مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا

کانادا یکی از محبوبترین مقاصد تحصیلی در بین دانشجویان است. دانشگاه های تورنتو، مک گیل و بریتیش کلمبیا در این کشور در بین 50 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. این درحالی است که هزینه تحصیل در کانادا نسبت به بسیاری از کشور های جهان مانند آمریکا، انگلستان و استرالیا بسیار کمتر است.

با کیفیت بالای زندگی و نرخ اشتغال بالای فارغ التحصیلان، کانادا به عنوان یکی از برترین کشور های جهان برای تحصیل تبدیل شده است. 


آیا شما نیز قصد دارید که در کانادا تحصیل کنید؟ ما در این مقاله به صورت جامع به تمام سوالات شما در مورد مهاجرت تحصیلی به کانادا پاسخ داده ایم. اگر می خواهید در مورد هزینه تحصیل در کانادا، شرایط تحصیل در کانادا  و اخذ اقامت دائم کانادا پس از تحصیل اطلاعات لازم را دریافت کنید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

فرم مشاوره رایگان

مهاجرت-تحصیلی-به-کانادا

مهاجرت به کانادا

تعداد دانشجویانی که برای تحصیل به کانادا مهاجرت می کنند، هر ساله در حال افزایش است. در همین راستا بسیاری از آنها می توانند پس از اتمام دوره تحصیل و فارغ التحصیلی اقامت کانادا را نیز دریافت کنند.

برای تحصیل در کانادا افسر ویزا در مجوز تحصیلی شما تصمیم گیری می کند.

سال گذشته کانادا شاهد پذیرش بیش از 400000 دانشجوی بین المللی برای تحصیل بوده است. اکثر مهاجران تحصیلی کانادا را دانشجویانی از فرانسه، نیجریه، چین، ژاپن، کره جنوبی، ایالات متحده، برزیل، ایران و ویتنام تشکیل داده بودند.

 

دولت کانادا در نظر دارد که تعداد دانشجویان بین المللی خود را در سال های آینده افزایش دهد و در این راستا شاید هم اکنون بهترین زمان برای اقدام تحصیل در کانادا باشد.

دولت کانادا در نظر دارد که 147،9 میلیون دلار برای این هدف در پنج سال آینده در زیر ساخت های مورد نظر هزینه کند.

 

اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید می توانید برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان با کارشناسان ما در امور مهاجرت تحصیلی کانادا در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

 

مراحل تحصیل در کانادا

 مراحل تحصیل در کانادا شامل مراحل زیر می شود:

 

 1. انتخاب یک رشته تحصیلی : انتخاب رشته تحصیلی یکی از مهمترین مراحل تحصیلی شما در کانادا است. شما دراین زمینه باید یک ایده خوب داشته باشید. ما توصیه می کنیم که رشته خود را بر اساس علایق تحصیلی ، سابقه کار خود انتخاب کنید.
 2. درخواست پذیرش از دانشگاه : پس از تصمیم گیری در مورد رشته تحصیلی خود، درخواست خود را برای تحصیل باید به دانشگاه های مورد نظر ارسال کنید. پیش از درخواست ویزای تحصیل باید نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی را در کانادا کسب کرده باشید.
 3. درخواست ویزای تحصیلی کانادا : پس از اینکه با تحصیل شما در دانشگاه موافقت شد، می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید. برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا تنها کافی است که نامه پذیرش خود را ارائه کنید.

ویزای تحصیلی کانادا

شما باید پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه های کانادا برای دریافت ویزای تحصیلی در این کشور به یکی از کشور های مجاور ایران شامل ترکیه، آذریابجان، ارمنستان و یا امارات برای دریافت ویزای تحصیلی خود اقدام کنید. برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید این مدارک را نیز داشته باشید:

 

 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • پاسپورت معتبر
 • اثبات سرمایه کافی برای تأمین هزینه تحصیل
 • اثبات مهارت انگلیسی با نمره آزمون زبان
 • اسناد دانشگاهی مورد نیاز
 • رسید پرداخت شهریه
 • گواهی پزشکی و بیمه سلامتی
 • عدم سوء پیشینه

 

مدت زمان بررسی ویزای تحصیلی کانادا

مدت زمان لازم برای بررسی ویزای تحصیلی در کانادا بسته به اینکه شرایط درخواست شما چیست متفاوت می باشد. الیته ممکن است در مواقعی از سال که پرونده های بیشتری در سفارت وجود دارد بررسی ویزای شما طول بکشد.

کوتاهترین زمان مورد نیاز برای بررسی ویزای شما 1-2 هفته است، اما در برخی از متقاضیان می توانند این تا 16 هفته باشد. مدت زمان بررسی ویزای شما بستگی به حجم برنامه شما دارد.

اگر می خواهید از مدت زمان بررسی ویزای خود به صورت دقیق اطلاع کسب کنید می توانید با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

ویزای-تحصیلی-کانادا

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا یکسری مدارک مورد نیاز را باید جمع آوری کنید. از مهمترین مدارکی که در زمان درخواست ویزای تحصیلی باید ارائه شود، شامل موارد زیر است:

 

 • نامه پذیرش : نامه ای که توسط دانشگاه محل تحصیل شما ارسال می شود و به عنوان تأیید پذیرش شما در برنامه تحصیلی کانادا می باشد.
 • اثبات تمکن مالی : اثبات این که شما پول لازم برای تحصیل در کانادا را در زمان حضور خود در کانادا خواهید داشت. مبلغ آن باید در حدی باشد که بتوانید از خود و سایر اعضای خانواده خود در مدت زمان حجضور در این کشور حمایت کنید. شما باید بتوانید هزینه تحصیل اقامت، غذا و دیگر موارد را فراهم کرده باشید.
 • مدارک هویتی مورد نیاز برای تحصیل در کانادا شامل شناسنامه و گذرنامه.
 • بیمه درمانی
 • عدم سوء پیشینه
 • رزومه و کاور لتر
 • انگیزه نامه

 

بیمه سلامت در کانادا

همه دانشجویان بین المللی که در کانادا حضور دارند باید تحت پوشش مراقبت های بهداشتی در این کشور قرار بگیرند.

برخی از استانها به دانشجویان بین المللی این اجازه را می دهند که به سیستم مراقبت های بهداشتی عمومی کانادا دسترسی داشته باشند. اما در همین حال استان هایی که پوشش درمانی کانادا را به دانشجویان بین المللی ارائه نمی دهند، باید بیمه درمانی خصوصی دریافت کنند. اما لازم به ذکر است که در برخی از مدارس و دانشگاه ها به دانشجویان بیمه درمانی ارائه داده می شود.

 

انگیزه نامه تحصیل در کانادا

نامه قصد تحصیل یا انگیزه نامه تحصیل در کانادا بخش مهمی از درخواست مجوز تحصیلی شما در کانادا می باشد. شما در این نامه باید قصد تحصیل در کانادا شامل برنامه های خود و اهدافی که دارید را توضیح دهید. شما در این نامه باید نشان دهید که شرایط مجوز تحصیل در کانادا را پذیرفته باشید.

هدف از نامه قصد تحصیل در واقع این است که به دولت کانادا این اطمینان را دهید که به شرایط مجوز تحصیل در کانادا احترام می گذارید. شما باید تضمین دهید که پس از اتمام مجوز، قصد ترک کانادا را خواهید داشت.

مجوز تحصیل در کانادا

مجوز تحصیل در کانادا سندی است که به شما این اجازه را می دهد که برای تحصیل به کانادا مهاجرت کنید و بتوانید به صورت قانونی در این کشور اقامت داشته باشید.

پس از پذیرش تحصیلی در یک موسسه آموزشی در کانادا این امکان را دارید که برای مجوز تحصیل در کانادا اقدام کنید.

برای دریافت مجوز تحصیلی کانادا شما باید تنها چهار مرحله را طی کنید:

 

 1. صلاحیت خود را بررسی کنید : اطمینان حاصل کنید که شرایط لازم برای دریافت مجوز تحصیلی کانادا دارید. در همین راستا شما باید این موارد را داشته باشید.
 • نامه پذیرش از یکDLI.
 • اثبات تمکن مالی کافی.
 • بیمه درمانی
 1. درخواست خود را ارائه کنید : اگر شما تمام شرایط لازم را داشته باشید می توانید برای درخواست مجوز تحصیلی خود اقدام کنید. اگر شما تمام موارد مورد نیاز را رعایت نکرده باشید ممکن است که یک افسر مهاجرت با درخواست شما مخالفت کند و درخواست شما را رد کند. بهترین ایده این است که یک نماینده مهاجرتی واجد شرایط پیش از ارسال درخواست شما موارد مورد نیاز را بررسی کند.
 2. درخواست مجوز تحصیلی خود را ارسال کنید : هنگام ارسال درخواست خود شما دو گزینه پیش رو دارید:
 • درخواست الکترونیکی : شما باید یک حساب کاربری در وب سایت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا ایجاد کنید. می توانید با استفاده از نسخه های اسکن شده یا الکترونیکی، یک برنامه مهاجرتی را به صورت الکترونیکی ارسال کنید.
 • درخواست مبتنی بر کاغذ : نسخه های کپی اسناد خود را جمع آوری کرده و آنها را به مرکز درخواست ویزا  کانادا (VAC)  ارسال کنید.
 1. به کانادا مهاجرت کنید. شما در زمان رسیدن به کانادا می توانید مجوز تحصیل خود را دریافت کنید. اگر با مجوز شما موافقت به عمل آید، دولت کانادا به شما معرفی نامه ورود به کشور کانادا را صادر می کند. در زمان ورود به کانادا برای دریافت مجوز تحصیلی، باید این نامه را به مقامات مهاجرتی این  کشور نشان دهید.

 

شرایط مجوز تحصیلی کانادا

برای تحصیل در کانادا شرایط و ضوابط خاصی وجود دارد که منجر به اعطای مجوز تحصیلی به شما در کانادا می شود. شما برای تحصیل در کانادا باید به این شرایط و ضوابط احترام بگذارید تا بتوانید از مزایای تحصیل در کانادا بهره مند شوید.

 

 • شما باید در یک موسسه آموزشی تعیین شده (DLI) در کانادا ثبت نام کرده باشید.
 • در صورت تمایل برای تحصیل در کبک، باید به صورت نیمه وقت یا تمام وقت ثبت نام کرده باشید.
 • نباید بیش از 150 روز در برنامه تحصیلی خود مرخصی بگیرید.
 

تمام دانشجویان در کانادا با احترام به شرایط و قوانین این کشور می توانند، از شانس بیشتری برای دریافت مجوز کاری پس از فارغ التحصیلی بهره مند شوند.

اجازه-ی-تحصیل-در-کانادا

پیشنهاد میکنیم مقاله مهاجرت به کانادا را مطالعه نمایید.

تحصیل در مدارس کانادا

مدارس کانادا برای پذیرش دانش آموزان از سراسر جهان برنامه هایی را در نظر گرفته اند. مدارس ابتدایی و متوسطه بسیاری در کانادا DLI هستند و می توانند از کشورهای خارجی دانش آموز پذیرش کنند.

بنابراین برای تحصیل ابتدایی و یا متوسطه در مدارس کانادا باید حتما در نظر یگیرید که مدرسه مورد نظر شما DLI بوده باشد.

 

برای تحصیل در مدارس کانادا نیاز است که کودکان یک سرپرست همراه خود داشته باشند. از این رو والدین باید همراه فرزندان به کانادا مهاجرت کنند و یا اینکه شخصی در کانادا با اقامت کانادا به عنوان سرپرست کودکان در نظر گرفته شود.

 

کانادا یکی از با ثبات ترین و بهترین سیستم های آموزشی در جهان را در اختیار دارد و از این رو به دلیل ارائه آموزش با کیفیت و در دسترس برای دانش آموزان از شهرت بالایی در جهان برخوردار است.

مدارس کانادا از 6 سالگی شروع می شود و از کلاس اول تا ششم ابتدایی و از کلاس ششم تا دوازدهم دبیرستان می باشد. هر برنامه آموزشی فراتر از کلاس دوازدهم در کانادا، به عنوان تحصیلات تکمیلی به حساب می اید.

تحصیل کارشناسی در کانادا

تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا بلافاصله پس از اتمام دوره متوسطه یا دبیرستان شروع می شود و مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا سه تا پنج سال است.

بهترین رشته های تحصیل کارشناسی در کانادا عبارتند از مهندسی عمران، حقوق، علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات، روانشناسی، سلامتی، آمار و مهندسی معدن.

هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا بسته به اینکه در کدام مقطع و رشته در حال تحصیل هستید متغیر می باشد. 550 – 30،000 دلار استرالیا در سال هزینه تحصیل در کانادا می باشد. رشته های پزشکی، مهندسی و علوم اجتماعی گرانترین برنامه های تحصیلی در کانادا می باشند.

مهمترین مدارک برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های کانادا شامل موارد زیر است:

 

 • اسکن مدرک دیپلم (دبیرستان یا لیسانس).
 • سوابق تحصیلی دوره های قبلی شما.
 • اسکن گذرنامه و پاسپورت.
 • نمرات آزمون زبان.
 • توصیه نامه ها (بین 2-3).
 • اثبات تمکن مالی.
کارشناسی-در-کانادا

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

پس از مقطع کارشناسی در کانادا مقطع کارشناسی ارشد است. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا در حدود 20،000 – 30،000 دلار کانادا در سال می باشد. شما باید نشان دهید که تمکن مالی کافی برای تحصیل و زندگی در کانادا را دارا هستید.

 

معمولاً تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا چیزی در حدود 2 سال است. با این حال، این می تواند بسته به تخصص شما از 1 تا 3 سال باشد. مهمترین مدارکی که برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا نیاز دارید شامل موارد زیر است.

 

 • حداقل نمره در مقطع لیسانس (هر دانشگاهی در کانادا شرایط خاص خود را دارد).
 • اثبات توانایی در زبان انگلیسی با نمره آزمون مهارت زبان انگلیسی (ترجیحاً آیلتس یا تافل).
 • تکمیل فرم درخواست تحصیل در کانادا.
 • کپی مدارک تحصیلی.
 • اثبات تمکن مالی.

تحصیلی دکتری در کانادا

مقطع دکتری در کانادا بالاترین درجه تحصیلی در کانادا می باشد. برنامه های تحصیلی دکتری در کانادا معمولا بسته به این که در کدام رشته و یا دانشگاه در حال تحصیل هستید چیزی در حدود 3 تا 5 سال به طول می انجامد. هزینه های تحصیل در مقطع دکتری در کانادا بین 4000-6000 دلار کانادا در سال می باشد. برای تحصیل در مقطع دکتری در کانادا نیاز دارید که یک استاد راهنما در کانادا پیدا کرده باشید. در همین راستا نیاز است که شما با اساتید در رشته تحصیل و یا مرتبط با پایان نامه ارشد خود در ارتباط باشید تا بتوانید پذیرش خود را از دانشگاه های کانادا برای تحصیل پیدا کنید.

 

مهمترین مدارک برای تحصیل در کانادا عبارتند از:

 

 • مدرک کارشناسی ارشد در زمینه مربوط با حداقل نمرات مورد نیاز.
 • نمره زبان مورد نیاز دانشگاه.
 • توصیه نامه از 2 تا 3 اساتید.
 • رزومه تحصیلی

تحصیل پزشکی در کانادا

کانادا یکی از بهترین مقاصد تحصیل در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی در سراسر جهان می باشد. میانگین شهریه و هزینه زندگی در سال برای دانشجویان پزشکی در کانادا چیزی در حدود 30000 تا 125000 دلار کانادا در سال می باشد. مدت زمان تحصیل در دانشکده های پزشکی کانادا به طور کلی 4 تا 6 سال است. مهمترین مدارک برای تحصیل در رشته پزشکی در کانادا عبارتند از:

 

 • مدرک دیپلم با نمره مورد.
 • داشتن حداقل نمره در آزمونهای زبان MCAT ، IELTS ، TOEFL.
 • توصیه نامه.
 • تکمیل کردن فرم درخواست.
 • پرداخت هزینه های مربوط.
پزشکی-در-کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا

کانادا دارای مجموعه ای از  بهترین دانشگاه های جهان می باشد. در همین راستا پنج مورد از معتبرترین و بهترین دانشگاه های کانادا را به شما معرفی کرده ایم.

 

 • دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو یکی بهترین دانشگاه های جهان می باشد. دانشگاه تورنتو با داشتن رتبه برتر تحصیل و زندگی می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. به طور دقیق چیزی در حدود 20000 دانشجوی بین المللی در این دانشگاه ها در حال تحصیل هستند. شهر تورنتو نیز یکی از بهترین شهر های کانادا بوده و برای زندگی دانشجویی بسیار خوب می باشد.

 • دانشگاه بریتیش کلمبیا

 دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی دیگر از بهترین دانشگاه های بین المللی در آمریکای شمالی است که 30 درصد از جمعیت دانشجویی  این دانشگاه را دانشجویان خارجی تشکیل داده اند. این دانشگاه در ساحل زیبای غربی کانادا واقع شده است. زندگی در ونکوور به معنای دسترسی آسان و راحت به فضای زیبا از جمله جنگل، اقیانوس و کوه می باشد.

 • دانشگاه مک گیل

 دانشگاه مک گیل یکی از مشهور ترین دانشگاه های بین المللی کانادا می باشد که در رتبه بندی های  جهان جایگاه بسیار خوبی را نیز دارد. جای تعجب نیست که چرا بیش از 12000 دانشجوی بین المللی از سراسر جهان در این دانشگاه در حال تحصیل هستند. اگرچه دانشگاه مک گیل در استان فرانسوی زبان کبک واقع شده است، اما در واقع این دانشگاه یک دانشگاه انگلیسی زبان است.

 • دانشگاه مونترال

 دانشگاه مونترال نیز یکی دیگر از بهترین دانشگاه های کانادا می باشد که رتبه بسیار خوبی را نیز در جهان دارد. برای تمام کسانی که قصد دارند به زبان فرانسوی تحصیل کنند، این دانشگاه یک گزینه بسیار عالی می باشد. دانشگاه مونترال سالانه به 9500 دانشجوی بین المللی خدمات رسانی می‌کند.

 • دانشگاه مک مستر

 مک مستر یکی دیگر از بهترین دانشگاه های کانادا می باشد که در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است. این دانشگاه که در همیلتون، انتاریو واقع شده است، تنها یک ساعت با ماشین از تورنتو فاصله دارد. در شهر همیلتون رونق شغلی قابل توجهی در بخش فناوری وجود دارد. این می تواند یک خبر عالی برای علاقه مندان به کار در طول تحصیل یا پس از تحصیل در این دانشگاه باشد.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

برای تحصیل در یک موسسه آموزشی در کانادا نیاز است که شما به زبان انگلیسی یا فرانسوی مسلط باشد.

در دانشگاه های کانادا نیز در همین راستا شرایط خاصی وجود دارد و برای تحصیل باید حداقل مدرک ایلتس با نمره 6.5 را داشته باشید.

بهتر است که پیش از اقدام، الزامات مورد نیاز و خاص برنامه تحصیلی خود را مورد بررسی قرار دهید. حتی برخی از موسسه های آموزشی این امکان را به دانشجویان می دهند که در دوره های زبان انگلیسی پس از ثبت نام شرکت کنند.

مدرک-زبان-مورد-نیاز-کانادا

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

در میان کشور های پیشرفته و برتر جهان تحصیل در کانادا مقرون به صرفه تر است. این در حالی است که شهریه در کشور کانادا به طور کلی بسیار کمتر از کشور هایی مانند استرالیا، ایالات متحده و انگلستان است.

در سال های اخیر میانگین شهریه ای که دانشجوی بین المللی کارشناسی در کانادا  پرداختند 27،159 دلار کانادا در سال بوده است. این در حالی است که میانگین شهریه  در دانشگاه های آمریکا چیزی در حدود 45،950 دلار آمریکا می باشد.

 

هزینه زندگی در کانادا در مقایسه با دیگر مقاصد بین المللی دانشجویان بسیار مقرون به صرفه تر است. ما در این جا لیست هزینه های تحصیل و زندگی را در چهار کشور برتر جهان مانند آمریکا، استرالیا، انگلستان و استرالیا آورده ایم.

 

میانگین شهریه + هزینه زندگی (دلار کانادا/ سالانه)

کشور

29،947 دلار

کانادا

35،045 دلار

انگلستان

36،564 دلار

ایالات متحده آمریکا

42،093 دلار

استرالیا

تحصیل رایگان در کانادا

یکی از بهترین روش های تحصیل رایگان در کانادا استفاده از فرصت های بورسیه های تحصیلی است. در این میان فرصت های تحصیلی بسیاری برای دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در کانادا دارند وجود دارد.

فرصت های اسکولارشیب شما بستگی به رشته تحصیلی، زمینه تحقیقی و دانشگاه شما دارد.

از مهمترین بورسیه های تحصیل در کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • برنامه بورسیه تحصیلی CARICOM
 • برنامه بورسیه دانشگاه های کانادا
 • برنامه بورسیه کبک
 

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه دریافت بورسیه از دانشگاه های کانادا با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

آخرین مهلت درخواست پذیرش در کانادا

هر دانشگاه در کانادا برای پذیرش دانشجویان بین المللی مهلت درخواستی را در نظر گرفته است. شما باید این اطمینان را حاصل کنید که درخواست خود را پیش از ددلاین یا آخرین مهلت درخواست ارسال کرده باشید.

دانشگاه های کانادا هر ساله مملو از برنامه های کاربردی، برای تحصیل است. این دانشگاه ها در زمان نزدیک شدن به مهلت مقرر با افزایش درخواست دانشجویان روبرو می شوند. دانشگاه های کانادا در زمان نزدیک شدن به زمان مقرر بسیار رقابتی نیز می شوند. بنابراین ضروری است که هرچه سریعتر برای تحصیل در کانادا پیش از موعد مقرر اقدام کنید. معمولا زمان اقدام برای تحصیل در کانادا بین سپتامبر تا آپریل می باشد.

ددلاین-پذیرش-تحصیلی-کانادا

ویزای همراه تحصیلی کانادا

تمام دانشجویان بین المللی که ازدواج کرده یا فرزند دارند این امکان را دارند که در هنگام مهاجرت تحصیل همراه نیز داشته باشند.

افسران ویزای کانادا تمام درخواست های تحصیلی شامل همراهی اعضای خانواده در هنگام تحصیل در کانادا را در نظر می گیرند. باید توجه داشته باشید که اعضای خانواده در درخواست مجوز تحصیل شما تأثیر بگذارند.

اگر ویزای تحصیلی به همراه خانواده شما مورد تأیید واقع شود، همسرتان نیز می تواند در کانادا به صورت تمام وقت به کار مشغول شود. این در حالی است که فرزند شما در کانادا می تواند به صورت رایگان تحصیل کند.

 

برای دریافت اطلاعات تکمیلی در مورد ویزای همراه تحصیلی کانادا می توانید با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

تحصیل در کبک کانادا

کبک یکی از بهترین استان های کانادا برای تحصیل می باشد که زبان رسمی آن فرانسوی است. از این رو دانشگاه های بسیار خوبی در سراس کبک قرار دارند که دارای رتبه های برتر جهانی می باشند. در کبک شما این امکان را دارید که به زبان انگلیسی، فرانسوی یا هر دو به تحصیل کنید. با این حال، شرایط دریافت ویزای تحصیلی کبک کمی متفاوت از دیگر مناطق کانادا می باشد.

 

شرایط تحصیل در کبک

برای تحصیل در کبک، شما نیاز به دریافت گواهی پذیرش کبک (CAQ) دارید.این سند توسط وزارت مهاجرت کیک صادر می شود. این گواهی تأیید می کند که کبک شما را به عنوان یک دانشجوی بین المللی پذیرفته است.

برای درخواستCAQ ، باید شرایط زیر را برآورده کرده باشید:

 

 • نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی تعیین شده در کبک.
 • پرداخت هزینه های مربوط CAQ.
 • رعایت شرایط صدورCAQ.
 

اگر قصد تحصیل در برنامه ای را دارید که مدت آن کمتر از 6 ماه است، نیازی به دریافتCAQ  یا مجوز تحصیلی نخواهید داشت.

پس از آنکه CAQ  خود را دریافت کردید باید برای مجوز تحصیل از دولت کانادا نیز اقدام کنید. هنگامی که مجوز تحصیل خود را دریافت کنید می توانید برای تحصیل در کانادا نیز افدام کنید.

کار هنگام تحصیل در کانادا

یکی دیگر از مهمترین مزایای تحصیل در کشور کانادا این است که تمام دانشجویان بین المللی این حق را دارند که در هنگام تحصیل کار نیز بکنند. این عمل می تواند موجب جبران هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان بشود.

 

تمام دانشجویان بین المللی در کانادا این امکان را دارند که در طول دوران مدرسه خود به صورت پاره وقت حداکثر 20 ساعت در هفته به کار مشفول به کار باشند. اما در طول تعطیلات تابستانی، دانشجویان خارجی در کانادا ممکن است بتوانند به صورت تمام وقت نیز به کار مشغول باشند.

 

اکثر دانشجویان در کانادا، چه شغل آنها در دانشگاه یا خارج از دانشگاه باشد برای کار در حین تحصیل نیازی به مجوز  ندارند. اما باید در مجوز تحصیلی آنها مشخص شده باشد که آیا مجاز به کار در بیرون از دانشگاه هستند یا خیر.

 

اگر در  برنامه تحصیلی شما نیز ذکر شده باشد، این امکان را دارید که بتوانید برای بیشتر از 20 ساعت در طول ترم به کار بپردازید. این در نامه پذیرش شما ممکن است که ذکر شده باشد. اگر دولت این شرط را تأیید کند، هم مجوز کار و هم مجوز تحصیل به شما داده می شود.

کار-حین-تحصیل-در-کانادا

اقامت کانادا از طریق تحصیل

شما می توانید پس از فارغ التحصیلی در دانشگاه های کانادا با داشتن یک جاب آفر ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید. با تبدیل کردن ویزای خود می توانید در کانادا در مدت زمان مورد نیاز اقامت داشته باشید.

دولت کانادا تا سه سال پس از فارغ التحصیلی مجوز کار و تحصیل در کانادا را به دانشجویان ارائه می دهد. پس از یک سال کار در کانادا، تمام فارغ التحصیلان می توانند واجد شرایط درخواست اقامت دائم کانادا نیز بشوند.

برای درخواستPGWP ، باید ثابت کرده باشید که تمام شرایط لازم برای دریافت مجوز تحصیلی را دارید. تحصیل باید فعالیت اصلی شما در طول مدت اقامتتان در کانادا بوده باشد.

اطلاعات بیشتر

برای تحصیل در کانادا می توانید از کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین مشاوره و ارزیابی رایگان دریافت کنید. از گرفتن ویزای تحصیلی کانادا تا اخذ اقامت دائم کانادا، ما در هر مرحله در این راه در کنار شما خواهیم بود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت تحصیلی به کانادا با موسسه کاریابی بین المللی کاربین با شماره تلفن های 22654650 – 021 و 28111107 – 021 در تماس باشید.

مقاله پیشنهادی : معرفی دانشگاه های کانادا

سوالات متداول

در ابتدا باید مطمئن شوید که آیا شرایط تحصیل در کانادا را دارید؟ سپس مدارک مورد نیاز برای تحصیل در کانادا را فراهم کنید. سپس دوره و دانشگاه خود را انتخاب کنید. پس از آن نیز در آزمون مهارت زبان شرکت کنید. سپس به دانشگاه مورد نظر خود درخواست دهید. برای ویزای تحصیلی کانادا درخواست دهید و به کانادا سفر کنید و درکانادا مجوز تحصیل خود را بگیرید و به تحصیل بپردازید.

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی 13،000 تا 20،000 دلار کانادا، در مقطع کارشناسی ارشد 17000 تا 25000 دلار کانادا و در مقطع دکتری 7000 دلار تا 15000 دلار کانادا در سال می باشد.

در بین کشور های برتر از لحاظ تحصیل مانند کانادا، انگلستان و آمریکا تحصیل در کانادا بسیار مقرون به صرفه تر می باشد. تحصیل در کانادا یک جایگزین عالی برای تمام کسانی است که نمی توانند در این کشور تحصیل کنند.

مقرون به صرفه ترین شهر کانادا برای دانشجویان بین المللی مونترال، کلگری و انتاریو می باشد.

از بهترین دانشگاه های کانادا می توان به دانشگاه تورنتو با رتبه جهانی 29، دانشگاه مک گیل با رتبه 35 و دانشگاه بریتیش کلمبیا با رتبه 50 اشاره داشت.

بله – اگر خانواده شما نیز قصد دارد که در حین تحصیل شما را همراهی کند می تواند واجد شرایط دریافت مجوز کار شود و به او این اجازه داده می شود تا هنگام تحصیل در کانادا به صورت تمام وقت به کار بپردازد.

در حقیقت، نرخ پذیرش در دانشکده پزشکی در کانادا در مقایسه با ایالات متحده آمریکا بسیار پایین تر است. با آنکه کشور کانادا با کمبود نیروی کار مواجه است اما افزایش قابل توجهی در نرخ پذیرش در این دانشگاه وجود ندارد زیرا اندازه کلاس ها بسیار محدود است.

در اکثر دانشگاه های کانادا تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا 3 تا 5 سال، کارشناسی ارشد 1 تا 3 سال و مقطع دکتری 3 تا 5 سال است.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر