1. کاربین
  2. فرانسه
  3. ویزای کار فرانسه
ویزای کار فرانسه

ویزای کار فرانسه

کارشناس کاریابی کاربین

اخذ ویزای کار فرانسه دارای قوانین و بایدهایی است که شما باید در طول فرآیند درخواست برای اخذ ویزای کار این کشور آن ها را رعایت کنید. در این مقاله می خواهیم به بررسی تمام موارد مورد نیاز شما برای دریافت اقامت کاری در فرانسه بپردازیم. شما باید بدانید که این موارد ممکن است هرچندوقت تغییر کنند و همواره از طریق سایت امور اقامت و وزارت خارجه این کشور پیگیر جدیدترین شرایط و قوانین باشید. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

فهرست مطالب

اخذ ویزای کار فرانسه

دریافت این نوع ویزا و اجازه کار در این کشور در درجه اول به نوع و زمان کاری و سپس به ملیت شما بستگی دارد. فرانسه با توجه به اینکه عضوی از سازمان همکاری های اقتصادی اروپا و اتحادیه اروپا است، همانند کشورهای عضو این سازمان ها، برای کشورهای اروپایی شرایط ساده تری برای کار، تحصیل و… در نظر می گیرد. اما به طور قطع، کسی با ملیتی غیر از کشورهای اروپایی نیازمند دریافت ویزای کار فرانسه است. همچنین در درجه بعدی اخذ این نوع ویزا با شرایط اقامت شما در فرانسه نیز ارتباط دارد و در اکثر موارد نیاز است که قبل از اقدام برای دریافت ویزا، یک کار در فرانسه و موقعیت شغلی تایید شده داشته باشید.

برای دریافت ویزای کار فرانسه به چه مدارکی نیاز داریم؟

از جمله مهم‌ترین مدارک برای اخذ ویزای کار فرانسه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


– در گام نخست شما باید نامه‌ای از نقش خود به‌عنوان یک کارمند را از کارفرمایی که در این کشور دارید تهیه کرده و دلایل استخدام خود را در آن توضیح دهید. از طرف دیگر شرح وظایف شما نیز باید به طور کامل در این نامه آمده باشد. در این نامه مواردی از قبیل اخطار مالیاتی، مجوز صنایع‌دستی این کشور، اطلاعات تجاری و مواردی ازاین‌دست نیز باید آمده باشد.
– یک کپی از پاسپورت معتبری که دارید را نیز باید در لیست مدارکی که تهیه کرده‌اید قرار دهید.
– مدارک شخصی از جمله شناسنامه و کارت ملی از دیگر مدارک بسیار مهمی هستند که برای کارکردن در این کشور و اخذ ویزای کاری کشور فرانسه به آن نیاز پیدا خواهید کرد.
– درصورتی‌که موفق شوید رزومه‌ای جامع و کامل را برای خود تهیه کنید می‌توانید شانس خود برای اخذ ویزای کاری کشور فرانسه را به میزان زیادی افزایش دهید. هرچه رزومه شما قوی‌تر باشد می‌توانید شانس بیشتری داشته باشید.
– درصورتی‌که مجوز اقامت در این کشور را نیز دریافت کرده‌اید ارائه این مجوز نیز به سفارت کشور فرانسه ضروری خواهد بود.
– مدارک شغلی و تحصیلی از دیگر مدارک بسیار مهمی هستند که برای کار در کشور فرانسه به آنها نیاز پیدا خواهید کرد.
– درصورتی‌که متاهل بوده و ازدواج کرده‌اید بهتر است که مدارک مربوط به ازدواج خود را نیز در لیست مدارک خود قرار دهید.

مدارک موردنیاز برای ویزای کار

دلایل و برطرف‌کردن ردشدن درخواست صدور ویزای کار فرانسه

گاهی اوقات ممکن است شما درخواست صدور ویزای کار فرانسه را به سفارت این کشور تحویل دهید؛ ولی درخواست شما به دلایل مختلف رد شود. دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است باعث به‌وجودآمدن چنین مشکلی شود. یکی از مهم‌ترین این دلایل این است که شما مدارک خود را به‌صورت کامل آماده نکرده و در اختیار سفارت کشور فرانسه قرار نداده‌اید. از طرف دیگر درصورتی‌که بین اطلاعات وارد شده توسط شما در فرم‌های مربوطه و اطلاعات موجود در مدارک تناقضی وجود داشته باشد نیز درخواست شما رد می‌شود.

 

داشتن سوسابقه و مواردی ازاین‌قبیل نیز می‌توانند تاثیر زیادی روی رد شدن درخواست صدور ویزای کار کشور فرانسه داشته باشند. درصورتی‌که درخواست شما رد شود برای بار اول می‌توانید به‌صورت رایگان اقدام به تجدیدنظرخواهی در خصوص این موضوع کنید. در گام بعدی شما می‌توانید شکایت خود را به مقامات بالاتر این کشور نیز ببرید. دقت داشته باشید که برای این کار استفاده از خدماتی که توسط موسسه کاریابی کاربین به شما ارائه می‌شود می‌تواند به میزان زیادی کمک‌کننده باشد.

رد شدن درخواست ویزای کار فرانسه

اخذ ویزای کار فرانسه چه مزایای مهمی خواهد داشت؟

زمانی که شما بتوانید با موفقیت ویزای کار فرانسه را دریافت کنید می‌توانید از مزایای فوق‌العاده‌ای که در اختیار شما قرار می‌گیرد استفاده کرده و نهایت بهره را از آنها ببرید. یکی از مهم‌ترین این مزایا این است که شما می‌توانید سطح درآمد بالایی را در کشور فرانسه داشته باشید و درعین‌حال هزینه‌های شما نسبت به درآمدی که دارید بسیار مناسب خواهد بود. از طرف دیگر شما می‌توانید در این کشور موقعیت‌های شغلی متنوعی را انتخاب کنید و دست شما برای انتخاب شغل آینده‌ای که دارید باز خواهد بود.


یکی دیگر از نکات کلیدی و بسیار مهمی که در خصوص مزایای اخذ ویزای کار کشور فرانسه باید بدانید این است که با اخذ این ویزا شما می‌توانید ویزای خود را تمدید کنید. درصورتی‌که کارفرمای شما رضایت کافی از نحوه عملکرد شما را داشته باشد امکان تمدید ویزا نیز برای شما وجود دارد و حتی پس از مدتی شما می‌توانید اقامت دائم خود را نیز دریافت کنید. در صورت دریافت ویزای کاری کشور فرانسه این اجازه به شما داده می‌شود که برای اعضای خانواده‌تان ویزای همراه را نیز دریافت کنید.

مزایای کار در فرانسه

مراحل مختلف اخذ ویزای کار فرانسه

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد دریافت و اخذ ویزای کار فرانسه را دارید باید بدانید که برای این کار مراحل خاصی وجود دارد که حتما باید با دقت این مراحل را طی کنید. در گام نخست شما باید یک دعوت‌نامه از کارفرمایی در کشور فرانسه را دریافت کنید. در واقع شما باید به دنبال یک موقعیت شغلی مناسب در این کشور بوده و بر اساس توانایی‌ها و رزومه خود با کارفرمایی به توافق برسید. در مرحله بعدی شما با ورود به این کشور باید به دنبال مجوز کار در فرانسه باشید.

 

دقت داشته باشید که برای ورود به کشور فرانسه می‌توانید به‌عنوان توریست یا گردشگر وارد شده و از این طریق ویزای خود را دریافت کنید. پس از دریافت مجوزهای موردنیاز شما باید مدارکی که در بخش‌های قبلی بیان کردیم را آماده کرده و در لیست مدارک خود قرار دهید. مرحله بعدی نیز مراجعه به سفارت کشور فرانسه برای ارائه درخواست صدور ویزای کاری است. فراموش نکنید که پیش‌ازاین کار شما حتما باید اقدام به تعیین وقت سفارت کشور فرانسه کرده باشید.

مراحل اخذ ویزای کاری

بهترین موقعیت‌های شغلی در کشور فرانسه

زمانی که شما قصد اخذ ویزای کار فرانسه را دارید بدون شک به دنبال این خواهید بود تا بتوانید به بهترین موقعیت‌های شغلی با بهترین درآمد و شرایط کاری راحت دسترسی پیدا کنید. برای این کار باید با مشاغل موردنیاز در این کشور آشنا شوید و بدانید که کدام موقعیت‌های شغلی در کشور فرانسه دارای تقاضای بیشتری هستند. باتوجه‌به این موضوع که کشور فرانسه یکی از کشورهای صنعتی در قاره اروپا به شمار می‌آید موقعیت‌های شغلی مهندسی و فنی می‌تواند جایگاه بسیار خوبی را در آن داشته باشد.

 

از طرف دیگر موقعیت‌های شغلی حوزه پزشکی و پیراپزشکی نیز در کشور فرانسه دارای محبوبیت بالایی هستند که در صورت داشتن تخصص در این زمینه‌ها می‌توانید به شکل ساده‌تری ویزای کاری خود را در فرانسه دریافت کنید. اگر تخصص شما در زمینه مسائل مدیریتی بوده یا در حوزه حسابداری فعالیت دارید باید بدانید که کشور فرانسه یکی از کشورهایی است که می‌تواند جز گزینه‌های جذاب برای اخذ ویزای کاری برای شما باشد. برای پیداکردن بهترین موقعیت‌های شغلی در فرانسه بر اساس توانایی‌های خود برای اخذ ویزای کار فرانسه به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات موسسه کاریابی کاربین نیز استفاده کنید.

موقعیت‌های شغلی فرانسه

کار کردن در فرانسه کمتر از ۳ ماه (۹۰ روز)

در صورت درخواست شما برای کار به مدت کمتر از ۹۰ روز در فرانسه، باید از کافرمای خود بخواهید تا برای شما یک ویزای کار موقت که توسط وزارت کار فرانسه صادر می شود؛ تهیه کند. در این مورد معمولا مشکلات و احتمال رد شدن بسیار کمتری از سایر انواع ویزای کار فرانسه وجود دارد.

 

شما باید بدانید که به عنوان یک خارجی اگر در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا، سوئیس، استرالیا، آنتیگوا و باربادا، باهاما، برزیل، کانادا، اسرائیل، ژاپن، موریس، مکزیک، سنت کیتس و نوویس، سیشل، سنگاپور، کره جنوبی، ایالات متحده آمریکا یا ونزوئلا، برای کار به مدت ۹۰ روز در فرانسه نیازی به ویزا نخواهید داشت. البته به شرطی که کارفرمای شما برای شما در زمان سفر یک مجوز کار تایید شده convention d’accueil را گرفته باشد.

اخذ ویزای کار فرانسه برای بیش از ۹۰ روز

اگر شما قصد دارید بیش از سه ماه در این کشور کار کنید، شما باید نسبت به اخذ ویزای کار بلند مدت اقدام کنید که همچنین حضور شما در مدت تعیین شده را در فرانسه تضمین می کند. کارفرمای شما باید یک قرارداد کاری DIRECCTE (Direction regionale des enterprises, de la concurrence et de la (consummation, du travail et de l’emploi را تهیه کرده و به بخش محلی وزارت کار فرانسه ارسال کند. همچنین به یاد داشته باشید که کارفرمای شما باید برای هر یک از اعضای خانواده شما که همراه شما می آیند، فرآیند را تکرار کند.

 

در صورتی که DIRRECTE قرارداد کاری مذکور را برای شما تایید کند، آن را به اداره اقامت فرانسه OFII ارسال می کند. هنگامی که توسط اداره اقامت فرانسه نیز تایید شود، این قرارداد برای تایید نهایی به کنسولگری های فرانسه در کشورهای شما به منظور صدور ویزای کار فرانسه در کشورهای غیراتحادیه اروپا ارسال می شود.

 

در این مرکز از شما و تمام افراد خانواده شما که قرار است به فرانسه بروید دعوت می شود تا مدارک خود را برای اخذ ویزای کار فرانسه به صورت بلندمدت ارسال کنید. در این فرآیند شما به مدارکی از جمله پاسپورت معتبر تا حداقل سه ماه بعد از تایید درخواست و صادر شده به صورت ده ساله، فرم درخواست های تکمیل شده و همچنین سایر انواع اسناد مورد نیاز با توجه به شرایط کاری را ارائه کنید. شما در صورت تایید این فرآیند و ورود به فرانسه، پس از آن نیز باید به OFII در این کشور مراجعه کرده و ثبت نام کنید.

 

در این مطلب مهم ترین نکات و شرایط درباره اخذ ویزای کار فرانسه بیان شد. شما می توانید برای ارسال درخواست همین حالا اقدام کنید. اما بهتر است بدانید که در صورتی که در شغلی دارای حرفه ای ویژه و خاص باشید، شانس شما برای اخذ این نوع ویزا از دولت فرانسه به شدت بالا خواهد رفت. پس از ورود و مشغول به کار شدن در این کشور نیز، شما می توانید در صورتی که کارفرمای شما راضی باشد و به شما احساس نیاز کند، برای اقامت دائم این کشور نیز تحت شرایطی اقدام کنید.

فرم مشاوره کاریابی خارجی رایگان

پادکست

تا حالا فکر کردی اصلا چرا باید مهاجرت کنیم؟

زمان پادکست :03:26 | پادکست شماره 76

سوالات متداول

باید از کافرمای خود بخواهید تا برای شما یک ویزای کار موقت که توسط وزارت کار فرانسه صادر می شود؛ تهیه کند. در این مورد معمولا مشکلات و احتمال رد شدن بسیار کمتری از سایر انواع ویزای کار فرانسه وجود دارد

کارفرمای شما باید یک قرارداد کاری DIRECCTE (Direction regionale des enterprises, de la concurrence et de la (consummation, du travail et de l’emploi را تهیه کرده و به بخش محلی وزارت کار فرانسه ارسال کند

 

کافرمای شما باید برای هر یک از اعضای خانواده شما که همراه شما می آیند، فرآیند را تکرار کند

سوالات خود را بپرسید و از آخرین اخبار کاربین مطلع شوید.

دیدگاه ها و سوالات شما :

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات شاخص و پربازدید

مقالات مرتبط

ویزای کار پرستاری در آلمان

ویزای کار پرستاری در آلمان

 دریافت ویزای کار پرستاری در آلمان برای شما که در این رشته فعالیت دارید به چه صورت است؟ آلمان کشوری است که جمعیت آن رو به پیری است و دولت نیاز به افرادی دارد که بتوانند از این جمعیت مسن پرستاری کنند. این فرصتی عالی

>
کار در استرالیا

کار در استرالیا

خانه کشور استرالیا برای کار یکی از بهترین کشور های جهان است. پایین بودن نرخ بیکاری، بالا بودن درآمد ها و همچنین نزدیک به صفر بودن تورم در این کشور موجب شده است که استرالیا به یکی از محبوب ترین مقصد های مهاجرتی کاری در

>
کار در آلمان

کار در آلمان

کاربین آیا میدانستید در سالنامه مهاجرتی سال ۱۴۰۱، کانادا و آلمان از مقاصد اول مهاجران برای کار میباشد؟ آیا میدانستید آلمان جزئی از ۱۶ کشور ثروتمند اروپاست که به دلیل صنعتی بودن نیروی کار زیادی را به صورت اتباع خارجی استخدام میکند و کار در آلمان جزئی

>