تحصیل رایگان در فنلاند

تحصیل رایگان در فنلاند

فنلاند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا می باشد، رشد رفاه شهروندی، بهداشت و درمان و اقتصاد، این کشور را به یکی از مقصدهای مهاجرتی و تحصیلی (اخذ پذیرش تحصیلی) حتی برای دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا تبدیل کرده است. این کشور با فراهم آوردن نظام آموزشی منسجم و بهره گیری از فضاهای مدرن تحصیلی در مقاطع مختلف و همچنین داشتن دانشگاه های معتبر و دپارتمان های دانشگاهی فعال در زمینه ها و علوم مختلف مکان مناسبی برای تحصیل علاقمندان فراهم آورده است. علاوه بر آن دانشجویان خارجی که از دانشگاه های فنلاند موفق به کسب پذیرش تحصیلی می شوند امکان کار حین تحصیل و حتی بعد از پایان تحصیلات دانشگاهی فراهم است البته نقش مهم ارتباط زبانی و تجربیات کاری را باید مد نظر قرارداد. مزیت دیگر اینکه امکان تحصیل رایگان در فنلاند وجود دارد.

فرم مشاوره رایگان

بورسیه تحصیلی فنلاند

قوانین تحصیل در فنلاند در سال های گذشته از لحاظ پرداخت حق شهریه دانشگاه برای دانشجویان غیر فنلاندی تغییراتی داشته ولی بسته به رشته، مقطع تحصیلی و مهارت های زبان فنلاندی و سوئدی متقاضیان پذیرش تحصیلی، همه ساله دانشگاه ها اقدام به اختصاص بورسیه هایی به این دانشجویان می نمایند. میزان این بورسیه ها مختلف است اما با کمک این بورسیه ها می توان تمام هزینه تحصیل در فنلاند را پوشش داد به حدی که تحصیل رایگان در فنلاند ممکن شود.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا فرم مشاوره مهاجرت رایگان را تکمیل و ارسال نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند. برای شهروندان غیر اروپایی که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تحصیل می کنند پرداخت هزینه تحصیل ( tuition fee ) اجباریست. هزینه دانشگاه برای مقطع دکتر، مقاطع کارشناسی و ارشد به زبان فنلاندی یا سوئدی شارژ نمی شود.

 

SCHOLARSHIP OPTIONS

اسکالرشیپ های اعطا شده به شهروندان غیر اروپایی یا EEA براساس کیفیت تحصیلی ایشان می باشد که یا به صورت ویو های بخشی یا کلی یه بازپرداخت هزینه ها براساس حسن عملکرد تحصیلی هستند. بعضی از اسکالر شیپ ها به صورت پوشش هزینه زندگی هستند.

برای درخواست اسکالرشیپ باید همزمان با درخواست پذیرش به  the university/UAS  درخواست داد.

تحصیل در فنلاند

شرایطی که تحت آن افراد از پرداخت هزینه دانشگاه معاف می شوند:

  • کسانی که با یک شهروند فنلاندی ازدواج کرده اند میتوانند به صورت غیر مستقیم از طریق اخذ یک ویزای نوع A  یا نوع P و ارائه آن مدرک به دانشگاه از تحصیل رایگان در فنلاند بهرمند شوند.


  • شهروندان (EU) و(EEA) وSwitzerland از پرداخت هزینه دانشگاه معاف هستند.


  • کسانی که اقامت دائمی فنلاند یا اقامت بلند مدت اروپا  (P,P-EU) را دارا هستند از پرداخت هزینه دانشگاه معاف اند.


  • کسانی که اقامت نوع A یا نوع B  فنلاند را دارند از پرداخت شهریه معاف اند.


  • کسانی که کارت آبی (Blue Card) اتحادیه اروپا را دارند از پرداخت شهریه معاف اند.


  • متقاضیان دکتری نیازی به پرداخت هزینه تحصیل ندارند.


  • کسانی که متقاضی تحصیل در فنلاند به زبان فنلاندی یا سوئدی هستند ملزم به پرداخت هزینه دانشگاه نیستند ، صرف نظر ملیتشان.


  • دانشجویانی که در حال گذراندن یک دوره رسمی (exchange)  هستند ملزم به پرداخت هزینه دانشگاه نمی باشند.

سوالات متداول

فنلاند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا می باشد، رشد رفاه شهروندی، بهداشت و درمان و اقتصاد، این کشور را به یکی از مقصدهای مهاجرتی و تحصیلی (اخذ پذیرش تحصیلی) حتی برای دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا تبدیل کرده است.

فرم مشاوره زیر رو پرکنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه
جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا فرم مشاوره مهاجرت رایگان را تکمیل و ارسال نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.
سوالات مهاجرتی خود را در بخش دیدگاه بپرسید
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر