امتیاز

37 سال

10 امتیاز

38 سال

9 امتیاز

39 سال

8 امتیاز

40 سال

7 امتیاز

41 سال

6 امتیاز

42 سال

5 امتیاز

43 سال

4 امتیاز

44 سال

3 امتیاز

45 سال

2 امتیاز

46 سال

1 امتیاز

 

امتیاز مدرک تحصیلی برای مهاجرت به کانادا

در روش Canadian Skilled Worker تحت برنامه اکسپرس اینتری، ارائه کردن مدارک تحصیلی یکی از مهمترین مواردی است که متقاضی در سیستم امتیازدهی مهاجرت به کانادا باید به آن دست پیدا کنند. در صورت تایید، متقاضی می تواند با داشتن صلاحیت های لازم به کانادا مهاجرت کند.

نوع مدرک تحصیلی مرتبط

امتیاز از طریق مدرک تحصیلی  

دکتری

25

فوق لیسانس

23

پس از دبیرستان در کانادا

22

لیسانس

21

فوق دیپلم

19

پس از دبیرستان با دوره 1 ساله در کانادا

15

دیپلم

5

 

امتیاز پیشنهاد کاری برای مهاجرت به کانادا

افرادی که متقاضی اقامت دائم کانادا هستند در صورت داشتن پیشنهاد کاری از یک کارفرمای معتبر کانادایی از طریق Skilled Worker می توانند حداکثر 10 امتیاز در این بخش کسب کنند. نکته مهم در این قسمت مربوط به شغلی است که متقاضیان مهاجرت انتخاب خواهند کرد.

بنابراین، شغلی که برای آن دعوت نامه کاری از کانادا و یک کارفرمای کانادایی دریافت می کنید باید در لیست NOC و در سطح 0، A یا B قرار داشته باشد.

 

امتیاز تجربه کاری برای مهاجرت به کانادا

سابقه کار در سیستم صلاحیت مهاجرتی کانادا یکی از مهم ترین مواردی است که متقاضیان برای دریافت امتیاز لازم باید ارائه دهند.

تعداد سالهای سابقه کار

امتیاز سابقه کار

1 سال سابقه کار

9 امتیاز

2 تا 3 سال سابقه کار

11 امتیاز

4 تا 5 سال سابقه کار

13 امتیاز

بالاتر از 6 سال سابقه کار

1 امتیاز

 

امتیاز تطبیق پذیری برای مهاجرت به کانادا

سازگاری نیز یکی از مواردی است که به داوطلب امکان کسب امتیاز اضافی را می دهد. سازگاری به معنای داشتن پیشینه تحصیلی یا کاری در کانادا یا داشتن اقوام درجه یک در این کشور است.

نوع تطبیق پذیری

امتیاز تطبیق پذیری

نمره زبان همسر

5 امتیاز

تحصیل در کانادا

5 امتیاز

تحصیل شریک زندگی در کانادا

5 امتیاز

تجربه کار در کانادا

10 امتیاز

تجربه کار همسر در کانادا

10 امتیاز

داشتن پیشنهاد شغلی همسر در کانادا

5 امتیاز

داشتن خانواده درجه یک در کانادا

5 امتیاز

محاسبه-امتیاز-کانادا

امتیازات مرحله دوم مهاجرت به کانادا

در مرحله اول می توانید با استفاده از سیستم Canadian Skilled Worker امتیازات خود را محاسبه کنید. اگر بتوانید امتیاز لازم یعنی 67 امتیاز را کسب کنید وارد مرحله دوم Expert Worker می شوید. در قسمت دوم نمره کل 1200 می باشد و تمامی شرایط و حساب های داوطلبان مورد بررسی قرار می گیرد.

لازم به ذکر است، تنها یک سال کاندیدا ها در لیست انتظار قرار می گیرند.. اگر متقاضی ظرف 1 سال نتواند کسب اعتبار کند، باید دوباره یک حساب کاربری جدید ایجاد کند. اگر متقاضی امتیازات لازم را بدست آورد این امکان برای وی وجود دارد که به دولت کانادا برای دریافت ویزای کار کانادا درخواست دهد. امتیاز پایه برای دریافت ویزا در این مرحله 464 امتیاز است.

 

امتیازات فردی و شخصی برای مهاجرت به کانادا

در این دسته بالاتر از بقیه بالاترین امتیاز برای متاهلین است.

نوع

امتیاز با شریک زندگی

امتیاز بدون شریک زندگی

سن و سال

100 امتیاز

110 امتیاز

سطح تحصیلات

140 امتیاز

150 امتیاز

نمره زبان

150 امتیاز

160 امتیاز

تجربه کار کانادایی

70 امتیاز

80 امتیاز

 

امتیازات مربوط به همسر برای مهاجرت به کانادا

در این مرحله، امتیازات مربوط به شریک زندگی 40 امتیاز است.

نوع

امتیاز مربوط به همسر

سطح تحصیلات

10 امتیاز

نمره زبان

20 امتیاز

تجربه کار کانادایی

10 امتیاز

 

امتیاز مهارت تطابقی برای مهاجرت به کانادا

در این مرحله حداکثر 50 امتیاز می توانید کسب کنید.

تحصیلات

امتیاز

ارائه مدرک کارشناسی ارشد و CLB 7

50 امتیاز

مدرک کارشناسی ارشد و تجربه کار در کانادا

50 امتیاز

سابقه کاری در خارج از کشور

امتیاز

تجربه کاری خارج از کشور به همراه ارائه CLB 7

50 امتیاز

تجربه کاری در خارج از کشور به همراه تجربه کار در کانادا

50 امتیاز

مشاغل تجاری با مدارک تحصیلی

امتیاز

داشتن مدرک زبان و مدرک تحصیلی

50 امتیاز

 

امتیازات اضافی برای مهاجرت به کانادا

در این بخش، داوطلب می تواند امتیاز اضافی تا 600 امتیاز بیشتر کسب کند. کسانی که موفق به دریافت درخواست کار از یکی از استان های کانادا می شوند می توانند 600 امتیاز نیز از این دسته دریافت کنند.

عناوین

امتیاز

داشتن خواهر و برادر مقیم دائم کانادا

15

سطح زبان فرانسه

30

مدرک کارشناسی ارشد از کانادا

30

پیشنهاد کاری از کانادا

50

داشتن تجربه شغل مدیریتی

200

داشتن دعوت نامه کاری از یکی از استان های کانادا

600

شرایط اخذ اقامت و تابعیت به روش مهارت کاری

افرادی که قصد دارند که به کانادا مهاجرت کنند و علاقه مند به داشتن اقامت و دریافت شهروندی این کشور هستند این بخش را مطالعه کنند که ما به آن خواهیم پرداخت.

افرادی که پس از گذراندن امتیاز مهاجرت به کانادا موفق به دریافت ویزای کانادا می شوند، پس از بررسی اطلاعات ارائه شده توسط دولت کانادا، به همراه خانواده خود می توانند وارد این کشور شوند.

در ادامه به شرایط ماندن این افراد در کانادا پرداخته شده است. این افراد باید بتوانند ملکی را در هر یک از استان های کانادا اجاره کرده یا بخرند و زمانی که شغل مورد نظر خود را پیدا کردند می توانند در آن کشور زندگی خود را شروع کنند.

 

متقاضیان در صورت نداشتن سابقه کیفری در کانادا، پس از 3 تا 5 سال می توانند تابعیت و پاسپورت کانادایی را نیز دریافت کنند.

همانطور که در بالا توضیح داده شد، افرادی که برای کار کانادایی اقدام می کنند و پاسپورت کار کانادا را دریافت می کنند، می توانند پس از داشتن شرایط خاص، برای اقامت کانادا اقدام کرده و به صورت دائم در کانادا به کار و زندگی مشغول باشند.

اقامت-و-پاسپورت-کانادا

امتیاز تمکن مالی مهاجرت به کانادا

در سیستم امتیازی کانادا، تمکن مالی یکی از مهمترین مسائلی است که باید به آن پرداخته شود. افرادی که مایل به مهاجرت به کانادا از طریق این سیستم هستند، ابتدا باید بررسی کنند که آیا به روش Skilled Worker قصد دارند که مهاجرت کنند یا به روش سرمایه گذاری.


زیرا ماهیت تمکن مالی در هر روش متفاوت است. اگر قصد سرمایه گذاری دارید، باید نشان دهید که برای این منظور سرمایه کافی در کیف پول خواهید داشت تا بتوانید در کانادا برای مدت لازم زندگی کنید..

اگر قصد دارید به کانادا مهاجرت کنید لازم است که توجه کنید که داشتن تمکن مالی برای شما امری ضروری است.

اگرچه برای کار به کانادا آمده و ویزای کار کانادا را دریافت کرده اید، اما باید مدرکی دال بر وضعیت مالی خود ارائه دهید. متقاضیان باید حداقل 15000 دلار کانادا در حساب بانکی خود داشته باشند تا واجد شرایط دریافت ویزا کار کانادا گردند.


برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان در مورد مهاجرت به کانادا و یا محاسبه امتیاز مهاجرت به کانادا با وکیلان و کارشناسان ما در امور مهاجرت در موسسه کاریابی بین المللی کاربین با شماره تلفن های 28111107 021 و یا 22654650 در ارتباط باشید.

سوالات متداول

در مرحله اول حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز موجود را لازم است که کسب کنید. در مرحله دوم نیز باید حداقل 450 امتیاز کسب کرده باشید.

اگر 67 امتیاز یا بالاتر کسب کنید، ممکن است واجد شرایط برنامه مهاجرتی مهارت کاری فدرال شوید و شما در لیست انتظار مهاجرت به کانادا قرار خواهید گرفت.

برای کار در کانادا و همچنین در برخی برنامه های سرمایه گذاری کانادایی، باید حداقل امتیاز لازم را در سیستم امتیازدهی کسب کنید تا بتوانید به کانادا مهاجرت کنید.

برای محاسبه امتیازات خود می توانید به وب سایت رسمی دولت فدرال کانادا مراجعه کنید یا با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

ما در این راستا به شما پیشنهاد می کنیم که از آنجا که این امر کاملا بسته به ویژگی های افراد می تواند متفاوت باشد بنابراین برای دریافت اطلاعات تکمیلی با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در قبرس شما‌لی

کار در کشورهای اروپایی همیشه از اولویت‌های متقاضیان کار در سراسر دنیا بوده است. فرایند کاریابی در کشورهای اروپایی می‌تواند دشوار باشد؛ چرا که اولویت

بیشتر
مهاجرت به کره جنوبی

آیا قصد مهاجرت به کره جنوبی را دارید، اما نمی دانید چگونه باید این کار را انجام دهید؟ هنگام مهاجرت به یک کشور جدید، چه

بیشتر