فرانکفورت آلمان

فرانکفورت آلمان

فرانکفورت آلمان یکی از بهترین شهرهای این کشور برای مهاجرت کاری و اقامت دائم است. اقتصاد قوی، وجود بانک های مرکزی و تجارت های بزرگ، فرصت های بی نظیری برای اشتغال مهاجرین در این شهر فراهم کرده است. باتوجه به رتبه بندی های جهانی، فرانکفورت از نظر ایمنی، مراقبت های بهداشتی، فرصت های رشد در بین سایر شهرهای اروپایی رتبه بالاتری دارد و می تواند یک مکان خوب برای ادامه زندگی باشد. اگر قصد دارید به این شهر مهم و تاثیر گذار آلمان سفر کنید، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

آشنایی با فرانکفورت آلمان

فرانکفورت پنجمین شهر بزرگ آلمان بوده که در کنار رودخانه راین و کمربند مرکزی آلمان واقع شده است. این شهر به عنوان بزرگترین مرکز مالی در قاره اروپا، تأثیر عمده ای بر امور بازرگانی، مالی، فرهنگی، حمل و نقل، آموزش و گردشگری دارد. موزه ها، ساختمان ها و نمایشگاه های تجاری زیادی در فرانکفورت آلمان وجود دارد که هر ساله بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می کند.


البته اگرچه فرانکفورت یکی از بزرگترین شهرهای آلمان است، اما در واقع یکی از محبوب ترین نقاط توریستی این کشور محسوب نمی شود. شهرهایی مانند برلین، مونیخ و کلن به طور متوسط بیشتر از فرانکفورت گردشگران را به خود جذب می کنند. اما همان طور که گفته شد این شهر یک مرکز تجاری بزرگ در اروپا است و بیشتر افرادی که به فرانکفورت سفر می کنند برای تجارت و کسب درآمد در آن هستند.


این شهر با بیش از 180 ملیت مختلف یکی از متنوع ترین جوامع را در سراسر اروپا در اختیار دارد. بنابراین احتمال پیدا کردن تعدادی هم زبان و هم وطن در آن زیاد است.

آشنایی با فرانکفورت آلمان

آب و هوای فرانکفورت آلمان

آب و هوای فرانکفورت نسبت به برخی دیگر از شهرهای آلمان کمی دلپذیرتر است، زمستان‌ های ملایم و تابستان های گرم می تواند برای هر کسی لذت بخش باشد. اما با این حال، باتوجه به اقلیم کشور این شهر نیز مانند بسیاری از شهرهای آلمان، شاهد بارندگی های مکرر، حتی در تابستان است.


دیدن مردم محلی در طول سال بدون چتر کمی بعید است. زیر آن ها همیشه منتظر بارش باران در هر شرایط آب و هوایی هستند. زمستان در فرانکفورت آلمان معمولا از دسامبر شروع شده تا فوریه ادامه دارد. در طول زمستان دمای هوا به طور متوسط چند درجه بالای صفر خواهد بود.


اما فصل بهار در این شهر بسیار ناپایدار است. از یک طرف جریان های شمال غربی ممکن است هوای شهر را به شدت سرد کند تا حدی که حتی شاهد بارش برف باشد؛ از سوی دیگر، جریان ‌های جنوب غربی می ‌توانند هوای بسیار ملایم یا کاملاً گرمی را به همراه داشته باشند که ممکن است با اوج ‌گیری دمای هوا حتی به بیش از ۲۰ درجه سانتی‌ گراد نیز برسد. بهار در فرانکفورت از ماه مارس شروع شده تا می، ادامه دارد.

آب و هوای فرانکفورت آلمان

زبان ساکنین فرانکفورت آلمان

ساکنان فرانکفورت رسماً آلمانی را به‌ عنوان زبان رسمی خود قبول دارند، اما از گویش منحصر به فرد منطقه Frankfurterisch را نیز استفاده می ‌کنند. در این گویش از عبارات و اصطلاحاتی استفاده می‌ شود که ساکنان دیگر شهرهای آلمان به سختی آن را درک می کنند. با این حال، تسلط به زبان آلمانی معمولی نیز خوب است. البته شما می توانید با تسلط به زبان انگلیسی نیز به راحتی در این شهر زندگی کنید زیرا از آنجایی که فرانکفورت یک مرکز تجاری است، اکثر مردم به چند زبان به ویژه انگلیسی تسلط کامل دارند. خاطرتان باشد هر چه به مرکز شهر نزدیکتر باشید، تعداد افرادی که به زبان انگلیسی تسلط دارند بیشتر است و هر چه به سمت حومه شهر بروید مردم ترجیح می دهند به زبان مادری خود صحبت کنند.

زبان ساکنین فرانکفورت آلمان

مراقبت های بهداشتی در فرانکفورت آلمان

جالب است بدانید که فرانکفورت یکی از معتبرترین شهرهای آلمان از نظر مراقبت های بهداشتی است و خدمات بسیار خوبی به ساکنین خود ارائه می کند. بیمارستان های دولتی و خصوصی در این شهر فراوان هستند و با استانداردهای عالی نگهداری می شوند و به طور کلی کارآمدتر از بیمارستان های دیگر شهرها خدمات ارائه می دهند. هزینه های مراقبت های بهداشتی در آلمان توسط بیمه پوشش داده می شود که معمولا هزینه آن بین شما و کارفرما تقسیم خواهد شد. فرانکفورت دارای تعدادی متخصص در زمینه های مختلف پزشکی است و شما می توانید به راحتی با وجود بیمه های خصوصی در صورت نیاز از خدمات آن ها استفاده کنید.

چند فرهنگی بودن ساکنین فرانکفورت آلمان

زندگی در فرانکفورت تنها با ویژگی های یک شهر مدرن و نقش آن به عنوان یک مرکز تجاری در قلب اروپا مشخص نمی شود، بلکه چندفرهنگی بودن جامعه آن در سراسر دنیا شناخته شده است. به طور تقریبی 30 درصد از جمعیت این شهر را خارجی هایی تشکیل داده اند که از حدود 180 کشور مختلف به آن سفر کرده اند. از آنجایی که فرانکفورت امکانات رفاهی زیادی را به مهاجران ارائه می دهد؛ یکی از شهرهای مورد علاقه آن ها به شمار می آید. برای مثال، مهاجرین مجبور نیستید برای دریافت خدمات کنسولی کشور خود، راه طولانی طی کنند؛ فرانکفورت خانه حدود 60 کنسولگری است. شاید این یکی از بزرگترین مزیت های زندگی در فرانکفورت برای مهاجرین باشد.

 

اگرچه به نظر می رسد زندگی در فرانکفورت آلمان به معنای زندگی در کلان شهر است، اما این شهر از بسیاری جهات مشابه یک شهر کوچک دنج بوده و اغلب از آن به عنوان “کوچک ترین کلان شهر جهان” یاد می کنند. برای مثال، در محله های اطراف ایستگاه مرکزی فرانکفورت، می توان مردمی از همه ملیت ‌ها پیدا کرد که در خانه های خود به راحتی زندگی می کنند. در این شهر می توانید تعداد زیادی از مهاجرین را پیدا کنید که به زبان ترکی، فارسی، ایتالیایی، چینی و انگلیسی صحبت می کنند. علاوه بر این تعدادی از محله های فرانکفورت خانه های چوبی زیبایی دارند که جذابیت روستاها و شهرهای کوچک آلمان را تداعی می کنند. این یکی دیگر از جذابیت های فرانکفورت برای مهاجرین است.

چند فرهنگی بودن ساکنین فرانکفورت آلمان

ویزا و مجوز کار در فرانکفورت آلمان

 تهیه مدارک مناسب برای نقل مکان به فرانکفورت آلمان ممکن است روی کاغذ بسیار ساده به نظر برسد؛ اما همان طور که میدانید پیچیدگی های خاص خود را دارد. شهروندان آمریکایی و کشورها اتحادیه اروپا برای اقامت در آلمان به مدت سه ماه یا کمتر نیازی به ویزا نخواهد داشت، اما اگر مایل به ماندن در این کشور برای زندگی یا کار باشند، باید برای Aufenthaltserlaubnis (مجوز اقامت موقت) درخواست دهند.

 

اما در صورتی که شهروند کشور دیگری به غیر از ایالات متحده و کشورهای اروپایی عضو اتحادیه باشید باید حتی برای اقامت کوتاه مدت خود نیز ویزا دریافت کنید. یکی از روش های اقامت در فرانکفورت برای ایرانیان دریافت ویزای کار آلمان و مجوز کار آلمان است. برای این کار ابتدا باید یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای آلمانی داشته باشید و بتوانید ثابت کنید که از عهده تامین مخارج زندگی خود در این کشور بر می آیید.

 

دریافت مجوز کار آلمان و اقامت در فرانکفورت پیچیدگی های خاص خود را دارد. اگر مهارت و تخصصی دارید که این شهر اروپایی به آن نیاز دارد می توانید با کارفرمایان آلمانی وارد مذاکره شوید. برای کسب اطلاعات دقیق تر پیرامون این موضوع بهتر است با وکلاء مجرب کاریابی مشورت کنید. خاطرتان باشد اجازه اقامت دائم فرانکفورت آلمان، فقط برای افرادی صادر می شود که بیش از پنج سال در این کشور زندگی کرده اند و امتحان شهروندی را با موفقیت پشت سر گذاشته باشند.

ویزا و مجوز کار در فرانکفورت آلمان

بازار کار فرانکفورت آلمان

فرانکفورت به طور گسترده به عنوان یکی از پایتخت های تجاری اروپا با نرخ بیکاری بسیار پایین شناخته می شود. بنابراین اگر کسب و کار شما در حوزه مالی و حسابداری باشد، در این شهر فرصت های بیشماری را خواهید یافت. داروسازی نیز از جمله مشاغلی است که در فرانکفورت شدیدا مورد تقاضا بوده، بنابراین اگر پیشینه علمی خوبی در این زمینه داشته باشید، می توانید در یکی از پردرآمدترین مشاغل این شهر مشغول به کار شوید. یکی از مزایای کارکردن در فرانکفورت آلمان این است که انگلیسی زبان اصلی صحبت در معاملات تجاری آن است. بنابراین تسلط به زبان انگلیسی می تواند یک مزیت برای مهاجرت کاری شما باشد. البته در صورتی که به زبان آلمانی نیز تسلط کافی داشته باشید و بتوانید با سایر کارمندان تعامل برقرار کنید.


فرصت های شغلی موجود در فرانکفورت تنها به بانکداری و تجارت محدود نمی شود. اکثر والدین در این کلان شهر پرمشغله هستند و شدیدا برای نگه داری فرزندان خود به پرستار بچه احتیاج دارند. هر چند استخدام در این شغل چندان راحت نیست و حساسیت های خاص خود را دارد ولی درآمد آن بسیار مناسب است. موقعیت شغلی بعدی در فرانکفورت آلمان که امروزه بسیار مورد توجه مهاجرین قرار گرفته فریلنسری است. فعالیت به عنوان یک فریلنسر نیز می تواند مزیت های زیادی برای شما به همراه داشته باشد؛ مشروط بر اینکه اسپانسر بومی داشته باشید و بتوانید ثابت کنید که کسب و کار شما به طور کلی برای شهر و جامعه مفید است.

مشاغل پرتقاضا در فرانکفورت آلمان

سخن آخر

در مقاله پیش رو سعی کردیم شما را با زاویای مختلف زندگی در فرانکفورت آلمان آشنا کنیم و اطلاعات خوبی در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. همان طور که گفته شد فرانکفورت مدت‌هاست که محل زندگی خانواده‌ های مهاجر از سراسر جهان بوده و امروزه بیش از نیمی از جمعیت متولد شده در این شهر، فرزندان والدین خارجی هستند. این شهر چندفرهنگی و چند زبانه، یک مکانی عالی برای رسیدن به آرزوها و بزرگ کردن فرزندان است. بنابراین اگر قصد دارید آینده خود را در فرانکفورت آلمان پایه گذاری کنید بهتر است فرصت را از دست نداده و هر چه زودتر برای دریافت اقامت آن اقدام کنید. همان طور که می دانید شرایط مهاجرت کاری به کشورهای اروپایی به ویژه آلمان روز به روز سخت تر می شود. پیشنهاد می کنیم برای انتخاب بهترین مسیر، قبل از هر اقدامی با یک موسسه معتبر مشورت کنید.

مقاله پیشنهادی:

کار در آلمان

سوالات متداول

فرانکفورت شهری با تاریخ و فرهنگ غنی است که یکی از متنوع ترین مراکز فرهنگی آلمان محسوب می شود. علاوه بر این فرانکفورت به عنوان بزرگترین مرکز مالی در قاره اروپا، تأثیر عمده ای بر امور بازرگانی، مالی، فرهنگی، حمل و نقل، آموزش و گردشگری دارد، بنابراین می توان گفت بهترین گزینه برای ادامه زندگی است.

فرانکفورت قلب تجارت و مرکز مالی اروپا است بنابراین مشاغل مرتبط با بانکداری و حسابداری در آن بسیار پرتقاضا است. علاوه بر این داروسازی، پرستاری بچه و فریلنسری در آن بسیار مرسوم و پرتقاضا است.

آب و هوای فرانکفورت نسبت به برخی دیگر از شهرهای آلمان کمی دلپذیرتر است، زمستان‌ های ملائم و تابستان های گرم می تواند برای هر کسی لذت بخش باشد. اما با این حال، مانند بسیاری از شهرهای آلمان، همواره احتمال ریزش باران در آن زیاد است.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی