ویزای کار انگلستان

ویزای کار انگلستان

همه چیز درباره ویزای کار انگلستان در این مقاله به صورت کامل بررسی می شود. انگلستان یکی از کشورهای بزرگ جهان از نظر اقتصادی است. این کشور دارای واحد پولی و سیستم مجزای اداره نسبت به سایر نقاط جهان است. به همین دلیل، همه ساله این کشور تقاضاهای زیادی برای اخذ ویزای کار دریافت می کند. متقاضیان این درخواست ها برای تایید باید از تمامی فیلترهای قانونی تعریف شده توسط دولت انگلستان عبور کنند. شما می توانید در ادامه این مقاله اطلاعات تکمیلی را در این خصوص دریافت کنید.

فرم مشاوره رایگان

همه چیز درباره ویزای کار انگلستان

شما به عنوانی یک فرد متقاضی کار در انگلستان و مهاجرت کاری به انگلستان در صورت تایید و صدور ویزا می توانید در این کشور در موقعیت های شغلی مشخص کار کنید. فرآیند اخذ ویزای کار انگلستان بستگی زیادی به ملیت و نوع کاری که شما در آن مهارت دارید، دارد. شما در صورتی که متقاضی اخذ ویزای کار در این کشور هستید باید بدانید که این فرآیند نیازمند یک سند قوی به عنوان تاییدیه شما برای کار در انگلیس است. این سند همان تایید و پذیرش شما توسط یک کارفرما برای یک موقعیت شغلی مشخص در انگلستان است.

 

انگلیس در حال حاضر عضوی از اتحادیه اروپا است و به همین دلیل افراد با تابعیت این اتحادیه و اتباع عضو کشورهای EFTA برای کار و یا تحصیل در انگلیس نیازی به ویزا نداشته و در اولویت هستند. البته در این کشور و در سال های اخیر با تغییرات به وجود آمده در ساختار اقتصادی و سیاسی، ممکن است بر اثر رای گیری  Brexit در سال ۲۰۱۶، این شرایط برای شهروندان اتحادیه اروپا و EFTA در آینده تغییر کند.

 

برای خارجی های غیر اتحادیه اروپا و EFTA، انگلیس یک سیستم ارزیابی در سال ۲۰۰۸ بر اساس موقعیت های شغلی هر منطقه از انگلستان تعریف کرده است که بر اساس آن جریان تقاضاها برای ویزای کار انگلستان کنترل می شود. قوانین و شرایط برای اخذ ویزای کار انگلستان در سال های اخیر سخت تر شده است و این کشور محدودیت هایی را برای پذیرش اتباع خارجی تعیین کرده است.

 

اعطای ویزای کاری کشور انگلستان به افراد غیراروپایی و شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا

در حال حاضر انگلستان به صورت رسمی از اتحادیه اروپا خارج شده است. از سال 2020 افراد غیراروپایی و شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای اخذ ویزای کار انگلیس شرایط یکسانی دارند. در صورت تمایل به اخذ ویزای کاری کشور انگلستان باید از سمت یک کارفرمای بریتانیایی پیشنهاد کاری دریافت کنید. کارفرما باید به عنوان اسپانسر شما معرفی شود. پس از دریافت پیشنهاد کاری می‌توان سایر مراحل حقوقی برای اخذ ویزای کار را پیگیری کرد.

 

تمامی کارفرمایان انگلیسی نمی‌توانند برای کارجویان خارجی دعوت‌نامه کاری ارسال کنند. کارفرمایانی که خواهان استخدام نیروی کار خارجی هستند، باید در ابتدا از سمت وزارت کشور انگلیس یک مجوز بگیرند. حقوق پیشنهادی کارفرمایان به کارجویان خارجی باید بیش از حداقل دستمزد تعیین‌شده در کشور انگلیس باشد. این مبلغ در حال حاضر نه و نیم پوند به ازای هر ساعت کاری است.

 

این تغییرات در سال های اخیر شامل موارد مهمی بوده است که از جمله آن ها می توان به بالا بردن حداقل حقوق جهت پرداخت به کارگران یا کارکنان اشاره کرد. این مورد باعث شده است تا کارکنان انگلیسی رغبت کمتر و حساسیت بیشتری در مورد کار با خارجی ها داشته باشند. همچنین سطوح زبان مورد نیاز برای اخذ ویزای کار انگلستان تغییر کرده و حساس تر شده است.

محدودیت‌های جدید برای صدور ویزای کاری کشور انگلستان

یکی دیگر از آخرین تغییرات این فرآیند توسط دولت انگلستان، بستن پذرش ها و درخواست برای بعضی از دسته های مشاغل است. این دسته ها معمولا از بین خدماتی ها بلاک شده اند که نیازی به نیروی خارجی ندارند. به طور کلی همچنین در آینده پیش بینی می شود که محدودیت ها برای دسته های غیر مهارتی نیز ادامه پیدا کرده و تشدید شود. اما بعضی از مشاغل مورد نیاز این کشور همچنان در سطح بالا دارای جذب هستند. شما به عنوان متقاضی ماهر دسته های شغلی مشخص شده به عنوان نیاز در انگلیس می توانید با ارائه سوابق و مستندات مورد نیاز، به راحتی ویزای کار انگلستان را اخذ کنید.

ویزای انگلستان

شرایط مشاغل مختلف و معافیت های اخذ ویزای کار انگلستان

بسیاری از انواع ویزای کار در انگلستان علاوه بر پیشنهاد شدن و تایید توسط کارفرما برای پوزیشن مورد نظر، نیاز به حمایت مالی کارفرما با اسناد مالی روشن و واضح نیز دارند. شما باید بدانید که به صورت کلی در حال حاضر برای مشاغل معمولی یا مشاغلی که نیاز به مهارت خاصی ندارند و یا مشاغل کم مهارت، ورود به این کشور و اخذ ویزای کار انگلستان بسیار مشکل و سخت شده است.

 

شما در صورتی که بیش از ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشید، باید برای اخذ اقامت کاری به مدت زمان بیشتر از ۶ ماه درخواست دهید. لندن یکی از شهرهای مطرح و پایتخت انگلستان است. در این شهر معافیت هایی برای متقاضیان خاصی از اخذ ویزای کار انگلستان وجود دارد. این موارد عبارتند از:

 

  • دیپلمات هایی که در خارج از انگلستان قرار داشته اند و برای امور سیاسی وارد می شوند.
  • وزرای امور خارجه کشورهای مختلف.
  • اعضا و نیروهای نظامی کشورهای مشترک المنافع انگلیس که برای ماموریت های ضد تروریستی به خارج از انگلستان رفته اند.
  • مقامات رسمی که برای یکی از اعضای دولت کار می کنند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار کشور انگلستان

مهم‌ترین مدرک برای اخذ ویزای کار انگلیس دعوت‌نامه کاری است. دعوت‌نامه ارسال‌شده توسط کارفرمایان بریتانیایی تنها نود روز اعتبار دارد. ازاین‌جهت کارجویان خارجی باید بلافاصله پس از دریافت دعوت‌نامه، پیگیری مراحل حقوقی مرتبط با اخذ ویزا را آغاز کنند. در هنگام ثبت درخواست برای اخذ ویزای کاری کشور انگلستان به‌تمامی متقاضیان یک فرم اعطا می‌شود. تکمیل این فرم و ارائه آن به اداره مهاجرت انگلستان الزامی به‌حساب می‌آید.


از میان سایر مدارک ضروری برای اخذ ویزای کاری کشور انگلیس می‌توان به گواهی تمکن مالی اشاره کرد. تمامی متقاضیان دریافت گواهی تمکن مالی باید حداقل سه هزار و پانصد پوند در حسابشان سرمایه داشته باشند. سلامت تمامی متقاضیان اخذ ویزای کار پیش از ورود به انگلستان مورد بررسی قرار می‌گیرد. برای اخذ ویزای کاری باید گواهی سلامت داشته باشید.


پرداخت هزینه صدور ویزای کار در هنگام ثبت درخواست الزامی به‌حساب می‌آید. در حاضر هزینه صدور این نوع ویزا 625 پوند است. پاسپورت با اعتبار بیشتر از سه ماه یکی از مدارک لازم برای اخذ ویزای کار انگلیس محسوب میشود. مدارک کاری و تحصیلی ارائه‌شده به اداره مهاجرت باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند.

هزینه اخذ ویزا برای کار در کشور انگلستان

هزینه لازم برای اخذ ویزای کار کشور انگلستان

به‌طورکلی متقاضیان اخذ ویزای کاری کشور انگلستان نسبت به متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی و سرمایه‌گذاری هزینه کمتری را پرداخت می‌کنند. یکی از علل محبوبیت بسیار بالای این نوع ویزا در میان متقاضیان مهاجرت به کشور انگلستان نیز این موضوع به‌حساب می‌آید. بخش قابل‌توجهی از هزینه‌های موردنیاز برای اخذ ویزای کار انگلیس به گواهی تمکن مالی مربوط می‌شود. همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم برای اخذ این گواهی باید حدود 3500 پوند سرمایه داشته باشند.


تمامی متقاضیان اخذ ویزای کاری باید هزینه آزمایشات پزشکی برای اخذ گواهی سلامت را پرداخت کنند. در حال حاضر این هزینه بین 35 تا هفتاد پوند است. تمامی متقاضیان اخذ ویزای کاری کشور انگلستان باید خود را بیمه کنند. هزینه صدور بیمه سلامت برای کارکنان خارجی 470 پوند در هرسال است. این هزینه را پیش از صدور ویزا از متقاضیان اخذ ویزای کار می‌گیرند. تمامی متقاضیان اخذ ویزای کار انگلیس باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را پیش از دریافت ویزای کار به اداره مهاجرت اعطا کنند. ذکر این نکته حائز اهمیت است این مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند. برای ترجمه این مدارک نیز باید هزینه‌ای را به دارالترجمه‌ها پرداخت کنید.

کارکنان خارجی در کشور انگلستان

دریافت کارت اقامت دائم کشور انگلستان پس از اخذ ویزای کاری

اکثر افرادی که از طریق اخذ ویزای کاری به انگلستان مهاجرت می‌کنند، خواهان دریافت کارت اقامت دائم این کشور هستند. طبق قوانین اخیر انگلستان تمامی متقاضیان اخذ کارت اقامت دائم باید حداقل پنج سال در این کشور اقامت داشته باشند. تنها افرادی که درآمد سالیانه بالای سی و پنج هزار پوند دارند می‌توانند برای دریافت کارت اقامت دائم کشور انگلستان اقدام کنند. در هنگام ثبت درخواست، متقاضیان اخذ این کارت باید ویزای کار انگلیس را به وزارت کشور تحویل دهند.


متقاضیان اخذ کارت اقامت پیش از ثبت درخواست باید تمامی مالیات‌های خود را پرداخت کنند. در نظر داشته باشید هزینه ثبت درخواست برای اخذ کارت اقامت دائم کشور انگلستان 2389 پوند است. از میان مدارک موردنیاز برای اخذ کارت اقامت دائم کشور انگلستان می‌توان به گواهی عدم سوءپیشینه اشاره کرد. تسلط کامل به زبان انگلیسی برای اخذ کارت اقامت دائم الزامی است.


فرایند صدور کارت اقامت دائم برای دارندگان ویزای کار کشور انگلستان بین یک تا دو ماه طول می‌کشد. در صورت وجود نقص در مدارک ارائه شده وزارت کشور این موضوع را به متقاضیان اطلاع خواهد داد. پس از اخذ کارت اقامت دائم می‌توانید نسبت به دریافت حق شهروندی و به دنبال آن پاسپورت کشور انگلستان نیز اقدام کنید.

مهندسان آ‌ی‌تی در کشور انگلستان
نتیجه‌گیری

برای مهاجرت به خارج از کشور می‌توانید با مؤسسه کاربین تماس بگیرید. این مؤسسه در زمینه ارائه خدمات مهاجرتی فعالیت می‌کند. مشاوران کاربین تجربه زیادی در زمینه اخذ ویزای سرمایه‌گذاری، کاری و کارت اقامت دارند. کاربین برترین مؤسسه مهاجرتی محسوب می‌شود. به‌طورکلی تمامی قوانین مهاجرتی انگلستان پس از خروج این کشور از اتحادیه اروپا تغییر پیدا کرد. متقاضیان مهاجرت کاری به کشور انگلستان باید در ابتدا دعوت‌نامه دریافت کنند. داشتن گواهی تمکن مالی برای اخذ ویزای کاری کشور انگلستان الزامی به‌حساب می‌آید. پس از اخذ ویزای کار انگلیس می‌توان نسبت به دریافت کارت اقامت دائم این کشور نیز اقدام کرد. برای اخذ این کارت باید حداقل شصت ماه از زمان ورود افراد به خاک انگلستان گذشته باشد.

مقاله پیشنهادی: اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی