بررسی جامع و کامل هزینه تحصیل در کشور اتریش

هزینه تحصیل در اتریش

در این مقاله قصد داریم هزینه تحصیل در اتریش را به طور کامل و جامع برای متقاضیان ادامه تحصیل در این کشور مورد بررسی قرار دهیم. اگر شما نیز قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارید تا پایان مقاله همراه ما باشید تا از هزینه های تحصیلی اتریش آگاه شوید.

آنچه خواهید خواند:

بررسی جامع و کامل هزینه تحصیل در اتریش

یکی از مهمترین نکات هنگام انتخاب مقصد مورد نظر برای ادامه تحصیل در نظر گرفتن هزینه تحصیل در آن کشور و همچنین هزینه زندگی دانشجویی می باشد. از لحاظ پایین بودن و مناسب بودن هزینه تحصیل اتریش می تواند مقصد مناسبی برای افرادی باشد که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر اتریش دارند. هزینه تحصیل در اتریش بسیار کم است و در مقایسه با تحصیل در دانشگاه های دیگر کشورهای اروپایی می توان گفت بسیار ناچیز است. به عبارتی می توان گفت امکان تحصیل رایگان در اتریش امکان پذیر است.

فرم مشاوره رایگان

هزینه تحصیل در اتریش برای دانشجویان بین المللی کشورهای اتحادیه اروپا

دانشجویان بین المللی که از کشورهای اتحادیه اروپا جهت تحصیل به اتریش مهاجرت نموده اند و در دوره کامل در دانشگاه های عمومی اتریش ثبت نام کرده اند یا در برنامه های تبادل دانشجو شرکت نموده اند، نیازی به پرداخت شهریه های دانشگاه های مختلف این کشور را ندارند.

 

البته این دانشجویان برای هر ترم باید تنها مبلغ 20 یورو را پرداخت نمایند. البته برای دانشگاه وین استثنا وجود دارد به طوری که دانشجویان صرف نظر از ملیت شان برای تحصیل در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد در اتریش و دکتری در اتریش و برای برخی رشته ها مثل حقوق و روابط بین الملل باید برای ثبت نام هزینه پرداخت نمایند. دانشگاه های علمی کاربردی موجود در کشور اتریش نیز خود برای گرفتن شهریه ثبت نام از دانشجویان بین المللی تصمیم می گیرد، که شهریه آن برای دانشجویان علمی کاربردی از ترمی 360 یورو شروع میشود.

هزینه تحصیل

هزینه تحصیل در اتریش برای دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا

دانشجویان بین المللی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا برای هر ترم باید مبلغی معادل 730 یورو پرداخت نمایند. در صورت تمایل به شرکت در دوره های تحصیلی بیش از یک دانشگاه تنها باید یک بار هزینه پرداخت نمایند. همچنین شهریه دانشگاه های علمی کاربردی برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا از ترمی 726 یورو شروع میشود.

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش از 3 هزار تا 20 هزار یورو به طور میانگین متفاوت می باشد.  که این شهریه برای برخی رشته ها تا 35 هزار یورو نیز میرسد. دانشگاه های خصوصی در اتریش همانند دیگر دانشگاه های خصوصی در سراسر دنیا نسبت به دانشگاه های دولتی هزینه بیشتری از دانشجویان دریافت می کند.

تحصیل در اتریش

هزینه تحصیل در اتریش در دانشگاه های مختلف

هزینه تحصیل در اتریش در دانشگاه های مختلف

در این بخش از مقاله قصد داریم تا هزینه پرداختی و شهریه دانشگاه های مختلف کشور اتریش را به صورت مختصر مورد بررسی قرار دهیم.

 

  • شهریه هر ترم دانشگاه وین در اتریش 746 یورو می باشد.
  • شهریه پرداختی دانشگاه فنی وین سالانه معادل ۱۵۰۰ یورو می باشد.
  • دانشگاه اینسبروک سالانه از دانشجویان بین المللی مبلغی معادل ۱۴۵۰ یورو به عنوان شهریه دریافت می نماید.
  • هزینه دریافتی دانشگاه فنی گراتس در اتریش سالانه مبلغی معادل ۱۴۵۰ یورو جهت شهریه از دانشجویان بین المللی دریافت می کند.
هزینه تحصیل در اتریش

بورسیه تحصیلی در اتریش

دولت اتریش از دانشجویان بین المللی حمایت قابل توجهی می کند از این رو برای کاهش هزینه تحصیل در اتریش در دانشگاه های مختلف این کشور به دانشجویان برتر بورسیه تحصیلی ارائه می دهد. دانشجویان بین المللی در این کشور همچنین مجاز به کار کردن به صورت پاره وقت همزمان با تحصیل می باشند. سازمان ها و دانشگاه های معتبر در اتریش به دانشجویان بین المللی انواع کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی را ارائه می دهند.

 

برای دانشجویان بین المللی برخی از رشته های تحصیلی خاص در دانشگاه های اتریش کمک های فدرال ارائه می شود. این کمک هزینه معادل ۴۷۵ تا ۶۷۹ یورو به صورت ماهانه می باشد. بنیاد بورسیه تحصیلی اتریش به دانشجویان بین المللی که در محل های اقامت دانشجویی زندگی می کنند انواع بورسیه های تحصیلی دیگر را ارائه می دهد. این بورسیه های تحصیلی معادل ۹۴۰ یورو به صورت ماهانه می باشد که هزینه مسکن را نیز تحت پوشش قرار می دهد.

سوالات متداول

هزینه تحصیل در اتریش بسیار کم است و در مقایسه با تحصیل در دانشگاه های دیگر کشورهای اروپایی می توان گفت بسیار ناچیز است

دانشجویان بین المللی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا برای هر ترم باید مبلغی معادل 730 یورو پرداخت نمایند

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش از 3 هزار تا 20 هزار یورو به طور میانگین متفاوت می باشد

دانشجویان بین المللی در این کشور همچنین مجاز به کار کردن به صورت پاره وقت همزمان با تحصیل می باشند

فرم مشاوره رو پرکنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه
افتخار ما در شرکت مهاجرتی کاربین در این است که پاسخگوی سولات شما باشیم . برای برقراری تماس تلفنی با مشاوران ما لطفا فرم زیر را پر کنید.
سوالات مهاجرتی خود را در بخش دیدگاه بپرسید
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر