تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا

تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا

تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا مطلبی است که با جزئیات در این مقاله به آن پرداخته ایم. کانادا با داشتن استانداردهای بالای زندگی، امکانات مجهز، امنیت و فرصت های شغلی فراوان، دومین کشور بزرگ جهان و یکی از بهترین کشورها برای زندگی و کار است. به طور کلی، اقتصاد کانادا بسیار فعال است و احتمال بیکاری در این کشور بسیار پایین است. اکثر افرادی که برای تحصیل به کانادا مهاجرت می کنند، علاقه دارند که ویزای تحصیلی خود را به یک ویزای کاری تبدیل کنند تا بتوانند پس از تحصیل در آنجا بمانند و به کار و زندگی مشغول باشند.


سیاست کانادا حفظ بهترین دانشجویان و استعدادهای بین المللی در این کشور است. بنابراین، با تبدیل ویزای تحصیلی به مجوز کار کانادا، دانشجویان بین المللی این فرصت را خواهند داشت تا پس از اتمام تحصیلات خود، مجوز کار دریافت کرده و تا سه سال در این کشور اقامت داشته باشید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

کار-پس-از-تحصیل-در-کانادا

تبدیل ویزای تحصیلی به کار در کانادا

مهمترین دلایل مهاجرت به کانادا، مزایای اجتماعی ایده آل و فرصت های شغلی برای متخصصان است. بسیاری از افراد با هدف کار و زندگی در این کشور تصمیم به ادامه تحصیل در کانادا می گیرند. همچنین رایج ترین راه برای اخذ اقامت پس از فارغ التحصیلی در کانادا، تبدیل ویزای تحصیلی خود به کار در کانادا و یافتن شغل مناسب در آن کشور است.

 

سیاست دولت کانادا حفظ بهترین دانشجویان و توسعه تخصص و پتانسیل آنها در کشور خود است تا فارغ التحصیلان بتوانند در کانادا بمانند و به دنبال کار باشند. بنابراین، ویزای Graduate Work Permit (PGWP) برای دانشجویان موسسات آموزشی در نظر گرفته شده است تا فارغ التحصیلان بتوانند پس از تحصیل در کشور کانادا به کار مشغول شوند.

 

بعد از تحصیل در کانادا و گرفتن دیپلم فقط 6 ماه فرصت دارید تا برای ویزای کار کانادا اقدام کنید. بنابراین، هنگامی که تحصیل و تحقیقات خود را به پایان رساندید، می توانید برای اقامت در دانشکده تحصیلات تکمیلی اقدام کنید.

اقامت-کاری-بعد-از-تحصیل-کانادا

شرایط اخذ ویزای پس از تحصیل کانادا

به طور کلی، تبدیل ویزای دانشجویی به کسب و کار کانادایی نیاز به گواهی رسمی، مجوز کار معتبر، پاسپورت و مدارک پزشکی دارد. البته صرف تحصیل در این کشور نه تنها به شما اجازه اقامت و کار پس از تحصیل را می دهد.

 

بنابراین، اگر در حال تحصیل برای دریافت اقامت در کانادا هستید، مهم است که پیش از درخواست پذیرش در یک موسسه، شرایط دانشگاه یا موسسه مورد نظر را برای دریافت PGWP بررسی کنید.

 

اکثر دانشگاه هایی که مدارک رسمی مختلف لیسانس، فوق لیسانس و دکترا را ارائه می دهند، مجاز به تبدیل ویزای دانشجویی به کسب و کار در کانادا هستند.

 

برخی از دوره های کالج (معمولاً یک ساله، دو ساله یا بیشتر) شرایط مشابهی دارند و لازم نیست نگران دریافت ویزا پس از تحصیل باشید. تقریباً همه دانشگاه‌های دولتی پس از فارغ‌التحصیلی واجد شرایط دریافت مجوز کار هستند، اما دانشگاه‌های خصوصی ممکن است اینگونه نباشد.

 

یکی دیگر از اصول مهم برای تبدیل ویزای تحصیلی به کسب و کار کانادا، شرکت در دوره تحصیلی حداقل 8 ماهه است. در غیر این صورت، شما واجد شرایط PGWP نیستید. اگر بین 8 ماه تا 2 سال در کانادا تحصیل می کنید، بسته به دوره تحصیلی خود می توانید دوره کارآموزی پس از آموزش را دریافت کنید. به عنوان مثال، اگر یک سال تحصیل کنید، یک سال در کانادا کار خواهید کرد. اما اگر 2 سال یا بیشتر تحصیل کرده اید، می توانید تا 3 سال بعد از فارغ التحصیلی نیز به کار مشغول باشید.

 

در چه شرایطی می توانم ویزای کار کانادا را بگیرم؟

در برخی موارد، ممکن است نتوانید ویزای دانشجویی خود را به کار در کانادا تبدیل کنید. اینجاست که تحقیقات قبل از مهاجرت مفید واقع می شود. بنابراین به شدت توصیه می شود قبل از اقدام مهاجرت به کانادا به مطالعه شرایط و ضوابط اخذ ویزای کار پس از تحصیل در این کشور بپردازید.

 

همچنین، اگر به طور غیرقانونی تحصیل را ترک کنید، ویزای تحصیلی شما به طور خودکار منقضی می شود و پس از فارغ التحصیلی نمی توانید مجوز کار دریافت کنید.

روش های اقامت پس از تحصیل در کانادا

راه های دیگری نیز برای اقامت پس از فارغ التحصیلی در کانادا وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. با توجه به اینکه ویزای کار تا 3 سال پس از فارغ التحصیلی معتبر است و قابل تمدید نیست، باید راه دیگری را برای اقامت در کانادا پس از فارغ التحصیلی در نظر بگیرید.

البته سه سال سابقه تحصیل در کانادا و کار در این کشور مزیت خوبی برای درخواست اقامت دائم یا شهروندی کانادا می باشد.

اقامت بریتیش کلمبیا پس از تحصیل در کانادا

بریتیش کلمبیا غربی ترین ایالت کانادا و ونکوور پایتخت این استان، سومین شهر بزرگ کانادا است. همانطور که قبلا ذکر شد، فارغ التحصیلان ایالت های کانادا می توانند به طور مستقل برای اقامت درخواست دهند. برنامه بریتیش کلمبیا BCPNP نام دارد.

کسانی که تجربه و مهارت های لازم را در بریتیش کلمبیا داشته باشند، به خصوص کسانی که با تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری کانادا دارای سابقه کار هستند در مدت زمان کمتری نسبت به سایرین در بریتیش کلمبیا زندگی خواهند کرد.

 

شما می توانید مدرک خود را دریافت کنید و برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید. برنامه اقامت بریتیش کلمبیا (BC PNP) شامل دو برنامه مهاجرتی مبتنی بر تخصص و کارآفرینی است.

برنامه اقامت BC شامل افرادی است که تجربه کاری خوبی در این زمینه دارند. افراد حرفه ای با تجربه بهداشت و سلامت مانند پرستاران، پزشکان و روانشناسان نیز می توانند از این برنامه استفاده کنند.

 

این برنامه همچنین شامل دانشجویانی می شود که در سه سال گذشته از دانشگاه های معتبر کانادا فارغ التحصیل شده اند و توسط کارفرمایان در بریتیش کلمبیا استخدام شده اند.

 

فارغ التحصیلان بین المللی دکترای علوم بهداشت و علوم طبیعی در دانشگاه بریتیش کلمبیا، و همچنین متخصصان در رشته های خاص، می توانند برای زندگی در کانادا به برنامه اقامت بریتیش کلمبیا تکیه کنند.

 

برنامه اقامت کارآفرین بریتیش کلمبیا همچنین شامل افرادی می شود که اقامت کانادا را از طریق انواع کارآفرینی به دست آورده اند و مایل به زندگی و سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا هستند.

استان-بریتیش-کلمبیا-کانادا

کار در داخل دانشگاه در کانادا

کار دانشجویی در دانشگاه نیازی به ویزای کار کانادا ندارد و با استفاده از ویزای دانشجویی قابل انجام است. شما فقط با شروع تحصیل در کانادا می توانید به عنوان دانشجو کار کنید و دانشجویان بین المللی تا زمانی که وارد دانشگاه نشده و ترم را شروع نکنند نمی توانند در کانادا تحصیل کنند.

به عنوان یک قاعده کلی، شما می توانید به عنوان دانشجو در دانشگاه با داشتن شرایط زیر به کار مشغول شوید:

 

 

 • در یک دانشگاه، دانشگاه کبک، CEGEP (دانشگاه دولتی-خصوصی کبک)، یا یک دانشگاه دولتی که مدرک اعطا می کند، دانشجوی تمام وقت باشید.
 • مجوز کار معتبر داشته باشید.
 • شماره تامین اجتماعی (SIN) داشته باشید.
 

در صورت داشتن هر یک از شرایط زیر، دانشجویان از کار در دانشگاه منع می شوند:

 

 • از تحصیل تمام وقت در یک دانشگاه یا موسسه آموزشی کانادا خودداری کنید
 • مجوز کار شما به زودی منقضی شود
 • اگر مجوز کار دارید
 • انتقال از دانشگاه به دانشگاه دیگر
 

کار در دانشگاه، به این معنی است که می توانید در محوطه دانشگاه به کار مشغول باشید. اگر دانشگاه شما دارای چندین پردیس است، فقط می توانید در محوطه و دانشگاه محل تحصیل خود کار کنید.

اگر مدرس یا محقق هستید، یا اگر کار شما کاملاً به بورسیه های تحقیقاتی مرتبط است، فقط می توانید خارج از محوطه فعلی خود کار کنید.

بنابراین، دانشجویانی که در کتابخانه‌ها، بیمارستان‌ یا مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی وابسته به دانشگاه کار می‌کنند، می‌توانند حتی خارج از دانشگاه کار کنند.

کار خارج از دانشگاه در کانادا

برای کار در دانشگاه یا خارج از دانشگاه در کانادا، شما و کارفرمایتان باید مطمئن شوید که هیچ مانعی برای تحصیل در خارج از دانشگاه بدون مجوز کار برای شما وجود ندارد.

این به این دلیل است که اگر در خارج از دانشگاه کار کنید و واجد شرایط نباشید، باید کانادا را ترک کنید.

به طور کلی شرایط تحصیل دانشجویی در کانادا در لایسنس Master Authorized مشخص شده است. شرایط عمومی کار (بدون مجوز کار) برای دانشجویان عبارتند از:

 

 • دانشجوی تمام وقت در DLI شوید
 • در یک برنامه آکادمیک، حرفه ای بلند مدت ثبت نام کرده باشید.
 • مدت زمان تحصیل باید حداقل 6 ماه باشد.
 • تحصیلات شما منجر به دریافت دیپلم، یا گواهی شود.
 • تحصیل شما در کانادا شروع شده باشد
 • SIN در کانادا داشته باشید
 

اگر دانشجوی پاره وقت در کانادا هستید، تنها در موارد زیر می توانید به عنوان دانشجوی غیر دانشگاهی کار کنید:

 

 • شرایط بالا را داشته باشید،
 • شما در حال تحصیل به صورت پاره وقت باشید، برای تکمیل مطالعه خود نیازی به مطالعه تمام وقت ندارید.
 

اگر واجد شرایط تحصیل در دوره آمادگی زبان ESL یا FSL در کانادا هستید و قبل از ثبت نام در کالج نیاز به گذراندن دوره زبان در کانادا دارید، نمی توانید به عنوان یک دانشجوی غیر دانشگاهی کار کنید. وقتی مدرک گرفتید، شرایط مجوز کار برای یک شغل دانشجویی قانونی در کانادا را خواهید داشت.

کار-خارج-از-دانشگاه-در-کانادا

دانشجوی کوآپ و کارآموزی در کانادا

برخی از برنامه ها، دانشجویان کانادایی و محلی را به عنوان بخشی از برنامه خود می پذیرند. بنابراین، در موارد زیر می توانید برای مجوز کار یا کارآموزی کانادا درخواست دهید:

 

 • مجوز کار معتبر داشته باشید
 • کار و تجربه کاری مورد نیاز برای اخذ مدرک در کانادا را داشته باشید
 • نامه ای از موسسه و دانشگاه داشته باشید.
 • دوره های مشارکتی یا عملی کمتر از 50 درصد دوره های آموزشی را تشکیل می دهند.
 

موسسه کاریابی بین المللی کاربین به صورت تخصصی در امور کاریابی در خارج از کشور فعالیت دارد و دارای مجوز رسمی از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی می باشد.

برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان با شماره تلفن های 28111107 021 و یا 22654650 در ارتباط باشید.

سوالات متداول

تا زمانی که واجد شرایط هستید، می توانید برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) از داخل کانادا درخواست دهید. شما تا 180 روز پس از فارغ التحصیلی فرصت دارید تا برای PGWP درخواست خود را نیز ارسال کنید.

5 راه برای ماندن در کانادا پس از انقضای PGWP وجود دارد که از آنها می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم. برنامه های نامزد استانی (PNPs)، برنامه مهاجرت اقیانوس اطلس (AIP)، پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی (RNIP) و مجوز  کار.

آلبرتا یکی از بزرگترین و بهترین شهر های کانادا برای دریافت اقامت دائم است. درخواست برای اقامت دائم در آلبرتا یک فرصت عالی برای نیروی کار جوان و ماهر است که تازه فارغ التحصیل شده اند.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی