مهاجرت تحصیلی به آلمان

مهاجرت تحصیلی به آلمان

آلمان یکی از بهترین کشور های جهان از لحاظ کیفیت زندگی و فاکتور های اقتصادی است. با داشتن یک سیستم آموزشی بسیار پیشرفته و دانشگاه های برتر در رتبه بندی جهانی پس از انگلستان دومین مقصد محبوب بین دانشجویان در اروپا می باشد. 

 آلمان در طول تاریخ منبع نوآوریها و ثبت اختراعات در جهان بوده است. سیستم آموزشی آلمان ترکیبی از مطالعه و تحقیقات است. دانشگاه های آلمان با وجود داشتن رتبه برتر در سطح جهان اغلب از دانشجویان شهریه ای دریافت نمی کنند. به غیر از این هزینه نسبتاً پایین زندگی و فرصت های مناسب مالی از جمله بورسیه های تحصیلی بسیار خوب موجب شده است که آلمان به یکی از مناسب ترین کشورهای جهان برای تحصیل تبدیل شود.


از مزیت های دیگر تحصیل در کشور آلمان میزان اشتغال بالای فارغ التحصیلان در این کشور است و این می تواند برای حدود 340 هزار دانشجوی بین المللی که در سال به این کشور مهاجرت می کنند خبر خوبی باشد.اگر شما نیز مایل به تحصیل در بهترین دانشگاه های آلمان هستید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. 

ما در این مقاله سعی کرده ایم که به همه سوالات شما در مورد مهاجرت تحصیلی به آلمان ، شرایط تحصیل در آلمان، ویزای تحصیلی آلمان و بورسیه های تحصیلی در آلمان پاسخ دهیم.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

مهاجرت-تحصیلی-به-آلمان

تحصیل در آلمان

همه متقاضیان ایرانی برای تحصیل در آلمان باید در ابتدا یک نامه پذیرش از یک دانشگاه آلمانی را دریافت کنند. با دریافت یک نامه پذیرش از یک دانشگاه آلمانی شرایط برای ورود به این کشور تا حد بسیاری مهیا است.

تنها کافی است که نامه پذیرش دانشگاه را برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان به سفارت این کشور در خیابان فردوسی همراه با مدارک لازم ارائه کنید.

پس از یک مصاحبه با افسر مهاجرتی باید منتظر تایید نهایی از وی باشید. پس از پاسخ مثبت سفارت، شما می توانید برای تحصیل در آلمان به این کشور وارد شوید.

پس از ورود به آلمان 90 روز وقت دارید که تا با مراجعه به اداره امور مهاجرت و پناهندگی در شهر اقامت خود برای دریافت مجوز تحصیلی اقدام کنید.

 

مزایای تحصیل در آلمان

از مهمترین مزایای تحصیل در آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تحصیل رایگان در بهترین دانشگاه های اروپا که رتبه برتر جهانی را دارند.
 • دسترسی به فناوری پیشرفته و امکانات تحقیقاتی در سطح جهانی در مراکز تحقیقاتی متعلق به دانشگاه.
 • امکان تحصیل در بیش از 15000 دوره تحصیلی مختلف.
 • امکان آموزش عملی به علت پیوندهای تنگاتنگ دانشگاه های آلمان با صنایع این کشور.
 • حضور در یک محیط بین المللی.
 • فرصت های برابر برای دانشجویان از هر نژاد و مذهب.
 • فرصت شرکت در دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی در دانشگاه های آلمان.
 • بهترین فرصت برای یادگیری زبان آلمانی و بهبود زبان انگلیسی.
 • اعتبار جهان مدارک تحصیلی دانشگاه های آلمان.
 • هزینه مقرون به صرفه زندگی دانشجویان در آلمان.
 • امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی.
 • امکان تحصیل بدون محدودیت سنی برای دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری.
 • امکان کارکردن در حین تحصیل در آلمان.
 • فرصتهای بی پایان کار و اقامت در آلمان پس از فارغ التحصیلی.

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی آلمان

متقاضیان تحصیل در آلمان برای ورود به این کشور نیاز به دریافت ویزا دارند. برای تحصیل در آلمان نیاز است که شما مدارک زیر را ارائه کنید:

 • گذرنامه معتبر که حداقل دوازده ماه برای تحصیل در آلمان معتبر باشد.
 • تاییدیه درخواست از دانشگاه آلمان برای دریافت ویزا.
 • نامه پذیرش از دانشگاه برای دریافت ویزای دانشجویی.
 • دریافت بیمه درمانی آلمان.
 • اثبات بودجه و تمکن مالی کافی برای مدت زمان حضور خود در آلمان به مدت یک سال در حدود 8 هزار یورو.
 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدارک مورد نیاز برای تحصیل در آلمان با کارشناسان ما در امور مهاجرت تحصیلی به آلمان در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت آلمان

برای آنکه ویزای دانشجویی خود را در آلمان تبدیل به مجوز اقامت کنید تا مجوز تحصیل را در آلمان بدست آورید شما به همان مدارکی که در بالا توضیح داده شده است نیاز دارید.

تنها تفاوت این است که شما به جای نامه پذیرش از دانشگاه، باید گواهی ثبت نام را ارائه کنید. مجوز اقامت تحصیلی در آلمان برای دو سال صادر می شود. بنابراین بهتر است که مطمئن شوید که گذرنامه شما برای مدت زمان لازم معتبر است.

 

بیمه درمانی و سلامت آلمان

شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا این امکان را دارند که از بیمه درمانی قانونی کشور خود در آلمان نیز استفاده کنند. اما اتباع سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا مانند ایرانیان برای مهاجرت به آلمان باید بیمه درمانی خود را از بیمه گذاران خصوصی در کشور آلمان دریافت کنند.

تمام بیمه گذاران آلمانی این وظیفه را دارند که به همه دانشجویان زیر 30 سال بیمه های خود را با تخفیف ارائه کنند. لطفاً توجه داشته باشید که تمام دانشجویان از سراسر جهان برای ثبت نام در دانشگاه باید مدارک بیمه درمانی خود را ارائه کنند.

شرایط تحصیل در دانشگاه های آلمان

تمام دانشگاه های آلمان از دولت این کشور مستقل عمل می کنند. بنابراین، شما باید برای اطلاع دقیق از شرایط دانشگاه خود با دفتر بین المللی دانشگاهتان در تماس باشید.

خدمات تبادل علمی دانشگاهی آلمان (DAAD) نیز می تواند به شما کمک کند تا اطلاعات تماس دفتر بین المللی خود را در دانشگاه مورد نظر خود پیدا کنید.

کارکنان دفتر بین المللی نه تنها شما را در مورد شرایط، محدودیت های پذیرش و مهلت درخواست قرار می دهند بلکه اطلاعات دقیقی را در مورد هزینه و دوره های تحصیلی نیز به شما ارائه می کنند.

در دانشگاه های آلمان هیچ تبعیضی وجود ندارد و هرکسی که قصد دارد و یا مایل به تحصیل در آلمان است از معیارها و شرایط پذیرش یکسانی برخوردار می شود.

 

شرایط زبان برای تحصیل در آلمان

به طور کلی، دانشگاه های بسیاری در سراسر آلمان وجود دارد که دوره های تحصیلی خود را به دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی ارائه می کنند. برای شرکت در دوره های انگلیسی زبان مهارت در زبان آلمانی لازم نیست اما باید دارای مدرک زبان انگلیسی باشید.

با این حال، به صورت معمول، دانشجویانی که از کشورهای غیر آلمانی زبان قصد تحصیل در دوره های به زبان آلمانی دارند باید مدارک مهارت زبان آلمانی خود را ارائه دهند. مهمترین آزمون های زبان آلمان شامل آزمون های DSH  یا TestDaF می باشد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آزمون های بین المللی زبان آلمان نحوه آماده سازی برای این آزمون ها با کارشناسان ما در امور مهاجرت تحصیلی آلمان در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

شرایط-تحصیل-در-آلمان

تحصیل کارشناسی در آلمان

داشتن مدرک تحصیلی مناسب کمتر از داشتن مدرک زبان نیست. مدارک تحصیلی شما اگر در خارج از آلمان گرفته شده باشد باید توسط کارکنان دفتر بین المللی در آلمان مورد بررسی قرار گیرد تا از اعتبار آنها اطمینان حاصل شود.

مدرک فارغ التحصیلی دبیرستان شما باید با  Abitur آلمانی مطابقت داشته باشد. در صورتی که با مدارک تحصیلی شما موافقت به عمل نیاید و شرایط لازم را نداشته باشید، همچنان امکان تحصیل در دانشگاه های آلمان را خواهید داشت.

اما، پیش از ثبت نام باید در یک برنامه دوره مقدماتی (Studienkollegs) ارائه شده توسط دانشگاه مورد نظر خود شرکت کنید. این دوره های مقدماتی در آلمان معمولاً یک سال به طول می انجامد. علاوه بر این، ممکن است که از شما بخواهند که در دوره های کارآموزی نیز شرکت کنید.

برای بررسی اینکه آیا مدارک شما در دانشگاه های آلمان مورد تایید قرار می گیرد یا خیر می توانید آن را در پایگاه داده anabin مورد بررسی قرار دهید.

مدارک مورد نیاز:

 

 • مدرک کارشناسی.
 • مدرک زبان معادل B2.
 • گذرنامه معتیر.
 • عکس پرسنلی جدید.
 • بیمه درمانی.
 • اثبات تمکن مالی.

 

آزمون زبان TestAS برای تحصیل در آلمان

در برخی از دانشگاه های آلمان ممکن است که متقاضیان برای شرکت در دوره های کارشناسی در یک آزمون زبان در محل تحصیل خود شرکت کنند.

در همین راستا تمام دانشجویان ملزم هستند که برای تحصیل در آزمون TestAS  دانشگاه مورد نظر خود شرکت کنند.

هدف از این آزمون ارزیابی توانایی دانش آموز برای تحصیل در دانشگاه آلمانی است. داشتن نمرات بالا می تواند شانس شما را برای پذیرش افزایش دهد.

تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان باید به غیر از مدرک زبان آلمانی در حد B1 مدارک کارشناسان خود را نیز ارائه دهند.

در مورد تحصیلات تکمیلی نیز دانشجویانی که مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه های خارجی اخذ کرده اند، باید با دفتر بین المللی دانشگاه مورد نظر خود در آلمان در ارتباط باشند تا ببینند که آیا مدرک تحصیلی آنها در دانشگاه مورد نظر به رسمیت شناخته می شود

مدارک مورد نیاز:

 

 • مدرک کارشناسی معتبر و معادل با دانشگاه های آلمان.
 • مدرک زبان آلمانی .B2
 • گذرنامه معتیر که 12 ماه پس از اقامت در آلمان معتبر باشد.
 • عکس پرسنلی جدید در ابعاد گذرنامه.
 • بیمه درمانی.
 • اثبات تمکن مالی.
تحصیل-ارشد-در-آلمان

تحصیل دکتری در آلمان

دانشجویان ایرانی که مایل به دریافت مدرک دکتری از دانشگاه های آلمان هستند باید از طریق تماس شخصی یا جستجو در پایگاه داده مطالعات دکتری در آلمان یک استاد راهنما که Doktorvater یا Doktormutter نام دارد برای خود پیدا کنند.

هنگامی که آنها توانستند که یک استاد راهنما را برای خود پیدا کنند، می توانند در دانشگاه مورد نظر خود ثبت نام کنند و برای دریافت ویزای تحصیلی نیز اقدام کنند.

 

دانشجو شرایط لازم را باید داشته باشد. دانشجوی متقاضی تحصیل در مقاطع دکتری باید مدرک کارشناسی ارشد در دوره تحصیلی مورد نظر خود که معادل با مدرک دانشگاه های آلمانی است را ارائه کند.

یکی دیگر از گزینه ها روبروی شما یافتن دوره های دکتری تخصصی است. برنامه های بسیاری برای متقاضیان دکتری به صورت ساختار یافته وجود دارد. در همین راستا لازم است که با دفتر بین المللی دانشگاه منتخب خود در تماس باشید.

 

برای شرکت در این شیوه تحصیلی نیز باید شما مدرک کارشناسی ارشد مربوطه خود را ارائه دهید. از آنجا که اکثر دوره های تحصیلی در مقطع دکتری به زبان انگلیسی می باشد شما برای تحصیل در این دوره نیاز به داشتن مدرک زبان آلمانی نیستید و ارائه مدرک زبان انگلیسی کافی می باشد.

محدودیت تحصیل در دانشگاه های آلمان

هنگام درخواست برنامه تحصیلی مورد نظر خود در دانشگاه های آلمان، باید اطمینان کسب کنید که آیا با محدودیتی روبرو هستید یا خیر. برخی از برنامه های تحصیلی در دانشگاه های آلمان، مانند پزشکی در آلمان بسیار محبوب بوده و تعداد محدودی دوره برای تحصیل وجود دارد.

برخی از برنامه ها و رشته ها در سطح ملی محدود هستند که محدودیت مرکزی نامیده می شوند و برخی دیگر فقط در دانشگاه خاصی محدود می شوند که محدودیت محلی نام دارند.

 

بدون محدودیت پذیرش

اگر محدودیت وجود نداشته باشد شما می توانید مستقیماً در دانشگاه و رشته مورد نظر خود ثبت نام کنید. در این راستا شما باید فرم درخواست تحصیل در دانشگاه مورد نظر خود را پر کنید و CV ، مدرک بیمه درمانی و یک عکس را ارائه کنید. لطفاً توجه داشته باشید که برای پذیرش مهلت خاصی در نظر گرفته می شود.

از این رو مهم است که برای کسب اطلاعات دقیق از زمان و شرایط لازم برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر خود با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در امور مهاجرت تحصیلی آلمان در تماس باشید.

 

محدودیت پذیرش محلی

برای ثبت نام در برنامه هایی که محدودیت محلی مواجه هستند تنها بهترین متقاضیان می توانند پذیرفته شوند. مهمترین معیارها در این میان میانگین نمره و سایر عوامل مانند نتایج آزمون ارزیابی، نمرات مصاحبه متقاضی و تجربه عملی است که باید متقاضیان داشته باشند.

درخواست ها باید مستقیماً به دانشگاه ارسال شوند و شرایط شما توسط کارکنان دانشگاه مورد بررسی قرار می گیرند.

 

محدودیت پذیرش مرکزی

تفاوت عمده بین درخواست پذیرش بین یک برنامه با محدودیت مرکزی و محلی این است که برای برنامه ها با محدودیت ملی، شما به جای درخواست یه صورت مستقیم به دانشگاه باید به بنیاد پذیرش مرکزی آلمان درخواست خود را ارائه کنید.

 

مهلت درخواست پذیرش تحصیل در آلمان

شما برای پذیرش در دانشگاه های آلمان باید حتما مهلت درخواست را در نظر داشته باشید. در بیشتر موارد، مهلت درخواست برای پذیرش در دانشگاه های آلمان به ترتیب از 15 ژوئیه تا 15 ژانویه برای ترم زمستان و تابستان می باشد.

محدودیت-پذیرش-در-آلمان

انتخاب دانشگاه در آلمان

در آلمان چیزی بیش از 300 دانشگاه دولتی و 100 دانشگاه خصوصی در حال فعالیت هستند که چیزی بیش از 15000 برنامه تحصیلی را ارائه می کنند.

دانشگاههای آلمان به سه قسمت تقسیم می شوند: 1- دانشگاههای کلاسیک (Universitäten incl Technische Universitäten)، 2- دانشگاههای علوم کاربردی (Fachhochschulen)و 3- کالج های هنر و موسیقی.

بر خلاف دانشگاه های کلاسیک  که عمدتا تحقیق محور هستند، دانشگاههای علوم کاربردی، همانطور که از نامشان پیداست، دوره های کارآموزی و عملی ارائه می کنند. دانشگاه های علوم کاربردی پیوند قوی با صنایع این کشور دارند و معمولا مدرک دکترا را ارائه نمی دهند.

برخلاف بسیاری از نقاط دیگر جهان، دانشگاه های دولتی آلمان نسبت به دانشگاه های خصوصی رتبه های بهتری را دارند. در سال 2017، 45 دانشگاه آلمانی توانستند که در بین 1000 دانشگاه برتر جهان قرار بگیرند و همه آنها نیز دولتی بودند.

انواع دانشگاه در آلمان

تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

دانشگاههای آلمان برنامه های تحصیلی بسیاری را برای دانشجویان بین المللی و همچنین دوره هایی را برای دانشجویانی که در یک یا دو ترم اقامت دارند ارائه می دهند که همگی به زبان انگلیسی می باشند. اکثر دانشجویان خارجی کارشناسی می توانند دوره های آموزشی خود را به زبان انگلیسی آغاز کنند در حالی که از کلاس های آلمانی رایگان را نیز بهره می برند.

 

شما می توانید پس از تسلط کافی به زبان در دوره های تحصیلی زبان آلمانی نیز شرکت کنید. اما زمانی که صحبت از دوره های تحصیلات تکمیلی می رسد، بسیاری از کلاس های درس به ویژه در دوره دکتری به طور کامل به زبان انگلیسی می باشند. شما می توانید به وب سایت DAAD مراجعه کنید تا دوره های انگلیسی زبان را در دانشگاه های آلمان پیدا کنید.

تحصیل-به-زبان-انگلیسی-در-آلمان

نحوه پیدا کردن دانشگاه در آلمان

دانشجویان بین المللی که به دنبال پیدا کردن دانشگاه مورد نظر خود هستند می توانند از موتور جستجوی Hochschulkompass  برای اطلاع از برنامه های تحصیلی موجود در دانشگاه های آلمان استفاده کنند.

متناوباً، دانشجویان متقاضی همچنین می توانند از پورتال studieren.de  برای جستجوی کلیه برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه شده در دانشگاه های آلمان نیز استفاده کنند.

یکی از مهمترین ابزارها برای شناسایی برنامه های تحصیلی در آلمان مقایسه آنها با یکدیگر می باشد که در این راستا رتبه بندی دانشگاه های آلمان در نظر گرفته می شود. این سرویس توسط DAAD با همکاری die Zeit تهیه شده است.

 

شما همچنین می توانید برای اطلاع از بهترین برنامه های دانشجویی که مناسب شما است، با کارشناسان ما در امور مهاجرت تحصیلی به آلمان در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

هزینه تحصیل در آلمان

دانشگاه های دولتی آلمان از دانشجویان کارشناسی خود هیچ شهریه ای دریافت نمی کنند. اکثر دانشگاه های دولتی در آلمان از شهریه دانشجویان کارشناسی ارشد نیز که مستقیماً پس از کارشناسی در حال تحصیل هستند چشم پوشی می کنند.

با این حال، برای ثبت نام دانشجویان باید هزینه کمی برای ثبت نام در حدود 200  یورو پرداخت کنند. این هزینه معمولا در ابتدای هر ترم دریافت می شود. این هزینه اغلب برای هزینه های اداری و حمل و نقل عمومی محلی دریافت می شود.

با این حال، برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی در آلمان باید شهریه بپردازید. علاوه بر این، از سال تحصیلی 2018 استان فدرال بادن-وورتمبرگ تصمیمی گرفته است که از دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه های خود از دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا مبلغ 1500 یورو به نام شهریه در هر ترم دریافت کند. این شهریه برای تمام مقاطع تحصیلی به جز دکتری می باشد.

 

هزینه خوابگاه در آلمان

بر اساس DAAD (خدمات تبادل دانشگاهی آلمان)، یک دانشجوی برای تحصیل در آلمان باید 725 یورو به صورت ماهانه همراه داشته باشد.

بخش قابل توجهی از هزینه های یک دانشجو در آلمان صرف اجاره منزل می شود. میانگین هزینه ماهانه یک اتاق در خوابگاه دانشجویی در آلمان در حدود 250 یورو است. در حالی که اجاره یک خانه کوچک می تواند چیزی بین 400-650 یورو در ماه برای متقاضی تحصیل باشد.

 

علاوه بر این، در آلمان به اندازه هزینه 1-3 ماه را اغلب به عنوان سپرده دریافت می کنند. از آنجا که پذیرش در یک دانشگاه در آلمان تضمین نمی کند که شما یک اتاق در خوابگاه دانشگاه حتما داشته باشید. از همین رو معمولا اجاره یک آپارتمان می تواند مناسب باشد اما این گزینه گران تر از بقیه موارد است.

بسیاری از دانشجویان در آلمان برای صرفه جویی در اجاره و سرمایه خود در آپارتمان های مشترک با دیگر دانشجویان زندگی می کنند.

 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه تحصیل در آلمان و اقامت در این کشور  از کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در امور مهاجرت تحصیلی راهنمایی دریافت کنید.

 

بورسیه تحصیلی در آلمان

در آلمان این امکان وجود دارد که از گزینه های بورسیه تحصیلی نیز استفاده کنید. این شامل دانشگاه های دولتی و یا غیر دولتی می شود. شما می توانید از بنیادهای خصوصی نیز برای دریافت کمک مالی در جهت تأمین هزینه های تحصیلی خود استفاده کنید. مهمترین بورسیه های تحصیل آلمان عبارتند از:

 

 • بورسیه های تحصیلی DAAD
 • بورسیه های تحصیلی دانشگاه علوم کاربردی
 • بورسیه های تحصیلی مرتبط با هر دانشگاهی که در آن ثبت نام کرده اید.
هزینه-تحصیل-در-آلمان

کار در حین تحصیل در آلمان

دانشجویانی که از کشورهای خارج از منطقه اقتصادی اروپا  به آلمان مهاجرت می کنند تنها مجاز به کار پاره وقت هستند. این در واقع معادل 120 روز کامل در سال یا 240 نیم روز می شود. به بیان ساده تر یک دانشجو در آلمان می تواند تا 20 ساعت در هفته کار کند که این می تواند شامل کار داوطلبانه نیز شود.

ناگفته نماند که کسانی از کشورهای منطقه اقتصادی اروپا در آلمان تحصیل می کنند این امکان را دارند که به صورت تمام وقت کار کنند. با این حال کار در هنگام تحصیل در آلمان می تواند بخشی از هزینه های زندگی یک دانشجو را پوشش دهد.

کار در آلمان پس از فارغ التحصیلی

شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا به مانند هر شهروند آلمانی می توانند پس از فارغ التحصیلی در آلمان بمانند و در این کشور به دنبال کار بگردد و در این میان نیز نیازی به دریافت مجوز کار ندارند.

سایر فارغ التحصیلان نیز از جمله ایرانیان که به طور معمول به ویزا آلمان نیاز دارند، باید مجوز اقامت خود را تمدید کرده و پس از فارغ التحصیلی، به مدت 18 ماه در آلمان نیز اقامت داشته باشند.

دانشجویان در این مدت می توانند به جستجوی کار بپردازند و در صورتی که در این مدت کار پیدا کردند، مجوز اقامت آنها از تحصیلی به مجوز کار تبدیل می شود.

کسانی نیز که پس از اتمام تحصیل تصمیم به خروج از آلمان می گیرند و یه کشور باز میگردند، همچنان می توانند به آلمان برگشته و به دنبال کار بگردند.

با این حال، آنها برای این کار باید یک ویزای شش ماهه به منظور جستجوی کار دریافت کنند که به عنوان ویزای جستجوی کار شناخته می شود. از این طریق می توانند به آلمان بازگشته و در این مدت به جستجوی شغل مورد نظر خود برگردند.

کار-حین-تحصیل-در-آلمان

نتیجه گیری

امیدواریم این مقاله در زمینه مهاجرت تحصیلی به آلمان به شما کمک کرده باشد که اطلاعات کاملی از مهاجرت در آلمان را دریافت کرده باشید. ما در اینجا خلاصه ای از تمام کارهایی که لازم است برای درخواست تحصیل در آلمان انجام دهید را آورده ایم:

 

 • در یک دوره فشرده زبان آلمانی شرکت کنید.
 • دانشگاه های آلمانی و رشته های تحصیلی ارائه شده را مورد بررسی قرار دهید.
 • در مورد شرایط تحصیل در دانشگاه مورد نظر خود اطلاعات کافی را کسب کنید.
 • مدارک لازم را جمع آوری کنید و اطمینان حاصل کنید که مدارک تحصیلی شما در آلمان اعتبار دارد.
 • برگه های لازم برای اثبات تمکن مالی را جمع آوری کنید
 • در صورت لزوم فراموش نکنید که گزینه های بورسیه تحصیلی را در آلمان استفاده کنید.
 • بیمه دریافت کنید که در آلمان اعتبار داشته باشد.
 • در موعد مقرر یا همان ددلاین درخواست خود را ارائه کنید.
 

در آلمان بیش از 340 هزار دانشجوی بین المللی در حال تحصیل به صورت رایگان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری هستند. این در حالی است که بیشتر آنها در برخی از مشهورترین دانشگاه های جهان در حال تحصیل هستند و پس از فارغ التحصیلی آینده روشنی دارند.چرا شما در آلمان تحصیل نکنید؟

 

اگر قصد جدی برای تحصیل در آلمان را دارید می توانید هم اکنون با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در امور مهاجرت تحصیلی آلمان در تماس باشید. موسسه کاریابی بین المللی کاربین با داشتن هزاران پرونده موفق در امور مهاجرت تحصیلی می تواند به شما برای دریافت اقامت تحصیلی در آلمان همراهی کند. برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان در مورد مهاجرت تحصیلی آلمان با شماره های 28111107 021 و / یا 22654650 021 تماس بگیرید.

سوالات متداول

از مهمترین شرایط تحصیل در آلمان داشتن گذرنامه، عکس پرسنلی جدید، مدارک تحصیلی از دبیرستان تا آخرین مدرک تحصیلی، اثبات مهارت زبان آلمانی سطح B1 و مهارت زبان انگلیسی می باشد.

شما می توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی در مورد مهاجرت و فریت بار به استرالیا با کارشناسان ما در امور مهاجرت به استرالیا در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید. برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان از کارشناسان ما با شماره های تلفن 28111107 021 و یا 22654650 021 تماس بگیرید.

در سال 2014، 16 ایالت در آلمان بر اساس قوانینی تصمیم گیری کردند تا هزینه تحصیل دانشجویان مقطع کارشناسی را لغو کنند. بر اساس این قانون در تمام دانشگاه های دولتی آلمان دانشجویان داخلی و دانشجویان بین المللی شهریه ای را نمی پردازند و به صورت رایگان تحصیل می کنند. در این راستا تنها هزینه کمی برای پوشش هزینه های اداری و حمل و نقل در حدود 200 تا 300 یورو در هر ترم دریافت می شود.

آلمان یک کشور فدرال است. بخش آموزش عالی کشور آلمان تا حد بسیاری در سطح فدرال تنظیم می شود، اما عمدتا استان های آلمان تصمیم نهایی را می گیرند.

بهترین دانشگاه آلمان دانشگاه فنی مونیخ می باشد که در رتبه بندی جهان QS در بین 50 دانشگاه برتر جهان می باشد.

 • فاصله حمل و نقل خود را کاهش دهید.
 • وزن و ابعاد بسته های خود را کم کنید.
 • شرکت های با تخفیف را پیدا کنید.
 • از حمل و نقل با تخفیف برخوردار شوید.

شما برای تحصیل در آلمان باید در حدود 800 یورو در ماه داشته باشید که در حدود 200 تا 400 یورو آن صرف هزینه های اقامت شما می شود.

 • بسته بندی کردن لوازم و اثاثیه منزل با توجه به رعایت استانداردها بین المللی در مبدا.
 • بارگیری اصولی و دقیق لوازم و وسایل دانشجویی به همراه انتقال  و یا حمل آن ها.
 • انجام کارهای گمرکی به نمایندگی از شما.
 • پالت بندی کردن اصولی و استاندارد بار.
 • دریافت بارنامه.
 • ارسال بار به کانادا.
 • انجام کارهای گمرکی و قرنطینه در کانادا.
 • تحویل بار در مقصد شما در کانادا.
فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در قبرس شمالی
کار در قبرس شما‌لی

کار در کشورهای اروپایی همیشه از اولویت‌های متقاضیان کار در سراسر دنیا بوده است. فرایند کاریابی در کشورهای اروپایی می‌تواند دشوار باشد؛ چرا که اولویت

بیشتر
مهاجرت به کره جنوبی
مهاجرت به کره جنوبی

آیا قصد مهاجرت به کره جنوبی را دارید، اما نمی دانید چگونه باید این کار را انجام دهید؟ هنگام مهاجرت به یک کشور جدید، چه

بیشتر