اقامت کانادا

اقامت کانادا

در اینجا به بررسی شرایط اخذ اقامت کانادا خواهیم پرداخت. این اقامت موقعیتی است که به کسی که شهروند کانادایی نیست اجازه زندگی و کار در کانادا را بدون محدودیت زمانی برای اقامت خود اعطا می کند. فرد متقاضی برای اقامت دائم می تواند یکی از چندین برنامه مهاجرتی کانادا از جمله  شهروندی کانادا را انتخاب و از این طریق برای اقامت این کشور اقدام کند.

آنچه در این مطلب می خوانید

canada

در این ویدئو به بررسی دریافت اقامت کانادا از طریق خرید خانه می پردازیم:

مزایای اقامت دائم کانادا

اقامت دائم بسیاری از حقوق و مسئولیت های یکسان را به مهاجران بعنوان شهروند کانادایی، از جمله حق زندگی، کار (مشروط به محدودیت ها) و تحصیل در هر استان یا قلمرو کانادا، در اختیار آنها می گذارد.

 

اقامت دائم برای مهاجران دارای مزایای اجتماعی یکسانی است که شهروندان کانادایی دریافت می کنند. از جمله عضویت در برنامه بازنشستگی کانادا و دریافت پوشش بیمه توسط سیستم مراقبت های بهداشت جهانی استان یا محل زندگی. همه ساکنان دائم ممکن است از حقوق، آزادی ها و حمایت های منشور حقوق و آزادی های کانادا به غیر از مواردی که به طور انحصاری به شهروندان اعطا شده است، بهره مند شوند.

 

مهاجران با داشتن اقامت دائم ممکن است پس از زندگی در کانادا برای مدت معینی، تابعیت کانادا را درخواست کنند. آنها همچنین حق دارند با رعایت معیارهای اقامت و اطمینان از شرایط پشتیبانی، از اقوام خود برای اقامت دائم حمایت مالی کنند. در حال حاضر هر متقاضی باید برای سه سال بعنوان اقامت دائم زندگی کند و این مدت جدا از پنج سالی است که برای گرفتن اقامت دائم وقت صرف می کند. آنها همچنین حق دارند با رعایت معیارهای اقامت و اطمینان از شرایط پشتیبانی، از اقوام خود برای اقامت دائم حمایت مالی کنند.

کارت اقامت دائم کانادا

وزارت تابعیت و مهاجرت کانادا صدور کارت اقامت دائم را که معمولاً به عنوان “کارت PR” معروف است راآغاز کرده است، تا کلیه مهاجران با اقامت دائم کانادا را که در سال 2002 به عنوان بخشی از عملیات امنیتی به دنبال حملات 11 سپتامبر به وجود آمده است را تحت پوشش خود قرار دهد. به کلیه متقاضیان با اقامت دائمی، امکان درخواست کارت اقامت دائم با هزینه 50 دلار داده شده است.

 

از 31 دسامبر سال 2003، هر فرد متقاضی که اقامت دائم خود را گرفته است باید کارت سفر دائمی خود را هنگام خرید از یک شرکت تجاری (هواپیما، قطار یا اتوبوس) برای سفر به کانادا ارائه دهد. از آنجا که کارت اقامت دائم فقط در کانادا ممکن است صادر شود، آن دسته از مهاجران که دارای اقامت دائم هستند و در خارج از کانادا به سر می برند می توانند از نزدیکترین دفتر دیپلماتیک کانادا درخواست یک سند مسافرت بااقامت دائمی یکبار مصرف را بدهند.

 

کارت اقامت دائم هر پنج سال یکبار منقضی می شود، سپس با ارائه درخواست و اثبات اینکه متقاضی برای مدت زمانی لازم در کانادا حضور داشته است، تمدید می شود. اگرچه ممکن است فرد با زندگی در خارج از کانادا با همسر یک شهروند کانادایی یا کار در خارج از کانادا برای مشاغل کانادایی، شرایط اقامت را کسب کند، کارت اقامت دائم بدون حضور در کانادا و داشتن آدرس کانادایی قابل تمدید نیست.

 

در حالی که کارت روابط عمومی برای تسهیل سهولت در سفر برای اقامت دائم معرفی شده است، می تواند به عنوان روشی مناسب برای اثبات وضعیت برای مقامات دولتی، کارفرمایان و مدارس نیز استفاده شود.

اقامت موقت کانادا

هر شخص می تواند از طریق اجرای درخواست داخل یا خارج از کانادا برای یک اقامت موقت اقدام نماید. اگرچه وضعیت درخواست در سایت IRCC در حال نمایش است اما تفاوت ها و نتایج برای هر درخواست اقامت به صورت شفاف معلوم نیست.

 

درخواست اقامت موقت که توسط همسر یا شریک قانونی، سرپرست قانونی و شخص دارای مجوز اعلام می شود به عنوان درخواست های داخلی اقامت موقت محسوب می گردد و مابقی درخواستها جزو درخواست های خارج از کانادا تلقی می گردند و پزوسه صادر شدن ویزا از طریق سفارت ها انجام می شود.

در خواست های اقامت موقت در داخل خاک کانادا

کانادا

فقط برنامه های ذکر شده در بخش 72 (2) مطابق با مقررات مهاجرت و حمایت از پناهندگان ممکن است در داخل کانادا ایجاد شود و در CPC در کانادا پردازش شوند:

 

در حین پردازش مرحله 1، CPC تأیید می کند که آیا حداقل الزامات اعمال شده برآورده می شود یا خیر. برای برنامه های Spousal، این به معنای تأیید صلاحیت حامی مالی و اینکه آیا این رابط واقعی است یا خیر.

 

مرحله 1 در برنامه “در داخل کانادا” پس از بررسی برنامه به “تصویب اصل بودن” منجر می شود.

تصویب در اصل تقریباً 15 تا 25 ماه طول می کشد، اما زمان پردازش واقعی ممکن است از مورد تا مورد دیگر و بر حسب پیچیدگی پرونده متفاوت باشد.

 

مرحله 2 بررسی سو سابقه است، از جمله جرم، امنیت، بهداشت و سایر موارد لازم برای تعیین اینکه آیا متقاضی اجازه حضور در کانادا را دارد یا خیر. متقاضیان باید پرونده را به پلیس مهاجرت ارائه کرده و معاینه پزشکی را انجام دهند.

 

در طول پردازش، متقاضی می تواند بسته به استان محل سکونت، قبل یا بعد از “تصویب در اصل” از خدمات درمانی استان درخواست کند. در کبک ممکن است یک گواهی انتخاب کبک نیز لازم باشد.

 

از دسامبر سال 2014، در طی یک دوره آزمایشی که تا دسامبر 2016 تمدید شد، متقاضیان “در داخل کانادا” می توانند ظرف 4 ماه پس از ارائه درخواست، در صورت داشتن وضعیت اقامت موقت، اجازه کار دریافت کنند.

 

متقاضیان بدون وضعیت معتبر می توانند پس از دریافت “تصویب در اصل” مجوز کار را دریافت کنند.

 

پس از پردازش، متقاضی پس از انجام مصاحبه نهایی در یک دفتر محلی IRCC که در آن تأییدیه اقامت دائم صادر می شود، اقامت موقت به اقامت دائم تبدیل می شود.

فرم مشاوره رو پرکنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه

فرم مشاوره

برای مشاوره رایگان کلیک کنید

فرم مشاوره

برای مشاوره رایگان کلیک کنید
ادامه
مشاوره رایگان
سوالات مهاجرتی خود را در بخش دیدگاه بپرسید
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn
مهاجرت

مطالب تصادفی

مهاجرت از شرکت کاربین

درخواست مشاوره رایگان

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

نظرات کاربران

2 پاسخ

    1. بله از طریق سرمایه گذاری امکان دریافت اقامت دائم کانادا رو دارید و در کنارش خانوادتون رو هم میتونید ببرید با خودتون فقط برای این منظور نیاز به یک بیزینس پلن کامل درآمدی دارید برای سرمایه گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

مهاجرت به مجارستان
مهاجرت به مجارستان

اگر با کشورهایی که امروزه شرایط خوبی را برای مهاجرت ایرانیان فراهم کرده‌اند آشنایی داشته باشید حتما می‌دانید که مجارستان یکی از این کشورها به

بیشتر
کار در رومانی
کار در رومانی

کشور رومانی در سال‌های اخیر نرخ زادوولد پایینی را تجربه کرده است. این عامل و برخی عوامل سیاسی و اقتصادی دیگر به کمبود نیروی کار

بیشتر
کار در ترکیه
کار در ترکیه

کار در ترکیه باتوجه‌به شرایط کاری مناسب و متنوع، متقاضیان زیادی دارد. کشور ترکیه جزء هفتمین کشورهای برتر دنیا برای کارگران بین‌المللی باتوجه‌به آخرین گزارش‌های

بیشتر