هزینه تحصیل در فنلاند

هزینه تحصیل در فنلاند

تحصیل در فنلاند برای سال های پی در پی رایگان بود و کشور بسیار مناسبی برای ادامه تحصیل محسوب می شد. اما از سال ۲۰۱۷ به دلیل استقبال بسیار زیاد دانشجویان در سال های اخیر، دانشگاه های این کشور از دانشجویان غیر فنلاندی شهریه دریافت می کنند. بدین ترتیب هزینه تحصیل در فنلاند با افزایش روبرو بوده است. بدین ترتیب امکان تحصیل رایگان در فنلاند وجود ندارد. هزینه تحصیل در فنلاند و میزان شهریه ها بسته به نوع دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است.

 

هر چند کلیه دانشجویان در کشور فنلاند حق کار در حین تحصیل را دارا می باشند، اما تفاوت در مدت زمان آن بر حسب ساعت در هفته است. از طرفی امکان اخذ بورس برای دانشجویان غیر اروپایی در مقاطع دکترا نیز وجود دارد که میزان بورس بر حسب مشخصات علمی دانشجو، دانشگاه و مبداء تحصیلات کارشناسی و سطح آشنایی با زبان رسمی کشور فنلاند متفاوت می باشد.

فرم مشاوره رایگان

تحصیل رایگان در اتریش

با توجه به موضوعاتی که در مورد هزینه تحصیل در فنلاند گفته شد اگر بدنبال تحصیل رایگان در یک کشور با سطح علمی بالا هستید ما تحصیل رایگان در اتریش را به شما پیشنهاد می دهیم. کشور اتریش از لحاظ علمی به مراتب وضعیت بهتری نسبت به فنلاند دارد. در صورت تمایل می توانید فرم مشاوره مهاجرت رایگان مندرج در سایت را تکمیل و ارسال نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

تحصیل در فنلاند

بررسی برخی هزینه ها

شهریه دانشجویان در دانشگاه های دولتی 750 یورو یا تقریبا رایگان است که معمولا رشته های فنی ارزان تر و رشته های پزشکی گرانتر هستند. دانشگاه های خصوصی بین 10 تا 20 هزار یورو شهریه نیاز دارند. هزینه های زندگی دانشجویان نیز بسته به کیفیت زندگی بین 900 تا 1000 یورو است. امکان بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مقطع دکترا در فنلاند وجود دارد، که در صورت موافقت دانشگاه تمام شهریه های دانشگاه رایگان می شود و به دانشجو حقوق ماهیانه تعلق می گیرد. برای تحصیل و کار در خارج از کشور می توانید با مشاوران مجرب ما تماس گرفته و پاسخ تمام سوالات خود را در هر زمینه ای دریافت کنید.

سوالات متداول

بسته به کیفیت زندگی بین 900 تا 1000 یورو

شهریه دانشجویان در دانشگاه های دولتی 750 یورو یا تقریبا رایگان است که معمولا رشته های فنی ارزان تر و رشته های پزشکی گرانتر هستند. دانشگاه های خصوصی بین 10 تا 20 هزار یورو شهریه نیاز دارند.

فرم مشاوره رو پرکنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه
با پر کردن فرم زیر میتوانید با متخصصان ما در شرکت کاربین ارتباط برقرار کنید و رایگان ارزیابی شوید.
سوالات مهاجرتی خود را در بخش دیدگاه بپرسید
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر