ویزای کار گرجستان

ویزای گرجستان

اخذ ویزای گرجستان از طریق روش‌های مختلفی قابل انجام است که هریک از این روش‌ها دارای مزایای مخصوص به خود هستند. برای دریافت ویزای کشور گرجستان شما باید با تمامی روش‌هایی که برای این کار وجود دارند، آشنا شوید و از طرف دیگر اطلاعاتی را در خصوص شرایط و مدارک موردنیاز هریک از این روش‌ها نیز به دست بیاورید. دریافت ویزای این کشور دارای مزایای زیادی است که از جمله آن‌ها می‌توان به شرایط بسیار خوب زندگی در این کشور اشاره کرد.


اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت به کشور گرجستان یا دریافت ویزای این کشور را دارید، قطعا علاقه‌مند خواهید بود تا اطلاعات بیشتری را درباره این موضوع به دست بیاورید. ما در ادامه این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره دریافت ویزای کشور گرجستان صحبت کنیم و اطلاعات مفید و کاربردی را در اختیار شما قرار دهیم. مطالعه ادامه این مطلب می‌تواند هرآنچه که شما برای دریافت ویزای این کشور نیاز دارید را به طور کامل در اختیارتان قرار دهد.

فرم مشاوره رایگان

ویزای گرجستان و اهمیت آن

آشنایی کلی با ویزای گرجستان

به‌طورکلی اخذ ویزای گرجستان برای تمامی افرادی که به‌صورت عادی اجازه ورود به این کشور را ندارند، لازم و ضروری است. امروزه مردم بیش از 90 کشور مختلف در دنیا که دارای پاسپورت هستند نیازی به اخذ ویزای این کشور برای ورود به آن نخواهند داشت. بااین‌حال مردم ایران برای اینکه بتوانند برای اهداف مختلف وارد این کشور شوند حتماً باید ویزای خود را دریافت کنند. برای دریافت ویزای این کشور شما باید یکی از روش‌های مختلف را انتخاب کنید.


ویزای توریستی، ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه‌گذاری و تجاری و… از جمله مهم‌ترین انواع ویزاهایی هستند که امروزه افراد برای ورود به کشور گرجستان می‌توانند اقدام به دریافت آن‌ها کنند. یکی از نکات بسیار مهمی که در خصوص دریافت ویزای کوتاه‌مدت این کشور باید بدانید این است که در هر دوره 180 روزه، شما تنها به مدت 90 روز اجازه خواهید داشت وارد گرجستان شوید و در آن سکونت داشته باشید. پس از آن ویزای شما باطل شده و شما باید مجدداً اقدام به اخذ ویزای خود کنید. در ادامه به بررسی برخی از مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای این کشور می‌پردازیم.

انواع ویزای گرجستان

شرایط کلی برای اخذ ویزای گرجستان

برای اینکه بتوانید با موفقیت ویزای گرجستان را دریافت کنید باید با شرایط کلی اخذ ویزای این کشور آشنایی داشته باشید. به‌طورکلی شما باید شرایط اولیه‌ای که برای اخذ هریک از انواع ویزای این کشور وجود دارد را داشته باشید. به‌عنوان‌مثال اگر قصد اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید باید حتماً نامه‌ای را از یکی از دانشگاه‌های این کشور دریافت کنید که مبنی بر توانایی علمی شما است. از طرف دیگر برای دریافت ویزای کاری و ویزای سرمایه‌گذاری نیز این شرایط وجود دارند که باید به آن‌ها دقت داشته باشید.


یکی دیگر از شرایط بسیار مهمی که برای اخذ ویزای این کشور وجود دارد این است که شما حتماً باید تمکن مالی لازم داشته باشید تا بتوانید در این کشور زندگی کنید. در ادامه بیان می‌کنیم یکی از مهم‌ترین مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای این کشور داشتن نامه تمکن مالی از یک بانک معتبر است. عدم داشتن سوءسابقه از دیگر شرایط کلیدی و مهمی است که شما در تمامی روش‌ها برای اخذ ویزای کشور گرجستان باید آن را دارا باشید.

ویزای توریستی گرجستان

دریافت ویزای توریستی گرجستان

یکی از محبوب‌ترین انواع ویزای گرجستان که امروزه بسیاری از افراد اقدام به اخذ آن می‌کنند ویزای توریستی است که دریافت آن می‌تواند مزایای زیادی را برای شما داشته باشد. ویزای توریستی این کشور در واقع یک نوع ویزای چند بار ورود است. یعنی شما با دریافت آن می‌توانید چندین بار وارد این کشور شده و محدودیتی در انجام این کار نخواهید داشت. هدف از دریافت ویزای توریستی کشور گرجستان این است که شما به بازدید از امکانات و جاذبه‌های گردشگری مختلف در این کشور بپردازید.


این ویزا همان‌طور که از نامش پیداست تنها به افرادی اعطا می‌شود که قصد مسافرت و سفر به این کشور را دارند. توریست‌ها و گردشگران از سراسر دنیا می‌توانند با دریافت ویزای توریستی کشور گرجستان اجازه ورود به این کشور و گردشگری در آن را دریافت کنند. افرادی که موفق به اخذ ویزای توریستی این کشور ‌شوند، می‌توانند برای یک بازه زمانی بین 30 تا 90 روز در این کشور حضور داشته باشند و از جاذبه‌های مختلف آن دیدن کنند. دقت داشته باشید که ویزای توریستی کشور گرجستان یک ویزای کوتاه‌مدت به شمار می‌آید.

ویزای تحصیلی گرجستان

اخذ ویزای تحصیلی گرجستان

یکی دیگر از انواع ویزای گرجستان که امروزه افراد زیادی قصد دریافت آن را دارند ویزای تحصیلی است. ویزای تحصیلی کشور گرجستان به دانشجویانی اعطا می‌شود که دارای بار علمی بالایی هستند و می‌توانند توانمندی‌های خود را به اساتید و دانشگاه‌های این کشور اثبات کنند. برای اخذ این ویزا دانشجویان ابتدا باید در آزمون‌ها و جلسات مصاحبه برگزار شده توسط دانشگاه‌های این کشور شرکت کرده و نمره‌های لازم را دریافت کنند. در ادامه نامه پذیرشی از سمت دانشگاه به آن‌ها اعطا می‌شود.


دانشجویان می‌توانند با دردست‌داشتن نامه پذیرش، آماده‌کردن مدارک تحصیلی از جمله ریز نمرات تمامی دوره‌های تحصیلی و همین‌طور مدارک آخرین دوره تحصیلی خود به سفارت این کشور مراجعه کنند. البته آن‌ها باید مدارک عمومی خود را نیز آماده کنند که در ادامه بیشتر در خصوص این مدارک صحبت خواهیم کرد. دانشجویان پیش از مراجعه به سفارت گرجستان حتماً باید اقدام به تعیین وقت سفارت کنند که این کار از طریق مراجعه به سایت رسمی سفارت کشور گرجستان قابل انجام خواهد بود. دریافت ویزای تحصیلی این کشور می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها امکان تمدید ویزا پس از اتمام دوران تحصیل است.

ویزای کاری گرجستان

اخذ ویزای کاری کشور گرجستان

از دیگر انواع ویزای گرجستان که امروزه افراد زیادی تقاضای اخذ آن را دارند می‌توان به ویزای کاری اشاره کرد. ویزای کاری به افرادی اعطا می‌شود که قصد کارکردن در کشور گرجستان را دارند. باتوجه‌به این موضوع که گرجستان یکی از کشورهای در حال پیشرفت در قاره اروپا به شمار می‌آید صنایع و کسب‌وکارهای مختلفی در این کشور شروع به فعالیت کرده‌اند. همین عامل نیاز به نیروی کار متخصص را در کشور گرجستان به میزان زیادی افزایش داده است.

 

به همین علت دولت کشور گرجستان در سال‌های اخیر تصمیم گرفته است تا امکان مهاجرت و اخذ ویزای کاری را برای نیروهای متخصص در سراسر دنیا فراهم کند. اگر شما هم در زمینه‌های خاصی دارای تخصص هستید می‌توانید به‌سادگی درخواست خود را برای اخذ ویزای کاری گرجستان ارسال کنید. دقت داشته باشید که برای این کار شما باید با یک کارفرما در کشور گرجستان هماهنگ کرده و از او یک دعوت‌نامه دریافت کنید. پس از اینکه دعوت‌نامه خود را دریافت کردید، زمان آن است که اقدام به تعیین وقت سفارت کرده و با مدارک کاری و تخصصی خود به همراه دعوت‌نامه‌ای که دارید به سفارت این کشور مراجعه کرده و درخواست صدور ویزای خود را ثبت کنید.

ویزای سرمایه‌گذاری گرجستان

آشنایی با ویزای سرمایه‌گذاری گرجستان

ویزای سرمایه‌گذاری گرجستان از دیگر ویزاهای جذاب این کشور به شمار می‌آید که بسیاری از افراد علاقه‌مند به اخذ آن هستند. با دریافت این نوع ویزا شانس شما برای اخذ اقامت این کشور نیز به میزان زیادی افزایش پیدا خواهد کرد. در بخش‌های قبلی به این موضوع اشاره کردیم کشور گرجستان یک کشور در حال پیشرفت است و همین عامل نیز باعث ایجاد فرصت‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری در این کشور می‌شود. در سال‌های اخیر بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی اقدام به سرمایه‌گذاری در این کشور کرده‌اند.


دریافت این نوع ویزای گرجستان برای افرادی که سرمایه و ایده خوبی برای سرمایه‌گذاری در این کشور دارند بسیار مناسب است و می‌‍‌تواند به آن‌ها کمک کند در کمترین زمان ممکن ویزای خود را دریافت کنند. یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری در این کشور تأسیس یک شرکت یا کسب‌وکار جدید است. برای این کار شما علاوه بر داشتن سرمایه لازم، باید یک طرح تجاری خوب را نیز ارائه دهید تا بتوانید مجوزهای موردنیاز برای تأسیس شرکت را دریافت کنید. پس از تهیه این مدارک و مجوزها شما می‌توانید با مراجعه به سفارت کشور گرجستان مراحل اخذ ویزای خود را طی کنید.

مدارک موردنیاز برای ویزای گرجستان

برای اخذ ویزای گرجستان به چه مدارکی نیاز داریم؟

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد اخذ ویزای گرجستان را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً مدارک خود را به‌صورت تکمیل‌شده آماده کنید. از جمله مدارکی که شما برای اخذ این ویزا به آن نیاز دارید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


– مدارک تخصصی برای اخذ ویزا که شامل مدارک تحصیلی، کاری، طرح تجاری و مواردی ازاین‌دست خواهند بود.
– مدارک عمومی از جمله شناسنامه، کارت ملی و البته پاسپورت معتبر که دارای اعتبار کافی برای اخذ ویزا و سفر به این کشور باشد.
– درصورتی‌که دعوت‌نامه‌ای از کشور گرجستان دارید حتماً باید آن را در لیست مدارک خود قرار دهید تا شانس خود را برای اخذ ویزا افزایش دهید.
– مدارک بانکی معتبر که نشان‌دهنده تمکن مالی شما برای اخذ ویزا و سفر به این کشور هستند.
– نامه عدم سوءپیشینه که آن را باید از مراجع مربوطه دریافت کنید.
– دو قطعه عکس که حتماً باید دارای پس‌زمینه سفید بوده و تصویر صورت شما نیز در آن به‌صورت واضح آمده باشد.

مراحل اخذ ویزای گرجستان

برای اخذ ویزای گرجستان چه مراحلی را باید طی کنیم؟

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد دریافت ویزای گرجستان را دارید باید بدانید برای این کار مراحل مختلفی وجود دارند که شما باید این مراحل را به‌درستی طی کنید تا بتوانید با موفقیت ویزای خود را دریافت کنید. در گام نخست شما باید مدارک خود را آماده کنید که در بخش‌های قبلی به طور مفصل درباره این موضوع صحبت کردیم و اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دادیم. در گام بعدی شما باید اقدام به تعیین وقت سفارت کشور گرجستان کنید.


برای این کار کافی است وارد سایت رسمی سفارت این کشور شده و با واردکردن اطلاعات شخصی، درخواست خود را به ثبت برسانید. دقت داشته باشید اطلاعاتی که در این بخش وارد می‌کنید حتماً باید معتبر باشند؛ چراکه اگر اطلاعات نامعتبر وارد کنید در آینده درخواست شما رد شده و شما باید تمامی این مراحل را مجدداً طی کنید. پس از آن ایمیلی برای شما ارسال می‌شود که در آن تاریخ و زمان مراجعه شما به سفارت این کشور مشخص شده است. در تاریخ و زمان مشخص‌شده باید با دردست‌داشتن مدارک خود به سفارت کشور گرجستان مراجعه کرده و در جلسه مصاحبه حضوری نیز شرکت کنید.

ویزای خانوادگی یا همراه

ویزای همراه گرجستان

ویزای همراه از دیگر ویزاهای معروف در کشور گرجستان است که می‌توانید اقدام به اخذ آن کنید. زمانی که شخصی قصد دارد از طریق روش‌های مختلف به کشور گرجستان مهاجرت کرده و ویزا و اقامت این کشور را دریافت کند، معمولاً نیازمند این خواهد بود تا بتواند اعضای خانواده خود را نیز به همراه ببرد. در چنین شرایطی معمولاً شما می‌توانید با دریافت ویزای همراه گرجستان به‌راحتی اعضای خانواده خود شامل همسر و فرزندانی که زیر 18 سال سن دارند را نیز به کشور گرجستان ببرید.

 

برای اخذ این ویزای گرجستان در گام نخست شما باید مدارک مربوط به ازدواج خود با همسرتان را ارائه دهید و در گام بعدی نیز مدارک پزشکی مربوط به تولد فرزندان که جز مهم‌ترین مدارک برای اخذ این ویزا به شمار می‌آیند را نشان دهید. یکی دیگر از مهم‌ترین شرایطی که برای اخذ این نوع از ویزاهای کشور گرجستان وجود دارد این است که شما حتماً باید ثابت کنید تمکن مالی لازم برای اخذ ویزای همراه و پشتیبانی مالی از اعضای خانواده خود در این کشور را دارا هستید.

هزینه اخذ ویزا

هزینه اخذ ویزای گرجستان

از دیگر دغدغه‌های بسیار مهمی که ممکن است در خصوص ویزای گرجستان برای شما به وجود آمده باشد می‌توان به مسئله هزینه اخذ ویزای گرجستان اشاره کرد. این هزینه معمولاً هزینه چندان بالایی نیست و مانند بسیاری از کشورهای اروپایی شما می‌توانید به‌سادگی هرچه تمام ویزای خود را با کمترین هزینه ممکن دریافت کنید. بااین‌وجود نباید فراموش کنید که برخی از عوامل می‌توانند به میزان زیادی روی هزینه نهایی شما برای اخذ این ویزا اثرگذار باشند.


یکی از مهم‌ترین این عوامل اشتباهاتی است که شما در مسیر دریافت ویزای خود مرتکب می‌شوید و باعث دوباره‌کاری‌های زیادی خواهید شد. این کار به میزان زیادی هزینه‌های اخذ ویزای شما را افزایش می‌دهد. از طرف دیگر نوع ویزایی که شما قصد دریافت آن را دارید نیز تأثیر زیادی روی هزینه نهایی اخذ این ویزا خواهد داشت. برای اینکه بتوانید هزینه‌هایی که برای این کار وجود دارد را کاهش دهید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً از خدمات مشاوره ارائه شده توسط مؤسسه مهاجرتی ما نیز استفاده کنید. با استفاده از خدمات مشاوره می‌توانید با کمترین هزینه ممکن ویزای کشور گرجستان را دریافت کنید. مؤسسه کاریابی کاربین همراه شما است.

مدت‌زمان صدور ویزا

مدت‌زمان صدور ویزای گرجستان

معمولاً اکثر افرادی که قصد اخذ ویزای گرجستان را دارند علاقه‌مند هستند در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتوانند ویزای خود را دریافت کنند. بااین‌حال شما باید دقت داشته باشید که روند بررسی درخواست صدور ویزا برای شما و البته تأیید نهایی این درخواست ممکن است چند روزی به طول بینجامد؛ پس بهتر است کمی سریع‌تر مراحل درخواست خود را طی کنید تا از نظر زمانی با مشکل خاصی مواجه نشوید. سفارت این کشور معمولاً درخواست صدور ویزاهای کوتاه‌مدت را در کمتر از 10 روز بررسی می‌کند.


این مدت‌زمان برای ویزاهای بلندمدت ممکن است تا 30 روز نیز برسد که تقریباً زمان زیادی به شمار می‌آید. البته باید دقت داشته باشید که این تعداد روزها در واقع بیانگر روزهای کاری هستند و شما باید روزهای تعطیل را نیز به آن‌ها بیفزایید که باعث بیشتر شدن تعداد این روزها نیز خواهد شد. اگر قصد اخذ ویزای مهاجرتی D5 که یکی از انواع ویزاهای این کشور است را داشته باشید درخواست شما نهایتاً در 10 روز کاری بررسی شده و نتیجه آن به شما اعلام خواهد شد. درخواست الکترونیکی برای اخذ ویزا نیز ظرف 5 روز کاری بررسی می‌شود.

اعتبار ویزای کشور گرجستان

معمولاً افرادی که ویزاهای کوتاه‌مدت کشور گرجستان را دریافت می‌کنند در طی یک بازه زمانی 180 روزه اجازه دارند برای مدت‌زمان 90 روز در این کشور اقامت داشته باشند. این مدت‌زمان برای ویزاهای بلندمدت کمی متغیر است و بستگی به نوع ویزایی دارد که شما آن را دریافت کرده‌اید. به‌عنوان‌مثال با دریافت ویزای گرجستان برای تحصیل شما تا پایان دوره تحصیل خود اجازه حضور و اقامت در این کشور را خواهید داشت و مشکل خاصی برایتان به وجود نمی‌آید.

نتیجه‌گیری

ویزای گرجستان یکی از ویزاهای بسیار محبوب در میان ایرانیان بوده که دارای انواع مختلفی از جمله ویزای توریستی و گردشگری، ویزای کاری، ویزای تحصیلی و ویزای سرمایه‌گذاری است. برای دریافت این ویزا مراحل و شرایط خاصی وجود دارد که حتماً باید رعایت شوند تا درخواست شما با موفقیت ثبت شود. اگر شما هم علاقه‌مند به اخذ ویزای کشور گرجستان هستید، می‌توانید از خدمات مؤسسه مهاجرتی کاربین استفاده کنید که به‌صورت تخصصی در این زمینه فعالیت دارد و خدمات جذابی را به شما ارائه می‌دهد.

مقاله ی پیشنهادی : 

مهاجرت به گرجستان

سوالات متداول

برای ویزای کوتاه مدت 10 روز و برای ویزاهای بلند مدت تا 30 روز

تحصیلی، کاری، توریستی، سرمایه گذاری و همراه

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

2 پاسخ

    1. سلام وقتتون بخیر
      در حال حاضر ثبت شرکت در آلمان شرایط مناسبی دارد اما کاریابی کاربین در این زمینه خدماتی ارائه نمیدهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر