ارزان ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

ارزان ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

بسیاری از افراد برای بهبود کیفیت زندگی خود به مهاجرت فکر می‌کنند. دلایل مهاجرت برای هر فرد و خانواده‌ای می‌توانند متفاوت باشند. مواردی مانند استفاده از برنامه‌های تحصیلی باکیفیت برای فرزندان، برخورداری از سیستم بهداشت و درمان خوب، دستیابی به آزادی‌های اجتماعی و هم چنین تجربه محیط کاری بهتر، از جمله دلایل مهم مهاجرت هستند. ما می‌خواهیم در این مقاله، ارزان‌ ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان را معرفی کنیم.

فرم مشاوره رایگان

بسیاری از افراد برای بهبود کیفیت زندگی خود به مهاجرت فکر می‌کنند.

آنچه خواهید خواند:

مهم‌ترین انگیزه‌های مهاجرت

بدون شک موارد بسیاری را می‌توان به ‌عنوان انگیزه‌های مهاجرت معرفی کرد، مواردی شامل:
• انگیزه‌های امنیتی
• اهداف رفاهی
• انگیزه‌ها اقتصادی
• تحصیل در مراکز باکیفیت
• تجربه فرهنگی متفاوت
• شرایط کاری بهتر
• برخورداری از خدمات اجتماعی
مجموع این موارد را می‌توان به یک عبارت خلاصه کرد و آن تجربه زندگی بهتر است.

مهم‌ترین انگیزه‌های مهاجرت

عوامل تاثیرگذار برای انتخاب ارزان‌ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

برای انتخاب مقصد مهاجرت نباید تنها به ارزان‌ترین بودن اتکا کرد. زیرا هدف از مهاجرت، بهبود کیفی شرایط زندگی است. برای این که بتوانیم بهترین گزینه را در بین ارزان ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان پیدا کنیم، بهتر است یک چهارچوب تعیین کنیم. در وهله اول روش مهاجرتی خود را باید مشخص نماییم. باید روشن شود که مهاجرت قرار است از طریق کاری، سرمایه‌گذاری یا تحصیلی انجام شود. با در نظر گرفتن هر کدام از این روش‌ها، گزینه‌ها تغییر می‌کنند. به طور مثال، اگر توان سرمایه‌گذاری نداریم، بهتر است به مواردی مانند مهاجرت تحصیلی ارزان فکر کنیم. یا چنانچه قصد تحصیل نداریم، مهاجرت کاری را در نظر بگیریم.

ارزان‌ترین کشورها برای دریافت اقامت از طریق سرمایه‌گذاری

یکی از راه‌های مهاجرت و اخذ اقامت، مهاجرت به روش سرمایه‌گذاری می‌باشد. طبیعی است که مهاجرت به کشورهای ثروتمند و پیشرفته از طریق سرمایه‌گذاری نمی‌تواند ارزان باشد. اما بسیاری از کشورها هستند که علاوه بر داشتن مزیت‌های قابل‌توجه، امکان دریافت اقامت با سرمایه‌گذاری اندک را فراهم می‌کنند. در این روش مهاجرتی شما نیازی به دانستن زبان کشور مقصد ندارید. اخذ پاسپورت در برخی کشورها آسان‌تر و سریع‌تر از کشورهای دیگر است. در اینجا به ارزان‌ترین کشورها برای سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت می‌پردازیم:

ارزان‌ترین کشورها برای سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت

وانواتو

وانواتو، زنجیره‌ای از جزایر در جنوب غربی اقیانوس آرام است که ارزان‌ترین شهروندی از طریق برنامه سرمایه‌گذاری در جهان را دارد. متقاضیان نیاز به سرمایه‌گذاری تنها 130000 دلار در برنامه حمایت از توسعه وانواتو دارند. این کشور دارای یک بازه زمانی سریع برای تحویل شهروندی تنها در یک ماه بدون نیاز به سفر یا اقامت در جزیره می‌باشد. سیستم مالیاتی مطلوب آن نیز محبوبیت آن را تقویت کرده است.

وانواتو، زنجیره‌ای از جزایر در جنوب غربی اقیانوس آرام است

کشورهای کارائیب

برنامه‌های شهروندی در ایالت‌های کارائیب آنتیگوا و باربودا، دومینیکا، سنت لوسیا، گرانادا و سنت کیتس و نویس مسیرهای آسان‌تری را نسبت به ایالت‌های اروپایی برای شهروندی ارائه می‌دهند. شهروندی آنها از طریق برنامه‌های سرمایه‌گذاری هزینه کمتری دارد و بین 100000 تا 150000 دلار متغیر است. بازه زمانی ارائه شهروندی حدود 2 تا 5 ماه می‌باشد. سرمایه‌گذاری می‌تواند در املاک و مستغلات، تجارت، اوراق بهادار یا کمک مالی به صندوق‌های دولتی انجام شود. پاسپورت هر یک از کشورهای فوق امکان سفر بدون ویزا به منطقه شینگن و حق اقامت تا 90 روز در این منطقه در شش ماه یا 180 روز در سال در انگلستان را فراهم می‌کند.

مالت

مالت، اگرچه مسیری گران‌تر از وانواتو یا کارائیب دارد، اما یکی از تنها کشورهای اتحادیه اروپا است که شهروندی را از طریق سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهد. متقاضیان نیاز به سرمایه‌گذاری 150000 یورو غیرقابل‌استرداد و خرید ملک با ارزش بیش از 700000 یورو یا اجاره با نرخ 18000 یورو در سال دارند. پاسپورت این کشور امکان سفر بدون ویزا و همچنین مزایای تجاری، تحصیلی و بهداشتی در سراسر اتحادیه اروپا را فراهم می‌کند.

ارزان‌ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان از طریق تحصیل

در این بخش از ارزان ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان، به کشورهایی که برای مهاجرت تحصیلی مقرون به صرفه هستند، خواهیم پرداخت.

نروژ

در میان همه کشورهای شمال اروپا، نروژ به عنوان یک مقصد مقرون ‌به ‌صرفه برای دریافت آموزش بین‌المللی معتبر در نظر گرفته می‌شود. دانشگاه‌های دولتی در نروژ آماده پذیرایی از شما با آغوش باز هستند.

تایوان

تایوان یکی از کشورهای آسیایی می‌باشد که به ‌عنوان ارزان‌ترین کشور برای تحصیل معروف است. بسیاری از دانشگاه‌های سطح بالا در این کشور وجود دارند که دوره‌های متعددی را ارائه می‌دهند. تدریس در بیشتر دوره‌های آموزشی دانشگاه‌های این کشور به زبان انگلیسی است.

آلمان

آلمان، سرزمین ایده‌ها، زیباترین مکان برای زندگی می‌باشد. این کشور با آموزش باکیفیت و زندگی کم هزینه شناخته شده است. در موسسات تحت حمایت دولت آلمان، شما نیازی به پرداخت شهریه ندارید.

مکزیک

مکزیک به دلیل فرهنگ جالب و منحصر به فردش یکی از پربازدیدترین مناطق آمریکای لاتین است که مردم مایل به کشف آن هستند. به‌علاوه، این کشور همیشه فرصت‌های زیادی برای دانشجویان بین‌المللی ایجاد می‌کند. هزینه‌های زندگی در کشور مکزیک مقرون ‌به ‌صرفه هستند. برای دانشجویان داخلی، دانشگاه‌های مکزیک زبان اسپانیایی را به‌عنوان زبان آموزشی ارائه می‌نمایند. در حالی‌ که برای دانشجویان بین‌المللی، دانشگاه‌ها دوره‌های آموزش انگلیسی زبان را ارائه می‌دهند.

هند

هند بهترین مکان برای تحصیل است، زیرا ارزان‌ترین امکانات را در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر می‌خواهید زندگی مقرون ‌به‌ صرفه و تنوع فرهنگی را یک جا داشته باشید، هند یک فرصت فوق‌العاده است.

آرژانتین

آرژانتین، دومین کشور بزرگ آمریکای جنوبی با زیبایی‌های طبیعی زیبا و آرام می‌باشد که با جغرافیای متنوع احاطه شده است. در آرژانتین، هر دو نوع فرصت دانشجویی با بودجه کامل یا با بودجه جزئی در دسترس هستند.

لهستان

لهستان یکی از بهترین کشورها برای زندگی و غنی‌سازی دانش آکادمیک شما است. این کشور برای دانشجویات مسلط به زبان لهستانی، فرصتی عالی برای استفاده از آموزش رایگان در لهستان می‌باشد. شما فقط باید مانند سایر دانشجویان لهستانی، امتحانات ورودی را پشت سر بگذارید.

مالزی

مالزی بدون شک یکی از کشورهای ارزان ‌قیمت برای تحصیل است. کوالالامپور، پایتخت مالزی، یکی از بهترین شهرهای قابل سکونت برای دانشجویان در سراسر جهان می‌باشد.

ارزان‌ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان در بین کشورهای هم منطقه ایران

در بررسی ارزان ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان بهتر است نگاهی هم به کشورهای مورد استقبال منطقه بندازیم و برخی از هزینه‌های زندگی را در آنها بررسی کنیم.

ترکیه کشور هم مرز با ایران می‌باشد

ترکیه

ترکیه کشور هم مرز با ایران می‌باشد که در طول سالیان اخیر، بسیاری از ایرانیان را به خود جلب کرده است. این کشور با اتخاذ سیاست‌هایی مانند عدم نیاز به ویزا برای شهروندان ایرانی و همین‌طور امکان اخذ اقامت از طریق خرید ملک، موجب استقبال مهاجران ایرانی شده است. هزینه‌های روزمره زندگی در این کشور عبارتند از:

 

• هزینه یک وعده غذایی در یک رستوران باکیفیت: حدود 3 دلار.
• هزینه آب، برق، گرمایش و سرمایش برای یک واحد 85 متری: 35 دلار.
• قیمت بلیت سینما: 2 دلار
• قیمت اینترنت پرسرعت: 8 دلار
• شهریه سالانه یک مهدکودک خصوصی: 175 دلار
• کرایه آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر: 273 دلار

گرجستان

گرجستان یکی از کشورهای منطقه می‌باشد که در طول دو دهه گذشته، پذیرای مهاجران زیادی از ایران بوده است. این کشور خوش‌آب‌وهوا دارای نزدیک به 4 میلیون نفر جمعیت می‌باشد. کشور گرجستان دارای دموکراسی است و به صورت جمهوری پارلمانی واحد اداره می‌شود. گرجستان کشوری در حال‌ توسعه با توسعه انسانی بسیار بالا می‌باشد. اصلاحات اقتصادی در این کشور از زمان استقلال در سال 1991 منجر به دستیابی به سطوح بالاتر آزادی اقتصادی و همچنین کاهش شاخص‌های فساد، فقر و بیکاری شده است. هزینه‌های زندگی روزمره گرجستان عبارتند از:


• هزینه یک وعده غذایی در یک رستوران باکیفیت: حدود 5 دلار.
• هزینه آب، برق، گرمایش و سرمایش برای یک واحد 85 متری: 40 دلار.
• قیمت بلیت سینما: 4 دلار
• قیمت اینترنت پرسرعت: 10 دلار
• شهریه سالانه یک مهدکودک خصوصی: 108 دلار
• کرایه آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر: 522 دلار

کشور گرجستان دارای دموکراسی است

ارمنستان

ارمنستان کشوری رو به ‌رشد است که از امنیت بالایی برخوردار می‌باشد. پایتخت آن ایروان است و جمعیت کل کشور چیزی در حدود 3 میلیون نفر می‌باشد. کشور ارمنستان در سال 1991 استقلال پیدا کرد. ایرانیان برای ورود به این کشور به ویزا نیاز ندارند. با راه‌اندازی هر نوع کسب‌وکاری که سود معقول داشته باشد (حتی کسب‌وکار یک‌نفره) می‌توانید اقامت ارمنستان را دریافت کنید. هزینه‌های زندگی روزمره ارمنستان عبارتند از:


• هزینه یک وعده غذایی در یک رستوران باکیفیت: حدود 6 دلار.
• هزینه آب، برق، گرمایش و سرمایش برای یک واحد 85 متری: 82 دلار.
• قیمت بلیت سینما: 4 دلار
• قیمت اینترنت پرسرعت: 12.9 دلار
• شهریه سالانه یک مهدکودک خصوصی: 157 دلار
• کرایه آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر: 574 دلار

جمع‌بندی

به ‌طور قطع نمی‌توان به یک پاسخ ساده برای انتخاب ارزان‌ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان رسید. زیرا ممکن است هزینه‌ها در یک کشور پایین باشند، اما پیداکردن شغل و واردشدن به یک کسب‌وکار دشوار باشد. هر شخص با در نظر گرفتن شرایط خود و خواسته‌های مهاجرتی خود، می‌تواند از بین گزینه‌های موجود بهترین را انتخاب کند.

مقاله ی پیشنهادی : 

اقامت دائم اروپا

سوالات متداول

• انگیزه‌های امنیتی
• اهداف رفاهی
• انگیزه‌ها اقتصادی
• تحصیل در مراکز باکیفیت
• تجربه فرهنگی متفاوت
• شرایط کاری بهتر
• برخورداری از خدمات اجتماعی

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر