معرفی کالج های فرانسه

معرفی کالج های فرانسه

کالج های فرانسه مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. فرانسه یکی از بهترین کشور های جهان برای مهاجرت است و در سال های گذشته توانسته که به عنوان یکی از بهترین کشور های جهان از لحاظ سیستم آموزشی معرفی شود. تحصیل در کالج های فرانسه آینده ای روشن تر را می تواند برای شما فراهم کند. کشور فرانسه هر ساله بیش از 23 درصد از بودجه خود را به آموزش اختصاص می دهد. به طور کلی کیفیت بی نظیری در این کشور برای کسانی که قصد دارند تحصیل کنند فراهم شده است.


ما نیز قصد داریم که به بررسی شرایط تحصیل در کشور فرانسه بپردازیم و کالج های فرانسه را در این مقاله به شما معرفی کنیم. اگر قصد دارید که از شرایط تحصیل در کالج های فرانسه، هزینه تحصیل در کالج های فرانسه و مدارک لازم برای تحصیل در کالج های فرانسه اطلاع لازم را کسب نمایید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. 

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

تحصیل-در-فرانسه

بهترین کالج های فرانسه

فرانسه به به طور کلی چیزی در حدود 3000 موسسه در خود جای داده است.

کشور فرانسه در زمینه آموزشی در سالهای اخیر بسیار موفق بوده است. برای بررسی دقیق سطح علمی هر یک از کالج های فرانسه وزارت علوم این کشور وسواس خاصی به خرج می دهد.

بسیاری از بهترین کالج های اروپا در این کشور قرار گرفته اند. شما این امکان را خواهید داشت که با ثبت نام در کالج های این کشور از بسیاری از مزایای تحصیل که در این کشور وجود دارد استفاده کنید که از آنها می توانیم به دریافت اقامت دائم در این کشور اشاره داشته باشیم.

 

برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان از وکیلان مهاجرتی موسسه کاریابی بین المللی کاربین با شماره تلفن های 28111107 021 و یا 22654650 تماس برقرار کنید.

کالج DE فرانسه

یکی از بهترین کالج های فرانسه در شهر پاریس قرار دارد که در سال 1530 به نام کالج DE تأسیس گردید. این کالچ را می توانیم در کشور فرانسه یکی از معتبرترین موسسات تحقیقاتی نیز به حساب آوریم.

در سال 2017 این کالج تاسیس گردید و از آن زمان توانسته است که 21 بار برنده جایزه نوبل نیز گردد.

فضای آزمایشگاهی در این کالج بسیار عالی و وسیع است و این کالج از بهترین کتابخانه های تحقیقاتی برخوردار است که در بین کشور های اروپایی نیز کم نظیر می باشد.

برای تحصیل در این کالج دروسی که در نظر گرفته شده در زمینه های مختلفی مانند علوم اجتماعی، علوم انسانی، فیزیک و شیمی می باشد.

 

در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترا پس از دوره کالج خود اگر قصد تحصیل داشته باشید می توانید پذیرش دریافت کرده و تحصیل کنید.

تحصیل در این کالج یک گزینه بسیار مناسب برای تمام کسانی است که قصد دارند در کشور فرانسه تحصیل کنند. از دوره پیش دانشگاهی در ایران فضای تحصیل در این کالج دشوارتر است.

شما برای تحصیل در این کالج لازم است که امتیازات لازم آن را برای ورود کسب کرده باشید.

 

کالج هنر CA

یکی دیگر از برترین کالج های فرانسه کالج هنر CA می باشد. این کالج در شهر پاریس در سال 1530 تأسیس گردید. این کالج از لحاظ هنری و طراحی بالاترین سطح استانداردهای آموزشی اروپا را در اختیار دارد.

پارادایم آموزشی آمریکا، در این کالج استفاده می شود و به طور کلی آموزش در این کالج تحت تأثیر محیط زیست قرار دارد.

آندسته از افرادی که قصد دارند در رشته های موسیقی، هنر، بازیگری و تئاتر تحصیل کنند انتخاب این کالج گزینه عالی است. این کالج نسبت به امکاناتی که در اختیار دانشجویان قرار می دهد بسیار مقرون به صرفه است.

 

کالج ENS

کالج ENS نیز در شهر پاریس در فرانسه قرار گرفته است. این کالج که یکی از کالج های معروف این کشور است در سال 1793 به عنوان بهترین کالج فرانسه انتخاب شد.

به نوبه خود این کالج از بهترین کالج ها برای تحصیل در رشته های علوم اجتماعی و انسانی می باشد. کسانی که از این کالج فارغ التحصیل شده اند برنده جایزه نوبل بوده اند.

جوایز تحقیقاتی بسیار زیادی را نیز همینطور این کالج توانسته است که از آن خود کند. از نظر هزینه این کالج ارزانتر از دو گزینه قبلی می باشد.

 

 کالج زبان برلیتز فرانسه

برای یادگیری زبان فرانسوی یک از بهترین کالج هایی که در کشور فرانسه قرار دارد  کالج برلیتز است. این کالج برای تمام کسانی که قصد دارند بدون داشتن مدرک زبان  در این کشور تحصیل کنند بسیار مناسب می باشد.

در این کالج شما می توانید در دوره های آموزشی بسیار متنوعی که وجود دارد شرکت کنید. به طور کلی قیمت های بسیار متنوعی برای تحصیل در این کالج در نظر گرفته شده است.

در شهرهای مختلف فرانسه شعبه های بسیار زیادی را این کالج دارد و این کالج برای تحصیل یک انتخاب بسیار عالی به حساب می آید. 

 

 

کالج پی اس ال فرانسه

کالج پی اس ال یکی از بهترین کالج های کشور فرانسه است. این کالج را می توانیم یکی از مهم‌ترین مراکز پژوهشی و آموزشی در سراسر اروپا بدانیم که در سال 2010 تاسیس گردیده است.

این کالج زیر نظر دانشگاه پی اس ال فعالیت دارد که خود این دانشگاه با 11 دانشکده و موسسه تخصصی فعال در زمینه های مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه، هنرهای زیبا، علوم اجتماعی و هنرهای نمایشی در ارتباط است.

تاکنون چیزی در حدود 10 مدال‌آور فیلد، 28 برنده جایزه نوبل، 3 برنده آبل، 50 برنده سزار، 49 مدال طلای CNRS  و 79 برنده مولیر از این کالج ثبت شده است.

 

این کالج توسط موسسه تایمز Times Higher Education به عنوان یکی از بهترین کالج های جهان شناخته شده است. این کالج در سال 2018 نیز توانسته است که رتبه جهانی 41 را برای خود کسب کند.

بر اساس آخرین گزارشی که موسسه رتبه‌بندی QS اعلام کرده است دانشگاه پی اس ال در رتبه 52 قرار دارد. در میان تمام کالج های این کشور بی شک می توانیم این کالج را به عنوان مقام نخست بدانیم.

 

کالج پلی تکنیک فرانسه

یکی دیگر از معتبرترین کالج های فرانسه، کالج پلی تکنیک پاریس است. این کالج زیر نظر دانشگاه پلی تکنیک پاریس قرار دارد که در حومه جنوب شهر پاریس نیز قرار گرفته است.

کالج اکول پلی‌تکنیک پاریس در سال 1794 توسط یکی از برجسته ترین ریاضیدان بزرگ فرانسوی به نام گاسپارد مونژ در جریان یکی از بزرگترین انقلاب های فرانسه تاسیس گردید.

اغلب فارغ التحصیلان این کالج در موقعیت‌های برجسته و چشمگیری قرار دارند و توانسته اند که در صنعت و تحقیقات در کشور فرانسه پست های مهمی را نیز به دست آورند.

 

سه تا از رئیس جمهور های فرانسه، سه تا از برنده های جایزه نوبل و همچنین چندین رهبر در جهان نیز در این کالج تحصیل کرده اند.

 

محققان مرکز ملی تحقیقات علمی در کشور فرانسه دریافته اند که اکثر مدیران در این کشور به طور اتفاقی از فارغ التحصیلان پلی‌تکنیک در این کشور هستند.

این کالج دارای آزمایشگاه‌ها و پژوهش‌کده‌های بسیار برجسته ای است. خود دانشگاه پلی تکنیک در زمینه های مختلفی از جمله ریاضیات، فیزیک، علوم کامپیوتر، شیمی، اقتصاد و زیست شناسی توانسته است به دستاوردهای بسیار ارزنده‌ای دست پیدا کند.

 

این کالج دارای محیط منحصر به فردی است و کادر آموزشی این کالج دارای سطح بالایی از توانمندی می باشد. تمام این عوامل موجب شده است که این کالج تبدیل به یکی از بهترین کالج های این کشور شود.

موسسه پلی تکنیک در رتبه‌‎بندی QS توانسته است که با 32 پله صعود نسبت به سال های گذشته در رتبه 61 بهترین کالج جهان قرار بگیرد.

 

کالج سوربن فرانسه

کالج سوربن نیز زیر نظر دانشگاه سوربون قرار دارد. دانشگاه سوربون نیز خود یکی از قدیمی‌ترین میرا‌ث‌داران موسسات دانشگاهی در جهان است که در شهر پاریس قرار دارد.

