هزینه زندگی در کشور سنگاپور

هزینه زندگی در سنگاپور

سنگاپور یکی از بهترین کشور های جهان برای مهاجرت کاری است! این کشور با داشتن بالاترین نرخ کیفیت زندگی در بین کشور های آسیایی مهاجران بسیاری را از سراسر جهان برای مهاجرت به سوی خود جذب می کند. سیستم حمل و نقل عمومی عالی و به همراه سیستم بهداشتی و آموزشی سرآمد این کشور را در سطح جهانی به کشوری به همتا تبدیل کرده است. یکی از مهمترین مزیت های زندگی در سنگاپور این است که بسیاری از مردم در این کشور به زبان انگلیسی نیز تسلط خوبی را دارند. در این مقاله به بررسی هزینه زندگی در سنگاپور میپردازیم.

مهمترین فاکتوری را که شما باید در هنگام مهاجرت  کاری به سنگاپور در نظر داشته باشید هزینه زندگی در این کشور است. در همین راستا در این مقاله ما برای شما اطلاعات کاملی را از هزینه زندگی در سنگاپور برای شما فراهم کرده ایم. 

این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

سنگاپور

چرا مهاجرت به سنگاپور

سنگاپور قطب اصلی مهاجرت در جنوب شرقی آسیا است. این کشور همچنین مقصد فوق العاده محبوب برای مسافرانی که به این منطقه می روند تبدیل شده است. این کشور با این حال، فقط در بین گردشگران محبوب نیست – این کشور همچنین دارای یک جامعه مهاجر بزرگ است. با حضور شهروندان هر کشور در جهان در داخل مرزهای آن، این شهر جهانی هر ساله مهاجران بسیاری را به سوی خود جذب می کند.

 

این کشور قطب اصلی مالی در شرق قاره است. به این ترتیب، مهاجران بسیاری از سراسر جهان از این کشور به عنوان مقصد مهاجرتی خود استفاده می کنند. این بدان معناست که فرصت های شغلی بی پایانی در این کشور وجود دارد. این کشور همچنین به‌خاطر فضای اجتماعی شلوغ‌اش که در آن می‌توانید با مردمی از سراسر کره زمین معاشرت کنید، شناخته شده است.

 

اما سنگاپور چند نقطه ضعف دارد. سنگاپور کشوری گرم، گران و کوچک است. طبیعت بسیاری ندارد و بیشتر حیات گیاهی موجود وارداتی می باشد. برای ترک شهر باید از کنترل مرز عبور کنید.

همانطور که گفته شد، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم تا گزینه های خود را قبل از عزیمت بسنجید.

میانگین هزینه زندگی در سنگاپور

ما این را در ابتدا بگوییم که سنگاپور کشوری گران است. اما در مقابل سنگاپور اغلب به عنوان داشتن یکی از بالاترین کیفیت های زندگی در جهان شناخته می شود.

به طور کلی، هزینه زندگی در سنگاپور بسته به سبک زندگی شما در نوسان است. البته، پختن وعده های غذایی در خانه باعث صرفه جویی در هزینه های شما می شود، اما یکی از بزرگترین بخش های اجتماعی را نیز که خوردن در رستوران است ممکن است که از دست بدهید. در نهایت، شما باید یک رسانه شاد را پیدا کنید که مناسب شما باشد. چیزی که شما به عنوان عامل ضروری به حساب می آورید ممکن است برای شخص دیگری هزینه زیادی نداشته باشد.

 

جدول زیر متداول ترین هزینه زندگی در سنگاپور را در هنگام مهاجرت شما نشان می دهد:

مورد                                                                   هزینه

اجاره (اتاق خصوصی در مقابل آپارتمان لوکس)            750 تا 4000 دلار

برق                                                                   115 دلار

اب                                                                    35 دلار

تلفن همراه                                                          20 دلار

گاز (در هر لیتر)                                                    1.70 دلار

اینترنت                                                              35 دلار

بیرون غذا خوردن                                               10 تا 55 دلار +

مواد غذایی                                                        200 دلار

خانه دار (کمتر از 10 ساعت)                                    100 دلار +

اجاره ماشین یا اسکوتر                                         +1600 دلار

عضویت در ورزشگاه                                              100 دلار

جمع                                                             +2965 دلار

 

 

ما یک ایده تقریبی از هزینه ها در جدول بالا به شما ارائه کرده ایم، اما این تمام داستان نیست. بیایید نگاهی دقیق تر به تمام هزینه های مربوط به مهاجرت به سنگاپور بیندازیم.

زندگی-در-سنگاپور

هزینه اجاره خانه در سنگاپور

همانطور که اساساً در همه جای دنیا وجود دارد، اجاره بها بیشترین بخش هزینه زندگی در سنگاپور در بر خواهد داشت. در ابتدای مهاجرت به این کشور انتظار ویلاهای مجللی را نداشته باشید. اجاره اتاق در بین مهاجران رایج‌تر است، اگرچه آپارتمان‌های شخصی همچنان محبوب‌ترین گزینه در میان جمعیت شاغل مهاجر می باشد.

 

در مورد اجاره اتاق، باید به دقت در نظر بگیرید که به دنبال چه نوع سبک زندگی هستید. آپارتمان های مشترک نسبت به آپارتمان های یک خوابه از کیفیت پایین تری برخوردار هستند و هزینه آن همیشه ارزان تر نیست. اگر خانواده‌تان را با خود بیاورید، هزینه‌هایتان سر به فلک می‌کشد، اما همچنان با یک خانواده با حقوق چندگانه قابل مدیریت است. هاستل ها در سنگاپور وجود دارند، با این حال، اکثر آنها بهترین گزینه نیستند.

 

به طور کلی، شما با زندگی در خارج از مرکز شهر در هزینه خود صرفه جویی خواهید کرد، اما حتی این نیز ناچیز است. کل کشور یک منطقه شهری را پوشش می دهد و با حمل و نقل عمومی به خوبی متصل است. کسانی که کم درآمد (مانند معلمان زبان انگلیسی) هستند در جوهور بارو زندگی می کنند، اما این شهر در واقع در مالزی است. این امر می تواند کار را برای کسانی که نیاز به سفر روزانه به داخل و خارج از شهر داشته باشند را واقعاً دشوار کند و شما در آن واحد تحت دو فرآیند مختلف ویزا قرار خواهید گرفت.

هزینه اقامت در سنگاپور

سنگاپور شهری مملو از مهاجران است، آپارتمان های مبله در این کشور امری بسیار معمول است. اگر در یک مجتمع بزرگتر اقامت دارید، توصیه می کنیم حداقل بررسی های شرکتی که ساختمان را مدیریت می کند، انجام دهید. برای پیدا کردن خانه خود در سنگاپور نیز می توانید به Property Guru مراجعه داشته باشید جایی که محبوب ترین وب سایت برای یافتن ملک اجاره ای در سنگاپور است، اگرچه گروه های فیس بوک به طور فزاینده ای نیز در این کشور برای یافتن خانه نیز مفید هستند.

 

هزینه زندگی در سنگاپور به جهت اقامت به این صورت است:

 • اتاق در یک آپارتمان در سنگاپور – 750-1000 دلار
 • آپارتمان خصوصی (یک خوابه) در سنگاپور – 1300-2200 دلار
 • آپارتمان لوکس (سه خوابه) در سنگاپور – 2500-4000 دلار

 

اگرچه پیدا کردن محل اقامت قبل از ورود به این کشور آسان است، اما برخی از افراد ترجیح می دهند قبل از رسیدن از Airbnb استفاده کنند. این بدان معناست که می‌توانید آپارتمان‌های بالقوه خود را شخصاً مشاهده کنید. بازار املاک در سنگاپور به سرعت در حال رشد است.

 

مالیات های مسکونی از صاحب ملک در سنگاپور دریافت می شود، بنابراین این مالیات در قیمت آپارتمان شما تعلق می گیرد. همچنین بسیار معمول است که صورتحساب ها در اجاره گنجانده شوند، اما مطمئن شوید که این جزئیات را بررسی کرده اید. حداقل آب و برق باید شامل شود، اگرچه باید سعی کنید ملکی را با اینترنت نیز پیدا کنید، زیرا این کار باعث صرفه جویی در هزینه های شما می شود.

هزینه-ها-در-سنگاپور

هزینه حمل و نقل در سنگاپور

سنگاپور شبکه حمل و نقل عمومی گسترده ای دارد که هر گوشه شهر را به هم متصل می کند. قطار، قطار شهری و اتوبوس همگی برای اتصال کل کشور استفاده می شوند. شما باید کلیشه های حمل و نقل عمومی آمریکای شمالی و اروپا را فراموش کنید. همه چیز در مورد حمل و نقل در این کشور مرتب و مهمتر از همه مقرون به صرفه می باشد.

 

یکی از مسائلی که در سنگاپور ممکن است که شما را ازار دهد گرما است! حمل و نقل عمومی با تهویه مطبوع شما را نیز خنک نگه می دارد. اما فضای زیادی برای سفرهای فعال در فضای باز وجود ندارد. چند مسیر دوچرخه سواری در سراسر شهر وجود دارد، اما تا رسیدن به دفتر این امکان وجود دارد که عرق کنید. مگر اینکه بخواهید دقیقاً در کنار دفتر خود بمانید، واقعاً چاره ای ندارید جز اینکه از حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

 

رانندگی در سنگاپور به اندازه کشور های دیگر رایج نیست، اما غیرممکن نیست. مانند شبکه حمل و نقل عمومی، جاده ها مرتب و به خوبی نگهداری می شوند. در سنگاپور خرید و کرایه ماشین ارزان نخواهد بود. حتی ممکن است متوجه شوید که با وجود تاکسی هزینه کمتری نسبت به اجاره ماشین خرج خواهید داشت. مگر اینکه اغلب قصد بازدید از مالزی را داشته باشید، مقرون به صرفه ترین انتخاب نیست.

 

برنامه اصلی تاکسی در این کشور Grab است، همچنین می توانید با استفاده از این برنامه غذا سفارش دهید.  هزینه های حمل و نقل در کشور سنگاپور به این صورت است:

 • تاکسی سواری (فرودگاه به شهر) – 13 دلار
 • بلیط MRT (متوسط ​​طول سفر، با کارت حمل و نقل محلی) – 1 دلار
 • کرایه ماشین (یک هفته) – 400 دلار

هزینه غذا در سنگاپور

سنگاپور به خاطر غذاهای متنوعش معروف است. علیرغم موقعیت آن در جنوب مالزی، بزرگترین جامعه قومی در این کشور در واقع چینی هستند. دوران استعمار بریتانیا نیز مهاجران زیادی را از انگلستان و مستعمره های آن به این کشور آورده است. این موجب شده است تا شما بتوانید از غذاهای آسیای جنوبی و جنوب شرقی و یا غذاهای خوب اروپایی در این کشور استفاده کنید.

غذا خوردن در خارج از خانه در سنگاپور بسیار محبوب است. در پایان بودجه طیف غذا، می‌بینید که اکثر مردم محلی بخش زیادی از وقت خود را در مراکز هاوکر می‌گذرانند. این جایی است که غذاهای مقرون به صرفه را خواهید یافت که نشان دهنده فرهنگ ساکن در سنگاپور است.

 

 

رستوران‌های واقعاً برجسته و عالی در این کشور وجود دارد. اگرچه این غذاها زمانی بر غذاهای اروپایی تمرکز داشتند، اما اکنون به سمت سنت های آشپزی سوق پیدا کرده اند. تقریباً هر هتل لوکس رستورانی دارد که به روی عموم باز است که برخی از آنها بهترین مناظر را در کل کشور به وجود آورده اند.

 

 

سوپرمارکت‌های زیادی در سراسر شهر خواهید یافت – FairPrice محبوب‌ترین آنهاست. همانطور که گفته شد، سنگاپور همچنان به ریشه های آسیایی خود با خرید از بازار های روزانه متمایل است. مردم محلی تمایل دارند مواد خود را از آنجا و اغلب با قیمت های بسیار مقرون به صرفه تر از سوپرمارکت خریداری کنند.

 

هزینه های خرید مواد خوراکی روزانه شما در سنگاپور به این صورت است:

 

 • شیر (1 لیتر) – 2.50 دلار
 • نان (500 گرم نان) – 2 دلار
 • برنج (1 کیلوگرم) – 2.50 دلار
 • تخم مرغ (12 عدد) – 2.50 دلار
 • فیله مرغ (1 کیلوگرم) – 8 دلار
 • میوه محلی (1 کیلوگرم) – 2.50 دلار
 • پیاز (1 کیلوگرم) – 1.50 دلار
 • غذا در مرکز هاوکر – 3 دلار
 

سنگاپور به طور طبیعی به آب لوله کشی بسیار بهداشتی و با کیفیت خود مشهور است. اگر این یک ضرورت است، می توانید کاملاً هر چقدر که می خواهید از آن بنوشید. همانطور که گفته شد، طعم آن خیلی خوب نیست.

سنگاپور برای پایان دادن به وابستگی خود از مالزی، منبع آب خود را به آب باران تغییر داده است. با تمام این اوصاف ما به شما پیشنهاد می کنیم که مقداری بطری آب برای نوشیدن خود خریداری کنید. برای یک بطری 0.33 لیتری فقط 1 دلار لازم است که پرداخت کنید.

هزینه تفریح در سنگاپور

سنگاپور با بیش از پنج میلیون جمعیت، فضای اجتماعی پر جنب و جوشی دارد. پارک‌ها، باغ‌ها و مراکز حیات وحش همگی برخی از محبوب‌ترین فعالیت‌ها را در این کشور تشکیل می‌دهند. اگرچه این شهر یک مقصد گردشگری نسبتاً محبوب است، اما برای ساکنانش ساخته شده است. بسیاری از این جاذبه های محبوب سنگاپور را خواهید دید که به طور یکسان برای بازدیدکنندگان و مردم محلی آماده می شوند.

 

بسیاری از بلوک‌های آپارتمانی دارای یک سالن ورزشی اختصاصی هستند، اما عضویت در یک باشگاه خارجی به شما امکان می‌دهد به کلاس‌هایی دسترسی داشته باشید که می‌توانید با افراد دیگر ملاقات داشته باشید.

 

هزینه ای که شما باید برای فعالیت های خود در سنگاپور پرداخت کنید شامل موارد زیر می باشد:

 • عضویت در رشته ورزشی (در هر جلسه) – 20 دلار
 • عضویت در باشگاه بدنسازی – 100 دلار
 • طرح کرایه دوچرخه (30 دقیقه) – 1 دلار
 • غذا خوردن در خارج از خانه – 10-55 دلار
 • پیاده روی در باغ (ساکنان) – 12 دلار
 • بروشور سنگاپور – 25 دلار
کشور-سنگاپور

هزینه تحصیل در سنگاپور

آموزش در سنگاپور به طور پیوسته در بین بالاترین رتبه های جهان قرار دارد! سنگاپور به عنوان مستعمره سابق بریتانیا، نسخه های سطح A و O-Levels خود را حفظ کرده است که مطابق با استانداردهای مشابه امتحانات انگلیسی است. همانطور که گفته شد، مدرک بین المللی لیسانس (IB) در این کشور بسیار محبوب است، به طوری که نیمی از جوایز تنها از این کشور می باشند.

 

در حالی که امکان فرستادن فرزند خود به یک مدرسه دولتی در سنگاپور وجود دارد، اکثریت قریب به اتفاق مهاجران مدارس بین المللی را انتخاب می کنند، به همین دلیل IB بسیار محبوب است. این مدارس از فرمت کشورهایی پیروی می‌کنند که از آن‌ها آمده‌اند.

مدارس انگلیسی زبان گران ترین مدارس هستند و از 13 تا 25 هزار دلار در سال متغیر می باشند. اگر علاقه مند به تحصیل به زبان اروپایی یا آسیایی دیگر هستید، می توانید هزینه های کمتر از 5 هزار دلار در سال را پیش بینی داشته باشید.

هزینه درمان در سنگاپور

سنگاپور یک سیستم بهداشت عمومی بسیار با کیفیتی دارد که البته رایگان نیست. خبر خوب این است که شما همیشه در مواقع اضطراری تحت پوشش خواهید بود، چه اهل منطقه باشید، چه یک مهاجر یا یک توریست. سیستم مراقبت های بهداشتی در سنگاپور یکی از بهترین ها در جهان است، بنابراین می توانید از درمان مناسب و به موقع خود مطمئن شوید.

 

سنگاپور چند گزینه بیمه خدمات درمانی عمومی دارد، اما این گزینه ها معمولاً برای مهاجران در دسترس نیستند. اگر تابعیت ندارید، باید برای هر درمان به صورت جداگانه اقدام کنید. مطمئن شوید که یک طرح بیمه درمانی خصوصی دارید. سفر بدون بیمه به سنگاپور احمقانه خواهد بود.

این برنامه ها می توانند از 50 تا 300 دلار در ماه متغیر باشند، مانند بسیاری از کشور های جهان، برای کارفرمایان غیرمعمول نیست که این برنامه ها را در قرارداد شما لحاظ کنند.

 

آیا می خواهید مطمئن شوید که از روز ورود بیمه شده اید؟ SafetyWing یک برنامه مراقبت بهداشتی ماهانه ارائه می دهد که عشایر دیجیتال، مهاجران و مسافران بلند مدت را پوشش می دهد. ما خودمان مدتی است که از آن استفاده می کنیم و برای ارائه آنها ارزش زیادی قائل هستیم.

هزینه ویزا در سنگاپور

درست مانند هر جای دیگری در جهان، برای زندگی و کار در سنگاپور به ویزا نیاز دارید. خوشبختانه، سنگاپور یک شهر جهانی است که فرآیند ویزا نسبتاً آسانی دارد. شما به یک پیشنهاد شغلی نیاز دارید، هنگامی که برای دریافت ان اقدام می کنید، همه چیز به سرعت پیش می رود.

 

اگر به عنوان یک توریست وارد این کشور می شوید، معمولاً نیازی به ویزا ندارید (مطمئناً اگر از اروپا یا آمریکای شمالی هستید). بازدیدهای گردشگری و تجاری تا 90 روز مجاز هستند. اگر می خواهید بیشتر بمانید، یا قصد دارید چندین بار در سال از آن بازدید کنید، آنها یک برنامه مسافرت مکرر ارائه می دهند که روند را برای شما ساده می کند.

 

با این حال، به احتمال زیاد، اگر به فکر مهاجرت به سنگاپور هستید، احتمالاً شغلی در ذهن خواهید داشت. برای انجام این کار به یک پیشنهاد شغلی نیاز خواهید داشت، اما خوشبختانه مشاغل سنگاپور از بزرگترین کارفرمایان جهان هستند. هنگامی که یک پیشنهاد شغلی به دست آوردید، می توانید برای دریافت ویزا از سفارت سنگاپور اقدام کنید. برای واجد شرایط بودن باید مبلغ مشخصی به دست آورید، اما شرکت هایی که مهاجران را استخدام می کنند معمولاً این را در نظر می گیرند.

بانکداری در سنگاپور

بانکداری یکی از بزرگترین صنایع در سنگاپور است، بنابراین جای تعجب نیست که این سیستم یکی از بهترین سیستم ها در جهان می باشد. بیش از 700 بانک در سنگاپور فعالیت می کنند.

بسیاری از بانک ها در سنگاپور این امکان را به مشتریان خود می دهند تا قبل از ورود به کشور، حساب باز کنند. شما در واقع می توانید این حساب ها را به طور کامل از داخل ایران نیز مدیریت کنید، اما اگر به دلیل اینکه قصد دارید در این کشور بمانید، توصیه می کنیم مدارک مورد نیاز برای باز کردن حساب بانکی را فراهم کرده باشید.

 

برخی از محبوب ترین بانک ها در کشور سنگاپور عبارتند از Citibank، DBS، ABN AMRO و HSBC که در این کشور فعالیت می کند و احتمال انتقال بین المللی به حساب بانکی شما را در سنگاپور امکان پذیر می کنند.

فرهنگ-سنگاپور

مالیات در سنگاپور

سنگاپور دارای سیستم مالیاتی تصاعدی است. درآمد 20 هزار دلار سنگاپور معاف از مالیات خواهد بود و این مبلغ برای هر درآمدی بیش از این تا 22 درصد افزایش می یابد. این به طور قابل توجهی کمتر از بسیاری از کشورهای دیگر است.

 

با وجود مالیات های کم، دولت خدمات با کیفیت بالایی را ارائه می دهد. به طور کلی، مالیات از چک حقوق شما گرفته می شود. گزینه ای برای شما وجود دارد که هر سال یک خودارزیابی انجام دهید، اما واقعاً این امر بدون کمک یک متخصص توصیه نمی شود. حسابداران زیادی در این مرکز مالی وجود دارند که به شما کمک می کنند. به همین ترتیب، اگر قصد دارید به صورت خوداشتغالی کار کنید، توصیه می کنیم حسابدار بگیرید.

 

اگر کمتر از 183 روز در سال در این کشور زندگی کنید، مشمول مالیات کمی بالاتر خواهید بود. همیشه لازم است که الزامات مالیاتی خود را با کشور خود بررسی کنید. 

 

مقاله ی پیشنهادی :

مهاجرت کاری به سنگاپور

سوالات متداول

اگر در حال اجاره هستید باید حداقل 700 تا 3500 دلار در ماه بودجه داشته باشید و اگر اهل سنگاپور هستید که خانه خریداری می کنید و واجد شرایط خرید ملک HDB هستید، باید 1500 تا 6000 دلار در ماه بودجه داشته باشید.

باید چندین جنبه توزیع را در نظر بگیرید، مانند: محدوده حقوق در سنگاپور بین 2140-37700 دلار سنگاپور در ماه است. متوسط ​​حقوق 8450 دلار سنگاپور می باشد.

در سال 2019، متوسط ​​درآمد ماهانه خانوار سنگاپور از کار (شامل مشارکت CPF کارفرما) 9425 دلار بود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی