همه چیز درباره ی اکسپرس اینتری

همه چیز درباره ی اکسپرس اینتری

کانادا یکی از اولین کشورهایی است که برای اعطای مجوز اقامت دائم در این کشور از یک سیستم امتیازدهی به نام اکسپرس اینتری استفاده می کند. در سال 2019 بیش از 80 هزار نفر شهروند غیرکانادایی برای اقامت دائم در کانادا اپلای کردند و در سال 2022 میلادی نیز هدف از این برنامه جذب حدود 88 هزار نفر برای ورود به کشور کانادا بود. امتیاز کسب شده در اکسپرس اینتری برای رتبه دهی به هر متقاضی در بین سایر افراد خواهان مهاجرت به این کشور استفاده می شود. با توجه به اهمیت معیارهای CRS در انتخاب متقاضیان، باید همه کسانی که علاقه مند به دریافت اقامت دائم این کشور هستند، در مورد این معیارها و نحوه امتیازدهی به افراد اطلاعات بیشتری کسب کنند. ما در این متن سعی خواهیم کرد تا به طور مفصل به بررسی این معیارها و نحوه رتبه بندی افراد علاقه مند به مهاجرت دائم به کانادا بپردازیم.

ابتدا در این ویدئو به بررسی کلی درباره اکسپرس اینتری می پردازیم.

فرم مشاوره رایگان

اکسپرس انتری چیست؟

اکسپرس اینتری که در بسیاری از کشورهای دنیا با نام انگلیسی Express entry شناخته می شود یکی از محبوب ترین برنامه های مهاجرتی در دنیا است که از شهرواندان غیر کانادایی دعوت می کند در صورت داشتن مهارت لازم برای اقامت دائم در کشور کانادا اپلای کنند. اگر چه سابقه استفاده از این گونه سیستم ها برای پذیرش اتباع کشورهای دیگر به سال 1967 بر می گردد. اما در چند سال اخیر تغییراتی در این برنامه به وجود آمده است.

 

در سال 2019 بیش از 60 درصد افراد جذب شده در اکسپرس اینتری برای مشارکت در فعالیت های اقتصادی در کشور کانادا جذب شده بودند. در سال 2022 نیز با وجود شیوع ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای دنیا، این برنامه با تغییراتی به کار خود ادامه داد و تعدادی از شهروندان غیرکانادایی موفق به کسب  مجوز اقامت در این کشور شدند.

 

به عنوان یکی از بهترین برنامه های مهاجرتی در دنیا هنوز سوال های بسیاری در مورد این سیستم برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا دارند وجود دارد. سوالاتی مانند این که چگونه می توان در برنامه اکسپرپس اینتری درخواست خود را تحویل نهادهای مسئول در دولت کانادا داد؟ یا این که اکسپرس اینتری چگونه از بین متقاضیان افراد واجد شرایط را انتخاب می کند، از مهم ترین سوالاتی هستند که بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به این کشور برای پرسیدن دارند. ما در این متن بسیاری از این سوال ها را برای شما پاسخ خواهیم داد.

اکسپرس اینتری کانادا

هدف از اکسپرس اینتری

هدف از اجرای برنامه اکسپرس اینتری express entry کمک به تسریع در روند مهاجرت افراد واجد شرایط به کانادا است. به گونه ای که به راحتی و به صورت آنلاین می توان مشخصات خود را برای بررسی در اختیار مقامات مسئول در اکسپرس انتری قرار داد. علاوه بر کمک به تسریع فرایند مهاجرت، یکی از مهم ترین اهداف این برنامه جذب افرادی است که دارای مهارت لازم برای ورود به این کشور (و دریافت اقامت دائم) هستند.

 

در این سیستم، برای این که یک فرد مجوز قانونی برای اقامت را دریافت کند، باید نمره خوبی مبتنی بر محاسبات PR در این کشور کسب کند. PR در بسیاری از منابع با نام CRS شناخته می شود که به معنی سیستم رتبه دهی جامع (comprehensive ranking system) می باشد. در واقع اکسپرس اینتری یک برنامه نیست بلکه یک سیستم برای جذب افراد توانمند است که در طی آن افراد واجد شرایط (با توجه به امتیازی که کسب کرده اند)، انتخاب می شوند.

 

 • هر فرد بر اساس فاکتورهای متعددی باید توانایی های لازم را داشته باشد تا بتواند در این سیستم موفق به دریافت مجوز مهاجرت شود.

این توانایی ها با استفاده از معیارهایی که توسط دولت کانادا مشخص شده است بررسی و در صورت واجد شرایط بودن، فرد مورد نظر از بین سایر افراد وارد شده در استخر انتری اکسپرس (Entry express pool) مورد تایید قرار خواهد گرفت.

canada-express-entry

چگونه می توانم در پروسه اکسپرس اینتری مورد تایید قرار گیرم؟

برای این که بتوانید برای همیشه به عنوان یک شهروند کانادایی به این کشور مهاجرت کنید، باید دارای شرایط و مهارت های خاصی باشید. بهتر است نگاهی به این شرایط و مهارت های مورد نیاز قبل از اقدام به درخواست در سیستم اکسپرس اینتری بیندازید.

 

یکی از مهم ترین این مهارت ها توانایی صحبت کردن به زبان های انگلیسی یا فرانسوی می باشد. زیرا که همه متقاضیان در سیستم اکسپرس اینتری باید توانایی گفتاری و شنیداری لازم را برای دریافت مجوز اقامت در این کشور داشته باشند. مدارک زبان شما مانند مدرک ایلتس می تواند در این راه به شما کمک کند.

اکسپرس اینتری کانادا

تاثیر امتیاز زبان در سیستم اکسپرس انتری

شما در سیستم رتبه دهی CRS می توانید در صورت متاهل بودن حداکثر 128 امتیاز با توجه به سطح تسلط خود بر زبان، و در صورت مجرد بودن حداکثر 136 امتیاز کسب کنید. این امتیاز به چند بخش تقسیم می شود.

 

 • هر یک از مهارت های خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن برای افراد متقاضی حداکثر 32 تا 34 امتیاز دارد (با ضرب 32 و 34 در عدد 4 اعداد 128 و 136 به دست خواهد آمد که مجموع امتیازهای کسب شده در ماهرت های چهارگانه زبان است).

 

این امتیازها در چهارچوب بنچمارک زبان کانادایی CLB به شما تعلق خواهد گرفت.

 

 • اگر سطح CLB شما کمتر از 4 باشد، امتیازی نخواهید داشت.

 

اما با افزایش سطح تسلط شما به زبان های رسمی کشور کانادا، امتیاز کسب شده در CLB به طور پلکانی افزایش می یابد. برای مثال برای سطح یا level بین 4 تا 5 در هر یک از مهارت ها امتیاز 6 به شما تعلق خواهد گرفت.

سایر امتیازها در CLB به قرار زیر هستند:

 

 • 📌 برای CLB6 امتیاز 8 یا 9 (بسته به مجرد با متاهل بودن)

 • 📌 برای CLB7 امتیاز 16 تا 17

 • 📌 برای CLB8 امتیاز 22 تا 23

 • 📌 برای CLB9 امتیاز 29 تا 31

 • 📌 برای CLB10 امتیاز 32 تا 34

با کسب سطح CLB 10 به بالا (در هر یک از مهارت های 4 گانه زبان) موفق خواهید شد حداکثر امتیاز ذکر شده در بالا را به دست آورید. یک فاکتور مهم دیگر تجربه است. باید بدانید که تجربه کاری نیز کمک بسیار زیادی در موفقیت شما در دریافت مجوزهای مربوطه خواهد داشت.

اکسپرس اینتری

امتیاز تجربه کاری در سیستم رتبه دهی اکسپرس انتری

داشتن سابقه کاری و یا پیشنهاد کاری می تواند به موفقیت متقاضیان کمک نموده و راه را برای ورود آن ها به کشور کانادا باز کند. برای مثال شما با داشتن تجربه کاری بالا در صورت مجرد بودن می توانید تا 80 امتیاز کسب کنید. این در حالی است که اگر با همسر یا شریک خود قصد مهاجرت داشته باشید می توانید با داشتن تجربه کاری تا 70 امتیاز کسب نمایید. منظور از تجربه کاری در این جا، سابقه کار در کانادا می باشد.

 

 • در صورت فاقد هر گونه تجربه، امتیاز شما در این بخش صفر است.

 

اما با افزایش تجربه این امتیاز به صورت پلکانی افزایش خواهد داشت. نحوه افزایش امتیاز شما در اکسپرس انتری با افزایش تجربه کاری به صورت زیر است:

 • 📌 فاقد تجربه کاری 0 امتیاز

 • 📌 تجربه کاری یکساله 35 یا 40 امتیاز (وابسته به وضعیت تاهل یا تجرد)

 • 📌 تجربه کاری دو ساله 46 تا 53 امتیاز

 • 📌 تجربه کاری سه ساله 56 یا 64 امتیاز

 • 📌 تجربه کاری چهار ساله 63 یا 72 امتیاز

 • 📌 تجربه 5 سال به بالا 70 یا 80 امتیاز

توجه داشته باشید که تنها تجربه کاری در کانادا برای شما امتیاز به همراه ندارد. بلکه:

 

 • در صورت دارا بودن تجربه کاری در کشورهای دیگر نیز می توانید با شرایط خاصی امتیاز کسب کنید.

 

به گونه ای که اگر در کنار یک سال تجربه کار در کانادا، تجربه کار در کشورهای دیگر را داشته باشید، می توانید تا 25 امتیاز بگیرید.

 

اگر شما دو سال تجربه کار در کانادا داشته باشید و علاوه بر آن تا بیش از سه سال تجربه در کشورهای دیگر داشته باشید، این امتیاز تا 50 نمره قابل افزایش خواهد بود.

اکسپرس اینتری کانادا

نامزد استانی و امتیاز آن در اکسپرس انتری

مولفه های دیگری هم هستند که می توانند به شما کمک کنند موفق به دریافت مجوزهای لازم برای اقامت در این کشور شوید. به عنوان مثال نامزدی استانی (provincial nominee) می تواند به افراد شانس بسیار بالایی در پذیرش توسط دولت فدرال کانادا بدهد. به گونه ای که در صورتی که بتوانید جزو نامزدهای استانی (provincial or territorial nomination) قرار گیرید، به یک باره امتیاز 600 نمره ای به دست خواهید آورد که شانس بسیار زیادی برای اقامت دائم در کانادا به شما خواهد داد. 

افرادی که از این امتیاز برخوردار بودند در سال های قبل با احتمال بسیار بالایی وارد این کشور شده و اقامت دائم کانادا را دریافت نموده اند.

آیا همسر یا شریک برای مهاجرت به کانادا باعث کاهش امتیاز در اکسپرس انتری می شود؟

با توجه به امتیازدهی هایی که در بخش های قبل به آن ها اشاره شد، و با توجه به نمره هایی که در سیستم اکسپرس انتری به افراد مجرد و متاهل داده می شود، شاید به این نتیجه رسیده باشید که داشتن همسر، فرزند و یا شریک برای مهاجرت به کانادا باعث کاهش شانس شما برای ورود به این کشور برای اقامت دائم خواهد شد.

 

اما همواره این گونه نیست. برای مثال در صورتی که همسر شما در کانادا زندگی می کند، یا این که به همراه شما به کانادا نخواهد آمد، این می تواند برای شما امتیاز در پی داشته باشد (حداقل کسر امتیاز نخواهید داشت).

کانادا

آیا محدودیت سنی برای ورود به کانادا وجود دارد؟

از لحاظ فنی هیچ محدودیت سنی برای تقاضای اقامت در کانادا وجود ندارد. البته این بدان معنا نیست که همه رده های سنی به یک میزان امکان مهاجرت به این کشور را دارند. زیرا که در عمل هر فرد با توجه به سنی که دارد، نمره ای در سیستم امتیازدهی اکسپرس اینتری کسب می کند که این نمره می تواند تاثیر زیادی در امکان پذیرش او داشته باشد.

 

اگر می خواهید در مورد شانس پذیرش خود با توجه به سنی که دارید بیشتر بدانید، در پاسخ باید گفت که:

 • به طور معمول افراد جوان که در رده سنی 20 تا 30 سال قرار دارند شانس بیشتری برای ورود به کشور کانادا خواهند داشت.
 

شانس افراد بین 18 تا 20 سال برای پذیرش اندکی کمتر است و برای افراد بالای سی سال نیز هر چه سن فرد بالاتر برود، شانس او برای ورود به کانادا کاهش خواهد یافت (افراد زیر 18 سال در صورتی که به طور مستقل برای دریافت اقامت دائم در کانادا اقدام کنند امتیازی در این زمینه نخواهند داشت و بهتر است به عنوان عضوی از خانواده تحت سرپرستی والدین خود به این کشور مهاجرت کنند).

 

توجه داشته باشید که در این مورد نیز متاهل و مجرد بودن بر روی شانس شما برای مهاجرت تاثیرگذار خواهد بود. به گونه ای که افراد متاهل نمره کمتری در سیستم اکسپرس اینتری می گیرند و شانس آن ها اندکی کمتر از افراد مجرد می باشد. البته تفاوت زیادی بین امتیاز کسب شده بین افراد متاهل و مجرد در هر رده سنی وجود ندارد.

امتیاز کسب شده برای هر رده سنی در اکسپرس انتری

بیشترین امتیازی که در این سیستم بر مبنای سن و وضعیت تاهل به هر فرد تعلق می گیرد، به کسانی که مجرد بوده و در رده سنی 20 تا 29 سال باشند اعطا خواهد شد (امتیاز این افراد برابر با 110 نمره می باشد). با افزایش سن امتیاز کسب شده توسط هر فرد به صورت پلکانی کاهش یافته و در نهایت کمترین نمره در سیستم امتیازدهی اکسپرس انتری هم به افراد 45 سال به بالا تعلق می گیرد.

لیست امتیاز دهی به بر اساس رده سنی به صورت زیر است:

 

 • 📌 زیر 18 سال صفر امتیاز

 • 📌 افراد دارای 18 سال سن 90 یا 99 امتیاز

 • 📌 افراد 19 ساله 95 یا 105 امتیاز

 • 📌 افراد 20 تا 29 ساله 100 یا 110 امتیاز

 • 📌 افراد 30 ساله 95 یا 105 امتیاز

 • 📌 افراد 31 ساله 90 یا 99 امتیاز

 • 📌 افراد 32 ساله 85 یا 94 امتیاز

 • 📌 افراد 33 ساله 80 یا 88 امتیاز

 • 📌 افراد 40 ساله 45 تا 50 امتیاز

 • 📌 افراد دارای 41 سال سن 35 تا 39 امتیاز

 • 📌 افراد دارای 42 سال سن 25 یا 28 امتیاز

 • 📌 افراد 43 ساله 15 تا 17 امتیاز

 • 📌 افراد 44 ساله 5 یا 6 امتیز

 • 📌 45 ساله به بالا صفر امتیاز

امتیاز مرتبط یا سطح تحصیلات در اکسپرس انتری

هر فرد با توجه به سطح تحصیلات خود می تواند امتیازهای متعددی را در سیستم CRS کسب کند. اگر سطح تحصیلات یک فرد در هر نقطه ای از دنیا کمتر از متوسطه باشد، امتیاز خاصی در این زمینه کسب نخواهد کرد. اما با داشتن دیپلم یا گواهی اتمام تحصیل و مدارک بالاتر خواهد توانست از مزایای این امتیازدهی برخوردار شود.

 

 • به طور خاص در صورت دارا بودن مدرک کارشناسی معتبر می توان از امتیاز 119 (در صورت داشتن همراه) و امتیاز 128 (در صورت تنها بودن) برخوردار شد.
 • این امتیازها برای مدرک کارشناسی ارشد معتبر برابر با 126 (در صورت داشتن همراه) و 135 (در صورت مجرد بودن) خواهد بود. بالاترین امتیاز در این رده نیز به کسانی تعلق خواهد گرفت که دارای یک مدرک دکترای معتبر باشند.
 • به افراد دارای مدرک دکتری امتیاز 140 یا 150 (وابسته به تنها بودن و یا داشتن همراه برای مهاجرت به کانادا) تعلق خواهد گرفت.
حداقل امتیازات سیستم اکسپرس اینتری

حداکثر امتیازی که هر فرد بنا به دلایل مختلف می تواند کسب کند:

هر فرد به جز امتیازهایی که به دلیل داشتن سن مناسب، مدرک تحصیلی، داشتن تجربه کاری و یا مهارت های زبان می تواند کسب کند، بنا به دلایل دیگر نیز می تواند حداکثر 600 امتیاز در سیستم اکسپرس انتری کسب نماید. یکی از مهم ترین این امتیازها مربوط به نامزدی استانی است که برابر با 600 بود و به آن اشاره شد. اما اگر:

 

 • شما یک موقعیت شغلی تضمین شده در کانادا داشته باشید می توانید حداکثر 200 امتیاز کسب کنید.

گذراندن تحصیلات دوره متوسطه در کانادا نیز امتیازی برابر با 30 برای متقاضیان به همراه خواهد داشت.

 

 • مهارت بالا در زبان فرانسوی نیز حداکثر 50 امتیاز برای متقاضیان دارد.

 در نهایت اگر برادر و یا خواهر شما در کانادا به عنوان یک شهروند زندگی می کند یا این که اقامت دائم این کشور ار دارد می توانید امتیاز 15 نمره ای را در این سیستم کسب کنید.

 

نکته: توجه داشته باشید که مجموع امتیازهای کسب شده از موارد ذکر شده در این بخش حداکثر 600 خواهد بود.

 

اما علاوه بر امتیازهایی که در بخش های قبل به آن ها اشاره شد و هر متقاضی می تواند در سیستم اکسپرش انتری کسب کند، سوالات مهم دیگری هم هستند که حتما برای افراد علاقه مند به مهاجرت به کانادا مهم هستند و برای همین ممکن است نیاز به پاسخ داشته باشند. ما تعدادی از آن ها را برای شما در ادامه ذکر کرده ایم.

اکسپرس اینتری کانادا

سیستم اکسپرس اینتری چگونه کار می کند؟

برای این که وارد سیستم ارزیابی افراد واجد شرایط شوید، باید به صورت آنلاین پروفایل خود که حاوی داده های مرتبط با سن، تحصیلات، مهارت ها، تجربه کاری، توانایی صحبت به زبان انگلیسی یا فرانسوی و فاکتورهای دیگر که در بالا به آن ها اشاره شد را در اختیار مراجع ذی ربط قرار دهید.

 

برای این کار حدود 60 روز به شما زمان داده می شود و پس از تکمیل پروفایل خود، پرونده شما وارد روند بررسی و رتبه دهی به متقاضیان می شود. همان طور که گفته شد سیستم جامع رتبه دهی به متقاضیان که با نام CRS شناخته می شود، به بررسی پروفایل کلیه افراد درخواست کننده خواهد پرداخت و افرادی را که دارای بالاترین رتبه باشند را برای اپلای به منظور کسب مجوز اقامت کانادا دعوت می کند.

چه مدارکی برای سیستم اکسپرس اینتری نیاز خواهید داشت؟

شما در زمان درخواست در سیستم اکسپرس اینتری نیاز به بارگذاری فایل حاوی مدارک خود ندارید. اما به دلیل این که اطلاعات مورد نیاز برای ورود به سیستم در مدارک شما وجود دارد، بهتر است آن ها را در دسترس داشته باشید. این مدارک عبارت هستند از:

 

 • گذرنامه (پاسپورت)
 • نتایج آزمون زبان
 • گزارش وضعیت تحصیلی
 • پیشنهاد کاری از طرف کانادایی
 • نامزدی استانی
 • کد NOC

 

کد ناک شغلی کانادا در واقع عنوان شغلی است که شما قصد ادامه فعالیت در آن در کانادا را دارید. سیستم NOC نوع کاری را که شما در کانادا بر عهده خواهید گرفت مشخص خواهد کرد.

 

نکته: با توجه به این که شما 60 روز برای تکمیل اطلاعات خود زمان دارید، بهتر است در این مدت با دقت کامل و مشورت افراد آگاه اطلاعات مورد نیاز را وارد سیستم کنید.

 

مدت زمان انتظار برای پذیرش در سیستم اکسپرس اینتری چقدر است؟

 

مدت زمانی که پروسه اکسپرس اینتری به طور خواهد انجامید بین 4 تا 6 ماه خواهد بود. این زمان به تعداد افرادی که در هر بازه زمانی برای ورود به کانادا در این سیستم ثبت نام می کنند وابسته خواهد بود.

 

 • مدت زمان قرعه کشی یا انتخاب افراد حائز شرایط به طور معمول هر دو هفته طول خواهد کشید.

در طی این مدت کسانی که بیشترین رتبه را در سیستم CRS (در استخر اکسپرس انتری) کسب کرده اند، برای اپلای به منظور اقامت در کانادا دعوت خواهند شد.

مدارک لازم برای اکسپرس اینتری

هزینه درخواست در سیستم اکسپرس اینتری چقدر است؟

باید بدانید که درخواست اقامت در کانادا با کمی هزینه همراه است. برای همین در زمانی که پروفایل خود را به صورت آنلاین تکمیل می کنید، هزینه های متفاوتی را باید پرداخت کنید. هم چنین پس از دریافت دعوت نامه به منظور اپلای برای اقامت دائم در کانادا نیاز به پرداخت هزینه خواهد بود.

 

به طور معمول هر فرد برای ورود به پروسه اکسپرس اینتری (و نیز دریافت اقامت کانادا) به پولی معادل حدود هزار دلار کانادا (نه دلار آمریکا) نیاز خواهد داشت. باید بدانید که برای این که برای همسر و یا فرزندان خود نیز درخواست مهاجرت کنید، نیاز به هزینه های جداگانه ای خواهد بود.

شرایط و هزینه های زندگی در کانادا

شرایط و هزینه های زندگی در کانادا در سال 2021 موضوعی است که در این مقاله توضیح خواهیم داد. اگر شما هم کانادا را برای زندگی انتخاب کرده اید این مقاله را حتما بخوانید.

برای موفقیت در سیستم اکسپرس اینتری چه نمره ای باید گرفت؟

به طور کلی با توجه به تعداد افراد متقاضی و پروفایل هر یک از آن ها، حداقل نمره مورد نیاز برای قبول شدن در سیستم رتبه دهی CRS در تغییر خواهد بود. برای مثال، بر اساس رتبه بندی هایی که در سال سال 2019 در بین افراد متقاضی صورت گرفت، در 26 دوره قرعه کشی برای انتخاب افراد واجد شرایط در این سال، حداقل نمره بین 438 تا 475 برای اعطای مجوز مهاجرت نیاز بود.

 

شاید با توجه به امتیازدهی هایی که در بالا به آن ها اشاره شد، کسب بین 400 تا 500 امتیاز زیاد سخت نباشد. برای مثال در صورت موفقیت به کسب نامزدی استانی به راحتی اقامت دائم در کانادا را به دست خواهید آورد. علاوه بر این هر فرد با توجه به مهارت ها، میزان تسلط بر زبان، سطح تحصیلات و نیز تجربه کاری خود می تواند نمره مرود نیاز برای دریافت مجوز اقامت کانادا را در این سیستم دریافت کند.

 

این بدان معنی است که افرادی که دارای مهارت بالا بوده و مسلط بر یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی باشند، در صورت دارا بودن تحصیلات عالی و تجربه کاری می توانند به طور حتم موفق به دریافت مجوز برای اقامت دائم در کانادا شوند. البته فاکتورهای دیگری هم هستند که می توانند به شما کمک کنند تا موفق به دریافت مجوز مربوطه در این سیستم شوید. ما به این فاکتورها در بخش های قبل اشاره کردیم.

 

برای مثال دریافت پیشنهاد کاری از طرف کانادایی به طور حتم شانس شما را برای پذیرش افزایش خواهد داد. یا این که اگر یکی از خواهران و یا برداران شما شهروند کانادا باشد یا اقامت دائم این کشور را گرفته باشد، این می تواند به شما کمک کند تا نمره بیشتری در سیستم رتبه دهی CRS (حداکثر 15 نمره) بگیرید. حتی امکان دارد که یک فرد به راحتی نمره ای بالای هزار در این سیستم بگیرد و در مرحله اول موفق به ورود به این کشور با دریافت اقامت دائم شود.

چند بار می توان درخواست اقامت در اکسپرس اینتری داد؟

پروفایلی که شما در اکسپرس اینتری ایجاد خواهید کرد برای مدت یک سال اعتبار خواهد داشت. این بدان معنی است که هر سال تنها یک بار اپلای کردن کافی خواهد بود.

 

در این مدت پروفایل شما هر دو هفته یک بار به طور خودکار وارد قرعه کشی یا فرایند رتبه بندی خواهد شد. در این قرعه کشی ها، تا زمانی که پروفایل شما بتواند در بین سایر پروفایل ها رتبه برتری را کسب کند و موفق به دریافت دعوت نامه شوید منتظر بمانید.

 

اما در صورتی که در مدت این یک سال، در هیچ دوره ای موفق به کسب رتبه های برتر در بین سایر پروفایل ها نشوید، اعتبار پروفایل شما تمام خواهد شد و شما نیاز خواهید داشت تا دوباره پروفایل جدید ایجاد کنید. برای همین به طور کلی محدودیتی برای تعداد دفعاتی که برای ثبت نام ممکن است وجود نخواهد داشت. اما باید بدانید که در سال بعد به دلیل تغییر در سن شما یا مهارت و تجربه شما، ممکن است امتیاز شما در سیستم اکسپرس انتری با امتیاز شما در سال جاری متفاوت باشد. برای همین شانس شما برای قبول شدن در سیستم نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

اکسپرس اینتری کانادا

چه میزان پول یا سرمایه برای دریافت اقامت دائم لازم است؟

شما نیاز دارید تا تاییدیه دارا بودن میزان کافی سرمایه برای اقامت دائم در کانادا را از طریق FSTP و FSWP در زمان اپلای در اختیار داشته باشید. این سرمایه با توجه به میزان افراد خانواده شما متغیر خواهد بود.

 

 • فرد متقاضی (بسته به تعداد افراد همراه او مانند شریک، همسر و فرزندان) باید در زمان دریافت دعوت نامه یا ویزای اقامت در کانادا سرمایه کافی برای اقامت را اختیار داشته باشید.
 

سرمایه مورد نیاز برای یک نفر در حدود 12 هزار دلار کانادا است که با افزایش تعداد افراد خانواده به طور پلکانی افزایش می یابد.

آیا من برای دریافت اقامت دائم در کانادا نیاز به مشاوره دارم؟

پاسخ کوتاه به این سوال نه است. اما اگر به دنبال پاسخ مناسب تری هستید، باید بدانید که برای هیچ سوالی نمی توان جواب کوتاهی یافت. شما هم شاید بهتر باشد که از مشاوره کارشناسان در این زمینه بهره مند شوید.

 

زیرا که فرایند اپلای برای مهاجرت به یک کشور خارجی می تواند بسیار پیچیده و حتی گمراه کننده باشد. شما نیاز دارید چندین فرم را پر کنید و تاییدیه های لازم را در زمان مقرر ارسال و یا دریافت کنید.

 

در حقیقت بر اساس بررسی هایی که بر روی پرونده افراد متقاضی انجام شده مشخص شده است که حداقل از هر 4 ویزای اقامت دائم در کانادا، یک ویزا به دلیل تکمیل نادرست فرم ها، عدم تکمیل مدارک در زمان مقرر، و یا ارائه آن توسط موسسه های غیر معتبر با تاخیر روبرو شده و یا به طور کلی در طول پروسه اکسپرس اینتری کنسل شده است.

با مشاوره یک موسسه مهاجرتی که توانایی لازم برای ارائه مشاوره های لازم در زمینه مهاجرت به کانادا را دارد، به طور حتم شما بسیار بهتر خواهید توانست موفق به دریافت ویزای اقامت دائم در این کشور شوید.

با توجه به اهیمتی که این موضوع دارد، همواره باید مطمئن شوید که از مشاوره افراد با تجربه و خبره در این زمینه برخوردار شوید تا بتوانید با کمترین مشکل موفق به دریافت مجوز اقامت این کشور گردید.

ما چگونه به شما کمک خواهیم کرد؟

همان طور که گفتیم مهاجرت به کانادا می تواند هم پیچیده و هم گیج کننده باشد. برای همین باید به طور حتم از مشاوره یک موسسه معتبر در این زمینه بهره مند شوید. با این کار نه تنها می توانید شانس خود را برای اقامت در کانادا افزایش دهید، که می توانید از توصیه های این موسسه ها برای انتخاب بهترین برنامه مهاجرتی با توجه به نیازهای خود بهره مند شوید.

 

برای همین اگر به دنبال تبدیل رویاهای خود به واقعیت هستید، باید هر چه زودتر برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنید. تا بتوانید در آینده نزدیک موفق به دریافت ویزای ورود به کانادا و رسیدن به آرزوهای خود شوید.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در قبرس شمالی
کار در قبرس شما‌لی

کار در کشورهای اروپایی همیشه از اولویت‌های متقاضیان کار در سراسر دنیا بوده است. فرایند کاریابی در کشورهای اروپایی می‌تواند دشوار باشد؛ چرا که اولویت

بیشتر
مهاجرت به کره جنوبی
مهاجرت به کره جنوبی

آیا قصد مهاجرت به کره جنوبی را دارید، اما نمی دانید چگونه باید این کار را انجام دهید؟ هنگام مهاجرت به یک کشور جدید، چه

بیشتر