هزینه زندگی در کشور دانمارک

هزینه زندگی در دانمارک

اگر قصد مهاجرت به یکی از کشورهای اروپایی با بالاترین میزان حقوق در اتحادیه اروپا را دارید، قطعا باید دانمارک را انتخاب کنید. به غیر از میانگین دستمزد ماهانه بالا در این کشور سیستم آموزشی، بهداشتی و فرصت های شغلی بسیار عالی است. البته ما در مورد مالیات در این کشور نیز صحبت کرده ایم که برای شما می تواند بسیار مناسب باشد. اما هر چقدر هم که حقوق در دانمارک (ناخالص و خالص) بالا باشد، محیط زیست امن و تمیز و معماری و طراحی زیبا دانمارک را به یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت تبدیل کرده است.

 

البته لازم است که بدانید مالیات ها در این کشور به تنهایی بیش از 50 درصد است، همچنین هزینه زندگی در دانمارک مانند مسکن و غذا در دانمارک ممکن است که کمی بالا باشید. اما نگران نباشید دانمارک دارای بالاترین میزان دستمزد در بین کشور های اروپایی نیز می باشد. ما در این مقاله به بررسی هزینه زندگی از کپنهاگ تا آرهوس، اودنسه و شهرهای کوچکتر  آن پرداخته ایم. زندگی در شهرهای بزرگتر کمی گرانتر از شهرهای کوچکتر خواهد بود. 

این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

زندگی-در-دانمارک

میانگین هزینه زندگی در دانمارک

برای یک فرد مجردی که در دانمارک زندگی می کند، هزینه زندگی در دانمارک حدود 2500 دلار در ماه برآورد می شود. با این مقدار بودجه شما این امکان را خواهید داشت که در یک منطقه زیبا از شهر زندگی مناسبی داشته باشید و هر سال برای تعطیلات به سفر نیز بروید.

البته، این اعداد بسته به لایف استایل هر فردی می تواند بسیار متفاوت باشد و ما سعی می کنیم همه آنها را در اینجا برای شما پوشش دهیم.

هزینه های ماهانه به طور قابل توجهی به سبک زندگی شما بستگی دارد. به طور مثال هزینه زندگی در دانمارک شما بستگی به شهری که در دانمارک مهاجرت می کنید، اینکه چقدر بیرون می روید، غذا کجا می خورید، سرگرمی های خود و صرفه جویی در هزینه های شما دارد.

 

اما ما در اینجا در مورد میانگین هزینه‌های ماهانه برای کسی بحث می‌کنیم که بودجه چندان سختی ندارد، یا در هزینه‌های خود بسیار زیاده‌روی نمی‌کند.

حالا بیایید کمی بیشتر کار کنیم و ببینیم هر ماه پول خود را چگونه خرج می کنید.

هزینه مسکن در دانمارک

سریع ترین و کوتاه ترین پاسخ برای این موضوع این است که هزینه های اجاره در دانمارک حدود 35 دلار در هر متر مربع در ماه است.

از سوی دیگر، قیمت خرید ملک می‌تواند به حدود 6.800 دلار در هر متر مربع در مرکزی‌ترین مناطق شهرهای بزرگ یا مراکز تجاری دانمارک مانند کپنهاگ برسد.

کمتر محتمل است که به محض نقل مکان به دانمارک بلافاصله علاقه مند به خرید خانه شوید.

 

زیرا تنها زمانی می‌توانید بهترین خرید را انجام دهید که بازار را بشناسید، قیمت‌ها را از روی تجربیات خود بدانید و بتوانید بهترین مکان، و امکانات را برای خود فراهم کنید.

به هر حال، قبل از اینکه این نوع سابقه و تجربه را در دانمارک کسب کنید، و اطلاعات مربوط به قیمت املاک و مستغلات را به دست آورید، به احتمال زیاد تصمیم به اجاره یک مکان خواهید داشت.

 

با این فرض، اکنون در مورد هزینه های اقامت در دانمارک از نظر اجاره ماهانه صحبت خواهیم کرد.

بنابراین، هر ماه چقدر باید برای اجاره یک مکان در دانمارک هزینه کنید؟ در اینجا هزینه های مسکن در دانمارک را برای شما فراهم کرده ایم که شما ممکن است که با آن روبرو شوید:

 • 400 دلار برای یک آپارتمان یک خوابه در حدود 40 متر مربع.
 • 500 دلار برای یک آپارتمان دو خوابه حدود 80 متر مربع.
کشور-دانمارک

هزینه آب و برق در دانمارک

این هزینه ها شامل موارد ضروری مانند برق، گاز، آب، تلویزیون کابلی، جمع‌آوری زباله، اینترنت و غیره می‌شوند. در اینجا می‌توانید انتظار داشته باشید که برای خدمات آب و برق در دانمارک چقدر لازم است که بپردازید:

 • 100 دلار برای هر آپارتمان یک خوابه.
 • 185 دلار برای هر آپارتمان دو خوابه.

درست پس از اجاره، خدمات آب و برق می آیند، زیرا این دو دست به دست هم می دهند. لحظه ای که مکانی برای زندگی اجاره می کنید، هزینه آب و برق را نیز هر ماه باید پرداخت کنید.

 

خوشبختانه، همانطور که از اعداد ارائه شده در بالا می بینید، در مقایسه با قیمت های اجاره آنچنان بالا نیستند.

اکنون، البته، بسته به ارائه دهنده ای که انتخاب می کنید، میزان مصرف شما در هر ماه می تواند کمی متفاوت باشد.

همچنین، برخی از این هزینه‌ها ممکن است قبلاً در اجاره گنجانده شده باشد، اما معمولاً خدمات آب و برق در هزینه‌های اجاره در دانمارک گنجانده نمی‌شود و باید آماده پرداخت اضافی برای آنها باشید. از قبل با صاحبخانه صحبت کنید تا بدانید کدام (در صورت وجود) مورد تحت پوشش هزینه ها قرار می گیرد.

هزینه غذا در دانمارک

هزینه تقریبی برای هزینه های غذا در دانمارک، با این فرض که شما هر از گاهی بیرون غذا می خورید اما بیشتر از سوپرمارکت خرید خود را انجام می‌دهید و وعده های غذایی خود را در خانه آماده می کنید، برای یک فرد مجرد حدود 400 دلار در ماه خواهد بود.

قیمت مواد غذایی (در فروشگاه ها) در سال 2021 به دلیل تورمی که کل جهان را در بر گرفت و متأسفانه دانمارک نیز از آن دور نماند، بسیار افزایش یافته است و این در افزایش هزینه های زندگی در سال جاری منعکس شده است.

 

درست مانند بسیاری از کشورها، هزینه های غذا در دانمارک بسیار متفاوت است، به خصوص بین رستوران های ارزان و سطح بالا.

اما فقط برای اینکه بتوانید ایده بگیرید، می توانید انتظار داشته باشید که برای یک ساندویچ از یک رستوران ارزان حدود 12 دلار و برای یک غذای سه وعده ای در یک رستوران بهتر حدود 150 دلار بپردازید، در حالی که یک وعده غذایی در یک رستوران غذاهای سنتی می تواند تقریباً 82 دلار هزینه داشته باشد.

باز هم، این قیمت‌ها بسته به نوع رستورانی که انتخاب می‌کنید، تعداد وعده‌های غذایی و نوع غذاهایی که ترجیح می‌دهید، مقدار، فصول و غیره بسیار متفاوت است.

 

و البته، به شدت به این بستگی دارد که آیا ترجیح می‌دهید بیرون غذا بخورید، در رستوران‌ها، غذای آماده سفارش دهید یا غذاها و مواد اولیه خود را از سوپرمارکت بخرید و در خانه بپزید.

تخمین این موارد بسیار دشوار است زیرا از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است. بنابراین در حالی که ممکن است برای برخی خرج کردن کمتر از 400 دلار برای یک نفر آسان باشد، برخی دیگر می توانند به سرعت این بودجه را داشته باشند.

 

بیایید به میانگین قیمت‌ها نه تنها برای انواع رستوران‌ها در دانمارک، بلکه برای برخی از ابتدایی‌ترین مواد غذایی که ممکن است علاقه مند به خرید برای پخت و پز و غذا خوردن در خانه باشید، نگاهی بیندازیم.

 • 80 دلار برای یک قرص نان
 • 20 دلار برای یک بطری شیر 1 لیتری
 • 70 دلار برای یک کیلوگرم سبزیجات
 • 80 دلار برای یک کیلوگرم مرغ
 • 50 دلار برای یک قهوه (کافه لاته یا کاپوچینو)

 

همانطور که قیمت‌های بالا نشان می‌دهد، هزینه‌های غذا و غذا خوردن در بیرون بسته به موادی که انتخاب می‌کنید، رژیم غذایی، ترجیحات شما برای رستوران‌های ارزان‌تر یا گران‌تر، میزان غذا خوردن، محل خرید (بازارهای محلی یا سوپرمارکت‌ها) و غیره بسیار متفاوت است.

اما، به طور متوسط، برای رژیم غذایی مناسب خود، می توانید انتظار داشته باشید که ماهانه حدود 400 دلار برای غذا هزینه کنید.

هزینه-ها-در-دانمارک

هزینه حمل و نقل در دانمارک

کشور دانمارک یکی از بهترین سیستم های حمل و نقلی را در جهان دارد و این کشور در حال تبدیل شدن به یکی از بهترین کشور های جهان از این نظر است.

در ادامه لیستی از محبوب ترین وسایل حمل و نقل و میانگین هزینه برای آنها را برای شما آورده ایم:

 • 70 دلار برای یک سواری در حمل و نقل عمومی
 • 50 دلار برای یک بلیط حمل و نقل عمومی ماهانه
 • 30 دلار در هر کیلومتر با تاکسی یا سایر وسایل حمل و نقل مشابه
 • 60 دلار برای یک لیتر بنزین

با جمع کردن هزینه ها با حمل و نقل در دانمارک در سال 2022، نمی توانیم واقعاً بگوییم که ارزان است.

 

در واقع، اگر قیمت بلیط ماهیانه برای حمل و نقل عمومی را با هزینه ماهانه آب و برق مقایسه کنیم، در واقع نشان از گران بودن آن میدهد.

بنابراین، اگر شما یک کارمند با حقوق بالا هستید، احتمالاً مشکلی نخواهید داشت. اما این ممکن است که برای دانش آموزان فرق داشته باشد.

این نیز یکی از دلایلی است که بسیاری از دانش‌آموزان در دانمارک ترجیح می‌دهند از دوچرخه یا از قطار شهری به عنوان ارزان‌ترین جایگزین ممکن برای حمل‌ونقل استفاده کنند.

سایر هزینه زندگی در دانمارک

هزینه های دیگری که شما ممکن است در هنکام زندگی در دانمارک داشته باشید شامل فعالیت‌های کوچکی هستند که اهمیت دارند و زندگی شما را بهتر می‌کنند. این هزینه لازم هستند زیرا استانداردها، انرژی و همچنین سلامت عاطفی و روانی شما را بالا می‌برند.

اینها شامل رفتن به سینما یا خرید اشتراک باشگاه می باشند. ما در اینجا برخی از این قیمت ها را در ماه برای شما آورده ایم:

 • 60 دلار برای یک بلیط سینما برای هر بزرگسال
 • 00 دلار برای اشتراک ماهیانه باشگاه بدنسازی
 • 50 دلار برای اشتراک ماهانه اینترنت پرسرعت

 

بنابراین پس از چند جمع و تفریق ساده ریاضی، می توانیم نتیجه گیری کنیم که میانگین هزینه زندگی در دانمارک برای استانداردهای زندگی چیزی حدود 2500 دلار برای یک فرد مجرد در ماه است.

نکته مهمی که باید به آن توجه کرد این است که یک زوج معمولاً باید برای هر نفر هزینه کمتری را پرداخت کند. چنین موردی از گزینه های زندگی مشترک و اشتراک آپارتمان است که هزینه های اقامت را تا حد زیادی کاهش می دهد، که بیشتر بودجه ماهانه را نیز شامل می شود.

فرهنگ-دانمارک

خرج زندگی در دانمارک

زوجی که در دانمارک زندگی می‌کنند، می‌توانند با مجموع حدود 4000 دلار (2000 دلار برای هر نفر) زندگی مناسبی را داشته باشند.

حتی داشتن فرزند نیز بودجه ماهانه را تا حد زیادی افزایش نمی دهد – شما می توانید انتظار داشته باشید که در چنین شرایطی با 4500 تا 5000 دلار در ماه زندگی خوبی داشته باشید زیرا مدارس در دانمارک رایگان هستند.

در مجموع می توان گفت که هزینه زندگی در دانمارک تقریباً مشابه هزینه زندگی در سوئد است، هرچند کمی ممکن است که بالاتر باشد.

بنابراین، با جمع بندی همه چیز، فکر می کنم کاملاً مطمئن هستیم که بگوییم هزینه های زندگی در دانمارک در مقایسه با سایر کشورها پایین نیست، اما اگرچه ممکن است زندگی در دانمارک گرانتر نیز به نظر برسد، معمولاً حقوق ها برای پوشش حداقل هزینه ها برای یک زندگی آبرومندانه کافی است.

بعلاوه، این واقعاً به مهارت‌های مدیریت درآمد شما بستگی دارد، به اینکه چقدر برون‌گرا یا برعکس چقدر درون‌گرا و صرفه‌جو هستید.

در مجموع، دانمارک کشوری است که شما در آن این امکان را خواهید داشت که درآمد خوبی داشته باشید. اگر به نظر می رسد که حقوق آینده شما به شما این امکان را می دهد تمام هزینه های اساسی ذکر شده در بالا را پرداخت کنید. با توجه به محبوبیت آن به دلیل نرخ بسیار پایین جرم و جنایت، محیط تمیز، فرصت های توسعه شغلی و معماری زیبا، مهاجرت به این کشور ایده بسیار خوبی می باشد.

سوالات متداول

آیا زندگی در دانمارک گران است؟ زندگی در دانمارک می تواند بسیار گران باشد، به خصوص در محبوب ترین شهرها: کپنهاگ و آرهوس. کپنهاگ یکی از گران ترین شهرهای جهان است و هر دو شهر در جمع گران ترین شهرهای اروپا قرار دارند.

میانگین حقوق سالانه در دانمارک 534156 کرون قبل از مالیات است. این به صورت خالص سالانه 331261 کرون می رسد. میانگین حقوق در دانمارک بین مردان و زنان متفاوت است. در حالی که مردان به طور متوسط ​​حدود 372720 کرون در سال حقوق می گیرند، زنان 309725 کرون دریافت می کنند.

هیچ قانونی در دانمارک حداقل دستمزد را الزامی نمی کند. حداقل دستمزد از طریق قراردادهای دسته جمعی در هر بخش تعیین می شود. متداول ترین حداقل دستمزد در همه بخش ها 110 کرون است.

بله، دانمارک خدمات بهداشتی عمومی رایگان برای شهروندان و ساکنان خود دارد. سیستم مراقبت های بهداشتی توسط دولت مرکزی تنظیم می شود، اگرچه اکثر خدمات توسط دولت های محلی ارائه می شوند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی