ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا یکی از راه های اخذ اقامت این کشور است. در این مقاله انواع شرکت و شرایط ثبت آنها را توضیح داده ایم. این راه برای سرمایه داران راه حل مناسبی است.

 

ثبت شرکت در کشور کانادا جهت امور اداری نیازی به طی مراحل پیچیده ای ندارد و داشتن پتانسیل مالی از اهم موارد است. بهتر است قبل از هر اقدامی با یک مشاور درباره سرمایه گذاری و ثبت شرکت مشورت کنید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

اشکال ثبت شرکت در کانادا

اشکال ثبت شرکت در کانادا

1. شرکت سهامی (Corporation)

در این روش، شرکت به عنوان شخص حقوقی مستقل در نظر گرفته می شود. مزیت این توع شرکت این است که حداقل دو نفر سهام دار لازم است تا کارهای اداری آن صورت بگیرد و در صورت ورشکستگی، سهامداران آن ورشکسته تلقی نمی شوند. ثبت شرکت در کانادا مزایایی همچون  حمایت های مالی از  طرف دولت، حقوق مالیاتی مناسب دارد و کشوری ایده آل برای سرمایه گذاری از این طرق است.

 

شرکت های سهامی را می توان به دو صورت ثبت کرد:

 
  • ثبت شرکت سهامی به صورت استانی: این نوع شرکت ها باید طبق قوانین همان استان ثبت شوند و تحت قوانین همان استان فعالیت کنند.
 
  • ثبت شرکت سهامی به صورت فدرال: این نوع شرکت ها طبق قوانین فدرالی کانادا ثبت می شوند و باید طبق قوانین کل خاک کانادا فعالیت کنند که جهت توسعه کار می توانند این نوع شرکت ها را ثبت کرد و لازم به ذکر است که اگر شرکت شما به صورت فدرال ثبت گردد دیگر کسی قادر به ثبت شرکتی با نام شما در دیگر استان ها را نخواهد داشت. نکته مهم اینکه اگر شرکت به صورت فدرال ثبت شود باید در یک استان هم برای پایه شرکت و ترند اصلی شرکت هم ثبت گردد که پایگاه اصلی شرکت می باشد.

2. شرکت مالکیت انحصاری (Sole proprietorships)

انحصار مالکیت در این نوع شرکت در اختیار یک نفر قرار دارد که مرسوم به مالکیت انحصاری معروف است. شخصی که سهامدار انحصاری شرکت است مدیر عامل است و کلیه قراردادها و امور اداری در اختیار او است. بنابراین درآمد های شرکت با درآمد مدیر عامل جمع می شود و سبب افزایش مالیات پرداختی می گردد.

 

اگر شرکت ورشکسته شود، مدیر عامل کلیه دارایی خود را از دست می دهد. این نوع شرکت دوره زمانی محدودی دارد و با فوت مدیر عامل، شرکت هم منحل می شود و امکان نقل و انتقال شرکت به شخص ثانویه وجود ندارد بنابراین روش مناسبی جهت سرمایه گذاری برای سایر سهامداران نیست.

3. مشارکت (Partnership)

روش دیگر ثبت شرکت در این کشور این است که دو یا چند نفر باهم یک شرکت به صورت مشارکتی تاسیس نمایند. در این نوع شرکت به دلیل پیچیدگی هایی در مسائل حقوقی وجود دارد باید دقت شود که سهامداران از آشنایی خوبی با یکدیگر برخوردار باشند. شرکت مشارکتی شبیه شرکت مالکیت اختصاصی است با این  تفاوت که درآمد و خسران حاصل از تجارت شرکت بین شرکا تقسیم می شود.

 

نوع دیگری هم از کسب و کار در کانادا وجود دارد که به کسب و کارهای شخصی یا خود کفا مرسوم است که شخص خود می تواند به صورت مستقل شغل خود را آغاز کند و و پس از دریافت تاییدیه های لازم از طرف کاناد می تواند مشغول کارشود.

اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت

برای مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت لازم است که با مشاوران و وکلای ماهر دراین زمینه مشورت کنید.

 

ثبت شرکت و گرفتن اقامت کانادا

 

اقامت در کانادا از طریق سرمایه گذاری راه میانبری است که سرمایه داران می توانند از این طریق عمل کنند. بهرحال باید دقت کنید مهاجرت امری زمان بر است و باید با حوصله پیگیر این امر بود.

موارد لازم برای ثبت شرکت در کانادا

1- متقاضی سرمایه گذاری در کانادا بعد از دریافت مجوز کسب و کار باید 100 هزار دلار کانادایی را به عنوان وثیقه به دولت فدرال کانادا ارائه دهد و باید در نظر گرفت که مددت این وثیقه ۵ سال است.

 

۲- سرمایه گذرانی که می خواهند ثبت شرکت در کانادا نمایند باید حداقل ۳ سال مدیریت در یک شرکت را بر عهده داشته باشند.

 

۳- متقاضی ثبت شرکت باید حداقل پتانسیل ۱.۶۰۰.۰۰۰ دلار سرمایه گذاری قانونی در کانادا را به هر شکل ممکن داشته باشد.

مراحل ثبت شرکت در کانادا

مرحله نخست: انتخاب یک برند تجاری برای کسب و کار.

 

مرحله دوم: تعیین نوع فعالیت تجاری که این نوع فعالیت به اشکال منطقه ای یا استانی، مشارکتی، فدرالی و یا بصورت مالکیت فردی است.

 

مرحله سوم: دریافت مجوز های لازم برای کسب وکار از دولت کانادا. این کار به وکیل متخصص سپرده شود.

 

مرحله چهارم: تهیه سرمایه لازم برای ثبت شرکت

مدارک لازم ثبت شرکت در کانادا

مدارک لازم ثبت شرکت در کانادا

مدارک لازم برای ثبت شرکت

  1. فراهم کردن اساسنامه، شرکت نامه، اظهارنامه و تقاضانامه
  2. تهیه فرم های بیمه پرسنل شرکت
  3. افراهم کردن مدارک هویتی شریکان و سهامداران شرکت
  4. تهیه فرم مالیاتی و سرمایه شرکت
  5. فراهم کردن فرم تایید شده درخواست ثبت شرکت و مدارک شناسایی به اتاق بازرگانی

مقاله مرتبط: کارآفرینی در کانادا

سوالات متداول

1.شرکت سهامی (Corporation)
2. شرکت مالکیت انحصاری (Sole proprietorships)
3. مشارکت (Partnership)

انتخاب یک برند تجاری
تعیین نوع فعالیت تجاری
تعیین نوع فعالیت تجاری
تهیه سرمایه لازم

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

4 پاسخ

  1. سلام روزبخیر چه مدت پس از ثبت شرکت در کانادا میتونیم شهروندی کانادا رو دریافت کنیم؟

    1. سلام .معمولا بعد از 5 سال زندگی در کانادا میتونید برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر