ویزای کار فنلاند

ویزای کار فنلاند

اگر می‌خواهید در فنلاند کار کنید و یا کارآفرین باشید به ویزای کار فنلاند نیاز دارید. فنلاند در رتبه‌بندی‌های جهانی هشتمین کشور ثروتمند قاره اروپا است و همین موضوع هم باعث شده تا درصد بسیار بالایی از متقاضیان به دنبال فرصت‌های شغلی مهم در این کشور باشند.

ویزای کار فنلاند؛ از پرتقاضاترین ویزاها در مهاجرت کاری به اروپا

ویزای کار کشور فنلاند در مقایسه با سایر ویزاها کمی متفاوت می‌باشد. زیرا یک مجوز طولانی مدت است که به دارندگان آن اجازه می‌دهد بتوانند بیشتر از 90 روز در این کشور اقامت داشته باشند. از طرفی هم اگر بدون اجازه اقامت مشغول به فعالیتی شوید، این احتمال وجود دارد که جریمه و یا حتی دیپورت شوید. به همین علت پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب از کاربین با ما همراه باشید تا هر آنچه که باید درباره ویزای کار این کشور بدانید را به شما بگوییم.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

ویزای کار کشور فنلاند و انواع آن را بشناسید

برای دریافت ویزای کار کشور فنلاند در ابتدا باید یک پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما در داخل این کشور داشته باشید. یعنی اینکه باید برای جاب آفر اقدام کنید. برای آن دسته از افرادی که به عنوان مثال تحت عنوان دانشجو در این کشور حضور دارند، پروسه کاریابی به مراتب آسان‌تر است. همچنین خوب است به یاد داشته باشید که ویزای کار فنلاند به نوع کاری که انجام می‌دهید و یا نوع کسب و کاری که در حال حاضر دارید، متفاوت می‌باشد. این ویزاها هر کدام هم بر اساس اعتبار می‌توانند شرایط متفاوتی داشته باشند. در ادامه به بررسی این ویزاها می‌پردازیم.

ویزای جویای کار کشور فنلاند

ویزای جویای کار کشور فنلاند چیست

در صورتی که یک برنامه یا دوره تحصیلی را در کشور فنلاند به پایان رسانده‌اید، واجد شرایط درخواست برای ویزای جویای کار هستید. ویزای جویای کار فنلاند به مدت یک سال اعتبار دارد و این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا زمانی که به دنبال کار هستید بتوانید در این کشور شرایط لازم برای اقامت را داشته باشید.

ویزای کارآفرینی در فنلاند

اگر می‌خواهید تحت عنوان فریلنسر و یا کارآفرین در فنلاند کار کنید، این ویزا گزینه مناسبی برای شما است. در صورتی که برای چندین پیمانکار به طور مستقل و در واقع بدون وضعیت اشتغال دائم کار کنید، شغل شما آزاد است. این در حالی است که اگر خود‌اشتغال باشید و فعالیت کارآفرینی انجام بدهید، یک کارآفرین هستید. یکی از الزامات دریافت این ویزا، سودآور بودن کسب و کار شما است. در این زمینه مرکز توسعه اقتصادی، حمل و نقل و محیط زیست ELY)) بررسی خواهد کرد آیا تجارت شما این شرایط را برآورده می‌کند یا خیر.

انواع ویزای کار فنلاند

ویزای فعالیت‌های استارتاپی در کشور فنلاند

یکی از انواع ویزای کار کشور فنلاند، ویزای استارتاپی است. در صورتی که کسب و کار و ایده‌ای نو برای راه‌اندازی دارید، واجد شرایط دریافت این ویزا خواهید بود. اما بهتر است به خاطر داشته باشید که پیش از ارائه درخواست برای این ویزا، باید از سوی مرکز Business Finland، تاییدیه دریافت کنید.
از دیگر انواع ویزای کار در کشور فنلاند می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
• ویزای تخصصی فنلاند
• ویزای فعالیت مذهبی
• ویزای کار فصلی

مراحلی که باید برای دریافت مجوز کار در فنلاند سپری کنید

در این قسمت هر آنچه که لازم است درباره درخواست و اخذ ویزای کار کشور فنلاند بدانید را به شما ارائه داده‌ایم. اولین مرحله برای دریافت ویزای کار این کشور، یافتن شغل است. بدون یافتن کار شما هیچ پاسخ مثبتی درباره ویزای کار خود نمی‌توانید دریافت کنید.

مراحلی که باید برای دریافت مجوز کار در فنلاند سپری کنید

در سریع‌ترین زمان ممکن برای مجوز کار در فنلاند اقدام کنید

زمانی که در کشور فنلاند شغلی پیدا کردید، اکنون می‌توانید به راحتی برای ویزای کار این کشور اقدامات لازم را انجام دهید. شما می‌توانید با استفاده از خدمات الکترونیکی به صورت آنلاین و به کمک Enter Finland و یا بر روی کاغذ درخواست ویزای کار این کشور را بدهید. در این زمینه پیشنهاد کاربین به شما استفاده از خدمات الکترونیکی است.

به نزدیک‌ترین کنسولگری فنلاند مراجعه کنید

در این مرحله باید اصل مدارکی را که به درخواست کار در فنلاند در خدمات الکترونیکی پیوست کرده‌اید ( مدارکی مانند گذرنامه، اسناد مدنی، بیمه مسافرتی و سایر موارد را) به کنسولگری فنلاند ارسال کنید. در این مرحله از شما تقاضا می‌شود تا اثر انگشت خود را هم بفرستید.

در سریع‌ترین زمان ممکن برای مجوز کار در فنلاند اقدام کنید

توجه داشته باشید که در زمان درخواست، باید هزینه خدمات الکترونیکی را بپردازید. اگر به صورت کاغذی درخواست دادید، بهتر است درخواستتان را به همراه تمامی مدارک همراه داشته باشید. بعد از تحویل درخواست هم باید هزینه مربوط به آن را بپردازید. حتما مطمئن شوید که مدارک ضروری در صورتی که به زبان‌هایی مانند انگلیسی، فنلاندی و یا سوئدی نیستند ترجمه شده و در صورت نیاز قانونی شوند.

انتظار برای دریافت جواب

درخواست ویزای کار فنلاند اصولا به دو شکل مورد بررسی می‌شود. نخست اداره اشتغال و توسعه اقتصادی به درخواست شما رسیدگی می‌کند. این اداره تصمیمی جزئی می‌گیرد و سپس بعد از آن خدمات مهاجرت این کشور پروسه درخواست شما را نهایی کرده و در این رابطه تصمیم‌گیری خواهد کرد.


در صورتی که خارج از فنلاند درخواست داده‌اید، نمی‌توانید به این کشور سفر کنید و باید منتظر تصمیم درخواست ویزای کار خود باشید. اما اگر در فنلاند هستید حتی در شرایطی که ویزای شما منقضی شده باشد می‌توانید منتظر پاسخ از طرف این نهادها باشید. اگر به شکل آنلاین درخواست داده‌اید، با استفاده از خدمات الکترونیکی می‌توانید از نتیجه صدور ویزا باخبر شوید. اگر روی کاغذ درخواست داده‌اید، اداره مهاجرت کشور فنلاند نتیجه را به سفارت فنلاند در کشور محل اقامت شما ارسال می‌کند.


از جمله مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار فنلاند می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
• قراردادکاری معتبر در کشور فنلاند
• پاسپورت معتبر
• اجازه اقامت
• گواهی عدم سوپیشینه قضایی
• مدارک پزشکی

مدت زمان اعتبار مجوز کار در فنلاند

به طور معمول اعتبار ویزای کاری کشور فنلاند چیزی در حدود یک سال است. با این وجود، این مدت زمات می‌تواند با در نظر گرفتن نوع ویزای شما متفاوت باشد. در صورتی که مجوز B داشته باشید که به آن مجوز اقامت هم گفته می‌شود، ویزای کار شما تنها یک سال اعتبار دارد. اما اگر مجوز A دارید ( مجوز مداوم) تا موقعی که در فنلاند مشغول به فعالیت باشید، ویزای کار شما معتبر خواهد بود.

مدت زمان اعتبار مجوز کار در فنلاند

اخذ مجوز کار کشور فنلاند چقدر هزینه دارد

یکی از مواردی که می‌تواند کمک فراوانی به متقاضیان مهاجرت کاری و اخذ ویزای کار این کشور بکند، آگاهی از هزینه دقیق اخذ ویزای کار این کشور است. در صورتی که به کمک خدمات الکترونیکی برای درخواست ویزای کار فنلاند اقدام کرده باشید، هزینه دریافت ویزای 490 یورو خواهد بود. اما اگر درخواست شما بر روی کاغذ باشد، این هزینه برای شما کمی‌ گران‌تر است. در این حالت هزینه دریافت ویزای کار کشور فنلاند مبلغی در حدود 690 یورو برآورد می‌شود.

اخذ مجوز کار کشور فنلاند چقدر هزینه دارد

با کاربین مسیر اخذ ویزای کار فنلاند را به سادگی طی کنید

دریافت مجوز کار در فنلاند به صورت کلی با سایر کشورهای اتحادیه اروپا مشابه است. مهم‌ترین نکته در رابطه با ویزای کار این کشور، داشتن یک پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما در داخل این کشور است. اکنون که با ویزای کار فنلاند آشنا شدید، ذکر این موضوع بسیار مهم است که بدانید داشتن یک وکیل مهاجرت می‌تواند کمک قابل توجهی به شما کند. زیرا پروسه دریافت ویزای کاری زمان‌بر است و در مراحل مختلفی بعضی از امور باید مورد ارزیابی قرار بگیرند.

همکاری با یک آژانس معتبر می‌تواند این پروسه را برای شما بدون دردسر کند. موسسه کاریابی بین المللی کاربین با بهره بردن از بهترین‌های عرصه کاریابی آماده پاسخگویی به سوالات شما خواهد بود. مجموعه ما با نمایندگانی که در اختیار دارد می‌تواند در سریع‌ترین زمان ممکن اقدامات لازم به منظور اخذ ویزای کاری فنلاند را برای شما انجام دهد.

با کاربین مسیر اخذ ویزای کار فنلاند را به سادگی طی کنید

مقاله ی پیشنهادی : 

مهاجرت کاری به فنلاند

سوالات متداول

متقاضیان با 4 سال کار و زندگی در کشور فنلاند می‌توانند اقامت دائم و در سال پنجم تابعیت این کشور را دریافت کنند.

از جمله گروه‌های شغلی پردرآمد این کشور می‌توانیم به پزشک جراح، پزشک قلب و عروق، پزشک کاردیولوژی و اورولوژیست اشاره کنیم.

تسلط به زبان انگلیسی یا فنلاندی برای کار در این کشور کفایت می‌کند.

پاسخ این پرسش مثبت است. اعضای خانواده متقاضیان تا زمانی که آن‌ها ویزای کاری معتبر داشته باشند می‌توانند با استناد به روابط خانوادگی برای اجازه اقامت این کشور اقدامات لازم را انجام دهند.

در صورتی که برای یک کارفرمای خاص برای دریافت مجوز کار درخواست داده‌اید، امکان تغییر کارفرما برای شما نخواهد بود. اگر می‌خواهید کارفرمای خود را تغییر بدهید، باید برای یک مجوز کار جدید درخواست بدهید. در این حالت این امکان را دارید که کار خود را با میل شخصی تغییر دهید. در این صورت نباید اصولا مشکلی داشته باشید. اما به شما پیشنهاد می‌کنیم مطمئن شوید که از قبل شرایط کار را بررسی کرده باشید. در صورتی که می‌خواهید برای چندین کارفرما کار کنید، باید گزینه (چند کارفرما) را به برنامه مهاجرتی خود اضافه کنید.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی