ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا در این مقاله به طور دقیق مورد بررسی قرار می گیرد. شما در صورتی که می خواهید از تمامی مدارک و شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا مطلع شوید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید. کانادا کشوری در آمریکای شمالی، دارای رتبه های دانشگاهی بسیار خوبی در دنیا است. همین عامل باعث شده است تا دانشجویان از سراسر جهان برای تحصیل به کانادا مراجعه کنند. هر شخص به منظور تحصیل در این کشور و اخذ ویزای تحصیلی آن باید دارای شرایط خاصی باشد. در این مقاله این شرایط را به تفصیل با یکدیگر بررسی خواهیم کرد. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

ابتدا در این ویدئو توضیحات کلی در مورد مسیر مهاجرت تحصیلی به کانادا را مورد بررسی قرار می دهیم:

در ادامه در این پادکست توضیح اجمالی در مورد ویزای دانشجویی کشور کانادا در اختیار شما قرار می دهیم:

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور کانادا، سالیانه بالغ بر ۱۲۰ هزار دانشجوی خارجی را در موسسات و مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی خود پذیرش می کنند. این دانشگاه ها برای تقویت و ارتقا سطح علمی و تحقیقاتی، نشریات و مجلات و همکاری ها و روابط بین المللی خود، به صورت گسترده دانشجویان مستعد خارجی را جذب می کنند.

 

اگر شما نیز متقاضی اخذ این نوع ویزا از کشور کانادا هستید باید بدانید که روال اقدام برای ویزای تحصیلی کانادا و مهاجرت تحصیلی به کانادا به چه صورت بوده و شرایط و مدارک مورد نیاز آن چیست؟

visa canada

دانشگاه مورد نظر خود برای تحصیل در کانادا را انتخاب کنید

شما می بایست قبل از شروع فرآیند درخواست ویزا، دانشگاه مورد نظر خود برای تحصیل در کانادا را انتخاب کنید و مستندات خود را به آن ها ارائه دهید تا در صورت پذیرش نامه موافقت برای شما برای اخذ ویزا ارسال شود.

برترین دانشگاه های کانادا عبارتند از:

 • دانشگاه بروک
 • کالج سنکا
 • دانشگاه رجینا
 • دانشگاه ویلفرد لوریر
 • دانشگاه مونت آلیسون
 • دانشگاه تامسون ریورز
 • دانشگاه رویال رودز
برترین دانشگاه های کانادا

بررسی کنید که آیا اصلا به ویزای تحصیلی کانادا نیازی دارید؟

موارد بیان شده در ذیل مطلب، نیازی به داشتن ویزای تحصیلی کشور کانادا ندارند:

 

 • در صورتی که جزو خانواده و یا کارکنان شخص خارجی در کانادا باشید؛ که توسط وزارت امور خارجه کانادا به عنوان یک مرجع تجاری و توسعه ای در کانادا به رسمیت شناخته شود.
 • طول دوره و کورس تحصیلی شما کمتر از ۶ ماه باشد.
 • شهروند کشور دیگری هستید اما یک مقام هندی تایید شده و رسمی در کانادا دارید.

درخواست خود را برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا ثبت کنید

شما به محض دریافت نامه تایید از دانشگاه مورد نظر باید سریعا برای اخذ ویزا اقدام کنید.

 

 • از طریق آنلاین و با مراجعه به سایت شهروندی و مهاجرت کانادا CIC، فرآیند تایید و ثبت درخواست اخذ ویزا را شروع کنید.
 • در بعضی کشورها که دسترسی به اینترنت محدود است و یا فیلترینگ مانع شده است، شما باید از طریق فرم های کاغذی اقدام کنید.
 • نامه پذیرش تایید شده دانشگاه که توسط دولت این کشور نیز تایید شده است را بیاورید.
 • ارائه مدارک اثبات توانایی مالی برای پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا
 • عدم وجود سابقه کیفری
 • ارسال مدارک برای اثبات وضعیت سلامت روحی و روانی و اثبات هویتی
تحصیل در کانادا

تمام مدارک مورد نیاز خود برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا را آماده کنید

مدارک مذکور عبارتند از:

 

 • فرم درخواست تکمیل شده به صورت کامل
 • اصل نامه موافقت دانشگاه مورد نظر با تحصیل در کانادا
 • دارا بودن گذرنامه یا همان پاسپورت معتبر (این مورد برای شهروندان آمریکایی نیاز نیست)
 • دو عکس در فرمت عکس گذرنامه با دارا بودن اطلاعات نام و تاریخ تولد در پشت آن ها
 • اسناد بانکی و حساب هایی که اثبات کند شما در صورت تحصیل در کبک قادر هستید از پس هزینه های خود بربیاید. این مبلغ 10 هزار دلار است.
 • نامه توضیحات درباره علل و انگیزه تحصیل در کانادا و اطلاعاتی از خودتان
 • در صورتی که قصد تحصیل در کبک دارید باید گواهینامه Certificate d’pronunciation du Québec را به ترجمه های انگلیسی و فرانسوی ارائه کنید.
 • پرداخت هزینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • مدارک اثبات سطح تسلط زبان: در این مورد آزمون های آیلتس و تافل معتبر است

زمان رسیدگی سریع و مهلت پایان اعتبار ویزای دانشجویی کانادا

بر اساس قوانین این کشور، اگر شما عضو خانواده ای باشید که در این کشور با دارا بودن ویزای کار، در حال فعالیت است و یا در حال اخذ این ویزا است، فرآیند درخواست ویزای تحصیلی کانادا برای شما در دو هفته بررسی می شود.

 

این ویزا بعد از اخذ در صورت درخواست شما برای ادامه تحصیل، قابل تمدید است.

 

همچنین شما باید بدانید که ویزای تحصیلی این کشور، ۹۰ روز پس از پایان تحصیل شما منقضی می شود.

تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کاری پس از پس از اتمام دوره تحصیلی

دانشجویان خارجی حین تحصیل در کشور کانادا

به طور کلی اکثر دارندگان ویزای تحصیلی کانادا خواهان تبدیل این نوع ویزا به ویزای کاری، پس از فارغ‌التحصیلی هستند. برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری کشور کانادا، باید پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های این کشور توسط یک کارفرما استخدام شوید  طبق قوانین کانادا تمامی دانشجویان بین‌المللی برای یافتن فرصت شغلی جهت تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری، 36 ماه فرصت دارند.

 

در صورت یافتن فرصت شغلی طی مدت‌زمان ذکرشده، می‌توان برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری اقدام کرد. شایان‌ذکر است هنگام مراجعه به اداره مهاجرت کشور کانادا برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری باید با کارفرمایتان یک قرارداد کاری تنظیم کرده باشید. ارائه این قرارداد برای اخذ ویزای کاری کشور کانادا الزامی به‌حساب می‌آید.

 

برای اخذ ویزای کاری کشور کانادا باید به زبان انگلیسی در سطح پیشرفته تسلط داشته باشید. ارائه مدرک زبان فرانسوی برای کار در استان کبک نیز الزامی به‌حساب می‌آید. در صورت کامل ‌بودن مدارک، معمولاً سه هفته پس از ثبت درخواست توسط دارندگان ویزای تحصیلی کانادا، ویزای کاری صادر خواهد شد. مدت اعتبار ویزای کاری اخذ شده در اکثر مواقع بین یک تا دو سال است. امکان تمدید این ویزا در صورت تمدید قرارداد کاری وجود دارد.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی برای دارندگان ویزای دانشجویی کشور کانادا

دارندگان ویزای تحصیلی کانادا برای اخذ بورسیه باید رزومه قوی داشته باشند. به‌طورکلی متقاضیان تحصیل در مقاطع دکترا و فوق‌لیسانس شانس بالاتری برای اخذ بورسیه دارند. در واقع دانشگاه‌ها معمولاً اعطای بورسیه به دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی را در اولویت قرار می‌دهند. بااین‌وجود در برخی از مواقع دانشجویان مقطع لیسانس نیز با ارائه رزومه قوی موفق به اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های کشور کانادا می‌شوند.

 

برخی از دانشجویان، بورسیه جزئی اخذ می‌کنند. بورسیه جزئی صرفاً بخشی از هزینه‌های مربوط به تحصیل و زندگی در کشور کانادا را تحت پوشش قرار می‌دهد. ارائه گواهی تمکن مالی برای افرادی که بورسیه جزئی دارند، الزامی محسوب می‌شود. میزان بورسیه دریافتی در هر یک از دانشگاه‌های کشور کانادا متفاوت است. در حال حاضر دانشگاه‌های این کشور در هرسال به طور متوسط بیست و سه هزار دلار کانادا به دانشجویانی که بورسیه دارند، پرداخت می‌کنند.

 

احتمال ریجکت شدن درخواست ویزای تحصیلی کانادا برای افرادی که بورسیه تحصیلی دارند، به طور قابل‌توجهی پایین‌تر است. هر یک از دانشگاه‌ها پیش از اعطای بورسیه یک سری شرایط و ضوابط برای دریافت‌کنندگان بورسیه وضع می‌کنند. رعایت این شرایط برای نگه‌داشتن بورسیه تحصیلی ضروری به‌حساب می‌آید. 

اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور کانادا برای دارندگان ویزای تحصیلی این کشور

متقاضیان اخذ اقامت و تابعیت درصورتی‌که از طریق اخذ ویزای تحصیلی کانادا به این کشور مهاجرت کرده باشند، باید ابتدا ویزای کاری را دریافت کنند. در واقع تنها با تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کاری پس از اتمام دوره تحصیلی، می‌توان نسبت به اخذ اقامت دائم کشور کانادا اقدام کرد. متقاضیان اخذ کارت اقامت دائم این کشور باید حداقل دوازده ماه از زمان اخذ ویزای کاری‌شان گذشته باشد. هزینه صدور ویزای کاری کشور کانادا 1365 دلار کاناداست.

 

در صورت تمایل به اخذ کارت اقامت دائم برای همسرتان، باید 1300 دلار جداگانه پرداخت کنید. هزینه اخذ  این کارت برای فرزندان زیر سن قانونی 230 دلار است. پیش از ثبت درخواست برای اخذ اقامت دائم، باید تمامی مالیات‌های خود را به طور کامل پرداخت کرده باشید. ارائه گواهی عدم سوءپیشینه نیز برای اخذ کارت اقامت دائم کشور کانادا الزامی به‌حساب می‌آید.

 

سه سال پس از اخذ کارت اقامت دائم کانادا می‌توان حق شهروندی این کشور را نیز دریافت کرد. برای اخذ حق شهروندی کانادا درآمد افراد باید بالاتر از چهل هزار دلار کانادا در سال باشد. دارندگان حق شهروندی کانادا برای دریافت پاسپورت این کشور نیز واجد شرایط می‌شوند. برای ثبت درخواست اخذ تابعیت باید 630 دلار کانادا بپردازید.

هزینه موردنیاز برای اخذ ویزای دانشجویی کشور کانادا

محاسبه هزینه لازم برای اخذ ویزای دانشجویی کشور کانادا

دانشگاه‌های کشور کانادا رایگان نیستند. ازاین‌جهت متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی کانادا در صورت عدم اخذ بورسیه تحصیلی باید برای تحصیل در هر ترم شهریه بپردازند. میزان شهریه دانشگاه‌های کانادا برای هرسال به طور متوسط شش هزار دلار کاناداست. در نظر داشته باشید دانشگاه‌های با اعتبار بیشتر مانند دانشگاه رجینا و رویال رودز، شهریه بیشتری در هرسال از دانشجویان خارجی دریافت می‌کنند.

 

اکثر دانشگاه‌های بزرگ کشور کانادا برنامه‌های متعددی برای اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان خارجی دارند. بورسیه‌های تحصیلی کامل، معمولاً تمامی هزینه‌های مربوط به تحصیل و زندگی طی دوره تحصیل را به طور کامل تحت پوشش قرار می‌دهند. ازاین‌جهت دریافت‌کنندگان بورسیه تحصیلی کامل، نیازی به ارائه گواهی تمکن مالی برای اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا نخواهند داشت.

 

متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی کانادا در صورت نداشتن بورسیه برای تأمین هزینه‌های زندگی باید به‌ازای هر ماه هشتصد دلار کانادا سرمایه داشته باشند. از میان سایر هزینه‌های موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا می‌توان به هزینه صدور ویزا اشاره کرد. در حال حاضر برای صدور ویزای تحصیلی باید به اداره مهاجرت کشور کانادا 150 دلار پرداخت کنید. متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی باید مبلغی را نیز بابت ترجمه مدارک تحصیلی خود بپردازند.

نتیجه‌گیری

برای مهاجرت به خارج از کشور می‌توانید با مؤسسه کاربین تماس بگیرید. ( 02128111107 ) این مؤسسه با برترین وکلا همکاری می‌کند. وکلای کاربین پرونده‌های موفق بسیار زیادی دارند. با مؤسسه کاربین در مدت‌زمان کوتاهی می‌توان ویزای کاری، سرمایه‌گذاری یا کارت اقامت دائم را اخذ کرد.

 

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید ابتدا از دانشگاه موردنظر پذیرش بگیرید. دارندگان ویزای تحصیلی این کشور پس از فارغ‌التحصیلی تا 36 ماه برای یافتن شغل مهلت دارند. با یافتن کار طی این مدت می‌توان ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل کرد. امکان اخذ کارت اقامت بدون تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری وجود ندارد. دانشگاه‌های کشور کانادا رایگان نیستند. در صورت نداشتن بورسیه باید در هرسال حدود شش هزار دلار پرداخت کرد.

سوالات متداول

دانشگاه بروک
کالج سنکا
دانشگاه رجینا
دانشگاه ویلفرد لوریر
دانشگاه مونت آلیسون
دانشگاه تامسون ریورز
دانشگاه رویال رودز

اگر شما عضو خانواده ای باشید که در این کشور با دارا بودن ویزای کار، در حال فعالیت است و یا در حال اخذ این ویزا است، فرآیند درخواست ویزای تحصیلی کانادا برای شما در دو هفته بررسی می شود

در صورتی که جزو خانواده و یا کارکنان شخص خارجی در کانادا باشید
طول دوره و کورس تحصیلی شما کمتر از ۶ ماه باشد
شهروند کشور دیگری هستید اما یک مقام هندی تایید شده و رسمی در کانادا دارید

((( مقاله پیشنهادی: ویزای همراه کانادا )))

سوالات مهاجرتی خود را در بخش دیدگاه بپرسید
فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر