اقامت دائم کانادا

اقامت دائم کانادا

کانادا کشوری بسیار زیبا است که چند سالی است که به عنوان سرزمین فرصت ها معروف شده است. کانادا واقع در شمال قاره آمریکا، سالانه شاهد هجوم هزاران مهاجری است که به دنبال داشتن کار و زندگی بهتر به این کشور پیشرفته پناه می آورند. کانادا کشوری است که یکی از بهترین کیفیت های زندگی را به شهروندانش اعطا می کند. این کشور به دلیل داشتن استاندارد بالای زندگی، محیط زیست پاک، نرخ پایین جرم و جنایت و زیرساخت های برجسته شهری شهرت جهانی پیدا کرده است.

 

 کانادا که دارای یکی از بهترین اقتصاد های جهان است با برنامه های مهاجرتی بی شماری که در حال اجرا دارد شاهد خیل عظیمی از مهاجرانی است که به دنبال دریافت اقامت دائم این کشور هستند. سالانه مهاجران بسیاری می توانند که اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. دولت کانادا چند سالی است که در نظر دارد که تا به 351000 مهاجری که قصد کار و زندگی در این کشور را دارند، اقامت دائم خود را اعطا کند. این تعداد همچنان در حال افزایش است! و شما چرا یکی از آنها نباشید.

 

ما در این مقاله با بررسی نحوه دریافت اقامت دائم کانادا ، شرایط دریافت اقامت دائم کانادا و هزینه دریافت اقامت دائم کانادا به تفصیل و علمی موضوع اقامت دائم کانادا را مورد بررسی قرار داده ایم. پس اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید به هیچ عنوان این مقاله را از دست ندهید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

کانادا

درباره کانادا

کانادا با داشتن جغرافیای عالی و بی نظیر از شهرهای زیبا، مردمی فرهنگی و اجتماع مدرنی تشکیل شده است. کانادا در قاره آمریکای شمالی واقع شده و از ده استان و سه سرزمین تشکیل یافته است.

 

کانادا از شرق تا غرب از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام و از شمال به جنوب از اقیانوس منجمد شمالی تا آمریکا کشیده شده است و مساحتی بالغ بر 9.98 میلیون کیلومتر مربع دارد و دومین کشور بزرگ جهان می باشد.

 

جالب است که بدانید مرز جنوبی کانادا با ایالات متحده آمریکا، به طول 8،891 کیلومتر طولانی ترین مرز زمینی بین دو کشور در جهان است.

 

پایتخت کانادا شهری به نام اتاوا است و از کلان شهر های آن می توان به تورنتو، مونترال و ونکوور اشاره داشت.

 

·       نام رسمی: کانادا
·       جمعیت: 37.6 میلیون نفر
·       زبان های رسمی : انگلیسی و فرانسوی
·       اقتصاد: پیشرفته، مبتنی بر بازار آزاد
·       واحد پول: دلار کانادا
کشور کانادا

مزایای اقامت دائم کانادا

دریافت اقامت دائم کانادا دارای مزایای بسیاری است که شما به عنوان دارنده آن از آنها می توانید استفاده کنید. مزایای دریافت اقامت دائم کانادا شامل موارد زیر می باشد:


· دریافت مزایای اجتماعی بیشماری که شهروندان کانادایی نیز از آن بهره مند هستند، از جمله پوشش مراقبت های بهداشتی و بیمه درمانی.
 
· امکان زندگی، کار یا تحصیل در هر استان یا منطقه ای در کانادا.
 
· امکان درخواست و دریافت شهروندی کانادا.
 
· کسانی که اقامت دائم کانادا را دریافت می کنند تحت قوانین و منشور حقوق و آزادیهای کانادا قرار می گیرند.
 
· امکان خروج و ورود به کانادا به هر تعداد که دارنده اقامت دائم کانادا قصد دارد و تنها با استفاده از کارت اقامت دائم کانادا یا مدارک سفر این امر امکان پذیر است.
 

لازم به ذکر است که شما به عنوان کسی که اقامت دائم کانادا را دارد باید مالیات بپردازید و به قوانین کانادا در سطح فدرال، استانی و شهرداری احترام بگذارید.

شرایط گرفتن اقامت دائم کانادا

به منظور دریافت اقامت دائم کانادا شما باید شرایط لازم را فراهم کرده باشید، مهمترین عواملی که موجب می شود که شما اقامت دائم کانادا را دریافت کنید، تعهد اقامت در کانادا است. تعهد اقامت به حضور فیزیکی متقاضی در داخل کانادا به مدت زمانی معین اشاره دارد.


تعهد اقامت در کانادا برای کسی که برای اقامت دائم کانادا اقدام می کند مستلزم آن می باشد که در مدت 5 سال حداقل 730 روز در داخل کانادا حضور داشته باشد یا اینکه تحت چندین استثنا قرار گیرد.

اقامت دائم کانادا بعد از تحصیل

تنها با داشتن ویزای تحصیلی این امکان که شما بتوانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید نخواهید داشت و شما باید پس از پایان تحصیلات خود کانادا را ترک کنید. اما تحصیل در کانادا یک خوبی که دارد این است که می تواند درهای دریافت اقامت دائم را برای شما باز کند.

 

تمام دانشجویانی که حداقل در یک برنامه تحصیلی هشت ماهه در یک موسسه آموزشی شرکت داشته باشند، این امکان برای آنها وجود دارد که واجد شرایط درخواست اقامت و کار در این کشور از طریق فارغ التحصیل از برنامه های تحصیلی کارشناسی و یا کارشناسی ارشد باشند.

 

تحصیل در کانادا به شما این امکان را می دهد تا بتوانید از طریق برنامه کلاس تجربه کانادایی (CEC)، برای درخواست اقامت دائم کانادا پس از فارغ التحصیلی اقدام کنید.

تحصیل-در-کانادا

اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری

یکی از مهمترین روش های دریافت اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری می باشد. شما این امکان را خواهید داشت که با درخواست مهاجرت به کانادا در یکی از دسته های زیر اقامت دائم این کشور را دریافت کنید:

 

·       سرمایه گذاری

·       کارآفرینی

·       مشاغل آزاد

 

پس از آنکه درخواست شما مورد تأیید قرار گرفت، شما این امکان را خواهید داشت که اعضای خانواده خود را به عنوان همراه در کنارتان داشته باشید. شما و خانوادتان می توانند از تمام مزایای شهروندی کانادا (به استثنای حق دادن رای و تصدی پست سیاسی)، از جمله دسترسی به خدمات بهداشتی رایگان و آموزش با کیفیت بالا در کانادا برخوردار شوید.

 

برنامه های سرمایه گذاری که توسط دولت کانادا اجرا می شود به علت جذب تجار ثروتمند و سرمایه داران به سمت کشور کانادا است. سرمایه گذاران خارجی این امکان را دارند که با رعایت معیارهای زیر به راحتی بتوانند اقامت دائم کانادا را بدست آورند:

 

· باید تجارب تجاری مرتبط با سرمایه گذاری در کانادا مطابق با مقررات را داشته باشند. در اصل، متقاضی باید پیشتر حداقل توانسته باشد که دو سال از پنج سال را در زمینه مدیریت در کسب و کاری که می خواهد در کانادا داشته را کار کرده باشد.
 
· متقاضی و خانواده وی باید مورد ارزیابی های پزشکی و امنیتی کشور کانادا قرار گرفته و مورد تایید باشند.
 
· متقاضی باید از نظر سن، زبان، تحصیلات و تجربه مورد ارزیابی قرار گرفته و امتیازات لازم را بتواند که کسب کرده باشد.
 

هزینه سرمایه گذاری در کانادا

یکی از آسانترین روش های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می باشد. هزینه ای که برای سرمایه گذاری در کانادا باید خرج کنید شامل یکی از این دو مورد زیر می گردد.

 

· اگر سرمایه گذاری شما در کانادا از طریق صندوق سرمایه گذاری انجام می شود، شما باید حداقل 200،000 دلار کانادا در این صندوق سرمایه گذاری کرده باشید.
 
· اگر هم سرمایه گذاری شما از طریق گروه سرمایه گذار فرشته کانادایی بوده باشد شما نیز باید حداقل 75000 دلار کانادا در این شیوه مهاجرتی سرمایه گذاری کرده باشید.

اقامت دائم کانادا از طریق کار

بخش های سیستم اکسپرس اینتری

یکی از آسانترین روش ها برای دریافت اقامت دائم کانادا از طریق کار یا اکسپرس انتری کانادا است. اکسپرس انتری که یک برنامه مهاجرتی کاری مبتنی بر امتیاز است. شما به عنوان داوطلب متقاضی برای دریافت ویزای اقامت دائم کانادا از طریق این برنامه مهاجرتی باید امتیازات لازم برای مهاجرت را کسب کرده باشید. سیستم  اکسپرس انتری کانادا اساساً شامل سه زیر گروه می شود:

 

·       برنامه مهاجرت مهارت کاری (FSWP)

·       برنامه مهاجرت مهارت تجاری (FSTP)

·       کلاس تجربه کاری کانادایی  (CEC)

 

اگر شما دارای مهارت کاری هستید، می توانید تحت برنامه مهارت کاری فدرال برای ویزای اقامت دائم کانادا درخواست خود را ارائه دهید. این برنامه مهاجرتی به صورت رسمی توسط دولت کانادا در سال 2015 آغاز به کار کرد تا کسانی را که دارای مهارت کاری هستند را به کانادا کشانده و در این کشور اسکان دهد.

 

شرایط اقامت دائم کانادا از طریق کار

برای آنکه شما واجد شرایط دریافت این برنامه مهاجرتی باشید، باید بتوانید حداقل 67 امتیاز را از 100 امتیاز را کسب کرده باشید. عواملی که بر امتیاز گیری شما در این برنامه مهاجرتی تاثیر می گذارد شامل موارد زیر است:

 

·       سن:  افرادی که بین 18 تا 35 سال سن داشته باشند این امکان را دارند که حداکثر امتیاز لازم را کسب کنند. افراد بالای 35 سال نیز امتیاز کمتری را دریافت خواهند کرد. این در حالی است که حداکثر سنی که برای درخواست اقامت دائم کانادا مورد نیاز است داشتن 45 سال سن است.
 
·       تحصیلات:  در این مورد نیز شما باید مدارک تحصیلی معتبری را داشته باشید که برابر با استانداردهای تحصیلی کانادایی باشد.
 
·       سابقه کار:  شما برای آنکه بتوانید حداقل امتیاز لازم در این مورد را کسب کنید باید حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت داشته باشید. داشتن تجربه کاری بیشتر از 1 سال به معنای دریافت امتیاز بیشتر به شما خواهد بود. سابقه شغلی شما باید در یکی از مهارت های نوع 0 یا مهارت های نوع  A یا B طبقه بندی مشاغل ملی (NOC) کانادا بوده باشد.
 
·       زبان:  شما برای آنکه بتوانید نمرات لازم را برای مهارت زبان خود کسب کنید، باید حداقل نمره 6 را در آزمون آیلتس گرفته باشید. مدرک آیلتس شما تنها کمتر از 2 سال معتبر خواهد بود. در صورت تسلط به زبان فرانسه به شما امتیازات دیگری نیز داده خواهد شد.
 
·       سازگاری:  داشتن خانواده در کانادا یا اینکه همسر یا شریک زندگی شما مایل به مهاجرت با شما به کانادا باشد، موجب می شود که شما این امکان را داشته باشید که 10 امتیاز دیگر را دریافت کنید.
 
·       پیشنهاد کاری: شما در صورتی که پیشنهاد معتبری از یک کارفرمای کانادایی داشته باشید این امکان را خواهید داشت که حداکثر 10 امتیاز دیگر را کسب کنید.
کار-در-کانادا

نحوه گرفتن اقامت دائم کانادا

برای دریافت ویزای اقامت دائم کانادا، شما پس از داشتن شرایط لازم برای مراحل لازم درخواست اقامت دائم کانادا را نیز طی کنید. درخواست های اقامت دائم کانادا تحت بررسی دقیق قرار می گیرند. برای آنکه شما واجد شرایط برای دریافت ویزا  اقامت دائم کانادا قرار بگیرید و باید از طریق یک سیستم مبتنی بر امتیاز به حد نصاب لازم رسیده باشید.

 

شما به عنوان متقاضی دریافت اقامت دائم کانادا باید تحت زمینه های مختلف مانند سن، زبان، تحصیلات و سابقه کار، شرایط لازم را داشته باشید.

 

کانادا برنامه های مهاجرتی بسیاری متنوعی را دارد که تحت این برنامه های مهاجرتی شما این امکان را خواهید داشت که اقامت دائم کانادا را نیز دریافت کنید. در میان تمام برنامه های مهاجرتی، یکی از محبوب ترین برنامه مهاجرتی به کانادا شامل موارد زیر می شود.

 

·       برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری کانادا
·       برنامه نامزدی استانی  (PNP)
·       برنامه مهاجرت تجاری
·       مهاجرت از طریق کلاس خانوادگی
·       مهاجرت از طریق کلاس تجربه کاری
پی-ار-کانادا

نکاتی برای موفقیت درخواست اقامت دائم کانادا

برای آنکه درخواست شما برای اقامت دائم کانادا با موفقیت همراه باشد لازم است که به همه جزئیات در مورد برنامه اقامت خود توجه ویژه ای را داشته باشید.

 

فرایند تبدیل اقامت کوتاه مدت یا دریافت مستقیم اقامت دائم کانادا برای همگان امری قابل دسترس است. اما همیشه دریافت آن آسان نیست و حتی توجه داشته باشید که یک اشتباه کوچک در پروندتان شما می تواند برنامه شما را برای درخواست اقامت دائم کانادا با مشکل همراه کند.

 

پیش از آنکه وحشت همه وجود شما را فرا بگیرد، لازم است که یک نفس عمیق بکشید و به نکات مفیدی که در زیر ما برای شما آماده کرده ایم توجه کنید:

 

· هر فیلدی را با دقت در فرم اقامت دائم کانادا پر کنید (برای هرگونه سوالی که در مورد شما نمی باشد لازم نیست که به آن جواب دهید.)
 
· یک نسخه چاپی و یک نسخه دیجیتال از فرم تکمیل شده خود را همیشه همراه خود داشته باشید.
 
· تمام اسناد و مدارک مورد نیاز را در قالب مورد نیاز آن ارسال کنید.
 
· در صورت لزوم، اسناد و مدارکی  را که به زبانی غیر از انگلیسی یا فرانسوی می باشد حتما یک نسخه ترجمه رسمی از آن را نیز داشته باشید.
 
· پیش از ارسال لازم است که مطمئن شوید که برنامه درخواست شما به صورت کامل انجام شده است.

هزینه اقامت دائم در کانادا

دانستن اینکه شما از نظر زمان و هزینه چقدر باید خرج کنید، می تواند در همان ابتدای کار ماموریت شما را برای دریافت اقامت دائم کانادا بسیار روان تر کند.


هزینه کلی که شما باید برای دریافت اقامت دائم کانادا صرف کنید، شامل گواهی انتخاب و دیگر خرج های کنسولی، برای متقاضی دریافت چیزی در حدود 2000 دلار کانادا خواهد بود.


مدت زمانی را نیز که شما باید برای دریافت اقامت کانادا خود صرف کنید متفاوت است و بستگی به این دارد که پرونده شما چقدر پیچیده می باشد. همینطور چقدر زمان بر خواهد بود تا پرونده شما به دولت کانادا ارسال شود. معمولا دریافت اقامت دائم کانادا در کمتر از 6 ماه انجام می شود اما نمی توان از زمان دقیق برای این امر به صورت قطعی اشاره ای داشت.

عوامل ابطال کننده اقامت دائم کانادا

هنگامی که مدت زمان اقامت دائم کانادا شما به پایان رسد، به این معنی نیست که شما اقامت دائم خود را از دست خواهید داد. شما با انجام مراحل قانونی و رسمی این امکان را خواهید داشت که مجدد اقامت دائم کانادایی خود را بدست آورید.

 

عواملی که موجب می شود که اقامت دائم کانادا شما ابطال شود شامل شرایط زیر می باشد:

 

· پس از درخواست PRTD ، یک قاضی کانادایی این تشخیص را بدهد که شما دیگر حق داشتن اقامت دائم کانادا را نخواهید داشت.
· شما داوطلبانه از داشتن اقامت دائم کانادا صرف نظر کنید.
· بر اساس قانون، دستوری مبنی بر ابطال اقامت دائم شما صادر شود.
· شما شهروند کانادا شده اید و دیگر اقامت دائم شما معتبر نیست.
 

حتی اگر تعهد اقامت را رعایت نکنید، تا زمانی که تصمیم رسمی در مورد وضعیت شما گرفته نشود، همچنان یک فردی هستید که اقامت دائم کانادا را نیز دارد.

تفاوت اقامت دائم با شهروندی کانادا

شما با داشتن اقامت دائم کانادا از مزایای بی شماری بهره مند خواهید شد اما با این حال شما شهروند کانادا نبوده و از برخی مزایایی که شهروندان کانادایی از آن بهره مند هستند محروم خواهید شد.


شما با تنها داشتن اقامت دائم کانادا این اجازه را نخواهید داشت که:


·       رأی دهید یا برای پست سیاسی نامزد شوید.
·       برای برخی از مشاغل که نیاز به دریافت مجوز امنیتی در سطح بالایی است درخواست کار دهید.
شهروندی-کانادا

مزایای شهروندی کانادا

دریافت شهروندی کانادا شامل مزایای بسیاری است که شما به عنوان یک شهروند خارجی که قصد شروع یک زندگی جدید در کانادا را داشته باشید می توانید از این مزایا استفاده کنید. برخی از این مزایا عبارتند از:

 

· سیاست کانادا  – شما به عنوان یکی از شهروندان کانادایی صدای رساتر خواهد داشت و این امکان را دارید که در انتخابات فدرال، استانی و شهرداری شرکت کنید. کسانی که اقامت دائم کانادا را دارند این امکان را خواهند داشت که بتوانند برای نامزدی و مشارکت در حزب های سیاسی فعالیت داشته باشند. این به معنی است که آنها همواره با آزادی کامل در مورد مدیریت سطوح مختلف دولتی که در کانادا وجود دارد، می توانند اظهار نظر کنند.
 
· مشاغل سطح بالا – کسانی که شهروندی کانادا را دریافت می کنند این امکان را خواهند داشت که برای مشاغل سطح بالاتر مانند مشاغل فدرالی و استانی که اغلب دارای حقوق بسیار بالایی می باشد درخواست کار خود را ارائه دهند و از مزایایی بی شمار آن استفاده کنند.
 
· تابعیت دوگانه-  شما اگر بتوانید شهروند کانادایی را دریافت کنید، شما ملزم نخواهید بود که از تابعیت پیشین خود جدا شوید. شما می توانید در کنار داشتن تابعیت پیشین خود تابعیت کانادا را نیز دریافت کنید و فردی با دو تابعیت باشید.
 
· خانواده  – شما اگر شهروندی کانادا را دریافت کنید و اگر کودکی داشته باشید که در کانادا متولد شده، به طور خودکار وی شهروندی کانادا را نیز دریافت خواهد کرد. این موجب می شود که شما زندگی بهتری را برای فرزندان خود فراهم کنید و در مورد آینده آنها نگران نباشید.
 
· مالیات – قوانین مالیاتی در کانادا برای کسانی که شهروندی کانادا را دارند بسیار راحت تر از کسانی است که اقامت دائم کانادا را پذیرفته اند.

نتیجه گیری

کانادا یکی از مرفه ترین کشور های جهان است و با داشتن نرخ بیکاری بسیار پایین و قدرت بالای خرید مردم موجب شده است که این کشور به یکی از اصلی ترین مقاصد مهاجرتی در جهان تبدیل شود. بسیاری از کسانی که کانادا را به عنوان مقصد کاری، تحصیلی و یا سرمایه گذاری خود انتخاب می کنند به دنبال یافتن راهی برای دریافت اقامت دائم در این کشور می باشند. کسانی که اقامت دائم کانادا را نیز دریافت می کنند شرایطی مانند شهروندان کانادایی را خواهند داشت. با این تفاوت که آنها امکان شرکت در رای گیری یا شرکت در حزب های سیاسی را نخواهند داشت. با داشتن شرایط لازم مانند سن، تحصیلات، سابقه کاری و یا سازگاری در کانادا شما می توانید به راحتی در این کشور اقامت دائم خود را دریافت کنید.

 

اگر قصد دارید که به کانادا مهاجرت کنید و در این کشور اقامت دائم خود را داشته باشید، پیشنهاد می شود که با کارشناسان ما در امور مهاجرت به کانادا در ارتباط باشید. شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین با شماره تلفن 28111107-021 و یا 22654650-021 در تماس باشید.

مقاله پیشنهادی : کیفیت زندگی در کانادا

سوالات متداول

اقامت دائم کانادا یعنی دریافت مجوز کار و زندگی در کانادا به صورت طولانی مدت و بهره مند شدن از مزایای مشابه یک شهروند کانادایی. اما اقامت دائم کانادا به معنای شهروندی کانادا نیست. با این ویزا شما این امکان را دارید که هر چند بار که خواستید به کانادا وارد و خارج شوید. اما شما از حق رای در کانادا محروم خواهید بود.

هر کسی که در کانادا زندگی می کند این حق را دارد که برای دریافت اقامت دائم کانادا درخواست خود را تسلیم مقامات مهاجرتی نماید. اما لازم به ذکر است که تنها افراد محدودی واجد شرایط خواهند بود. برای اینکه شما این را بدانید که واجد شرایط دریافت اقامت دائم کانادا هستید یا خیر، با شرایطی مانند سن، سطح تحصیلات، تسلط به زبان انگلیسی و سابقه کار مورد ارزیابی قرار خواهید گرفت.

کارت اقامت دائم کانادا معمولاً به مدت 5 سال صادر می شود و قابل تمدید می باشد. شما برای دریافت اقامت دائم کانادا باید حداقل 730 روز را در کانادا در مدت 5 سال زندگی کرده باشید.

خیر. شما این امکان را نخواهید داشت و نمی توانید با کارت اقامت دائم کانادا در این کشور به کار مشغول باشید. اگر قصد دارید که در ایالات متحده آمریکا کار کنید، باید برای ویزای ایالات متحده آمریکا اقدام کنید که با وجود داشتن اقامت دائم کانادا مسیر شما بسیار هموار تر خواهد شد. با این حال، بر اساس توافقنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی(NAFTA)، شهروند کانادا این امکان را خواهد داشت که تحت بعضی از شرایط در آمریکا نیز به کار مشغول باشد.

شما برای آنکه بتوانید شهروندی کانادا را دریافت کنید باید حداقل 3 سال در این کشور زندگی کرده باشید.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر