ثبت شرکت در استرالیا

ثبت شرکت در استرالیا

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور استرالیا هستند. یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای مهاجرت به استرالیا ثبت یک شرکت در این کشور است. برای ثبت شرکت در کشور استرالیا باید سرمایه اولیه نسبتا بالایی داشته باشید. تنظیم یک طرح تجاری برای اخذ ویزای استرالیا از طریق ثبت شرکت در این کشور الزامی به حساب می‌آید. در ادامه درباره شرایط ثبت شرکت در استرالیا بیشتر توضیح خواهیم داد. با ثبت شرکت در کشور استرالیا می‌توان کارت اقامت دائم و به دنبال آن حق شهروندی این کشور را نیز دریافت کرد. اکثر متقاضیان خواهان ثبت شرکت‌ خصوصی در کشور استرالیا هستند. فرایند ثبت این نوع شرکت‌ها پیچیدگی‌های حقوقی بسیار کمتری دارد. هزینه کلی ثبت شرکت‌های خصوصی نیز پایین‌تر است. به-طورکلی طی چهار ماه می‌توان تمامی مراحل حقوقی مربوط به ثبت شرکت در کشور استرالیا را طی کرد.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

شرایط کلی برای ثبت شرکت در کشور استرالیا

در اکثر مواقع اداره مهاجرت استرالیا به افرادی که در این کشور شرکت ثبت می‌کنند، یک ویزا با اعتبار چهل و هشت ماه می‌دهد. چنانچه افراد طی این مدت بتوانند شرکت خود را از نظر اقتصادی فعال نگه دارند، ویزای آنها تمدید می‌شود. متقاضیان ثبت شرکت در کشور استرالیا می‌توانند برای همسر و فرزندان زیر سن قانونی خود نیز ویزای همراه بگیرند. حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در استرالیا پنجاه هزار دلار است.


امروزه حدود ده درصد از تمامی مهاجران در کشور استرالیا از طریق ثبت شرکت وارد این کشور شده‌اند. استخدام حداقل پنج فرد استرالیایی برای موافقت اداره مهاجرت با اعطای ویزا الزامی به¬حساب می‌آید. گاهی اوقات متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق ثبت شرکت می‌خواهند به صورت مشارکتی یک شرکت ثبت کنند.


در ابتدا تمامی متقاضیان ثبت شرکت در استرالیا یک ویزا با اعتبار 150 روز دریافت می‌کنند. متقاضیان پس از دریافت این ویزا می‌توانند وارد خاک کشور استرالیا شوند. متقاضیان طی این مدت باید تمامی امور حقوقی مربوط به ثبت شرکت را انجام دهند. پس از آن ویزای بلندمدت استرالیا برای افراد صادر خواهد شد.

شهر سیدنی در کشور استرالیا

چگونگی دریافت ویزای استرالیا از طریق ثبت یک شرکت در این کشور

متقاضیان دریافت ویزا از طریق ثبت شرکت در استرالیا در ابتدا باید نوع شرکت مورد نظر خود را انتخاب کنند. همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم اکثر افراد خواهان ثبت شرکت خصوصی در استرالیا هستند. تنظیم یک طرح تجاری توسط متقاضیان باتوجه به نوع شرکت مورد نظر الزامی به حساب می‌آید. در نظر داشته باشید کارشناسان اقتصادی اداره مهاجرت کشور استرالیا طرح تجاری ارائه شده توسط متقاضیان را پیش از صدور ویزا به طور دقیق بررسی می‌کنند.

 

معمولا تنظیم یک طرح تجاری قوی بین یک تا دو ماه طول می‌کشد. در طرح تجاری باید برنامه‌های شرکت در پنج سال ابتدایی فعالیت به طور دقیق تعیین شود. رایج‌ترین دلیل ریجکت شدن درخواست اخذ ویزای متقاضیان ثبت شرکت در کشور استرالیا ضعیف‌بودن طرح تجاری ارائه شده است. بسیاری از متقاضیان ثبت شرکت در هنگام تنظیم طرح تجاری با متخصصان حقوقی مشورت می‌کنند. برای دریافت راهنمایی در خصوص مهاجرت به خارج از کشور می‌توانید با مؤسسه کاربین تماس بگیرید.

 

پس از تنظیم یک طرح تجاری و جمع‌آوری مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا می‌توان به اداره مهاجرت کشور استرالیا برای ثبت درخواست رسمی مراجعه کرد. شایان ذکر است در اکثر مواقع پس از ثبت درخواست رسمی طی دو تا سه هفته ویزای کشور استرالیا برای متقاضیان صادر می‌شود.

محیط یک شرکت در استرالیا

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای استرالیا از طریق ثبت یک شرکت در این کشور

مهم‌ترین مدرک برای اخذ ویزای استرالیا از طریق ثبت شرکت طرح تجاری است. از میان سایر مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا از طریق ثبت شرکت در استرالیا می‌توان به گواهی تمکن مالی و پاسپورت معتبر اشاره کرد. متقاضیان دریافت ویزای استرالیا باید یک گزارش از گردش حساب بانکی برای اخذ گواهی تمکن مالی تهیه کنند. این گواهی برای اثبات توانایی مالی متقاضیان ثبت شرکت ضروری محسوب می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای استرالیا از طریق ثبت یک شرکت در این کشور

در حال حاضر هزینه صدور ویزای استرالیا برای متقاضیان ثبت شرکت در این کشور حدود هفت هزار دلار است. ارائه رسید پرداخت این هزینه در هنگام ثبت درخواست اخذ ویزای استرالیا ضروری محسوب می‌شود. متقاضیان اخذ ویزا از طریق ثبت شرکت در استرالیا باید یک قطعه عکس پاسپورتی به همراه داشته باشند. ارائه گواهی عدم سوءپیشینه برای ثبت شرکت در کشور استرالیا الزامی به¬حساب می‌آید. تسلط بر زبان انگلیسی برای اخذ ویزا از طریق ثبت شرکت در کشور استرالیا ضروری محسوب می‌شود. از این جهت تمامی متقاضیان اخذ ویزای استرالیا از طریق ثبت شرکت باید مدرک آیلتس با نمره شش یا معادل آن را داشته باشند. ترجمه مدارک تحصیلی به زبان انگلیسی برای ارائه آنها به اداره مهاجرت الزامی به حساب می‌آید.

تنظیم یک طرح تجاری برای ثبت شرکت

معرفی انواع شرکت‌ها برای ثبت در کشور استرالیا

شرکت‌های خصوصی در استرالیا را می‌توان در دو گروه کلی شرکت‌های مسئولیت محدود و شرکت‌های مشارکتی قرار داد. در نظر داشته باشید هزینه ثبت یک شرکت مشارکتی به طور قابل توجهی بالاتر از شرکت‌های مسئولیت محدود است. برای ثبت شرکت‌های مشارکتی باید حداقل سی کارمند استرالیایی استخدام کنید. ثبت شرکت‌های مشارکتی پیچیدگی‌های حقوقی نسبتا زیادی دارد. متقاضیان ثبت شرکت در استرالیا برای ایجاد یک شرکت مشارکتی باید حداقل صد هزار دلار سرمایه داشته باشند.

 

هزینه مورد نیاز برای ثبت شرکت مسئولیت محدود پنجاه درصد کمتر از سرمایه لازم برای ثبت شرکت‌های مشارکتی است. متقاضیان ثبت این نوع شرکت‌ها تنها باید در هنگام شروع به کار پنج کارمند استرالیایی را استخدام کرده باشند. به دلیل پیچیدگی‌های حقوقی کمتر، مراحل اداری ثبت شرکت‌های مسئولیت محدود در مدت‌زمان کوتاه‌تری طی می‌شود. به طورکلی ریسک ضرر مالی شرکت‌های مسئولیت محدود، بسیار کمتر از شرکت‌های مشارکتی است.

 

در هنگام ثبت درخواست اخذ ویزای استرالیا باید نوع شرکت مور نظر برای ثبت را به طور دقیق مشخص کنید. شیوه نگارش طرح تجاری برای شرکت‌های مسئولیت محدود و مشارکتی به طور کامل با یکدیگر تفاوت دارد. کارمندان اداره مهاجرت کشور استرالیا طرح‌ها تجاری مربوط به شرکت‌های مشارکتی را با سخت‌گیری بیشتری بررسی می‌کنند.

کارمندان یک شرکت مشارکتی در کشور استرالیا

بررسی مراحل حقوقی دریافت کارت اقامت دائم استرالیا از طریق ثبت شرکت در این کشور

 برای دریافت کارت اقامت کشور استرالیا از طریق ثبت شرکت باید حداقل چهار سال در این کشور سکونت داشته باشید. پس از گذشت مدت‌زمان ذکرشده افراد می‌توانند یک درخواست رسمی برای اخذ کارت اقامت دائم کشور استرالیا ثبت کنند. در نظر داشته باشید فرایند حقوقی دریافت کارت اقامت دائم کشور استرالیا بین سه تا پنج ماه طول می‌کشد. هزینه صدور کارت اقامت دائم از طریق ثبت شرکت در استرالیا چهار هزار دلار است. متقاضیان دریافت کارت اقامت دائم کشور استرالیا باید ویزای خود را در هنگام ثبت درخواست رسمی به کارمندان اداره مهاجرت تحویل دهند. ارائه مدارک مربوط به وضعیت مالی شرکت ثبت شده برای اخذ کارت اقامت دائم کشور استرالیا الزامی به حساب می‌آید. امکان دریافت کارت اقامت دائم برای همراهان متقاضی نیز وجود دارد.

 

در صورت تمایل به دریافت کارت اقامت استرالیا برای همسر و فرزندان باید این موضوع را در تقاضانامه ارائه شده به اداره مهاجرت ذکر کنید. متقاضیان اخذ حق شهروندی از طریق ثبت شرکت در استرالیا در ابتدا کارت اقامت دائم این کشور را اخذ می‌کنند. در واقع بدون داشتن کارت اقامت دائم استرالیا نمی‌توان برای اخذ حق شهروندی اقدام کرد. برای دریافت راهنمایی در خصوص مهاجرت به خارج از کشور می‌توانید با مؤسسه کاربین تماس بگیرید. کاربین تحت قوانین وزارت کار فعالیت می‌کند.

محاسبه هزینه ثبت شرکت

بررسی مراحل حقوقی دریافت حق شهروندی استرالیا از طریق ثبت یک شرکت در این کشور

یکی از مزایای ثبت شرکت در کشور استرالیا امکان دریافت حق شهروندی از این طریق است. گام ابتدایی برای دریافت تابعیت کشور استرالیا اخذ کارت اقامت دائم است. دارندگان کارت اقامت دائم کشور استرالیا یک سال پس از اخذ این کارت می‌توانند درخواست رسمی برای اخذ تابعیت استرالیا را ثبت کنند. در صورت تمایل به اخذ حق شهروندی از طریق ثبت شرکت در استرالیا باید به اداره مهاجرت این کشور نه هزار دلار هزینه بپردازید.


طی‌کردن فرایند حقوقی مربوط به اخذ حق شهروندی حدود یک سال زمان می‌برد. متقاضیان دریافت حق شهروندی استرالیا باید در کلاس‌های آموزشی مربوط به تاریخ و فرهنگ این کشور شرکت کنند. پس از برگزاری این کلاس‌ها از شرکت‌کنندگان آزمونی گرفته می‌شود کسب نمره قبولی در این آزمون‌ها برای اخذ حق تابعیت کشور استرالیا الزامی به حساب می‌آید.


متقاضیان دریافت حق شهروندی از طریق ثبت شرکت در استرالیا نباید هیچ‌گونه بدهی مالیاتی داشته باشند. شایان ذکر است سابقه کیفری متقاضیان پیش از اعطای حق شهروندی مورد بررسی قرار می‌گیرد. پس از دریافت تابعیت می‌توان برای اخذ پاسپورت کشور استرالیا نیز اقدام کرد. پاسپورت کشور استرالیا صد و بیست ماه اعتبار دارد. با پاسپورت این کشور می‌توانید به بیش از صد و هشتاد کشور بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنید.

جلد پاسپورت کشور استرالیا
نتیجه‌گیری

برای دریافت راهنمایی در زمینه مهاجرت به خارج از کشور می‌توانید با مشاوران مؤسسه کاربین تماس بگیرید. متخصصان حقوقی موسسه کاربین تجربه بسیار بالایی در زمینه ارائه مشاوره برای مهاجرت به خارج از کشور دارند. این مؤسسه تحت قوانین وزارت کار فعالیت می‌کند. برای ثبت شرکت در استرالیا باید در ابتدا نوع شرکت مورد نظر را انتخاب کنید. اکثر متقاضیان خواهان ثبت شرکت خصوصی در استرالیا هستند. شرکت‌های خصوصی استرالیا را می‌توان در دو گروه مشارکتی و مسئولیت محدود قرار داد. هزینه ثبت شرکت‌های مشارکتی بسیار بیشتر از شرکت‌های مسئولیت محدود است. فرایند ثبت شرکت‌های مشارکتی از نظر حقوقی پیچیدگی‌های بیشتری دارد. با ثبت شرکت در کشور استرالیا می‌توان کارت اقامت دائم و حق شهروندی را نیز اخذ کرد.

مقاله ی پیشنهادی : 

وکیل مهاجرت به استرالیا

سوالات متداول

طرح تجاری
گواهی تمکن مالی
پاسپورت معتبر
گواهی عدم سوءپیشینه
مدرک آیلتس با نمره شش یا معادل آن

رسید پرداخت هزینه صدور ویزا

حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در استرالیا پنجاه هزار دلار است.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در قبرس شمالی
کار در قبرس شما‌لی

کار در کشورهای اروپایی همیشه از اولویت‌های متقاضیان کار در سراسر دنیا بوده است. فرایند کاریابی در کشورهای اروپایی می‌تواند دشوار باشد؛ چرا که اولویت

بیشتر
مهاجرت به کره جنوبی
مهاجرت به کره جنوبی

آیا قصد مهاجرت به کره جنوبی را دارید، اما نمی دانید چگونه باید این کار را انجام دهید؟ هنگام مهاجرت به یک کشور جدید، چه

بیشتر