سوربن کالجی دولتی می باشد که در سال 2018 با ادغام دیگر کالج های این کشور به نام کالج پیر و ماری کوری و همچنین دیگر موسسات کوچکتر تاسیس گردیده است.

 

این کالج در سال 1257 توسط شخصی به نام رابرت دو سوربون با نام کالج سوربن تاسیس گردید. در حال حاضر این دانشگاه به عنوان یکی از معتبرترین کالج های این کشور به حساب می آید.

تا سال 2021 استادان و فارغ التحصیلان بسیار موفقی که 33 جایزه نوبل، 6 مدال فیلد و یک جایزه تورینگ را کسب کرده بودند در این دانشگاه تحصیل کرده اند. این موسسه آموزشی خود از سه دانشکده، چندین انستیتو و زیرمجموعه تشکیل شده است که همه در پایتخت فرانسه قرار دارند. همچنین این دانشگاه یک کالج نیز دارد که در شهر ابوظبی قرار گرفته است.

 

 

این کالج درهای علم را به علاقمندان تحصیل و زبان فرانسه در این کشور باز کرده است. در این کالج مطالعه و استفاده از برخی از مجموعه‌های این کالج مانند مجموعه های دیرینه‌شناسی، مواد معدنی و همچنین جانورشناسی برای تمام افراد آزاد می باشد.

 

بخش تحقیقاتی در این دانشگاه بیش از 3400 استاد در حال فعالیت است که با بسیاری از سازمان‌های بزرگ در کشور فرانسه و همچنین در کل جهان همکاری دارند. این کالج از بهترین و مجهزترین موسسات تحقیقاتی در سراسر اروپا می باشد.

 

دانشگاه سوربن دارای چشم‌انداز جهانی بوده و سیاستی بلندپروازانه از آموزش گرفته تا پژوهش‌های مهم علمی را در زمینه های تحقیقاتی در نظر دارد..

بر اساس گزارش‌های رسمی آماری در سال های اخیر کالج سوربن توانسته است که در میان برترین رتبه های جهان قرار بگیرد. خود دانشگاه فرانسه در این کشور رتبه سوم را در اختیار دارد و دارای شهرت علمی بسیار خوبی نیز می باشد.

دانشگاه سوربن به عنوان یکی از بهترین موسسات آموزشی در سراسر جهان رتبه 87 را در اختیار دارد.

 

کالج سانترال سوپلک فرانسه

یکی دیگر از کالج های برتر در کشور فرانسه کالج سانترال سوپلک است. این کالج زیر نظر دانشگاه سانترال سوپلک است که یکی از بهترین کالج‌های کشور فرانسه نیز می باشد. اگر شما قصد دارید که در رشته‌های مهندسی تحصیل کنید انتخاب این کالج می تواند برای شما بسیار مناسب باشد.

 

مجموعه سانترال سوپلک در اول ژانویه سال 2015 با ادغام دو موسسه آموزش عالی برجسته به نام های اکول سانترال پاریس و همچنین سوپلک تاسیس گردید و پاریس-ساکلی این کالج را زیر نظر خود دارد.

 

شما پس از پایان تحصیل خود می توانید برای پذیرش در مقاطع، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه سانترال سوپلک نیز تحصیل کنید. سانترال سوپلک دارای بخش تحقیقاتی یا علوم مهندسی است که همچنین بخش تخصصی و پژوهشی بسیار خوبی را نیز در اختیار دارد.

 

این کالج در مباحث فناوری و اجتماعی به صورت تخصصی فعالیت دارد و اگر همچنین شما قصد دارید که در بهداشت و مهندسی زیستی، سیستم‌های ارتباطی، انرژی، هوانوردی و حمل‌ونقل، محیط‌زیست و خطرات، سیستم‌های تجاری و علوم نانو تحصیل کنید می توانید این موسسه آموزشی را انتخاب کنید. چیزی در حدود 400 محقق و همچنین 300 استاد نیز در این موسسه آموزشی فعالیت می کنند.

 

سنترال سوپلک از نظر QS  رتبه 138 جهانی و چهارم فرانسه را در اختیار دارد. رتبه‌بندی تایمز نیز سنترال سوپلک را به عنوان بهترین موسسه آموزشی فرانسه و 178 جهان رتبه بندی کرده است.

 

کالج لیون فرانسه

کالج لیون یکی از بهترین کالج های اروپا می باشد. این کالج نیز زیر نظر کالج ENS قرار دارد. این مدرسه عالی فرانسوی در شهر لیون فرانسه قرار دارد.

 

این کالج یکی از چهار کالج برتر در کشور فرانسه است. برنامه‌های تحصیلی در این کالج در دو گروه آکادمیک هنر و علوم تقسیم می گردد. این کالج که زیر نظر دانشگاه ENS فرانسه قرار دارد در دو پردیس لیون و اطراف شهر لیون دوره های خود را ارائه می کند.

 

معمولا کسانی که به تحصیل در فرانسه علاقه نشان می دهند می توانند به‌صورت گزینشی و با شرکت در آزمون‌های ورودی برای تحصیل در این کالج اقدام کنند.

 

این کالج دارای ارتباطات بسیار خوبی با دیگر دانشگاه های برتر جهان بوده و این امکان برای شما وجود دارد که پس از پایان تحصیل خود در این کالج برای تحصیل نه تنها در این دانشگاه بلکه در دیگر دانشگاه های جهان اقدام کنید.

 

طبق رتبه‌بندی کالج های فرانسه در موسسات مختلف،این کالج همواره به‌عنوان بهترین کالج فرانسه در شاخص‌های مختلف جایگاه ویژه‌ای را کسب می‌کند. این موسسه در شاخص بهترین کالج‌های کوچک جهانی در رتبه‌بندی Times Higher Education، پنجمین “کالج کوچک” در جهان شناخته می شود.

 

موسسه؛QS ، دانشگاه لیون را در رتبه 161 جهان و جایگاه 5 در لیست بهترین کالج های فرانسه قرار داده است.

بر اساس رتبه بندی موسسه تایمز نیز این دانشگاه در جایگاه 251–300 برترین دانشگاه های جهانی و ملی قرار دارد.

 

کالج پاریس تک فرانسه

کالج پاریس تک نیز یکی دیگر از برترین کالج های کشور فرانسه است که زیر نظر دانشگاه پاریس تک قرار دارد. این یکی از کوچک‌ترین کالج های فرانسه است که شما بسیار آسان می توانید در این کالج پذیرش خود را برای تحصیل دریافت کنید. لازم به ذکر است که مجموعه کالج پاریس تک همواره در میان بهترین کالج های فرانسه قرار دارد.

 

 

شما در این کالج با مباحث تحقیقاتی و پژوهشی به خوبی برای تحصیل در دانشگاه آشنا خواهید شد. این کالج یکی از قدیمی ترین و معتبرترین کالج های کشور فرانسه است که با خواسته های جهانی برنامه های تحصیلی خود را طرح ریزی کرده است.

برنامه‌های آموزشی در این کالج در رشته‌های مختلفی از جمله مهندسی، اقتصاد، مدیریت، حمل‌ونقل، محیط زیست و برنامه‌ریزی شهری ارائه می گردد.

 

شعار این موسسه این است که در دنیای امروز، بدون تعهد قوی به ارزش‌های اخلاقی امکان موفقیت وجود ندارد.

 

این کالج رتبه 6 بهترین کالج های کشور فرانسه را در اختیار دارد. هر ساله چیزی در حدود 740 متقاضی برای تحصیل در این کالج درخواست خود را ارائه می دهند. این مجموعه آموزشی گرچه خیلی وسیع نیست اما در رتبه جهانی 242 قرار دارد.

چه در جهان و چه در خود فرانسه این موسسه در میان برترین موسسه های آموزشی قرار دارد.

 

کالج پاریس فرانسه

کالج پاریس نیز زیر نظر دانشگاه پاریس قرار دارد و در واقع این موسسه آموزشی یکی از قدیمی‌ترین آکادمی‌های آموزشی و تحصیل در سراسر جهان می باشد. این موسسه آموزشی در میانه سال‌های ۱۱۶۰ تا ۱۲۵۰ به عنوان یکی از بهترین موسسه های آموزشی در سراسر جهان معروف بوده است.

 

در دوران انقلاب فرانسه پس از تعطیلی اجباری این موسسه تقسیم به زیرمجموعه‌های دیگری شد. این کالج هم اکنون در واقع یادمانی از همان آکادمی باستانی اروپایی می باشد.

 

این کالج دارای چندین پردیس بزرگ و کوچک است که همه در اطراف شهر پاریس قرار گرفته اند. این موسسه آموزشی را می توانیم یکی از معتبرترین کالج های کشور فرانسه به شما ببریم. این کالج به دلیل برتری در تحقیق، برنامه‌های جامع با کیفیت بالا و همچنین پشتیبانی های علمی و نوآوری در سطح بین المللی بسیار معروف است.

 

 

فرانسوی زبان اصلی در این موسسه آموزش می باشد. شما می توانید از برنامه های بسیاری که به زبان انگلیسی در این کالج نیز ارائه می شوند استفاده کنید.

بسیاری از علاقمندان برای تحصیل در این کالج به دنبال دریافت پذیرش در برنامه‌های انگلیسی‌زبان در این موسسه آموزشی هستند.

در پردیس‌های این دانشگاه شما می توانید تلفیقی از تاریخ و مدرنیته را به خوبی احساس کنید. کالج پاریس در حدود 14 پردیس و مرکز تحقیقاتی دارد. این دانشگاه میراث استثنایی معماری کشور فرانسه را نیز به دوش خود می‌کشد.

 

از بناهای برجسته تاریخی این شهر نیز ساختمانی است که در این مجموعه قرار گرفته است. عمدتاً پردیس این دانشگاه در حومه شهر قرار دارد.

این کالج دارای زندگی پویا و پر جنب‌وجوش است. این دانشگاه بهترین کادر آموزشی و تجهیزات را در اختیار دارد.

 

کالج پاریس برای متقاضیان تحصیل بسیار مناسب است و کیفیت بسیار خوب آموزشی و تحقیقاتی این موسسه را به عنوان بهترین موسسه آموزشی تبدیل کرده است.

در آخرین آماری که منتشره شده است این موسسه آموزشی در رده هشتم ملی قرار گرفته و همچنین 275 جهانی را نیز در اختیار دارد.

موسسه تایمز هم این موسسه آموزشی را در رتبه چهارم موسسه برتر ملی فرانسه و رتبه 136 جهانی قرار داده است.

 

کالج پانتئون سوربن فرانسه

یکی دیگر از بهترین کالج های کشور فرانسه کالج پانتئون سوربون می باشد. تاسیس شده است. این موسسه هشت قرن قدمت دارد و در لیست بهترین کالج‌های فرانسه قرار گرفته است.

این کالج با داشتن ده‌ها مرکز تحقیقاتی و آموزشی تبدیل به یکی از بهترین و مهمترین مراکز تحقیقی در کشور فرانسه شده است.

 

 

14 واحد آموزشی و پژوهشی (UFR) و همچنین 5 انستیتوی تخصصی در این مجموعه فعالیت می کنند که هر ساله مشتاقان بسیاری برای تحصیل را به سوی خود جذب می کند.

برای کسانی که قصد دارند در رشته‌های حقوق، اقتصاد، علوم سیاسی، علوم انسانی و مدیریت تحصیل کنند این موسسه آموزشی بسیار مناسب می باشد.

 

 

شما پس از شرکت در دوره های کالج می توانید شانس خود را برای تحصیل در دانشگاه پانتئون سوربن نیز افزایش دهید. شما می توانید در رشته های ریاضیات در علوم اجتماعی، هنرهای پلاستیکی، آموزش در مشاغل گردشگری، شرکت های مدیریت، که رشته های جدید و بسیار محبوبی نیز هستند شرکت کنید.

 

در آخرین آمار منتشر شده موسسه QS پانتئون توانسته است که در در رتبه نهم برترین کالج فرانسه قرار بگیرد. این کالج رده  287 جهانی و همچنین 24 ملی را در اختیار دارد.

 

کالج پاریس ساکلی فرانسه

یکی دیگر از برترین کالج های برتر کشور فرانسه کالج پاریس ساکلی است که این کالج نیز زیر نظر دانشگاه کالج پاریس ساکلی قرار دارد.

این کالج نیز یک موسسه دولتی است که برای کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور فرانسه را داشته باشند صادر می شود. این مجموعه در سال 1912 تاسیس گردیده و از آن سال توانسته است که در میان برترین موسسه های آموزشی کشور فرانسه قرار بگیرد.

 

 

دپارتمان‌های چند رشته‌ای و آزمایشگاه‌های تحقیقاتی بسیار خوبی در این کالج فعالیت می کنند. این کالج در میان بهترین کالج های کشور فرانسه قرار دارد. این کالج با 12 دپارتمان آکادمیک و 13 لابراتوار تحقیقاتی به کسانی که قصد دارند در این کالج تحصیل کنند خدمات خوبی را ارائه می کند.

 

 

طبق آخرین گزارش‌های های رسمی که موسسه رتبه‌بندی QS بیرون داده است این موسسه توانسته است که در رتبه 10 بهترین کالج‌های فرانسه قرار بگیرد. این کالج با پیشرفت های بسیار خوبی که داشته است توانسته است که با صعود 21 پله‌ای رتبه 291 را در سال 2021 اختیار کند.

 

 

علاقمندان بسیاری برای تحصیل در فرانسه متقاضی هستند. شما این امکان را نیز خواهید داشت که در برنامه‌های کمک‌هزینه و بورسیه‌های تحصیلی در این کشور نیز استفاده کنید. اگر شما قصد دارید که در تحصیلات تکمیلی در کشور فرانسه شرکت داشته باشید تحصیل در این کالج می تواند شانس شما را برای تحصیل افزایش دهد.

کالج پلی تکنیک فرانسه
کالج لیون فرانسه
کالج سانترال سوپلک فرانسه
قبل
بعدی

برنامه های فرهنگی کالج های فرانسه

در کالج های فرانسه شما این امکان را خواهید داشت که از برنامه های فرهنگی بسیار مختلفی که برای شما در نظر گرفته شده است استفاده کنید.

شما با تحصیل در کالج های فرانسه اغلب با ساختار تحصیلی این کشور آشنا خواهید شد. به عنوان مثال در کالج مهندسی ATY شما این امکان را خواهید داشت که به صورت دقیق در فضای شبیه سازی شده قرار داشته باشید. مسیر مهندسی در این کشور به شکل دقیق است. دوره های زمانی که برای تحصیل در کالج های فرانسه در نظر گرفته شده است بر اساس نوع دروسی که شما خواهید داشت تعیین می گردد.

در انواع کالج های فرانسه شما امکان یادگیری زبان فرانسوی را خواهید داشت. برای ورود به رشته های پزشکی و دندانپزشکی در ابتدا لازم است که در کالج های این کشور در دروس زیست شناسی و شیمی نمره خوبی دریافت کرده باشید. اجازه تحصیل در کالج های علوم پزشکی این کشور در غیر این صورت داده نخواهد شد.

کالج زبان در فرانسه

فرانسوی یکی از مهمترین زبان های دنیا می باشد و این زبان در حال حاضر در 29 کشور جهان به عنوان زبان رسمی استفاده می شود. زبان فرانسه همچنین یک از محبوبترین زبان های دنیا برای آموزش است. در کشور کانادا فرانسوی به عنوان زبان دوم استفاده می شود و در استان های کبک، نیوبرانزویک و انتاریو، فرانسوی زبان رسمی می باشد.

 

از این رو یادگیری زبان فرانسوی در سالهای اخیر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار شده است. خود کشور فرانسه یکی از بهترین گزینه هایی می باشد که با توجه به نظام آموزشی بسیار خوبی که دارد به شما امکان تحصیل در کالج های زبان این کشور را می دهد.

 

یکی از مزایای یادگیری زبان فرانسوی در کشور فرانسه این است که زبان یادگیری آن رایگان می باشد. زبان فرانسه در سالهای اخیر مورد توجه بسیاری از متقاضیان از سایر ملل قرار گرفته است.

از مهمترین روش های مهاجرت به کشور فرانسه از طریق دریافت ویزای تحصیلی می باشد.

دوره-زبان-فراسوی-در-فرانسه

شرایط تحصیل در کالج زبان فرانسه

آندسته از متقاضیانی که قصد دارند در کشور فرانسه زبان فرانسوی را یاد بگیرند لازم است که سن مناسب برای مهاجرت را داشته باشند. شما برای شرکت در دوره های زبان فرانسه در این کشور لازم است که بالای 16 سال سن داشته باشید.

برای تحصیل در این دوره ها لازم است که حداقل مدرک پیش دانشگاهی نیز دریافت کرده باشید.

تحصیل در کالج زبان در فرانسه

طبق آمار، بدست آوردن نمره مطلوب این روزها در آزمون های زبان سخت و گاها غیر ممکن شده است. افراد دیده شده است که حتی مشمول هزینه های بسیار بالایی نیز می شوند.

شرکت در دوره های زبان در کالج های فرانسه به دانشجویان این کمک را می کند تا آنها برای موضوعات مختلف بر اساس رشته خود که معمولا به زبان انگلیسی و فرانسوی است آمادگی لازم را پیدا کنند.

از طریق شرکت در این دوره ها شما با موضوعات کالجی به خوبی آشنا خواهید شد و به صورت تخصصی در رشته مورد نظر خود به زبان فرانسوی را نیز فرا خواهید گرفت.

طول دوره های زبان در کشور فرانسه بین 9 الی 15 ماه است. افراد این امکان را خواهند داشت که با تحصیل در کالج های زبان ویزا و مجوز ورودی نوع D را در کشور فرانسه دریافت کنند. شما در فرانسه اجازه کار نیمه وقت در حین خواندن زبان را نیز خواهید داشت.

پروسه اخذ ویزای تحصیلی بعد از پذیرش بسیار مهم می باشد. در نتیجه شما باید آفیسر را در سفارت فرانسه قانع کنید تا با اعطا ویزای مهاجرت به شما موافقت به عمل آورد تا شما مجوز ورود به این کشور را کسب کنید و بتوانید در این کشور تحصیل نمایید.

سوالات خود را در مورد معرفی کالج های فرانسه در پایان این مقاله ارائه کنید تا کارشناسان ما در کوتاهترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ دهند.

تحصیل-در-کالج-زبان-فرانسه

هزینه یادگیری زبان و زندگی در فرانسه

پارامتر های مختلفی در مورد هزینه تحصیل و زندگی در کشور فرانسه  ممکن است که وجود داشته باشد. از موارد برجسته و قابل توجه برای کسانی که قصد دارند از طریق تحصیل در کالج های فرانسه به این کشور مهاجرت کنند در نظر داشتن هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور است.

شما تمام هزینه های تحصیل و زندگی خود را برای تحصیل در این کشور باید برآورد کنید. هزینه تحصیل در کالج های زبان در کشور فرانسه بسته به این که شما کدام یکی از موسسات آموزش عالی و کالجی را در این کشور انتخاب کرده اید ممکن است که متفاوت باشد.

در همین حال لازم است که شما برای خواندن زبان در برخی از کالج های این کشور  حدود 2500€ (یورو) هزینه کنید. هزینه تحصیل در کالج زبان در این کشور از 2000€ الی 6000€ (یورو) در سال نیز ممکن است که متغیر باشد.

البته هزینه یادگیری زبان فرانسه بسته به طول دوره ای که شما در نظر گرفته اید نیز ممکن است که متفاوت باشد. ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای آگاهی بیشتر در مورد هزینه های زندگی در کشور فرانسه مخصوصا در شهرهای مختلف آن با کارشناسان و متخصصان مهاجرتی ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.


برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان از وکیلان مهاجرتی موسسه کاریابی بین المللی کاربین با شماره تلفن های 28111107 021 و یا 22654650 تماس برقرار کنید.

مزایای تحصیل در کالج زبان در فرانسه

یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری و مهاجرتی در سراسر جهان کشور فرانسه است. این کشور در خصوص جذب توریست و مهاجر برترین کشور جهان می باشد.

تنوع بسیار زیاد در خصوص سلیقه های مختلفی که در این کشور وجود دارد توانسته است که در سال های متوالی این محبوبیت را در بین تمام مهاجران افزایش نیز بدهد.

 

شرکت در دوره های یادگیری زبان فرانسه در این کشور برای متقاضیان می تواند مزایای بی شماری را به همراه داشته باشد. شما از طریق این نوع مهاجرت این امکان را خواهید داشت که مهاجرت آسان و اصولی به فرانسه نیز داشته باشید.

 

برای بهبود مهارت های زبان در کشور فرانسه شرکت در دوره های زبان فرانسوی یکی از ایده آلترین انواع مهاجرت به این کشور است. مهاجرت به کشور فرانسه از طریق شرکت در دوره های زبان می تواند همراه با مزایای بی شماری باشد که از آنها می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم.   

 

 • تمرین، افزایش اعتماد به نفس هنگام مکالمه به زبان فرانسوی
 • آشنایی با شرایط روزمره در کشور فرانسه
 • تقویت مهارت های دستوری زبان فرانسوی
 • یادگیری واژگان فرانسوی به صورت محلی
 • کاوش در قلب اروپا (فرانسه)
 • بازدید از جاذبه های توریستی این کشور
 • هزینه زندگی مقرون به صرفه
 • دریافت کمک هزینه تحصیلی
 
مزایای-تحصیل-در-کالج-زبان-فرانسه

تفاوت کالج زبان در فرانسه و سایر کشورها

برخلاف دیگر کشورهای جهان شما در کشور فرانسه می توانید به آسانی پذیرش شرکت در دوره های زبان فرانسه را دریافت کنید. شما از طریق شرکت در این دوره ها می توانید ویزای تایپ D را دریافت کنید.

دانشجویان در این کشور  می توانند کارت اقامت تحصیلی (OFFI) خود را یک ماه پس از آنکه به خاک این کشور وارد شدند نیز دریافت نمایند.

 

شما با دریافت کارت اقامت از تمامی مزایای یک دانشجو در این کشور بهره مند خواهید شد. شما از طریق مهاجرت تحصیلی به کشور فرانسه این امکان را خواهید داشت که امکان دریافت بیمه دانشجویی، حمل و نقل رایگان و 20 ساعت حق کار و مسکن  را در کشور فرانسه دریافت کنید.

 

معمولا در کشور فرانسه بیمه ها به دو قسمت خصوصی و دولتی تقسیم می گردند. شما از طریق بیمه های دانشجویی در این کشور این امکان را خواهید داشت که تمامی خدمات درمانی جز دندانپزشکی، زیبایی و غیره را نیز دریافت کنید. این بیمه معمولا برای افراد بالای 28 سال رایگان می باشد. تنها لازم است که افراد زیر 28 سال هزینه بسیار کمی را برای آن پرداخت کنند.

 

حقوق یک دانشجو در کشور فرانسه ساعتی 10€ (یورو) می باشد. در شهرهای مختلف که این مبلغ نیز با توجه به شغل شما ممکن است که متغیر باشد.

هزینه زندگی در کشور فرانسه بسته به سبک زندگی شما ممکن است که متفاوت نیز باشد. هزینه های تحصیل و زندگی در کشور فرانسه شامل مواد غذایی، مسکن، حمل و نقل، پوشاک و بیمه می شود. بطور کلی در کشور فرانسه یک دانشجو این امکان را خواهد داشت که 600€ تا 1000€ (یورو) کمک هزینه زندگی دریافت نماید.

مراحل ثبت نام دوره زبان در فرانسه

در کالج های زبان کشور فرانسه مراحل ثبت نام به ترتیب زیر می باشد:

 • شما باید در ابتدا در وب سایت کالج مورد نظر خود با ارسال ایمیل پیش ثبت نام انجام دهید.
 • ایمیلی از سوی کالج مبنی براینکه آیا پیش ثبت نام شما صحیح بوده است انجام خواهد گرفت. در صورت قبولی، شما لازم است که پولی (deposit) را نیز پرداخت کنید.
 • بعد از آنکه شما پول را پرداخت  کردید از سوی کالج برای تعیین سطح برای شما ایمیلی فرستاده خواهد شد.

لازم است که شما در آزمون اولیه شرکت کنید تا دانش زبان فرانسه شما مورد بررسی قرار گیرد. در این ازمون مشخص می شود که شما در چه سطحی از زبان قرار دارید. در صورتی که شما در این آزمون قبول شوید نامه ای تحت عنوان اجازه ورود یا ویزای تحصیلی نیز دریافت خواهید کرد.

 • در همین راستا لازم است که شما مدارک ویزای خود را آماده کرده و به سفارت فرانسه رجوع کنید.

اگر قصد دارید که به فرانسه مهاجرت کنید، لازم است که با روش های مهاجرت به این کشور آشنا بوده باشید. یک وکیل مهاجرت می تواند شما را برای مهاجرت به این کشور به خوبی راهنمایی کند. برای معرفی کالج های فرانسه و دریافت اقامت دائم می توانید با وکیلان مهاجرتی ما در موسسه مهاجرتی بین المللی کاربین در تماس باشید.

مراحل-تحصیل-در-کالج-فرانسه

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی فرانسه

از مهمترین مدارکی که شما باید برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه ارائه کنید می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:

 

 • نامه پذیرش تحصیلی از کالج های فرانسه.
 • تکمیل کردن 2 نسخه از فرم درخواست ویزای تحصیلی.
 • 2 قطعه عکس در استاندارد های پاسپورت که به تازگی انداخته شده است.
 • پاسپورت معتبر که چیزی در حدود 1 سال اعتبار داشته باشد.
 • کپی از پاسپورت (تمام صفحات).
 • ترجمه کردن شناسنامه همراه با مهر تایید.
 • ارائه رزومه (CV) به زبان های انگلیسی و یا فرانسوی.
 • انگیزه نامه و یا کاور لتر به زبان های انگلیسی یا فرانسوی.
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی شامل دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا.
 • ارائه آخرین گواهی اشتغال به کار و یا تحصیل

 

برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان از وکیلان مهاجرتی موسسه کاریابی بین المللی کاربین با شماره تلفن های 28111107 021 و یا 22654650 تماس برقرار کنید.

 

سوالات متداول

شهریه تحصیل در کالج های فرانسه بسته به کیفیت و یا نوع دوره شما ممکن است که متفاوت باشد. اما به طور میانگین شما برای تحصیل در کالج های فرانسه لازم است که بین 300€ تا 1200€ (یورو) در هر ترم پرداخت کنید.

مدت زمان دوره های تحصیل در کالج های این کشور چیزی در حدود 9 ماه تا 1 سال بسته به نوع برنامه مطالعاتی شما متفاوت است.

شما این امکان را خواهید داشت که از خدمات خوابگاه استفاده کنید اما این بین تمام برنامه های تحصیل در کالج های این کشور صدق نمی کند. شما لازم است که در این راستا کالج هایی را در فرانسه پیدا کنید که مجوز اقامت در خوابگاه را به شما می دهند.

بله شما می توانید در هنگام تحصیل در کالج های زبان این کشور مجوز اقامت خود را نیز دریافت کنید.

 زبان فرانسوی یکی از مهمترین و رایج ترین زبان های دنیا می باشد و این زبان در 29 کشور جهان به عنوان زبان رسمی شناخته می شود.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر