کاریابی در قبرس شمالی

کاریابی در قبرس شمالی

موقعیت‌های شغلی بسیار، کیفیت بالای زندگی و سطح رفاه مناسب کشور قبرس، باعث شده است تا افرادی از سراسر جهان خواهان یافتن کار در این کشور و دریافت ویزا و اقامت کاری آن باشند. برای گرفتن ویزای کاری این کشور، متقاضیان باید ابتدا یک پیشنهاد کاری یا جاب آفر، از سوی یک کارفرمای قبرسی دریافت کنند. البته دریافت ویزای کاری این کشور نیز شرایط خاص خود را دارد. اما بهترین راه برای پیدا کردن یک موقعیت شغلی در این کشور، مراجعه به موسسات و وب‌سایت‌های معتبر کاریابی است. از طریق این وب‌سایت‌ها و موسسات قبرس شمالی، افراد متقاضی می‌توانند با کارفرمایان مختلف در ارتباط باشند و رزومه خود را برای آن‌ها ارسال کنند. در این مطلب از کاربین با شرایط کاریابی در قبرس شمالی آشنا می‌شویم.

فرم مشاوره رایگان

کاریابی در قبرس شمالی از طریق موسسات و وب‌سایت‌های معتبر

آنچه خواهید خواند:

بررسی شرایط شغلی برای کاریابی در قبرس شمالی

شرایط کاریابی در قبرس شمالی و گرفتن اقامت کاری این کشور برخلاف بعضی از کشورها شرایطی تقریبا رقابتی است. بدیهی است که شانس اتباع خارجی برای یافتن کار در مقایسه با اتباع قبرس شمالی پایین‌تر باشد؛ اما با این وجود راه‌هایی برای افزایش شانس کاریابی متقاضیان وجود دارند. یکی از شروط اصلی کاریابی در قبرس شمالی که کارفرمایان توجه ویژه‌ای به آن دارند، دانستن زبان‌های انگلیسی، ترکی و یا حتی یونانی است. با توجه به این که قبرس شمالی یکی از قطب‌های بزرگ توریسم و گردشگری در دنیا است، افرادی که در این زمینه تخصص دارند، به راحتی می‌توانند در این کشور استخدام شوند. همچنین متخصصان حوزه‌های مهندسی برق، مهندسی فناوری اطلاعات و اقتصاد به‌راحتی می‌توانند برای کاریابی در قبرس شمالی اقدامات لازم را انجام دهند.

متوسط میزان حقوق دریافتی در قبرس شمالی

یکی از نکات بسیار مهمی که افراد متقاضی کاریابی در قبرس شمالی باید به آن توجه کنند متوسط میزان حقوق دریافتی است. طبق تحقیقات و آمارهای رسمی، میانگین میزان حقوق دریافتی یک شخص در قبرس سالانه حدود ۳۱۴۳ یورو می‌باشد.

متوسط میزان حقوق دریافتی در قبرس شمالی

روش کاریابی در قبرس شمالی چگونه است؟

متقاضیان اخذ ویزای کار قبرس شمالی، باید ابتدا یک پیشنهاد کاری از کارفرمای اهل این کشور دریافت کنند. از این رو، برای ارتباط با کارفرمایان قبرسی و معرفی خود به‌عنوان نیروی کار، باید از طریق موسسات معتبر کاریابی در قبرس شمالی و وب‌سایت‌های معتبر جستجوی مشاغل اقدام کنند و از نحوه کاریابی در این کشور نیز اطلاع داشته باشند. هر چه افراد تخصص، مهارت و مدرک تحصیلی بالاتری داشته باشند، شانس بالاتری برای یافتن کار در این کشور خواهند داشت.


یکی از ملزومات کاریابی در قبرس شمالی، شناخت موسسات و وب‌سایت‌های معتبر کاریابی در این کشور است. چرا که با شناخت این موسسات معتبر کاریابی، متقاضیان می‌توانند رزومه خود را برای آن‌ها ارسال کرده و در صورت تایید از سوی کارفرما، پیشنهاد کاری دریافت کنند. یکی دیگر از روش‌های کاریابی در قبرس شمالی، جستجوی آگهی‌های کاری در وب‌سایت‌های کاریابی معتبر این کشور است. متقاضیان در صورت واجد شرایط بودن، با ساخت پروفایل در این سایت‌ها، ارسال رزومه خود و انجام مصاحبه کاری، می‌توانند موفق به تصدی موقعیت شغلی مورد نظر خود در این کشور شوند.

عوامل موثر در دریافت پیشنهاد کاری در قبرس

عواملی که در دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرما تاثیر بسیاری دارند، عبارتند از:
• داشتن تخصص و سابقه کافی در زمینه موقعیت شغلی مورد نظر
• تسلط به یکی از زبان‌های یونانی، ترکی یا انگلیسی
• اطلاعات کافی در خصوص شرایط کار و مشاغل مورد نیاز در شهرهای مختلف
• میزان تحصیلات بالا
• آشنایی با موسسات کاریابی معتبر

روش کاریابی در قبرس شمالی

موسسات و وب‌سایت‎های معتبر کاریابی در قبرس شمالی را بشناسید

راه‌های زیادی برای جستجو و یافتن کار در قبرس شمالی وجود دارند. یکی از این روش ها جستجو در وب سایت‌های جستجوی موقعیت‌های شغلی است. متقاضیانی که قصد کاریابی در قبرس شمالی و مهاجرت کاری به این کشور را دارند، باید موسسات معتبر کاریابی آن را بشناسند تا بتوانند از این راه، موقعیت شغلی مناسبی برای خود پیدا کنند. از این رو، در این بخش از مطلب، معتبرترین موسسات کاریابی در این کشور برای آشنایی بیشتر متقاضیان فهرست شده‌اند. با اقدام از طریق این موسسات و وب‌سایت‌ها، پروسه یافتن موقعیت شغلی و ارتباط با کارفرمایان و به تبع آن، دریافت ویزای کاری آسان‌تر خواهد شد. این موسسات و وب‌سایت‌ها عبارتند از:

 

• موسسه کاریابی نیکوزیا
• دفتر کاریابی آکلانجیا
• موسسه کاریابی منطقه لیماسول
• دفتر کاریابی لارناکا و فاماگوستا
• دفتر کاریابی منطقه فاماگوستا
• وب‌سایت .cyprusjobs.
• وب‌سایت .ergodotisi.
• وب‌سایت kariera.
• وب‌سایت .cyprusjobcentre.
• وب‌سایت .cyprusemployment.

مدارک مورد نیاز برای دریافت مجوز کاری قبرس

اشخاصی که بتوانند از طریق موسسات معتبر کاریابی در قبرس شمالی، موقعیت شغلی مورد نظر را پیدا کرده و ویزای کاری این کشور را دریافت کنند برای دریافت مجوز کاری خود، باید مدارکی را تکمیل کنند و به کارفرمای خود تحویل دهند تا او بتواند مجوز کار آن‌ها را دریافت کند. مدارکی که برای دریافت مجوز کاری مورد نیاز هستند، عبارتند از:


• شناسنامه و ترجمه آن
• پاسپورت شخص متقاضی
• رزومه کاری متقاضی که به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد
• ارائه اصل و رجمه مدارک تحصیلی
• بیمه نامه
• گواهی تمکن مالی متقاضی
• ارائه گواهی عدم سوء پیشینه و ترجمه آن
• تکمیل فرم درخواست مجوز کاری
• قرارداد کار شخص متقاضی با کارفرما

مدارک مورد نیاز برای دریافت مجوز کاری قبرس

شرایط دریافت اقامت و تابعیت قبرس شمالی پس از یافتن کار در این کشور

بسیاری از متقاضیان کاریابی در قبرس شمالی، معمولا به‌دنبال اخذ اقامت و تابعیت این کشور نیز هستند. با توجه به قوانین حاکم در این کشور، اخذ اقامت و تابعیت این کشور، تا حدی سخت و دشوار است. اما متقاضیان در صورت رعایت کامل قوانین، می‌توانند اقامت و تابعیت این کشور را دریافت کنند. در صورتی که فرد موفق به دریافت ویزای کار قبرس شود، برای اخذ اقامت و تابعیت این کشور، باید به مدت 5 سال به‌صورت تمام وقت مشغول به کار شود و با دریافت حقوق بتواند بیمه و مالیات خود در این کشور را پرداخت کند. در صورت گذشت 5 سال از اقامت کاری در این کشور و نداشتن سوء سابقه و عدم تخطی از قوانین، می‌تواند برای اقامت دائم قبرس درخواست دهد.


همچنین اخذ تابعیت و پاسپورت کشور قبرس، در صورتی امکان‌پذیر است که شخص متقاضی در این کشور 7 سال اقامت کاری داشته باشد. در این صورت او می‌تواند برای دریافت این کشور درخواست دهد. شرایط دریافت تابعیت نیز این است که باید فرد از تاریخ این کشور آگاهی کافی داشته باشد. همچنین متقاضی باید به زبان‌های یونانی و ترکی استانبولی نیز تسلط داشته باشد. نکته مهمی که در مورد اخذ اقامت و تابعیت قبرس وجود دارد، این است که اگر فرد به‌مدت 4 سال در این کشور مشغول به کار باشد، تمدید اقامت کاری او تنها در صورتی امکان‌پذیر است که شغل او متناسب با حرفه و تخصص خود و همچنین نیاز این کشور باشد. در غیر این صورت اقامت وی تمدید نخواهد شد و نمی‌تواند برای دریافت اقامت دائم و تابعیت درخواست دهد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری قبرس شمالی

متقاضیان پس از کاریابی در قبرس شمالی و دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرما، می‌توانند برای دریافت ویزای کاری درخواست دهند. برای دریافت ویزای کاری، فرد متقاضی باید مدارکی را به سفارت این کشور تحویل دهد تا بتواند درخواست خود را ثبت کند. هر فرد با توجه به نوع ویزای کاری، باید مدارک خاصی را به سفارت کشور قبرس ارائه دهد. اما برخی مدارک برای اخذ ویزای کاری قبرس شمالی عمومی هستند که این مدارک عبارتند از:


• مدارک هویتی فرد مانند شناسنامه
• رزومه کاری و تحصیلی
• کپی گذرنامه
• بیمه نامه دارای اعتبار
• گواهی تمکن مالی برای پوشش هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی
• گواهی عدم سوء پیشینه قضایی
• تاییدیه انجام تست‌های پزشکی لازم
• تکمیل فرم‌های درخواست ویزای کاری
• تاییدیه قرارداد کاری بین متقاضی و کارفرما

مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری قبرس شمالی

با خدمات کاربین، کار در قبرس شمالی را تجربه کنید

در صورت اقدام برای کاریابی در قبرس شمالی و پیدا ‌کردن شغلی مناسب برای خود، می‌توانید خدمات اخذ ویزای کاری خود را به موسسه کاریابی کاربین بسپارید. مجموعه ما انواع خدمات کاریابی بین المللی و دریافت انواع ویزاهای کاری را در کمترین زمان ممکن ارائه می‌دهد. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره تخصصی در زمینه دریافت ویزای کار کشور قبرس شمالی و آشنایی با شرایط کار برای اتباع خارجی در این کشور، با کارشناسان مجموعه ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

در صورتی که موفق به دریافت یک پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای قبرسی و دعوت نامه کاری از سوی او شوید، می‌توانید ویزای کار این کشور را دریافت کنید.

در صورت پیدا کردن کاری متناسب با تخصص و حرفه خود و 5 سال فعالیت در آن حوزه، می‌توانید اقامت و پس از آن تابعیت قبرس شمالی را دریافت کنید.

میزان درآمد و حقوق در قبرس با توجه به شغل شخص متقاضی و همچنین تعداد ساعت‌های کاری متفاوت است. اما حداقل میزان حقوق در این کشور از 870 یورو شروع می‌شود.

قبرس شمالی مانند کشورهای اتریش و آلمان ویزای جستجوی کار یا جاب سیکر ارائه نمی‌دهد و متقاضیان برای کاریابی در قبرس شمالی باید از راه دور و از طریق وب‌سایت‌های کاریابی اقدام کنند.

اقامت کاری قبرس در برخی از زمینه‌های کاری 4 سال و در برخی دیگر مانند کشاورزی و دامداری 6 سال اعتبار خواهد داشت.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی