کاریابی در کانادا

کاریابی در کانادا

برای بسیاری از افراد کاریابی در کانادا و یافتن یک فرصت شغلی مناسب یکی از بزرگ ترین آرزوهایی بوده که در طول زندگی خود داشته اند. کانادا یکی از کشورهای پیشرفته و ثروتمند است که سطح زندگی شهروندان آن از بسیاری از کشورهای قرار گرفته در بخش های دیگر دنیا بالاتر است. اگر شما هم قصد دارید تا برای ادامه زندگی و یا برای کار کردن به کانادا بروید، باید قبل از آن در مورد این کشور و پتانسیل های کاری موجود در آن اطلاعات کافی کسب کنید. باید بدانید که بدون داشتن آگاهی کامل در مورد وضعیت اقتصادی، نرخ بیکاری و فرصت های شغلی موجود در این کشور به خوبی نخواهید توانست به هدف خود در یافتن یک شغل مناسب برسید.

 

ما در این متن قصد داریم تا شما را با فرصت های شغلی موجود در این کشور آشنا کنیم و علاوه بر آن در مورد کاریابی در کانادا برای شما نکاتی را بیان کنیم تا بهتر بتوانید موفق به یافتن شغل مورد علاقه خود در این کشور شوید.

مطالب گفته شده در این بخش چشم انداز روشنی در مورد شغل های پرتقاضا در کانادا به شما خواهد داد، اما به یاد داشته باشید که برای رسیدن به شغل مورد علاقه خود نیاز به مشاوره افرادی که با کاریابی در کانادا آشنا هستند خواهید داشت.

فرم مشاوره رایگان

کار در کانادا

آشنایی با پرتقاضاترین فرصت های شغلی برای کاریابی در کانادا

اگر شما به دنبال یافتن یک فرصت شغلی در کانادا هستید، باید قبل از هر چیز با مشاغلی که بالاترین تقاضا را در این کشور دارند آشنا شوید.

کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با: ( پردرآمدترین شغل ها در کانادا )

 

پس از آن می توانید از بین این شغل ها، یکی از پردامدترین آن ها که توان انجام آن را دارید (یا مدارک و گواهی نامه های معتبر در زمینه آن را کسب کرده اید)، انتخاب کنید.

خوشبختانه بسیاری از کارهایی که در سال های آینده و تا سال 2025 میلادی در کانادا مورد نیاز است، دارای درآمد بسیار بالایی هستند و برای همین شما با کمی تلاش و کاریابی در کانادا به راحتی با انتخاب یکی از آن ها خواهید توانست به درآمد مورد نظر خود دست یابید.

 

به خصوص به دلیل نرخ بازنشستگی بالا در کانادا پیش بینی می شود که در سال های آینده نیاز این کشور به نیروی کار جوان بیشتر باشد. زیرا که:

افرادی که در بین سال های 1946 تا 1965 به دنیا آمده اند و در کشور کانادا مشغول به کار هستند، باید به زودی بازنشسته شده و با نیروی کار جدید جایگزین شوند.

 

این نیروی کار باید از طرق مختلفی تامین شود که یکی از آن ها سیستم اکسپرس اینتری کانادا می باشد. البته راه های دیگری هم برای یافتن یک شغل موقت در این کشور وجود دارد.

اگر شما یک نیروی کار جوان هستید و فکر می کنید در کشور کانادا امکان پیشرفت برای آینده وجود دارد، به طور حتم آگاهی از مشاغلی که در این متن به آن ها اشاره خواهد شد کمک زیادی در یافتن شغل رویایی شما خواهد کرد.

 

پس با ما همراه باشید تا لیستی از بهترین شغل هایی که نیاز به افراد دارای تخصص و مهارت کافی برای پر کردن آن ها می باشد آشنا کنیم.

شرایط کارگران ماهر فدرال

ویدئو زیر را در رابطه با کاریابی در کانادا مشاهده نمایید:

مهندسی برق و کاریابی در کانادا

مهندسی-برق-و-کاریابی-در-کانادا

یکی از شغل هایی که در سال های آینده در کانادا مورد نیاز خواهد بود، شغل مهندسی برق و به خصوص برق صنعتی می باشد.

اگر چه افراد زیادی هستند که در سال های آینده در این شغل مشغول به کار خواهند شد، اما پیش بینی می شود که در فاصله بین سال های 2017 تا 2026 فرصت های شغلی زیادی در این زمینه به دلیل عدم وجود نیروی کار توانمند خالی بماند.

بازنشستگی، ارتقای شغلی بعضی از کامندان، و تغییر شغل تعدادی از افرادی که در حال حاضر مشغول به کار در این حوزه هستند از دلایل اصلی نیاز کانادا به متخصصان جدید برق در سال های آینده است.

 • با توجه به این که صنایعی مانند استخراج معادن، تولید مشتقات نفتی، و تولید سایر محصولات به سمت مکانیزه شدن پیش می رود، صنایع بیشتری در کانادا به توان و تخصص مهندسان برق برای اتوماسیون واحدهای تولیدی خود نیاز دارند.
 

اگر شما یک مهندس برق هستید این فرصت خوبی برای کار در کانادا و مهاجرت کاری به این کشور خواهد بود تا در شغل مورد علاقه خود مشغول به کار شوید.

نکاتی در ارتباط با تقاضا برای مهندسی برق در کانادا

 

یک مهندس برق در این کشور باید توان نصب، تست، نگهداری، و تعمیر ماشین های الکتریکی و سایر تجهیزات برقی را داشته باشد.

 • انتاریو ontario، نوا اسکوتیا nova scotia و PEI از جمله بخش های کانادا هستند که نیاز بیشتری به شغل مهندسی برق در سال های آتی خواهند داشت.
 • به طور متوسط به هر مهندس برق درامد 33 دلاری برای هر ساعت کار در این کشور پرداخت می شود.
 • برای موفقیت در فعالیت در این رشته نیاز به پشت سر گذاشتن دوره های کارآموزی و یا گواهی معتبر مبنی بر متخصص بودن به عنوان مهندس برق می باشد.

مهندس هوافضا و کاریابی در کانادا

برای مهندسان هوافضا فرصت های شغلی کمتری در ایران وجود دارد. این در حالی است که در کانادا فرصت های شغلی بیشتری برای این مهندسان وجود دارد که امکان کاریابی در کانادا در این رشته را برای آن ها هموارتر می کند.

 

بسیاری از تجهیزات مورد استفاده در ناوگان هوایی کانادا در حال از رده خارج شدن هستند و برای همین تقاضا برای سیستم ناوگان هوایی به روزتر و مدرن در کانادا رو به افزایش است.

 

این می تواند فرصت بی نظیری برای مهندسان هوافضا برای اشتغال در این حوزه در کانادا باشد.

به عنوان یک مغز متفکر که توان تحقیق، طراحی و یا توسعه قطعات و تجهیزات مورد استفاده در این ناوگان ها را دارد، شما می توانید نقش ارزنده ای در این کشور ایفا کنید.

 

 • توانایی نصب، تست و نگهداری یا تعمیر از این تجهیزات می تواند به شما کمک کند تا در صورت مهارت کافی در این رشته، به عنوان یکی از افرادی که می تواند با ویزای تحصیلی یا شغلی به این کشور مهاجرت کاری کنید موفق به کاریابی در کانادا شوید.
 • استان های انتاریو، نوا اسکوتیا و کویبک QUEBEC کانادا بیشترین نیاز را به شغل مهدنی هوافضا دارند.
 • درامد مهندسان هوافضا به ازای هر ساعت کار در این کشور به طور متوسط 39 دلار است.

داشتن مدرک کارشناسی در رشته هوافضا و یا دریافت لایسنس از یکی از استان های کانادا می تواند کمک کند شما در این کشور موفق به یافتن شغل مرود علاقه خود به عنوان مهندس هوافضا شوید.

مهندسی نرم افزار و کاریابی در کانادا

مهندسی نرم افزار یکی دیگر از پر تقاضاترین شغل ها در کشور کانادا است و بازار کار IT در کشور کانادا بسیار خوب است. برای همین می توانید در صورت علاقه به این رشته علمی، با کمی تلاش موفق به کاریابی در کانادا شوید.

 

این کار در صورتی که شما تخصص بالایی در این رشته داشته باشید کار سختی نخواهد بود. زیرا که نزدیک به 21000 فرصت شغلی در فاصله بین سال های 2017 تا 2026 میلادی یعنی در مدت ده سال در کشور کانادا برای مهندسان نرم افزار به وجود خواهد آمد.

 

اگر چه بخشی از این فرصت های شغلی به دلیل بازنشستگی نیروهای قدیمی تر خواهد بود، اما:

 

 • بیشترین فرصت های شغلی در زمینه های نرم افزاری به دلیل کارآفرینی در حوزه نرم افزاری در کشور کانادا است.

پیش بینی رشد در رشته های کامپیوتر، مخابرات و فناوری موبایل باعث شده است که نیاز روزافزونی در کانادا به رشته مهندسی نرم افزار وجود داشته باشد. به علاوه رشد در بخش های اتوماسیون و نیز تولید تجهیزات مکانیزه مختلف باعث شده است که همان طور که گفته شد نیاز بیشتری به مهندسان برق و کامپیوتر در این کشور وجود داشته باشد. نیاز بیشتری به مهندسان نرم افزار نیز وجود داشته باشد.

 

 • در صورت تخصص کافی در رشته برق و کامپیوتر به احتمال بسیار زیاد خواهید توانست به شغل مورد علاقه خود در کانادا برسید.
 • به طور متوسط در هر ساعت مبلغ 43 دلار به یک مهندس نرم افزار در کانادا پرداخت می شود.
 • البرتا و اونتاریو کانادا بیشترین پرداخت را به مهندسان نرم افزار در بین سایر بخش های کانادا دارند.

 

توجه داشته باشید که اگر قصد فعالیت در رشته مهندسی نرم افزار در کانادا را داشته باشید، نیاز به مدرک کارشناسی در این رشته دارید.

کاریابی در کانادا برای یافتن شغل پرستاری

پرستاری

وقتی صحبت از یکی از شغل های دارای تقاضای بالا در کانادا می شود، پرستاری رتبه بسیار بالایی در لیست مشاغل مورد نیاز این کشور خواهد داشت.

 

زیرا که در بین همه شغل هایی که در چند سال آینده در کانادا نیاز خواهند بود، بر اساس آمارها، بیشترین نیروی کار در این کشور برای خدمات بهداشت عمومی نیاز خواهد بود.

 

یک دلیل اصلی برای نیاز بالا به شغل پرستاری در این کشور، رسیدن بسیاری از افراد به سن کهولت است که نیاز به پرستاران برای مراقبت از آن ها می باشد.

 

در حال حاضر با توجه به آمارها حدود نیمی از جمعیت در حال کار در این کشور بین 42 تا 65 سال سن دارند و با توجه به کسانی که زودتر بازنشسته می شوند، شغل بازنشستگی برای آن ها به طور متوسط 62 سال است.

 

 • با توجه به افزایش تعداد افراد قرار گرفته در رده های سنی بالاتر، پیش بینی می شود که فرصت های شغلی زیادی برای پرستاری در کانادا وجود داشته باشد.
 

این می تواند بهترین فرصت برای کاریابی در کانادا باشد. به تنهایی در انتاریو نیاز به ده هزار پرستار می باشد. علاوه بر این نیاز به حضور پرستارها در شهرهای کوچک و دور افتاده کانادا نیز بیش از پیش به چشم می خورد.

 

در مناطقی از کانادا که دسترسی به پزشک به راحتی میسر نیست، پرستاران نقش مهمی در مراقبت از مردم در حال زندگی در این بخش های کانادا دارند.

 

 • تقریبا همه بخش های کانادا در چند سال آینده نیاز به پرستاران جدید برای مراقبت از مردم دارند.
 • هر پرستار در کانادا به طور متوسط 37 دلار در ساعت درامد دارد.
 • برای کار کردن به عنوان یک پرستار در کانادا نیاز به مدرک پرستاری معتبر و ثبت نام در نهادهای استانی می باشد.

کاریابی در کانادا برای رانندگی کامیون

رانندگی-کامیون

وسایل نقلیه سنگین مانند کامیون از نیازمندی های اولیه اقتصاد کشور کانادا هستند. اما در حال حاضر به دلیل افزایش نیاز به ترانزیت کالا، نیاز به نیروی کار جوان است، که بتواند جای افراد بازنشسته در این شغل مهم را پر کند.

 

 • در کشور کانادا حدودا نیمی از افرادی که در حال حاضر راننده وسایل نقلیه سنگین هستند، دارای سن بین 46 تا 65 سال می باشند.

برای همین با توجه به سن بالای 45 سال این فراد، در دو دهه آینده بسیاری از آن ها بازنشسته خواهند شد. WorkBC پیش بینی کرده است که در فاصله بین سال های 2019 تا 2029 بیش از ده هزار فرصت شغلی برای کاریابی در کانادا در زمینه رانندگی وسایل نقلیه سنگین در تنها یکی از استان های کانادا وجود داشته باشد.

 

 • وجود راننده هایی که مهارت کافی در حمل و نقل کالاهای اساسی در این کشور را داشته باشند یکی از مهم ترین تقاضاهای موجود در کشور کانادا است.

 این فرصت برای کسانی که به دنبال کاریابی در این کشور هستند می تواند بسیار ارزنده باشد.

 

 • انتاریو، PEI, BC, , Nov scotia و Quebec در کانادا بالاترین تقاضاها را در سال های آینده خواهند داشت.

همان طور که گفته شد، تنها در BC بیش از ده هزار راننده و نزدیک به 13500 راننده وسایل نقلیه سنگین باید در این بخش مشغول به کار شوند.

 • درامد هر راننده در کانادا در هر ساعت حدود 21 دلار است.
 • شما برای اشتغال در این زمینه نیاز به گواهی نامه معتبر و لایسنس های مربوطه خواهید داشت.

معلم کارآزموده یا مربی حرفه ای

معلم

نیاز به آموزش در کالج های کانادا به طور حرفه ای توسط افراد کارآزموده یکی از مهم ترین شغل های مورد نیاز در کانادا و در سال های آینده است که باز هم بیشتر به دلیل نرخ بازنشستگی بالا در این کشور به وجود آمده است.

 

 • در فاصله بین سال های 2017 تا 2026 کشور کانادا نیاز به حدود 3500 مربی و معلم کارآزموده دارد.

این تعداد با توجه به افزایش نیاز در سایر استان ها برای استفاده از آموزگاران در دوره های متوسطه و در نظر گرفتن تعداد آن ها بیشتر خواهد شد.

 

 • معلم ها و مربی های کارآزموده در کانادا در انستیتوهای دولتی و خصوصی باید در اجرای برنامه های آکادمیک و تکنیکی به طور حرفه ای مشارکت کنند.
 

شما در این حرفه خواهید توانست به آموزش مباحث مختلفی متناسب با توانمندی های خود بپردازید که از طراحی تا هنر و مباحث حقوقی را در بر خواهد گرفت.

 

با توجه به حوزه های متنوعی که در آن ها نیاز به معلم یا مربی است، هر فرد باید مهارت های خاصی را برای بر عهده گرفتن آن ها داشته باشد.

 

به احتمال زیاد برای پر کردن این فرصت های شغلی در کانادا نیاز به مدرک کارشناسی ارشد معتبر خواهد بود. البته برای مربی گری احتمال دارد که مدرک کارشناسی یا دیپلم معتبر نیز مورد قبول واقع شود.

 

در هر صورت امکان یافتن فرصت شغلی در این زمینه با کاریابی در کانادا در صورت داشتن مهارت لازم و مدرک معتبر برای شما وجود خواهد داشت.

 

 • به طور متوسط درامد این مشاغل در حدود 37 دلار می باشد.
 • انتاریو، BC و Quebec بیشترین نیاز را به معلم و یا مربی دارند.
 • بیشترین پرداخت به کسانی تعلق خواهد گرفت ه در استان های شمالی، آلبرتا و Nunavut مشغول به کار شوند.

به طور معمول نیاز به مدرک دیپم معتبر (به همراه مهارت لازم) تا مدارک بالاتر تا کارشناسی ارشد برای پر کردن این فرصت های شغلی در کانادا می باشد.

مشاوره و مدیریت بازرگانی

مشاوره-و-مدیریت

با رشد و توسعه تجارت بین المللی، نیاز به رقابت بیشتری بین شرکت های تولیدی می باشد. برای همین نیاز روزافزونی به مشاوره و مدیریت بازرگانی در بسیاری از کشورهای دنیا دیده می شود.

 

کانادا نیز یکی از کشورهایی است که در سال های پیشرو نیاز به افراد بیشتری برای در دست گرفتن فرصت های شغلی جدید در این زمینه دارد.

 

در این جا باز هم در کنار نیاز روزافزون به مدیران بازرگانی، بازنشستگی بعضی از افراد که در این شغل در کانادا مشغول به کار هستند، از دلایل اصلی نیاز این کشور به نیروی کار جوان می باشد.

 

 • کاریابی در کانادا برای یافتن فرصت های شغلی جدید در زمینه مشاوره و مدیریت بازرگانی چندان سخت نخواهد بود.

البته تنها در صورتی که شما مهارت لازم را برای این کار داشته باشید. می توانید با استفاده از راهکارهای متعددی که وجود دارد. موفق به کاریابی در کانادا برای یافتن این شغل در یکی از استان های این کشور شوید.

 

 • بیشترین تقاضا برای مدیریت بازرگانی در استان های اونتاریو، نوا اسکوتیا، مانیتوبا، BC, PEI, Quebec و Saskatchewanمی باشد.
 • متوسط درامد مدیر یا مشاور بازرگانی حدود 36 دلار در هر ساعت است.
 • البرتا بیشترین نیاز را به مدیران بازرگانی دارد.
 

در نهایت تنها داشتن دیپلم یا مدرک دانشگاهی معتبر (در کنار تجربه کافی)، می تواند به افراد کمک کند با کاریابی در کانادا موفق به یافتن شغل مدیریت بازرگانی یا مشاوره بازرگانی شوند.

شغل جوشکاری و موفقیت در کاریابی در کانادا

جوشکاری یکی از شغل هایی است که تقاضای بالایی در صنایع کانادا برای آن وجود دارد. کسانی که در این شغل شروع به کار می کنند، کمی جوان تر از افرادی هستند که شغل های دیگر را برای مهاجرت کاری به کانادا انتخاب می کنند.

 

به دلیل توسعه هایی که در بخش تولید در کانادا در حال رخ دادن است، جوشکاری و افرادی که قادر به انجام آن با مهارت بالا هستند، با کمی تلاش برای کاریابی در کانادا می توانند به زودی موفق به یافتن پیشنهاد شغلی مناسب در این زمینه شوند.

 

 • کسانی که مهارت کافی در جوشکاری با تکنیک های FCAW, GMAW, GTAW و SMAW دارند، خیلی بهتر می توانند موفق به یافتن شغل مناسب برای خود در کانادا شوند.
 • BC و PEI بیشترین تقاضا را برای این شغل خواهند داشت.
 • درآمد هر جوشکار حدودا 25 دلار بر ساعت خواهد بود.
 

لازم است بدانید که پشت سر گذاشتن دوره های کارآموزی و کسب مهارت بالا از نیازمندی های دریافت گواهینامه های لازم برای جوشکاری به صورت حرفه ای می باشد.

پیشنهاد میکنیم مقاله جاب آفر کانادا رو مطالعه نمایید.

دستیار یا متخصص فیزیوتراپی

فیزیوتراپی یا توانبخشی یکی از شغل هایی است که برای توانبخشی به بیماران نیاز است. افراد سالمند نیز به خدمات این گروه از جامعه نیازمند هستند.

 

با نگاهی کوتاه می توان دید که در کل افراد سالمند در جامعه کانادا طول عمر بیشتری دارند و برای همین خواهان لذت بردن هر چه بیشتر از زندگی خود می باشند.

 

فیزیوتراپی حرفه ای می تواند کمک زیادی به این افراد در داشتن زندگی بهتر بکند. دستیاران فیزیوتراپی نیز می توانند در این راه نقش مهمی ایفا کنند. به خصوص در کانادا اخیرا دیده می شود که بیمارستان ها در حال برنامه ریزی برای مداوای بیماران در خارج از محیط بیمارستان هستند.

 

برای همین آن ها به بیماران خود به طور مداوم توصیه می کنند تا از روش های درمانی با استفاده از فیزیوتراپی بهره ببرند. تا نیازی به بستری شدن در بیمارستان نداشته باشند.

 

 • متخصصان حرفه ای در کار فیزیوتراپی و دستیاران آن ها به مردم کمک می کنند تا مهارت های خود در زندگی را ارتقا بخشند و حرکات و فعالیت های روزانه خود را مدیریت کنند.

بیماران و افراد سالمند با این کار می توانند از به وجود آمدن مشکلات حاد جسمی و روحی و بروز انواع بیماری ها پیشگیری نمایند. این افراد در به وجود آوردن یک زندگی بهتر و مستقل تر برای افراد قرار گرفته در رده سنی بالاتر کمک شایانی خواهند کرد.

 

 • شما با کاریابی در کانادا برای بهره بردن از فرصت های شغلی موجود برای فیزیوتراپی خواهید توانست در استان هایی مانند انتاریو و آلبرتا بیشترین شانس را برای یافتن این شغل ها داشته باشید.
 • متوسط درامد فیزیوتراپی 23 دلار در هر ساعت است.
 • برای کاریابی در کانادا برای فیزیوتراپی نیاز به مدرک یا دیپلم معتبر در این زمینه می باشد.

کاریابی در کانادا برای خلبانی هواپیما

خلبانی-هواپیما

شما می توانید با پیوستن به خلبانان در کانادا جزو یکی از پردرامدترین شاغلان در این کشور محسوب شوید.

 

 • پیش بینی شده که در فاصله بین سال های 2017 تا 2026 به دلیل عدم وجود خلبان کارآزموده، حدود 4500 فرصت شغلی در این زمینه در کانادا وجود داشته باشد.

فرصت های بی نظیری در کانادا برای اشتغال در این زمینه وجود دارد. شرکت های هواپیمایی کوچک، متوسط و بزرگ زیادی هستند که نیاز به خلبان دارند.

 

 • مدیریت پروازهای بین المللی و یا پروازهای کوتاه مانند پرواز با هلی کوپترها از نمونه کارهایی هستند که این افراد می توانند با کاریابی در کانادا بر عهده گیرند.

حمل و نقل کالاها و مسافران بر عهده این خلبان ها خواهد بود و برای همین هم شرکت های هواپیمایی خصوصی و هم شرکت های دولتی نیاز به این افراد خواهند داشت.

 

 • آلبرتا و BC جزو بخش هایی هستند که بیشترین تقاضا را برای به کارگیری خلبانان در کانادا دارند.
 • متوسط درامد هر خلبان در هر ساعت نیز در حدود 38 دلار است.
 • برای این که بتوانید به عنوان یک خلبان در کانادا مشغول به کار شوید نیاز به مهارت های کافی در این زمینه و دریافت لایسنس ها و گواهی نامه های مورد نیاز می باشد.

کاریابی در کانادا به عنوان داروساز

داروساز

داروخانه ها نقش مهمی در سلامت جامعه کانادا ایفا می کنند. اکثر افراد سالمند و بسیاری از بیماران در جامعه کانادا نیازمند داروهای متناسب با وضع سلامتی یا مشکل جسمی و روحی، برای درمان بیماری های خود هستند.

 

این باعث شده است که یکی از شغل های دارای تقاضای بالا در این کشور داروسازی باشد. نیاز برای داروسازها و داروخانه دارها در کانادا رو به افزایش است و این به دلایلی مانند بازنشسته شدن نیروهای فعال در این حوزه در کانادا می باشد.

 

هم چنین در سال های اخیر تلاش هایی برای باز گذاشتن دست داروسازها برای تجویز دارو به بیماران صورت گرفته است که نیاز به متخصص بیشتر در این رشته را نشان می دهد.

 

 • داروسازی ظرفیت های بسیاری برای کاریابی در کانادا دارد که استان هایی مانند انتاریو و BC و مانیتوبا جزو بخش هایی از کانادا هستند که بیشترین نیاز را به آن دارند.
 • درآمد هر داروساز یا تکنسین داروخانه در کانادا به طور متوسط 50 دلار در ساعت است.
 • البرتا بیشترین پرداخت را به داروسازان دارد.
 • برای اشتغال در کانادا به عنوان داروساز یا داروخانه دار نیاز به مدرک دانشگاهی معتبر و کسب مجوزهای لازم از مقامات ایالتی یا استانی می باشد.

کاریابی در کانادا برای شغل روانشناسی

روانشناسی

امروزه بیماری های روحی و نیاز به مشاوره در این زمینه رو به افزایش است. با توجه به نیاز روزافزونی که به درمان بیماری های روحی دیده می شود، جامعه کانادا نیز در چند سال آینده نیاز بیشتری به روانشناسان دارد. برای همین:

 

 • در 5 سال آینده نیاز به متخصصان روانشناسی برای پر کردن فرصت های شغلی موجود در این زمینه در کانادا وجود خواهد داشت.

شما با اشتغال به عنوان یک روانشناس موظف به درمان بیمارانی خواهید بود که با مشکلاتی مانند افسردگی، اضطراب، نگرانی و سایر بیماری های عصبی روبرو هستند. در صورت علاقه به فعالیت در این حوزه، امکان انتخاب رشته های متعددی در حوزه روانشناسی مانند روانشناسی کودکان، روانشناسی رفتاری و روانشناسی بزرگسالان را خواهید داشت.

 

 • بیشترین تقاضا برای این شغل در استان هایی مانند انتاریو، آلبرتا و PEI و BC وجود دارد.
 • درامد متوسط هر روانشناس در کشور کانادا در هر ساعت حدود 40 دلار است.
 • برای موفقیت در کاریابی در کانادا در رشته هایی مانند روانشناسی نیاز به مدرک کارشناسی ارشد یا دکترای حرفه ای معتبر خواهد بود.

لوله کشی و کاریابی در کانادا

لوله-کشی

نیاز کانادا تنها به متخصصان دارای تحصیلات دانشگاهی نیست. کارخانه های زیادی هستند که در کانادا دارای سیستم لوله کشی برای انتقال آب و یا سیالات مختلف هستند. نه تنها در کارخانه ها که در مناطق مسکونی نیز سیستم های انتقال نقش مهمی بر عهده دارند. در شهرها نیز نیاز به لوله کشی برای انتقال آب و پساب می باشد. برای همین با توجه به این نیازها، در پروژه هایی که در حال  راه اندازی در کانادا هستند، نیاز به سیستم های لوله کشی برای انتقال انواع سیالات و گازها وجود خواهد بود.

 

همه این ها باعث می شود که تقاضای بالایی برای این شغل در سال های آینده در این کشور وجود داشته باشد.

 

 • بسیاری از کارفرمایان در کانادا گزارش کرده اند که یافتن لوله کش ماهر در این کشور برای آن ها بسیار سخت شده است.
 

برای همین در صورت دارا بودن مهارت لازم در لوله کشی، شاید بتوانید به راحتی با کاریابی در کانادا موفق به اشتغال در این حرفه شوید. این شغل می تواند شغلی ایده ال باشد که بدون مدرک دانشگاهی، شما را با انواع صنایع در کانادا آشنا خواهد کرد و راه را برای تغییر شغل در آینده فراهم خواهد نمود.

 

شما در این شغل با سیستم های لوله کشی بسیار زیادی آشنا خواهید شد، که هر یک متعلق به یکی از صنایع تولیدی در کانادا است. این آشنایی شما با صنایع تولیدی مانند صنایع شیمیایی، و پتروشیمی می تواند راه را برای افزایش مهارت شما در این صنایع و نگهداری، تعمیر، نصب و عیب یابی بسیاری از سیستم های موجود در کارخانه ها باز کند و شغل های بهتری را در سال های بعد برای شما به ارمغان بیاورد.

 

 • در حال حاضر انتاریو بالاترین تقاضا را برای این شغل در کانادا دارد.
 • متوسط پرداختی برای لوله کشی برابر با 36 دلار در ساعت است.
 • برای موفقیت در کاریابی در کانادا برای شغل لوله کشی نیاز به کاراموزی حرفه ای و دریافت گواهینامه های مورد نیاز می باشد.

ارزیاب پروژه های ساختمانی

پروژه-های-ساختمانی

موسسه Buildforce که یکی از موسسات معتبر در کشور کانادا است، پیش بینی کرده است که پروژه های جدید ساختمانی در کانادا در سال های آینده نیاز به مهندسان ساختمان و پیمانکاران جدید بیشتری خواهد داشت.

 

به خصوص استخدام ارزیاب ساختمان که به بررسی و کنترل هزینه های ساخت و ساز در پروژه های ساختمانی می پردازد برای شرکت های کانادایی بسیار مهم است. برای همین کاریابی در کانادا در این حوزه می تواند درامد بالایی را برای شما به همراه داشته باشد.

 

پیش بینی هزینه های مورد نیاز برای بخش های پروژه های ساختمانی مانند هزینه های مرتبط با طراحی، پیاده سازی، بزق کشی و .. ساختمان از جمله مسئولیت های افراد ارزیاب در ساخت و سازها خواهد بود.

 

دارا بودن مهارت بالا برای مشارکت در پروژه های ساختمانی و یا نظارت بر آن ها می تواند فرصت های بی نظیری را برای کاریابی در کانادا در اختیار شما قرار دهد.

 

 • انتاریو و Quebec بیشترین تقاضا را برای این گونه مشاغل دارند.
 • درامد متوسط این شغل حدود 31 دلار در هر ساعت است.
 • داشتن گواهینامه های لازم و یا دیپلم معتبر از لازمه های فعالیت به عنوان ارزیاب ساخت و ساز است (و ممکن است نیاز به تاییدیه CIQS در کانادا داشته باشید).

متخصص دامپزشکی یا دستیار دامپزشکی

دامپزشکی

حیوانات نیز مانند انسان ها نیاز به مراقبت دارند. برای همین علاوه بر رشته های پزشکی و پرستاری، نیاز به دامپزشک در کانادا نیز وجود دارد. البته نیروهایی که برای سلامت حیوانات در کانادا نیاز خواهند بود کمی جوان تر از دیگر متخصصان هستند.

 

 • در سال 2016 متوسط سن افرادی که به عنوان متخصص یا دستیار دامپزشکی در کانادا فعالیت می کردند در حدود 33 سال بود.
 

اما با توجه به بررسی ها در کشور کانادا مشخص شده است که بسیاری از افرادی که در حال حاضر در حال فعالیت در این زمینه هستند، ممکن است به زودی شغل خود را تغییر دهند. برای همین است که در سال های آینده نیاز به نیروی جدید دامپزشکی در کانادا حس می شود.

 

بسیاری از مردم کانادا به حیوانات علاقه دارند و برای همین نیاز روزافرونی برای مراقبت از حیوانات خود دارند. به طور حتم دامپزشکان نقش ویژه ای را در این کار در خدمت به مردم و حیوانات خانگی ایفا خواهند نمود.

 

 • مردم کانادا به طور سالانه حدود 9 میلیارد دلار برای مراقبت از حیوانات خانگی خود هزینه می کنند. این میزان هزینه به طور سالانه نشان دهنده اهمیت این شغل در کانادا می باشد.
 • انتاریو، BC و Quebec بیشترین نیاز را به دامپزشکان دارند.
 • متوسط درآمد یک دامپزشک در کانادا 18 دلار در هر ساعت است.
 • نیاز به دیپلم معتبر برای فعالیت در این حوزه و یا ثبت نام در نهادهای ذی ربط ملی، استانی و یا منطقه ای در کانادا می باشد.
فاکتورهای اصلی انتخاب کارگر فدرال

فرصت های شغلی دیگر برای کاریابی در کانادا

اگر به جز شغل های گفته شده در این متن، به دنبال فرصت های شغلی دیگری برای کاریابی در کانادا هستید. باید بدانید که بر اساس براوردها، شغل های مهم دیگری هم هستند که می توانند به شما کمک کنند، موفق به یافتن شغل مورد علاقه خود در این کشور شوید.

 

ما در ادامه تعدادی از بهترین شغل ها در کانادا را برای شما لیست کرده ایم:

 • مدیر پروژه
 • پژوهشگر هوش مصنوعی
 • حسابدار
 • کارمند فروش یا پذیرش
 • مدیر امنیت سایبری
 • صندوقدار
 • مدیر منایع انسانی
 • توسعه دهنده شبکه های بلاکچین
 • مهندس اتوماسیون
 

هر یک از این شغل ها خواهند توانست شما را یک قدم به هدفتان نزدیک تر کنند. تنها لازم است برای کاریابی در کانادا متناسب با مهارت های خود بپردازید. تا بتوانید راه را برای مهاجرت کاری به این کشور هموار کنید.

مقاله ی پیشنهادی : 

ویزای کار کانادا

سوالات متداول

به دلیل نرخ بازنشستگی بالا در کانادا پیش بینی می شود که در سال های آینده نیاز این کشور به نیروی کار جوان بیشتر باشد.

یک مهندس برق در این کشور باید توان نصب، تست، نگهداری، و تعمیر ماشین های الکتریکی و سایر تجهیزات برقی را داشته باشد.

بر اساس آمارها بیشترین نیاز در زمینه بهداشت عمومی خواهد بود و پرستاری یک فرصت عالی برای یافتن کار در کاناداست.

نیاز کانادا تنها به متخصصان دارای تحصیلات دانشگاهی نیست. کارخانه های زیادی هستند که در کانادا دارای سیستم لوله کشی برای انتقال آب و یا سیالات مختلف هستند بنابراین لوله کشی هم یک فرصت خوب برای شاغل شدن در کانادا محسوب می‌شود.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

6 پاسخ

 1. سلام خانم طاهری
  شما برای کانادا همون موقعی که میخاین اقدام کنید باید استعلام بگیرین که جاب آفر میتونید اقدام کنید یا خیر…..

 2. سلام ببخشید این امکان وجود داره که اینجا یکی از رشته های پیرا پزشکی رو بخونم ،البته بعد با سابقه یکی دو سال کار تو رشته تحصیلیم ،و داشتن آیلتس ۷ونیم برم کانادا ،و از اول اونجا برای یک کار ساده جاب آفر داشته باشم مثله فروشندگی یا کار توی یک رستوران،یا گلخانه….؟اینجوری میتونم مهاجرت کنم

 3. سلام بله 100 درصد. مخصوصا زبان فرانسه میتونه کمک زیادی براتون باشه

 4. سلام میزان تسلط به زبان فرانسوی یا انگلیسی تاثیری در کاریابی در کانادا داره؟

 5. برای کار در کانادا باید بالای 3 سال سابقه کاری با بیمه و مرتبط با رشته ی تحصیلیتون حتما داشته باشید

 6. سلام وقتتون بخیر
  اگر مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی از دانشگاه آزاد داشته باشیم و سنمون 29 باشه شانس کاریابی در کانادا خواهیم داشت؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی