دندانپزشکی در عمان

امروزه کشورهای مختلف در سراسر جهان به جذب نیروی پزشکی و کادر درمان به خصوص دندانپزشک از سایر کشورها می‌پردازند. یکی از این کشورها عمان است که به تازگی اقدام به جذب دندانپزشک کرده است. داشتن شغل دندانپزشکی در عمان شرایط خاصی را می‌طلبد. از جمله این شرایط می‌توان به داشتن سابقه کار، دارا بودن پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرما در عمان و … اشاره کرد. دندانپزشکان زیادی به خاطر امنیت شغلی و ثروتمند بودن کشور عمان خواهان مهاجرت کاری به این کشور هستند. در ادامه به بررسی این کشور برای مهاجرت کاری دندانپزشکان می‌پردازیم. با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم در این زمینه را کسب کنید.

فرم مشاوره رایگان

امروزه کشورهای مختلف در سراسر جهان به جذب نیروی پزشکی و کادر درمان به خصوص دندانپزشک از سایر کشورها می‌پردازند.

آنچه خواهید خواند:

نگاهی به فرهنگ و جغرافیای کشور عمان

در ابتدای مطلب بهتر است شما را با کشور عمان و فرهنگ و جغرافیای آن آشنا کنیم. برای اینکه بتوانید به طور منطقی و با دید باز عمان را برای مهاجرت کاری انتخاب کنید، باید شرایط این کشور را به طور کامل بدانید. عمان یکی از کشورهایی است که به صورت سلطنتی و پادشاهی اداره می‌شود. در این کشور حکومت به‌صورت سلطنتی و موروثی است.

 

همچنین در مورد موقعیت جغرافیایی این کشور می‌توان گفت از سمت شمال به دریای عمان و از بخش شرقی به دریای عرب می‌رسد. در قسمت غربی آن کشور امارات متحده با عمان دارای مرز بوده و در بخش جنوبی آن، کشور یمن قرار گرفته است، البته دقت داشته باشید که عمان با ایران نیز مرز آبی دارد.

 

برای اینکه بتوانید در زمینه فعالیت دندانپزشکی در عمان به موفقیت دست پیدا کنید، باید به اقتصاد این کشور نیز توجه داشته باشید و بدانید این کشور یکی از قدرتمندترین و ثروتمندترین کشورهای حوزه خلیج‌فارس محسوب می‌شود و پایتخت آن شهر مسقط است. این شهر به‌عنوان پایتخت سیاسی و اجتماعی کشور عمان به رسمیت شناخته شده است.

 

از لحاظ مساحت می‌توان گفت کشور عمان دومین کشور با وسعت بالا در شبه‌جزیره عربستان بوده که البته باید توجه داشته باشید بخش گسترده‌ای از این کشور به شکل کوهستانی است. عمان آب‌وهوایی کاملاً بیابانی دارد. در تابستان‌ها بسیار گرم است و زمستان‌هایی معتدل را تجربه می‌کند.

چگونگی دریافت ویزای کشور عمان از طریق مهاجرت کاری

نحوه اخذ ویزا برای مهاجرت کاری دندانپزشکان به عمان

همان طور که می‌دانید مشاغل پزشکی و دندانپزشکی از پرطرف‌دارترین و پر متقاضی‌ترین شغل‌ها برای مهاجرت کاری در خاورمیانه هستند. کشورهای حوزه خلیج فارس به علت نزدیکی به ایران و سهولت در رفت و آمد برای مهاجرت کاری دندانپزشکان بسیار مناسب هستند که از جمله این کشورها، کشور عمان است؛ اما باید دقت داشته باشید که پروسه اخذ ویزای کار عمان بسیار طولانی و پیچیده است و شما نمی‌توانید به راحتی ویزای این کشور را دریافت کنید و مشغول به کار شوید.

 

برای این که بتوانید به عنوان یک دندانپزشک به عمان مهاجرت کاری کنید، در ابتدا باید تأییدیه دیتا فلو را در دست داشته باشید. این تأییدیه پس از بررسی صحت مدارک، مجوزها و سابقه کار به فرد متقاضی داده می‌شود. سپس شما موظف به شرکت در آزمون پرومتریک هستید. شما باید بتوانید این آزمون را با نمره قابل قبولی پشت سر بگذارید. حال نوبت به آن رسیده است که از وزارت بهداشت عمان مجوز کار دریافت کنید. دقت داشته باشید که بدون داشتن مجوز کار، نمی‌توانید در این کشور به کار بپردازید.

 

برای این که فعالیت دندانپزشکی در عمان را آغاز کنید، باید تمامی مدارک خود را معادل سازی کرده و همچنین آنها را به طور کامل ترجمه کنید. اگر در کشور خود در این زمینه مشغول به کار هستید، می‌توانید یک نامه به عنوان سابقه کار به سفارت کشور عمان تحویل دهید. داشتن این گونه مدارک به شما کمک فراوانی در پروسه اخذ ویزا می‌کند. همچنین شما می‌توانید برای سرعت بخشیدن به روند اخذ ویزا از یک مشاور کمک بگیرید و کارهای اخذ ویزا را به او بسپارید.

مزایای مهاجرت کاری دندانپزشکان به کشور عمان

معرفی آزمون پرومتریک برای اخذ ویزا جهت مهاجرت کاری دندانپزشکان

شاید این سؤال برای شما پیش آمده باشد که آزمون پرومتریک چیست و چه ارتباطی با انجام فعالیت دندانپزشکی در عمان دارد. آزمون پرومتریک به آزمونی می‌گویند که به طور خاص برای تأیید صلاحیت‌های نیروی کار مهاجر در کشورهای گوناگون در سراسر جهان انجام می‌گیرد. این آزمون برای اولین بار در کشور آمریکا از متقاضیان گرفته شد و پس از آن در بیش از 160 کشور دنیا از جمله عمان رواج پیدا کرد.

 

هنگامی که شما به‌عنوان یک دندانپزشک می‌خواهید به کار در عمان مشغول شوید، در ابتدا باید این آزمون را پشت سر بگذارید و آن را با موفقیت طی کنید. درصورتی‌که این آزمون را با موفقیت طی کردید، می‌توانید در این کشور شروع به کار کنید. برای این آزمون یک زمان مشخصی در نظر گرفته می شود و اغلب دو تا دو و نیم ساعت به طول می‌انجامد. سؤال‌های موجود در این آزمون به‌صورت چهارگزینه‌ای هستند. نکته بعدی که ممکن بوده برای شما مهم باشد، هزینه این آزمون است. شما برای شرکت در این آزمون موظف هستید مبلغ 200 دلار بپردازید، البته باید دقت داشته باشید که هزینه‌های دیگری هم برای مصاحبه و … در نظر بگیرید.

مهم‌ترین شرایط برای مهاجرت کاری دندانپزشکان به عمان

حال نوبت به آن رسیده است که شما را با شرایط کلی انجام امور دندانپزشکی در عمان و مهاجرت کاری از این طریق آشنا کنیم. برای این که بتوانید به کشور عمان مهاجرت کاری کنید، باید یک سری شرایط را داشته باشید. این شرایط از طرف دولت عمان برای مهاجران کاری در نظر گرفته شده است و شما به عنوان یک دندانپزشک موظف به داشتن آن‌ها هستید. در ادامه این شرایط را با هم بررسی می‌کنیم:

 

• حداقل ۲۱ساله و حداکثر ۶۰ساله بودن فرد متقاضی
• داشتن یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک بیمارستان یا مطب واقع در کشور عمان
• دارا بودن حداقل 4 سال سابقه کار در بخش دندانپزشکی
• دریافت تأییدیه دیتا فلو (Dataflow)
• شرکت کردن در آزمون پرومتریک (Prometric) و کسب نمره مورد نیاز (الزامی است به بالای 60 درصد از سؤالات پاسخ درست داده شود).
• شرکت کردن در مصاحبه ویوا (Viva)، این مصاحبه به صورت حضوری است و توسط مسئولین وزارت بهداشت کشور عمان انجام می‌شود.
• دارا بودن تسلط قابل ‌قبول به زبان انگلیسی که برای گذراندن مصاحبه حضوری الزامی است.

مزایای مهاجرت کاری دندانپزشکان به عمان

مهم‌ترین مزایای زندگی در عمان به‌عنوان دندانپزشک

زمانی که قصد دارید به دندانپزشکی در عمان بپردازید، لازم است از مزایای بسیار زیاد آن نیز خبر داشته باشید. همان طور که می‌دانید عمان برای تکمیل کادر درمانی خود در بیمارستان‌های مختلف نیاز به پزشکان و دندانپزشکان مهاجر دارد؛ به همین دلیل سعی می‌کند برای جذب پزشکان مهاجر مزایای مختلفی را فراهم کند. از جمله مزایای زندگی در عمان به عنوان یک دندانپزشک مهاجر، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مهم‌ترین مزایای زندگی در عمان به‌عنوان دندانپزشک

• مسافرت به صورت کاملاً رایگان: دندانپزشکان مهاجر از کشور ما می‌توانند به صورت سالیانه یک تا دو بار به شکل کاملاً رایگان به ایران سفر کنند.


• عدم پرداخت مالیات بر درآمد: شما به عنوان دندانپزشک هیچ نوع مالیاتی در کشور عمان نباید بپردازید و هزینه‌ای به عنوان مالیات از شما گرفته نمی‌شود.


• بیمه پزشکی به شکل رایگان: تعداد فراوانی از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی عمان دارای بیمه درمانی رایگان برای مهاجران هستند. شما در زمان بیماری برای بهره‌مندی از خدمات درمانی احتیاجی به پرداخت هزینه‌های بالا نخواهید داشت.


• امنیت اجتماعی زیاد: کشور عمان در طول 5 سال گذشته به عنوان یکی از امن‌ترین کشورهای خاورمیانه شناخته شده است. از لحاظ جرم و جنایت نیز باید بگوییم این کشور یکی از کشورهایی بوده که به طور روزمره هیچ جرم و جنایتی در آن اتفاق نمی افتد.


• ارتباطات به زبان انگلیسی: مردم کشور عمان به شکل وسیع به زبان انگلیسی سخن می‌گویند و تقریباً تمامی افراد جامعه به این زبان تسلط کافی دارند.

جاذبه‌های گردشگری کشور زیبای عمان

بررسی حقوق و درآمد دندانپزشکان در عمان

یکی از مهم‌ترین مسائل برای مهاجرت کاری به وسیله شغل دندانپزشکی در عمان مسئله حقوق و درآمد دندانپزشکان است. برای این که بتوانید میزان حقوق خود را تخمین بزنید، باید دقت داشته که درآمد شما بر اساس محلی که در آن در حال کار باشید، متغیر خواهد بود. همچنین میزان حقوق شما بر اساس میزان تخصصی که دارید و سابقه کار شما متفاوت خواهد بود.

 

مسئله بعدی که روی حقوق و درآمد دندانپزشکان تأثیر گذار بوده، خصوصی یا دولتی بودن محل کار است. اغلب بیمارستان‌ها و کلینیک‌های خصوصی حقوق و مزایای بیشتری برای دندانپزشکان در نظر می‌گیرند؛ اما بیمارستان‌های دولتی به علت محدود بودن بودجه نمی‌توانند حقوق زیادی به دندانپزشکان ارائه دهند؛ به همین علت دستمزد دندانپزشکان در بیمارستان‌های دولتی کمتر از بیمارستان‌ها و مراکز خصوصی است.

نحوه یافتن کارفرما در کشور عمان

مسئله بعدی که ممکن است ذهن شما را به خود درگیر کرده باشد، یافتن کارفرما در این کشور است. در ابتدا شما باید آزمون پرومتریک را با نمره بالا قبول شوید. سپس می‌توانید رزومه و نتیجه آزمون خود را برای بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی موجود در کشور عمان ارسال کنید. برای این کار می‌توانید از وبسایت های‌ بیمارستان‌های مختلف کمک بگیرید و از طریق آن‌ها درخواست خود را اعلام کنید. همچنین شما می‌توانید از طریق برخی از وبسایت‌های کاریابی موجود در کشور عمان رزومه خود را برای بیمارستان‌های مختلف بفرستید.

نحوه کاریابی دندانپزشکان در کشور عمان
سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم شما را با شرایط شغل دندانپزشکی در عمان آشنا کنیم. دندانپزشکان می‌توانند با شرکت در آزمون پرومتریک و اخذ نمره قبولی، رزومه خود را برای بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی موجود در کشور عمان ارسال کنند. دندانپزشکان در این کشور از حقوق و مزایای بسیار خوبی برخوردار هستند. شما می‌توانید از طریق کاربین بیمارستان مورد نظر خود را در کشور عمان پیدا کنید و در آن مشغول به کار شوید. این مجموعه بهترین موقعیت شغلی را برای شما با کمترین هزینه پیدا می‌کند.

مقاله پیشنهادی:

قوانین کار در عمان

سوالات متداول

مسافرت به صورت کاملاً رایگان
عدم پرداخت مالیات بر درآمد
بیمه پزشکی به شکل رایگان
امنیت اجتماعی زیاد
ارتباطات به زبان انگلیسی

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی