معرفی دانشگاه های کانادا

معرفی دانشگاه های کانادا

اگر قصد تحصیل در رشته های مختلف و مقاطع تحصیلی کارشناسی تا فوق دکترا را دارید، دانشگاه های کانادا می توانند بهترین گزینه برای شما باشند. تحصیل در کانادا به دو شیوه دانشگاهی و کالج تقسیم بندی می شود. دانشجویان بعد از اتمام کالج دیپلم های مختلف کسب می کنند اما در تحصیل در دانشگاه از کارشناسی تا فوق دکترا می توانید تحصیل کنید. در ادامه به معرفی دانشگاه های کانادا می پردازیم.با ما همراه باشید.

فرم مشاوره رایگان

بهترین دانشگاه های کانادا

دانشگاه لاوال کبک

دانشگاه-لاوال-کانادا

دانشگاه لاوال کبک یکی از قدیمی ترین و بهترین دانشگاه های کانادا است که ۱۷ دانشکده مختلف و بیش از ۴۲۰ رشته تحصیلی دارد. برای تحصیل در این دانشگاه می توانید در یکی از دانشکده های کشاورزی، هنر، دندانپزشکی، علوم اجتماعی، پرستاری، حقوق و غیره تحصیل کنید. یکی از ویژگی های بارز این دانشگاه تبادل علمی در سطح بین المللی با بیش از ۵۲۵ دانشگاه دیگر در ۷۰ کشور جهان است.

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا از دیگر دانشگاه های کانادا است که شهرتی بین المللی دارد. در این دانشگاه حدود ۳۹ هزار نفر مشغول به تحصیل در رشته های مختلف حقوق، داروسازی، دندان پزشکی، پرستاری، علوم پایه و غیره در دانشکده های مختلف آن هستند. تایلور دانشمند و نظریه پرداز فیزیک که دارای جایزه نوبل نیز می باشد یکی از سرشناس ترین دانش آموختگان این دانشگاه می باشد.

دانشگاه آلبرتا جز ۵ دانشگاه برتر کانادا و صد دانشگاه برتر در سطح جهان می باشد.

دانشگاه مونترال

دانشگاه-مونترال-کانادا

دانشگاه مونترال نیز یکی دیگر از دانشگاه های کانادا و بزرگترین دانشگاه فرانسوی زبان در خارج از فرانسه می باشد. این دانشگاه در رشته های مختلف علوم پایه، مهندسی، پزشکی، حقوق و غیره در دانشکده های مختلف دانشجو می پذیرد. هزینه هر سال تحصیل در مقطع کارشناسی در این دانشگاه حدود ۱۵ هزار دلار و برای کارشناسی ارشد حدود ۱۳ هزار دلار است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا است که در شهرهای ونکوور و کلونا واقع شده است. این دانشگاه بعد از دانشگاه تورنتو دومین دانشگاه برتر در کانادا و ۳۷ مین دانشگاه برتر در سطح جهان به شمار می رود. این دانشگاه علاوه بر کیفیت و سطح بالای آموزش، با داشتن فضا و محیطی رویایی، یکی از زیباترین دانشگاه های جهان می باشد. می توانید با پرداخت سالانه حدود ۴۰ هزار دلار در یکی از رشته های این دانشگاه معتبر تحصیل کنید.

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو مهم ترین و بزرگترین دانشگاه کانادا است که هزینه تحصیل در آن به نسبت سایر دانشگاه های کانادا بیشتر است. این دانشگاه در سال ۱۸۲۷ تاسیس شده و طی سال ها توانسته است یکی از دانشگاه های معتبر در سطح بین المللی و عضو انجمن دانشگاه های آمریکا شود. هزینه تحصیل سالیانه در مقطع کارشناسی در این دانشگاه حدود ۳۴ هزار دلار و در مقطع کارشناسی ارشد ۲۰ هزار دلار می باشد.

دانشگاه اوتاوا

دانشگاه اوتاوا

دانشگاه اوتاوا از دیگر دانشگاه های قدیمی کانادا است که بیش از ۱۴۵ سال سابقه فعالیت دارد. این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه های کانادا است که در رتبه بندی جهانی در جایگاه ۱۷۶ قرار دارد. در دانشگاه اوتاوا بیش از ۳۰۰ رشته در دانشکده های مختلف و در رشته های مهندسی، پزشکی، حقوق و غیره تدریس می شود.

دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری به نسبت دیگر دانشگاه های کانادا سابقه فعالیت کم تری داشته و جدیدتر است. این دانشگاه در سال ۱۹۶۶ تاسیس شده است اما طی همین دوره کوتاه فعالیت علمی توانسته است جایگاه ۱۹۹ سطح علمی را در رده جهانی از آن خود کند. دانشگاه کلگری تنها با داشتن ۵۰ سال سابقه و با برخورداری از ۸۵ مرکز تحقیقاتی و ۱۴ دپارتمان تحصیلی رتبه اول کیفیت و تنوع رشته های تحصیلی در کانادا را دارد. برای تحصیل در رشته های مختلف در مقاطع مختلف این دانشگاه باید بین ۱۲ تا ۲۳ هزار دلار سالیانه هزینه کنید.

دانشگاه مک گیل

دانشگاه-مک-گیل-کانادا

دانشگاه مک گیل از دیگر معتبرترین و بهترین دانشگاه های کانادا است که در سومین دانشگاه کانادا و ۴۴ مین دانشگاه برتر جهان است. دانشکده پزشکی این دانشگاه ۱۰ سال متوالی به عنوان برترین دانشکده پزشکی در سراسر جهان انتخاب شده است. در این دانشگاه حدود ۴۰ هزار دانشجو در رشته های مختلف مهندسی، پزشکی، علوم اجتماعی و غیره در حال تحصیل می باشند.

بهترین دانشگاه های کانادا

سایر دانشگاه های کانادا

از دیگر دانشگاه های معروف و معتبر کانادا می توان به دانشگاه های مک مستر، وسترن، واترلو، مموریال، کوئین، ساسکچوان، یورک، دال هوزی و غیره اشاره کرد.

 

مقاله پیشنهادی: تحصیل در کانادا

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر