کاریابی در استانبول

کاریابی در استانبول

ترکیه در سال‌های گذشته رشد اقتصادی خوبی داشته است و توانسته صادرات و واردات خود را نه‌تنها در آسیا بلکه در اروپا نیز گسترش دهد. این کشور در زمینه‌های گردشگری، کشتی‌سازی، ماشین‌سازی، لوازم خانگی، پتروشیمی و بسیاری از زمینه‌های دیگر فعالیت اقتصادی گسترده‌ای دارد. باید بدانید که بزرگ‌ترین شهر در کشور ترکیه، استانبول است که به دلیل گسترش فعالیت‌های اقتصادی این کشور، فرصت‌های شغلی بسیار زیادی در آن وجود دارد. کارجویان ایرانی بسیار زیادی تصمیم به اشتغال در شهر استانبول می‌گیرند. اگر شما قصد کار در استانبول را دارید، لازم است که با شرایط کار در استانبول و کاریابی در این شهر آشنا باشید. با ما همراه باشید تا با شرایط کاریابی در استانبول و مشاغل مورد نیاز این شهر آشنا شویم.

فرم مشاوره رایگان

کاریابی در استانبول؛ در بزرگ‌ترین شهر ترکیه مشغول به کار شوید

آنچه خواهید خواند:

کار در شهر استانبول چه شرایطی دارد؟

شهر استانبول بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر ترکیه به شمار می‌رود. این شهر زیبا دارای امکانات رفاهی بسیار باکیفیت، فرصت‌های شغلی بی‌نظیر و آب‌وهوای بسیار عالی است. شاید جالب باشد بدانید که بخشی از شهر استانبول در قاره اروپا واقع شده و بخش دیگر در قاره آسیا قرار دارد. این شهر بزرگ به دلیل موقعیت جغرافیایی خود و امکان اشتغال برای مهاجران خارجی، مقصدی عالی برای کار و زندگی کارجویان ایرانی به شمار می‌آید.

 

افرادی که در حرفه‌ای خاص تحصیلات و تخصص دارند، شانس بیشتری برای اشتغال در شهر استانبول خواهند داشت. در همین راستا متقاضیان باید به کاریابی در استانبول مشغول شده تا بتوانند در شغل مورد نظر خود استخدام شوند. سپس برای مشغول به کار شدن در استانبول باید مجوز کار دریافت کنند که به دو صورت موقت یا دائم صادر می‌شود. باید اشاره کرد که برای اخذ مجوز کار لازم است که یک کارفرمای دارای تابعیت ترکیه در استانبول برای متقاضی یک دعوت‌نامه همکاری ارسال کند.

چرا کارجویان ایرانی، استانبول را به عنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند؟

بسیاری از کارجویان ایرانی در تلاش برای مهاجرت به ترکیه و اقامت در شهر استانبول هستند. چرا که در درجه اول کشور ترکیه در همسایگی ایران قرار دارد و در درجه دوم شهر استانبول دارای بیشترین امکانات رفاهی و فرصت‌های شغلی است. همچنین استانبول یک شهر توریستی به شمار می‌رود که امکانات تفریحی متنوعی مانند انواع موزه، سینما، رستوران، شهر بازی و مکان‌های تاریخی دارد.

بسیاری از کارجویان ایرانی در تلاش برای مهاجرت به ترکیه و اقامت در شهر استانبول هستند.

در شهر استانبول هر فردی آزادی اجتماعی داشته و می‌تواند سبک زندگی خود را انتخاب کند. افراد شاغل در استانبول از مزایایی مانند امکان استفاده از شبکه حمل‌ونقل درون‌شهری و برون‌شهری را دارند. همچنین میزان درآمد آن‎ها نسبت به سطح کیفیت زندگی در استانبول بسیار مناسب است. تنها چیزی که کاریابی در استانبول و اشتغال در این شهر را کمی دشوار می‌کند، عدم تسلط به زبان ترکی استانبولی متقاضیان است. البته به مرور زمان در طی چند ماه، متقاضیان می‌توانند یک تسلط نسبی به زبان ترکی استانبولی پیدا کنند.

روش‌های کاریابی در استانبول را بشناسید

کاریابی در استانبول مهم‌ترین مرحله در مهاجرت کاری به ترکیه و شهر استانبول است. روش‌های مختلفی برای این کار وجود دارد، اما نکته مهم در این زمینه، شغل مورد نظر و داشتن تخصص در آن است. برای کاریابی در استانبول دو روش اصلی وجود دارد. اولین روش مراجعه به سفارت ترکیه و روش دوم مراجعه به موسسات و سایت‌های کاریابی در استانبول است. این دو روش بهترین راه‌های کاریابی در استانبول هستند؛ چرا که این مراجع مطمئن بوده و متقاضی نگران کلاهبرداری افراد سودجو نخواهد شد. قبل از اقدام به پیدا کردن کار در استانبول بهتر است که متقاضیان با شرایط کار در این شهر آشنا شوند و لیست مشاغل مورد نیاز استانبول را نیز بررسی کنند.

بهترین سایت‌های کاریابی برای اشتغال در استانبول کدام‌اند؟

متقاضیان برای کاریابی در استانبول باید رزومه خود را برای موسسات کاریابی در این شهر ارسال کنند. سپس با توجه به رزومه و شرایط متقاضی، این موسسات بهترین فرصت‌های شغلی در استانبول را معرفی خواهد کرد. این موسسات برای کاریابی در استانبول، مبلغی را به عنوان دستمزد از حقوق متقاضی بر می‌دارند. راه‌های دیگری برای کاریابی نیز وجود دارد که شامل بررسی روزنامه‌ها و سایت‌های کاریابی می‌شوند. البته مطمئن‌ترین روش همان مراجعه به موسسات کاریابی است.

اشتغال در استانبول

از جمله برترین موسسات کاریابی در استانبول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• موسسه Nunu
• موسسه Arbeitsvermittlung
• موسسه Manpower Genel Müdürlük
• موسسه Mento
• موسسه LDS Danışmanlık İş Geliştirme
• موسسه Profil International

برترین موسسات کاریابی در استانبول

مشاغل مورد نیاز شهر استانبول در سال 2022

یکی از مهم‌ترین اقدامات قبل از کاریابی در استانبول، بررسی لیست مشاغل مورد نیاز این شهر است. چرا که با بررسی این لیست ممکن است که متقاضی متوجه شود شغل مورد نظر او در میان این مشاغل نیست. در این حالت شانس کمتری برای استخدامی خواهد داشت. به طور کلی شانس استخدامی در مشاغل مورد نیاز استانبول بیشتر است. بنابراین با بررسی لیست مشاغل مورد نیاز، متقاضی می‌تواند در صورت نبود شغل انتخابی در لیست، آن را طبق رزومه کاری خود تغییر دهد.


از جمله مشاغل مورد نیاز استانبول در سال 2022 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• کاشی‌کار
• نجار
• آشپز
• نقاش ساختمان
• آرایشگر
• حسابدار
• مهندس IT
• تور لیدر
• مدیر فروش
• کارشناس بیمه

مشاغلی که اتباع خارجی در استانبول امکان استخدام در آن‌ها را ندارند

متقاضیانی که قصد کاریابی در استانبول را دارند، باید دقت داشته باشند که اتباع خارجی در برخی از مشاغل امکان استخدامی را ندارند. در واقع این مشاغل برای اتباع خارجی ممنوع هستند و طبق قوانین کشور ترکیه اتباع خارجی باید تنها در مشاغل قانونی مشغول به کار شوند. در گذشته لیستی از این مشاغل منتشر شده بود که از سال 2007 چند شغل دیگر نیز به آن‌ها اضافه شدند.

مشاغلی که اتباع خارجی در استانبول امکان استخدام در آن‌ها را ندارند

از جمله مشاغل ممنوع برای اتباع خارجی در استانبول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• عکاس
• سرایدار و خدمتکار
• پرستار کودک
• خواننده
• تولیدی لباس
• متخصص بورس
• فروش کالاهای انحصاری و کالاهای دسته دوم
• دامپزشکی
• مشاغل مربوط به آزمایشگاه
• تکنسین هواپیما

میزان درآمد مشاغل مختلف در شهر استانبول

تمام متقاضیانی که به دنبال کاریابی در استانبول هستند، قبل از اقدام به هر کاری میزان درآمد مشاغل مختلف در این شهر را بررسی می‌کنند. آگاهی از میران درآمد اهمیت بسیار زیادی دارد؛ چرا که باعث می‌شود متقاضی بهتر بتواند هزینه‌های زندگی در استانبول را مدیریت کند. باید بدانید هر سال میزان درآمد مشاغل مختلف در استانبول بر اساس تورم ایجاد شده بازنگری خواهد شد. در صورتی که میزان تورم افزایش پیدا کند، دولت ترکیه مبلغی را به عنوان خسارت به شاغلین پرداخت می‌کند.


به طور کلی میانگین میزان درآمد برخی از مشاغل در استانبول شامل موارد زیر می‌شوند:
• مشاغل گردشگری ماهانه در حدود 4000 لیر ترکیه
• بازاریاب و فروشنده ماهانه در حدود 8000 لیر ترکیه
• معلم ماهانه در حدود 8000 لیر ترکیه
• پزشک ماهانه در حدود 10500 لیر ترکیه
• مشاغل مهندسی ماهانه در حدود 10500 لیر ترکیه
• خلبان ماهانه در حدود 17000 لیر ترکیه
• کارگر ماهانه در حدود 2600 لیر ترکیه

میانگین میزان درآمد برخی از مشاغل در استانبول

راه‌اندازی کسب‌وکار و شروع فعالیت اقتصادی مستقل در استانبول

بسیاری از متقاضیانی که قصد کاریابی در استانبول را دارند، روش‌های دیگری را برای اشتغال در این شهر انتخاب می‌کنند. یکی از این روش‌ها راه‌اندازی کسب‌وکار در شهر استانبول است. این روش یک راه مطمئن برای اشتغال در استانبول به شمار می‌رود. چرا که اقتصاد ترکیه نوظهور بوده و نرخ کارآفرینی پایینی دارد. از همین رو دولت این کشور از افرادی که در ترکیه کسب‌وکار راه‌اندازی کرده و کارآفرینی می‌کنند به شدت استقبال می‌کند. افرادی که در ترکیه کسب‌وکار راه‌اندازی می‌کنند، می‌توانند آگهی استخدامی خود را داخل سایت‌های کاریابی در استانبول منتشر کرده و به جذب نیروی کار بپردازند. با اشتغال در استانبول به این روش شما پس از پنج سال اقامت، امکان دریافت اقامت دائم ترکیه را خواهید داشت.

کاریابی در استانبول به‌واسطه ازدواج با فردی دارای تابعیت ترکیه

طبق قوانین کشور ترکیه شما می‌توانید با فردی دارای تابعیت ترکیه در استانبول ازدواج کنید و در این شهر مشغول به کار شوید. به‌منظور رسیدن به این هدف باید ازدواج شما تحت نظارت مستقیم دولت ترکیه انجام شود. برای ازدواج با یکی از شهروندان ترکیه باید مجرد باشید و اگر متاهل هستید باید از همسر قبلی خود رسما جدا شوید. زمانی که ازدواج شما تایید شود می‌توانید به کاریابی در استانبول بپردازید و در نهایت مشغول به کار شوید.

کاریابی در استانبول به‌واسطه ازدواج با فردی دارای تابعیت ترکیه

کاریابی در استانبول با استفاده از خدمات موسسه کاربین

کارجویان ایرانی بسیار زیادی در سال‌های گذشته در تلاش برای پیدا کردن کار در استانبول بوده‌اند که بیشتر آن‌ها موفق به این کار شدند و در حال حاضر زندگی مناسبی دارند. از طرف دیگر، شرایط اقتصادی کشور ترکیه همچنان روبه‌رشد است و تعداد افرادی که برای اشتغال در این کشور اقدام می‌کنند نیز همچنان در حال افزایش می‌باشد. مجموعه کاربین یکی از موسسات کاریابی بین المللی معتبر و باسابقه در ایران است. ما در کاربین بهترین کارشناسان کاریابی را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بتوانید از مشاوره آن‌ها در زمینه کاریابی در استانبول بهره‌مند شوید. در واقع با خدمات ما، دیگر اشتغال در استانبول یک رویا نخواهد بود. پس همین الان، با کارشناسان ما تماس بگیرید تا رویای خود را به حقیقت تبدیل کنید.

مقاله ی پیشنهادی : 

کار در ترکیه

سوالات متداول

بهترین روش‌ها برای کاریابی در استانبول مراجعه به سفارت ترکیه یا موسسات کاریابی در این کشور هستند. البته روزنامه‌ها و سایت‌های کاریابی نیز روش‌های دیگری برای این کار به شمار می‌روند.

برخی از مشاغل مورد نیاز استانبول شامل کاشی‌کار، نجار، آشپز، نقاش ساختمان، آرایشگر، حسابدار، مهندس IT، تور لیدر، مدیر فروش و کارشناس بیمه هستند.

خیر. استخدام در مشاغلی مانند فروش کالاهای انحصاری و دسته دوم، سرایدار، پرستار کودک، خواننده، دامپزشکی و تکنسین هواپیما در ترکیه برای اتباع خارجی ممنوع است.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی